EIIAIIDEII-IIIEUWS Maas en Scheldebode lü goed JIKKEMIEN Jkijkvenster 1 en 8 Juni 1894 Examenuitslagen Chr. Lhno - Lavo l// >L niet allemaal zachte, donskuikens Bloedafname-avond Nieuwe wijkverpleegkundige HET^ Ophalen oud papier 5 •5 13 juni Video-middag 2e Blad VRUDAG 8 JUNI 1984 No. 5303 blik op kerk "^P en samenleving CJ - Kruisraketten - De vredesbeweging - Hemelvaart en Pinksteren Het is er dan toch eindelijk van gekomen. De regering heeft een besUssing genomen ten aanzien van de kruisraJcetten op Woensdrecht. Maar wat voor een be slissing? Het kabinet-Lubbers bleek erg goed in het vinden van varianten. De laatste, thans aanvaarde variant komt, kort gezegd, hierop neer: er komen geen kruisraketten wanneer de Sowjet-Unie stopt met het plaatsen van SS-20's. Of, zo kan het besluit ook worden uitgelegd: er komen na 1985 wel kruisraketten wan neer Moskou doorgaat... Twee varianten dus binnen die éne variant. En een nieuw twistappeltje binnen de regeringscoalitie, want het CDA interpreteert weer een beetje anders dan de WD. Lubbers heeft zijn variant goed verkocht. Hij wil op deze manier immers de Russen een lesje leren. Ze kunnen niet eindeloos doorgaan op de weg van de bewapenings wedloop. Alsof de heren in het Kremlin zich wat zullen aantrekken van Neder land, dat zich opwerpt als schoolmeester in de wereldpolitiek.... In wezen is de variant van het kabinet-Lubbers immers niets anders dan een handige zet om een kabinetskrisis te voorkomen. Kruisraket ten komen er niet, tenzij.... Of kruis raketten komen er wel, tenzij. Zo zijn beide partijen tevreden gesteld. Of ze ook tevreden blijven moet trouwens nog hele maal blijken. Afgezien nog van de vraag hoe de Tweede Kamer op het kabinets besluit zal reageren.... Hoe de vredesbeweging in ons land het besluit van het kabinet uitlegt is geen twijfelachtige zaak. Men gaat ervan uit dat de kruisraketten er komen. En ik denk dat men daar gelijk in heeft. Ik denk ook dat het onvehnijdelijk is, al is niemand er gelukkig mee. In ieder geval was zaterdag al te be luisteren dat Lubbers er glad verkeerd aan had gedaan de waarschuwende vinger op te heffen naarde Sowjet-Unie, zonder ook maar een woord ten nadele te spreken van de Verenigde Staten of het NAVO-bond genootschap. De vredesbeweging liet zich daarmee wel een beetje in de kaart kijken. Had ze misschien liever gewild dat Lub bers had uitgehaald naar het Westen en dat hij de Sowjet-Unie had voorgesteld als de vredelievende natie? Eén ding begrijp ik niet Dat mensen die zo hartstochtelijk pleiten voor vrede en ontwapening de boel in Woensdrecht kort en klein slaan wanneer ze hun zin niet krijgen. En dat de politie die optreedt tegen ordeverstoring en vernieling, het dan ook nog gedaan heeft Maar ja, als twee hetzelfde doen is het nog niet het zelfde. Het besluit van de regerling viel tussen Hemelvaart en Pinksteren. Wanneer je de situatie op je laat inwerken, dan is het moeilijk te geloven dat het bestuur van deze wereld in andere handen ligt. Toch mogen we weten dat HIJ aan de rechter hand Gods zit aan Wie alle macht is gegeven in hemel en op aarde. En dat Hij Zijn Geest heeft gezonden om onder danen te winnen voor Zijn Koninkrijk. Dat dat Koninkrijk komt, dwars door alles heen, is het enige vaste punt in een be wogen wereld. Waarnemer GOEDEREEDE De Kruisvereniging Goeree-Overflak- kee deelt mee, dat in de vakature van wijk verpleegkundige, ontstaan door het ver trek van zuster Collé, voorzien is door de benoeming van zuster L. A. M. Maas per 1 mei 1984. STELLENDAM Aanstaande zaterdag 9 juni, alweer de tweede zaterdag van de maand wordt door de financiële