Lastgeving ingebruikname leslokaal Palingdieven Wesdijk Schoenmode op Wes(t)dijk Middelharnis Nieuwe Openbare scliool te IVliddelliarnis wordt 5 oktober officieel geopend V isser U^}-H^^ tegelhandelRIEN PEEMAN Morgen kramendag „Woord en Daad" m Garage KNÖPS B.V. AUTO RIJLES 1849,- „Deo Cantemus" zingt psalmen AUTO PESCH fnubrecMse Kand. S. Jumelet W.zn. bevestigd A. J. V. Rumpt Ramoco b.v. GoBree-Overflal(l(ee Bejaardensoos begint I I I I I I I I I Aanrijdig met gewonden YAMAHA Onze SHOWROOM t I Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Ingezonden: HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling nu 01870-3477 m DD met Citroen BX TRD J. Bruggeman ois?? -1093 FIRATO AANBIEDING OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 DIERENBESCHERMING Personeel en leerlingen van de vroegere openbare lagere school aan het Beneden Zandpad zijn na de vakantie welgemoed in het nieuwe schoolgebouw aan de Marijkestraat getrokken. Het is het voornemen om de nieuwe school op vrijdag 5 oktober officieel te openen. RENAULT-dealer -> PEUGEOT TALBOT Al Kasta Tel. MIDI tobedrijf njelaan 41-43 01870 - 3094 3ELHARNIS De grootste in assortiment De lileinste in prijs Haveneind 15, Sommelsdijk, 01 870 - 61 92 FORD - TOYOTA Nieu\A# en Occasions Reparatie alle merken Buitenboordmotoren C. der K. mr. Patijn op eilandelijke brandweerwedstrijd is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend 57e Jaargang VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1984 No. 5327 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Reaktie op het artikel „Gem. be stuur Middelharnis gelast inge- bruikgeving leslokaal", in het Eilan den Nieuws van 31 augustus. Enigszins onaangenaam verrast namen de besturen van de School met de Bijbel te Sommelsdijk en van de Bosseschool te Middelhamis kennis van het verslag in het Eilanden Nieuws van 31 augustus j.l. over de ingebruikneming van een lokaal in de C.N.S. door de Bosseschool. Ze hebben er dan ook behoefte aan om op deze plaats de gang van zaken rond het bewuste lokaal iets nauwkeuriger weer te geven dan in het artikel gedaan is, in de hoop daarmee mogelijk ontstane mis verstanden uit de weg te ruimen. Door een vrij plotselinge toename van het leerlingenaantal op de Bosseschool bleek dat deze school (die in het artikel overigens ten onrechte een C.N.S. wordt genoemd) na de vakantie met ruimte problemen te kampen zou hebben, die binnen het bestaande gebouw niet konden worden opgelost. Derhalve werd aan de gemeente een ver zoek gedaan om medewerking bij het vinden van een oplossing, met een beroep op art. 6 van de Wet Beheersing Huis vestingsvoorzieningen. Hierbij werd om verschillende redenen een voorkeur uit gesproken voor het gebouw van de C .N. S. te Sommelsdijk, maar andere mogelijk heden werden bepaald niet uitgesloten. Wanneer dan de lastgeving vanwege de gemeente komt, en de C.N. S. reageert niet bijster enthousiast, is dat niet meer dan vanzelfsprekend. Niemand zal enthou siast zijn in een situatie die door iedereen als een noodoplossing wordt ervaren. Even vanzelfsprekend is het dat de C.N. S., alvorens de beslissing te nemen al dan niet in beroep te gaan, er eerst van overtuigd wil zijn dat ook andere mogelijk heden door de gemeente grondig zijn on derzocht. Maar nu dat dan inderdaad ge beurd blijkt te zijn, ziet het bestuur van de C.N.S. geen reden om tegen delieshssing in beroep te gaan en zo de Bosseschool de voet dwars te zetten. Integendeel, de be sprekingen tussen de wederzijdse bestu- Drie jonge inwoners uit Nieuwerkerk van resp. 18, 18 en 17 jaar oud, een uit Oosterland (18) en een uit Rotterdam (22) zijn betrapt op het lichten van paling- fuiken in de GEULE te Oosterland. Aan het licht kwam dat zij deze fuiken eerst in het DIJKWATER ten nadele van be roepsvissers hadden gestolen. Ook het betonijzer waarmee de fuiken vast waren gezet was van diefstal afkomstig. Het onderzoek c.q. de verhoren worden voort gezet, omdat men vermoedt dat men op het spoor is, om een oplossing te vinden van de vele fuikendiefstallen die de be roepsvisserij tot wanhoop brengen op Schouwen Duiveland. ren en hoofden verlopen in een plezierige sfeer, en we.hebben er alle vertrouwen in dat die sfeer gedurende de hele in woning" gehandhaafd zal blijven. Of „de liederen van Hazeu zullen botsen met de vaderlandse liederen" weten we niet die vraag was bij óns in ieder geval nog "liet opgekomen of bp^^roken. HR-D120-E De Top uit Japan Adviesprijs 2420,- NU 3 jaar volledige GARANTIE vooraBe zefcerheul VlfJGEfiLlWG 3-WOOEiHAPNIS- r£L O'STO-7')tg Weuiu, m de gege.wn aiiuane is er geen andere oplossing en dus is het wellicht maar het beste om gewoon aan het werk te gaan. namens de School met de Bijbel: G. v.d. Boogert, voorz. namens de Bosseschool: J. W. Bruning, voorz. 