Kon. Goud voor Rabo-bestuurder D. de Bonte te Dirksland Visser Ad Kroon bij ongeluk plotseling overleden Politieberichten f 1799- Garage KNÖPS B.V. 'n Taart om van uit te delen tlafHemnuui AUTO PESCH Goedereede FISHER P-615 htubretMse Folder „Verordening bedrijfsafvalstoffen Zuid-Holland" t Onze SHOWROOM Sommelsdijk: Aanleg strand Kabbelaarsbank gestart YAMAHA Ramoco b.v. i Goeree-Overflakkee Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Oproep Ouddorps museum A. J. V. Rumpt Waar kan dit? VHS videorecorder Adviesprijs/2199- is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend FORD - TOYOTA Buitenboordmotoren Gelukwensen Kerknieuws Ger. Gemeenten OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 RENAULT-dealer PEUGEOT TALBOT Autobedrijf POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief OOLTGENSPLAAT Woensdag 27 juni, even voor één uur nam. ging het droeve bericht door Oolt- gensplaat dat de 46-jarige Adrianus (Ad) Kroon Azn. door een ongeluk plotseling was overleden. Ad Kroon verrichtte enige werkzaamheden aan de kippenfarm van de heer D. Ras, gelegen in de Mariapolder (tussen Weipolder en Gr. Adr. Th. Pol der). Hij moest daarbij op het dak be staande uit etemitplaten van een van de gebouwen zijn. Tijdens dit werk is de heer Kroon door het dak gegaan en kwam op een betonnen vloer (slechts een enkele meter lager) zo ongelukkig terecht dat hij zijn nek brak. De heer Kroon was alleen aan het werk. Om half twaalf had de eigenaar, de heer Ras hem daar nog gesproken en tussen genoemd tijdstip en twaalfuur moet het ongeluk hebben plaats gehad. Toen even na twaalf uur de heer Kroon niet thuis kwam waarschuwde zijn vrouw de heer Ras, die op onderzoek uitging en werd geconfronteerd met het ernstige feit dat Ad was overleden. Mevrouw J. Kroon-Jelier heeft nu haar tweede man door een ongeval moeten missen. Zeventien jaar geleden kwam haar eerste man, de heer Dirk Kamme- raad, 25 jaar en postbode van beroep, bij een bromfiets ongeval tussen Nieuwe Tonge en Middelhamis om het leven. Zijn vrouw reed als duo-passagier met hem mee en werd ook zwaar gewond, waarbij het herstel een lange tijd duurde. Tien jaar geleden huwde zij met de vrijgezel Ad Kroon. Uit het eerste huwelijk werd een dochter geboren, uit het tweede huwelijk twee dochters. Beide echtgenoten gingen bescheiden hun weg, maar waren altijd werkzaam en ook heel behulpzaam. Het medeleven met de zwaar getroffen families is dan ook zeer groot. Het is de derde keer dat binnen tien dagen te Ooltgensplaat een plotseling sterfgeval heeft plaats gehad. Maandag 18 juni werd de heer Flip van der Mast (60) dood in zijn woning aangetroffen. J.l. maandag 25 juni werd de heer Wouter de Vos Dzn. (69) op de Langeweg plotseling onwel en overleed ter plaatse en nu woens dag j.l. deed zich het droeve geval voor met de heer Ad Kroon (46). Hij zal zaterdag a.s. vanuit „Elthato" worden begraven. De rouwdienst vangt aan om 1.15 uur nam. Het bestuur van de Stichting Museum „Ouddorps Raad- en Polderhuis" roept personen op, die bereid zijn in het museum te assisteren. We denken hierbij aan kaart verkoop, rondleidingen e.d. De stichting heeft toestemming om iemand met behoud van uitkering aan te nemen. Het gaat voorlopig om de periode vanaf half augustus t/m 15 september. Geïnteresseerden kunnen inlichtingen vragen via tel.nr. 01878 - 1303. - Illegale marifoon In samenwerking met de radio controle dienst werd te Stellendam een marifoon installatie inbeslaggenomen. Door regel matige uitzendingen via deze apparatuur, werd het scheepvaartverkeer regelmatig gestoord. Tegen de eigenaar wordt proces verbaal opgemaakt. - Diefstal rijplaten Vanaf een opslagplaats aan de Damweg te Stellendam werden een 40-tal rijplaten ontvreemd, tot een waarde van enkele duizenden guldens. De rijplaten werden vermoedelijk met een