commissie tb.v. het Herv. Jeugdwerk oud papier opgehaald. Wij be ginnen om 9.30 uur in de Nieuweweg en lopen dan via alle straten tot het Stelle- bos. PLAATSELUK NIEUWS OOLTGENSPLAAT Zaterdagavond viel het 5-jarig dochtertje van schipper S. in een onbewaakt oogen- blik in de volle Kaai met water en zou voorzeker zijn verdronken ware het niet door de moeder opgemerkt die in weerwil van het gevaarvolle niets onbeproefd liet haar kind te redden, en dat haar gelukte. DIRKSLAND In het Alg. Politie blad staat een vroegere dorpsgenoot gesignaleerd, oud 19 jaren, sjouwerman, die bij vonnis veroordeeld is wegens weerspannigheid tot 1 mnd. ge vangenisstraf, wegens mishandeling tot 1 mnd., en wetens mishandeling van een ambtenaar tot 3 maanden. Op een jaarwedde van 40,is in de N.H. kerk benoemd tot orgeltrapper P. van Donge alhier. GOEDEREEDE Door de raad dezer gemeente werd in zijn heden gehouden zitting tot onderwijzeres aan de O.L. school benoemd mej. B. E. Venema te Muntendam. SOMMELSDIJK De Arrondissements Rechtbank te Rotter dam, eischte in hare zitting tegen een inwoner alhier, 3 weken gevangenisstraf wegens het ontvreemden van een riek, en tegen een andere inwoner 7 dagen wegens het op 3 mei, eenige toegedeelde slagen op een inwoner van Middelhamis. VERKOOPINGEN Uitslag veiling: Windkoorenmolen met huis en erg van dhr. L. Vink te Sommels- dijk, geboden tot 750,voor J. de Ruiter, Middelhamis. Openbare Vrijwillige Verkooping. Notaris H. H. 't Hooft, resideerende te Rotter dam, krachtens bevel van de Rechtbank is voornemens 1 augustus bij veiling en 22 augustus bij afslag in het koffiehuis Meijer te Middelhamis in het openbaar te ver- koopen: De bekade en onbekade gronden langs het Haringvliet voor de polder West plaat, bestaande uit uitmuntend jachtvrij Weiland 384.1.5 Hectare onder de ge meente Sommelsdijk. Grondbelasting 1163,19 De goederen hebben over de laatste 10 jaren, na aftrek kosten ge middeld opgebracht 12870,per jaar. op woensdag 30 mei j.l. kon aan de volgende meisjes worden bekendgemaakt dat ze het eindexamen aan onze school met gunstig gevolg hadden afgelegd: Voor het diploma LBO met als afstudeer richting Textielverwerkende beroepen slaagden: Evelien van de Heuvel, Marieke van de Klooster, Jeanet Mierop, Marjan Looij en Jeanette Trommel. Voor het diploma LBO met als afstudeer richting Verzorgende beroepen: Jacqueline Bakker, Gerda Bakker, Janet Bosland, Willeke Hobbel, Jacqueline de Jager, Marja Jordaan, José Koppenaal, Piroska Koppenaal, Magda Koppelman, Anja Krijger, Christina van Noord, Ka- rine van Oudenaren, Ina van de Put, Nella van Splunter, Teuny van de Veer, Anne- marie Vermaat Liesbeth Verolme en Jo- landa Wiegel. Voor het diploma met de naam Vrije afstudeerrichting zijn dat Anneke Bra- ber, Trix Joustra, Annemarie Polak, He leen van de Loenhorst Caroline van Splunter, Ema Rooij en Margriet Vis been. En voor het diploma LBO zonder nadere TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur g 01870-3477 KS aanduiding: Lisette Droger, Marjan Hoek, Annette Krijtenberg, Joke van de Kroon, Mientje Legierse, Jacoline van de Nieuwendijk, Annie Peekstok, Elma van de Ree, An neke Schutte, Jeanette Spruyt en Renata Verspeten. 1 kandidate kan nog door een herexamen een poging wagen alsnog een diploma te halen. Tevens kon de uitslag van het examen machineschrijven worden vastgesteld. Daarvoor slaagden: Sonja Appel, Petra van Dam, Margrieta van Drongelen, Heleen Goedegebuur, Marian Kersseboom, José Rodenburg, Jolanda van de Velde, Anja Joppe, Kla- zien Joppe, Jeanette van de Kroon, Mar griet Krijger, Helma van Leeuwen, Ingrid van Loon, Jolanda Matsinger, Willeke Nieuwland, Christine Smits, Ella Ver- maas en Tanja Wielaard. 