EHIVriDEi1-l1IEüW5 Goed geslaagde Brandweerwedstrijddag in bifna jubilerend Oude Tonge Energie komt voortaan zomaar aangewaaid.... 1 Grote rommelmarkt Werk-en-de Kerk Schoolkorfbaltournooi A.S. zaterdag zomerfeest „Hernesseroord" Vierpolders is een tuinbouwgebied rijker Opgevist kanon terug naar Engeland TUDREDE S.G.P. Jongens A Intermezzo 2e op Nederlandse Kampioenschappen Inkrimping personeel bij Maaskant Dagtocht N.C.R.V. naar Enkhuizen 2e Blad DINSDAG 19 JUNI 1984 No. 5305 In het kader van „700 jaar Grijsoord" werden er afgelopen zaterdag in Oude Tonge brandweerwedstrijden gehouden in de Selecties Klasse II Lage-Druk. Als objecten had men 2 boerderijen n.l. die van de Fam. Slis en v.d. Doel. 21 korpsen uit de Provincie Zuid-Holland namen hieraan deel. De brand moest met 2 stralen bestreden worden, en een slachtoffer moest worden gered. Waar men niet op had gerekend was dat er een extra handeling bijkwam n.l. het verwisselen van een slang in de toevoerleiding. Zodra er water op de slang leiding stond die naar het verdeelstuk ging werd er door een jurylid medegedeeld dat de laatste slang stuk gesprongen was, en dat betekende dat een andere slang aan gelegd moest worden. Voor alle ploegen was het een zware wedstrijd, aldus Prov. wedstrijdleider dhr. M. Peekstok, die de opdrachten in elkander had gezet; de brandweer van Oude Tonge zorgde voor een perfekte organisatie. Om 17.00 uur werden in de sporthal de prijzen bekend gemakat en uitgereikt door Burg. de Vos van Oostflakkee. Voordat de burg. dat deed sprak allereerst Comman dant v.d. Welle, woorden van dank aan de Fam. v.d. Doel en Slis voor het beschik baar stellen van de objecten, de E.H.B.O., Lotusslachtoffers, rijkspolitie en de man schappen van de bluseenheid Oude Tonge voor de organisatie. Dhr. M. Peekstok sprak als wedstrijd leider namens het Algemeen Brandweer- wedstrijdcomité. Voor de zeer goede orga nisatie overhandigde hij een oorkonde aan de commandant v.d. Welle als blijk van waardering en inzet van deze dag. Dhr. Peekstok maakte tevens bekend hoe de wedstrijd gespeeld had moeten worden en sprak tevens zijn waardering uit voor de grote inzet van de ploegen, bedankte ook de juryleden, administratie en vele an deren die hem in de afgelopen maanden terzijde hadden gestaan bij de organisatie van de vele wedstrijden in de Prov. Zuid- Holland. Vervolgens maakte Burg. de Vos de uitslag bekend: Baan I Baan II 1. Zwijndrecht 2. PTTM'harnis 2. Kerkwijk 2. Leerdam 3. Monster 3. Maasdam 4. Middelhamis I 4. Brielle 5. Zuid-Beijerland 5. Sch.rewoerd 6. 's Gravendeel 6. M'hamisII 7. VUst 7. D.W.Berenpl. 8. OudAlblas 8. Maasland 9. Stellendam 9. Zuidland 10. Oostvoome 10. 's-Graven- zande 11. Nieuwerkerk a.d. IJssel Van de beide banen gaan de 2 eerst geplaatsten nog eens een selectie wed strijd spelen en wel op zaterdag 1 sep tember in Doom. Ook uit andere delen van het land komen er dan nog ploegen bij In totaal spelen daar 28 korpsen waarvan er 12 door mogen gaan naar de Landelijke Kampioenswedstrijden. De mosselkweker W. Kik Gz., kocht vorig jaar van een Goereese Noordzee- visser een door deze op de Noordzee opgevist oud Noordzeekanon. Hij prepareerde dat en stelde het voor zijn woning ten toon. Daar men te doen bleek te hebben met een oud kanon van Engelse makelij,dat vrij zeldzaam is, ver kocht hij het dezer dagen naar Engeland, waar het een plaatsje krijgt in het Tower Museum in Londen. SINT MAARTENSDUK