EIIAtlDEII-IIIEUWS Zendingsmiddag Nieuwe Tonge nHet eiland Goeree Overflakkee'' Prijsuitreiking Predikbeurten P.V. „de Postduif' STIVAR college: nieuwe vorm van geprivatiseerd versneld avondonderwijs amateurschilders Ned. Herv. Vrouwenver. HET "^Sjkvenster Geslaagden MAVO Oude Tonge Goeree én Overflakkee nu in detail beschreven in: Vervolmaking van boek van F. den Eerzamen Duivensport P.V. „de Postduif" Oude duiven Noyon in Ouddorps museum 4e Blad VRUDAG 6 JULI 1984 No. 5310 blik op kerk ~~"j/ en samenleving tj Bevrijdingsdag - Discriminatie - De laatste sporen. Al jarenlang is er in Nederland onenig heid over de viering van 5 mei, de bevrij dingsdag. Dat is op zichzelf al een onver kwikkelijke gedachte. De Tweede We reldoorlog heeft in ons land en onder ons volk zulke diepe sporen achtergelaten dat 5 mei 1945 wel in ons geheugen gegrift mag blijven als de dag waarop een einde kwam aan onderdrukking, terreur en ge weld. Bovenal als een dag waarop we de Heere mogen danken dat Hij ons onver diend verlossing gaf. Maar ieder jaar bevrijdingsdag vieren - dat zat er niet in. Een extra vrije dag, dat was teveel gevraagd voor het economisch leven. Bovendien, de jongere generatie, die de oorlog niet meer heeft meegemaakt, zegt het blijkbaar niet zoveel. Een alter natiefwerd gevonden: om de vijfjaar zou de 5 de mei een nationale feestdag zijn. Maar nu komen de problemen. Volgend jaar, in 1985, valt 5 mei op zondag. Vandaar dat de kleine rechtse partijen, SGP, GPV en RPF, de wens hebben uitgesproken, dat jaar op 6 mei de bevrij ding te herdenken. Een alleszins redelijke wens, naar ik meen. Allereerst zou op deze wijze tegemoet gekomen kunnen worden aan dat deel van de bevolking dat de zondag als rustdag wil vieren en op die dag niet meedoet aan allerlei festiviteiten. Maar vooral ook omdat de zondag in ons land toch altijd nog een ander karakter draagt dan de andere dagen. Ook al leven we in een post-christelijk tijdperk, het is in vele opzichten nog merkbaar dat ons land gestempeld is door de Reformatie. En ook al willen velen daar niet meer van horen, het gebod van God geldt niet alleen voor christenen. „Vreest God en houdt Zijn geboden, want dat betaamt aUe mensen.." Maar de regering heeft „nee" gezegd. Op grond van het ondeugdelijke argument dat er dan een scheiding zou worden aange bracht tussen de dodenherdenking op 4 mei en de bevrijdingsherdenking op 6 mei! In wezen betekent het echter dat de rege ring zegt wij wensen van nu af geen rekening meer te houden met een minder heid in ons volk die de zondag als rustdag wil vieren. Die minderheid heeft zich maar aan te passen en zo niet, dan doet ze maar niet mee. Ir. J. van der Graaf schreeft in de Waarheidsvriend van 28 juni: „Men spreekt veelvuldig over discrimi natie, die men op allerlei terrein afwijst, maar ten aanzien van minderheden in eigen land - want laten we toegeven dat we als christenen van meerderheid min derheid zijn geworden - ijverig toepast En nu worden we, bij meerder heidsbeslissing in het parlement, ge dwongen af te zien van een nationale bevrijdingsdag waaraan dan het hele volk kan deelnemen. De zondag moet kennelijk onder de hamer van de voort gaande afbraak van onze van-huis-uit christelijke samenleving". Het is een uitermate trieste ontwikkeling. De laatste restanten van onze christelijke natie worden opgeruimd. En we mogen wel van harte meebidden het gebed dat de Vader des Vaderlands, Willem van Oran je, volgende week vierhonderd jaar gele den met stervende lippen heeft uitgespro ken: „Mijn God, heb medelijden met dit arme volk". WAARNEMER In de Ned. Herv. Kerk werd zater dag j.l. een zendingsmiddag ge houden, welke uitging van de Stich ting Eben-Haëzer zending. Om 14.00 uur opende ds. Tj. de Jong te Poortvliet deze goed bezochte zen dingsmiddag met de woorden uit Zefanja 3 vers 12: Ook gij. Moren! zult de verslagenen van Myn zwaard zijn. In zijn openingswoord