1 kandidate moest worden afgewezen. Alweer kan dhr. Breunesse temgzien op een zeer suksesvol jaar. Openbare vrijwillige Verkooping, door bovengenoemde notaris, krachtens bevel van de Rechtbank, Het uitmuntende Jacht- en Tiendvrije Bouwland, met Dijken, Wegen en Wate ringen, benevens Huis, Tuin, schuren en erven, alles gelegen en uitmakende den Van Pallandspolder met de buitenge legen Zet- en Rietlanden, ter gezamenlijke grootte van 257.34.38 Hectaren, ge meente Middelhamis. De polder werd in 1866 ingedijkt. De te veilen goederen hebben over de laatste 10 jaren, netto, per jaar ƒ11360,opgebracht De veiling geschiedt in 36 percelen, afzonderlijk en gecombineerd. BURGERLIJKE STAND MIDDELHARNIS GEBOREN: Cornells z.v. Com. J. Krijten berg en T. Soldaat - Gerrit z.v. Krijn Koning en M. Visser - Leendert z.v. Marinus de Leeuw en J. Koote. ONDERTBOUWD: Abram Kool, 20 jaar en B. K. van Delft 17 jaar. GEHUWD: Adr. v.d. Gijze, 25 jaar en C. G. de Wert, 22jaar-AdrianusNelis, 20 jaar en S. van Wezel, 19 jaar. OUDDORP GEBOBEN: Jobje d.v. Pieter Bosland en J. Tanis - Krijn z.v. Nicolaas Flikweert en C. Verhage - Jan, Thomas en Jannetje, drielingen van Abraham Hoek en G. Voogd - Aagje d.v. Jan Verhage en G. Aleman - Evert z.v. Eeuwit Grinwis en N. Verhage - Neeltje d.v. Adr. Knape en E. Tanis- Klaartje d.v. Math. Heerschap en J. de Jong- Argaantje d.v. Jan Meijer en M. Meijer P.J.d. OVEBLEDEN: Krijn Grinwis, 17 jaar, z.v. Jacob en Kaatje de Mooij - Adriana v.d. Klooster d.v. C. v.d. Klooster en L. Sper ling - Jacob van Huizen, 21 jaar, z.v. Corn, en L. Tanis. GETBOUWD; Maarten Meijer, 28 jaarenA. Breen W.d., 23 jaar. VROEGER EN NU Vroeger Kochten de menschen een nieuw kleed als het oude versleten was. Nu Wordt 't geheele gezin in 't nieuw gestoken, telkens als de mode veranderti VroegerGaven de ouders hunkinderen een opvoeding volgens staat en vermogen. Nu Worden de kinderen opgevoed boven hun staat en boven het vermogen der ouders. Vroeger Leerde de zoon het vak van zijn vader. Nu Moet hij dokter, advocaat ambte naar worden; in elk geval een heer, en later.... gebrek lijden. Vroeger Leerde de moeder haar doch ter, koken, wasschen, strijken, stoppen en naaien. Nu Maakt zij er een modepop van. Vroeger Droeg vader op zon- en feest dagen een zilveren uurwerk. Nu Hebben de kinderen een zakuur- werk, de jongelieden gouden dasspelden. Vroeger Rookten de groote menschen op tijd een pijpje. Nu Rooken de kinderen sigaren en de jonge dames sigaretten. Vroeger Speelden de kinderen met hoepel en kaatsbal. Nu Spelen zij met een rijwiel. Vroeger Was de kamer netjes op geschikt. Nu Vindt men er tapijten, pendules, kandalabres, groote spiegels, vazen en nuttelooze pmllen. Vroeger Betadde men met contant geld. Nu Vraag het maar aan de winkeliers, slagers, kleermakers, schoenmakers, bakkers. Vroeger Liet vader nog een stuivertje na. Nu Wordt hij voor zijn tijd uitge spannen. Publikatie van de Vereeniging Streekmuseum Goeree - Overflakkee Kerkstraat Sommelsdijk A. J. K. Bergeendjes worden in een konijnehol geboren, waar ze zich niet kunnen drogen in de zon. Daarom beginnen ze, nog maar drie minuten oud, zich te poetsen. Om uit het nesthol te kunnen komen, presteren ze het om sprongen van een halve meter hoog te maken. (Foto: Grasduinen) De vogelwereld'is in rep en roer. Het gezang verstomt, want het is ploeteren geblazen. Ouders vliegen af en aan met voedsel voor hun pasgeboren, naakte jongen. Tenminste zo gaat het in heel wat vogelgezinnen. Bij eenden, kieviten en andere bodembroeders weegt het