EIÜVI1DEI1-I1IEUW5 Maas en Scheldebode Expositie - Tekeningen Expositie - Tekeningen JIKKEMIEN NIEUWS goed 29 Juni en 6 Juli 1894 uit de Kerken Begrafenisonderneming „VOORZORG" Nieuwe mogelijkheden bijbeiverspreiding in Oost-Europa P.V. „de Reisduif' 3e Blad VRUDAG 6 JULI 1984 No. 5310 Van 28 juni t/m 8 augustus organiseert de welzünszorgkommissie van de Stichting H.D.G. een expositie van G. Breur uit Sommelsdijlt. G. Breur werd in 1921 ge boren in Middelhamis. Na de lagere school be zocht hij de L.T.S. te Mid delhamis en behaalde het diploma timmeren gevolgd door een avondcursus tech nisch tekenen. De belangstelling voor het tekenen van gebouwen was destijds al zo groot dat hij besloot om twee tekeningen in te zenden voor een over zichtstentoonstelling van oud-leerlingen van de LTS te Middelhamis. De belangstelling was groot. Kort na het behalen van het diploma technisch tekenen brak de oorlog uit. Dit be tekende althans voor lopig het einde van zijn hobby. In de periode dat Breur moest onderduiken pakte hij toch weer de pen. Het resultaat was een aantal te keningen van Sommelsdijk- se straatjes. De dmkte na de oorlog in het timmersbedrijf hield hem lange tijd van het tekenen af. In dienst bij de provinciale waterstaat kreeg hij wat meer vrije tijd die benut werd met tekenen.Aangespoord door zijn kinderen werd de tekenpen weer ter hand genomen. Na zijn te vroege pensionering uit de provinciale dienst vormde deze vrijetijdsbesteding een welkome afleiding. Breur tekent in hoofdzaak oude gebouwen en straatjes in de gemeente Middel hamis-Sommelsdijk. Ook andere gemeenten worden zo af en toe op papier gezet. Veelal onderwerpen die betrekking hebben op gebouwen en straatjes die nu geheel of gedeeltelijk zijn afgebroken komen in zijn tekeningen terug. Verder tekent hij topografische kaarten en onlangs vervaardigde hij een aantal landkaarten van Goeree-Overflakkee, voorstellende de ontwikkeling van het land omstreeks 1300- 1940. Breur tekent in hoofdzaak pen- en potloodtekeningen, waarbij hij een eigen stijl heeft ontwikkeld. Zijn eigen voorkeur gaat uit naar de pentekeningen. Deze zijn zeer nauwkeurig opgezet. De tekeningen die in de gangen van „De Samaritaan" worden geëxposeerd zijnniet te koop. Mocht men belangstelling hebben voor het werk van Breur dan wil hij u graag het een en ander vertellen. Bestellingen zijn dan ook mogelijk. (Na 15 juli). G. Breur, Hyacintenstraat 14, 3245 CN Sommelsdyk, tel. 01870 - 2825. j|p jy> lyny 1^11^1 ly i^iiy^ ly X ly ^ip ly j|pi iXi j[i iMi PLAATSELUK NIEUWS SOMMELSDIJK Uitslag van de loting voor de schutterij, lichting 1894: Willem Breur, Com. Lug- tenburg, Adrianus Both, Teunis Buur- veld, Jacob Joh. Volwerk, Pieter Abrah. de Korte, Jan Razenberg, Jan Com. Troost, Com. Stapel, AdriaanBos, Pieter Kalle, Willem de Zout, Jacobus v.d. Pol der, Comelis Hartensveld, Marinus v.d. Boom, Jacobus Schellevis, Damonis Vol- werk, Mattheus Gouswaart, Adam Roet- man. Klaas Kieviet. Door de Commissie van beheer over de Brandbluschmiddelen, zijn de navolgende personen aangesteld: Abraham van Ant werpen, Pieter Dorsman, Jacob v.d. Sluis Fz., Anthonie de Blok, Leendert van Antwerpen, Marinus Knape Jz., Klaas Schilperoort, Dirk Joppe Cz., J. v.d. Vel de, Willem Hoogmoed, Adam Roetman, Robbrecht Nelis Jac.z., Comelis v.d. Ham, Wijnardus van Baaien, Johs. van Schouwen Johs.z. Door het warme weder van maandag werd een man op een kar thuisgebracht. Ge lukkig is zijn toestand bevredigend. MIDDELHARNIS Dg Van Pallantpolder werd door onder scheidene personen perceelsgewijze voor een gezamenlijk bedrag