naar Haïti uitgezonden eerste prijs met promotie „De Open Deur" JIKKEMIEN Korfbalnieuws Lia Jongejan door Herv. Kerk Dirksland Drumband Apollo „Eilanden-nieuws" Mijn klanten kunnen uw klanten worden Bazar voor Kamoto Geslaagd voor het Accountants-examen Nieuw fietspad op Tholen tussen Sint Annaland en Poortvliet wordt in ol(tober geopend De Gooye en de Z.R.O.-zwemcompetitie Appèlavond Jeugdver. van de Ger. Gemeenten Start kerkelijk Open Jeugdwerk Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG 25 SEPTEMBER 1984 De prediking, zoals door ds. A. Beens van Huizen zondagavond in Dirkslands Herv. Kerk gebracht, heeft stellig niet alleen haar aan gesproken die in deze bijzondere dienst naar Haïti werd uitgezonden. Met Lia Jongejan die in het „wel haast armste deel van de wereld" namens de Ref. hulpstichting „Woord en Daad" medisch werk gaat verrichten, hoorden de ge meente en vele overige belangstel lenden van het diepe zuchten van een geteisterde schepping, van de opdracht om, ter leniging van die nood de hand aan de ploeg te slaan maar evenzeer van de rijke ver wachting die er mag zijn op de nieuwe hemel en de nieuwe aarde waarvan de harteklop hoorbaar is in de tekenen die in het zendings werk worden opgericht. Ds. Beens liet niet ongezegd dat het om der zonden wil is dat schepping en schep sel zuchten maar onvoldoende is het daar van kennis te nemen om voorts in zichzelf gekeerd in het voorportaal van de hemel te verblijven. Ds. moest met spijt vaststellen dat „de wereld" niet op voorhand ongelijk heeft wanneer ze zegt dat de kerk weinig of geen oog heeft voor de nood van de aarde en van de schepping: „onze barmhartig heid wordt dikwijls met het chequeboek afgekocht*', zo waarschuwde hij. Méér beval hij aan een practisch christendom als vrucht van het geloof. Ds. wenste daarom dat velen het Paulus, in Romeinen 8 22 zouden nazeggen „te weten" dat het ganse schepsel tesamen zucht en tesamen als in barensnood is. In dat wéten ligt het diepste motief voor de christelijke be wogenheid met de schepping, te weten dat men zelf een schepsel is dat niet langer aan de bedoelingen Gods wenste te beant woorden. „Wetend zelf de oorzaak te zijn, maar teruggebracht aan het hart van de levende God hoeft een christen zich in de ellende van deze wereld de mond niet te laten snoeren!" zo betoogde ds. Beens, erop wijzend dat temidden van de zuchtingen Christus als Redder bezig is door Woord en Geest mensen te behouden waarbij Hij mensenhanden gebruiken wil. Ds. wees erop hoe Christus als geen ander in ondoorgrondelijk diepe zin in het zuchten van de schepping heeft gedeeld toen Hij als een worm en geen man over de aarde kroop. Wetend van het volbrachte werk van Christus mocht ds. Beens thans prediken dat het zuchten, hoe zwaar en hevig ook, niet een langgerekte doodsnik betekent zoals de wereld dat in een gevoel van fatalisme meent te moeten vrezen. „In de gedachte aan de barensnood zit het teken van de hoop; door pijn en tranen heen is er straks de vreugd om de levens- kreet. Daarom zal niet de droefheid, de angst en het zuchten het laatste zijn, maar de lach om de heilige vreugde, het nieuwe leven en de nieuwe schepping wanneer al het oude zal zijn voorbij gegaan, een tijd waarop Gods kerk met grote begeerte vooruit ziet". Ds. wilde in dat licht daarom alle schijn wegnemen dat het uitgezonden worden om zendingswerk te gaan