Fa. P. Kastelein ook in Reformprodukten Predikbeurten Echtpaar Korteweg-Dorsman te Ouddorp 65 jaar getrouwd Expositie mtk van amateursciiiiders in Ouddorps museum Politiebericliten AI(l(oord met verlcoop grond en opstal aan Geref. Kerlc Vrijgemaal(t Afschuw over beschieting Kleuters gingen op excursie Pinksterdienst in de Gereformeerde Kerk Middelharnis Geslaagd voor sluismeester Uitslag A.B.N, wedstrijd Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 8 JUNI 1984 Momenteel zijn in de voormalige raadzaal van het museum „Oud dorps Raad- en Polderhuis^' wer ken van een viertal amateurschil- ders uit de gemeente Goedereede tentoongesteld. Een deskundige ju ry, bestaande uit de kunstschilderes Hermine Arends te Ouddorp en de heer F. H. BieÜng, antiquair te Zie- rikzee, heeft uit hun werken 35 schilderstukken geselekteerd, die voor expositie in aanmerking kwa men. De amateur schildert en tekent voor zijn plezier en doet dat vaak in een betrekke lijke eenzaamheid. De resultaten van zijn werk zijn meestal te bewonderen door een beperkt aantal mensen, omdat ze slechts de wanden van het eigen interieur en dat van familie en vrienden sieren. Elke ama- teurschilder wil graag zijn werken aan een groter publiek tonen. Deze mogelijkheid is nu geboden in het Ouddorps museum. Van W. A. de B akker uit Ouddorp, die na zijn pensionering is begonnen te schil deren en in tien maanden tijd al 100 werken geproduceerd heeft, zijn tien schil derijen te zien. Ze benaderen het werk van de naïve schilderkunst, zijn veelal ont sproten aan de fantasie en getuigen van een duidelijke visie, zoals „Nabij het einde" en „Vrederijk" laten zien. Mevr. Komtebedde-Boon uit Goede reede toont een aantal werken, vervaar digd in verschillende technieken, o.a. en kele stillevens. Van haar werk springt „Portret met borstbeeld" er duidelijk uit Mevr. J. Posthuma-van Damme uit Oud dorp schildert al langere tijd en heeft de techniek van het aquarelleren duidelijk in de vingers. Van haar zijn tien aquarellen te zien, voor het merendeel stillevens en bloemen. Vooral in „Paaltjes met bloe men" en „Tulpen in vaas" heeft ze de mogelijkheden die de aquareltechniek biedt, uitgebuit. Een aantal werken van van haar zijn te koop. De heer Tj. Vogelzang van Goedereede- Havenhoofd tekent al vanaf zijn kinder jaren. Hij exposeert een aantaJ olieverf- schilderijen van schepen, ook vissers schepen in de haven van Stellendam zijn hier te zien. Zijn techniek kan vrijwel professioneel genoemd worden. Heel sfeervol zijn „Schiedam, Lange Haven" en „Zeesleper Holland" in haven van West-Terschelling". Aan de tentoonstelling is voor de expo santen een publieksprijs verbonden, die door het museum beschikbaar wordt ge steld. Bezoekers kunnen d.m.v. een for mulier kenbaar maken, welk schilderij ze het mooist vinden. MELISSANT Op zondag 10 juni a.s. Aanvang 17.00 uur. Voorgangen Ds. T. Talsma te Drach ten. Organist Sjaak Melissant. Decla matie: Corrie Mijnders en met mede werking van het Christelijk Gemengd Zangkoor „Vaya Con Dios", o.l.v. de heer J. Zuidgeest. Deze tentoonstelling duurt t/m 30 juni. Hierna nog de volgende aktiviteiten: 2 Juli t/m 6 augustus: tentoonstelling „Het Koggeschip" 7 augustus: Zomeravondconcert: dwars fluit en gitaar. 8 augustus t/m 25 augustus: tentoon stelling modelbouw. 26 augustus t/m 15 september: tentoon stelling karakterpoppen. Openingstijden museum: t/m 16 Juni: maandag t/m vrijdag: 13 tot 17 uur. zaterdag: 10 tot 13 uur en 14 tot 17 uur. Vanaf 18 Juni: maandag t/m zaterdag: 10 tot 13 uur en 14 tot 17 uur Toegangsprijzen: Volwassenen 2, Kinderen en 65-plussters: ƒ1, Op Tweede Pinksterdag is het museum geopend van 14 tot 17 uur. Tevens kan die middag de toren beklommen worden. - Diefstal Ten nadele van een inwoner uit Nieuwe Tonge werd uit zijn personenauto een hoeveelheid benzine gestolen. De auto stond voor de woning van benadeelde en op 5 juni 