W'OPfA^ Politieberichten De 150.000,— voor „Woord en Daad" zijn geiiaald Comm. Patijn bezocht ellandelijke brandweerwedstrijd te Nieuwe Tonge Politiebericiiten Middelharnis Met Raad en Daad Goedereede Jacht overvaren; 2 doden BOEKENTAFEL Oostflakkee JAC. DE GAST BUBELKRING Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Goed gevulde orderportefeuille bij Padmos Uitslag verloting EHBO Damverenjglng „Dirksland" start nieuw seizoen De nieuwe SAAB 90 is uit 57e Jaargang No. 5332 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling nn 01870-3477 m DD OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 A utomobielbedrijf •-■*!*.■'•'■ .JT* - »J J«yï DINSDAG 25 SEPTEMBER 1984 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN - Visstropers Tegen twee inwoners uit Herkingen werd proces-verbaal opgemaakt omdat zij zon der vergunning met fuiken aan het vissen waren in de Grevelingen. Hun boot werd in beslag genomen. - Doorgereden na aanrijding Een inwoner uit Oost Souburg parkeerde op 20 september j.l. zijn personenauto onbeschadigd op het Spuiplein te Middel harnis. B ij terugkomst zag hij dat zijn auto aanzienlijk beschadigd was. Degene die dat heeft veroorzaakt, vermoedelijk een automobilist, is na de schade te hebben veroorzaakt, weggereden zonder zijn iden titeit bekend te maken. In de nacht van 20 september j.l. reed een inwoner van Middelhamis met een bestel auto over de Hobbemastraat. Daar reed hij tegen een geparkeerde auto die be hoorlijk beschadigd werd. De veroorzaker reed door. Hij werd thuis aangetroffen. Van hem werd een bloedproef genomen. - Diefstal Ten nadele van een bedrijf uit Tilburg werd, zoals nu eerst pas bleek, ongeveer 450 liter gasolie gestolen. De gasolie werd ontvreemd vanuit de vrachtwagens van dat bedrijf - Botsing Op de Langeweg te Middelhamis vond op 22 september j.l. een aanrijding plaats waarbij drie personenwagens betrokken waren. De bestuurster van een der wagens reed over die weg in de richting Nieuwe Tonge. Ter hoogte van de Kmis- of Vroon weg sloeg ze linksaf om die weg op te gaan. Zij botste daarbij tegen een auto die uit tegengestelde richting kwam. De bestuur der van de derde auto reed achter de auto die de aanrijding veroorzaakte. Door het ongeval draaide een der voertuigen en botste toen tegen de laatste auto. Alle voertuigen werden op een ernstige wijze beschadigd. Vraag in de krant van 21 september Boek 't Stoomhuis van Jules Verne is in 1982 opnieuw uitgegeven door Elsevier. Herdmk - Pogingen tot inbraak In een tweetal woningen in een recreatie park te Ouddorp, werd gepoogd in te breken in de avonduren van 17 september 1984. De daders werden bij hun pogingen gestoord en namen de benen. Een onder zoek wordt ingesteld aangezien de sig nalementen van een drietal daders bekend zijn. - Aanrijding met gewonde Op woensdag 19 september vond op de Marijkestraat te Stellendam een ongeval plaats. Een jeugdige fietser stak plotseling met zijn fiets de rijbaan over en werd daarbij geschept door een personenauto. De jongen werd met een lichte hersen schudding en enkele kneuzingen ter obser vatie opgenomen in het ziekenhuis maar mocht na twee dagen het ziekenhuis weer verlaten. Zowel de personenauto als de fiets werden beschadigd. - Rijverbod In de nacht van vrijdag op zaterdag werd aan 2 bestuurders een rijverbod opgelegd daar zij teveel alcohol gedronken hadden en daama toch nog met een auto wilden gaan rijden. Een van de bestuurders had zijn auto midden op de rijbaan geparkeerd en was achter het stuur van de auto in slaap gevallen. - Illegaal bezit vuurwapens Op