^^i~M ^r Politieberichten Dokter Wieringa offreerde zijn patiënten - ten afscheid - een feestelijk drankje VERKOPING VERKOPING JAC. DE GAST Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Goedereede Middelharnis Zaterdagavondciub 't Haventje Drogisterij Andries Hobbel onderging metamorphose „Middelhamis" houdt groot lustrum concert De nieuwe SAAB 90 is uit A utomobielbedrijf Schaken op plein L.T.S. Plantenruiibeurs K.M.T.P. Verdronken visser gevonden Middelharnis: Koekjesaktle Chr. Havo en Mavo te Middelharnis Uitslagen Landelijke Brandweerwedstrijden Klasse TAS Jaarvergadering CPB „Goeree" Aanvaring tussen twee sportvissersvaartuigen 57 e Jaargang DINSDAG 2 OKTOBER 1984 No. 5334 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per min. Bij contract speciaal tarief - In gestolen auto Bij een kontrole bleek dat een dertigjarige inwoner van Stellendam rondreed in een personenauto die door hem enkele maan den geleden te Amsterdam was ont vreemd. Tegen de man werd proces-ver baal opgemaakt, waarna de auto weer aan de rechtmatige eigenaar ter beschikking kon worden gesteld. - Verboden wapenbezit In een motel te Goedereede werd G. W. van der W. aangehouden in verband met illegaal bezit van een vuurwapen. Hij had met het wapen staan zwaaien terwijl deze op scherp stond. - Jeugd in de bouwkranen Regelmatig wordt de politie gebeld dat de jeugd zich ophoudt in en bij in aanbouw zijnde woningen. Het is natuurlijk een mooi speelterrein maar niet van gevaar ontbloot. Zo zagen een aantal erg jeug digen een dezer dagen kans om in een bouwlift te klimmen, en wel helemaal bovenin. Het is begrijpelijk dat dit op treden erg gevaarlijk is. Om die reden worden ouders dan ook opgeroepen er op toe te zien dat hun kinderen niet in en bij de in aanbouw zijnde woningen op de diverse lokaties in de gemeente spelen. - Diefstal rywielen In het afgelopen weekend werden op ver schillende plaatsen in de gemeente drie rijwielen gestolen. Veelal stonden die fiet sen niet op slot. - Diefstal goederen uit een boot Ten nadele van een botenhandelaar in Middelhamis werden een stereo-radio in stallatie, een dieptemeter en een kompas ontvreemd. Het vaartuig lag op het terrein van de handelaar opgeslagen en men verwijderde het zeil om bij de goederen te komen. Al met al een behoorlijke schade post - Ongeval met jeugdige fletser Een jeugdige wielrijder uit Middelhamis kwam op de kruising Langeweg-Kon. Ju- Uanaweg ten val. Hij bekwam zodanige verwondingen dat hij naar het ziekenhuis te Dirksland werd vervoerd. Hij is ver moedelijk gevallen door dat een plastic tasje tussen het wiel van de fiets terecht is gekomen. GOEDEREEDE D.V. zaterdagavond 6 oktober kunnen we iets zien en horen rondom het Rode Kmis, inzonderheid het Jeugd Rode Kmis. Allen hartelijk welkom in de bovenzaal van „de Ark". Aanvang 19.15 uur. OOLTGENSPLAAT Wie vanaf j.l. donderdag de drogisterij van de heer Andries Hobbel te Ooltgens- plaat binnenkomt weet niet wat hij ziet. Een van de twe winkels, die naast elkaar zijn gebouwd, heeft een totale metamor phose of op zijn hoUands gezegd een „gedaanteverwisseling" ondergaan. De trouwe klanten uit de Plaat, en dat zijn er heel wat, weten hoe de afdeling drogiste rij, etc. er uit zag en daar is vanaf vorige week een radicale verandering in ge komen. Nog meer plannen De oude gondola's werden gesloopt en na deze slooppartij kreeg men een ruimte van 100 m^ die van de oude balatum werd ontdaan en nu van een petrolblauwe vloer bedekking werd voorzien. Het interieur kreeg nieuwe gondola's met diverse afdelingen. Naast de aanwezige wandkasten met glaskeramiek en aarde werk, speelgoed, boeken en papierwaren wordt de oppervlakte gevuld met een afdeling drogisterij-artikelen, baby-arti- kelen, haarverzorging, parfumeriën, schoonmaakartikelen, grote dropbar en een speciale D.A.