ouderschap minder zwaar. Hun jongen zitten er al meteen warmpjes bij in superdons en kunnen vrijwel direct voor hun eigen kostje zorgen. Frans Buissink ging op onderzoek uit of en waarom de lasten onder vogels ongelijk verdeeld zijn en doet verslag in het juninummer van Grasduinen. Couveusekinderen en donsjongen De weg van pasgelegd ei tot jonge, enigszins zelfstandige vogel is voor zowel stmikbroeders als nestbroeders, ongeveer vier weken lang. Bij de lijster wordt uit een dooier, die ongeveer 20% van de ei-inhoud in beslag neemt, een „couveuse kind" geboren, terwijl de dooier van een kievitsei wel 60% van de ei-inhoud beslaat en een kwiek donsjong oplevert. De donsjongen zijn behoorlijk in het voordeel en hoeven niet dagenlang kaal en rillerig te bedelen om voedsel. Ze kruipen uit het ei, laten zich opdrogen en stappen de weide-wereld in: oogjes open, bontjasjes aan en klaar voor het leven. Het enige nadeel voor donsjongen is, dat ze een maand lang in het benauwde ei hebben moeten zitten, terwijl een lijsterjong al na twee weken uit de te klein geworden schaal stapt. Hij moet dan echter nog twee weken door zijn ouders gevoerd en verzorgd worden voordat hij de wijde wereld in kan. De meeste donsjongen worden geboren in streken waar geen bomen of struiken groeien. Op de toendra's en in weidegebieden heeft 65% van de vogelsoorten „nestvliegende" donsjongen, in tegenstelling tot de dichtbeboste zones rond de evenaar waar de ouderzorg een piek bereikt Slechts 6Vi% wordt daar gekleed geboren. En in de wouden van Zuid-Amerika is het helemaal een blote boel: maar 4% van de vogels krijgt donzige boorlingen. Zwart, wit, gestreept en op hoge poten Bij kleinere vogels groeien tussen het dons door uit aparte papillen de echte veren. Bij grotere vogels groeien dons en veren in opeenvolgende generaties. Eerst is er nestdons, dat plaats maakt voor het echte dons, dat bij de volwassen vogel dienst doet als „ondergoed". Het echte jeugddons is los van stmctuur en uitermate geschikt om warmte vast te houden. De kleur van het dons heeft zich aangepast aan het geboortegebied. Zwarte kuikens treft men aan op donker water en witte kuikens in hete zandgebieden. De gestreepte jonkies gaan verscholen tussen het gras. Alle andere vlekkenpatronen dienen om de ronde kuikenvormen „af te breken" en te verbrokkelen tot willekeurige vlekjes in het landschap. Opvallend bij alle donsjongen zijn hun enorme poten, die ze een grote mate van zelfstandigheid en bewegingsvrijheid geeft. Jonge wilde eenden, die niet direct aan de slootkant geboren worden, maken direct nadat ze uit het ei zijn gekropen, bewaakt door hun moeder, tochten van soms vele kilometers naar hun voedselgebied: het water. NIEUWE TONGE Het Nederlandse Rode Kmis, afdeling Nieuwe Tonge zal op woensdag 20 juni a.s. de jaarlijkse bloedafname-avond hou den. Bedenkend dat mede dankzij hettoe- dienen van bloed of het toepassen van produkten hiervan, aan zieken, alsmede slachtoffers van natuurrampen, oorlogs situaties, verkeersongevallen etc, weer een kans op herstel wordt geboden, moet dit voor iedere gezonde inwoner van Nieuwe Tonge van 18 tot 65 jaar een aansporing zijn om op bovengenoemde datum bloed af te staan. Als u hiertoe bereid bent vul dan het bij u aan huis bezorgde aanmeldingskaartje in. Pinkstervakantie-aktiviteiten in „Het Diekhuus" Voor kinderen in de leeftijd van 8-13 jaar organiseert de Kinderfilmgroep twee leu ke video's om 2 uur. Voorverkoop van de kaarten in „het Diekhuus" aan de bar. Vanaf 6 juni. ,-, De filmgroep hetgeen door vrijwilligers zal worden op gehaald. Tevens kunt u zich opgeven bij de heer