zaterdag 22 september werden aan boord van een visserij schip in de haven van Stellendam een jachtgeweer, een vuur- buks en enkele onderdelen van een vuur wapen met een hoeveelheid munitie aan getroffen. Tegen de eigenaar van deze vuurwapens, dhr. L. S. werd proces-ver baal opgemaaict terzake het onbevoegd voorhanden hcuben van vuurwapens. - Diefstal gouden ketting Uit een zomerwoning te Ouddorp, eigen dom van dhr. G. R. uit Gouda, werd de afgelopen maand een gouden ketting met gouden hanger ontvreemd ter waarde van ongeveer 1000,Er werden geen in- braaksporen aangetroffen. Omstreeks 12.30 uur zaterdagmiddag vond op het Volkerak, gemeente Oost- flakkee, een emstig ongeluk plaats, waar bij twee mensen verdronken. Het motor jacht, de Ellice voer in de richting Volke- raksluizen en was op weg naar de winter^- berging in Roosendaal. Door onbekende oorzaak kwam het jacht voor de boeg van de achteropkomende tanker Orka en werd onder water gedmkt. Vier opvarenden van het jacht, de schipper uit Bergen op Zoom en drie familieleden uit Rotterdam werden door de bemanning van de tanker op gepikt. De 64-jarige mevrouw Rampaert en haar 44-jarige zoon, beiden uit Bergen op Zoom kwamen om het leven in het jacht. Het jacht zonk in de vaarroute en werd in de avond van 23 september ge licht. OUDDORP De prijzen in de j.l. vrijdagavond ge houden verloting zijn gevallen op de vol gende nummers: Ie prijsLotnummer: 0523 2e prijsLotnummer: 1417 3e prijsLotnummer: 1256 4e prijsLotnummer: 1068 5e prijsLotnummer: 1657 6e prijsLotnummer: 1808 7e prijsLotnummer: 1806 8e prijsLotnummer: 1324 9e prijsLotnummer: 1508 Bovenstaande prijzen kunnen afgehaald worden bij Mw. T. Voogd-Koole, Dorps weg 9, Ouddorp. OOLTGENSPLAAT Evenals voorgaande jaren is er elke zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur in ,,Elthato" een boekentafel aanwezig, waarop een grote keus is van bijbels, christelijke lektuur (dagboeken, lees boeken, jeugdboeken) en ook kaarten voor felicitatie, beterschap en rouwkaarten. Ook zijn er kinderbijbels te koop. De heren J. Zuidijk en A. van Putten zullen ombeurten in „Elthato" aanwezig zijn om u van dienst te zijn. Ook kunnen er bij hen boeken worden besteld, als er een boek etc. die u wenst niet in voorraad is. Uit de Dirkslandse kraam kwamen smakelijke pannekoeken voort. Toen zaterdagmorgen half acht het comité van Woord en Daad zich bij het Gestelplein te Middelharnis verzameld had, gold de primaire vraag waar de kramen zouden worden opgezet. De weersvooruitzichten waren niet bepaald rooskleurig, toch waren zo hier en daar wat blauwe plekjes aan de lucht zichtbaar. Op grond daarvan werd het tóch het Gestelplein! De medewerkers hebben van deze beslissing geen spijt gekregen. Behalve wat regen 's morgens en veel kou de hele dag liep het af en aan. Bij zulke gelegenheden stonden de medewerkers aan deze kramendag opnieuw verwonderd over de trouw van velen, die kou en regen trotseerden om hun belangstelling voor het werk van Woord en Daad te tonen en hun bijdrage te leveren. Ze kwamen uit alle dorpen. Bemoedigend ook voor Lia Jongejan, die een dezer dagen naar Haiti een van de armste landen ter wereld hoopt te vertrekken om in de krottenwijken daar te gaan werken. De puzzeltocht moest vanwege de weersomstandigheden worden afgelast. Deze zal op een later meer geschikt tijdstip worden gehouden. Donderdagavond hoopt het comité bijeen te komen om de eindbalans op te maken. Maar nu is al zeker, dat de vereiste 150.000, voor het ziekenhuis is overschreden. Vermeldenswaard in dit opzicht is het feit, dat 3 meisjes van