-aanbiedingshoek. Ook staan er enkele standaarts met ansicht- en felicitatiekaarten. Alles is thans veel meer overzichtelijker, ruimtescheppend en aangenaam om te winkelen, zowel voor de klanten als ook voor het personeel. Ook de twee etalage's doen het heel goed. Het plan bestaat om ook de andere winkel tz.t. een goede beurt te geven. Dit pand staat vol met gereed schappen en huishoudelijke artikelen. De fa. A. J. Hobbel, die ook een winkel heeft te Oude Tonge gaat zich meer toe leggen op een gericht assortiment en de eerste tekenen hiervan kan men vinden in het pand Beneden Molendijk 4 te Oolt- gensplaat. De Chr. gemengde zangvereniging „Middelharnis" is voornemens t.g.v. haar 5-jarig bestaan op zater dag 12 oktober in de Gerefor meerde Kerk te Middelharnis haar eerste Lustrum-concert te geven. Het unieke van het concert is dat alle 4 de koren die onder leiding staan van dir. C. C. v.d. Heuvel aan het concert mee zullen werken. Naast het jubilerende „Middelhamis" zijn dat de zangver. „Soli Deo Gloria" uit Stellendam, het gelijknamige „Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haringvliet en de chr. gem. zangver. „Jubilate" uit Oolt- gensplaat. Voorts zal medewerking wor den verleend door enkele solisten, t. w. Pie van Huizen, sopraan; de mezzo sopraan Bea Geurtsen uit Apeldoorn en de alt Hubertha Kievit uit Middelhamis. Het orgel zal worden bespeeld door dhr. L. Barendrecht. De koren zullen deze avond één keer gezamenlijk (180 stemmen sterk) zingen en majestueus zal ook het slot klinken, wanneer de verzen 1 en 8 van Ps. 146 worden gezongen. Wie graag met „Mid delhamis" mee zou willen zingen heeft daartoe alle gelegenheid; nieuwe leden zullen bij het koor hartelijk welkom zijn. De Zangver. liet zich niet alleen plaatse lijk gelden; in haar nog maar korte bestaan trad ze al op voor de EO en voor de NCRV en verleende ze medewerking aan mani festaties van christelijke koren. Ieder wordt tot gratis bijwoning van het lustmm concert op vrijdag 12 oktober hartelijk uitgenodigd in de Geref Kerk; aanvang half acht Maak nu een proefrit Korteweegje 41-43, Dirksland Telefoon 01877 - 1122 Zaterdag 6 oktober a.s. 13.30 uur zal op het „King-Size" schaakbord op het plein voor de L.T.S. aan de Schoolstraat te Middelhamis een demonstratie-partij worden gespeeld door twee sterke scha kers van „De Zwarte Pion". Toeschouwers zijn hartelijk welkom en kunnen zelf ook met de (grote) stukken stoeien. Bij slecht weer zal de happening plaats vinden in de droge en warme hal van de L.T.S.alwaar ook enige schaakkcom- puters aanwezig zullen zijn om hun krach ten met de (hopelijk vele) belangstel lenden te meten. Een en ander is bedoeld als reklame voor de schaakvereniging „De Zwarte Pion" uit Middelhamis, die wel enige nieuwe leden kan gebmiken. DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor 2 pup pies (kruising Labrador-Duitse Staander) 4 mnd. oud, volledig ingeënt en zindelijk, teef en reu, wegens allergie. Inl: Mevr. de