J. Kreeft, Weistraat 15, tel. 01875 - 1876, mevrouw A. B. van den Doel- Campfens, Sint Pietersweg 2, tel. 01875 - 1419 en alsnog in „Ons Dorpshuis" op 20 juni a.s. VERVOLGVERHAAL door Dignate Robbertz G. F. Callenbach B.V. Nijkerk 43 ------------------------------------- Natuurlik.... omdat julder zó gróos bin.... maer as ik van m'n leven is trouwe dan doe 'k dat toch nie mee een errebeier, want dan oor ik êel m'n leven deur de boeren ge-ëzeld. Ze leek nu wel een hoofd groter en haar gezicht kreeg een uitdrukking of ze veel ouder was en het leven voor een deel had doorgemaakt Goeie nacht Ze wuifden allebei met hun hand. Samel bleef staan tot ze de dijk afwas en riep: As jie onder de stad dient en 't is Annetjesliesje, dan gaen jie en ik is uut Dat doe je toch nie, riep ze terug, neem maer een boeredochter. Ik doe 't wel... 'tis afgesproke. Hij beet op zijn lippen, moest iedereen het nu over een boerendochter hebben? Ontevreden met zichzelf en al de anderen bleef hij nog staan tot het geluid van haar klompen wegstierf De avondwind zong door de olmen toen hij de dreef opging, maar hij wilde niet meer naar het huis en de schuren kijken. Naast haar vader stapte Kee de Steenweg af, halverwege keek ze om en wuifde naar Jikkemien, die het gordijn opzij had geschoven. Simen droeg de reiszak met kleren over zijn schouder. Soms lette hij op Kee's gezicht. Dat was bedaard, net zoals Jikke mien kon kijken. Hij was blij met haar dienst, ze zou er kunnen leren en voor haar leeftijd kreeg ze veel geld. Hij liep er over te denken dat hij nu iets moest zeggen, ze ging voorgoed de deur uit. Er was veel mans volk op het hof, ze zaten met de meiden in de bakkeet en sliepen allemaal op de zolder, zover hij gehoord had en in den oest huurde de boer knechts, die niet van het eigen volk waren. Je moet altied goed oppasse, Kee. Dat spreekt vader! Ze liepen op het zandpadje, naast de weg, dat stapte gemakkelijker en je hoorde niet aldoor je eigen voeten. Kee paste op dat ze har schoenen niet vuil maakte. Je komt af en toe maer is naer uus, zei Simen weer, je moeder zal blie weze as ze je ziet Ik ebbe êes in de maend een kuirdag. anders kan 't nie. Hij ergerde zich aan haar korte antwoorden. Knorrig gooide hij de reiszak op zijn andere schouder en strui kelde over een steen. Ze moesten achter elkaar lopen, er stond dicht stmikgewas, de takken waren nog vochtig van de regen die 's ochtends gevallen was en Kee hield haar rokken stijf bij elkaar. Doe nie zó fienistig, meisse, je loopt as een juffer. Maar dan had hij al spijt van zijn woorden. Het was toch goed dat ze er netjes uit wilde zien, als ze op het hof kwam. Ineens vond hij dat ze nog maar een kind was, met de smalle schouders en de dunne enkeltjes, die vanonder haar te korte keusje kwamen. 't Is een biezonder voorrecht dat jie zó'n goeie plekke kriegt, je moeder moch, toen ze zó oud was as jie, êel wat arder anpakke. Waerdeer dat, m'n kind. En as 't er is volk komt ou dan goedje fesoen, de boerinne is van afkomste, d'r vader ei vier 'oven in eigendom. Ze knikte en keek naar de afgelopen klompen van haar vader. Hij had toch z'n ouwe Zondagse schoenen wel aan kunnen doen. Simen bedacht wat hij nog meer zeggen kon, maar het meisse gaf zo weinig asem. Kee liep alles goed op te nemen. De boerderijen lagen niet zo ver uit elkaar, overal liepen hoenders met kuikens en in de weiden sprongen de lammers. Ze had een blij gevoel. Nu zou ze eigen baas worden, zelf over haar geld beschikken en met haar vrije dagen doen wat ze wilde. Ze moest beginnen te spraren, om grote kml- len te kopen en twee tuug kralen. Gitten en rooie, nu droeg ze