eenjaar of 8,9 kwamen vragen, of ze ook een kraampje mochten opzetten. Hunspulletjes" brachten toch ook nog zo'n 50,op. Hetdefmitieve eindresultaat zal binnen afzienbare tijd worden vermeld. Heel veel dank alvast aan de velen, die naast de comitéleden hebben bijgedragen aan het welslagen van de aktie in het algemeen en van de kramendag in het bijzonder. Rest ons nog te vermelden dat de schellekoorden zijn gegaan naar mevr. van Dieren, Middelhamis (jachttafereel); mevr. Schuller, Dirksland (landschappen); B. Groenendijk, Sommelsdijk (Juhana en Bemhard) en mevr. Dijkers, Middelhamis (antieke kannetjes). Het algehele overzicht van de 5 Zeeuwse comité's en Flakkee, die aan de akties hebben meegewerkt, kunt u spoedig verwachten. De jaarlijkse eiiandelijke brand weerwedstrijd is j.l. zaterdag we derom succesvol verlopen. Ondanks het minder mooie weer verliep alles volgens het geplande tijdschema. De Fa. Breston had voor deze dag haar nieuwe bedrijf beschikbaar gesteld. De opdracht luidde dat er brand was uit gebroken in het magazijn van het bedrijfin de omgeving waarvan zich open water bevond waaraan water kon worden ont trokken. Op het terrein aangekomen werd men geconfronteerd met een tankauto die geparkeerd stond naast het magazijn. Ver noemde tankwagen stond in de gevaren zone, zodat de bevelvoerders van alle ploegen al direct een goede verkenning moesten uitvoeren, niet alleen buiten maar ook binnen in het magazijn waar de brand was ontstaan, bovendien moest men vanuit het magazijn, de magazijn meester redden die door de denkbeeldige rook in ademhalingsmoeilijkheden ver keerde. Het was een pittige opgave, te meer daar er een lange toevoerleiding op gebouwd moest worden. Alle verbindingen verliepen via de Ver- bindings Commandowagen van de Brand weergemeenschap Noordelijke Delta, die stond opgesteld bij het verenigingsgebouw „Ons Dorpshuis". 's Middags om precies 14.30 uur arri veerde de Commissaris der Koningin Mr. Patijn bij het verenigingsgebouw waar hij werd begroet door burgemeester L. J. van Welsenis en het wedstrijdcomité onder leiding van dhr. M. Peekstok, waarna een ontmoeting plaats vond met de wethou ders van de gem. Middelhamis, de gem. secretaris dhr. de Feijter, burg. de Vos uit Oostflakkee, dhr. Swiep, wedstrijdleider en dhr. Vossenaar, Commandant brand weer Rotterdam, tevens commandant van de regionale brandweer. Onder het genot van een kopje koffie werd dhr. Patijn uitvoerig ingelicht over het werk van de brandweer. Op het parkeerterrein naast het vereni- - Aanrijding met gewonde Omstreeks 10.00 uur reed j.l. vrijdag A. H. uit Nieuwe Tonge met zijn auto over de Bommelsedijk te Achthuizen. Bij de kmi- sing met de Provincialeweg 47, zou hij deze weg oversteken, maar hij zag daarbij niet tijdig dat er vanuit de richting Oude Tonge een C itroën personenauto naderde. Het gevolg was een botsing middenop de kmising, waarbij beide voertuigen emstig werden beschadigd. H. raakte gewond en moest onder doktersbehandeling worden gesteld. - Kopersbedrog Tegen koopman Buit Ooltgensplaat werd door de gemeentepolitie Emmen proces verbaal opgemaakt omdat hij kleding ver kocht, die vermoedelijk voorzien was van valse merken. De man verkocht op een braderie sweaters en dergelijke van be kende merken, maar het zou om namaak gaan. gingsgebouw stond de nieuwe tankauto spuit opgesteld van Ooltgensplaat, met een volledige bezetting aan manschappen, dhr. Patijn kreeg volledige informatie over de bepakking van een brandweervoertuig en de werking van de hogedmkpistolen. De commissaris handteerde ook zelf een der hogedmkpistolen