bedrijven een vorm van avontuur of een prestatie zou zijn: „het is zei hij opdracht, om meezuchtend het zaad van het Woord uit te strooien in de heilige hoop dat het schepsel wordt vrij gemaakt van de dienst baarheid aan de zonde; houdt daartoe de lendenen omgord en de kaarsen bran dend", zo beval ds. aan. Persoonlijk woord In zijn kwaliteit van voorz. van de Refor matorische hulpstichting „Woord en Daad", maar zeker ook vanuit een per soonlijke behoefte heeft ds. Beens zich met een persoonlijk woord tot mej. Jonge jan gericht, het in haar waarderend in door tastendheid, daarin Gods leiding erva rend, een positieve beslissing te hebben genomen. Ds. riep de gemeente op voor haar een biddend thuisfront te vormen en het was ds.' bede dat God haar ginds zal behoeden én behouden. Ds. Beens be ëindigde zijn toespraak met over Lia Jon gejan de zegenbede uit te spreken. Ds. M. v.d. Linden, de plaatselijke Herv. predikant conformeerde zich ten afscheid aan wat in Hand. 13 over de uitzending van Saulus en Barnabas beschreven wordt. Evenals toen deze apostelen-, wilde hij nu Lia niet eerder laten gaan dan dat haar de handen waren opgelegd. Uit de vraag van de Heere Hem nu af te zonderen las ds. een zeker ongeduld: „....als je weten mag arm te zijn voor God en verlost te zijn uit het diensthuis dan is het niet moeilijk om te gaan, dan zal er een ongeduld zijn om te helpen", zo voorzag ds. v.d. Linden, Lia Gode en Zijn genade bevelend en de ge meente oproepend haar biddend te be geleiden. Door de gemeente werd ter afsluiting van de indrukwekkende dienst Ps. 20 1 en 5 gezongen. SINT ANNALAND Het fietspad tussen Sint Annaland en Poortvliet nadert langzaam maar zeker zijn voltooiing. Het ligt in de bedoeling dat de werkzaamheden eind september/begin oktober klaar zijn. In die laatste maand zal ook de officiële opening vallen. Het werk heeft voor het verkeer nogal ingrijpende gevolgen. Zo komt er een verkeerslichten-installatie tussen Sint Annalkand en Poortvliet omdat het ver keer omgeleid moet worden in verband met de aanleg van het fietspad tussen de Kleine Dijk en de Spuistraat/Havenweg. De werkzaamheden voor hetfietspad kun nen niet los gezien worden van de werk zaamheden, die momenteel buiten Sint Philipsland worden uitgevoerd. De grond die namelijk in Sint Philipsland vrij komt wordt gebruikt bij de aanleg van het fiets pad op Tholen. Het werk voorzien in de aanleg van een tunneltje in de Oude Zeedijk en in ver band met de waterkerende funktie van die dijk moet er achter dat tunneltje weer een nieuwe dijk worden aangelegd. Ook van dit werk ondervindt het verkeer de nodige hinder als gevolg van omleidingen. Het fietspad kost ongeveer 2,2 miljoen Zaterdag j.l. moest Good-Luck in Mid- delhamis aantreden tegen een voor Good- Luck moeilijke tegenstander A.C.K.C. uit Almkerk. Na 10 minuten spelen zag A.C.K.C. kans om 1.- te maken, waarop Good- Luck goed reageerde en kort erna 1-1 maakt Na de vakwisseling ging het wat minder met Good-Luck omdat het middenvak niet goed functioneerde en een paar grove fouten van de verdediging kwam A.C.K.C. op 3-1 voor. Na deze stand ging Good-Luck er weer tegenaan om de achterstand weg te wer ken. Door een verdiende strafworp kwa men zij op 2-3 en even later was de verdediging van A.C.K.C. niet attent en kwam Good-Luck via een doorloopbal op 3-3. Met deze gelijke stand ging de rust in. Na de