Raad Middelharnis kiest in meerderheid (8-7) voor realisering Sport- en recreatiecentr. „de Sta ver" Predikbeurten Blankers ouddorp: Modehuis Aleman nu ook in i(inderi{ieding iLP.'senmuziekcassettes NuiM ƒ3999- Foto-Video Berging gestaakt ®®®®®®®®®®®®®®®®®®®<f^ Speciale aanbieding: SABA VHS Afdeling Video Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1984 De meerderheid van Middelharnis' gemeenteraad heeft in de gisteravond gehouden raadsvergadering met nogal wat enthousiasme „ja" gezegd tegen de ambitieuze voorstellen van de College meerderheid in de Staver een sport- en recreatiecentrum te bouwen, omgekeerd evenredig daaraan was de zorg die de tegenstanders kenbaar maakten over de exploitatielas ten, ook al heet het in het voorstel dat die tot 40.000,- per jaar beperkt zullen blijven. Bovendien waren ervan de zijde van S.G.P. en R.P.F, heel nadrukkelijke principiële bezwaren omdat het complex, terwille van de exploiteerbaarheid ook op zondagen opengesteld zal worden. Hun oproep gèèn voorzieningen te scheppen die de mens ertoe verleiden zich aan het aanbod van genade te onttrekken, bleef door de meerderheid ongehoord, 8 raadsleden stemden voor - 7 stemden tegen het voorstel dat een krediet vroeg van 10.421.500,-. Op een bezorgde vraag van dhr. P. Krijgsman of er later niet nog financiële aanvullingen gevraagd zullen worden ver zekerde de raadsvoorzitter burg. van Wel- senis dat dat bedrag een duidelijke limiet is. Wanneer het projekt meer zal blijken te kosten zal óf van de realisering moeten worden afgezien óf er zullen versobe ringen moeten worden aangebracht ten gevolge waarvan de limiet toch niet zal worden overschreden. Overigens worden in het projekt niet de allergrootste-, maar juist de kleinst mogelijke afmetingen ge bruikt. Dat geldt voor de minimaal toe gestane breedte van het zwembad, het aantal bowling en tennisbanen zowel als voor de te bouwen sporthal. Tegenstemmers bleken de vier SGP le den, inclusief weth. Koppelaar, de beide leden van de groep Hoogzand en dhr. Joppe, RPF vertegenwoordiger. Onder staand een versie van de beweegredenen van de voor- en tegenstanders die gister avond op volle sterkte (15) aanschikten om het historische besluit te overwegen. Dhr. KI. v.d. Ketterij (SGP) betreurde het dat de raad geen alternatieven worden geboden en dat slechts een instemming of een aanwijzing van het ene voorliggende plan kon worden kenbaar gemaakt. Later zou dhr. v.d. Ketterij becijferen dat met een uitgave van 4,5 miljoen zowel de sporthal als het instructiebad zouden kun nen worden gerenoveerd en dat bovendien nog nieuwe sportruimte zou kunnen wor den gecreëerd. Het leek hem voor de gemeente Middelharnis een overkomen- lijker investering Jan de gevraagde 10,4 miljoen. Met nadruk had dhr. v.d. Ketterij het over de gemeente Middelharnis waar mee hij bedoelde niet te geloven in de toeloop van anderen uit heel Goeree en Overflakkee naar het Middelhamisse sportcentrum. Dhr. v.d. Ketterij wees daarbij ook op andere al aanwezige- en nog te realiseren voorzieningen zoals het complex op de Kabbelaarsbank te Oud- dorp dat voor de recreanten eerder als slecht-weer voorziening zal dienen dan een recreatiecomplex in Middelharnis. Wanneer spr. het plan op zijn financiële consequenties bezag kon enige huiver hem bevangen en het was zijn bange vraag of de verenigingen die er gebruik van zullen maken bij de gemeente daartoe om meer subsidie zullen komen. Spr. vond het totaal onverantwoord een dergelijk duur complex te realiseren in een tijd van neer gaande economische omstandigheden en dat allemaal gevoegd bij de nadrukkelijke principiële bezwaren was er voor dhr. v.d. Ketterij en zijn fractiegenoten geen andere weg dan het plan af te wijzen. „Het past ons niet om als gemeentelijke Overheid Gods dienaresse te gaan meewerken aan het