vrachtauto voor zien van een hijskraantje ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. - Snelheidscontrole Tijdens een door de verkeersgroep der Rijkspolitie gehouden snelheidscontrole werden te Stellendam 70 en te Ouddorp 29 processenverbaal opgemaakt wegens overschrijding van de vastgestelde snel heid. - Diefstal bloemen Wederom werden te Ouddorp een tweetal mensen betrapt bij diefstal van bloemen bij een teler. Tegen deze personen, in woners van de gemeente Hellevoetsluis, zal proces-verbaal worden opgemaakt. - Caravanbrand Op 23 juni 1984 omstreeks 17.00 uur ontstond brand in een caravan van G. L. V. won. te Deventer. Oorzaak van de brand was het niet goed fiinctioneren van een op gas brandende koelkast Door de brandweer werd de brand geblust. De caravan ter waarde van ongeveer 45.000,ging verloren. - Diefstal uit woning Uit een woning te Stellendam werd op 22 juni 1984 tijdens de middaguren geld en waardepapieren weggenomen. De totale schade voor benadeelde J. L. v. N. be draagt ongeveer 2.500, 01871 - 1553 Vert. C. Bakker 01877 - 1589 voor deze prys met 3 JAAR volledige garantie 3 jaar volledige GARANTIE vooraOe i^terhetdt VIMGERLING 3 - MIDDELHARNIS - IEL 01870-2518 De provincie Zuid-Holland heeft een folder uitgebracht over de Verordening bedrijfsafvalstoffen naar Zuid-Holland te (laten) brengen om ze daar te laten ver werken en om bedrijfsafval uit Zuid-Hol land uit te voeren om het elders te laten verwerken. In- en uitvoer mag dan nog uitsluitend met ontheffing van gedepu teerde staten. Voor het verwijderen van bedrijfsafval stoffen van een bedrijf in Zuid-Holland naar een andere plaats binnen deze pro vincie wordt een systeem van meldingen ingevoerd. Tenminste 25.000 bedrijven (fabrieken, winkels, restaurants, kantoren en andere bedrijven waar bedrijfsafval ontstaat) krij gen met de nieuwe milieu-verordening te maken. De bedrijven ontvangen daarover van de provincie afzonderlijk bericht. De folder „Verordening bedrijfsafval stoffen Zuid-Holland" is verkrijgbaar bij Bureau voorhchting provincie Zuid-Hol land, Koningskade 1, 2596 AA 's-Gra- venhage, telefoon (070 - 116622). LANGEWEG 113 TEL. 01870-2222 MIDDELHARNIS t.^^i.^i^^t.^^t^^t.^^^^^C^lt^^^t.^^t.^t^^nt^V^'lC^ll^^t.^-lt^^t^^C Bloed- en aanverwanten en ieder uit de kennissenkring van de fam. H. Maan uit de Sommelsdijkse Prinsessenlaan, kunnen we adviseren juist dit week-end bij hen op de koffie te gaan. Ze zijn n.l. door bakker Bienefelt in het bezit gesteld van een bijna 5 kilo wegende verse-aardbeientaart en noem dat'es geen lekkernij! Op de „Holle Bolle dagen", waarvan j.l. woensdag de laatste gehouden werd, hield bakker Bienefelt een raadaktie naar het gewicht van een van zijn produkten en woensdag was dat de smakelijke taart, met een afmeting van een halve- bij ene halve meter. Zo'n tachtig lekkerbekken raadden mee en je zag huisvrouwen uitrekenen hoeveel gebakjes ze er uit zouden kunnen halen en dat met het veronderstelde gewicht van zo'n traktatie vermenigvuldigen. Van de fanj» Maan kwam het meest juiste antwoord, ze raadde 4875 gram en de taart woog 4850 zoete grammen. Op de foto ziet U de taart, nog in handen van de fam. Bienefelt en personeel. De zuidkant van de Kabbelaarsbank aan de Brouwersdam, die de laatste jaren zeer geliefd is bij o.a. windsurfers, zal de komende zomermaanden niet kunnen worden gebruikt. De reden hiervoor is dat de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders met de definitieve inrichting van de zuid oever is begonnen. Voor zwemmers en surfers worden ge schikte stranden, oevers en parkeerruim ten aangelegd, die goed bereikbaar zijn over verharde wegen. Aannemingsbedrijf Van Oord Werkendam b.v. bleek de laag ste inschrijver te zijn voor een bedrag van 2.097.000,— excl. B.T.W. De aanleg en inrichting van het Strand Kabbelaarsbank wordt