1984 bemerkte hij dat on bevoegden de brandstof hadden gestolen. - Vrije vogels Te Middelharnis zijn op twee verschil lende adressen twee dwergpapagaaien ko men aanvliegen. Eén dwergpapagaai heeft een groene rug, blauwe staart, gele buik en een rode bef. De andere vogel is over wegend groen van kleur en heeft een blauwe staart. Het is niet uitgesloten dat de vogels uit een volière of iets dergelijks zijn ontvlucht De eigenaar kan zich op het politiebureau te Middelharnis vervoegen om de adressen van de vinders te be komen. De vogels zijn daar tijdelijk onder gebracht - Aanhangertje gestolen In de nacht van 5 op 6 juni j.l. werd er te Nieuwe Tonge een tweewielige aanhang wagen gestolen. De aanhangwagen had een lengte van ca 3 meter, en een breedte Raad Middelharnis: De gemeenteraad heeft zich gisteravond akkoord verklaard met de verkoop van het voormalig slachthuis op het Oostvoorgors aan de Geref. Kerk Vrijgemaakt, inclusief de bijbehorende grond, voor een bedrag van 40.000, totaal. De kerkeraad is voornemens aldaar een eigen kerkgebouw te stichten. Alleen dhr. Kersbergen (WD) liet aantekenen tegen de genoemde-, zijns inziens te billijke prijs bedenkingen te hebben. Van de zijde van het College werd bij uitgetrokken zijn. Het blijven mijn naaste monde van wethouder J. Th. M. Jacobs broeders en ik hoop dat het hen daar goed toegegeven dat het taxatiebedrag „zeer zal gaan", verklaarde de (Gereformeerde) belangrijk hoger" ligt maar dat gebleken is heer Krijgsman. dat het pand voor het taxatiebedrag niet „Ze zijn allemaal van óns uitgegaan!" verhandelbaar is. Dhr. Jacobs stelde de corrigeerde de (Hervormde) heer v.d. moeilijke verkoopbaarheid tegenover het Ketterij. vergelijk zoals door dhr. Kersbergen ge- „Ik denk dal we dan maar naar Jacobs maakt Volgens deze zou gerelateerd (R.K.) moeten kijken, merkte de (Chr. aan grondprijzen elders berekend al- Geref.) mevr. van Eek spits op.... leen de grond al 35.000,moeten kosten; voor het gebouw met een inhoud van 700 m' zou dan slechts 5000,— hoeven te worden betaald.... Het leek dhr. Kersbergen te gering. Vanuit de raad bevestigde dhr. Hoog- zand de moeilijke verkoopbaarheid en hij vond het prima dat het object aan de Geref. Kerk Vrijgemaakt zou worden ver kocht en aan zijn instemming verbond dhr. Hoogzand de volgende filosofie: „In Nederland, en voornamelijk in de grote steden loopt het kerkelijk leven wat terug, maar Middelharnis heeft een prach tig tegenvoorbeeld. Een badhuis werd eerder Koninkrijkszaal van de Jehova Getuigen en een slachthuis zal nu Kerk gebouw worden...." „Een goede be stemming", vond dhr. Hoogzand. Weth. Jacobs daarentegen verklaarde zich „wat verdrietig" bij het zien van zoveel kerken waarin hij de grote ver deeldheid zo duidelijk ziet gedemon streerd. Instemming met de verkoop kwam ook van dhr. P. Krijgsman (CDA) die overi gens bekende zelf het kerkbestuur op dat plekje te hebben gewezen: „Ik ben blij dat ze goedkoper af zijn dan de kerk waar ze Sommelsdijk: Sinds enige tijd is er bij Sommelsdijks' oudste zelfbedieningszaak Fa. P. Kastelein, op de Voorstraat te Sommelsdijk sprake van een uitbreiding van het reeds bekende assortiment: levensmiddelen, kaas, vleeswaren, zuivel, drogis terij en cosmetica. Er is nl. een hele hoek ingericht met reformprodukten. Deze natuurprodukten, o.a. van zonnatura, worden naast of in plaats van de gewone voeding gebruikt om een betere konditie op te bouwen of te behouden. Na een eerste kennismaking, op de Havendag, met een assortiment van 10 Biomost vruchtensappen, zal er tijdens de Holle Bolle dagen bij Kastelein op de Voorstraat gelegenheid zijn kennis te maken met een aantal van deze voor velen nog onbekende produkten. B.v.: natuurdrop, rijstwafels, finse honing- koekjes, volkoren stroopwafels, muesli (10 soorten), Pacha, de koffie- vervanger, jam waarin de suiker is vervangen door ingedikt perensap en de zonnatura, vita, voedingssupplementen. Raad Oostflakkee: In zijn op 5 juni j.l. gehouden ver gadering, heeft de gemeenteraad van Oostflakkee unaniem zijn af schuw uitgesproken over de recente beschieting met een vuurwapen, van de woningen van de burge meester en een van de wethouders. Bij de beschietingen hebben zich gelukkig geen persoonlijke onge vallen voorgedaan, maar de kans daarop was niet denkbeeldig. De raad sprak de hoop uit dat op sporing van de dader(s) spoedig een feit zal zijn. