Raad Oostflakkee subsidieert piaatselijl(„scliilienboer-projel(t" Braderie-concert te Middelliarnis Politiebericiiten Verharding nieuwe Staverseweg werd j.l. vrijdag aanbesteed „Sociaal kontakt brengt vrede' Middelhamis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelhamis: Eind dit jaar wellicht vervroegdin gebruik Belg., landbouwattaché opent „Delta Flora" Werkloosheid op Flakkee iets gedaald No. 5313 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief op de been geholpen door de rente loze lening van 22.000,— (of zoveel minder als mogelijk is) die Oostflakkees' gemeenteraad don derdagavond beschikbaar stelde, krijgt Oostflakkee een „scfaillen- boer-projekt". Officieel heet het dat de kortgeleden opgerichte Stichting Kringloop Oostflakkee het doel heeft de bevordering van het her gebruik van afvalprodukten t.b.v. het ecologische kringloopproces. Vooralsnog echter zal niet meer dan alleen maar schillen mogen worden opgehaald, wel is het de bedoeling na een jaar ook andere aktiviteiten te ontplooiien. Het Regionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf, aan welke Instantie advies is gevraagd heeft enkele voordelen van het projekt opgesomd: Zo hoeft het projekt voor de gemeente in financieel opzicht niet nadelig te zijn omdat het gewicht van de schillen aan het huisvuil onttrokken wordt. Daaraan volgend heeft de dienst Gemeentewerken dat op plm. 176 ton per jaar geschat, financieel te vertalen in een besparing van 30.107,Ook milieu technisch gezien levert het plan voor de gehele gemeenschap grote voordelen, zo meent het RDK en het projekt biedt een aantal werklozen een zinvolle dagelijkse bezigheid. Overwegend kwam uit de raad instem ming met het projekt, al weifelde dhr. van Dam SGP) weliswaar over de vraag of in dezen het middel niet erger zal blijken te zijn dan de kwaal. Hij bedoelde daarmee te zeggen dat de deelnemende werklozen aan het projekt zich steeds inzetbaar moe ten houden om een evt. aangeboden baan te accepteren. Door meerderen werd gevraagd naar een reaktie van de fa. Boon met wie m.b.t het ophalen en verwerken van het huisvuil een kontrakt is gesloten. Ter geruststelling kon weth. Kroon verklaren dat de fa. Boon geen bezwaar heeft tegen het ophalen van schillen gedurende een proeftijd van een jaar. Het kontrakt spreekt over 3300 ton vuilnis per jaar terwijl er ongeveer 3500 ton geleverd wordt. Overigens moest dhr. Kroon ertegen waarschuwen dat ook an dere zaken zouden worden meegenomen zoals batterijen e.d. De toetsingscom missie die het projekt heeft beoordeeld heeft alléén toestemming gegeven voor het ophalen van schillen. Wanneer ook an dere zaken zouden worden ingezameld zou dat zonder de toestemming van de toetsingscommissie de uitkering van de medewerkers van de Stichting in gevaar gaan brengen. Reiskostenvergoeding kleuters Twee ouders uit de Langstraat maakten aan het begin van de Vergadering gebruik van het spreekrecht. Aanleiding daartoe vonden ze in het voorstel tot wijziging van de eerder vastgestelde Verordening hou dende de bepalingen voor het toekennen van een tegemoetkoming in de kosten van het vervoer van de kinderen uit de Lang straat voor het schoolgaan op de lagere school in Oude Tonge. Het was overigens een vrij formele wijziging die moest wor den toegepast: de term „belastbaar in komen" werd vervangen door de term „belastbaar inkomen". De ouders, verbonden in de Langstraatse Belangenvereniging namen de gelegen heid te baat erop te wijzen dat er voor de kleuters géén vergoedingsregeling is op genomen. Het ziet er naar uit dat voor hen per maand negentig gulden aan reisgeld zal moeten worden betaald, het dubbele van wat de ouders voor lagere school kinderen bij zullen moeten passen. Weth. v.d. Ree maakte de raad evenwel duideUjk dat hij in overleg is met de Belangenver.: „we zijn nog gewoon aan 't praten hoe we het vervoer kunnen organi seren en betaalbaar kunnen houden" al dus dhr. v.d. Ree, ontkennend overigens dat er van een „kleuterprobleem" sprake zou zijn. Redelijk lijkt het hem als voor elk kind, zowel van de lagere school als van de kleuterschool eenzelfde vergoeding wordt betaald omdat ze beiden gebruik maken van dezelfde regeling. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 Cifl UZI DD De Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee organiseert op vrijdag (braderie)avond 20 juli a.s. een orgelconcert in de Grote Kerk te Middelhamis. Concertgever is Herman van Vliet, organist te Bodegraven. Het programma vermeldt de volgende werken: 1. Variaties en finale over psalm 84- Joh. Gijsb. Bastiaans(1812- 1875) 2. Sinfonia uit Kantate- Joh. Seb. Bach „Wir danken dir, Gott" (BWV 29) (1685-1750) 3. Sonate in d( all.-largo-all. e spiritoso)- Baldassare Galuppi (1706 - 1785) 4. Variatiesover„IckzagCaeciliakomen"..- C. H. Rinck (1770 - 1846) 5. Fantasia pour Ie verset „Judex Crederis" .- Alexandre Boèly (1785 - 1858) 6. a) Elevation b) Scherzo- Léon Boëllmann (1862-1897) 7. Toccata uit Symfonie nr. 5- Charles-Marie Widor(1844-1937) 8. Koraalfinale- Herman van Vliet De aanvang van het concert is half negen, kerk open acht uur. De toegangsprijs bedraagt 4,voor volwassenen en 2,50 voor scholieren, CJP-houders en 65+. - Heel kwalyk! Op 14 juli j.l. bleek dat er door on bekenden vier pakbanden zijnde een soort plat ijzerdraad over een pad in de gemeentetuin hadden gespannen. Een jeugdige inwoner van Middelharriis fietste over dat pad en zag de draden niet. Hij kwam daardoor te vallen. Hij werd daar door zodanig verwond dat een arts twee hechtingen in zijn gezicht moest aan brengen en bovendien kreeg hij ook nog een aantal schaafwonden. - Bestolen Een inwoonster uit Dirksland deed die zelfde dag aangifte van diefstal van haar portemonnee. Deze was gestolen terwijl zij aan het zwemmen was. De porte- moimee werd ontvreemd vanuit het dames kleedlokaal in het zwembad te Dirksland. In de portemonnee zat tweehonderd gul den. - Aanrijding Op de kruising van de Langeweg met de Staverseweg te Middelhamis vond op 14 juli een aanrijding plaats waarbij twee personenwagens waren betrokken. De be- stuurter van een van die wagens reed over de Langeweg in de richting Middelhamis. Op de kruising sloeg zij linksaf om de Staverseweg in te gaan. Op dat moment was haar uit tegengestelde richting de andere personenwagen genaderd. Er ont stond een aanrijding waarbij de beide voertuigen aanzienlijke schade opliepen. - Diefstal In het afgelopen weekend werden weder om twee fietsen gestolen. Een benadeelde had zijn voertuig neergezet op de parkeer plaats naast de openbare school aan het Zandpad, het andere voertuig was op de Westdijk neergezet Het betrof hier twee zeer goed bruikbare voertuigen, derhalve een schadepost voor de benadeelden. - Schenner Een inwoonster van Ouddorp fietste op 14 juli over de parallelweg van de Langeweg in de richting Middelhamis. Op die weg stond een personenauto stil. Toen zij de auto voorbijgereden was en achterom keek zag ze dat er naast de auto een geheel ontklede man zat. Even later reed er ook een bromfietser langs die de man ook heeft gezien. Het zal vermoedelijk niet aan het weer hebben gelegen dat die man zich daar zo ophield. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul, Vlissingen. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur student P. van Ruitenburg. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke nieuwe' TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven, voorbereiding Heilig Avondmaal. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. van Vliet, Veen. .99 nog enkele plaatsen vrij om bij een engels gastgezin te verblijven Dit is het thema dat de Stichting English Conversatin Club heeft gemotiveerd Ne derlanders de mogelijkheid te bieden in Northampton, England, de Engelse taal en het volk te leren kennen en ook kennis over de Engelse cultuur en levenswijze te verkrijgen. Northampton is de plaats waar de deel- mers, jong en oud, worden ondergebracht bij geselecteerde gastgezinnen die het leuk vinden Nederlanders met vol pension te herbergen. In het culturele centnmi van de stichting aldaar krijgen de deelnemers 's ochtends in kleine groepen taalles van ervaren Engelse leraren, waarbij men wordt ingedeeld naar kennis niveau. De middagen en weekeinden zijn of bestemd voor sport en spel of er staan uitstapjes op het programma naar plaat sen zoals Londen, Oxford, Cambridge etc. De Stichting English Conversation Club voorziet in de behoefte het voor jong en oud mogelijk te maken tijdens hun verblijf in Engeland niet geïsoleerd te raken maar hen op financieel uiterst aantrekkelijke wijze dichter tot volk, taal en cultuur te brengen. Men kan deze zomer met een groep mee op 29 juli en 29 september of men kan op eigen gelegenheid gaan. Een uitvoerige folder over de stichting kan worden aangevraagd bij William H. G. Young, Statenplein 14, 2582 EZ Den Haag. Tel. 070 - 472793 of 522238. "W" Van de nieuwe Staverseweg, de weg die liet doorgaand verkeer voor taan niet meer door-, maar langs Middelhamis zal leiden, ligt het zandlichaam al enige tijd gereed, maar volgens de planning van Pro vinciale Waterstaat zou het medio 1985 moeten worden vooraleer de weg van een verharding zou worden voorzien. Op aandrang van het Ge meentebestuur van Middelhamis is dat proces evenwel versneld en zal al na de bouwvakvakanties met de verharding worden begonnen zodat de weg in de tweede helft van dit jaar al in gebruik zal kunnen wor den genomen! J.l. vrijdag had de aanbesteding plaats waarbij Aan nemingsbedrijf van Hees uit Til burg als de laagste inschrijver uit de bus kwam. I.v.m. het geringe onderhoud dat een betonverharding vraagt had Prov. Water staat de nieuwe Staverseweg van deze verharding willen voorzien. Terwille van een goede ondergrond werd het zand lichaam met een extra laag grond over belast om zoals dat in vaktaal heet „de primaire zettingen van de ondergrond te nivelleren". Op verzoek van het Gemeentebestuur van Middelhamis zal evenwel sneller ge handeld worden en heeft Provinciale Wa terstaat van de betonverharding afgezien en gekozen voor een flexibele verharding van hoogovenslakken en asfalt. J.l. vrijdag vond de aanbesteding plaats met ruim twintig inschrijvingen. De laagste was het Tilburgse bedrijf waaraan het werk naar alle waarschijnlijkheid zal worden ge gund. Waarschijnlijk zal het bedrijf al direct na de bouwvakvakanties een begin kunnen maken met het werk dat volgens het bestek in 140 werkbare dagen gereed zou kunnen zijn. De Langeweg loopt met een vloeiende bocht over in de Staverseweg; voor de richtiiig Middelhamis komt er een haakse aansluiting. Bij de watertoren evenwel treft het verkeer vanaf de Staverseweg een haakse aansluiting naar de richting Dirks land. Dat vindt zijn oorzaak in het feit dat het tracé van de nieuwe weg zodanig ont worpen is dat de toekomstige omleiding rond Dirksland, noordelijk langs de water toren, er op zal kunnen worden aan gesloten. Die rondweg staat voor 1988 op het programma. Aan de benodigde grond verwerving wordt door Provinciale Water staat met voortvarendheid gewerkt. De nieuwe Staverseweg wordt ca. 3 km lang en wordt uitgevoerd als een enkel- baans-weg met twee rijstroken. Het lang zaam verkeer krijgt de beschikking over de bestaande Staverseweg die naast de nieu we zal blijven voortbestaan. De beno digde kunstwerken zijn al uitgevoerd, even als een fietserstunnel bij de watertoren. Flevohof organiseert landeiijlce molenfotowedstrijd Voor iedere inzender een gratis toegangskaart De vakantietijd is bij uitstek de periode waarin veel foto's gemaakt worden. ledere amateurfotograaf die in de komende pe riode foto's maakt van molens, in de mimste zin van het woord, dus ook wind molens e.d., kan meedingen naar één van de 100 prijzen in de landelijke molen fotowedstrijd. Alle inzenders ontvangen in ieder geval een gratis toegangskaart voor Flevohof Flevohof organiseert de wedstrijd in sa menwerking met de Stichting Amateur fotografie en de vereniging „de Holland- sche Molen". Tijdens de herfstvakantie zullen de 100 beste inzendingen op Flevo hof geëxposeerd