gaf ds. een korte toelichting op het zendingswerk in Zim babwe, het vroegere Rhodesië. D aar heeft zij tevens de zorg op zich genomen van verschillende scholen, alsook het kinder tehuis Thembiso, in de stad Bulawayo. Na deze korte toelichting stond ds. stil bij de gekozen tekstwoorden. Zefanja moest het oordeel Gods prediken, om af te breken al die eigenwillige godsdienst, op dat er een volk zou overblijven, dat ellen dig is, die verslagen zijn, verslagen door het zwaard van Zijn Woord, door het zwaard van Zijn heilig recht, door het zwaard van Zijn ontzaggelijke wet. Opdat zij God in Zijn wrekend recht lief mogen knjgen. Want wie geen vreemdeling is van genade, aldus ds., die weet, dat in een weg van ontdekking door het zwaard van Zijn Woord, wet en recht, er toch zoetigheid in ligt. Daar mag de ziel Gods recht toe vallen. In het land der ballingschap heeft Ze fanja dit gepredikt en de Allerhoogste heeft in die weg Zijn Zoon, de Heere Jezus Christus in Zijn dierbare borgtocht dit aan hun zielen toegepast Dan worden Gods deugden verheerlijkt En dan is er geen andere weg dan Christus rechtvaardiging, heiliging en straks verheerlijking. Dat mocht Zefanja prediken aan de ballingen, aldus ds. en dat mag nou ook gepredikt worden aan zwarte Moren, ver slagenen van het zwaard, omdat er in die verre Morenlanden nog uitverkoren Sio- nieten zijn, aldus ds. Hierna sprak ds. L. Schaafsma, Ned. Herv. predikant te Zuihchem-Nieuwaal. Ds. bepaalde zijn gehoor bij het 5 e vers van Mattheüs 5: „Zalig zijn de zacht- moedigen, want zij zullen het aardrijk beërven". In dit tekstwoord worden er door de Heere Jezus zelf zaligsprekingen gedaan, aldus ds. Vinden wij het voldoende als de mensen ons zaHg spreken, of kunnen we getuigen: „Ik heb het zelf uit Zijnen mond gehoord? Wij hebben het recht niet om onbekeerd te blijven. Als God een mens wederbaard, dan doet Hij dat volkomen, ook al is het nog zo bij den aanvang. Dan komt Hij de ruif laag te hangen zodat de treurigen, de armen van geest, en de zachtmoedigen er bij kunnen. En deze zijn liever ongelukkig met de Heere, dan gelukkig met de wereld, aldus ds. De godsdienst zet zijn stekels hierbij op, want hij weet zo veel, hij heeft zo veel, hij bezit zo veel, hij kan nog zo veel. Maar als de Heere u bearbeidt dan weet u niet meer hoe dat u ooit bekeerd moet worden. Die zachtmoedigen die komen nou on bekeerd over de aarde te lopen. Maar dat kan zo niet blijven, ze moeten geworteld en gegrondvest worden in Christus. Die zachtmoedigen die worden geleid in het effen recht des Heeren, aldus ds. Wat is nou het zendingsaspect in deze tekst, wel, de zachtmoedigen zullen het aardrijk be erven. Hij heerst over de blindste hei denen wonen, tot Hem bekeerd. Na de pauze, waarin in het Herv. Cen trum „Elim" gelegenheid was om een kopje koffie te drinken en zendingsar- tikelen te kopen, sprak ds. W. Pieters, Ned. Herv. predikant te Genemuiden het slotwoord. Ds. deed dat naar aanleiding van Ezechiël 37 de eerste 3 verzen. Als ooit het werk der prediking en het werk der zending in zijn onmogelijkheid en in Zijn mogelijkheid is voorgesteld, dan is dat wel in het visioen van Ezechiël 37, aldus ds. Als we zien op die dorre doods- beenderen, waarom zouden we dan nog zending bedrijven. Maar het is tegelijkertijd moedgevend, want als daar nou nog leven in wordt gelegd dan kunnen we ook naar Zim babwe, zo stelde ds. We mochten nog eens bewogen worden niet het lot van die mensen, die niet eens weten dat er een God is. Als het van onze kant niet meer kan, dan is het Gods tijd. Ook op het zendingsveld, aldus ds. Hierna dankte ds. allen die hebben mee gewerkt, aan deze middag. Tot slot memo reerde ds. Pieters de overleden Herv. predikant ds. Catsburg. De kollekte met inbegrip van de koffie bracht het mooie bedrag op van 4.221,65 Hartelijk dank. SINT MAARTENSDIJK Drinkrioiering buitengebied De gemeente Tholen gaat dit jaar beginnen