„SPREKEND VERLEDEN" aandacht voor de Nadere Reformatie M. Verolme onbetwist scliaaldconing van Goeree-Overflai(l(ee 1984 Politieberichten JIKKEMIEN ili I het700 jarig bestaan van Grijsoord Goedereede Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 19 JUNI 1984 fVillem Teellinck De redactie ontving het eerste nummer van het nieuwe blad „Sprekend Verleden". Het zal vier maal per jaar gaan verschünen. Doel van het blad is gereformeerde predikers van vroe ger meer bekendheid te geven by een breed kerkelgk publiek. Niet dat de redactie, gevormd door de heer D. C. Knuist te Sommelsdijk, die schrijvers wil gaan ver vangen; integendeel, hij wil juist heenwijzen naar de „oude schrijvers" en hun werken. Met name op hen die een eerste kennismaking met de oudvaders wensen, is het blad gericht. Het gestelde doel legt wel beperkingen op t a. v. de te kiezen werken, zo schrijft de heer Knuist Ze mogen niet te moeilijk, te omvangrijk ofte duur zijn. Tevens moeten ze verkrijgbaar zijn in eigentijdse druk. In dit aanvangsnummer richt de redacteur zijn lens op twee karakteristieke predikanten uit de begintijd van de Nadere Reformatie. Het zijn Willem Teellinck (1579 - 1629) en diens zoon Johannes Teellinck, die in 1674 overleed. De introductie van vader Willem valt in drie onderdelen uiteen. Zijn leven en werk worden kort besproken; daarna volgen enkele fragmenten uit zijn geschriften. Tenslotte wordt een (nog verkrijgbare) preek geanalyseerd. Ten aanzien van Johatmes wordt aandacht gevraagd voor diens bekende preek over Psalm 119 50b, getiteld „De levendmakende kracht van Gods beloften". Na de „Boekerij" volgt de „Zoekerij", een puzzel die met behulp van de inhoud van het blad op te lossen is. Gezegd moet zyn dat de heer Knuist een originele en leuke formule vond. Aan zün doel op eenvoudige wüze heen te wu'zen naar dit deel van de „schat van de kerk der eeuwen" is hy geslaagd, dunkt me. Wie op dit terrein een leemte in zün/haar kennis moet constateren, kan ik dit blad aanbevelen. De abonnementsprijs voor 1984 (vier nummers) is slechts 7,50, inclusief verzendmg. Losse nummers kosten 2,25. Opgave voor een abonnement kan uitsluitend plaats vinden door overschrijving van het verschuldigde bedrag op postrekening nummer 5593426. Het adres: Scholekster 16, 3245 TG Sommels dijk. Rest nog te vermelden dat het 14 pagina's tellende blad keurig is uitgevoerd. J. K. Stellendam, 12 juni 1984 In het verenigingsgebouw „De Rank" werd de laatste ronde voor het kampioen schap van Goeree-Overflakkee verspeeld. M. Verolme, leraar verbonden aan de Rijksscholengemeenschap te Middelhar- nis, wonende te Sommelsdijk en lid van de sterkste schaakclub van ons eiland „De Zwarte Pion" werd eerste met de fabel achtige score van 7 uit 7! Nog nooit tevoren heeft een kampioen van het eiland dat kunnen evenaren. Het moet hard zijn aangekomen voor de Glopper, die niet alleen zijn prachtige kampioens-wisselbeker aan Verolme moest laten, doch ook nog genoegen moest nemen met een 3e plaatsing. Naast de kostbare Rabo-wisselbeker werden ook nog 3 „herinneringsbekers" uitgereikt dóór de heer R J. van Dongen tesamen met dhr. Verolme verantwoordelijk voor veel administratief werk bij de organisatie. En zoals dhr. C. Wassenaar terecht op merkte als vertegenwoordiger van alle schakers (40): „Geweldig hoe de heer Verolme dit samen met van Dongen heeft georganiseerd. Ik vond het een geweldig fijne ervaring deel te mogen nemen