Joode, Steeneweg 4, Mid delhamis, tel. 01870-3896. Voor de tweede keer verleent de Ge meentelijke Visafslag te Stellendam gast vrijheid aan de afdelig Goeree-Oveiflak- kee van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw- en Plantkunde, om een groen- milbeurs te houden, op zaterdag 6 oktober a.s. van 9.30 - 12.00 uur. Het is de bedoeling dat zowel tuin-, als kamer- en vijverplanten, stekken, zaden, bollen enz. onderling door de groenliefhebbers ge- mild worden, en wel met gesloten beurs. De ervaring heeft geleerd, dat niet alleen planten maar ook veel ervaringen en tips op het groengebied uitgewisseld worden, dit alles in een gezellige sfeer. De Vereniging geeft ook informatie over allerlei andere aktiviteiten van de Maat schappij. De toegang is gratis, de koffie staat klaar en iedereen, wel of geen lid, is van harte welkom op het terrein van de gemeente lijke visafslag, meester Snijderweg 5, waar, indien het weer het af zou laten weten, dit groengebeuren toch doorgaat maar dan in de gebouwen. Voorwaar een interessante gelegenheid uw tuin of kamer zonder onkosten eens extra op te fleuren. Tot zaterdag 6 oktober! STELLENDAM Een Scheveningse kotter heeft vrijdag morgen vroeg in Scheveningen het stoffe lijk overschot aan wal gebracht van de 27- jarige zeevisser Jan Jansen uit Stellen dam. Dhr. Jansen was op maandag 10 september over boord geslagen van het schip waarop hij voer, de G.O. 1. Zijn stoffelijk overschot is zaterdagmiddag half vier op de begraafplaats te Stellen dam ter aarde besteld. Het slachtoffer woonde met zijn gezin in Meerkerk. Op vrijdagmiddag S oktober zullen leerlingen van de Chr. Havo en Mavo „Prins Maurits" bij u aanbellen voor hun traditionele najaarsaktie op het gehele eiland en delen van Schouwen-Duive- land. Zij zullen u pakjes met koekjes aan bieden van uitstekende roomboterkwali- teit tegen de normale winkelprijs ten bate van het adoptiefonds op hun school. De leerlingen van genoemde school heb ben namelijk reeds vele jaren 19 kinderen uit India, Guatemala en Haïti financieel geadopteerd. Dankzij deze financiële adoptie kuimen deze kinderen uit ont wikkelingslanden, die opgroeien onder er barmelijke omstandigheden, voorzien worden van de allereerste levensbehoef ten zoals voedsel en kleding. Bovendien ontvangen deze kinderen Christelijk onderwijs van medewerkers van een betrouwbare Nederlandse hulp»- verleningsorganisatie. Uw geld wordt op verantwoorde wijze ter plaatse onder con trole van Nederlandse medewerkers be steed. Geregeld ontvangen de klassen op de Prins Mauritsschool brieven met teke ningen van de geadopteerde kinderen waarin ze hun „sponsors" dank zeggen voor de geboden hulp. Door deze verkoopaktie hopen de leer lingen van de Chr. Havo en Mavo „Prins Maurits" te Middelhamis het nodige gelei te ontvangen om de hulpverlening te kun nen voortzetten. Vrijdagmiddag kunt u ze aan uw deur verwachten! Rekent U op hun komst? Zij rekenen op uw royale aankoop van hun smakelijke koopwaar! De Vrijwillige Brandweer van Melis sant, welke vorige week voor de zoveelste maal het kampioenschap van Goeree Overflakkee voor zich opeistte, vertrok j.l. zaterdag vol goede moed om inDen Bosch aan te treden voor de Landelijke Brand weerwedstrijd Klasse TAS. Het betrof een wedstrijd met een zeer hoge moeilijkheidsgraad en Melissant moest, doordat er vooral wat fouten wer den gemaakt met de verkenning, al spoe dig konkluderen dat het deze dag niet zo goed gelukte. Hoewel zij verschrikkelijk hard hebben gewerkt, bleek bij de prijsuitslag in het Provinciehuis, dat zij niet verder waren gekomen dan de 11e plaats. Ie werd het korps uit Scherpenzeel. Een beetje teleur gesteld waren de Melissantse spuitgasten wel, maar een 11e plaats van de oorspron kelijk 159 gestarte ploegen is toch altijd nog zeer verdienstelijk te noemen, zo werd hen tot troost voorgehouden. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. J. W. Verweij van Ridder- kerk. OOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Beens van Scher- penisse. De afd. „Goeree" van de Chr. Platte landsvrouwenbond houdt a.s. donderdag avond haar jaarvergadering, om 8 uur in de Huishoudschool te Ouddorp. Joke Voortman zal een dialezing hou den over het zendingsveld in Kenya, waar zendingsmedewerker M. Aleman en zijn gezin woont en werkt. Hartelijk en ontroerend soms was het afscheid; spontaan was de begroeting van de jonge dokter en zijn aanstannds. 't Was niet uit verstrooidheid dat dokter J. J. Wieringa j.l. vrijdag al z'n patiënten eenzelfde drankje voorschreef.! Niet uit de apotheek trouwens, maar uit een beter wijnhuis dan wel van een voortreffelijk sap-fabrikant. De aanleiding tot het feestelijk geklink was het afscheid van dokter en mevr. Wieringa van de praktijk die ze 34 jaar lang in Middelharnis uitgeoefend hadden. Na die enerverende jaren komen ze op verhaal in hun bungalow in Nieuwe Tonge waarvoor mevr. Wieringa een aansprekende naam bedacht: „Fermate", vrij vertaald een ruustpunt van waaruit men verder gaat. Beiden hebben ze hun wortels in het Gmnninger land, maar wie gedacht zou hebben dat ze na de aktieve dienst in zouden pakken en weg zouden wezen heeft ze verkeerd ingeschat. Temidden van het fiakkeese volk zijn ze zich gaan welbevinden en niet graag zouden ze van hen scheiden. Nieuwe Tonge werd hun nieuwe woonplaats, niet welbewust maar omdat daar de woning te koop stond die ze zich zo gaame wensten, niet te groot, wel comfortabel en lekker mstig, „want", zo verklappen ze samen: „'t is best wat geweest, 34 jaar lang alsmaar telefoontjes en alsmaar op stap". En nu, nog maar een paar weekjes nadat hij de praktijk aan zoon Gijs Jan (35) overheb nou moet dokter Wieringa wa rempel al zeggen dat'ie ze mist, z'n pa- tienten en de kontakten die hij met ze had: „....ik was niet alleen veler familiedokter geworden, ik was ook hun familie vriend", zo ziet hij terag op al die goede jaren en al die lieve mensen met wie hij te maken had, bij vreugd maar dikwijls ook bij leed. Zo'n negenhonderd patiënten bezochten vrij dagmiddag de afscheidsreceptie in de ont moetingszaal van de „Exodus" kerk te Sommelsdijk. Bewust hadden dhr. en mevr. Wieringa het niet op een massale happening aangestuurd zoals dat spon tane feest tg.v. hun zilveren ambtsjubi leum. Ze vonden dat de patiënten hen toen al voldoende hadden verwend en 't kon nu best eenvoudiger dachten ze, en toch.... negenhonderd mensen...! „Heel ontroe rend heb ik het gevonden, vooral door de dingen die ze tegen me zeiden", zo ziet dokter Wieringa op dat gebeuren temg en zijn gade is het daar van harte mee eens: „ontroerend, ja dat was het". Ontroering bij de zonnig gehumeurde dokter die wie weet wel'es patiënten heeft uitgelachen? Zijn vrolijkheid, het was een deel van zijn therapie en nauwe lijks groter compliment kon hij krijgen