met de aanleg van ongeveer 34 km druk- riolering in het buitengebied (polders) van het eiland Tholen. De lozing van afval water van ruim 300 woningen kan dan worden opgenomen in de riolering en komt dan niet meer op het oppervlakte water terecht De rioleringen leiden naar diverse zuiveringsinstallaties. MIDDELHARNIS Duivensport Onder mooie weersomstandigheden is de eerste jonge duivenvlucht van het sei zoen 1984 vervlogen. Dhr. J. C. Polder moet beshst gedacht hebben van een goed begin is het halve werk, deze duivensport- liefhebber wist maar liefst de eerste en de tweede prijs te spelen; op een aantal van 381 ingezette duiven is dit een prachtige prestatie. De uitslag: Duffel, los zaterdag om 8.20 uur met N.W. wind. Aankomst Ie duif om 9.33 uur. Snelheid 1048 mtr./min. J. C. Polder: 1, 2,16,19, 46, 53, 55, 61, 62, 68,73, 76, 84; J. Jongejan: 3, 26, 39, 52,80, 92; A. Sarelse: 4,6, 8,10,13,18, 20, 22, 28, 31, 37, 93, 96; Springvloed Dubbeld Sr.: 7,5,14,74; B. v.d. Doel: 9, 17, 33,56,60,64, 67,72; H. de Vos: 11 24, 83, 91, 94; W. de Vos: 12, 75, 79; J. W. Steketee: 15, 42, 43, 78; Gebr. v.d. Sluys: 2163,66; Gebr. vanDriel: 23,41 58, 89; E. Luymes: 25; C. Polder: 27,32, 34, 69, 70; H. Kievit 29, 30, 35, 38, 82, 85; G. Slooter: 36,47,51,54,65,71,77, 81; D. Bakken 40; M. deBlok: 44,45,48, 49, 86, 87, 95; R. Kievit 57, 59, 88, 90. De prestaties geleverd door dhr. A. Sa relse zijn op deze wedvlucht ook geweldig, om vier prijzen bij de eerste tien te spelen op deze korte prijskampen, moet toch wel een bewijs zijn dat men over goede duiven beschikt. De huidige minister van onderwas Deetman is gezien diverse uitlatingen van zijn kant, voorstander van het vul len van gaten in de onderwijsmarkt door particulieren. Een van de ontwikkelingen binnen dit kader is de onderwijsvorm gericht op die mensen die versneld een diploma voortgezet onderwgs (MAVO, HAVO of VWO) wensen te behalen. Men kan terecht van versneld spreken, aldus de initiatiefnemers, omdat de exa menleerstof die bij het normale dag- en avondonderwijs op dit gebied in twee jaar wordt doorgenomen, nu in één jaar wordt behandeld. Dit blijkt mogelijk te zijn omdat er ge werkt wordt met een uitgekiende lesopzet Verder gaat er geen lestijd verloren omdat er geen schoolonderzoeken afgenomen worden; het STIVAR College leidt n.l. op voor het Staatsexamen MAVO, HAVO en VWO. Deze opzet vergt wel een grote inzet van de kandidaten, terwijl een redelijke onder grond noodzakelijk is. Dat is ook de reden dat voor plaatsing op de cursus met elke kandidaat een vrijblijvend, informatief ge sprek gevoerd wordt De leiding van het STIVAR College ziet voor cursisten vele voordelen in het vol gen van de door haar in het leven geroepen onderwijsvorm. Te noemen valt: herha ling van de gehele examenstof in één jaar, begeleiding naar het examen door volledig bevoegde, vakbekwame docenten en de beperkte studieduur. Een bijkomend voordeel is nog dat het STIVAR College de benodigde boeken gratis in bruikleen geeft. Deze voordelen wegen volgens de stich tingsbestuurders beslist op tegen het na deel dat tengevolge van het niet gesubsi dieerd zijn van de opleiding de lesgelden wat hoger zijn dan die bij het weigesubsi dieerde onderwijs. Het STIVAR College levert onderwijs tegen kostprijs. Dit is vastgelegd in de statuten van de Stichting STIVAR. De opzet van de cursus is dus niet commer cieel. Hierdoor is het mogelijk al voor 350,- per vak aan de cursus deel te nemen. Overigens geheel onvoorbereid gaat het STIVAR College niet van start. Reeds het afgelopen cursusjaar hebben de aan het College verbonden docenten, die allen uit het Rotterdamse dag- en avondonderwijs afkomstig zijn, in Barendrecht met deze onderwijsvorm ervaring opgedaan. Zowel leraren als leerlingen stellen dat met enthousiasme van de kant van de leraren en met doorzettingsvermogen van de zijde van de leerlingen een positief resultaat te behalen