aan dit kampioenschap". Op de vraag: „Wie wil er volgend jaar niet deelnemen steke zijn vinger op", ver scheen er geen enkele vinger. Toch mogen we aannemen dat de heer de Glopper niet meer van de partij zal zijn en dat is jammer, heel erg jammer. Want wie zal er in de komende jaren in staat zijn de nieuwe kampioen een beslissende slag toe te brengen? We „vrezen" voorlopig een lang-regerende schaakkoning op Goeree- Overflakkee te hebben. Proficiat' A. van Maurik (SOF) tweede Na een wel zeer spannend duel tussen J. C. Hollander met wit en A. van Maurik met zwart kwam tenslotte van Maurik als trotse overwinnaar uit de strijd te voor schijn, weliswaar met het zweet in de handen, doch uiterst voldaan. Hij ontving een geweldige RABO-beker die slechts enkele centimeters kleiner was dan die van Verolme. Van Maurik scoorde 5^ punt Hierop volgde de Glopper met 5 punten en J. C. Hollander ook met 5 punten, waar wegens z.g.n. weerstandspunten moest Hollander toch genoegen nemen met de 4e plaats. Sneu. Op dit moment zijn de overige uitslagen niet binnengekomen, zodat U deze van ons tegoed houdt (Verohne moet ver moeid zijn na de geweldige inspanningen). Natuurlijk verdiend de kampioen dat zijn laatste en belangrijkste overwinning hier onder wordt afgedrukt De Glopper (wit) - Verolme (zwart) Siciliaans, Nydorf-systeem (f4-variant) 1. e2 - e4 c7 - c5 2. Pgl - O d7 - d6 3. d2 - d4 c5 X d4 4. PO X d4 Pg8 - f6 5. Pbl - c3 a7 - a6 6. f2 - f4 e7 - e6 7. a2 - a4?! Tot hier was het theorie; (waarschijnlijk) beter was 7. Le3 of DD waarna bv. kan volgen. 7Db6 7. Pb3 Pc6, 9 Ld3 Le7,10. Le3 Dc7,11.0-0 0-0,12. Tael Pb4 7Db8-c7 8. Lfl - e2 Pb8 - d7 9. 0-0 b7 - b6 10. Kgl - hl Lc8 - b7 11. Le2-f3 Ta8- c8 12. Ddl - el Dc7 - c4 „Kenners" kunnen uit de witte manou- vre's opmaken dat de Glopper op „veilig heid" speelt (a4 tegen b5 en Khl tegen schaak). 13. Pd4-b3 Lf8-e7 14. e4 - e5!? Lb7 x O 15. Tfl X B Pf6 - d5 16. Lel - d2? Pd5x geeft gelijkspel; nu echter kon zwart Pb4!? spelen met pionwinst waarna zwart een „vreemde" Dame heeft: 16. - Auto opengebroken Op vrijdag 15 juni werd wederom een personenauto op een parkeerplaats bij het strand opengebroken door het inslaan van een portiersraampje. Uit de auto werden weggenomen twee tassen met o.m. enkele portemonnee's inhoudende een geldbe drag van 700,en enkele identiteits papieren. De eigenaar van de auto, dhr. H. J. Muller uit Duitsland verbleef hier met vakantie. - Bloemetjes gepikt Op zaterdag 16 juni werden 3 personen, tw. 3 duitse toeristen, betrapt bij het wegnemen van bloemen en planten op een perceel aan de Westduinweg te Ouddorp. De verdachten deelden mede, dat zij wil den kijken of deze bloemen en planten ook in Duitsland zouden groeien. Tegen deze verdachten werd proces-verbaal opge maakt terzake diefstal. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g DIERENBESCHERMING Diverse katten zoeken een goede schuur. In verbinding stellen met dhr. Polder, tel. 01870-2233. DEN BOMMEL Geslaagd voor dolctersassistente Zaterdag 16 juni 1984 slaagde te Leider- doip met lof voor haar diploma dokters assistente Corrie Kroon-Vroegindeweij uit Den Bommel; ze volgde haar opleiding bij de Leidse onderwijsinstellingen. Cor rie is werkzaam bij dokter van Kempen te Sommelsdijk. Pb4!?, 17. Tel Pc2x 18. Tc2x Db3x, 19. Del?!? (of Tel) etc] 16Pd7-c5(?) 