verval in het onderhouden van de dag des Heeren", zo waarschuwde dhr. v.d. Ketterij. Instemming met het voorstel van de College meerderheid werd kenbaar ge maakt door dhr. Kersbergen (VVD), ge volgd door mevr. Mouw van de PvdA, beiden hechtend aan de aanwezigheid van een goede voorziening die ook als slecht- weer-accomodatie zal kunnen dienen. Met het College onderstreepten zij dat de aanwezigheid daarvan in Middelharnis niet als een luxe- maar als een voor een centrumgemeente noodzakelijke voor ziening moet worden geacht. Gebakken peren Door mevr. van Eek werd teruggegaan naar het begin van de jaren zeventig toen er nog plannen bestonden om de sporthal met een zwembad te completteren. Die kans was verkeken toen het naastgelegen terrein aan de tennisver. in gebruik werd gegeven ,,en nu zitten we met de gebakken peren", zo oogde mevr. van Eek naar het voorliggende plan dat een investering vraagt dat zijn weerga in Middelharnis' raadsgeschiedenis niet kent. Het zou ove rigens haar instemming gaan krijgen, zo werd uit haar commentaar snel duidelijk, mede uit de overweging dat andere tijden ook andere behoeftes meebrengen. Met de SGP ging ze in de clinch over het gebruik van de accomodatie op Zondag waarvan ze zich allerminst voorstander verklaarde: ,,maar", zo verwoordde ze: ,,de SGP heeft het hierin vrij gemakkelijk. Ze wijst het plan af zonder na te hoeven denken over de consequenties van een evt. niet doorgaan van de plannen. Onze oude moederpartij staat vrijheid van geweten voor en vindt dat de Overheid haar onder danen niet een gewetensdrang mag op leggen". Aan het misbruik van de Zondag achtte mevr. van Eek ook zichzelf schuldig: „wanneer wij als christenen in het ver leden en nu meer leesbare brieven van Christus waren geweest dan zouden velen zich niet van de kerk van Christus hebben afgekeerd" beleed ze. Alle succes.... Raadslid C. W. J. de Vries, die deze avond na een raadsperiode van 6 jaar af scheid nam, verklaarde van zijn bewonde ring over en instemming met het plan met de realisering waarvan hij het College alle succes toewenste. De gebruikte cijfers achtte hij aan de voorzichtige kant te zijn en dhr. de Vries verklaarde alle hoop op een goede afloop te hebben. Anders dacht dhr. G. C. Joppe (RPF) erover. Niet dat hij veronderstelde dat de opsteller van de veronderstelde bezoekers- Sinds gisteren kunnen de moeders ook daarvoor bij „Aleman dames- en herenkleding" terecht. Heel bewust hebben de eigenaars Kees Akershoek en zijn vrouw Sjaan Aleman - die het bedrijf sinds enkele jaren runnen - voor een andere dan de doorsnee kollektie gekozen. Niet het bonte, luchtige jurkje is er te vinden maar meer wat men een net zondags jurkje en jasje zou noemen. Aleman heeft zich daarmee gevoegd in de kleine rij van zaken die zich specifiek met een dergelijk, wat conventioneel, assortiment presenteren. Ze hebben er graag de ruimte voor gecreëerd waarom de winkelruimte met de helft van de oorspronkelijke grootte moest worden uitgebreid. In het nieuwe gedeelte gingen ze op de foto. Kees, Sjaan en hun jongste, de 15 maanden jonge Hanneke. aantallen, de Sportfondsen Ned. te kwa der trouw zouden handelen maar dat de praktijk een andere zal zijn durfde dhr. Joppe voorzeker te voorspellen. „Er wordt met gigantische bedragen omgesprongen en ik huiver om op de prognoses af te gaan", verklaarde hij. Het speet dhr. Jop pe te moeten vaststellen als gemeente raad in het verleden niet alle zorg te hebben besteed aan de sporthal en aan het zwembad waarom die nu aan renovatie toe zijn: ,,we plukken daar nu de wrange vruchten van", aldus dhr. Joppe die zijn betoog zou afronden met het kenbaar maken van zijn principiële bezwaren i.v.m. het voorgenomen gebruik op zon dag. Hoogzand tegen Ook de tweemansfractie lijst Hoogzand verklaarde zich tegen het voorstel. Huns