medewerk(st)er voor de centrale sterilisatie H.H. Landbouwers Wij vragen telers voor: NIEUWE BOEKEN: SCHIPHOL 1 Een vluchthaven voor vogels In de wolken fnel een gratis vlieger Administratiekantoor j iPh.Menssant| •GESLOTEN! afwezig H.H. Landbouwers ADMINISTRATIE lonteldeur Vakantie* tieleman I is wegens vakantie Bergmeubel keukencentrum L. HOEIV - Ouddorp S Telefoon 01878 - 1780 FOTO ZANDSTRA K. J. Huisman T. v.d. Doel Zwarte bessen val(antieliuisje P. de Heus Zn. B.V. KQnir^woud Zwarte bessen Van Weel-Bethesda Ziekenhuis MetdeFIKSZOROLHORDEUR LOEF WATERSCHAP GOEREE- OVERFLAKKEE P.V. de Trekvogels Nu bij grotere foto's van 23 juli t/m 11 augustus My melodie aktie Een koopje: Wegens vakantie is ons filiaal in Spijkenisse nog t/nn 23 juli gesloten. De showroom in Melissant is in deze week nog normaal geopend, maar sluit van 23 juli t/m 13 augustus. DINSDAG 24 JULI 1984 ,E1LANDEN-N1EUWS' Bladz. 3 Dirksland (Goeree-Overflakkee) ••••••••••••••••••••••••••f Heeft U voor 1 augustus land vrij? Margrieten en Muurbloemen Duizendschonen en Akeleien 0 Anjers en Riddersporen Campanula en Aubretia en vele andere soorten bloemzaden. J Inlichtingen bij: Aluminium hordeuren, horprofielen en de Hamstra m oprolbare horren, geen ongedierte meer in huis. I Heeft U liever houten horren en wilt U die zelf maken, kom met de preciese maten en wij zagen ze op maat, kompleet met houtverbindingen, de rest doet U zelf. Snel en goedkoop. Ook uw adres voor: Houtwaren Verfwaren IJzerwaren 9 Gereedschappen Schilderijlijsten enz. Graag tot ziens bij: kAKWEICENTRUM JOH. I Dinsdags gesloten, vrijdagavond koopavond. STELLENDAM - Voorstraat 87, tel. 01879 - 1386j| BIETENSTORTPLAATS Het waterschap Goeree-Overflakkee maakt het volgende openbaar bekend. In het ruilverkavelingsgebied „De Stelle" zullen thans de nieuw aangelegde openbare bietenstort plaatsen bij het waterschap in beheer en onderhoud komen. Het betreft de volgende lokaties: - Piasweg (2x) - Schaddeleepolder - Rooklaasplaatpolder - Halsgat Hierdoor vervallen de tijdelijke stortplaatsen. Deze 5 stortplaatsen én een gedeelte van de bieten- stortplaats te Dirksland-Sas zijn bestemd voor suikerbieten, afkomstig van kavels die kleiner zijn dan 16 ha en tevens zijn gelegen op afstand van de bedrijfsgebouwen. Tot nader order is de gebruiksreg^ling in handen gegeven van de Suiker Unie. Aan de gebruikers zal door het waterschap een tarief per ton opgeslagen bieten in rekening worden gebracht Genoemde regeling geldt niet voor het overig ge deelte van het terrein te Dirksland-Sas en alle andere niet genoemde stortterreinen van het water schap. Daar blijft het waterschap zelf de uitgifte regelen. Zolang het terrein te Goedereede-Havenhoofd nog geen eigendom van het waterschap is geldt die regeling ook daar niet Met nadruk wordt er op gewezen, dat het ten strengste verboden is bieten te storten op wegen en wegbermen. Op de naleving van dit verbod zal nauwlettend worden toegezien. MIDDELHARNIS, 20 juU 1984 Dijkgraaf en heemraden, H. L. van Kampenhout dijkgraaf. J. B. van Gerdingen, secretaris-rentmeester „Lichtdragersserie". Uitgeverij Den Hertog b. v. Houten. Per deeltje 48pag. f 4,95. Uitgekomen zijn vier fraaie deeltjes: „Wapent u" (leer en leven), „'n Gebro ken hart" (geloofsleven), „Alles ten goe de" (in kruiswegen) en „'t Hijgend hert" (verlangen in smart). Elk deel bevat 45 korte meditatieve stukjes. Het zijn frag menten uit werken van bekende theologen (lichtdragers) uit de 16e t/m 19e eeuw. Te noemen zijn b. v.: William Perkins, Theod. van der Groe, Herman Witsius, Petrus Inmiens, Joh. Calvijn, Theod. aBrakel en vele anderen. Een mooie serie, zowel qua vormgeving als inhoud. Aanbevolen voor eigen ge bruik en als weggevertje, b.v. aan een zieke of bejaarde. Bij aankoop van de vier deeltjes samen ontvangt u een gratis vierkleurenposter van Luther of Calvijn (24 x 32 