Vermiste duiker nog niet gevonden De sinds vrijdag vermiste Belgische dui ker P. H. (41) uit Merksem is nog steeds niet gevonden. Leden van de Antwerpse duikersclub waren vrijdagnacht in de Oos- terschelde bij Gorishoek aan.het duiken, toenduikerB. de V. uit Burcht in moeilijk heden geraakte. Leden van de club brach ten hem aan de wal maar de heer H. kon men niet vinden, deze was met een lijn aan de heer De V. verbonden geweest. Politie en brandweer hebben hun zoekaktie ge staakt. Men neemt aan dat de heer H. is verdronken. SINT PHILIPSLAND Gemaal aanbesteed Bij de door het Waterschap Tholen gehouden aanbeste ding van een gemaal te Sint Philipsland was W. C. van Dijk uit Hardinxveld- Giessendam de laagste met/1.487.000,- exclusief B.T.W. J. van Wijngerde uit Veen schreef in 1.834.000,- voor het cultuur-technisch werk. Het mechanisch- elektrisch gedeelte werd onderhands aan besteed. Stork Pompen B.V. uit Hengelo kwam met een bedrag van 1.526.000,- De bewegingsinrichting en de kleppen voor de stuwen en andere kunstwerken werden aanbesteed voor 211.260, door Gebr. Moors uit Borgharen. Op zaterdag 23 juni 1984 wordt weer het schoolkorfbaltournooi gehouden op het korfbalveld van Good-Luck gelegen aan de Heuvelweg bij de Oosthavendijk te Middelhamis. In de afgelopen weken werd door de kinderen hard getraind op het veld en op school om toch zo goed mogelijk voor de dag te komen. Er vonden ook trainingen plaats onder leiding van de organiserende vereniging Good Luck. Bij deze willen wij ouders en andere belang stellenden oproepen om naar de prestaties van de kinderen te komen kijken. De wed strijden beginnen om 09.30 uur en de laatste wedstrijd eindigtom ca. 14.30 uur. De prijsuitreiking zal worden verzorgd door de heer de Kreij van de Rabobank, welke dit toumooi ook heeft gesponserd. Gezien de weersverwachtingen met veel zon op deze dag belooft het weer een fijn toumooi te worden. Laat daarom van uw belangstelling blijken. OUDE TONGE Op D.V. donderdag 21 juni hoopt ds. G. Overduin uit Papendrecht voor ons een TUDREDE uit te spreken in de Ger. Gem. te Oude Tonge. Aanvang half 8. OOLTGENSPLAAT Opbrengst kollekte A.V.O. De huis-aan-huis-koUekte voor de Vereni ging voor Arbeids- en Welzijnszorg voor minder-validen (A.V.O.) heeft 904,85 opgebracht. KoUektanten en gevers wor den hartelijk dankgezegd voor hun mede werking. SINT MAARTENSDUK Meer dan goud Het echtpaar C. M. Geuze-E. C. van As vierde donderdag 14 juni zijn 55 jarig huwelijksfeest. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 QJ3 DD Zaterdag 23 juni a.s. wordt, door de ouders van de bewoners van Hernesser oord, het jaarlijkse zomerfeest georgani seerd. Het belooft ook dit jaar weer een gezellige dag te worden met veel kraamp jes en spelletjes. Daarnaast zullen verschillende optre dens worden verzorgd, door o.a. drum- fanfare „Wilhehnus" uit Sliedrecht en muziekgroep „de Mopets". Sempre Cres cendo is een trouwe gast op het zomerfeest en zal ook dit jaar weer een optreden verzorgen in de mst van de voetbal wedstrijd die tussen bewoners en ouders wordt gespeeld. De middag zal worden afgesloten met een play-backshow, met de beste play-backers van Goeree-Overflak- kee. Iedereen is op deze dag van harte welkom. Het feest begint om 12.30 uur en de opbrengst van alle aktivieiten is voor „de Brugh". Dit is een vereniging van ouders die zich inzet voor de financiering van de ontspanningsmogelijkheden voor bewo