twee ging het spel gelijk op en na 20 minuten spelen in de 2e helft was de stand nog steeds gelijk (5-5). Bij deze stand nam A.C.K.C. het spel over en liep uit tot 5-7. Met nog 5 minuten spelen probeerde Good-Luck deze achterstand weg te werken en 4 minuten voor tijd kwamen zij op 6-7. gulden waarvoor rijk en provincie subsidie hebben verleend. Daardoor kwamen de uiteindelijke kosten voor de gemeente Tholen op zo'n twee ton. NIEUWE TONGE Op zaterdag 15 september j.l. heeft de drumband van muziekvereniging ,,Apollo" deelgenomen aan een drumconcours te Beekbergen. Zij kwamen uit in de derde afdeling en behaalden daarin een eerste prijs met promotie naar de tweede afdeling, met 290'/2 punt (minimum aantal punten voor een eerste prijs, 288). De drumband, welke jarenlang het zor genkind van de vereniging was, nam ver ledenjaar weer voor het eerst deel aan een concours en behaalde toen in de intro- duktie afdeling een tweede prijs met 266,5 punt Een teken dat er hard gewerkt wordt en met succes. Dit succes is natuurlijk te danken aan de inzet van de leden maar, zeer zeker aan de inzet en het tomeloze enthousiasme van de tambourmaitre, Job Mackloet. Diepte punten werden overwonnen. Samen met de huidige instrukteur, Sjaak Mulder, wist hij de leden te motiveren, hetgeen tot dit resultaat leidde. Maar, dit alles neemt niet weg dat er nog steeds een te kort aan leden is. Zij die de leeftijd van 9 a 10 jaar (of ouder) hebben bereikt en interesse hebben om een trom te bespelen, zijn van harte welkom op de repetitie-avond, welke elke donderdag gehouden wordt in het „pad vindershuisje" aan de Koninginnelaan van 7 tot half 10. Zaterdag 15 september heeft zowel de A-ploeg als de B-ploeg van zwemvereni ging ,,De Gooye" de 4e wedstrijd ver- zwommen in de Z.11.0.-competitie. De A-ploeg van De Gooye zwemt in de B-competitie en had een vrij moeilijk pro gramma, toch wisten ze zich goed te weren. Op deze 4e wedstrijd eindigden ze als 6e maar met slechts een verschil van respectievelijk 14 en 13 punten op de nr. 4 en 5, zodat de 5 e plaats in het algemeen klassement behouden werd. De grootste sensatie deze middag kwam van de „oude garde". Wisten de heren est ploeg een week eerder de 4.00.3 te be halen op de 4x 100 m vrijeslag, deze keer doken ze onderde 4 min. grens en kwamen uit op een tijd van 3.58.2, waarmee ze 2e werden. Deze est ploeg bestond uit de heren W. J. Leeflang, K. Nagtegaal, B. de Man en J. Langbroek, vermeld hierbij dient te worden de openingstijd van Johan Langbroek in 0.57.7. Wanda Jongejan zorgde deze middag voor een evenaring van haar club record op de 100 m rugslag m.o. 12 jaar in 1.15.2 (Ie). De altijd goed presterende Theo-Jan Tanis zorgde ook nu weer voor een ere plaats op de 100 m vhnderslag j. o. 16 jaar, 1.12.8 (2e). Ook de meisjes est ploeg 0.14 jaar bestaande uit A. van Prooyen, H. Sol daat S. Mijnders en W. Jongejan, deden het goed, ze kwamen tot een tijd van 5.04.6 op de 4x100 m vrijeslag waarmee ze als 3 e eindigden. De B-ploeg van de Gooye uitkomend in de E-competitie deed het deze middag erg goed. Deze 4e wedstrijd eindigden ze op een 5 e plaats en ook in het algemeen klassement behouden ze deze plaats. Medaillewinnaar deze middag was Erik Franzen op de 100 m rugslagj.o. 10 jaar in 1.49.4 (3e). Voor de A-ploeg staat er nog 1 compe titiewedstrijd op het programma, voor de B-ploeg zijn er dat nog 2. In