bekostigd door de Directie Openluchtrecreatie van het Mi nisterie van Landbouw en Visserij en het Ministerie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid. Dit laatste Ministerie heeft voor dit werk 1.000.000,— beschik baar gesteld uit de pot, die bestemd is om werkgelegenheid te stimuleren. Een voor waarde is dat het werk moet worden uit gevoerd met inschakeling van langdurige werklozen. Onder directie van de R.IJ.P. is Van Oord Werkendam inmiddels met de uit voering van het werk gestart en zal hier mede voor het einde van 1984 gereed zijn. Daarna zal de R.IJ.P. nog vijf toilet gebouwen laten bouwen. In 1985 zal het dan volledig ingerichte en geoutilleerde gebied weer worden open gesteld. Of Dirkslands burgemeester Over- sier-, namens Dirkslands onder scheiden burger D. de Bonte, toch vooral de Koningin wil bedanken voor de Koninklijke Onderschei ding die hij dinsdagavond kreeg opgespeld: ....„anders denkt Ze, Ik hóór d'r niks meer van.!" zo ver woordde dhr. de Bonte ongekun steld zijn zorg over een bericht van goede ontvangst van het Koninklijk Goud. Het eerbetoon werd door dhr. de Bonte „in grote dankbaar heid" aanvaard, dinsdagavond tij dens de Alg. ledenvergadering van de Rabobank te Dirksland, tijdens welke hij om leeftijdsredenen ont slag nam als Voorzitter van het bestuur, na een 30-jarige bestuurs- verbondenheid aan de Bank. Het was burg. Oversier een waar ge noegen een verdienstelijk man als dhr. de Bonte van zijn waardering blijk te kunnen geven. „Laat nooit een landbouwer me meer zeggen dat hij nergens anders tijd voor heeft dan voor zijn bedrijf', zo liet dhr. Oversier weten, landbouwer de Bonte ten voorbeeld stellend. Hij heeft, ten dien ste van de gemeenschap een reeks funkties bekleed waaronder zijn bedrijf zeker niet geleden heeft. „Ook uw vrouw zal dat niet maar alleen hebben gedoogd-, ze zal u ook van harte hebben ondersteund in de opmerkelijke wijze waarop U in de Dirkslandse ge meenschap bezig bent geweest", zo proef de dhr. Oversier de goede verhoudingen. Mevr. de Bonte was door hetBankbestuur al bedacht met een prachtig rozenboeket omdat ze juist haar verjaardag vierde. In een overzicht van verdienstelijkheden van dhr. de Bonte bezag burg. Oversier diens verbondenheid aan de Rabobank die in 1954 was begonnen met het bestuurs- lidmaatschap, vervolgens was dhr. de Bonte 10 jaar secretaris en de laatste 13 jaar was hij voorzitter van het bestuur. Het was een periode waarin de Bank een bij zondere groei doormaakte; was in '54 het balanstotaal nog 3,6 miljoen, thans is het bijna 60 miljoen, cijfers die dhr. Oversier duidelijk maakten dat in het bestuur „sti mulerende krachten" hebben gewerkt aan deze explosieve ontwikkeling. In 1982 ontving dhr. de Bonte de Zilveren draag- speld van de Rabo-organisatie. Ook in het gemeentebestuur heeft dhr. de Bonte zijn sporen getrokken. Hij werd in 1966 direct na de gem. herindeling raadslid en gelijk wethouder; er volge nóg een wethoudersperiode waarna dhr. de Bonte in 1982 afscheid nam. Voorts was hij secretaris van de Chr. school, is voorz. van de Raad van Commissarissen van de b.v. Koelhuisexploitatie „Spuikolk" en vanaf '72 is dhr. de Bonte lid van het College van notabelen van de Herv. Kerk. Voor dhr. Oversier aanleiding te over dhr. de Bonte in kennis te stellen van de toe kenning van Koninklijk Goud, welke Ere metaal hij hem van harte op de borst speldde. o Nieuw en Occasions Gelukwensen en woorden van waarde ring werden gesproken door de wnd. voorz. dhr. R. van Putten die dhr. de Bonte o.a. daarin waardeerde nooit de eigen zin te hebben doorgedreven maar zich steeds, als goed demokraat bij de meerderheid te hebben neergelegd. „Enerzijds was U een zuinig bestuurder en voerde U verzet tegen uitgaven die U overdreven leken, maar anderzijds hadden investeringen die U verantwoord