inziens kon de aangelegde reserve van 2,4 miljoen beter besteed worden aan de bouw van een solitair nieuw zwembad en dhr. Hoogzand hield die gedachte staande ook al werd hem vanuit het College zowel als vanuit de raad verzekerd dat men dan veel duurder uit zou zijn en alleen voor de bouw van een zwembad met een investe ring van zo'n 7 miljoen zou moeten re kenen. De exploiteerbaarheid van bad, hal en banen is juist gelegen in de concentratie waardoor op personeelskosten, energie kosten en andere bespaard kan worden. Dhr. Hoogzand geloofde niet in die cijfers en voorzag dat realisering van het com plex een lastenverzwaring voor de burger ten gevolge zal hebben. Dhr. Hoogzand vergeleek het aldus: „Middelharnis staat als een werkman voor een splinternieuwe Mercedes maar er is slechts geld voor een Escort". De meerderheid van het College ging op al die vragen fiks in de verdediging. Zo deed de raadsvoorzitter en zo volgde weth. Kievit, elk verzekerend dat de voor zieningen niet als een luxe-, maar als een te betalen noodzaak moet worden gezien en wellicht een funktie hebbend voor de hele regio waarin geen accomodatie van deze grootte te vinden zal zijn. De heren maakten duidelijk dat een zwembad alleen niet te exploiteren is en ook binnen het complex zal de exploitatie geld kosten waartegenover de tennisbanen en de bow lingbanen weer wel geld kunnen opbren gen en de verliezen kunnen compenseren. Op de veronderstelling van sommige van de raadsleden dat de gevonden middelen '«■9,18 bij elkaar zijn geschraapt ver zekerde dhr. Kievit dat er inderdaad over al naar dekkingsmiddelen is gezocht: „we hebben ze gevonden en het is verantwoord om het aldus te doen". Door weth. Koppelaar werd vervolgens een uitleg gegeven over de gevolgen voor de ambtenaren die bij realisering uit ge meentedienst zullen stappen wanneer ze althans in dezelfde funktie willen worden overgeplaatst. Wanneer ze dat niet be lieven blijft de hoogte van hun inkomen gegarandeerd en wordt naar een ver vangende funktie in gemeentelijke dienst omgekeken. Een en ander is neergelegd in een zgn. sociaal statuut dat na be spreking met de ambtenarenbond later zal worden voorgelegd. Ook in tweede instanties wijdde de raad nog een langdurige bespreking aan het voorstel waarvan deze en gene de conse quenties nauwelijks durfde te overzien. Dhr. W. Villerius (SGP) maakte zich daar erg sterk in. „Zijn wij al niet geruime tijd bezig onze gemeente financieel te plunderen?" zo was zijn wat striemende vraag, wijzend op de kapitalen die o. a. zijn uitgegeven aan de verbetering van d'n Diek, het besluit een nieuw gemeentehuis te bouwen en andere. Kennen we de financiële nota eigenlijk nog wel?" zo verbaasde dhr. Villerius zich over het kennelijk gemak waarmee gigantische be dragen worden uitgegeven. „Dit complex lijkt een prestigezaak van de politieke partijen te worden, maar óns is het een wezenlijke zorg..!" verzekerde dhr. Ville rius. Temeer gold die zorg wanneer hij bezag dat het complex toch maar voor een kleine groep bestemd zal zijn maar groter nog was zijn zorg wanneer hij dacht aan het zondagse gebruik ervan: „er komen daar dan twee Stichtingen vlak naast elkaar. „De Samaritaan" met menselijke ellende, en het gemeentelijk sportcomplex met menselijk vermaak en wij...., als ge meente scheppen een gelegenheid die zal bevorderen dat men zich onttrekt aan het aanbod van genade zoals dat zondags gepredikt wordt...." De onderlinge verhoudingen en de stemming werd er niet beter op en 't kwam er zelfs van dat de raadsleden elkaar onderling verwijten toespeelden, zoals dhr. Kersbergen (VVD) de SGP trak teerde op zijn verbazing over de kennelijke financiële onderbouwing van de princi piële bezwaren. De neuzen leken al geteld toen dhr. P. Krijgsman nog wat roet in het eten dreigde te gooien door zijn