17. Tal - dl(?) Pd5 x c3 18. Ld2 X c3 Pc5 x b3 19. c2 x b3 Dc4 - c6 Het niet durven ingaan op pionwinst en het geforceerd ruilen der stukken toont de grote bevreesdheid van de jongste kam pioen voor de oud-kampioen! Tot zover was het aftasten. 20. e5 x d6!! Le7 x d6 21. Lc3xg7 Th8-g8 Wit wint een pion, zwart is rokade kwijt 22. Lg7 - e5!? (Chal.S9 geeft Tfc3!? aan, doch dan kan volgen: 22Lc5! en de loper op g7 kan wegens mat niet weg. Het spel zou té wild worden na alle vermoeienissen; 23. De5!? etc.) 22Ld6 X e5 23. Del X e5?? Dc4 - c2!! 24. Tdl - gl (wat anders?; Er dreigt mat en toren- verlies). 24Dc2 X g2-l-!! Zie diagram IS l^^i Stand na de 24e zet van wit Tgl. Wit geeft op want hij gaat mat in twee. Er volgt dan: Txg2 Tel -H Tgl x Txgl mat Angst is een slechte raadgever. Haast gelijkwaardig won hü die de meeste moed op kon brengen; de nieuwe Kampioen. voor van 22 juni 1984 tot 7 juli 1984 Vrijdag 22 juni Kaai). Zaterdag 23 juni IMaandag 25 dinsdag 26 juni Woensdag 27 juni Donderdag 28 juni Vrijdag 29 juni Zaterdag 30 juni Muziicaal omlijst door ■Maandag 2 juli Dinsdag 3 juli Woensdag 4 juli Donderdag 5 juli Vrijdag 6 juli Zaterdag 7 juli VERVOLGVERHAAL door Dignate Robbertz G. F. Callenbach B.V. Nijkerk ----- 45 ------------------------------------- Hij rukte aan een lange meie, die statig heen en weer wiegelde onder de lichte zuchten uit het Zuiden. Kiek noe is, zukke bin erg, je raekt 't er nie uut. Leune snuffelde wat aan haar neus. Die rommel groeit as aer op den ónd, buur man, maer wat ik zegge wou, ei jie gister die koese zonder paeren ook gezien? Simen duwde de meie diep in de mand, veegde de waterdroppels van z'n gezicht en keek Leune verbaasd aan. Een wat?.... een koese zonder paeren? Jae zeker.... watte diengen toch en d'r zat een vrommes in, een juffer, 't Loopt op z'n ende, buurman, wien ei 't er ooit van g'óore. En vliege dat zó'n dienk doet de kouwe loopt 't er van langst je rik. En een leven.as den ingst van Zeeduun grinst is dat niks.... 't zakte toet t'enden m'n teen. Simen bekeek Leune en tuurden dan over het land. De dunne regen, die in fijne druppeltjes neerviel hing als een door zichtig gordijn over de akkers. De blaren van de snijbonen glansden aan de stokken en in de frinzen (aardbeien) stonden kuiltjes water. Het lekte van het uuslook naar beneden naast de val van de verkensbak. Er was een diep putje waarin de schoon gespoelde steentjes wit en rozig glin sterden. Ik dienke, zei Simen dromerig, dat't tegen twaalve opklaert en dan mee t'n vier uren weer beginnen. Kan best gebeure, gaf Leune toe, maer geef me is antwoord.... ei jie die koese gezie? Kaerel Leune, gebruuk toch je ver stand, dat was de auto van den beron. Een an.... to.... spelde ze na en vergat haar mond dicht te doen.... d'r zit een beèste in, 't roenkt en bruUe as een osse die gekeeld oórt. Wat zou et. Hij zeulde de mand naar het eind en kipte haar om in de dulve. 't Is de auto van den beron zeg ik, dat leven is de metor en de toeter.... niks gin bie- zonders. Leune keek ongelovig, ze stak haar grau we vinger in de hoogte en zei: En toch zei ik je, buurman, 't loopt op z'n ende, 't bin duvelse diengen, de mensen bin be- gonne mee op wielen rond te trappen, noe zitte ze in een gevaerte mee ruuten d'rin, 't glieken wel een bakkeet en al mar arder. op den duur vliege ze van de waereld af en mekaare ondersteboven. 