de laatste minuut kwam de bal weer in de aanval en via een goed gemaakte doorloopbal kwam Good-Luck alsnog op 7-7. Deze stand draagt er toe bij dat Good- Luck nu 5 punten heeft uit 4 gespeelde wedstrijden en dat is theoretisch gezien een goed begin. Volgende week speelt Good-Luck 1 thuis tegen G.K.V. uit Gorinchem om 15.30 uur. De jeugdverenigingen van de Ger. Ge meenten van het distrikt Flakkee openen het nieuwe jeugdwerkseizoen met een appèlavond te Dirksland op D.V. vrijdag 28 september. Op deze appèlavond zal spreken de heer J. W. N. van Dooijeweert, evangelist te Tilburg. Het thema van zijn referaat luidt: Tot zout overgegeven?" naar aanleiding van Ezechiël 47. Enkele maanden geleden werd op de evangelisatiepost te Tilburg voor duizen den guldens schade aangericht doordat de ruiten van het kerkgebouw, de bijbel winkel en het woonhuis werden ingegooid. De koUekte die gehouden wordt za' dan ook bestemd zijn voor het evangelisatie werk te Tilburg. De appèlavond wordt gehouden in het verenigingsgebouw van de Ger. Gemeen te te Dirksland. Aanvang half acht. Ouderen én jongeren zijn hartelijk wel kom. w w 'X' 'X' w w w w 'X' w 'X' w w telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen Regionale vakbeurs onder het motto: „Wie is mijn buurman, of die daar naast? Wat doet hij eigenlijk voor de kost?" „Geen idee iets in metaal, geloof ik, nee wacht!! Iets elektrisch met drukknoppen of zo". „En die andere dan?" „Ja luister eens, dat weet ik niet hoor!" Herkent u het bovenstaande niet? Is het u nooit zo vergaan of nog steeds? Zoals de uitdrukking zegt: „De rechterhand weet niet wat de linker doet". Met andere woorden, mijn buurman of misschien die daarnaast zou best een potentiële relatie kunnen zijn. En nog een stapje verder gaand, „Waarom zouden mijn klanten niet uw klanten kunnen worden". Elk bedrijf heeft een eigen relatiekring, verspreidt over een groot gebied. Het kan voor deze relaties, maar ook voor uw buren, interessant zijn te weten dat er in de regio bedrijven gevestigd zijn waarvan zij de mogelijkheden niet kennen, maar dat deze wel degelijk van belang kunnen zijn. Ook is het denkbaar dat bedrijven uit de regio soms gecompliceerde inkopen moe ten doen, zelfs ver weg, terwijl er bij wijze van spreken een leverancier om de hoek zit Om dit te weten te komen is er tijdens een vergadering van het N.C.D. (Nederlands Centrum van Directeuren) een plan op tafel gelegd om een regionale vakbeurs te organiseren met bovenstaande doelstel ling en met deelnemers uit de gebieden: de Alblasserwaard, het Eiland van Dor drecht het Eiland van IJsselmonde, Goe ree-Overflakkee, de Hoekse Waard en de Vijfherenlanden. Er zal een informatie-avond gehouden worden om de belangstelling voor deel name aan deze vakbeurs te meten en waarbij u, die belang kan hebben bij deze vakbeurs, uitgenodigd wordt aanwezig te zijn. In een voordracht zal informatie gegeven worden over de doelstelling, de set-up en de planning van deze beurs. Daarnaast kunnen er afspraken worden gemaakt en zijn er mogelijkheden voor informeel con tact. U wordt uitgenodigd op dinsdag 9 ok tober a.s. om 20.00 uur in één van de gezellige zalen van de Merwehal te Dof drecht De Kamer van Koophandel te Dordrecht zitting hebbende in het comité van aanbeveling, zal als gastheer op treden. Na een goed eerste seizoen, waarbij de avonden door gemiddeld 60 jongeren van 