Koelcelruimte voor visafslag Stellendam r Predikbeurten Uitgave bundel Ouddorpse dorpsvertellingen de lui van OUDENHir Jeugd- hoekje Gemeenteraad Goedereede: P.V. de Postduif Wij leveren al uw drukwerk vakkundig en snel af I Gebrs. de Waal Nieuwe groenten en fruit kalender Grevelihgen zout Belgische mosselhandelaren slaan Yerseke over J.vanBijk van Oom Ko Prijswinnaars De puntenlijst Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1984 De gemeentelijke visafslag in Stel lendam krijgt in de toekomst een koelcelruimte. De gemeenteraad van Goedereede heeft gisteravond ingestemd met het voorstel om een krediet van 519.000 gulden te vei^ lenen voor de uitbreiding van het visafslaggebouw met een ruimte waarin vier koelcelruimtes kunnen worden ondergebracht Het is voor de vissers met name in het weekeinde wenselijk de vis te kunnen opslaan. Veel vissers hebben er namelijk problemen mee om tijdig bij de verkoop van vis op vrijdag aanwezig te zijn, omdat de haven van Stellendam alleen bereik baar is bij vloed. Door de mogelijkheid om de vis enkele dagen te bewaren in een koeling, kan inplaats van vrijdags, de vis op maandag verkocht worden. Daardoor wordt de visperiode verlengd. Het blijkt dat de aanvoeren handel aan de afslag van Stellendam al een toenemende belangstel ling heeft, en door de uitbreiding van de service-verlening wil men proberen de aanvoer van vis voor de vissers-aanvoer ders van de Goereese vissersvloot nog meer daarop te konsentreren. De totale exploitatiekosten zullen per jaar 46.000 gulden bedragen. Er wordt van uit gegaan dat voor het gebruik van de koelcellen geen afzonderlijke vergoeding in rekening wordt gebracht bij de vissers aanvoerders. De Vereniging voor Amateurarcheolo gen voor Goeree-Overflakkee „De Mot te" is kultureel-historisch gezien belang rijk te noemen voor de regio, en de ge- meent wil dit jaar voor het werk van de vereniging een subsidie verlenen van 745 gulden. Wel zou men graag zien dat de archeologische vondsten in de gemeente worden ondergebracht in de musea van Goedereede en Ouddorp, zodat ook de andere inwoners bepaald kunnen worden bij de kultureel-historische waarde vabn de voorwerpen. De bezwaren van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goe ree-Overflakkee tegen de plannen om camping ,,De Bermer" uit te breiden, kunnen verder niet in behandeling geno men worden door de burgemeester en wethouders. In juli heeft de vereniging een bezwaar schrift ingediend tegen de uitbreidings plannen, omdat ze vreest voor een ketting- reaktie bij andere „boerderijcampings" wanneer camping „De Bermer" eenmaal Handelsdrukwerk: voor zondag 19 augustus 1984 OUDDORP - Ned. Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur eerw. heer G. Meuleman- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord, 18.30 uur ds. Tromp, Vaassen - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. Modderkolk, Capelle a.d. IJssel GOEDEREEDE - Ned. Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uurkand. J. P. v.d. Bas; 18.30 uur ds. A. F. Kaars, Haaften, bediening Heilige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur (bevestiging ouderling) en 18.00 uur ds. J. Codée, Heid. Cat. zondag 7; extra kollekte kerk- Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. Tromp, Vaassen (voorber. H.A.), 18.30 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., extra kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur drs. G. Smink, Haastrecht. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Dekker, Rotterdam, 18.00 uur ds. M. van der Linden, voorber. H.A., tweede kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden, bediening Hei lig Avondmaal; 18.00 uur eerw. heer A. H. Veldhuizen, dankz. Heilig Avond maal; extra kollekte christelijke belan gen- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student A. J. Gunst, Kapelle-Bieze- linge. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur (voorber. Heilig Avondmaal) en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, Heid. Cat. zondag 38; extra kollekte kerkvoogdij - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. Cossee, Rotterdam. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten, voorbereiding Heilig Avondmaal. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Schipper, Dordrecht; 18.00 uur kand A. van Herk, extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. Ligtenberg- Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal, 17.00 uur ds. A. A. R. Kamermans, Scharendijke-Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. F. v.d. Pol. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur (voorber. Heilig Avondmaal) en 18.00 uur ds. J. van den Bom; Heid. Cat. zondag 37, Ie kollekte kerkvoog dij, 2e kollekte Woord en Daad- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager, extra kol lekte: kollekte van tien - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv^ Gem. 10.00 uur kand. G. Bikker, Zeist; 18.00 uur ds. L. Westland, Amersfoort; extra kollekte NBG - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. M. Mondria, Waardenburg - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL- Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, extra kollekte kerk- Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Noordhof, 's-Gravenpolder. OOLTGENSPLAAT-Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Batelaan, Voorschoten, 18.00 uur ds. A. Schaap, Arnemuiden, extra kollekte orgelfonds - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. heer L. D. Burger, Wad- dinxveen. SINT MAARTENSDIJJK-Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur(H.D.) ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen- Oud Ger. Gem. 3 x lezen. toestemming heeft gekregen. De vereni ging heeft echter niet alle wettelijke regels in acht genomen, die gelden bij het indie nen van het bezwaarschrift. Hierdoor moest het bezwaarschrift in de gemeen teraadsvergadering „niet ontvankelijk" verklaard worden. In de gemeenteraadsvergadering zijn voorts de bijdragen vastgesteld voor de schoolbegeleidingsdiensten voor 1985. Eén van de schoolbegeleidingsdiensten, de Stichting Begeleidingscentrum voor Gereformeerd Schoolonderwijs te Hen drik Ido Ambacht, is onlangs door het Ministerie van Onderwijs en Wetenschaf>- pen erkend als landelijke schoolbegelei dingsdienst „naar richting". De door het rijk toe te kennen bijdrage is afgestemd o peen bedrag van 45 gulden per leerling. Voor een gemeentelijke bijdrage is men voorloping nog uitgegaan van 35 gulden voor 1984 en ook voor 1985 heeft de raad besloten om 35 gulden bij te dragen. Mét vermelding, dat voor 1986 en volgende jaren „rekening ware te houden met een bijdrageverlening tot een bedrag van 45 gulden per leerling". Voor de andere schoolbegeleidingsdienst, de Stichting Schoolbegeleidingsdienst Zuid-Holland zuid, is het bedrag van bijdrage voor 1985 bepaald op 51,34 per leerling. GOLTGENSFLAAT - 60 jaar getrouwd - Donderdag 16 augustus j.l. herdacht het echtpaar M. van der Wende en M. W. Verweij, Meidoomstraat 6, hun 60-jarige echtvereniging. Dit feit werd in famihekring herdacht. Ook van deze plaats onze hartelijke ge lukwensen. De Stichting Propaganda Groenten en Fruit heeft een nieuwe uitvoering gemaakt van de bekende groenten en fruitkalender. De miniposter verschaft informatie over de aanvoer en voedingswaarden van bijna alle groenten- en fruitsoorten. De aanvoer wordt per maand in cijfers aangegeven die het percentage weergeven van de totale jaaraanvoer van het produkt. In een oog opslag is te zien welke groenten en fruit soorten volop worden aangevoerd, zodat de consument altijd weet wanneer een produkt het voordeligst te koop is. Zo is de topaanvoer van bramen in augustus 58% en in september 40%. Wie bramenjam wil maken kan dit dus het beste in augustus doen. Rode bessen daarentegen zijn in augustus in mindere ma'te verkrijgbaar (15%), in tegenstelling tot de maand juli wanneer 82% van de jaaraanvoer voor radig is. Op de kalender staan voorts handige tips vermeld achter alle produkten. de kalen der kan men gratis in het bezit krijgen door even een kaartje te zenden naar: Stichting Propaganda Groenten en Fruit, postbus 90403, 2509 LK Den Haag, onder ver melding van „kalender