't Kan best gebeure.... we leven in een voruutgaenden tied, al moet ik ook niks ebbe van die nieuwermoosigheid, 't gae goed zó as 't noe gaet Simen klopte de slik van de balsmande en bracht die in het geitekot Jikkemien kwam om halftwaalf van de metresse, hij moest het vuur aan maken en de aardappels in de pot wassen. Vlak na het eten stapte Josep binneh. Welbekommetje allebei, zei hij vrolijk en trok diep aan de zware sigaar die den uuze dadelijk vol rook zette. Ik ebbe weinig tied, menschen, de komplementen van de bezinne en of je morge kom werke. Ik? Jikkemien geloofde dat ze Josep verkeerd verstaan had. Jikkemien Joosse.... dat bin jie toch? De beziime zeide, de kaemer moe ge boend, want mee de kermis is 't er versite en d'r moet ook nog een bed luchte.... Josep grinnikte. Dat kan glad nie, zei Jikkemien beslist ik moe morge naer Zeeduun, waerom kom ze op den lesten dag om mien, ze weet toch dat ik meer werkuuzen ebbe? Josep leunde tegen de ladder, z'n pet hing achter aan z'n hoofd en door zijn open hemd zag ze zijn blote borst Wat bin jie toch bruun, as een beier. Dat wor nog beter as we in 't ooi beginne.... wat dienk je, zou d'r nog regen komme? 't Is de tweede weêke al van de nattig heid, antwoordde Simen, as 't droge is, beginne we te maaien op Zeeduun. Josep gooide het restje van de sigaar in de haard. k Suust ons waere bezig toen de eemel-sluizen open gienge.maer ik ebbe gin tied, moet ik zegge datje nie komt? Jae, zei dat maer, ik ebbe d'r spiet van as de bezinne zonder ulpe zit maer 't kan nie, dan ad ze êeder moete vraege. Goed oor! Josep maakte een be- ■weging met z'n hand. Trekje n'eige van de bezinne maer niks an, die zindert altied, dat is 't er ééntje. Alia, den goeien dag.... Luidruchtig scharrelde hij weer in z'n klompen en beende fluitend het dorp over. Jikkemien zat stil. Janne zou niet best te spreken zijn als ze niet kwam. 't Zal wèl schikke oor, vond Simen, ze dienk zeker dat jie nog net as vroeger onder d'r staet En de boeriime van het Olmenhof was kwaad. Twee dagen later kwam Josep weer op de middag met een spottend ernstig gezicht in den uuze stappen. De komplement van de bezinne en as je nie komt dan moete je ver-uuze. Jikkemien stond met de schoteldoek in haar handen, ze had net de tafel afgeveegd en Simen was in de bakkeet Wat zei jie, Josep? Wel, is spreke toch duudelik. Hij ging achterstevoren op een stoel zitten en legde zijn armen op de rugleuning. Ik wist nie dat julder uus van den boer is. 't Is 't errebeiers-uus van 't Olmen-of. Ons ebbe ier altied geweund. Gaen ze dan weer een vasten errebeier ouwe? Josep begon te lachen. Jie begriept'ter niks van.... dat karonje (helleveeg) is om uut d'r vel te spriengen, omdat de bedden nie buuten geweest bin. 't Was oreèmes (feiie ruzie) in den uuze vanmiddag, den boer wou ebbe dat ze om een andere werkster gieng, die snapte dat jie nie kon komme. Maer de bezinne eit een gloendigen eekel aan de vrouwe van Zeeduun, ze kan nie verdrage dat jie daer werkt. Jikkemien legde de schoteldoek op het steentje en liet zich in de krukstoel zakken. Ik begriepe d'r niks van, Josep.... -;- Noe zeg ik 't nog één keer. De bezinne ei gezeid, as julder Van zin bin nog langer mee die lui van Zeeduun te eulen, datje dan ook nie meer in ulder uus oeve te wennen. Den boer wil d'r nie van wete, om julder d'r uut te zetten, maer je weet ie kan wel op z'n achterste poóten stae, veê meer as leege briefjes ei 't un toch niet in te briengen. Simen kwam binnen en keek van de een naar de ander. Dat bin nogal straffe maatregels, zei hij langzaam.... d'r is gin ander uus op 't durp dat