instemming van enkele toezeggingen afhankelijk te stellen. Die toezeggingen werden gedaan, o.a. dat het complex niet duurder zal worden en dat de overgang van het personeel storeloos zal verlopen, althans zonder nadelige ge volgen voor de betrokkenen. Daarmee was ook dhr. Krijgsman voor het voorstel gewonnen en resulteerde de stemming in een instemming met het voorstel met 8-7 stemmen. Nu weer verkrijgbaar volop De nieuwste uit de top. Weststraat, Ouddorp, tel. 01878-1612-2120 Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante MAARTJE TANIS-BOELAARS weduwe van Eeuwit Tanis in de leeftijd van bijna 84 jaar. Heilige de Heere deze roepstem aan ons aller hart. fam. Tanis Ouddorp, 5 september 1984 Zondag 9 september 1984 OUDDORP- Herv. Gem. 9.3Q en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.'m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur drs. T. M. Gilhuis en 18.30 uur ds. W. J. Bruning- Doops gezinde Gem. 9.30 uurdhr. v.d. Dool, Rotterdam. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uureerw. hr. K. Groenendijk en 18.30 uur ds. A. Vlietstra jr., voor bereiding Heilig Avondmaal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. van Herk en 18.00 uur ds. A. Schaap, Arnemuiden - Ger. Kerk 10.00 uur kand. G. M. Francke uit Barendrecht en 18.30 uur drs. T. M. Gilhuis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk aan den IJssel en 18.00 uur kand. A. van Herk; extra kollekte quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. K. S. Visser, Andel. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. van Wijk, Nederhemert en 18.00 uur ds. M. van der Linden; tweede kollekte: onderhoud kerkge bouw-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, Heidel- berger Catechismus zondag 40; kol lekte diakonie. LUKASKAPELH.D.G.-10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr. en 18.00 uur ds. L. Quist, Heid. Cat. zondag 21 55; extra kollekte kerk - Herv. Exodus" Gem. lO.OOuurds. A. Carstens-Chr. Ger. Kerk9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. A. A. R. Kamermans, Scharendijke - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. J. P. v.d. Wal. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur eerw. hr. L. D. Burger, Waddinx- veen en 18.00 uur ds. P. van Bergen Bravenboer, Scherpenisse; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte medische zending- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig FAMILIEBERICHTEN CVC-73 Compact video Camera (JVC GZ-S3) Adv. prijs2598,- Compact port. videorecorder VHS VR 6073 (JVC HRC3).2798,- Komplete set adviesprijsf 5396,— Video koopt u vertrouwd bij uw foto-specialist. Die weet wat beeld maken is. ^O Het beste in beeld Hobbemastraat 49 MIDDELHARNIS Telefoon 01870 - 2461 Na een langdurig, geduldig gedragen lijden, heeft de Heere van onze zijde weggenomen, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader KOMMER TANIS echtgenoot van Martijntje van Heest in de ouderdom van 80 jaar. Stellendam: M. Tanis-van Heest J. van Seters-Tanis G. van Seters Goedereede: F. Tanis C. Tanis-Breen Stellendam: N. P. Witte-Tanis A. Witte J. Sperling-Tanis P. Sperling klein- en achterkleinkinderen 3251 AH Stellendam, 7 september 1984 Eendrachtsweg 5 Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren, maandag a.s. van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in „De Rank", Bosschieterstraat 6 te Stellendam. De begrafenis, waarbij U wordt uitgenodigd, zal D.V. plaats hebben dinsdag 11 september 1984 om 14.00 uur op de begraafplaats te Stellendam. Aanvang rouwdienst in „De Rank", ca. 13.15 uur. Heden overleed onze lieve opa KOMMER TANIS echtgenoot van Martijntje van Heest in de ouderdom van 80 jaar. Piet Toni en Siem Ko en Nanda Leentje en Dirk Greet en Cees Ko en Clara Tineke Klazien en Rik Marleen Stellendam, 7 september 1984 Heden