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd met de grootst mogelijk meerderheid besloten be paalde maatregelen te treffen, waar toe een krediet van 15.000, beschikbaar werd gesteld. OOLTGENSPLAAT Met een echte brandweerwagen door het dorp Daar zaten ze dan, uitgedost met een sierlijk hoofddeksel in een echte brand weerwagen, de kleuters van de Chr. Kleu terschool „André Marie". Dat was een kolfje naar hun hand, want de chauffeur de vroegere pompbediende, de heer Abram Duim reed met elke groep een rondje door het dorp en zo af en toe ging de sirene om de ouders te attenderen dat hun zoontje of dochtertje met deze mooie nieuwe brand weerwagen voor de deur stond. En Adrie Kroon vertelde hun wat de brandweer mannen allemaal moeten doen als er „echt" brand is. Hij deed dit als pomp bediende in de kazeme, waar zijn vrouw Mien zorgde voor limonade voor de kin deren en koffie voor de moeders. Vier adressen De juf s van de school met de dames van de oudercommissie hadden voor deze woensdag vier adressen opgezocht in Oolt- gensplaat om deze jeugdexcursie mogelijk te maken. Er waren vier groepjes met elk ongeveer 15 kleuters samengesteld en ombeurten ging het naar de bakker, de smid, de rijwielhersteller en de brandweer. Het was overal erg leuk. Smid P. Kamp aan de Voorstraat had zijn vuur aan gemaakt en men mocht zelfs met een grote hamer op het aambeeld slaan. De heer Kamp maakte zelfs enkele kleine voor werpen, o.a. een hele kleine schrepel om mee te wieden en deze spulletjes kregen de juf s mee naar school. Rijwielhandel Klaas Kamp, eveneens aan de Voorstraat liet zien hoe of een lekke band van de fiets wordt gemaakt en in de winkel zag men leuke kinderfietsjes en nog een heleboel dingen die gebruikt worden om de fietsen, groot en klein te versieren met alle mogelijke onderdelen. van ca 1.25 meter. De aanhangwagen was met een ketting en hangslot vastgebonden aan een boom voor de woning van be nadeelde. - Inbraak In de nacht van 5 op 6 juni j.l. werd er ingebroken in een woning in de Frans Halslaan te Middelhamis. Er werd alleen wat geld vermist Een aantal goederen vanuit de woning werden in de tuin terug gevonden. Een aantal kasten in de woning werden geopend en doorzocht Ook heeft men nog in de auto van benadeelde ge weest - Belediging van politie In de nacht van 7 junijl. werd een inwoner van Middelhamis aangehouden omdat hij een aantal politiemensen beledigde. Bij zijn aanhouding pleegde hij nogal verzet en meende ook het recht te hebben naar politiemensen te mogen schoppen. Nadat hij was overgebracht naar het bureau zag hij het verkeerden van zijn daad in. Na verhoor werd hij heengezonden. - Vreemde geit Niet alleen vogels komen aanvliegen, ook dieren komen soms buurten. Te Nieuwe Tonge is een geit aan komen lopen waar nog geen eigenaar van bekend is. Het dier is tijdelijk bij degene waar het beest is komen aanlopen. Het betreft een bruine geit met wat witte vlekken. Het had een ketting om de hals. Verzocht wordt of de eigenaar zich bij de politie wil melden. Zondag 10 juni 1984 Eerste Pinksterdag OUDDORP - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. W. J. op'tHof-Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen- Ger. Kerk 9.00 en 11.30 uur ds. B. Scholten en 18.30 uur ds. J. Jurring- Doops gezinde Gem. 9.30 uur dhr. Modder- kolk, koll. Bijz. Noden. GOEDEREEDEN - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. M. van der Linden en 18.30 uur kand. P. C. Zorge. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée; extra kollekte GZB - Ger. Kerk 9.45 uur gezamen lijk zingen, 10.00 uur ds. J. Jurring en 18.30 uur ds. B. Scholten, Veendam, MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., voor bereiding Heilig Avondmaal; extra kol lekte GZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. Talsma, Drachten en nam. zangdienst m.m.v. Zangkoor „Vaya Con Dios" o.l.v. J. Zuidgeest, organist Sj. Melissant DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. van Herk en 18.00 uur ds. M. van der Linden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; PinksterzendingskoUekte GZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Kniijmer; Pinkster zendingskoUekte GZB. LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten en 1530 uur samen- zangdienst. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quisten 18.00 uur ds. G. C. de Jong; extra kollekte GZB - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal (thema- dienst) en 17.00 uur zangdienst - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees- dienst en 14.30 uur ds. H. de Vries. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte PinksterkoUekte GZB - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. de Jager, voorberei ding Heilig Avondmaal; Pinksterkol- lekte- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok en 18.00 uur ds. A. Vos; Pinksterzen dingskoUekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. G. C. Klok; PinksterzendingskoUekte- Ger. Kerk 10.00 uur dhr. Hartkamp en 18.30uurds.J. Noordhof. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren en 18.00 uur ds. H. Verheul, Tholen; Pinkster zendingskoUekte - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 uur eerw. heer J. van Doom en 18.30 uur ds. A. Schaap. Cadeau's Bij de „Echte Bakker" Jan Visseren aan de Molendijk liep het jonge volkje door de brood- en banketbakkerij. Ze keken in de oven, ze zagen de grote koelkasten en aUe machines die nodig zijn om al die lekkere spullen te vervaardigen. Een krentebol ging er beslist goed in, niemand sloeg deze traktatie af Verder kregen de kleuters nog een sticker van de brandweer en een paar kleurplaten en een ballon. Van deze kleurplaten wordt er nog een wedstrijd georganiseerd, waaraan nog prijsjes zijn verbonden. Dankbaarheid moge dan een bloempje zijn dat in maar weinig hoven bloeit-, in het „hoQe" van het echtpaar KI. Korteweg-Corn. Kor teweg-Dorsman, een appartement in de Ouddorpse „Vliedberg" staat dat zeldzame bloempje in rijke bloei. Beiden zijn ze ruim 90 jaar, beiden zijn ze ook hartpatiënt maar in die betrekkelijke gezondheid mochten ze niettemin dinsdag 5 juni de 65-jarige Echtverbintenis gedenken. „We zijn de Heere dank baar" vertrouwt het echtpaar ons toe en hun dankbaarheid gaat ook uit naar direktie en medewerkers van „de Vliedberg", het huis dat hen sinds 1977 tot een echt thuis geworden is. Geboren en getogen in het oostelijk deel van het eUand, beiden zijn „Platenaren", gedijen dhr. en mevr. Korteweg'ook uit stekend in het meest westelijk deel, terwijl juist in Ooltgensplaat hun herinneringen liggen. Daar was het ook dat de volontair ter secretarie. Klaas Korteweg, zoon van een eerbare pakjesbode op Rotterdam het oog liet vallen op de schone oudste doch ter van timmerman Dorsman, de oudste van het elf kinderen tellende gezin van de dorpstimmerman. Toen in 1919 het huwe- Ujk werd voltrokken was dhr. Korteweg inmiddels tot ambtenaar gepromoveerd maar het salaris was desniettemin matig; de ijver daarentegen grootVandaar ook dat in 1924 de benoeming tot Gemeente secretaris volgde. Voorts was dhr. Korte weg notulist van vele poldervergaderingen en druk dat'ie het had.... Tot drie uur 's nachts zat hij soms te schrijven terwijl mevr. Korteweg, och- tendinens als ze is, de sponde al lang