van 187.548,- gulden ingezet. Naar men verneemt is op last van den heer Burgemeester de politie geboden des zon dags de sabel te dragen. Dat deze order, voor de betrokkenen minder aangenaam is, vooral bij dit warme weder, kan men nagaan. HERKINGEN Heden werd onze gemeente bezocht door Zijne Excellentie den Heer Commissaris der Koningin, die o.a. ook een bezoek bracht aan de Roomboterfabriek en ver toefde gemime tijd in die inrichting. Voorts moet ik U nog melden in aan vulling van mijn bericht van j.l. week dat de zuster van den ouden man die j.l. week is overleden, naar men zegt als gevolg van het ogne val, thans zich het lot haars broers dermate aantrekt, dat hare zinnen zoo goed als weg zijn. STAD AAN 'T HARINGVLIET Van een Echtpaartje in deze gemeente had dé moeder vergeten dat haar dochter ging trouwen, waarom men haar, nadat men op 't dorpshuis zat te wachten, eerst moest gaan roepen. In groote haast ko mende had zij „er niet meer om gedacht". Een huisvrouw wilde door ophanging een eind aan haar leven maken, dat nog bijtijds werd verhinderd. OUDE TONGE Openbare vergadering van den Gemeente raad op donderdag 14 juni des voor- middags te 10 ure. Voorzitter de Heer J. van Schouwen, Burgemeester. Notulen worden door den voorzitter gelezen en goedgekeurd. Na lezing van eenige in gekomen stukken besloten het Raads- VERVOLGVERHAAL door Dignate Robbertz G. F. Callenbach B.V. Nijkerk 50------------------------------------ Arend deed z'n best om kalm te trappen, want hij zou niet dadelijk aan het eind van de Steenweg afstappen, maar doorrijden voorbij het raam, dan kon moeder het zien. Even begon het stuur te zwaaien, snel draaide hij naar rechts en reed met een brede bocht de grindweg op. Leune Schie- tekatte zat op haar stoep in het zonnetje met de kater op haar schoot Leune.... ah.... Leu.... ne.... Ze ging staan en keek hem met de hand boven haar ogen na. Arend liet zich half opzij vallen en kwam lopend naar haar toe. 't Gaet al, ee.... zou moeder thuus weze? Je moeder? zei ze dreigend.... je moeder zal d'r ogen uut d'r óod schaeme dat jie op zó'n draai-dienk zit. Ze weet toch dat ik 't leere. Leune wees naar Max, die blazend aan- besluit tot vernietiging van het contract der gemeenschappelijke grintwegen ter goedkeuring te zenden aan G.S. Goed keuring eenige af- en overschrijvingen dienstjaar 1893. Aan C. v.d. Velde te Nieuwe Tonge pacht te verleenen van het land vroeger bij wijlen zijn vader in ge- bmik. Rekening Algemeen Armbestuur goedgekeurd met goed slot van 1155,715 Na nog eenige mededeelingen van huis houdelijke aard wordt de vergadering ge sloten. OUDDORP Teunis Tanis met huisgezin welke nog geen jaar geleden naar Amerika vertrok, arriveerde deze avond in deze gemeente, de ongunstige toestand daar deed hun dat land verlaten. Maria Boelaars is weder uit Amerika overgekomen. Dit is de zevende reis dien zij over den Oceaan doet. In het eerste halgaar 1894 werden in deze gemeente 60 kinderen geboren. BURGERLUKE STAND STAD AAN 'T HARINGVLIET ONDERTROUWD: Jacobus van Splunter, 24 jaar en Aaltje de Leeuw, 24 jaar. MIDDELHARNIS GEBOREN: Hendrikz.v. JacobJongejanen Aletta P. v.d. Waal - Comelia d. v. Maar ten Krijtenberg en L. de Korte. SOMMELSDIJK GEBOREN: EHsabeth d.v. Alb. Entrop en A. van Welzenis - Hendrika d.v. Jan Kranse en J. Vijfhuize - Jan z.v. Ger- brand Breur en J. v.d. Laan - Trijntje d.v. Jac. Dubbeld en M. van Hoften. ADVERTENTIËN Het is mij een behoefte, om, naast God, langs dezen weg, mijn hartelijken dank te betuigen, voor de groote zorg en toe wijding, zoowel van mijn patroon den Heer P. Marcus