waarop een druk van 40 atm. stond. Vervolgens werd de verbindingscom- mandowagen bezichtigd, en ook over dit voertuig werd hij volledig geïnformeerd. Het gezelschap vertrok vervolgens naar het wedstrijdterrein waar kennis gemaakt werd met de heren juryleden, en uiteraard met de spelende ploegen. Wedstrijdleider dhr. Swiep gaf de commissaris uitvoerige inlichtingen over de werkzaamheden die verricht werden. Na afloop van de wedstrijden gaf de bluseenheid Middelhamis een perfecte demonstratie hulpverlening onder leiding van dhr. J. v.d. Valk. Temggekomen in het verenigingsge bouw dat inmiddels vol zat met brand weerpersoneel en supporters, ging men over tot de prijsuitreiking. Dhr. Peekstok belichtte daar het werk van de vrijwilUge brandweer in zijn totali teit, met name ook de technische hulp verlening. Vervolgens sprak de commissaris zelf Al bij deze eerste kennismaking was de commissaris onder de indmk gekomen van de goede opzet van het vrijwilligers werk en de spontaniteit waarmee de man schappen zich inzetten voor de mens in nood. Dhr. Patijn verzekerde graag naar Goeree-Overflakkee te zijn gekomen om deze wedstrijden mee te maken, daarbij dank zeggend voor de gekregen informatie. Vervolgens reikte hij de prijzen uit. De uitslag was als volgt: MeHssant 1, Dirksland 2, PTT Middel harnis 3, Stad aan 't Haringvliet 4, Som melsdijk 5, Ouddorp 6, Middelharnis 7, Herkingen 8, Goedereede 9, Stellendam 10, Den Bommel 11, Oude Tonge 12, Ooltgensplaat 13. MELIS SANT Ophalen oud papier A.s. woensdagavond wordt weer oud pa pier opgehaald. Graag goed gebundeld gereed zetten s.v.p. ca a Cl G3 Q^ca a o DIRKSLAND De damvereniging „Dirksland" gaat op maandag 1 oktober a.s. weer van start met de nieuwe damcompetitie. Deze dam- avonden zullen vanaf heden worden ge houden in het gebouw van de buurt vereniging Plan-West aan de Philips- hoofjesweg. Aanvang 8.00 uur. Daar het aantal leden momenteel wat klein is, zoeken wij nog een aantal nieuwe dammers. Beginners of gevorderden, van harte welkom, want aldoende leert men. Comm. Patijn wordt op het wedstrijdterrein ingelicht door dhr. Swiep. Maak nu een proefrit i i Korteweegje 41-43, Dirksland Telefoon 01877 - 1122 OOLTGENSPLAAT Heden dinsdagavond om 8 uur gaat ds. K. van Meijeren weer beginnen met een Bijbelkring. Dit seizoen zal behandeld worden de brief van Paulus aan de Efe- ziërs. Deze samenkomst, waarop een ieder welkom is wordt in „Elthato" ge houden. OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur student G. J. van Aalst van Nieuw Beijerland. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Nieuwerkerk. Schipper J. Tanis verkocht zijn Noord- zeekotter Cornells GerritG.O. 11, aan de firma van Kooten-Jumelet-Otte, die thans de Bm 12 uit Bminisse in exploitatie heeft. De Cornells Gerrit is in 1975 gebouwd en in het mim 37 meter lange schip staat een 1400 pk. Industrie diesel motor. Inplaats van de G.O. 11 komt straks voor Tanis een nieuw schip van 40 meter dat gaat varen onder het nummer G.O. 59 en bij Padmos Bminisse-Stellendam wordt afgebouwd. Padmos b. v. heeft nog meer orders in zijn portefeuille. Naast de grote 45 bij 10, bij 5 meter superkotter voor de firma J. de Meulmeester waarover eerder is bericht, de Am. 18, zijn dat de Noordzeekotter G.O. 9 van Gebr. Groenendijk, Goede reede en de Eurokotters VI. 8 voor schip per Meulmeester uit Vlissingen, de TH 5 voor schipper J. C. Bout uit Tholen, de Arn. 6 voor rederij A. Caljouw en Zoon, Arnemuiden en Am. 25 voor P. en M. van Belzen uit Arnemuiden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1