cm). Deze aanbieding geldt tot 31 augustus a.s. De posters zijn ook los te koop. Ze kosten dan 2- per stuk. G. W. van Leeuwen-van Haaften, .Bijbels puzzelboek voor het gezin Uitgeverij Den Hertog b. v., Houten Per deeltje 32 pagina's, f 2,75 Ook hier vier deeltjes. Het ligt in de bedoeling dat er in totaal een achttal verschijnt Deel 1 (Abraham, Izak, Jakob, Jozef). Deel 2 (Richteren, Koningen, Pro feten). Deel 3 (Psalmen, Spreuken, Predi ker, Hooglied). Deel 4 (Mattheüs), Mar kus, Lukas, Johannes). Elk deeltje bevat 30 puzzels. Ook bij uitgeverij Stark te Texel gaat een serie met bijbelse raadsels verschijnen: Weet jij het". Deeltje 1 bevat 48 kruis- woordraadsel(tje)s. Ze zijn bestemd voor kinderen vanaf de leeftijd dat ze kunnen lezen. Prijs per deeltje 4,40. G. W. van Leeuwen-van Haaften, „Het guldenboekje". Uitgeverij Den Hertog b. v.. Houten 24 pagina's. Prijs f3, Een niet duur maar handig boekje dat een groot aantal bijbelse namen en feiten bevat Geschikt voor gebruik op scholen en catechisaties, niet minder voor thuis. B. J. Zijl, Achtergronden van abortus provocatus". Uitgeverij Stark te Texel. 3 7 pagina 's. Prijs f 4,95 De bescherming van het ongeboren kind is een broodnodige zaak. In dit kleine boekske gaat de auteur bekend van diverse publikaties op dit terrein in op de legalisatie van de zwangerschapsaf breking in ons land. De benadering van de heer Zijl is duidelijk en principieel. Abortus provocatus tast op afschuwelijke wijze de rechten van het ongeboren kind (het meest zwakke in de samenleving) aan. Legalisatie betekent een ernstige bedreiging van de rechtsstaat. Het is tevens een opstaan tegen God, de Schepper van het leven; vrijwel nimmer is abortus een verantwoorde vorm van hulp verlening voor de vrouw of het echtpaar in nood. Diverse facetten van de abortus problematiek komen aan de orde: de ge schiedenis, randgevallen, hulpverlening. Een boekje dat uitstekend kan dienen als lesmateriaal op scholen. Aanbevolen. Ds. Chr. van Dam en ds. M. Heer schap, Wat eeuwig zeker is" (2). Uitgeverij Stark te Texel. 62 pagina's. Prijs f 8,75. In dit eenvoudig uitgevoerde boekje is een drietal preken opgenomen van boven genoemde (Geref. Gemeente-)predikan- ten. „Het woord der verzoening" (2 Cor. 5 19v.) en „Opzoekende liefde Gods" (Ezech. 34 9 vv.), beide door ds. Van Dam. De preek van ds. Heerschap be- handelthet leven vanSimson, n.a.v. Richt 16 30. Geschikt voor de leestdienst en voor privégebruik. Ds. R. J. van Pagée, „Het gevecht van de profeet". Uitgeverij Kok te Kampen. 96 pagina's. Prijs f 14,90 Ds. Van Pagée is een bekend emeritus predikant van de Christelijke Gerefor meerde Kerken. Hij geeft in dit boek pastorale overwegingen bij zoals hij zelf formuleert „de strijd van God om de mens". Aan de hand van de bijbel verhalen over de profeet Elia tracht de schrijver een antwoord te geven aan al degenen die vragen naar God. Elvira 's getu igen is. Uitgeverij Stark te Texel. 208 pagina's. Prijs f 16,35 Dit boek, waarvan de schrijver onbekend is, geeft de situatie wer van de Spaanse protestanten ten tijde van de geloofs vervolging in de vorige eeuw. De non Elvira, dochter van een edelman, komt in het klooster tot het lezen van de bijbel. Ze leert dat slechts het bloed van Christus reinigt van de zonden. B. Strietman, ,,Zou 't niet meevallen?" Uitgeverij De Groot-Goudriaan te Kampen. 