16 jaar en ouder werden bezocht, hoopt „De Open Deur" op zaterdagavond 29 september te starten met het nieuwe seizoen. Juist in een periode waarin je hoort van de leegloop van kerken en van de toenemende problemen, met name onder de jongeren, is het belangrijk dat er vanuit de kerken aandacht bestaat voor de jongeren. Dit om de eenvoudige, maar zeer belangrijke reden, dat het Evangelie verspreid moet worden en dat jongeren ant woorden krijgen op hun vragen. Het kerkelijk open jeugdwerk en zo ook „De Open Deur" heeft hierin een belangrijke taak te vervullen. In „De Open Deur" kunnen jongeren elkaar ontmoeten in een ontspannen sfeer. Ook dit seizoen zal er een gevarieerd programma worden aangeboden. Middels de eilandelijke pers zal dit steeds aangekondigd worden. Zaterdag avond 29 september wordt er een film gedraaid. De film is gebaseerd op een waar verhaal van 2 toegewijde politie-agenten, waarvan er één bij de uitoefening van zijn plicht door een kogel geraakt wordt en sterft. Men ziet hoe de politie kordaat moet optreden als een kind dreigt te stikken, als een dronken chauffeur doorrijdt als ze indringers achterna zitten. Een dynamische film, die ook de kracht laat zien, die alleen God kan geven in tijden van verdriet en verlies. De film draait in het verenigingsgebouw „De Ark" te Goedereede. De gezellig ingerichte zolder is open vanaf 19.30 uur, de film begint om 20.00 uur. Jongeren van 16 jaar en ouder zijn van harte welkom, de koffie staat klaar. Op zaterdag 29 september a.s. houdt de zendingscommissie, in samenwerking met de vrouwenvereniging „Ora et Labora", een grootse bazar in de Gereformeerde Kerk, Kon. Julianaweg 22 te Middel- harnis, 's middags van 12 tot 5 uur. Tijdens deze bazar draait het rad van avontuur met prachtige prijzen. Er wordt een sjoelwedstrijd gehouden, en er is een grabbelton. Verder zijn er nog meer leuke spelletjes voo rkinderen. Ook worden er diverse dingen verkocht waaronder zelf gemaakt handwerk, heerlijke aardappels en gips miniaturen. De opbrengst van deze bazar gaat naar het Kamoto ziekenhuis in Zambia waar het artsenechtpaar Robert en Marjo Mu- ligh werken. Zij zijn uitgezonden door de classis Brielle vanuit Ouddorp. Wij hopen dat u allen komt en dat we veel geld aan onze medemensen in Zambia kunnen overmaken. Tot a.s. zaterdag. Zendingscommissie Middelharnis HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening CD 01870-3477 SOMMELSDIJK Op woensdag 19 september j.l. is de 30- jarige heer A. Robijn geslaagd voor het accountantsexamen. Dit examen verleent hem het recht om ingeschreven te worden in het accountantsregister, waarna hij re- gisteraccountant is en de titel RA mag gaan voeren. De opleiding tot registeraccountant kan zowel via een aantal Universiteiten wor den gevolgd (studieduur: 7 jaar) als via de opleiding van het Nederlands Instituut van Registeraccountant. Deze 8 jaar du rende opleiding heeft de heer Robijn thans voltooid. Een registeraccountant kan worden aan gemerkt als een deskundige op het gebied van de bedrijfseconomie, administratieve organisatie en accountantscontrole. Naast zijn controlewerkzaamheden, veelal gericht op het afgeven van een verklaring bij eenjaarrekening, verricht hij ook advieswerk. Te denken valt hier aan het adviseren bij een overname, reorgani satie, financiering, opvolging, pensioenen en fiscale aangelegenheden. De heer Robijn