Zendingsmiddag Holle Bolle dagen 27 juni Ab Vroegindeweij voltooide zijn studie orgel aan liet Brabants Conservatorium Politieberichten Heer Aelbrecht van Voorne na 700 jaar terug in feestelijk Grijsoord tt^(.U' ]})'i}tJ Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Meisje van 13 dood na val van paard Bezoek de Sommelsdijkse in het hartje van Flakkee Middelhamis: Middelhamis Op plasma-avond 155 flessen bloed Eerste indruk: ,,Jullie zijn nu allemaal rijk!*' Gegevens voor gemeentegids Dirksland Ophalen spullen voor de bazar (rommel)markt Brandweerver. 35 jaar Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Geslaagd voor akte Handelskennis LO. Het examenprogramma bevatte o.a. de volgende werken: Concert „Amicitia" Diri(siand HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 m 56e Jaargang DINSDAG 26 JUNI 1984 No. 5307 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN De gemeente Dirksland gaat opnieuw (voor de 3e maal) een gemeentegids uit geven en wel per december a.s. Deze gids zal weer aan alle inwoners van de ge meente gratis worden verstrekt Naast de gebruikelijke gegevens, zoals over het gemeentebestuur, onderwijs, art sen, kruisverenigingen en dergelijke ligt het ook nu weer in de bedoeling om tevens een overzicht op te nemen van het ver enigingsleven in de gemeente. Om dat overzicht zo volledig te kuimen maken wordt de verenigingsbesturen ver zocht hun secretariaatsadres en verdere bijzonderheden op te geven en wel vóór 15 juli a.s. Uefst schriftelijk. Aan deze datum dient wel strikt de hand te worden gehouden! Worden namelijk na deze da tum nog reakties ontvangen is het zeer onwaarschijnlijk dat de betreffende ge gevens nog kunnen worden opgenomen. Voor uw medewerking derhalve bij voor baat dank! Opgaven kunt u richten aan: Gemeente secretarie, afdeUng Bevolking, Dirksland. Voor eventuele telefonische opgaaf: 01877- 1233, toestel 14. OUDDORP- woensdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop, Zwijndrecht. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul, Vlissingen. HERKINGEN - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster, Klaaswaal. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria, Waarden burg. OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk, Rotterdam-A. OOLTGENSPLAAT- donderdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder, Nieuwer- kerk J.l. vrijdag 22 juni j.l. om ongeveer 18.30 uur reed de 13-jarige Karin Gouma uit Sommelsdijk met haar paard over de Boomgaardweg te Middelhamis. Tijdens het rijden is vermoedelijk het paard uit gegleden en viel het meisje op de weg. Zij bleek zeer ernstig hersenletsel te hebben bekkomen. Zij werd met een ambulance overgebracht naar hetDijkzigtziekenhuis. In de loop van zaterdag is zijn aan de opgelopen verwondingen overleden. OOLTGENSPLAAT De heer Comelis Abraham de Vos Abr.zn., leraar aan de Landbouwschool te Sommelsdijk slaagde bij de Leidse Onder wijs Instelling (L.O.I.) te Leiden voor de akte Handelskennis L.O. Deze twee-ja- rige schriftelijke opleiding werd door Kees in één jaar met goed gevolg afgelegd. NIEUWE TONGE D.V. zaterdag 30 juni 1984 zal er in de Ned. Herv. Kerk een Zendingsmiddag worden gehouden. Aanvang 14.00 uur. Sprekers zijn: Ds. Tj. de Jong uit Poortvliet. Ds. L. Schaafsma uit Zuilichem. Ds. W. Pieters uit Genemuiden. Er zal een pauze worden gehouden waarin een ieder gelegenheid krijgt om in het Herv. Centrum „Elim" koffie of frisdrank te gebruiken. Tevens zijn er die middag verschillende zendingsartikelen te koop. Allen, jong en oud hartelijk welkom. Zie verder ook de advertentie in dit num mer. sommelsdijk vtfinkelliart Woensdag 20 juni j.l. zag Ab Vroegindeweij zijn 6-jarige orgelstudie, laatstelijk onder leiding van Bram Beekman, aan het Brabants Conser vatorium te Tilburg met succes bekroond. Op het 4-klaviers Flentroporgel in de Grote of O.L.V.