s.v.p.". met een transportleiding van zoet water naar een mogelijk spaarbekken Vertegenwoordigers van de Zuidelijke Landbouw Mij., de voornaamste boeren- organisatie in Zeeland, reageerden wat narrig op het besluit van Ged. Staten van Zeeland om de voorkeur te laten uitgaan naar een zout blijvende Grevelingen, met een aanvoermogelijkheid van zoet water voor de Schouwen-Duivelandse land bouw. Persoonlijk wisten wij vijfjaar of meer geleden al, dat een dergelijk advies de enige mogelijkheid zou zijn, omdat de druk van de zijde van de natuurbescher ming en aanverwante organisaties om een zout meer dat toch een unicum is in Nederland te handhaven. Maar meer nog omdat het Grevelingenmeer zichzelf on misbaar heeft gemaakt als kweekplaats voor de Zeeuwse oester. En daar konden Ged. Staten moeilijk omheen. Natuurlijk werd wel de voorwaarde ge steld, dat het Rijk de kosten van de pijpleiding voor zijn rekening neemt. Maar ook minister Smit-Kroes zal, hoe wel ze zegt dat het rijk geen geld heeft, moeilijk om die oesterkultuur heen kun nen. Wat door de natuur onverwacht en zonder kosten de Zeeuwen in de schoot is geworpen, kan alleen maar met verstand tot grotere ontwikkeling worden gebracht, het herstel van de oudtijds zo belangrijke tak van de Zeeuwse oesterkultuur mag niet door een minister met één penne- streek worden vernietigd. Dat daarnaast aan de landbouw recht wordt gedaan is billijk. De kosten voor de pijpleiding zullen plm 25 miljoen gulden zijn, plus 20 miljoen voor de aanpassing van de infrastruktuur, bij het zoet maken van de Grevelingen zouden 15 miljoen aan verzoetingskosten voor rekening van het Rijk komen plus pok plm. 20 miljoen voor de infrastruktuur. Aanpassingskos- ten struktuur zouden of zullen voor min stens 50% ten laste van de gebruikers, dus de landbouwers komen. Een verhoging van het geschot met 75,- per ha zou daarvan het gevolg zijn. Maar de bereke ningen over het meerder rendement voor de landbouw, als men over zoet water zou beschikken om de gewassen te beregenen liegen er niet om. Toen vorig jaar enkele mosselhande- laren in Yerseke over gingen om op grote schaal mosselen te importeren van het Deense en Duitse Wad, hebben ze misschien één ding wel over het hoofd gezien, namelijk dat de voornaamste Belgische handelaren, waarnaar ze hun mosselen exporteerden, op de gedachte zouden kunnen komen, de schakel Yer seke over te slaan en rechtstreeks uit Duitsland en Denemarken te gaan im porteren. Dat is nu al een feit, enkele voorname Belgische groothandelaars zijn dit voor jaar naar Denemarken en Duitsland ge reisd, en hebben dezelfde contracten afge sloten als de Yersekse handelaars. Ze importeerden nu rechtstreeks uit die landen en verwateren hun mosselen zelf, terwijl ze ook zelf schoningsmachines aanschaften. Men mag daaruit echter niet afleiden, dat de import van deze mosselen op Yerseke zelf verminderd zou zijn, de betreffende handelaren hebben met de buitenlandse mosselen een flinke klantenkring opge bouwd, zodat zij bij die exporteurs beho ren, die wekelijks flinke omzetten halen. De aanvoer uit de Waddenzee was deze week weer aan de gematigde kant, deels omdat de warmte de lust om te leveren afremt, anderzijds omdat er een aantal kwekers zijn die niet aan de levering kunnen deelnemen, omdat hun voorraden die ze hadden zijn weggestormd. De kwaliteit van de buitenlandse mosse len is niet altijd even goed. Er komen partijen aan met een zeer hoog visgewicht, naast ladingen met een zeer laag visge wicht. In de prijzen kwam ten opzichte van vorige week weinig verandering. Grote niet met zeepokken bezette mosse len met veel vis, halen prijzen van 80,- tot 125,- per ton, maar de meeste aanvoerders ontvangen voor hun mosse len 30,- tot 50,- per ton. MIDDELHARNIS Wedvlucht vanuit Soissons 269 km, los Za, 7.30 uur mer N.W. wind in con cours 229 duiven, aankomst Ie duif 11.55 uur is 1014.22 m/min. A. Sarelse 1, 2, 3,11, 21, 27, 35, 37,41, 45; H. de Vos 4,14,22,48,53,58; M. de Blok 5, 36, 40, 42, 50, 54; J. C. Polder 6, 9, 13, 19, 29, 30, 31, 33, 38, 49, 55; D. Bakker 7,12,28, 34, 39,43,46; Gebr. v. d Sluys 8; H. Kievit 