als van het Armbestuur van Dirksland en vrienden en bekenden, tijdens mijn ziekte aan mij betoond. Deze weldaad zal mij een blijvende herinnering zijn geheel mijn leven. Jac. Guldenmeester Dirksland J. Kielburger en Zonen Langebaanstraat 43-45, Rotterdam magazijn van gemaakte kleederen voor knapen, Jongeheeren en Heeren, waarvoor steeds een groote collectie sta len disponibel is. Adriaan Cats Hoofdsteeg 7 (tegenover Hotel Coomans), Rotterdam Specialiteit in Heeren-Mode-Artikelen Parapluies met 500 dagen schriftelijke garantie 7,75 Franco per post7,90 Publikatie van de Vereeniging Streekmuseum Goeree - Overflakkee Kerkstraat Sommelsdijk A. J. K. kwam. Hij grijnsde breed en klopte Arend op zijn schouder. Gaef gelapt,, man netje, je scheerde deur de bocht as een zwelmpje. 'tis joe schuld as dat kind verongelukt, joe onbesnuusten ond, zükke als-brekende toeren, ik iezele d'r van. 't Zal best schikke, Leuntje, suste Max en zette de fiets meteen andersom. Noe alleêne.... alia.... op 't stepje en flienk aftrappe, je stuur rechte ouwe, je even wicht nie verlieze en glad nie naer Leune luustere. Ah, zwiegt is, 't was beter dat 't un luusterde. Ermen en beenen zal die joen breeke.... huu.... huu.... Ze greep Max bij zijn mouw. Arend was gevallen en lag met de fiets bovenop zich. 't Is niks, oór, lachte hij en werkte zich weer overeind, ik dee te langzaem. Leune durfde niet meer kijken, ze stond met de schort voor haar gezicht en jam merde huu.... huu.... Max.... elpt dat kind toch.... watte diengen.... Nijdig pakte Max baarbeet en duwde haar binnen het hekje. Vooruit, in uus, je schreeuwt as een knien dat z'n eige stropt. Arend reed al weer over het dorp. Max glunderde die joen ieuw z'n eige goed. Op zijn gemak krabde hij de vastgetrapte In het afgelopen jaar zijn in Polen naast vele Poolse uitgaven ook een half miljoen evangelies in het Frans gedrukt. Deze zijn bestemd voor verspreiding in Frankrijk, in Haïti en in Afrikaanse landen die Frans als voertaal gebruiken. UitBoekarestkomt het bericht dat de Roemeense Orthodoxe Kerk besloten heeft om een nieuwe bijbel vertaling in hedendaags Roemeens te ma ken. Er zal met de protestantse kerken overlegd worden of samenwerking daarbij mogelijk is. De oudste bijbelvertaling in Roemenië is al meer dan 400 jaar oud. De orthodoxen gebmiken nu een ver taling uit de vorige eeuw, met enige revi sies. De protestanten gebmiken een ver taling uit 1921. Tot nu toe was er nauwelijks kontakt tussenbeide geloofsgemeenschappen. De samenwerking rond een nieuwe vertaling zou vrachtbaar kunnen werken op de onderlinge verhoudingen. NED. HERV. KERK Beroepen te: Schoonhoven, M. Gou- driaan te Ouderkerk a/d IJssel; Polsbroek en de Vlist S. Jumelet, kand. te Zeist. Bedankt voor: Goedereede en B enschop en Sprang J. C. Schuurman te Zalk en Veecaten. Aangenomen naar: Onstwedde H. Har- kema te Brakel. Afscheid ds. Penning van Montfoort: 21 juni preekte ds. H. Penning afscheid Van de gemeente Montfoort, wegens vertrek naar Nieuw-Lekkerland. Hij deed dh aa.v. 2 Koningen 2 vers 9. Hij diende deze gemeente 5 jaar. Afscheid ds. G. C. de Jong van Moerka- pelle: Wegens vertrek naar Zoetermeer preekte ds. de Jong afscheid van de ge meente Middelhamis. De tekst voor deze afscheidspreek was 1 Thess. 5 24: „Hij, Die u roept is getrouw. Die het ook doen zal Ds. D. Oskam nam afscheid van Spijk: Ds. D. Oskam nam in een bijzondere dienst afscheid van de gemeente te Spijk. Als tekst had hij genomen Hand. 8 39, „want hij reisde zijn weg met blijdschap". In de volgende plaatsen was hij eveneens werkzaam: Culemborg, IJsselsteijn en Bergambacht. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen te: Wolvega R. J. Blaauw te Den Burg (Texel); Rotterdam-Lombar- dijen, part-time drs. E. J. Veldman, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar: Nijeveen L. D. Th. Steenstra te Diemen-Watergraafsmeer- Bijlmer. Beroepen te: Vlissingen en Monster G. Zomer, kand. te Zwolle; Alphen a.d. Rijn; drs. T. K. van Eerden, kand. te Kampen; Hooghalen, i.c.m. Bellen T. K. van Eer den, kand. te Kampen. slik uit zijn klompen, klopte ze nog eens flink uit op de klinkerrand, knoopte zijn buis wat losser en ging in de goskant zitten tot Arend teragkwam. Je moch een fiets op luchtbanden ebbe, riep hij al van een eind, dan zou je veê luchter rieë, je schokt de bleinen (tiaren) op je gat. Zou je op deze naer stad kunne? Arend knikte blij. En of ik.... mar ik ebbe ommers gin geld om een fiets te betaelen, oeveê zou dat wel koste? Ze zaten in de schaduw van de populieren aan de afhangende kant van de weg. Arend had de fiets naast zich gelegd en keek er met lieflcozende ogen naar. Ik kan toch niet lope, as ik in stad zou gewerke. Max verlegde de pijp van de ene mond hoek naar de andere, streek met z'n beide handen langs zijn onderbenen en zei dan langzaam, ieder woord wegen: As jie werk in stad kan vinde, mag jie de fiets ebbe. Arend zat ineens op zijn knieën en stak zijn hoofd zo dicht bij dat van de stroper, dat die ging verzitten. Wat... zei jie? Je leugen wat Werentig nie. Ik leugene? Max deed verontwaardigd. Ik zou 't nie durve. Neê, dat zal niet! Arend liet zich op de hielen vari zijn klompen zakken en bleef hem strak aankijken. Die fiets kost een De bijbelgenootschappen zijn bijzonder blij met het nieuws uit Polen. Jarenlang hebben ze het Pools Bijbelgenootschap bijbeldmkpapier geschonken. De bijbels die daarop gedmkt zijn werden aan de Poolse christenen verkocht Ze brachten geld op dat door valuta-beperkingen niet opnieuw elders in de wereld gebmikt kon worden. Door nu een Franse opdracht aan een Poolse dmkkerij te gunnen, kan een deel van dat geld wel weer intemationaal gebmikt worden. In Polen zijn vorig jaar ook 94.000 nieuwe testamenten en 182.000 bijbels in het Pools gedmkt Ook uit Hongarije komt goed nieuws. Voor het eerst komt daar nu papier be schikbaar dat voor bijbeldrak gebmikt kan worden. De regering van het land heeft al toegezegd dat ook de kerken daarvoor in aanmerking komen. Het zal dan niet lan ger nodig zijn dat de bijbelgenootschap pen gratis papier ter beschikking stellen. De Hongaarse kerken zullen het dmkken van bijbels dan geheel zelf kunnen be kostigen. Daardoor komt geld vrij dat elders in de wereld voor de bijbelver spreiding gebmikt kan worden. Bedankt voor: Groningen K. J. Kapteyn te Pretoria; Leusden M. J. C. Blok te Enschede-N; Amersfoort P. M. de Witte Lelystad. Aangenomen naar: Kampen K. J. Kap teyn te Pretoria (Zuid-Afrika). CHR GEREF. KERKEN 5 Beroepen te: Alphen a.d. Rijn G. Bouw te Scheveningen. Bevestiging en intrede kand. H. E. Sterk teUlrum-Lutjegast: Na bevestigd te zijn door ds. G. Bijkerk te Enschede-Oost met een preek uit Hand. 1 8, deed ds. Sterk intrede met de tekstwoorden uit y Kolossenzen 4 vers 3 en 4. t NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: Rijswijk en's-Gravenhage- ZuidJ. H. Veefkind te Krommenie; Loos- drecht G. van den Brink te Rotterdam- r Overschie. GEREF. GEM. IN NEDERLAND 1 Curatorium: Een mededeling uit de Wachter Sions laat weten, dat het cura- torium geen vrijmoedigheid had om iemand toe te laten voor de opleiding tot dienaar des Woords. 