leken in een handomdraai Uw instemming", zo zag dhr. van Putten terug. Nu kan worden vooruitgezien op een belangrijke renovatie van het Bank gebouw en een verdergaande automatise ring, nu spijt het de bestuurders dhr. de Bonte te moeten missen al is men er stellig van overtuigd dat hij de ontwikkelingen met meer dan gewone belangstelling vanaf de zijlijn zal volgen. De woorden van dank en de goede wensen voor de toekomst werden onderstreept met de aanbieding van een nieuwe fiets en een staande sche merlamp om bij het hcht daarvan de jaar verslagen van de Bank door te nemen.... Voor de Raad van Toezicht, namens welke dhr. O. v.d. Ridder sprak was dhr. de Bonte al eerder een „onderscheiden" man gebleken. „U bent als de flakkeese klei, wat stug en hoekig maar als de flakkeese klei hebt U vruchtbaar gewerkt, zonder franje maar vanuit een gezond en zakelijk inzicht", zo stelde dhr. v.d. Rid der waarderend vast. Namens de Regiodirectie werd vervol gens gesproken door dhr. Prins, gevolgd door dhr. de Jonge namens het Kring- Dhr. de Bonte (l) krijgt het Eremetaal door burg. Oversier opgespeld. bestuur en directeur P. de Man mede namens het personeel. „U hebt niet de Bank verheerlijk-, maar U hebt de be langen van onze cliënten bevorderd", zo complimenteerde dhr. de Man de van de Bank scheidende heer de Bonte. Zelf meende dhr. de Bonte overigens dat zijn verdiensten wat overtrokken werden voorgesteld en een groot deel van de gehoorde lof bracht hij dan ook op reke ning van zijn medebestuurders: „ik heb de onttwikkelingen door mijn kritische op stelling misschien eerder afgeremd dan gsstimulesrd", meende dlir. de Bonte te moeten zeggen, maar daarover werd duide lijk anders gedacht Dankbaar voor de ontvangen Koninklijke Onderscheiding verklaarde dhr. de Bonte geen moeite te hebben met het statutair geregelde af scheid: „....het moge zo zijn dat de oude ren als ik meer ervaring hebben maar ervaring berust op geheugen en juist dat laat je bij het ouder worden toch ook wel eens in de steek!" Lang had dhr. de Bonte nog kuimen verhalen over de groei van de Bank en zijn meegroeien met die ont wikkeling: „Dertig jaar geleden bestond het gezel schap bestuursvertegenwoordigers op de landelijke vergadering in Utrecht vrijwel louter uit boeren; de heren die je er zag waren directeuren en kassiers maar het zijn nu allemaal heren geworden" zo illus treerde hij de verandering van de speci fieke Boerenleenbank in de Raiffeisen- bank. GOEDEREEDE Ophalen oud papier Morgen (zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald in Goedereede, Havenhoofd en de Oostdijk. Graag goed gebundeld gereed zetten s.v.p. SINT MAARTENSDIJK Extra kerkdiensten Dinsdag 3 juli: Ger. Gem. in Ned. 19.30 uur ds. W. Verhoeks van Amemuiden. Donderdag 5 juli: Oud Ger. Gem. in Ned. 19.30 uur dhr. A. Muilwijk, Dor drecht. SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 26 juni 1984 Doré gewone/1,00 - 1,21 Doré drielingen 0,47 -ƒ0,63 Doré kriel: 1,25 - 1,32 Première gewone 1,01 - 1,16 Première drielingen 0,62 Pre mière kriel 1,26. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: 142 ton. - Beroepen Ds. A. Hoogerland, predi<iant van de Ger. Gemeente te Dirksland ontving een be roep van de gemeenten te Waarde en Wageningen. Door de kerkeraad van de Ger. Gemeente te Middelhamis werd uit het gestelde tweetal kand. J. Beens te Genemuiden en ds. Chr. v.d. Poel te Yerseke, laatst genoemde beroepen. Te Ouddorp werd uit het gestelde tweetal kand. J. Beens en ds. J. Koster te Klaas waal beroepen ds. J. Koster. - Extra kerkdienst NIEUWE TONGE-dinsdagavond7.30 uur ds. J. Driessen, Slikkerveer. c3 a ca 13 e a C3 voor Verkoop Service 01871 C. Breen, 01878 - 2496 1662 Verkoop na 17.00 uur: -------------------- M Kastanjelaan 41-43 Tel. 0J870 - 3094 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1