had opgezocht maar die aktiviteiten hebben nooit tot groter conflicten geleid dan tot 's vrouws uitroep „of't ie nog meer van.dat soort had...!" In het gezin Korte weg wer den twee dochters geboren en het gezin woonde in welhaast het meest grote huis dat Goeree Overflakkee kent, het huis aan de Voorstraat waarin nu het Gemeente kantoor gevestigd is. Voor de kinderen groot genoeg om er met succes verstop pertje te spelen en toen de Gemeente dan ook belangstelling had voor de huur van één-, en later meerdere kamers ten huize van de Gemeentesecretaris kon dat best. In 1954 toen dhr. Korteweg meer dan zijn best had gedaan zat het werkzame leven er voor hem op. Ze verlieten in 1967 het gigantische pand maar omdat er in Ooltgensplaat geen geschikte woning voorhanden was werd besloten tot de bouw van een nieuwe woning in Ouddorp, aan de Oudelandseweg. Eerst woonden ze nog een goed jaar in de Weststraat totdat de nieuwe woning gereed was om die in 1977 weer voor „de Vliedberg" te ver ruilen. „We hebben het hier beiden heel goed naar ons zin", verklaart het krasse echt paar eenstemmig. Want kras zijn ze ge lukkig nog en samen stappen ze nog naar het dorp. Op een van die tochtjes heeft mevr. Korteweg moeten ervaren dat ze nu echt een dagje ouder wordt. „Een heel vriendelijke juffrouw bood me aan om samen over te steken" zegt mevr. Korte weg en ze accepteerde die hulp al had ze 't ook nog wel zelf gekund, maar ze vond het zo lief van die juffrouw. „Maar tóen heb ik toch wel begrepen dat ik nu ruim negentig ben", zegt ze met een begrijpende glim lach. Maandag 11 juni 1984 Tweede Pinksterdag OUDDORP- Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 uur en - Doopsgezinde Gem. 10.00 uur dhr. W. Tanis, kollekte Bijz. Noden. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten. STELLENDAM- Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Schaap, Amemuiden. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. van den Berg, Leerbroek; extra kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden - Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Ger. Gem. 10.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. van den Bom; Pinksterzendings koUekte GZB. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 9.00 uur ds. L. Quist; extra kollekte GZB - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. den Butter- Ger. Gem. 9.30 uur lezen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. Kruijmer; 1 e kollekte kerk voogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds. OUDE TONGE - Ger. Gem. donder dagavond 14 juni 19.30uurds.B.v.d. Heiden, Woerden. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. C. Klok. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K.vanMeijeren; Pinkster zendingskoUekte. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 uu rds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 9.30 uur lezen - Oud Ger. Gem. 9.30 uur lezen. DEN BOMMEL BRUINISSE Dhr. Jac. Huizer, geboren Bommelaar, wonend te Bruinisse, sluismeester op de nieuwe Roompotsluis in de monding van de Oosterschelde, slaagde voor het Sluis- meestersdiploma. Van de 40 kandidaten die aan het examen deelnamen slaagden er slechts 11 SINT MAARTENSDUK Honderd en één jarige overleden Op de leeftijd van 101 jaar en 6 maanden is vrijdag overleden mevrouw S. Scherpe- nisse-Priem. Zij werd maandag ter aarde besteld op de Algemene Begraafplaats aan de Castelijnsweg. op de Braderie Dirksland - Appels raden De juiste soorten appels waren: 9 Winston Golden Delicious Gloster Prijswinnaars: 1. A. T. Lodder-Trommel te Dirksland. 2. M. Heerschap te Ouddorp. 3. D. van Haaften te Dirksland. - Dubbeltjes raden Het juiste aantal was 621 dubbeltjes. Prijswinnaars: 1. P. van Engen te Melissant met 625. 2. J. Wolfert te Dirksland met 630. 3. J. Hogchem te Dirksland met 635. 'X l6Z6n

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2