werd plotseling, tot onze diepe droeftieid, van ons weggenomen, onze lieve vriendin A. W. VAN DORP-VAN GELDER weduwe van P. Th. van Dorp op de leeftijd van 65 jaar. J. Meijer J. Meijer-de Vogel Ouddorp, 5 september 1984 Hermansweg 19 De Engelse bergers hebben hun werk zaamheden aan het wrak van het West Indiëvaarder voor de kust van Walcheren „Het Vliegent Hert", voor dit seizoen gestaakt. De Engelse en Nederlandse duikers kenschetsen „Het Vliegent Hert" als een archeologische goudmijn. Was vorig jaar de vondst van de kom- plete geldkist een „topper" ook dit seizoen heeft men veel munten en tal van gebruiks voorwerpen opgedoken, die het werk meer dan goed maken. Avondmaal; extra maandelijkse kol lekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.30 en 18.00 uur ds. Griffioen van Herwijnen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal-Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. J. H. Dicker OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. P. J. Visser, Amster dam en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, voorbereiding Heilig Avondmaal; ex tra kollekte medische zending - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk9.00 en 16.00 uur ds. Jac. Grif fioen, Herwijnen. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. A. de Koeijer, 's-Graven- polder. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Heden heeft de Heere, tot onze grote droefheid uit ons midden weg genomen, onze geliefde zwager en oom KOMMER TANIS echtgenoot van Martijntje van Heest op de leeftijd van 80 jaar. Goedereede: K. Lokker-van Heest J. Lokker Ouddorp: A. van Heest A. van Heest-Soeteman Hardinxveld: G. van Heest J. J. van Heest-Looij Goedereede: P. Soeteman-van Heest neven en nichten Stellendam, 7 september 1984 Heden overleed in „de Vliedberg" te Ouddorp onze geliefde behuwdzuster, tante en oud-tante AALTJE CORNELIA VAN DER SLUIJS weduwe van Arend van Gelderen in de ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam: A. D. P. v.d. Bos Ouddorp, 5 september 1984 „de Vliedberg", Hoge Pad 2 Correspondentie-adres: Fam. v.d. Bos, West Achterweg 43, 3245 BJ Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren: na de begrafenis in de Rouwkamer, Emmalaan 20 te Middelharnis. De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 8 september a.s. des namiddags 2 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Tot onze diepe droefheid is van ons heengegaan, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante MAARTJE BOELAARS weduwe van Eeuwit Tanis in de ouderdom van 83 jaar en 10 maanden. Hoogvliet: A. T. 't Mannetje-Boelaars Ouddorp: P. Boelaars K. Boelaars-Tanis Westmaas: P. Boelaars A. Boelaars-Gotschal Maassluis: C. Smith-Boelaars A. Smith Dubbeldam: D. van Leeuwen-Boelaars J, van Leeuwen neven en nichten Ouddorp, 5 september 1984 Tot onze grote droefheid overleed, geheel on verwacht, onze lieve ADRIAANTJE WILHELMINA VAN DORP-VAN GELDER op de leeftijd van 65 jaar. sinds 19 oktober 1983 weduwe van P. Th. van Dorp Namens de familie: N. T. Diepenbroek-van Gelder J. de Beun-van Dorp 7475 RZ Markelo, 5 september 1984 Leusmanweg 6 Correspondentie-adres na 10 september: St. Adrianusstraat 37, 5614 EL Eindhoven De crematie zal plaats vinden te Dieren op 10 september om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de cre matie. Van oudsher- en dat is alweer zo'n vijftig jaar- heeft Ouddorps hevoiiiing bij Aleman terecht gekund voor dames- en herenkleding van een wat traditionele kwalfteft en snit Aan die uftgesproken voorkeur is modehuis Aleman steeds graag tegemoet gekomen en het heeft er zijn bestaan stevig op gegrond. Vandaar ook dat thans gevolg Is gegeven aan veler verzoek om ook kinderkleding In het assortiment op te nemen. foto blankers

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2