leegstaet Ja, verder weet ik 't ook nie oor. Josep rees haastig op, schurkte zijn kiel langs zijn borst en verschoof z'n pet Ik ebbe m' n booschap overgebrochtik wensche julder 't beste. Voor Jikkemien nog wat kon vragen was hij al de deur uit. Dat bin toch gin diengen, Simen, ze zal dat toch zó nie bedoeld ebbe? Dat gloof ik nie, dien Brabander is een onbesnuusten ond.... maer as Janne weze- lik nie anders wil.... dan zou ikmaergae.... wan ik wil nie uut m'n uusje. Ze gaf geen antwoord. Het viel haar op dat Simen er slecht uitzag en een vreemde kleur had. Nu hij zo in het felle middag licht stond, schrok ze ervan. Jie ei toch gin piene? Verward keek hij haar aan. Ik piene?.... Nee, Jikkemien. Ze bleef met de handen in haar schoot zitten toen hij naar buiten ging. Weg uit het huisje, waar ze samen gewoond had den en waar de kinders geboren waren en er was niks anders in het dorp. Alleen het houten afdak achter de smidse, waar vo rige zomer twee zigeuners gehuisd had den. (wordt vervolgd) ^^©dt^z^p^^^ fe' ''1 8 19.00 uur: Opening van het feest op de Kaai m.m.v. akkordeonclub. 19.30 uur: Opening van de gewassentuin. 19.30-20.30 uur: Rondgang van De Fanfare der Genie. 19.30-23.00 uur: Reünie van OUD Oude Tongenaren, en optreden van Fanfare der Genie uit Vugt {op 20.00 en 21.00 uur: Vertoning films en dia's van oud Oude Tonge in verzorgingstehuis Ebbe en Vloed. **'^*'^'^'^'^'^'^'^*l^*l^l^l^*l^l^l^lfl^J^l^l^l^l^l^J^l^l^4.^^l^Jf.,^l^l^l^,^]^J^^lf^^,^J^J^^,^J^,^,f,^^:^^^^^ 10.00 uur: Lossen van Postduiven van afd. „De Kust strook". 10.30 uur: Aankomst van Aeibrecht en gevolg in de haven. Opening van de tentoonstelling in de Boerderij Ebbe en Vloed en Flakkeese Stijlkamer in verzorgings tehuis Ebbe en Vloed. Deze laatsten zijn opengesteld tot 16.00 uur. Optreden van Muziekverenigingen: Vooruit, Oude Tonge; v.d. Harst Drumband, Ooitgensplaat en Nu met Hope, Bruinisse. 10.00-18.00 uur: Bridgetournooi in de tent op het Handelsterrein. 14.00 -17.00 uur: Ringrijden met paarden in de Kerkring. Kinderbraderie - Hobbymarkt (Voorstraat - Molen dijk - Nieuwstraat en Kerkstraat) met opluistering van een draaiorgel en Boerenkapel. Demonstratie kruisboogschieten op de Molendijk. 19.00 uur: Rondgang door het dorp van muziekvereni ging AMICITIA. 20.00-2f.00 uur: Orgelkonsert klassieke muziek In de Ned. Herv. Kerk (Kerkring); organist Piet Wiersma uit Groningen met medewerking van het Marker koperkwartet. 20.00-22.00 uur: Openluchtspel op de Kaai m.m.v. Jongerenkoor en Zonnekloppers. f6.00-f9.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van Flakkeese Stijlkamer en Tentoonstelling. 13.00-17.00 uur: Bouw van het huttendorp voor de schooljeugd 18.00 uur: Wielerwedstrijd voor rekreanten. 16.00-19.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van tentoonstelling en Flakkeese Stijlkamer in Ebbe en Vloed. 13.30-17.00 uur: Zang van bejaardenkoren in de Ned. Herv. Kerk (Kerkring). 16.00-19.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van Flakkeese Stijlkamer en tentoonstelling in Ebbe en Vloed. 10.30 uur: Landbouwmechanisatieshow op de Kaai. 14.00-20.00 uur: Braderie in het centrum van het dorp met als speciale attraktie enkele standwerkers. 15.00 uur: Volksdansen op de Kaai. 16.00-19.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van Flakkeese stijlkamer en tentoonstelling in Ebbe en Vloed. 18.30 uur: Optreden van de Muziekvereniging „Voor uit" en Apollodrumband. 