ners. Bij de Hora-stand is tijdens het zomer feest een programma verkrijgbaar. Ook dit jaar wordt het feest voorafgegaan door de kinderboerderijochtend voor kinderen van alle lagere scholen van Goeree-Over flakkee. BAARN Afgelopen zaterdag vonden in Baam de eindrondes plaats van de gesloten-klub- kampioenschappen van Nederland. Bij de jongens A-jeugd (voor volleyballers t/m 18 jaar) deed ook een team van Inter mezzo mee. Dit team was, net als ze dat heel het seizoen al zijn, uiterst suc cesvol: ze behaalden het zilver. Intermezzo was vrijdag al vertrokken naar Kortenhoef om daar nog een klein trainingskamp af te werken, samen met nog wat extra ingelaste trainingen heeft dit zondermeer succes opgeleverd. Want de tegenstanders die Intermezzo kreeg waren zonder uitzondering ploegen van bekende topverenigingen. In de poule werd gelijk gespeeld tegen Ubbink/Orion (Ie team komt uit in de eredivisie) en SSS 1 e team komt uit in de 1 e divisie) en gewonnen van van Meeuwen. Deze uitslagen leverde een 2e plaats op in de poule, SSS werd Ie dankzsij een beter setgemiddelde. In de kruisfinale speelde het team van coach Piet Bal tegen Thomax (Ie team - 2e divisie). De eerste set was puur serveer- werk en werd met 15-1 gewonnen. Thor nax probeerde nog wat temg te doen in de 2e set, het mocht niet baten: Intermezzo won met 15-13. De volleyballers uitMid- delhamis/Sommelsdijk belandden aldus in de finale, waar men wederom SSS aantrof. Dit team bleek de betere te zijn en werd Nederlands kampioen. De junioren van Intermezzo kan terug kijken op een succesvol seizoen. Het begon met de toumooizege bij Supralux/ DOS (toen nog Nederlands kampioen) verder werd het kampioenschap en het distriktskampioenschap behaald, wonnen ze hun eigen toumooi voor de derde opeenvolgende maal en tenslotte werden ze vice-kampioen van Nederland. Vol gend jaar zal het gehele team uitkomen als Heren 3 in de 3e klasse. Dit uiterst succesvolle team bestaat uit de volgende jongens: Marcel Bal, Leon Blokland, Koos Verolme, André Groenen dijk, Johan en Eric-Jan Vogelaar, Edwin van Os en Martijn Wolters. NIEUWE TONGE Op D.V. zaterdag 23 juni a.s. komt kerkelijk Nieuwe Tonge in aktie om voor iedereen een zeer grote en uitgebreide rommehnarkt te organiseren, de opbrengst hiervan is bestemd voor de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge. Behalve gebmikte spullen en kleding zijn er ook (zo goed als) nieuwe artikelen te koop. Hiernaast zijn er voor jong en oud di verse spelaktiviteiten zoals: Prijssjoelen 9 Spijkersslaan Touwtje trekken Hengelen enz. enz. Tevens zijn er ook aanwezig: grabbelton, snoepstand, eriveloppenstand, borduur- pakketten van de Ned. Herv. Kerk. In „Elim" zelf vindt U een zeer grote boeken- afdeling waar tweede-hands en nieuwe boeken te koop zullen zijn. Ook zijn er diverse cassettebandjes te koop. Mocht u tijdens het snuffelen ergens trek in krijgen, ook daar is in voorzien, zowel in de grote zaal, waar u mstig kunt gaan zitten, maar ook buiten zijn er diverse middelen te koop om uw honger te stillen en uw dorst te lessen, ^oals: Slaatjes Poffertjes Patat Frisdranken Frikandellen Koffie Kroketten Thee U bent van harte welkom in en rondom „Elim" vanaf 9.30 tot 15.30 uur. Graag tot ziens D.V. 23 juni a.s. Commissie Kerkewerk Machinefabriek Maaskant b.v. de laat ste vijf jaar de grootste opdrachtgever voor de bouw van Noordzeekotters, die tientallen schepen inrichtte voor de Noord