't Was misscliien wat onzorgvul dig dat we dezer dagen de „tempel" van de betere schoen, Wesdijk Schoenmode" op de Westdijk te Middelharnis, nog op de zomerse slippers betraden. De schamelheid daarvan lijkt dhr. en mevr. Wesdijk gelukkig niet te zijn opgevallen al hebben ze de laatste jaren voor de beoordeling van staat en kwaliteit van schoeisel een geoefend oog ge kregen. Binnen twee jaar tijds open den ze in Ouddorp-, en thans ook op de begeerde plek in Middel harnis' winkelcentrum, een zaak die er wezen mag. In beide de in Ouddorp al succesvol gebleken for mule: „de betere schoen aangevuld met wat goedkopere series", aldus dhr. Wesdijk. Beiden voelen ze zich duidelijk happy in hun nieuwe Middelhamisse zaak waarin tot voor kort Schoenhuis Bolle gevestigd was, 42 jaar maar liefst.! Op de toen gevestigde reputatie zullen dhr. en mevr. Wesdijk graag voortbouwen waarom, zo zegt dhr. Wesdijk, de kollektie goeddeels eenzelfde is als die door schoenhuis Bolle werd gevoerd. Het interieur werd wat aangepast, fris in de verf en de stoffering gestoken en woensdagochtend kon Wes dijk Schoenmode officieel van start nadat dinsdagavond de genodigden het resultaat van al die vlijt in ogenschouw hadden genomen. Zelf waren Arie en Roelie Wes dijk ook wel wat verbaasd want wie had dat enkele jaren geleden kunnen dromen..? Hij geboren in Sommelsdijk, zij in Dren the, elkaar ontmoet in hun latere woon plaats Ridderkerk en in 1970 naar Flak- kee gekomen waar dhr. Wesdijk vanuit Stad aan 't Haringvliet een leesporte- feuille verspreidde over heel Flakkee en een deel van Schouwen. In de wagen, die noodzakelijkerwijs steeds groter worden moest, gingen steeds meer bij-artikelen, vooral schoenen en laarzen mee om voor al in de dorpen waarin geen schoenen zaak gevestigd is gretig aftrek te vinden. Wesdijk werd steeds duidelijker ook Zondag 2 september deed kandidaat S. Jumelet W.zn. uit Zeist, zijn intrede in de Ned. Hervormde Gemeente van Pols broek en Vlist in de Classis IJsselstein. Kandidaat Jumelet werd bevestigd door ds. M. Verduin uit Zeist met als tekst 1 Cor. 4 I tot 5. Aan de handoplegging in deze dienst namen deel ds. M. Verduin, Zeist; ds. J. M. van Daalen, voorheen te Polsbroek; ds. Chr. van der Valk, voorheen Sirjans- land; ds. Roseboom, Oene; ds. Boon, Kamperveen; en de (studenten-kandi daten) Nieving, Eysinga en den Toom. Ds. S. Jumelet deed in de middagdienst in een stampvolle kerk intrede met als intreetekst Handelingen 13 32. Ds. Jumelet werd geboren te Bruinisse in 1950 en ging na het behalen van het M'j' diploma in Zierikzee bij zijn vader in de bakkerij werken. Langzaam rijpte het verlangen om do minee te worden en Jumelet begon daar om met de studie te volgen, die op zater dagen wordt gegeven voor hen die naast hun dagelijkse bezigheid toch theologie willen studeren. Toen hij als zodanig de nodige akten had behaald, verhuisde hij in 1979 naar Zeist, om van daaruit zijn studie aan de Universiteit af te ronden. In 1983 werd hij kandidaat. Hij bedankte eerder voor een beroep naar Tiendeveen- Nieuw Ballinge. Polsbroek is uiteraard zijn eerste gemeente, maar hij preekte sinds vorig jaar wel in diverse gemeenten. a ca C3 ^ci 03 C3 Dirksland In de omgeving van de Kerkring is een poesje opgevangen, grijs met wit, dat daar al enkele weken heeft rondgezworven. De eigenaar(esse) gelie ve het af te halen bij mevr. Tieks, Korte- weegje 53, tel. 2586. 