184 pagina 's. Prijs f 22,50 Het verhaal van Jan Mosterd, het zorgen kind van een Veluwse boerengezin. Jan verlaat in meer dan één opzicht het ouder lijk milieu èn zijn verloofde Greet. Toch komt het weer goed. De toevallige ontmoetingen en gebeurte nissen nemen in dit overigens vlot ge schreven boek een al te grote plaats in. J. K. IHOLEN Toeristenmarkt Woensdag 25 juH wordt er in Tholen een toeristenmarkt gehouden met een minibraderie en ver schillende attrakties door de plaatselijke ondernemers. OUDDORP Vrij concours vanuit Corbeil 378 km; los 9 uur n.w. wind. 1 e duif 14.26 uur; laatste 15.00 uur. In concours 128 duiven. H. Kleijn 1; T. v.d. Bok 2, 3, 6, 19, 30; L. Dorsman 4, 11, 24, 26, 32; Comb. Cees en Miep 5, 9, 13, 15, 16, 23; P. Mierop 7, 10, 12, 17, 18, 25, 29; J. A. Willemse 8; A. Melissant 14, 22, 27, 28; P. van Est 20; Comb. Tijl Verhage 2131 Nu de vakantieperiode aangebroken is, is er op de luchthaven Schiphol geen seconde rust. Voortdurend trilt de polderbodem onder het gebulder van startende en remmende vliegtuig motoren. Toch is ook in deze tijd Schiphol een belangrijk rustgebied voor vogels en andere dieren, die zijn gevlucht voor de oprukkende rand stad. Tom van Ewijk ging kijken en praten met de vogelwacht in dit unieke natuurgebied en doet verslag in het julinummer van Grasduinen. Een oase van „rust" Eigenlijk is er maar één natuurgebied in ons land dat men een oase van rust mag noemen en dat heet Schiphol. Het beslaat tien procent van de hele Haarlemmer meerpolder. En uitgerekend in dit „jumbo reservaat" met zijn vaak oorverdovend geraas, temidden van dit dag-en-nacht bedrijf met 25.000 werknemers, zijn Schiphollijn en parkeerterreinen, in dit oord dat ingeklemd ligt tussen verstede lijkte gebieden van Amsterdam, Amstel veen, Aalsmeer, Hoofddorp en Haarlem, daar vinden de vogels rust Het terrein is namelijk hermetisch af gesloten met hekken en scheidingssloten en dat geldt niet alleen voor bezoekers van buitenaf maar ook voor Schiphol em ployés. Een toevluchtsoord voor vogels Dit bijzondere gebied is dus een toe vluchtsoord voor vogels geworden. De kievit, grutto, scholekster, patrijs, fazant wilde eend, meeuw, houtduif, waterhoen, leeuwerik, reiger en visdief behoren onder andere tot de vaste bewoners. Maar er zitten ook zoogdieren. Niet zoveel soor ten, maar hazen, konijnen, wezels, water ratten en muizen hebben het er best naar hun zin. En tot twee keer toe is er zelfs een ree aangetroffen. Eén keer in de drie weken worden er tellingen in het veld gehouden. Het aantal getelde vogels va rieert Vnet een gemiddelde van 800 tot 2500 per teldatum. Periodes met de hoog ste aantallen komen voor in het begin van de broedtijd (februari-maart) en aan het eind van de najaarstrek (oktober-novem- ber). Allemaal zoeken ze rust en voedsel maar tegelijkertijd zorgen ze ook allemaal voor problemen op de start- en landingsbanen. Vogels en vliegtuigen houden niet van elkaar Al van het begin van de luchtvaart heb ben de vliegende vogel en de vliegende mens elkaar beconcurreerd. Botsingen tus sen beide kwamen al voor in het tijdperk van propellervliegtuigen. Pas echt ge vaarlijk werd het met de komst van de straalmotoren. Nu kan zelfs een mus, die in een straalmotor terechtkomt een enorme schade veroorzaken. Op Schiphol realiseert men heel goed dat van het gebied geen vogelvrij eiland te maken is en dat hoeft ook niet. Wel moeten gedeelten van het veld voor be paalde soorten onaantrekkelijk worden gemaakt. Dat betekent dat er een uitgestippeld agrarisch beleid wordt gevoerd en dat er van tijd tot tijd moet worden ingegrepen door middel van verjaging of afschot Meeuwen zijn het grootste probleem De meeste botsingen tussen vogels en vliegtuigen worden veroorzaakt door meeuwen. Deze bij uitstek excellente zwe vers en zwenkers gaan nergens voor opzij. Daarom worden de velden in eerste instantie voor deze onaantrekkelijk ge maakt Het gras langs start-, landings- en taxibanen wordt daarom niet netjes kort geschoren. In wat langer gras hebben meeuwen geen uitzicht en kunnen ze moei lijk voedsel vinden. Verder gaat de vogelwacht van Schiphol regelmatig het veld in om vogels te ver jagen. Als verjagingsmiddelen worden daarbij vogelverschrikkers geplaatst licht- kogels afgeschoten of klinken via de band versterkte angstkreten van diverse vogel soorten. Door deze aktiviteiten ziet men