Uitslagen ciiauffeur^behendigheidsweilstrijd Sloop van voormalig Hotel Spee Sommelsdijk vanmorgen begonnen B en W Middelharnis vragen krediet voor vrachtwagen-parkeerterrein Beveiliging liurgemeesterswoning krijgt niet de instemming van G.S. tiammiefnaii Politiebericliten Oostflakkee: Raad besluit tot beroep bij Raad van State Goedereede Middelharnis Spreekuren burgemeester POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS II,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief In de a.s. donderdagavond te hou den raadsvergadering zal Middel harnis' gemeenteraad worden voor gesteld een krediet van 300.000,— beschikbaar te stellen voor de aan leg van een parkeerplaats voor vrachtwagens en bussen, annex car pool plaats, op de hoek Langeweg- Staverseweg, schuin achter de eer ste woning van de zgn. „zes huisjes". Die locatie heeft de instemming van de chauffeursvereniging, nadat door deze Ver. een eerdere sug gestie werd afgewezen. De gemeen te had de parkeerplaats n.l. willen situeren in het bedrijfspark „Oost plaat", maar deze plaats werd i.v.m. de grote afstand van het dorp en de afgelegen ligging, die braak en dief stal zou kunnen bevorderen, door de chaufl'eurs afgewezen. De nu vastgestelde plaats ligt aan de ingang van zowel Middelhamis als Som melsdijk. Het perceel grond is al eigen dom van de gemeente. Wanneer het ter rein tz.t. metterdaad zal zijn aangelegd zal door de chauffeurs van groot gerij als vrachtwagens en bussen gevolg moeten worden gegeven aan wat sinds medio 1982 in de toen vastgestelde „parkeer- excessenverordening" is vastgesteld. Het parkeren van een vrachtwagen, c.q. een voertuig met een lengte van ten minste zes meter, is op grond van die verordening verboden op door B en W aan te wijzen wegen. B en W hebben zich tot dusver van die aanwijzing moeten onthouden omdat de chauffeurs door het ontbreken van een parkeerplaats geen alternatief kon worden geboden. In de donderdagavond te houden verga dering wordt de raad krediet gevraagd: een bedrag van/44.000,zal daarop t.z.t. in mindering kunnen worden gebracht als aandeel van de provincie in de kosten van de car-pool plaats. Automobilisten die met de eigen auto van huis komen kunnen hun wagens daar stallen teneinde ge zamenlijk in één auto naar hun werk te gaan. Nieuw raadslid Ter vergadering zullen a.s. donderdag avond ook de geloofsbrieven van het te benoemen nieuwe raadslid, dhr. W. J. C. Rijvers worden onderzocht. Dhr. Rijvers wordt de opvolger van dhr. C. J. W. de Vries, enig vertegenwoordiger van de groep Vooruitstrevend Dorpsbelang. Dhr. de Vries zal donderdagavond afscheid nemen. In een gisteravond gehouden spoedeisende raadsvergadering heeft Oost- flakkees' gemeenteraad minus WD vertegenwoordiger dhr. Bax besloten bij de Raad van State beroep aan te tekenen tegen de weigering van GS goedkeuring te hechten aan het genomen raadsbesluit ter beveiliging van de burgemeesterswoning. Op 5 juni besloot de raad tot dat doel een krediet van 15.000,beschikbaar te stellen nadat een nachtelijke schutter een ruit van de ambtswoning stuk had geschoten. GS hebben laten weten hun goedkeuring aan deze uitgave te onthouden omdat die zou zijn in strijd met artikel 80 van de Gemeentewet en omdat die niet zou staan in evenredigheid tot het voorval.... Gisteravond bleek de raad waaraan dhr. van Renswoude (PvdA) en dhr. Bree- man (SGP) ontbraken die weigering bij GS op zijn fatsoen te trekken en de heren zeiden het College graag na dat daarmee de autonome bevoegdheid van de raad ernstig wordt aangetast. Met het College was de raad