10,47, 51; Springvl- Dubb. sr. 15, 23, 24, 44; G. Slooter 16, 57; W. de Vos 17,20; C. Polder 18; Gebr. V. Driel 25, 26; R. Kievit 32,52; J. Jongejan 56. Dp donderdag 16 augustus ver- Op donderdag 16 augusfi scheen bij boekhandel C. van Koppen te Ouddorp een herdruk van „De lui van Oudenhil" van de schrijver J. van Eijk. Deze bundel verscheen ruim 50 jaar geleden voor het eerst bij uitgeversmaatschappij Holland te Amsterdam en werd sinds dien niet meer herdrukt. Het boekje bevat een zevental ver halen die geschreven zijn in het dialect van Ouddorp. In elk ver haal is een aantal gebeurtenis sen gegroepeerd om een bepaal de persoon. Zo maakt de lezer kennis met Westman de dien der, die ervoor zorgt dat alles in Oudenhil in goede banen geleid wordt, gemeentereiniger-lan taarnopsteker-nachtwaker Gert, de deftige burgemeester Van Rossem, die als een vader waakt over de burgers, de oude ijverige kosteres Leuntje Verhaoge en houdster van een snoepwinkel- tje, het boerenklaverblaadje uit het Oudeland, waarvan elk blaadje zijn eigen gang gaat, de woeste stroper-strandjutter Dim men uit d'n Westhil en tenslotte meester Max, geliefd bij oud en jong. De schrijver J. van Eijk heeft de verschillden karakters en gebeurtenissen beeldend en met humor getekend. Hij werd kort na de eeuwwisseling als zoon van een onderwijzer in Ouddorp geboren. De schrijver had een Ouddorpse moeder. Hij had een scherp oog voor allerlei dingen die er op het dorp gebeurden. Op jonge leeftijd overleed hij in 1938 in Gouda, waa hij onderwijzer was. Omdat de schrijver gebruik maakt van bestaande Ouddorpse achter- en bijnamen kan de indruk ontstaan dat het in de schetsen om werkelijke gebeurtenissen gaat. De verhalen berusten echter grotendeels op fantasie. Werkelijke gebeurtenissen kunnen wel de basis gevormd hebben, maar Van Eijk heeft dan óf de verschillende elementen vermengd óf zijn personen een ander beroep gegeven en in een andere omgeving geplaatst. Het zal voor iemand die bekend is met de plaatselijke omstandigheden van toen niet moeilijk zijn om voor Oudenhil Ouddorp en voor de Westhil Oostdijk te lezen. Hoewel de verhalen dus geen preciese beschrijvingen zijn van w.erkelijke gebeurte nissen, geven ze wel een uitstekend beeld van het dorpsleven in het begin van deze eeuw. P. Heerschap, leraar Nederlands aan de Chr. Scholengemeenschap „Prins Maurits" te Middelharnis, bewerkte de tekst zodanig dat het vrijwel vlekkeloos Ouddorps werd, zodat het boekje ook waardevol geworden is voor de wetenschappelijke dialectstudie. Deze bundel is nl. het enige materiaal dat Ouddorpse dialectwoorden in zinsverband biedt. Ook voorzag hij het boekje van een beknopte inleiding over het Ouddorps dialect, de spelling en de uitspraak ervan. Voor hen die het Ouddorps dialect niet beheersen, heeft hij een alfabetische verklarende woordenlijst samengesteld, die achter de tekst opgenomen is. Zijn collega, tekenleraar-illustrator Joh. van Dongen, vervaardigde voor het boekje de omslag in keur en tekende bij elk verhaal een paginagroot portret van de hoofdpersoon, waarin het karakter van de desbetreffende uitstekend tot uiting komt. Al met al een fraai verzorgde uitgave, deze eersteling van nu ook uitgever Van Koppen. Het boekje telt 104 pagina's, is een gebonden uitgave met een hard kaft en is bij iedere boekhandel te verkrijgen voor slechts 18,90. Beste jongens en meisjes, en allen die de raadsels van ons hoekje oplossen en ons Jeugdhoekje lezen. Eindelijk zal het er dan van komen, dat oom Kó weer eens van zich laat horen. Het is inmiddels vier maanden geleden dat het laatste hoekje werd geplaatst. Een heel lange tijd, nietwaar? Begrijpelijk dat jullie erg nieuwsgierig zijn hoe het nu wel met oom Ko is. Het was me echt niet mogelijk eerder iets van me te laten weten. Wel enkele keren geprobeerd, maar het ging gewoon niet. Nu is het dan zover dat ik kan schrijven: „het gaat de goede kant op". Het kost nog wel enige inspanning om een raadsel te maken en een hoekje te fabri ceren, maar het gaat Dus hebben we geen reden tot klagen. Het valt echter niet mee hoor om weken aan elkaar bedlegerig te