op Schip hol kans het gevaar tot een minimum te beperken en de veiligheid van het operatio nele gedeelte zoveel mogelijk te garan deren. Men is op Schiphol dus zeker niet tegen vogels, maar in de eerste plaats vóór een veilige luchtvaart. Somtnelsdijk I Marijkeiaan 27, 3248 AS Melissant j huisartsen van 3 t.m. 26 augustus Waarneming voor spoedgevallen door de doktoren R. P. Boot, tel. 1227 en H. O. Zoon, tel. 1262 Medicijnen laten aanvullen vóór 2 augustus. De gitaar, welke tijdens de te winnen was, is gewonnen door: Mevr. Rijks Eminaweg24 te Ouddorp TE KOOP Honda iViT/5 brommer 1 jaar oud met verz.i in zeer goede staat Vraagprijs f 1.600, en onderdelen en nieuwe helm Tel. 01878 - 2664 TE KOOP Afhalen: WESDORP Armenweg Sommelsdijk Tel. 01875 - 1406 Na 28 juli te huur op de Veluwe voor 4 pers. Tel. 03413 - 1378 Wij kunnen u uit voorraad tegen zeer scherpe prijzen aanbieden: Vaia Hydr. kipwagens in 6,5, 8, 10 en 14 ton met een bakmaat van 4,4,5,5 en 5,5 m; banden naar keuze. Kompleet met verhchting, hydr. remmen, graanschuif en frans achterklep. Komt zien. U slaagt nergens voordeliger en topkwaliteit. GREUP Tel. 01860 - 12643 m^ Voor U een rompslomp? Voor ons een vak! Belt U even voor een afspraak: 01877 - 2365 Administratie- en assurantiekantoor Boezemweg 26 3247 BB Dirksland Aardappelkistenrooier Aardappel-sorteerder (handkracht) Rumptstad-ploeg Gladiolensorteerder Balans-weegschaaltje (20 kg.) Handpallet Tel. 01662 - 2329 kunnen worden besteld Tel. 01877 - 1237 H. GROOTENBOER Boezemweg 7 Dirksland TE KOOP wengé/wit, 3 delig en SALONTAFEL wit met glasplaat 300,— Tel. 01870 - 5501 TE KOOP met klinketdeurtje breed 3.05; hoog 2.46 Kompleet f 150,— P. WESTHOEVE Koolweg Ha Ouddorp Tel. 01878 - 2764 In ons ziekenhuis te Dirksland, dat op Goeree-Overflakkee een streekfunktie vervult, is op korte termijn - v»/egens vertrek van een kollega - plaats voor een (voor een volledig dienstverband). Deze dienst is ondergebracht op de operatie afdeling en zorgt niet alleen voor het steriliseren, maar ook voor het distribueren van de steriele artikelen naar de verpleegafdelingen en poliklinieken. Voor deze funktie zoeken wij iemand met: een middelbare opleiding, een gerichte opleiding Sterilisatie- assistent(e) van het L.O.I,, interesse voor "het instrument". Gelet op de grondslag van ons ziekenhuis, is een protestants-christelijke levensovertuiging gewenst. Het salaris en de overige arbeidsvoorw/aarden zijn conform de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Nadere inlichtingen omtrent deze funktie worden graag verstrekt door de heer E. Steunenberg, sterilisatiemedewerker, telefoon (01877) 1555. Uw sollicitatiebrief dient - binnen 14 dagen - te worden gericht aan de afdeling Personeelszaken, Stationsweg 22, 3247 BW Dirksland. De aloude vogelverschrikker, een met stro gevulde overall, heeft plaats gemaakt voor een kunstmeeuw bungelend aan een galgje. Zo'n vliegbeeld suggereert onrust en onveiligheid aan andere meeuwen. (Foto: Grasduinen) Wie nu een kleurenfilm laat ontwik kelen en afdrukken op het fornnaat 10 x 10 of 10 X15 cm krijgt van de Presto Print foto vaknnan een schitterende Vlieger gratis voor niks. En op die vlieger staan de vervaarlijke tronies van het A-team afgebeeld. Dus, wat wil je nog meer.^_^b^ Zolang de voorraad ^^^Ru strekt, dus snel naar de ^^^nï^S Presto Print fotovakman., iTCStOnint Ongelooflijk goed in kleur 1963StephenJ Cannell Productions All rights reserved Tivt a trademark ol Steptten J Cannell Productions and licensed Oy Merchandising Corporatron ol Amerrca, rnc Melissant: Binnenweg 7a, tel. 01877-2555 Spijkenisse: Groenewoud 2, tel. 01880-22122 GEOPEND: dinsdag t/m vrijdag 9.30 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur vrijdagavond 18.30 - 21.00 uur zaterdag 10.00 - 15.00 uur maandag gesloten

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 3