-kerk te Breda bracht Ab zijn examenopdracht, van hoog artistiek niveau, onder een talrijk publiek met virtuositeit ten geboren. 1. Pralüdiem und Füge, g. moUJ. Brahms (1833 -1897) 2. Sonata VI, deel IC. P. E. Bach(1714 -1788) 3. Toccata, Adagio etFuga,Cdur,B.W.V. 564. ..J.C. Bach (1685-1750) 4. Triosonata II, c moU, B.W.V. 526, deel I.J. S. Bach (1685 -1750) 5. Psalm 50A. vanNoordt( -1675) 6. Toccata, Fugue et Hymne, op. 28F. Peeters (1903 - sur „Ave Maris Stella" De uitwerking van het programma getuigde van een goede muzikale aanpak en een technisch gave vertolking. Naast de omvangrijke privé-orgellespraktijk gaat Ab verder studeren voor het diploma Uitvoerend Musicus. Met recht mag de Hervormde Gemeente van Middelhamis trots zijn op haar jonge talentvolle organist Ab achter het vier-klaviers Flentroporgel in de Grote Kerk te Breda. - Brand Op 24 juni j.l. bleek dat er brand was uit gebroken in een caravan, staande op de Achterweg te Sommelsdijk. De caravan was in gebruik bij de politiehondénver- eniging. De brandweer van Sommelsdijk was snel ter plaatse doch kon niet voor komen dat de caravan geheel uitbrandde. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. - Poging inbraak In de nacht van 22 op 23 juni j.l. heeft men getracht in te breken in een café te Stad aan 't Haringvliet Men heeft echter geen kans gezien binnen te komen. Men heeft toen een ruit ingegooid en vanuit de eta lage nam men enige flessen drank weg. - Doorrijden na ongeval Op 25 juni j.l. bleek dat de wegbewijze- ringsborden, staande op de hoek Batte- noordsedijk-Oudelandsedijk-Langeweg te Nieuwe Tonge vernield waren. Ge bleken is dat een automobilist tegen de paal is gereden waaraan de borden be vestigd waren. Hij is na de aanrijding doorgereden. OOLTGENSPLAAT De jeugd van de Geref Kerk die druk in de weer is om het in aanbouw zijnde nieuwe verenigingsgebouw van een in ventaris te voorzien, heeft het plan om a. s. donderdagavond (28 juni) vanaf 6 uur bij u langs te komen om spullen op te halen die u kunt missen voor de bazar rommel markt) die D.V. op 1 september a.s. zal worden gehouden. Alles wat enige waarde heeft is welkom en vanzelf ook goede gebruiksvoorwerpen en zelfgemaakte handwerken, enz. Deze vroege datum van ophalen is ge kozen omreden velen binnenkort met va kantie gaan en de tijd na de vakanties te kort is om alles in orde te brengen. Graag wordt op uw medewerking gerekend. NIEUWE TONGE A.s. zaterdag viert de brandweerver eniging „Jan van der Heyden" het 35- jarig bestaan voor welke dag de volgende aktiviteiten zijn gepland: Open dag in de kazerne, waar van alles te zien is over heden en verleden van de brandweer, op foto, video en ander expositiemateriaal. Er worden van 10.15 - 12.15 uur kinderspelen gehouden voor de kazerne. Er is een stand aanwezig van het brandweermuseum uit Hellevoetsluis, waar tevens souveniers verkocht worden. 's Avonds is er in „Ons Dorpshuis" een receptie waar tevens afscheid ge nomen wordt van de heren van Groningen en Brooshoofd. Deze verlaten na resp. 25 en 22 jaar het korps. Het fanfare-orkest „Amicitia" geeft op zaterdag 30 juni a.s. een concert voor de inwoners van Herkingen. Het concert vindt plaats in de muziektent en deze staat opgesteld bij de haveningang. Aanvang concert: 19.00 uur. Ooltgensplaat-Achthuizen-Den Bommel Op de bloedplasma-avond j.l. woensdag van de Transfusiedienst van het Ned. Rode Kruis hebben in totaal 155 personen een halve liter bloed afgestaan. Vorig jaar 137. Deze 18 flessen méér komt doordat de donors van Den Bommel him bloed in Ooltgensplaat hebben gegeven, voorheen was dit Middelhamis. Van 19 donors werd de bloedgroep vast gesteld (vorig jaar 5), terwijl 10 personen op medische gronden werden afgewezen (vorig jaar 3). Negen donors kregen een klein aandenken omdat zij 10, 15 of 20 keer bloed hebben gegeven. Het