zijn; de zon op de raam, en op een verwarmde deken. Maar kou heb ik echt niet geleden, welpijn! En nu maar veel lichaamsbeweging, wande len en fietsen; dat is goed voor de spieren en geeft tevens een goede ontspanning. Tijdens mijn ziek-zijn heb ik veel blijken van medeleven mogen ontvangen in de vorm van kaarten, maar ook in natura. Zo ben ik tot de ontdekking gekomen dat nog zeer vele ouderen ook de raadsels oplos sen., Ouders en grootouders, waarvan soms oud-raadselnichten of -neven. Een oma van in de tachtig jaar schreef me, wekelijks uit te zien naar het hoekje van oom Ko, en dat zij het erg heeft gemist de lartste maanden. Hartelijk dank oma voor je belangstelling, en ik hoop dat u nog vele jaren de raadsels mag oplossen. Een stimulans om, indien mogelijk, ver der te gaan met dit werk. De Heere geve er kracht en lust toe, en Hij mocht Zijn zegen nog geven aan dit eenvoudige, maar toch mooie werk. Allemaal hartelijk dank voor jullie mede leven, voor de vele kaarten en brieven. Jullie begrijpen wel dat er nog vele brieven op een antwoord liggen te wach ten. We zullen trachten die geleidelijk aan te beantwoorden. De prijswinnaars van de maart- en april- raadsels laten we nu volgen, tevens een lijstje van de punten. Graag weer wat nieuwe deelnemers. Nu de vakanties achter de rug zijn een mooie gelegenheid om te gaan beginnen. Petra Last - Middelburg Monica Murre - Goes Rudolf Verkerke - Nieuwe Tonge Addy v.d. Velde - Yerseke Andrea van Zielst - Texas André Aleman300 Jan Alema300 Kees Aleman300 Berend de Boer335 Wouter de Boer335 Sjoukje de Boer215 Heleen Boone75 Diana Bijleveld20 Jan v.d. Doel110 Jaqueline Funcke340 Remco Funcke285 Hannie Grinwis255 Francina Huijsen330 Anja Joppe85 Bert Joppe85 Klazina Joppe380 Nathali Kamp100 Mare Kamp245 André Kastelein265 Jozina Koppenaal215 Petra LastO Anja Mierop330 Monica MurreO Chris Ras170 Theo Tanis130 Annemarie v.d. Veer295 Rudolf VerkerkeO Addy v.d. Velde50 Els Vroegindewey150 Andrea van ZielstO AUGUSTUSRAADSEL 1 Het geheel bestaat uit 7 2 letters; het is een tekst uit Spreuken. Gevraagd: alle woorden, de tekst en waar de tekst te vinden is! a. 4-43- 6-28-36-64-23-32 b. 34-30-21-68-51-60 c. 72-55-66-12-19- 2-17-67-10-62-44-8 d. 49-69-41- 7-46-26-48 e. 27-52-35-33 f 70-11- 3 g. 9-63-65-31- 1-47 h. 24-56-61-22-20-45-29 i. 59-13-50-25 j. 42-39-53- 5-58 k. 18-71-54-15-37 1. 14-16-57-38-40 a Bijbelboek O.T. (profeten) b. plaats genoemd in Jesaja 10 c. poort in Jeruzalem (Ezech.) d. begeerde Salomo, en verkreeg Salomo (1 Kon. 3) e. waarin een lijk begraven wordt f hemellichaam g. kwetsen; letsel toebrengen h. inhoudsmaat (Joh. 2) i. dit is Ezau (Gen. 36) j. profeteerde in het leger (Num. 11) k. zacht, liefderijk (Gen. 33) 1. ketting (Lukas 8) Volgende week hopen we weer een EXTRA raadsel te geven!! Oplossingen maart- en aprilraadsels Maart 1: Komkommer (Num. 11:5) Maart 2: Zomer en winter, die hebt Gij geformeerd, Ps. 74 17. Maart 3: Sanhedrin Maart 4: Verlang niet meer dan God u geeft; Hij weet wat ieder nodig heeft. Maart 5: Doet wel dengenen die u haten Lukas 6 27. Extraraadsels Maart 1: Drogeham Oudega Monster Best Uithoorn Roodeschool Gameren beginletters: DOMBURG Maart 2: PATER AARDE TREIN EDICT RENTE Maart 3: els - snel - loens - bolnes dar - gard - graad - aardig net - teen - reten - regent tak - akte - kater - karate rad - drab - bader - arbeid set - nest - steen - steven beginletters: BARKAS Maart 4: Met de franse slag Maart 5: A. KeurBemmel: meubelmaker April 1: En Barabbas was een moorde naar (Joh. 18 40) April 2: Vader, vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen. Lukas 23 34 April 3: De Heere is waarlijk opgestaan, en is van Simon gezien. Lukas 24 34 Extraraadsels April 1: Het veld ruimen April 2: Openbare Bibliotheek April 3: Stenograaf Oom Ko heeft menige zweetdruppel ge laten met dit eerste jeugdhoekje. Maar jullie hebben weer wat te doen. Werk met plezioer en tot volgende week, zo de Heere wil en wij leven. OOMKO Reken ing en briefpapier enveloppen verc. kaartsjes circulairea brochures folders DRUKKERIJ

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2