dan ook van mening dat het van belang is dat zo spoedig mogelijk alsnog uitvoering wordt gegeven aan het genomen raadsbesluit. Het was alleen dhr. Bax die niet meedeed, ook niet toen hem door dhr. Poortvliet (PvdA) werd gevraagd ten dezent één gezicht te laten zien. als er iets is waarvan je als laagste Overheid de evenredigheid kunt bepalen dan is het wel m.b.t. dit besluit en dit voorval" zo verbaasde dhr. Poortvliet zich over de houding van GS, welk Col lege hij dan ook durfde verwijten de auto nomie van de gemeenteraad aan te tasten: „....het stuit me tegen de borst dat een Overheid die in deze zover van de pro blemen afstaat deze argumenten ge bruikt", baste dhr. Poortvliet, de hoop uitsprekend dat de voorzitter van de Raad van State in deze problematiek van meer inzicht zullen getuigen danGSdat hebben gedemonstreerd. De enige wederpartijder, VVD'er dhr. B ax die ook als enige tegen het krediet had gestemd, kon zich daarentegen wél vinden in de argumentatie zoals door GS gehan teerd. Hij verklaarde zich uiteraard tegen enige aantasting van de autonomiteit van een gemeenteraad mits het genomen be sluit in strijd met de wet blijkt te zijn, zoals ten dezent door GS geconstateerd: .daar ligt voor mij de begrenzing van de autonomiteit", verklaarde dhr. Bax zijn standpunt. Hij achtte het raadsbesluit des tijds op wat emotionele gronden genomen en hij prees het College van GS de raad te willen behoeden voor een fout. Het was daarom dat dhr. Bax op de raad een klemmend beroep deed die fout te her stellen.... Hij kreeg geen medestanders, niet in dhr. C. L. M. de Wit en dhr. L. Hokke, beiden van het CDA. Dhr. de Wit vond de aantasting van de gemeentelijke auto nomie te ver gaan en achtte het dan ook terecht dat een beroep zou worden in gesteld. Ook dhr. Hokke gaf te kennen de argumenten van GS maar ,,een zwakke bedoening" te vinden. „Ons raadsbesluit bedoelde een gebalde vuist te zijn tegen deze misdadigheid" zo argumenteerde hij. Verheugd verklaarde dhr. Hokke zich over het feit dat het tot dusver bij deze ene „Vos"senjacht gebleven was waaraan hij de hoop verbond dat het niet weer voor zal komen. Hij verklaarde daarom met het voorstel in te stemmen maar op de goede afloop overigens weinig hoop te hebben. Maatregelen..! ,,Het gaat er niet om of we nou wel of geen gelijk krijgen, het gaat erom dat er zo snel mogelijk maatregelen genomen moe ten worden.!" bepleitte dhr. G. W. J. Poortvliet andermaal. Door de weigering van GS is de mogelijkheid tot het nemen van de door de raad gewenste maatregelen geblokkeerd en die blokkade dient aldus dhr. Poortvlietzo snel mogelijk te worden weggenomen, vandaar zijn na drukkelijk pleit, ook naar dhr. Bax, met het instellen van het beroep in te stemmen. Dhr. J. van D am SGP) kon het in dezen met het PvdA standpunt volledig eens zijn: „....wat er gebeurd is vereist het nemen van maatregelen" was ook zijn stellige overtuiging. Anderzijds was dhr. van Dam wat bang voor een precedent werking waarom het zijn vraag was hoe ver de raad zou willen gaan wanneer dergelijke voorvallen zich zouden gaan herhalen? In de grootste meerderheid bleek de raad voor het instellen van het beroep. Burg. de Vos vroeg de raad machtiging het beroep schrift technisch nog wat aan te passen, mede n.a.v. een analoog geval waarin GS van een andere provincie wel hun mede werking gaven. Als enige bleef dhr. Bax tegen het beroep. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OOLTGENSPLAAT Stichting Jeugdwerk „Oostflakkee" Stichting Jeugdwerk „Oostflakkee" start met ingang van september een naaikursus voor jong en oud. Inlichtingen verkrijg baar op telefoonnummer 01873 - 1816. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CU 01870-3477 m - Zeehondje aangetroffen Aan de zeezijde van de Brouwersdam werd een jong zeehondje aangetroffen. Het dier verkeerde in slechte conditie en werd overgebracht naar het vliegveld Zes tienhoven waarna het werd overgevlogen naar het opvangcentrum te Pieterburen. Helaas bleek het dier kort na aankomst aldaar te zijn overleden. Diefstal uit auto Dhr. K. uit Sommelsdijk ontdekte op 21 augustus dat zijn personenauto die de af gelopen nacht geparkeerd had gestaan op de poolparkeerplaats te Stellendam, was opengebroken. Ontvreemd werden: scha penvachten, cassettebandjes e.d. voor werpen met een waarde van ongeveer 350,— - Ongeval met gewonde: Bij het door middel van een hydraulische laadklep lossen van een lading wijn vanaf een vrachtauto kantelde, door een fout bij de bediening, de laadklep waarop op dat moment een aantal dozen met flessen wijn stonden. Deze dozen vielen op het weg dek, waarbij de heer K. uit Hellevoetsluis verwondingen opliep aan enkel en knie. Hij werd per ambulance naar het zieken huis vervoerd. Tevens werd van een in woner uit Ouddorp een fiets ernstig be schadigd. - Kopen zonder betalen Door de rijkspolitie Zierikzee werd de 34- jarige A. C. B. uit Poortugaal aange houden. De man had diverse hotelhouders en winkeliers op Schouwen-Duiveland en in Goedereede gedupeerd. Hij maakte er een gewoonte van om verschillende arti kelen te kopen, of om enige tijd in een hotel te verblijven, zonder te betalen. Omdat hij geen kontant geld bij zich heeft schrijft hij een niet gegarandeerde bank- of giro formulier uit. Helaas is deze bankrekening van hem al geruime tijd opgeheven. - Vernieling personenauto Op 25-8 werd een 20-jarige inwoner uit Rotterdam aangehouden terzake vernie ling van een personenauto. Nadat de man een café was uitgezet had hij uit wraak enkele vernielingen aan een personenauto aangebracht. Tegen een inwoner uit Rotterdam werd proces-verbaal opgemaakt omreden hij weigerde mee te werken aan een bloed proef Hij reed in een personenauto en had teveel alcoholica genuttigd. Op de Oudelandsedijk vond een eenzijdig ongeval plaats. De bestuurder van een personenauto, een inwoner uit Dirksland, reed een in de weg gelegen bocht recht door. Hij reed de dijk af waarbij hij zelf verwondingen opliep en zijn auto on herstelbaar beschadigd werd. Op het parkeerterrein aan de Nieuwstraat te Middelhamis werd een inwoner uit Stad aan 't Haringvliet aangetroffen. Hij lag op het terrein en was dronken. Hij werd door de politie thuis afgeleverd. Op de kruising Oudelandsedijk-Provin- cialeweg te Nieuwe Tonge vond een on geval plaats waarbij twee personenwa gens betrokken waren. De bestuurder van een der voertuigen, een inwoner uit Rot terdam kwam vanuit de richting Oude Tonge en wilde linksaf de Oudelandsedijk opgaan. Juist op dat moment naderde uit tegengestelde richting de bestuurster van jde andere wagen, een inwoonster uit Nieu- wea Tonge. Beide bestuurders werden gewond en zijn voor verdere behandeling overgebracht naar het ziekenhuis te Dirks land. Op de Staverseweg te Middelhamis vond een eenzijdig ongeval plaats. De bestuur der van een personenauto, een inwoner uit Dirksland, reed over die weg toen hem een tegenligger naderde. Deze week kennelijk niet voldoende uit, waardoor de inwoner uit Dirksland gedwongen was uit te wijken naar rechts. Hij belandde daardoor in de naast de weg gelegen sloot. Zijn voertuig werd daarbij geheel vernield. Op