is werkzaam bij het ac countantskantoor de Tombe Melse Co accountants te Rotterdam. Deze maat schap richt zich voor een belangrijk deel op advisering en dienstverlening aan het Midden- en kleinbedrijf. VERVOLGVERHAAL door Dignate Robbertz G. F. Callenbach B.V. Nijkerk 73 ------------------------------------- Simen moest er telkens weer naar kijken en probeerde te bedenken of dat al lang zo was. Vroeger had ze krullerig donker bruin haar, wist hij, dat in de zomer oplichtte als ze ging wieden. Ze praatte met de baker, die in de weer was voor de koffieboterham. Wat ze zei den verstond hij niet. Het drukke geratel ergerde hem eerst, maar dan soesde hij in, tot Samel met de vossen langs de ramen kwam en zijn hand opstak. Simen wuifde terug. Later kwam Samel binnen en gaf een stevige hand. Gefilliceteerd mee je zeune, Samenl, dat 't un in gezond-eid op mag groeie. Dank je, vader. Datje d'rlankgetuuge van mag weze. De jonge boer schikte zich naast hem en wreef in zijn handen. Dat zal nie al te lange weze, Samel. 't Gaet ier nie goed. Simen stak zijn hand tussen zijn buis en leunde achterover. Lala.... nie in de pit zitte. Je wil toch den tweeden ook nog wel zie? Ik laetet nie bie dezen allêene, d'rkom nog een joenge Simen ook. Samel probeerde vrolijk te doen en knip oogde tegen de baker, die een geklutst ei voor Simen bracht Oe is Siene? Bin jie vandaege nog thuus geweest? Noe, dat zal waer weze. Wannes zit mee z'n been op een stoel, ie ei 't er in gesloge mee een biele. Zó! dat is mer lillik! Simen hield zijn hoofd opzij. De baker schreeuwde of hij doof was. Jae.... en 't is z'n eige schuld. Die is goed van de toeng-rieme gesnee, zei Simen toen ze weer weg was. Samel zag dat hij zijn lippen op elkaar klemde. Ei je piene, vader? Niks, knorde Simen.... niks zegge.... tegen Jikkemien. Onder het eten lette Samel op zijn schoon vader, die naar buiten moest en met een grauw gezicht en bibberig terugkwam. Jikkemien zat met het kind op haar schoot en speelde met haar vingers boven het gezichtje. Kee leunde over de bedstee plank. Laet vader 't ook is vast-ouwe en dan moet t'un in de wiege. Met zijn grote onwennige handen nam Simen het kind aan. Daer joen, noe zit je bie je groóte- vader.... Zijn mond beefde, hij rekte zijn hals of de dasdoek hem benauwde. Samel zag dat er iets vreemds over zijn wezen trok. Hij stak zijn armen uit, het kind gleed er in en Simen zakte van zijn stoel. Jikkemien haalde dadelijk een doosje poeiers uit haar zak en loste er één op in water. Dat overkomt t'un wel meer, zei ze bedaard en probeerde het in zijn mond te gieten. 't Is toch wel goed, moeder? vroeg Kee angstig. Ze zag haar vaders gezicht ver trekken en bleek worden of alle bloed uit zijn lichaam weg was. Hij deed zijn ogen halfopen en stamelde: Jik....ke....mien?.... Ik bin ier, man.schiktt et een bitje. Drienk mer is.... alia! Met z'n hoofd tegen haar knie wilde hij slikken, maar het liep uit zijn mond hoeken. Dat geef niks hoor.... ikwrieve 't wel op, suste ze, toen hij haar schort wilde nemen en vouwde een tip onder zijn kin. Samel was achteruitgegaan, hij keek naar de hulpeloze benen van Simen die onder de tafel schuin tegen een stoof lagen en verwonderde zich over de kracht van Jikkemien, die hem optilde en in de stoel zette. Nee.... Samel, ik kan 't allêene, 't is d'êeste keer nie. Ze vroeg om koud water en waste zijn handen en gezicht Schikt 't een bitje, Simen? Dankbaar keek hij haar aan. 