worden. De foto's kun nen tot 29 september a.s. worden op gestuurd naar: Stichting Flevohof, ta.v. afdeling voorlichting, Postbus 40, 8250 AA Dronten. Foto's van alle soorten molens, die in Nederland te vinden zijn, komen in aan merking voor jurering. Natuurlijk zijn dat in hoofdzaak onze historische molens, zoals de water- en korenmolens of de houtzaagmolens uit de Zaanstreek. Maar ook foto's van molenmodellen en mo derne windmolens mogen worden inge zonden. Wedstrijdvoorwaarden Per inzender mogen maximaal 3 foto's (kleur of zwart-wit) worden ingezonden, met een maximale afmeting van 30 x 40 centimeter. De achterzijde van iedere foto moet voorzien zijn van naam, adres en woonplaats van de inzender en het aantal OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 ingezonden foto' s. Voor het retour zenden van het fotomateriaal dient een gefran keerde en geadresseerde envelop te wor den bijgevoegd. Inzending is mogelijk tot 29 september 1984. De eerste drie prijzen bestaan uit foto- en filmkadobonnen ter waarde van 500, 350,— en 250,— Wedstrijdformu lieren zijn verkrijgbaar bij alle fotowinkels in Nederland of kunnen worden aan gevraagd bij Flevohof, tel. 03211-1514. Politiebericiiten Goedereede - Diefstallen In de nacht van 9 op 10 juli werd vanaf het industrieterrein te Stellendam voor 1500 kg aan metalen buizen en ringen ont vreemd. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. In dé nacht van 11 op 12 juli werd er ingebroken in de oude chicoreifabriek aan de Kelderweg te Ouddorp. Er werden 3 surfplanken ontvreemd. In de afgelopen week werden er 3 cara vans op camping De Witte te Ouddorp opengebroken. Ontbreemd werd o.m. een radio, een radiocassetterecorder, diverse kledingstukken en geld. De toegang werd verschaft door het openwrikken van een raam. THOLEN Twee schepen vast in Tholense Gat Tijdens het noodweer van woensdag jl. is de Franse motorspits Safran, geladen met 250 ton sojabonen, in het Tholense Gat op een stenen strekdam gevaren. De Sa fran werd los getrokken door een sleep boot van Muller uit Terneuzen (station Tholen) en onbeschadigd in de vlucht- haven van Tholen gebracht. Bij hoogwater is donderdag hetBelgische biimenvaartschip Aragon op de Prinsesse- plaat in het Tholense Gat eveneens op een stenen dam gevaren. De Aragon kreeg motorstoring in het Tholense Gat en is daardoor uit de koers geraakt. Twee sleep boten van de firma Muller brachten de Aragon naar de vluchthaven, waar de motor kon worden gerepareerd. De landbouwattaché van de Belgische Ambassade Ir. A. de Paepe is bereid ge vonden op 31 juli a.s. de 27e Nat gla diolen tentoonstelling „Delta Flora" te Stellendam te openen. Het jaarlijkse eve nement wordt gehouden van 31 juli t/m zaterdag 4 augustus. STAVENISSE - BRADERIE - De zaterdag op de Voorstraat te Sfavenisse gehouden brade rie trok niet de belangstelling, die de organisatoren hadden verwacht. Men wijt dit aan het zomerse weer waarop velen verkoeling zochten aan de zeedijk. Wel was er grote belangstelling voor de landing van 4 parachutisten bij de haven. Op de Voorstraat stonden 25 kramers en een enkele winkelwagen, hoewel het er niet dmk was, was het er toch wel gezellig bij de verschillende attracties en activiteiten. De werkloosheid op Goeree-Overflak kee is in de juni maand, zowel bij de vrouwen als de mannen iets gedaald. Dit trouwens in tegenstelling tot de overige werkgebieden van het Gewestelijk Ar beidsbureau, Voome-Putten en de Hoekse Waard waar van een stijging sprake was. Er konden in juni 59 mnl. werklozen aan de slag, waarmee het mnl. werklozental verminderde tot 891, of 9,7%. Het vri. werklozental daalde met 15 tot 367 of 13.3%. Het totaal aantal werklozen op Goeree Overflakkee is daarmee gekomen op 1258 of 10,68%. Eind mei warenhet er 1332 of 11,2%, een kleine voomitgang derhalve. De daling bij de mannen deed zich voor bij de bouwvakkers en de grond-, weg- en waterbouw, bij de dames in de Soc. ge neeskundige sektor. c3 o ea B a o

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1