de kmising Koningin Julianalaan- Dorpsweg vond eveneens een aanrijding tussen twee personenwagens plaats. Bei de bestuurders kwamen uit de gemeente Middelharnis. De aanrijding ontstond door het niet juist toepassen van de voor rangsregels. Beide voertuigen werden zo danig beschadigd dat zij vermoedelijk wel niet meer hersteld zullen worden. GOEDEREEDE De beide eerstvolgende spreekuren van burg. van Velzen zullen niet zoals gebmikelijk op vrijdag-, maar op de donderdagen 30 augustus en 6 september worden gehouden, 's middags van 2 tot half 4. J.L zaterdag heeft te Stellendam een van de jaarlijkse chauffeurs evenementen plaats gehad, tw. de behendigheidswedstrijd voor beroepschauffeurs. Onderstaand de uitslagen in de diverse categorieën. Cat A Bakwagen aantal deelnemers 14: 1. B. v.d. Gijze met 2392 pnt. 2. M. Wiegel met 2256 pnt. beiden geplaatst voor Ned. Kampioen schap. 3. A. de Zwart met 2101 pnt. Cat. B Bus; aantal deelnemers 14: 1. A. den Eerzamen met 2263 pnt. 2. H. B. van Seters met 2161 pnt. beiden geplaatst voor Ned. Kampioenschap. 3. KI, Peeman met 2096 pnt. Cat. C Oplegger; aantal deelnemers 31 1K. de Jong met 2304 pnt. 2. St. van 't Hof met 2284 pnt. 3. P. Peeman met 2264 pnt. 4. C. Coolbergen met 2126 pnt; alle 4 geplaatst voor het Ned. Kampioen schap. Cat. D Bakwagen met aanhanger, aantal deelnemers 18: 1. L. Wielhouwer met 2059 pnt. 2. C. van Heemst met 2049 pnt; beiden geplaatst voor Ned. Kampioenschap. 3. A. Wiegel met 2034 pnt Een van de momenten uit de behendigheidswedstrijd. Kinderparcour Groep A: 1 e prijs: Anita Jansen Stefanie Coolbergen. Hupie Kessel. 2e prijs: 3e prijs: Groep B: Ie prijs: 2e prijs: 3e prijs: Christiaan Blokland Christiaan Bienefelt Arjan Leentjes. Damesparcour: 1 e prijs: Adri van der Kamp 2e prijs: Mevr. Vroegindewey. 3e prijs: Mevr. v.d. Graaf Balans rijden; 1 e prijs: F. van Heemst 2e prijs: J. du Pree 3 e prijs; J. M. van Oostenbrugge. Zij dié hun prijs nog niet hebben af- gehaald kunnen hierover kontakt opne- I men met de heer C. Kool te Middelhamis. I Tel. 01870-2321. De eerste akiie van de slopers, met is. •ncnden gadegeslagen. Werknemers van sloopbedrijf Bik uit Middelhamis zijn vanmorgen begonnen aan de sloop van het voormalige Hotel Spee op het Marktveld te Sommelsdijk. De voorbije jaren is het leegstaande gebouw vele malen in de pers geweest omdat Gemeentebestuur en de dorpsgroep tot behoud van voormalig Hotel Spee met elkaar in de clinch lagen over de toekomst van het gebouw. Nog vrij kort geleden diende de dorpsgroep een aantal altematieven in waarvan het Gemeentebestuur moest zeggen dat ze onuitvoerbaar waren. Kennelijk omdat het College niet langer de verantwoordelijkheid voor de situatie aldaar durfde dragen heeft het College tot de sloop opdracht gegeven, een eerder door de dorpsgroep ingediend bezwaarschrift tegen de sloop ten spijt Overigens heeft de gemeenteraad in meerderheid tot sloop van het gebouw besloten teneinde er plaats te maken voor aangepaste woningbouw. De omwonenden waren zo verrast door de niet aangekondigde aktie dat ze spontaan de driekleur uithingen, blij als ze zijn dat de bouwval uit de omgeving zal verdwijnen. Omgekeerd evenredig zal de treurnis zijn van de leden van de dorpsgroep die het oude gebouw als dorpsbeeld-bepalend hadden willen handhaven. De sloop zal ongeveer drie weken in beslag nemen. Wellicht zullen de vlaggen niet alle dagen wapperen; vandaag kwam dat temeer van pas omdat juist burg. van Welsenis zijn verjaardag vierde. ca ca C9 13 o ca lil li*"^'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1