team, dat met de afname is belast, biedt zijn excuses aan voor de lange wachttijden bij het bloedprikje en het bloedrukmeten. De oorzaak hiervan was, dat er een analiste door ziekte plotseling verstek moest laten gaan. Het bestuur van de afdeling Ooltgens plaat bedankt alle donoren die spontaan bloed hebben afgestaan en ook de helpers- (sters) die in „'t Centrum" bij de afname hebben geassisteerd. "t,--. Daverende saluutschoten uit het kanon op de voorplecht van het galjoen dat de haven binnenvoer en wolken kruitdamp hebben zaterdag morgen de intocht aangekondigd van Heer Aelbrecht van Voorne in het feestende Oude Tonge. De vi tale Aelbrecht, terug in het gebied waar hij 700 jaar geleden zijn gezag vestigde ruimde, direct nadat hij voet aan wal had gezet, het mis verstand uit de weg dat hij oud burg. v.d. Harst van Oostflakkee zou zijn. „Hij schijnt treffend op mij te lijken maar ik kén de man niet", verzekerde Heer Aelbrecht, zich presenterend als een streng heer die niet met zich zal laten spotten of zich zal laten brutali seren door lieden die hem voor een ander aanzien.... Het was een prachtig schouwspel dat zich aan de ogen van honderden belang stellenden voltrok toen het galjoen (ge bouwd door de Brielse Watergeuzen) de havenkom naderde. Aan boord de rauwe bemanning met als passagiers die in kleu rig fluweel gestoken Heer Aelbrecht met zijn gemalin en de Ambachtsvrouwe van het jubilerende Grijsoord, een gezelschap dat door de bemaiming zelfs gewapender hand verdedigd zou worden. Vanaf het podium stelde Heer Ael brecht zijn gemalin voor, de Gravin van Voorne, „zeer begaan met het lot van grote en algemene armen en nooddruf- tigen aan wie de restanten van de over vloedige maaltijden dan ook geschonken werden totdat dat niet meer nodig was omdat de bevolking zelf tot rijkdom was gekomen". „Alle Oude Tongenaren zijn nu rijke mensen", had Heer Aelbrecht al vastgesteld, wijzend op het bezit van hem onbekende en onvoorstelbare zaken als stofzuigers, koffiezetapparaten, radio's, televiesies, telefoons en gemotoriseerd vervoer. Ook de Ambachtsvrouwe werd voor gesteld als een „minzame en vriendelijke vrouw" aan wie de samenstelling van het kerkelijk en burgerlijk bestuur en de recht spraak was toegedacht „Ik zal tijdens onze aanwezigheid geen van de burgers aframmelen of opsluiten wegens onge noegzame ongehoorzaamheid of onder danigheid wanneer ik voorbijkom!" be loofde Heer Aelbrecht de hoop uitspre kend op een mooi feest waarin de be volking zich zal amuseren en zich orden telijk zal gedragen, zonder bestolen en beschoten te worden.... Uit handen van burg. de Vos ontving Heer Aelbrecht de sleutel van Grijsoord. Daarna werden resp. de tentoonstelling rondom de haven van Oude Tonge in boerderij „Ebbe en Vloed" van de fam. Slis aan de Kolfweg teopend, gevolgd door de opening van de stijlkamer, in gericht in het verzorgingshuis „Ebbe en Vloed". Woensdag bouwt de jeugd een hutten- dorp en is er om 18.00 uur een wieler- Zo voer het galjoen met het hoge gezelschap de haven binnen. B B> ca a O^ca ca ca OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612-2120 MIDDELHARNIS Kerkdienst Vrijdagavond half 8 hoopt ds. H. Ligtenberg afscheid te nemen van zijn gemeente, in verband met zijn verkregen emeritering. wedstrijd voor recreanten. Donderdag middag een concours voor bejaarden koren in de Herv. Kerk, vrijdagmiddag een braderie, volksdansen op de Kaai en 's avonds muziek. Vanaf 18.00 uur is er gelegenheid tot bezichtiging van de stoom- sleepboot „Finland". De Landbouwme- chanisatieshow die aanvankelijk voor vrijdag op het programma stond kan geen doorgang vinden. Heer Aelbrecht met zijn gemalin en de Ambachtsvrouwen op het podium, geflankeerd door burg. de Vos die de sleutel die hij torst aan Heer Aelbrecht zou overhandigen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1