dan van die patiënten die verzekerden „dat ze al half beter waren als d'n dokter zó binnenkwam!?" Ja, zo werkte de olijke Gmnniger temidden van het meer be houdende en in zichzelf gekeerde fiak keese publiek: „Veel ziekteverschijnselen zijn van psycho-somatische aard", zo doceert dokter Wieringa, waarmee hij bedoelt te zeggen dat het zich geestelijk welbevinden (of niet) van grote invloed is op de lichamelijke gesteldheid. ,Een enorm groot aantal ziektes wordt door de geest beïnvloed", zo verzekert hij en zijn ontspannen optreden was al een duwtje in de goede richting. Ook heeft hij v/el eens een rheuma patiënte in de auto genomen en naar een inrichting gebracht voor de meest zware lijders: „nooit meer heeft ze zich nog wijs willen maken dat zij de ergste was..." GOEDEREEDE Geen spreekuur De burgemeester van Goedereede is ver hinderd a. s. vrijdag 5 oktober spreekuur te houden. Was het opzet of was het een ongeluk? Twee sportvissersvaartuigen, de „Nellie II" uit Bminisse en de „Panta Rei" uit Scherpenisse kwamen deze week met el kaar in aanvaring in de Mosselkreek, tussen Sint Philipsland en Tholen. Schade aan de schroef en een ingedeukte achtersteven waren voor de Nellie II het trieste gevolg. Door de marifoon klonken de nodige verwijten en verwensingen. De kreten „broodnijd" en ,Je hoort hier niet", wer den gehoord en de R.P. 18, het schip van de Visserijpolitie te water moest er aan te pas komen. Voorlopig houdt men het er maar op, dat het de sterke stroom was en de harde wind, waardoor de twee schepen onzacht met elkaar in aanraking kwamen. Kijk aan, dokter en mevrouw zijn er klaar voor, welbedankt voor vele bewezen dien st en dokter Wieringa zou het daarbij kunnen laten, maar nee. Een waarschu wing, een heel vriendelijke overigens aan de flakkeeër lijkt een waardiger besluit „meer ontspannen en minder snoepen", daar zouden ze goed aan doen. Zelf lijkt dokter Wieringa de 34 dmkke jaren scha deloos doorgekomen: „ik nam m'n ont spanning", zo verklaart hij dat zelf en hij wijst op de veelheid van mogelijkheden om hem dat na te doen. Snoepen, dat mochten de flakkeeërs best ook wat min der doen, maar soms, de dokter weet het, wordt gesnoept om verdriet en eenzaam heid te vergeten en in die gevallen zal er meer dan zomaar een waarschuwing no dig zijn. Zoon Gijs Jan gaat met de praktijk en met de patiënten verder en pa en ma Wieringa zijn daar dankbaar om. En trots. Vier jaar al hebben ze de praktijk samen gedaan, 't Is daarom dat dokter Wieringa z'n praktijk best aan hem over durfde geven. Vrijdag was het zover, „d'n ouwen dokter gieng, d'n nieuwen dokter kwam". MIDDELHARNIS D.V. woensdag 3 oktober a.s. hoopt de Chr. Ger. Vrouwenvereniging „Bid en Werk" haar jaarlijkse verkoop te houden in de zaal achter de kerk aan de Hoflaan. De openingstijden zijn 's morgens van 10.00-12.00 uur en'smiddags van 14.00 - 19.00 uur. Er zijn verschillende dingen te koop, o.a. eigengemaakte handwerken en bakpro- dukten zoals heerlijke koekjes en „kraud- plaetjes" en nog veel meer. U komt toch ook? DIRKSLAND De Herv. Handwerkkring hoopt op D.V. vrijdag 5 oktober a.s. haar verkoping van zelfgemaakte handwerken enz. te houden in „Onder de Wiek". De openingstijden zijn 's middags van 2-5 en 's avonds van 7- 9 uur. De opbrengst is ten bate van de kerk. Allen hartelijk welkom. c3 e Gj ca q C3 a ca es

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1