valt. Het STIVAR College start het komend cursusjaar in Rotterdam én Barendrecht. Nadere informatie kunt U verkrijgen bij het STIVAR College, Postbus 131,2990 AC Barendrecht of telefonisch onder de navolgende nummers: 010-100773 01804-18088/01806-15716. SOMMELSDIJK De verkoping van de Herv. Vrouwen vereniging „Liefde vindt werk" van kruuk- plaetjes, handwerken e.d. op de Holle Bolle dagen heeft het mooie bedrag van 2.971,50 netto opgebracht. Het geld zal bestemd zijn voor de kerk. We zeggen allen in en buiten de ge meente hartelijk dank voor de mede werking en de betoonde offervaardigheid. De vrouwenvereniging hoopt in novem ber weer een verkoopdag te houden. Als er in de gemeente zijn die hier iets voor willen maken dan wordt dat zeer op prijs gesteld. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK DUBBELTJES RADEN Het aantal te raden dubbeltjes in de fles bij de E.H.B.O.-stand afdeling Middel- harnis-Sommelsdijk op de Holle Bolle dagen te Sommelsdijk bedroeg 416 stuks. Het dichtsbijzijnde aantal van 415 dub beltjes werd geraden door Marja Oversier te Dirksland. Aan de bovenvermelde school hebben dit jaar 47 leerlingen examen gedaan, waarvan 1 leerling is afgewezen en 46 leerlingen zijn geslaagd. De gelukkigen zijn: René Both; Mario Botman; Margot Briek; Alice Buys; Teddy Buys; Tinie van Gilst; Maurice ter Horst; Alex van Kampen; Marcel de Keijser; Frank Kik; Marleen Koppenaal; Peter de Koster; Maureen Miezenbeek; Erwin van Oosten; Aime- mieke Pollemans; Peter Pollemans; Ed ward Schenk; Catharina Smal; Wim van Strien; Marion Terhoeve; André Tuns; Corine van der Valk; Ageeth Verwey; Connie Verwey; Marin van Antwerpen; Ria Bakelaar, Peter Blok; Anja Brijs; Anton Brumse; Annelies van Es; Gerry Horseling; Marcel Huibrechtse; Ada In- kelaar, Thea Knoope; Ineke de Koning; Jan Lokker, Jan van der Mast Jacob Jan van Nieuwenhuijzen; Diana Plas; Nancy Timmer; Marleen Visser; Mariëlle van Vugt; Miranda van Vugt Tonny van Vugt Evert Jan van Weenen; Tom van Wijk. Dankzij de persoonlijke interesse en de van daaruit van harte ge leverde inspanning van de Oud- dorpse Hans Klepper is het mo gelijk gebleken dat 16 jaar na de dood van de welbekende oud-Goe- reeër F. den Eerzamen-, van deze een vervolmaakt boekwerk over het eiland Goeree-Overflakkee kon ver schijnen. Dhr. Klepper bewerkte daartoe de aantekeningen die dhr. den Eerzamen na zijn dood in 1968 naliet over de taal en de gebruiken op Flakkee, bedoeld als aanvulling op zijn boeltje over Goeree dat in 1966 was verschenen. De nieuwe uitgave is voor een deel een foto- graflsche weergave van het al lang uitverkochte boelqe over Goeree, aangevuld met een kleine honderd pagina's over het overig deel van het eiland, zodat de titel thans met recht „het eiland Goeree Overflak kee" mag heten. Woensdagmiddag omlijstte de uitgever, boekhandel Ariese de verschijning van het boek met de officiële aanbieding van het eerste exemplaar aan de weduwe van de schrijver, mevr. Ch. denEerzamen-Schip- pei te Wassenaar, in „De Doele" te Sommelsdijk, in aanwezigheid van een aantal genodigden, waaronder (Goereese) familieleden van de fam. den Eerzamen. Het was Prof. D. P. Blok die een voor treffelijke schets tekende van dhr. den Eerzamen met wie hij uit hoofde van zijn fiinktie aan het P. J. Meertens Instituut, een Instituut van de Kon. Academie voor Wetenschappen te Amsterdam een regel matig kontakt had gehad. Dhr. den Eer zamen zelf was gepensioneerd HBS di recteur. Dhr. den Eerzamen was voor ons een ideale medewerker", zo schetste Prof. Blok: „een man die instond tussen de wetenschap en het volk. Hij woonde tot 1905 op het eiland (hij was toen 22 jaar) maar hij heeft nadien nooit de nauwe verbondenheid met het eiland verloren. Hij heeft er veel gezien en geregistreerd en hij beschikte over een overvloed van ge gevens die hij in zijn jeugd had opge zogen", aldus de Professor die herinnerde aan de grote serie