nog altijd de kleine rooitjes van grotemoeder Piete en in de week had ze niet anders dan porceleinen die aan de binnenkant wit waren. Een paar maal stonden ze stil onderweg en sprak Simen nog enkele woorden, maar ze was te veel vervuld van eigen gedachten. Daarom zweeg hij verder, tot ze bij de zijweg kwamen. Het tweede hof links moesten ze zijn. Kee schoof de koorden van het reticuultje, dat ze in haar hand had gedragen, over haar pols en zei: Geef de zak noe maer ier, vader, ik kan best allêene, jie moe nog zó'n ende trug. Langzaam liet hij de zak van zijn schouder glijden. Ik kan je toch net zó goed toet op 't 'of brienge, de boerinne zal 't raar yinde as jie allêene komt, je bin nog zó joenk. Ze greep haar spullen, maar de zak woog, het onder-einde sleepte. Simen schudde z'n hoofd. Kiek noe is, d'r zitte een vrachte keuzen in, je moeder ei zeker nog nieuw gekocht. De boerin was een zachte vriendelijke vrouw, die Simen in den uuze vroeg. Hij deed zijn ouwe klompen af en Kee zag dat hij twee grote stoppen op de bovenkant van zijn kousen had. In den grooten uuze met de glimmende mahoniemeubelen stond ze even wat verlegen. En oe is 't uus, Joosse, maek je vrouwe 't nogal goed en de joengers? Dat gaet awel, vrouwe. Hij hield de reiszak nog stevig vast Kee duwde hem aan, hij kon die toch wel neerzetten. Ze kreeg het er warm van. De boerin riep in de gang, de grote meid kwam aanlopen en knikte goedendag. Zó Keetje.... bin jie d'r al. Dan zal ikje is wieze waer of je je goed kan berge, geef de zak maer ier, Joosse. Simen wist niet goed wat hij zeggen moest en of hij nu nog kon blijven staan. Dag Kee! Zijn stem was schor, aarzelend stak hij zijn hand uit, ze bleef nu toch hier wonen. Dag! Slap legde Kee haar hand in de zijne. Dag! Dan was ze weg, achter de meid aan. Simen hoorde hen stommelen en over de zolder lopen. Hij veegde langs zijn ogen en keek schichtig naar de boerin. As de kinders gróót óore, dan ist er wel is een zwaer oogenblikje, zei ze, ik zal een flienk vrommes van je dochter maeke, die goed kan werke, wees 't er gemst op. Het was stil en leeg na Kee's vertrek. Jikkemien miste haar het meest als ze thuis kwam van haar werkhuizen. Ze was dan gewoon het kind bij de tafel te zien zitten met breisel, of een enkele keer zonder wat. Ze zat dan meestal met haar kin in haar handen en keek de Steenweg langs. Ze had warme koffie en Jan speelde naast het tafelkastje. En het was ook vreemd dat ze niet meer tussenbeide moest komen als Kee op een vinnige mzietoon tegen Arend begon, die dan beduusd achter de kmkstoel kroop of zich ergens anders zocht te bergen voor Kee's handen, die erg los hingen en dadelijk naar hem uitschoten. Simen kon zich daar zo kwaad over maken dat het hele huis op stelten kwam te staan en Jikkemien zelfwas altijd weer opnieuw ontdaan over de heftigheid. Van wie Kee dat geërfd had? Simen was als een lam, en zij wist ook niet dat ze ooit tegen iemand zo was uitgevallen als Kee tegen haar broertje kon doen. (wordt vervolgd) H: He H: l^ i.* 1 \r 1 1.. .1 de vogelkooi met de protesterende papegaai de clubfauteuils die meer dan een ons wegen de schemerlamp met die zware poot het ledikantje van de kleine Joost het ochtendblad van gisteren alle flessen uit de kelder ook de lege de jongens van flakkee expresse nemen echt alles mee als ze aan het verhuizen zijn flakkee expresse 01870-2188 middelhamis 01883-20016 hellevoetsiüis 01110-3163 zierikzee Vogeljongen...; ^.^.^^.^.^^.^^.^.^.^.^.l^l^^^^.:^l^^.;^^^.^.l^J^^.^.^.^■^.^.^.l^l^^.l^l^:^>^^■^■^■'^l^^■^.^.^^.4.^.^4.^.:^^.^.^.^.l^^.^^ 4:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5