zeevisserij gaat afslanken nu de order portefeuille leeg raakt en oude ingemilde schepen moeilijk te verkopen zijn. Aan 1/3 van het personeel is ontslag aan gezegd, nu men zal moeten teragvallen op de reparatiesector. De Nederlandse Noordzeevloot is zo goed als vernieuwd en zeer modem uit- gemst, veel nieuwbouworders zijn dus niet meer te verwachten. Op zaterdag 7 juli a.s. maakt de Ned. Chr. Reis Ver. afd. Rotterdam een dag tocht naar het Zuiderzeemuseum in Enk- huizen. Zowel het binnen- als buiten museum kunnen op deze dagtocht bezocht worden. U krijgt een goede indmk hoe men rond het tegenwoordige IJsselmeer, maar vroegere Zuiderzee leefde, woonde en werkte. (1880- 1932). De bus vertrekt om 7.30 uur uit Oud- dorp, instapplaatsen langs de prov. weg in div. plaatsen. Terugkeer in Ouddorp 22.30 uur. De kosten voor deze dagtocht bedragen 53,voor leden en 54,50 voor niet-leden. In deze kosten zijn be grepen: bustocht, koffie met traktatie, toe gang museum, diner, adm. kosten, ver zekering en diensten reisleiding. Voor 's middags moet U een lunchpakket mee nemen of in het museum iets eten. Opgeven voor deze tochtuitsluitend via Reisbureau Buysse, Middelhamis, tel. 01870 - 2853 en wel vóór 1 juli 1984. De energie die de Stellendamse jachthaven van Aqua-Pesch, „Smallish Marina" behoeft zal voortaan door een Net-gekoppelde windmolen geleverd worden. De 24 meter hoge mast en de wieken met een diameter van 10.60 mtr. werden vrijdagmiddag geplaatst door de leverancier Lagerweij v.d. Loenhorst te Kootwijkerbroek. Goeree-Overflakkee heeft al eerder kennis gemaakt met de windmolen waarvan er m het flakkeese land al enkele draaien, maar wél uniek op Flakkee is de warmtepomp die tevens gemonteerd zal worden, een systeem dat in een land als Duitsland al wel veelvuldig toepassing vindt. Dhr. Pesch heeft de werking ervan dan ook bij de Oosterburen bekeken en voor gebruik bij zijn jachthaven uitermate geschikt bevonden. De warmtepomp onttrekt warmte aan de buitenlucht (mits die niet kouder dan-15 graden is) en draagt de warmte middels een compressor en een warmtewisselaar over aan een primaire waterkring ten behoeve van een boiler met een inhoud van 120 liter. De warmtepomp zal voldoende warmte leveren voor zowel de boiler als voor de verwarming van de dienstwoning die bij hetjachthavenprojekt gebouwd zal worden. Dat het systeem in ons land nog weinig toepassing vindt is een gevolg van de aardgasprijs die relatief te laag is om een dergelijk grote investering te verantwoorden, maar dhr. Pesch beschikt niet over een altematief omdat de haven te ver-af gelegen is om op het aardgasnet te wordeii aangesloten. De geplaatste windmolen heeft een capaciteit van 3,5 kilowatt en dat plaatst de molen qua capaciteit tussen die van de rioolwaterzuiveringsinstallatie te Goede- reede en de molen die in Oude Tonge bij een particulier bedrijf werkt Er is een nieuw wiekenstel in ontwikkeling dat weliswaar iets groter wordt maar dat maar liefst 50% meer capaciteit zal leveren. Zodra dat beschikbaar is zal dat op de molen van Aqua Pesch worden aangebracht. De in de kop boven dit artikeltje verwoorde suggestie dat de energie zomaar aan komt waaien is ten dele juist; In Stellendam, pal langs de kust heerst het op één na sterkste windregime uit ons land en de wind wordt gratis aangeleverd. Niet echter de windmolen met bijbehorende indmkwekkende apparatuur; daarmee is een investering van zo'n 180.000 