artikelen Folklore en Taal die hij o.m. in onze krant publi ceerde. „Hij gaf de inwoners op die ma nier al terug wat hij van ze ontvangen had", stelde dhr. Blok waarderend vast De vertellingen van dhr. den Eerzamen stonden ook duidelijk in een wetenschap pelijk kader. Hij gaf vanaf 1932 ook zijn medewerking aan het toen gestichte dia lectbureau totdat zijn leeftijd die verder onmogelijk maakte, maar zelfs tóen gaf dhr. den Eerzamen nog goede adviezen en Prof. Blok liet er geen twijfel over bestaan Hans Klepper biedt mevr. den Eerzamen het eerste exemplaar aan. dat zijn Instituut dhr. den Eerzamen veel dank verschuldigd is. Enkele interessante brieven uit de gevoerde correspondentie werden door hem aan aan mevr. den Eer zamen aangeboden. Dhr. Hans Klepper vertolkte vervolgens met hoeveel interesse hij de aanteke ningen die waren nagelaten had bewerkt met volledige medewerking van mevr. den Eerzamen aan wie hij thans gaarne het eerste exemplaar aanbood. Ook aan de enige dochter van de fam. den Eerzamen (weduwe thans van wijlen kunstschilder Jan van Herwijnen) werd een exemplaar aangeboden en zij was het die uit haar jeugd verhaalde hoe haar vader op zijn Goereese bezoeken altijd een potlood en een schrift paraat had gehad om aanteke ningen te maken en indrukken vast te leggen. Daaruit was in 1966 het boekje over Goeree ontstaan, boordevol informatie over de Goereese geschiedenis, het volks leven met alle merkwaardigheden van dien en de Goereese taal. Het boekje werd door velen gekocht en raakte snel uit verkocht Het initiatief van dhr. Klepper is dan ook bijzonder te waarderen. Het boekje over Goeree werd met bijna honderd pagina's over Flakkee aangevuld. We lezen erin over vrijwel alle plaatsen op „Overflakkee" met alle historische we tenswaardigheden van dien. Er is eenheel interessant hoofdstuk over het dialect van Flakkee en de weergave van een aantal spreekwoorden en gezegden. Een hoofd stuk gaat over het verkeer en een ander over Kerk en geloof op het eiland, steeds verlucht met fraaie foto's en natuurlijk gaat het ook over de flakkeese landbouw en het landbouwonderwijs. Het nieuw verschenen boekje, 282 pa gina's dik, is verkrijgbaar voor 29,90. Na half juli zal het duurder zijn zodat het aan te bevelen is gauw een of meerdere exemplaren aan te schaffen. Het boekje is qua inhoud uniek en een pracht bezit voor degene die het Flakkeese land en haar inwoners liefheeft. Het is vooral de eerste helft van deze eeuw die in het boekje heel uitvoerig wordt belicht Dankzij dhr. den Eerzamen en in zijn navolging die in spanning die dhr. Klepper zich heeft ge troost zal die periode tot in detail aan de vergetelheid ontrukt blijven. „Het eiland Goeree Overflakkee" bevat ze, allemaal.! MIDDELHARNIS De duiven zijn gelost zaterdag 30 juni met een N.W. wind. In concours 78 duiven. Aankomst Ie duif 10.57 uur. H. de Vos: 1,5,12,14,15; C. Polder: 2,7, 11, 13; D. Bakker: 3; M. deBlok: 4, 16, 17, 19, 20, 21; B. v.d. Doel: 6, 9; W. de Vos: 8; B. Mans: 10; A. Sarelse: 18. Eindstand Vitesse kampioenschap P.V. „de Postduif: Aangewezen: 1. H. de Vos1581 pnt 2. B. v.d. Doel1531 pnt 3. C. Polder1251 pnt 4. M. deBlok1240 pnt 5. D. Bakker1220 pnt Onaangewezen: 1. H. de Vos1023 pnt 2. C. Polder1004 pnt 3. D. Bakker967 pnt 4. M. deBlok961 pnt 5. A. Sarelse906 pnt Op zaterdag 30 juni vond de prijs uitreiking plaats aan de amateur schilders uit de gemeente Goede- reede, die enkele weken lang hun werken in de raadzaal van het Oud dorps museum geëxposeerd had den. Als prijzen waren door het museum enkele geschenkenbonnen beschikbaar gesteld. Tegen vijf uur hadden de kunstenaars met hun familieleden in de zaal waar hun werken nog hingen plaats genomen. Ook enkele leden van de jury, die gevormd werd door de Rotterdamse kunstschilders Hermine Arends en Piet Jansen en anti quair F. H. Bieling uit Zierikzee, hadden weer de reis naar Ouddorp gemaakt. Reeds eerder hadden zij de werken geselekteerd en de tentoonstelling ingericht De eerste prijs van de jury was voor de heer W. A. de Bakker uit Ouddorp. De prijs werd toegekend voor zijn gehele Zondag 8 juli 1984 OUDDORP - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. L. Blok, Nunspeet - Ger. Kerk 9.00 en 18.30 uur ds. A. v.d. Deijl en 18.30 uur ds. A. J. J. van Noord- Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. v.d. Dool, Rotterdam, kollekte Bijbelgen. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uurkand.A. van Herken 18.30 uur ds. A. Vos. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 6 - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 18.30 uur ds. A. v.d. Deijl, Hattem. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte quotum-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur drs. N. C. de Fockert, Houten. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. M. van der Linden; tweede kollekte: HGJB - Ger. Gem. 10.00 uur (bediening Heilig Avondmaal) en 18.00 uur ds. A. Hoo- gerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. L. van der Sluys, Veenendaal; extra kollekte bouwfonds -Ger. Gem. 10.00 enuur ds. J. Koster, Klaaswaal. werk. Het werd geprezen om de oorspron kelijkheid. De prijs is voor de heer De Bakker, die nog geen jaar lang schildert, een echte stimulans om op de ingeslagen weg voort te gaan. Een gedeelde tweede prijs was voor de heer T. J. Vogelenzang van Goedereede- Havenhoofd en mevrouw J. Posthuma- van Damme uit Ouddorp. De derde prijs ging naar mevrouw Komtebed-Boon uit Goedereede. Gedurende de expositie kon ook het publiek d.m.v. een in te vullen formulier kenbaar maken welk schilderij het mooist werd gevonden. De publieksprijs ging naar mevrouw Posthuma-Van Damme. Haar zonen, mevrouw Posthuma was zelf op vakantie, konden een ingelijste repro- duktie van een etsje van Ouddorp voor haar meenemen. De tweede, derde en vierde prijs van het publiek waren achter eenvolgens voor de heren Vogelenzang en De Bakker en mevrouw Komttebet SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, v.m. bediening HeiUge Doop; Heidelberger Catechismus zondag 36 - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Wethmar, Rotter dam. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. H. Jongebreur; extra kollekte schuld- delging. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. H. Samsom, Harderwijk; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. J. Visser, Rotterdam - Chr. Ger. Kerk9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 uur lezen en 15.30 uur ds. J. Koster, Klaaswaal - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. W. v.d. Kooy - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. B. Luiten. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, v.m. bediening Heilige Doop; Heidelberger Catechismus zondag 34; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraads- fonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lozen OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager, v.m. be vestiging ambtsdrager - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur dr. C. Graafland en 18.00 uur ds. G. C. Klok; extra kol lekte restauratiefonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. Bijl, Strijen. DEN BOMMEL-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. F. Klok, Rijssen; extra kollekte IZB - Ger. Kerk 10.00 enl8.00uurdhr. A. v.d. Schee, Spijke- tiissc OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. K. vanMeijeren, Heidel berger Catechismus zondag 16, vraag en antwoord 43 en 44. Vrijdag 13 juli: 14.15 uur ds. K. van Meijeren, huwe lijksbevestiging Johan Kooyman en Jaco Overbeeke - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Noordhof LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. P. v.d. Kraan, Woudenberg. Hf •«^»ia^itfrMM-;^(^^raN«';^i^^[i«r'a^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 13