^r/^Qc^ Politieberichten „De Zeemanspot" heeft het druk met het bergen van jachten Delta Flora's bloemenweelde zal veler oog weer strelen...! Ook sportvissers krijgen bij Roompotsluis douanecontrole Mosselrecepten Politieberichten Middelharnis Vertrektijden bussen zendingsdag Waterpomp Turkana Cursus „Beter Bewegen" Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Kottervloot boekte verlies Nat. expositie te Stellendam t/m zaterdag geopend S7e Jaargang No. 5317 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond - Braak In de nacht van 26 op 27 juli j.l. werden twee ruiten vernield van een dranken handel in Middelhamis. Vanuit het per ceel werden vijftien flessen alcoholhou dende dranken ontvreemd. - Inbraak Op 28 juli j.l. bleek dat onbekenden had den ingebroken in het oude weeghuis, staande aan de OostHavendijk te Middel hamis. Het huisje is in gebmik bij een ter plaatse gevestigde botenhandel. Men had de deur opengebroken en er werden een generator, een dieptemeter en een wind meter ontvreemd. De waarde van die goederen bedraagt ca. 2300 gulden. - Brand Op 28 juli j.l. brak brand uit in een schuurtje staande bij een woning aan de Marijkestraat te Melissant. De bewoon ster had een pan spinazie op een pe- troleumstel opgezet. Het petroleumstel is in brand geraakt. De schade aan de schuur bleef beperkt Er was alleen een kapotte rait en een zwart geblakerd plafond. - Botsing Op 29 juli j.l. vond op de kruising van de Noorddijk en de Nolledijk te Melissant een aanrijding plaats tussen een personen auto en een bromfiets. De bestuurder van het laatste voertuig kwam van de Nolle dijk en wilde rechtsaf de Noorddijk oi>- rijden. Daar hij niet goed rechts reed en geen voorrang verleende botste hij op de personenauto, die over de Noorddijk ge naderd was. Gevolg: aanzienlijke schade aan de personenauto en van de bromfiets werd de hele voorzijde vernield. - Brand Zondag 29 juli j.l. omstreeks 21.00 uur brak er brand uit in de kapsalon van de Tonnekreek op het Zandpad. Er bleek brand te zijn uitgebroken in een wasauto- maat die beneden in het pand stond. Door de enorme rookontwikkeling kwam het hele pand, inclusief de dames- en heren- salon onder de rook. De brandweer was zeer snel ter plaatse. Alhoewel de brand schade erg meeviel, moet worden ge vreesd dat de rookschade groot zal zijn. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 ffi DD Dit zijn de vertrektijden van de bussen die op D.V. donderdag 2 augustus 1984 naar de zendingsdag te Driebergen gaan. Ooltgensplaat: Weespad, bushalte ZWN7.00 uur Stad aan 't Haringvliet: Ned. Kerv. Kerk, Voorstraat.6.40 uui' Oude Tonge: Kolfweg6.50 uur Nieuwe Tonge: Molen6.45 uur Middelharnis: Langeweg, Rusthuis6.35 uur Sommelsdijk: W. Krakeelstraat, bushalte ZWN6.30 uur Dirksland: Schelpenpad, bushalte ZWN.6.35 uur Herkingen: Visbank6.30 uur Melissant: Garage Mijnders6.40 uur Stellendam: Eendrachtsweg, Bushalte ZWN6.45 uur Goedereede: Prov.weg, bushalte ZWN6.50 uur Goedereede-Havènhoofd: Duinroosplein6.55 uur Ouddorp: Ver.gebouw Eben Haëzer, Preekhillaan 6.45 uur Opening 15 minuten eerder. U wordt verzocht om voor de aan gegeven tijd op de voor u bestemde plaats aanwezig te zijn. Mosselen gekookt (uit de schelp, ge bakken, gestoofd of uit het zuur) dat zijn zo de bekende mogelijkheden die in een mosselplaats als Bruinisse of Zierikzee worden benut De heer Jan Hoogeveen heeft het echter bestaan om een boekje van 62 pagina's vol te schrijven, met mosselrecepten en de mogelijkheden