gulden gemoeid. Via de zgn. „windmolenenergie- premie" en de WIR regeling hoopt dhr. Pesch een investeringstoeslag van 40% terug te krijgen. De jachthaven van Aqua Pesch werd destijds gesticht om bij verkoop van boten ook een ligplaats te kunnen bieden. De haven is uniek gelegen in de buitenhaven te Stellendam en biedt thans plaats aan 110 jachten en aan 40 a 50 passanten. Ze is voorzien van toiletten en douchecabines voor welke laatste de warmwatervoorziening zal worden benut. Eerste kassen worden al gebouwd Stivoom, de Stichting tot verbetering van de agrarische stmctuur op het eiland Voome-Putten, is onlangs overgegaan tot uitgifte van nieuwe tuinbouwpercelen. In een gebied nabij Vierpolders staan 25 ha goede grond beschikbaar voor tuinders die zich nieuw willen vestigen op Voome. In samenwerking met diverse instanties, waaronder de Ruilverkaveling, heeft Sti voom via grondaankopen een projekt- vestiging voor de tuinbouw weten op te zetten. De tuinder die in Vierpolders zijn bedrijf wil beginnen, kan voor zijn kassen re kenen op alle mogelijke voorzieningen. Er zijn aansluitingen op het waterleidings-, aardgas- en elektriciteitsnet. Een goede watervoorziening is geregeld middels ge scheiden aan- en afvoersloten. Het tuinbouwvestigingsprojekt is goed bereikbaar gemaakt door de nieuw aan gelegde Tuindersweg. En degenen, die bekend zijn in de polder bij de Achterdijk en Moersaatseweg, weten dat ook om ringende wegen verbeterd zijn of nog verbeterd worden. Inmiddels is de eerste tuinder, die zich in dit nieuwe gebied gaat vestigen, al be gonnen met het bouwen van zijn kas. De stichting Stivoom hoopt dat spoedig meer tuinders de stap naar het vestigings gebied zullen weten te vinden. DEN HAAG De christelijke wer kende jongeren organisatie Werkende Jongeren CNV, distrikt Zuid Holland heeft een boekje uitgebracht wat bedoeld is voor hen die binnen de kerken bezig willen gaan met het probleem van de jeugdwerkloosheid. Het 56 bladzijden tellende boekwerkje heeft de titel meegekregen WERK-EN- DE KERK en is een heel praktische handleiding voor de kerken, want niet alleen worden mogelijkheden aangegeven WAT men kan doen, maar ook HOE men het kan doen. Dit laatste door voorbeeld brieven, artikeltjes, programma's en ak- tiviteiten. De Zuid-Hollandse CNV-jongeren ge ven dit boekje uit omdat zij in het af gelopen jaar hebben gekpnstateerd dat kerken wel iets willen doen aan dit grote maatschappelijke probleem, maar dat men vaak niet weet hoe men iets dergelijks moet aanpakken. Met de ervaringen die zij bezitten, ondermeer opgedaan tijdens ver scheidene erediensten waaraan in 1983 is meegewerkt, willen zij proberen daar een antwoord op te geven. Om allerlei aktiviteiten op het gebied van de jeugdwerkloosheid te koördineren heb ben de jongeren een landelijk werkende stichting opgericht Stichting WERK-EN- DE KERK. Deze stichting zal proberen allerlei aktiviteiten van kerken op dit ter rein te bundelen en ter beschikking te stellen van andere kerken. Bij deze stichting kan het boekje besteld worden voor een bedrag van 7,50 exclu sief porto. Het adres van de Stichting is postbus 84314 te Den Haag. Bij het benaderen van het object werd de brandweer bestormd door de „zoon" van de bewoner van het brandende pand die de brandweer in paniek toeschreeuwde dat zijn zieke vader zich nog binnen bevond. Aqua Pesch i-i;fe«-* f -f *«|»>fT

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5