't Schikt Jikkemien.... wat... bin.... ik toch een stumper.... en wat een moeite.... ebbe.... julder.... an mien. Zijn stem was on duidelijk en hakkelend. Ze legde zijn be nen op de tweede stoel en schoof een kussen achter zijn hoofd. Zö.... rust noe mer is goed uut en dan rien we weer naer uus. Samel spande de brik in en kwam zeggen dat hij zelf zou rijden. Je kan makkeliker in de brik as op de verewagen stappe, vader. En as ik menne weet ik zeker dat 't nie te ard gaet Simen stond bij Kee, hij hield haar hand in de zijne. Noe, dag dan, Kee.... ik bin blie dat ik je kind gezien ebbe. Hij wilde zich omdraaien en Jikkemien moest komen om hem te steunen. Zijn wankele benen bewogen onzeker, maar voor ze haar arm om zijn rug gelegd had, wendde hij zich nog eens naar de bedstee. Zijn hoofd met het lange grijze haar boog over het bed. Geef me nog is een kus, Kee.... dat dee je vroeger ook toen je nog een êel klein meisje was. Ze sloeg haar lange bleke armen om zijn schouders en drukte haar lippen op zijn ongeschoren gezicht Dag.... vader.... Hij lachte. Jie leit ier zó stilletjes of je nog een klein meisje bin. Vader?.... je komt toch nog wel is.... Samel komt dan zelf om je. Haar ogen waren ontsteld groot en ze zocht hem vast te houden. We zien mekaare weer wel is trug, m'n kind. Het was of zijn benen ineens kracht kre gen. Hij was bij de deur voor Jikkemien hem kon vasthouden en Samel hoefde niet te helpen toen hij in de brik stapte. Thuis kleedde hij zich snel uit en klom in de bedstee. Jikkemien kookte water en vulde de bruine stenen kruik voor zijn voeten. De zon begon onder te gaan, een laatste straal bescheen het kammenet Weetje nog dat we 't kochte, zei hij, wat was je d'r groos mee en noe staet et nog zó mooi in 't licht Dat weet ik nog as den dag van gister, Simen. Dien zelden middeg kocht jie je gouwe knoppen. Ze was bij de geraniums gaan zitten en keek in de rode en witte bloemen. Simen staarde tegen de zolder van de bedstee, zijn ogen waren helder en soms bewogen zijn lippen. Ons ebbe 't goed g'ad, Jikkemien, in de jaeren van ons trouwen. Ik ebbe d'r vee mee gezete, dat Jan gestorven is. Maer ie is misschien vor vee gespaerd gebleve. Bin ik je nie.... vee tot last geweest... de leste jaeren.... jie mocht zó vee werke. Ze keerde haar kalm gezicht naar hem toe. Ons leven was goed en rieke an zegen. Vor Jan ebbe we noe een kind trug, as we tied van leven meugen ebbe, komt 't un bie ons over den vloer. Er was een groot teder licht in zijn ogen toen hij antwoordde: Dan zal jie gróos weze. Zulle julder d'r tweede kind as 't un joen is naer mien noeme? Dan bluuf m'n naeme toch be- staen. Zijn handen tastten over het dek en sloten zich samen. Watbedoeldeje, Simen?.... Watmêen- de je nog te zeggen? Niks meer.... ik wil noe ruste. Zijn stem zakte weg in gemurmel. Ze bleef zitten tot hij geregeld ademde en ging dan naar buiten. Achter de duinen was de zon weggezakt, een smalle gouden streep ging over in gloeiend rood en werd dan over- sluierd door de schemering, die vanachter de bomen kroop. De volgende dagen lag Simen stil naar de dingen in den uuze te kijken. (wordt vervolgd) J^^.^l^J^^.J^^.^^•^'^4■4■4■****'^*4■'^'*■'^*'^'^^■'^'^'^^■*^■'^*'^^■^■'^*^'^^.4■•^**'^'^'^*'^***'^^■'^l^4■^■**'^'^'^'^**^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2