om zo'n honderd keer mosselen te eten zonder een keer in herhaling te vallen zijn nu dus aanwezig. Het boekje MOSSELEN (recepten en tips) is verkrijgbaar bij de Stichting Na tionaal Visbureau. G.Z.B. Ouddorp D.V. zaterdag 4 augustus hopen wij weer oud papier, lorren en kleding op te halen voor bovenstaand projekt. Wilt u er wel even een kaartje aan doen met vermelding „kleding" of „lorren". Wilt u alles wat u weer heeft voor de zending voor half negen aan de weg zetten? Wie helpt er deze keer mee? Die is welkom om half negen aan de Duinkerker weg 6, waar u het bovenstaande ook zelf kunt afgeven. Opbrengst deze keer: Oud papier2025,- Lorren en kleding75,- Postzcscls van schooljaar 1983/1984... 175,- Giften25,- Totaal 2300,- Hartelijk dank aan allen die hieraan hebben meegeholpen deze keer. Oud papier was deze keer niet minder dan 22Vi ton, geweldig! Ga zo door. Ook de schoolkinderen hartelijk dank voor het sparen van postzegels. U ziet, het is de moeite waard om ook uw postzegels te bewaren en mee te geven met uw kinderen naar school. P.S. Wie nog mee wil naar de zendingsdag, dat kan ook nog, er zijn nog enkele plaatsen vrij. De zendingscommissie van Ouddorp MIDDELHARNIS De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Midden Flakkee organiseert een cursus „Beter Bewegen" te beginnen 4 september t/m 27 november iedere dins dagavond van 8 tot 9 uur in de J. C. van Gentschool, Molenlaan te Sommelsdijk. 12 lessen kosten 75,00 Voor deze cursus kunnen ook niet-leden van onze bond zich opgeven bij mevr. J. M. Nieuwland-Kievit, Rembrandtlaan 156, Middelhar.„s, tel. 0IS70 2042. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur student P. van Ruitenburg. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland (bediening Hei lige Doop). NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. B. Reinders, Hardinxveld Giessendam. OUDE TONGE-donderdagavond 7.30 uur ds. E. Venema, Middelburg-C. OOLTGENSPLAAT- donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop, Zwijn- drecht Wie de besommingen van onze Noord zee kottervloot bekijkt denkt wel eens, dat het daar alles botertje tot de boom moet zijn maar wie ook weet heeft van de uit gavenkant, weet wel beter. En de instantie die alles na gaat is het Landbouwkundig Economisch Instituut (LEI). Het LEI heeft een verlies berekend voor de gezamenlijke Nederlandse kotter vloot van netto 43 miljoen gulden. En 1982 was ook al een verliesgevend jaar. Gerekend werd dat de rente en aflos singsverplichtingen van de gezamenlijke kottereigenaren 99 miljoen gulden be dragen en de besomming minus de tech nische uitgaven en personeelskosten 87 miljoen gulden. In de B ankverplichtingen zit dus een gat van 12 miljoen, maar daarbij komen dan nog de afschrijvingen (10 jaar voor nieu we) 8 jaar tweede hands kotters. In de mosselsector kwam men tot een overschot van 7 miljoen gulden. SINT ANNALAND Aardappelveiling van vrijdag 27 juli 1984 Doré eerste soort 0,34-/0,35 Doré tweede soort 0,30 - 0,32 Doré gewone apart/0,25 Doré bonken/0,20- ƒ0,21 Gloria eerste soort/0,33 -/0,31 Gloria gewone apart 0,25 - 0,27 Gloria bonken 0,55 - 0,58 Bintjes gewone/0,31 -/ 0,36 Bintjes bonken/ 0,56 Eigenheimers gewone/0,54-/0,55 Eigenheimers drielingen/ 0,21 - 0,22 Eigenheimers kriel/ 1,06 -/ 1,31Aard appelprijs per kilogram. Aanvoer 425 ton. Stellendam: Een voorbeeld van een van de sfeervolle hoekjes, nog zonder de bloemen die het beeld zullen vervolmaken. In de komende dagen zal het oog van