5 GEREFORMEERDE GEMEENTEN 1 Beroepen te: Meliskerke, Rotterdam-Us- selmonde. Sint Annaland, Hoogvliet Westkapelle, Rotterdam-Zuidwijk, Ber- kenwoude. Boskoop, Lelystad, Ooster- land, Oudemirdum, Rotterdam-West Tricht-Geldermalsen, Almelo i.c.m. Wierden, Haarlem, Hoogeveen, Kapelle- Biezelinge, Leerdam, Puttershoek, Ter- neuzen, Terwolde, Goudswaard, Hoofd- dorp, Alblasserdam, Nieuwdorp i.c.m. Wolphaartsdijk, J. Beens, kand. te Gene muiden; Soest M. Heerschap te Leth- bridge (Canada); Scheipenzeel A. Hoo- gerland te Dirksland; Nijkerk E. Venema te Middelburg; Poortugaal M. Burggraaf, kand. te Rotterdam; Vlaardingen J. J. van Eckeveld te Zeist Groningen M. Golver- dingen te 's-Gravenzande; Middelburg- óop geld, geef je die zó mer weg? Over geld moe jie nie zeure, daer ei jie niks mee te schaften. Ik ebbe m'n aardigheid in joe, jie bin een joen, die z'n eige nie in de luuren laet legge. Maar.... hij zocht zijn tabaksdoos en nam een verse pmim.... jie moe mien één diengen beloove, anders krieg je de fiets nie. Zei 't mar.... ik doen alles! Max pakte zijn kin in zijn hand en floot even. Uust een bitje, nie zó aestig, zei kikkerbil, d'r is nog nie gebeeë. Wees noe nie zó flauw.... wat moet ik beloove? Arend liet zich ondemit glijden en kwam aan Max' voeten terecht waar hij hem recht in zijn gezicht kon zien. Er waren kleine rimpeltjes om zijn ogen en z'n éne mondhoek trok naar beneden, dan had hij plezier. Jie moet beloove dat jie nie bie den buur bluuft. Twee kostelikke zeumers bin d'r strek verkwanseld.... Ik ebbe van Bette Knuut een adres gekrege van een fietsewinkel in stad, ik zou daer wat kunne leere. Suust suust, knikte Max, die Bette is nogal gedienstig. Pas op, ventje, datje nie in de rooze schiet vordat je een geweer vast kan ouwe. Maer je gaet 't er is op uut en as je stekken kan steke, dan begin je sebiet. Over zukke diengen moe jie gin gos TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur Ëg 01870-3477 M Zuid J. J. van Eckeveld te Zeist Waarde en Wageningen A. Hoogerland te Dirks land; Gouda N. W. Schreuder te Goes; Hilversum R. Boogaard te Leiden; Stol- wijk i.c.m. DovenzorgM. J. van Gelder te Nieuwerkerk (Zld.). Tweetal te: Rotterdam-C, M. Burggraaf, kand. te Rotterdam en Chr. van der Poel te Yerseke; Werkendam, A. Moerkerken te Nieuw Beijerland; Utrecht M. Golver- dingen te 's-Gravenzande. Curatorium: Het curatorium van de Ge- ref Gemeente heeft dhr. W. Harinck toe gelaten tot de opleiding van dienaar des Woords. De heer J. Beens uit Genemuiden werd beroepbaar gesteld. De heren van Ruitenburg en van Aalst hopen in de gemeenten voor te gaan. Dhr. Gunst ging over naar het vierde jaar. Intrede ds. D. Rietdijk te Moerkapelle: 's Middags bevestigde ds. A. Elshout ds. D. Rietdijk als eigen herder en leraar van Moerkapelle met de woorden uit 1 Petms 5 2a: Weidt de kudde Gods'. De nieuwe predikant nam als tekst voor de intrede- dienst 2 Kor. 4:7: „Maar wij hebben deze schat in aarden vaten, opdat de uitne mendheid der kracht zij van God, en niet uit ons". laete groeie. Arend glunderde. Ik moe 't eest an moeder vraege. Bin jie nie wiesder. Je moeder is een best vrommes, mer ze wil julder op een kluute ouwe en dat kan nie. As ze van z'n leven achter de meulen leit dan moe jie een bestaen ebbe. As ik noe is mee de waegen mee meugde naer stad, peinsde Arend. dan was 't makkelik. Max begon te lachen. Dan zeg ik mee Leune, 't loopt op z'n ende. Dienkje dat de boerinne van 't Olmen-of goed vindt dat de koeiwewachter naer stad gaet? Ze zwegen omdat er een kar voorbijreed. Arend zette zijn fiets weer recht en zei: Ik rien