19.00 uur: De Roffels van Hernesseroord op de Kaai. 19.30 uur: Optreden van muziekvereniging SEMPRE CRESCENDO. 20.00 uur: Disco voor de jeugd in de tent op het Handelsterrein. Vanaf 18.00 uur is er gelegenheid tot bezichtiging van de stoomsleepboot „Finland". f0.00-16.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van Flakkeese Stijlkamer en Tentoonstelling in Ebbe en Vloed. 10.00-12.00 uur: Excursie naar de slikken van Grijsoord. 10.00-11.15 uur: Pony's en rijtuigenshow (Kaai/Handelscentrum). 10.00-12.00 uur: Traktorbehendigheidswedstrijden (Kaai/Handelsterrein). 12.00-14.00 uur: N.C.R.V.'s Lost Vast show (Life!!!) in de Sporthal. 14.00 uur: Landing van de Parachutisten, op de „Mest- kaai". 14.30-15.30 uur: Zeepkistenrace (Voorstraat). 15.00-16.30 uur: Kinderspelen, touwtrekken, mast- klimmen, kloothangen (Kaai/Handelsterrein). 16.00 -17.00 uur: Surfroeien voor kinderen in de Kaai. 17.00-18.00 uur: Zwemwedstrijden/Tobbevaren/ Gondelvaart/Kussengevecht/Dingyvaren voor personen vanaf 12 jaar. 18.00-20.00 uur: „Ter land, ter zee en in de lucht". 13.45 uur: Openingsconcert van muziekvereniging „Apolle" uit Goedereede. 14.30 uur: Concert muziekvereniging UDI uit Ooitgensplaat 15.30 uur: Concert muziekvereniging „Vooruit" Oude Tonge. f8.30 uur: Optreden Boerenkapel. 20.00-22.00 uur: Herhaling openluchtspel m.m.v. Jongerenkoor en Zonnekloppers. Het middagprogramma wordt tevens opgeluisterd door een Draaiorgel. Tevens is er de hele dag gelegenheid tot bezichti ging van de Stoomsleepboot „Finland". f6.00- f9.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van Flakkeese Stijlkamer. f6.00- f9.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van Flakkeese Stijlkamer en Tentoonstelling in Ebbe en Vloed. 19.00 uur: Optreden akkordeonclub in dienstencentrum, Bernhardstraat. 13.30-16.00 uur: Kinderspelen voor de schooljeugd opgeluisterd met draaiorgelmuziek. Voor de kleuters Poppenspel. Ganzebordspel voor de klassen 1-2-3. Fotorally voor de klassen 4-5-6. 18.00-20.00 uur: Rolschaatsestafette op de Suissendijk. 20.00 uur: Tennisdemonstratie Nostalgie (Schoolplein „de Bron"). Tennisdemonstratie uit het jaar 2000. 20.00 uur: Optreden van de Alpenkapel uit Nieuwe Tonge. 16.00-19.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van de Flakkeese Stijlkamer en Tentoonstelling in Ebbe en Vloed. f6.00- f9.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van de Flakkeese Stijlkamer en Tentoonstelling in Ebbe en Vloed. f6.00- f9.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van de Flakkeese Stijlkamer en Tentoonstelling in Ebbe en Vloed. 19.00-20.00 uur: Gekostumeerd voetbal aan de Van Halenstraat. f9.30 uur: Touwtrekwedstrijden voor plaatselijke buurt teams en verenigingen (Van Halenstraat). 20.00 uur: Tippen voor jong en oud. 10.00-16.00 uur: Gelegenheid tot bezichtiging van de Flakkeese Stijlkamer en Tentoonstelling in Ebbe en Vloed. 14.00 uur: Allegorische optocht (vertrek vanaf Dabbe- straat) gevolgd door 25 „OLD TIMERS". Met muzikale medewerking van „Vooruit", „Apollo", „E.M.M.", Somi Boys en Girls en Muziekvereniging Steenbergen. 14.00-17.00 uur: Demonstratie kruisboogschieten. 18.00 uur: Volksmaaltijd in de Kerkring met Muziek van Akkordeonclub. 20.00 uur: Sluitingsbal m.m.v. „Old Frustrations" in de tent op Handelsterrein. 20.30-21.00 uur: Beoordeling van de baarden en snorren in de tent op Handelsterrein.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 6