ieder die van bloemen houdt weer verzadigd kunnen worden van de pracht van vele soorten zomerbloemen, met name ook de gladiool...! De Nat bloemeuexpositie „Delta Flora" biedt dat schoons in het gebouw van de Gem. visafslag te Goedereede dat door de arrangeur Leo Kooien en zijn medewerkers en -sters in een geurig bloemenpaviljoen is omgetoverd, vól met prachtige composities rondom oude tractoren en stoomwerktuigen en met sfeervolle hoekjes die de expositie mooier dan ooit hebben gemaakt. Er is gigantisch veel werk verzet moeten worden om de expositie te maken tot wat ze nu geworden is. Niet alleen een proeve van bekwaamheid van de gladiolentelers, óók een artistiek hoogstandje van de arrangeur die kennelijk boordevol kreatieve ideeën zit, al zal 't ook hem niet zonder inspanning zijn afgegaan. Tot diep in de nacht hebben ze gewerkt om de bloemen te schikken en de meest verrassende composities te maken. Het bestuur van de Stichting „Delta Flora" heeft evenmin van wijken willen weten en samen hebben ze het karwei geklaard zodat de bezoekers vanaf nu hartelijk welkom zijn. Dat geldt evenzeer voor de 3500 m^ grote consumentenbeurs, waarop met name ook flakkeese zaken zich presenteren aan het bezoekend publiek dat voor een deel bok uit toeristen zal bestaan. Ook de standhouders hebben hun best gedaan om de expo zo interessant te maken dat zij die er eenmaal een bezoek hebben gebracht dat graag jaarlijks willen herhalen. Aan U de gelegenheid om die overweldigende indruk mede op te doen. De Zeemanspot (op de achtergrond) trok 's midaaga tevergeefs aan de zware „Harmonie" In het lopende zomerseizoen wordt de Stellendamse reddingsboot „de Zeemanspot" bij herhaling te hulp geroepen om gestrande jachten weer vlot te trekken en ze, bij opgelopen schade, naar de haven te brengen. Vorige week vrijdag was dat weer het geval met het Duitse jacht „de Harmonie" uit Kiel. De 17 mtr. lange tweemaster, van ferro- beton, was door een touw in de schroef op een van de droogtes van de Kwade Hoek gelopen en kon er op eigen kracht niet meer afkomen. De poging die de Zeemanspot 's middags deed mislukte doordat de tros brak, 's nachts, bij hoog water lukte het wel. Terwijl de Zeemanspot aan de berging werkte werd ze te hulp geroepen naar de Ooster waarop een Hollands jacht was vastgevaren. Het duitse jacht, dat nadien werd geborgen bleek een lek te hebben opgelopen waarom de Zeemanspot een pomp inzette om de boot drijvende te houden. Na een provisorische reparatie zal het jacht op een Schiedamse werf worden hersteld. Oostflakkee - Inbraak woning Afgelopen zondagavond vond een inbraak plaats in een woning aan de Molendijk te Den Bommel. De bewoners waren niet thuis. Stereo-apparatuur wordt vermist met een aanzienlijke waarde. De Rijks politie Oostflakkee houdt zich aanbevolen voor tips. - Ongevallen op Zeelandroute Er zijn weer tal van ongevallen gebeurd tijdens het drukke toeristenverkeer op de Zeelandroute, op het gedeelte tussen het Hellegatsplein en Oude Tonge. In de laatste week van juli zijn in totaal 43 voertuigen met diverse schades betrokken geweest bij deze aanrijdingen. Hiervan kpnden er 9 direkt naar de sloop. Tevens vielen er in totaal 8 gewonden, waarvan er 3 met wat zwaarder letsel de strijd met het metaal moesten verlaten. Een 18-jarige motorrijder uit Oostburg liep snijwonden en een gebroken been op. Een 14-jarig meisje uit België had snijwonden en een gebroken pols. Een 74-jarige man uit Bruinisse liep een zware hersenschudding