nog een ommekeer.... is dat goed? Max wachtte op hem bij het schuurtje en legde dan z'n grote hand op Arend's schouder. Je vraegt is an Janne Wisse of ze gin booschappen eit in stad. As je d'r maer komt al moch je om groene poeier en wonderolie. Jikkemien hoorde Arend lachen en de donkere stem van Max. En je moeder is een gaef wuuf, maer ze moe nie tevee op julder lette. Simen knipte de koperen sloten van de bijbel dicht en zette die achter zich op het tafelkastje. Hij schoof zijn pet MIDDELHARNIS- SOMMELSDIJK Uitslagen P.V. „de Reisduif d.d. 30 juni 1984. Een wedvlucht vanuit Soissons (269 km). In concours 112 oude duiven. C. Vroegindeweij: 1; Gebr. Kieviet 2, 3, 9, 12, 16, 22, 23, 28; J. Groenendijk: 4, 14,20,25; H. A. W. van Rees: 5,10,11, 27; P. v.d. Sluijs: 6; A. de Gans: 7,15,18; C. Blom: 8,13;M. A. vanNimwegen: 17; C. Looij: 19; B. Meiaard: 21; P. v.d. Boogert 24; J. Vis van Heemst 26. En een wedvlucht vanuit Haasdonk (66 km). In concours 557 jonge duiven. B. Meiaard: 1, 29, 88, 89; M. A. van Nimwegen: 2, 52, 75, 91,101,113,116, 124; K. Groenendijk: 3, 4, 7, 21; P. v.d. Boogert 5,9,86,133,134; M. Bestinan: 6,11,135; J. Groenendijk: 8,10,25, 80, 81,82,83,84,85,87,93; A. deGans: 12, 45, 48, 50, 54, 55, 69, 71, 90, 97, 104, 106; C. Looij: 13,14, 22, 24, 56, 57, 58, 59, 98, 99,103; A. Human: 15, 53,105, 109,129; P. v.d. Sluijs: 16,35,41,92,94, 95, 100, 102, 122, 132; Gebr. Kieviet 17,18,26,27,28,30,38,43,61,63,72, 120,121, 123,126,128; J. v.d. Slik: 19, 23, 31, 47; Joh. Groenendijk: 20; C. Blom: 32, 33, 139; P. Verkerke: 34, 79, 115; G. Kieviet 36, 39, 44, 46, 60, 62, 67, 70, 73, 74, 76, 77, 78, 96, 107,108, 110,125,136,138; A. Bakelaan 37,42, 49, 64, 118, 119, 137; J. M. Kasteleia- 40, 131; C. Vroegindeweij: 51, 117; A. Meiaard: 65, 66, 68, 127, 130; A. van Helden: 111, 112, 114. langs zijn voorhoofd voor zijn ogen. We zun danke.... Jan mompelde het gebed mee. Amen. Simen dmkte de pet weer op z'n hoofd, schoof de broodplank opzij en trok een baalzak vanonder de tafel. Ik zal de bóonen eest is verleeze, d'r zitte ienkele slechte in. Arend zat stil bij het raam, hij had weinig gezegd onder het eten en friemelde on gedurig aan zijn buis. Ik ebbe gezeid dat ik Weusdag voor 't lest komme op 't of Simen haakte zijn bril vanachter zijn oren. Wat ei jie gezeid? Arend ging op en neer lopen. Dat ik nie meer komme. 't Is Dunderdag den éésten en dan moet ik bie Van Doom weze. Op 't Olmen-of moe jie weze en nergens anders. Simen zette zijn bril weer op en kletste de uitgezochte bonen nijdig in de blikken schotel. Je komt amper van onder en boven uut je broek en dan je eigen kanten reeë. 't Zal nie gebeure.... Jie wil niks! Arend's stem sloeg over. Jie dienkt dat jie 't alleêne weet Joe vader was rietdekker en dat bin jie toch ook nie g'oore. Het bleef doodstil na die woorden. Nog nooit was er door een van de kinderen op zo'n toon gesproken. (wordt vervolgd) G. BREUR N: H: 4: 1 H: H: H: i Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 18, Middelhamis Tel. 01870-2996 '^•^'^'^4^'^*****'^***'^'^'^*>^^^^l^4^*'^■**4■4■******4■***'^*'^**'^'^*4■4■****4■******'^******^**4■4■*********** de blokfluit, de klarinet in de koffer daarnaast de hobo, de viool en de strijkstok de akoestiscfie gitaar, de weemoedige cello, de vleugel soms een harp heel af en toe een citer, een cymbaal daar zit allemaal muziek in voor de jongens van flakkee expresse is verhulzen echt een fluitje van een cent flakkee expresse 01870-2188 middelhamis 01883-20016 hellevoetsluis 01110-3163 zierikzee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 9