01871 - 1553 Vert. C. Bakker 01877 - 1589 schoenenman; zakelijk inzicht was er vol doende om daar een succesvolle conse quentie aan te verbinden, vooral toen mevr. Wesdijk haar man duidelijk maakte dat ze best een eigen zaak wilde drijven. Die kwam er, bijna twee jaar geleden in Ouddorp en deze zomer maakten ze de afspraak rond met dhr. C. Bolle die zijn opvolgers, dinsdagavond bij de opening, van harte geluk wenste, wetend hoezeer ze een vestiging op de Westdijk hebben be geerd. Het Ouddorpse filiaal wordt geleid door een filiaalhoudster totdat over twee jaar de oudste zoon zijn opleiding heeft voltooid en in de plaats van pappa ,,de pad" op kan. Dhr. Wesdijk wil dan het bedrijfin Ouddorp weer zelf gaan runnen. Nu nog is hij enkele dagen per week met de leesportefeuille op stap, enkele dagen met alleen maar schoenen en zaterdags be zoekt hij de markt in Hellevoetsluis. Het personeel bestaat inmiddels uit drie vaste krachten en een part-time hulp. Een schat van bloemen en gelukwensen heeft hen bij hun entree in Middelharnis vergezeld. ■»-♦*¥■¥■ lit voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uür: C. Breen, 01878 - 2496 DIRKSLAND De wekelijkse bejaardensoos in het Be jaardencentrum aan de Margrietlaan gaat met ingang van a.s. maandag weer be ginnen, 's middags om half 2. Wekelijks zijn de bejaarden weer welkom om bij te praten en zich gezellig samen bezig te houden. u Met genoegen kunnen wij u mededelen dat het ca. 375 leden tellend Chr. Gem. koor ,,Deo Cantemus" o.l.v. Arie Pronk op veler verzoek zojuist een langspeel plaat vol met psalmen heeft uitgebracht. Bestellingen kunt u doen door storting van/25,75 (incl. porto) op giro 3947052 t.n.v. Alg. Adj. „Deo Cantemus" te Rot terdam met vermelding van psalmen. Deze plaat is evenwel ook te koop voor slechts 21,50 op zaterdag 8 september tijdens de zangavond in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland en ook bij de kosteres mevrouw A. M. Wolfert-van Sint Anna- land, Onderlangs 30 te Dirksland. Liefst 's avonds tussen 6 en 7 uur en dan zolang de voorraad strekt. Afgehaald op ge noemd adres betaald u ook maar 21,50. Het telefoonnummer van de fam. Wolfert is 01877 - 1774. Het verschaft u veel genoegen om deze nieuwe plaat te be luisteren. I OOSTFLAKKEE Zondagavond omstreeks 20.20 uur ont stond er een aanrijding op de N. 59 tijdens fileverkeer. Een 19-jarige inwoner uit Nieuwe Tonge vond het wachten in de file te lang duren waarop hij uit de file ging en wilde keren. Daarbij werd hij vervolgens aangereden door een motorfiets, bestuurd door een 19-jarige inwoner uit Amster dam. De bestuurder van die motor kreeg een gekneusde voet terwijl zijn duopassa- giere een ontwrichte schouder bekwam. In een ziekenhuis in Amsterdam zou de passagiere verder onderzocht worden. 22 september: De nieuwe commissaris der Koningin in onze provincie, mr. S. Patijn hoopt zater dag 22 september een bezoek te brengen aan de dan te houden eilandelijke brand weerwedstrijd te Nieuwe Tonge, waaraan alle blusploegen van het eiland deel zullen nemen. Commissaris Patijn zal na afloop de prijzen uitreiken. De wedstrijddag begin om kwart voor 9 en eindigt om half zes met de prijsuit reiking. De commissaris wordt 's middags kwart voor 3 in „Ons Dorpshuis" ont vangen. Op de morgen, zaterdag, te houden kra mendag, waarover onderstaand alle infor matie, zal ook een stand „rommelmarkt worden ingericht. Daarbij zullen vele fraaie artikelen te koop worden aange boden, o.a. schoolsetjes(tafeltjes en stoel tjes) a 15,— De eerste deelnemer aan de puzzelrit voor fietsers (van 12-80 jaar) start om 10.00 uur. Men kan hiervoor tot uiterlijk 2 uur 's middags terecht. De kramen sluiten om 4 uur. Plaats: Plein naast Architektenburo Ad Gestel (Gestelplein) op d'n Diek te Middelharnis. Doel: Voor de bouw van een ziekenhuis in het door aardbevingen getroffen San Lukas (Guatemala). Bouwkosten: 150.000,bijeen te brengen vóór 15 september a.s. Kostendragers: Vier comité's in Zee land -I- het comité Goeree en Overflakkee. Soort aktie: Elk Flakkees dorp komt met een kraam. Inrichting: Planten, bloemen en tomaten. Diverse soorten koek. Jeugdspelen, zoals ballen gooien, sjoelen e.d., puzzelrit per fiets voor jong en oud met attrakties. Viskraam. Woord Daadartikelen. Oude boeken. Pannekoeken (ook om mee te nemen). Graveermachine voor balpennen. Stand met verzilverde sierraden (zeer voordelig). Enzovoorts, enzovoorts. Verwachte bezoekers: Alle Flakkeeë- naars en ook wel wat „overlanders", die sympathiseren met het doel, waarvoor de aktie wordt gevoerd. LANGEWEG 113 - TEL. 01870 - 2222 - MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1