op. Deze drie personen zijn in het zieken huis van Dirksland behandeld. Deze week was wel de drukste sinds jaren. THOLEN Kerkelijke koliekten De in de Ned. Herv. Kerk gehouden koUekte voor de kerkvoogdij bracht in juni/ 2.725,op, die voor het Bouwfonds/ 892,en voor de G.Z.B. 2932,— De gewone kol iekten brachten/ 4.495,45 op. Radio uit auto verdwenen Op het industrieterrein is uit de vrachtauto van W. M. B. de radio verdwenen. De on bekende muziekliefhebber is nog niet ge vonden. SINT ANNALAND Geslaagd Aan de scholengemeen schap „Boeimeer" te Breda behaalden Willy Dekker en Anita Scherpenisse, bei den uit Sint Armaland het diploma basis vaardig adspirant kapster. Opbrengst Zending De leerlingen van de Christelijke Kleuterschool en die van de School met de Bijbel uit Sint Annaland hebben in het afgelopen cursus jaar een bedrag van niet minder dan 4.526,60 bij elkaar gebracht ten bate van de Zending, dat onder diverse Zen dingsinstanties verdeeld werd. Wel een zeer mooi resultaat!!! Voor beroep bedankt Ds. P. de Jager, Nederiands Hervormd Predikant uit Oude Tonge heeft bedankt voor het beroep dat door de Kerkeraad van de Hervormde Gemeente van Sint Annaland op hem was uitgebracht OOLTGENSPLAAT Vijf en vijftig jaar getrouwd Woensdag 1 augustus a.s. herdenkt het echtpaar J. van Dam en M. Kievit, Zuid- Achterweg 9 hun ,5 5-jarige echtvereni ging. Van 19.00 tot 21.00 uur is er in „Elthato" gelegenheid de familie met dit heugelijke feit te feliciteren. Sommige leden hebben bij het passeren van deze sluis bezoek aan boord gehad van douane en/of marechaussee. En dan niet voor het maken van een praatje pot maar voor controle. De douane controleert hoofdzakelijk op invoer van allerhande verboden goederen en/of ontduiking van invoerrechten enz. op goederen welke wel mogen worden ingevoerd. Wilt u bijvoorbeeld vanaf zee een aantal kisten sterke drank mee naar binnen nemen via de sluis en u wordt zult u daarvoor wellicht invoerrechten moeten betalen. Heeft u vanwege de hevige zeegang uw heupflakon met een of andere sterke drank onaangeroerc moeten laten dan geen nood voor invoerrechten. Overigeris zijn wij vissers en geen dranktransporteurs maar drank leek ons als voorbeeld wel aan te spreken. De marechaussee controleert o.a. de aanwezigheid van de machtigingen en goed- keuringsmerken (sticker op pony) van marifoons, pony's en andere voorkomende zendapparatuur. Bij het ontbreken van de machtiging of sticker wordt het desbetreffende apparaat in beslag genomen. Ditzelfde lot ondergaan niet toegestane zendapparaten!!! Tevens ontvangt u in zo'n geval als toegift een forse boete. Zorg dus dat uw sticker aanwezig is en de machtiging op zak en niet thuis in de lade. Daarnaast vindt er een controle plaats welke personen ons land uit maar vooral in wensen te komen. Leden uit België en Duitsland dienen ter plaatse te kunnen overleggen een geldig paspoort of identiteitskaart voor alle opvarenden. De Roompotsluis wordt derhalve als een grensovergang beschouwd. De marechaussee vraagt u ook naar het per 1-4-1984 van kracht geworden Binnenvaart Politie Reglement. Dit dient u in de Oosterschelde aan boord te hebben. Tegen een bedrag van/ 16,50 bij de bekende adressen binnen de vereniging verkrijgbaar. Overigens hebben deze controle's ook plaatsgevonden in de sluis bij Stellendam. Zorg dus dat uw zaak in orde is. Uit „Deltavissers" ca ea C3 ca ^^ca ca 'f '»^»<^^«*^«^»v*ii '•^«^^?^^^^i^^?*?^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1