Grote Adler verkoopaktie Ophalen huisvuil EO-Familiedag in Utrecht 40-jarig jubileum g.v. „Olympia" MODEHUIS VAN ROSSUM Tuinfeest „De Beer op zaterdag, 16 juni 1984 Rotterdam-Euro poort P.V. „de Luchtbode" op zaterdag 16 juni FOTO- STRIP- VER- HAAL Let op nu speciale prijzen MANTELS vanaf 89- Burg. W. M. v.d. Harst Tamboer- en Trompetterkorps" grdenkt het 12V2 bestaan Isnbesteding bouwrijpmaken jedrijfsterrein Tonisseweg' Gevaar in en om het huis Resultaten in de landbouw in 10982/83 nog op peil JAPONNENvana, 49,- enz. enz. Bladz. 2 „eilanden'SH^ VRUDAG 8 JUNI 1984 Het gekrijt van de gewonden, maandagavond bij de grootscheepse oefening in Nieuwe Tonge, is niet van de lucht geweest, maar de een liet zich meer gaan dan de ander. Kampioen schreeuwerd was voor ons gevoel de jongeman die u op de foto de sluizen open ziet zetten, Marienus van Loon uit Oude Tonge, lid van de jeugdbrandweer aldaar. Een vluchtige controle van de manier waarop Marienus' arm verbonden was wees uit dat de helpers niet een zgn. „mitella" maar een z.g. „brede das" hadden moeten gebruiken. Marienus gaf vol overgave uitdrukking aan de zinnebeeldige pijn die daarvan de oorzaak was. „Doet'er wat an, doet'er wat an", schreeuwde hij steeds, maar niemand die op het idee kwam het verband te veranderen. Op zaterdag 16 juni aanstaande wordt van 10.30 -16.30 uur in en om het inter nationaal centrum voor zeevarenden „De Beer" een tuinfeest/bazar georganiseerd. De officiële opening wordt om 10.30 uur door de heer Frode Hande, vice-consul van Noorwegen, verricht. De opzet van dit evenement is om het publiek kennis te laten maken met het werk dat Neder landse en buitenlandse zeemansinstel lingen en -kerken voor de opvang van de zeevarenden doen, alsmede door middel van de bazar een financiële injektie voor hun werk te verkrijgen. Zo vindt u er onder meer stands van de Deutsche Seemannsmission, The Mis sions to Seamen, Noorse, Zweedse, Deense en Finse zeemanskerk en de Ver eniging Maritiem Gezinskontakt met pro- dukten uit deze landen. Voorts is er in de Kong Olavs Kapell, welke op het terrein van „De Beer" is gelegen, ook een bazar. Dit evenement wordt door de heer Frode Hande om 10.00 uur geopend. Bovendien wordt het feit herdacht dat de Kong Olavs Kapell en „De Beer" ditjaar respektievelijk het 4e en 3 e lustrum vieren. Dit feestelijk gebeuren wordt verder op geluisterd door een optreden van de Ro- zenburgse Harmonie Vereniging UDI met het majorettenkorps 13.00 uur), als mede met demonstraties door de Gym nastiekvereniging „Brinio" (14.30 uur), de Gemeentelijke Havendienst, Regio nale Brandweer en Rozenburgse Red dingsbrigade. Voorts zijn er diverse kinderspelen en er is gelegenheid voor ponyrijden en zwem men. In het centrum worden verschillende films vertoond. Vanaf 11.00 uur is er om het half uur (tot 14.00 uur) autobusvervoer, verzorgd door de firma Europa Express/Vermaat), van Rozenburg (molen - bushalte Z.W.N, met verbinding metrostation Hoogvliet) naar „De Beer^'. Dit vervoer is gratis. Vanaf 15.00 uur vertrekt de bus van „De Beer" naar Rozenburg. HERKINGEN Uitslag wedvlucht St Quentin 2 juni 1984. 153 duiven, los om 7.10 uur bij Z.W. wind. Afstand 215 km Eerste duif 9.10 uur, laatste duif 9.37 uur. Ph. Logmans: 1, 2, 4, 5, 19, 20, 37; G. Logmans: 3, 7,1112; M. Huizer en Zn.: 6, 8, 33; J. Molenaar: 9, 26, 28, 31, 35, 38; J. den Boer: 10,21,23; H. Kievit 13, 27, 32, 36; C. Vreeswijk: 14, 16, 2$; Gebr. Volaart 15,17; H. Kamerling: 18, 34; H. v.d. Ochtend: 22, 29; A. het Jonk: 24; J. Kievit 30; J. A. Veldhuizen: 39. OOSTFLAKKEE In verband met Tweede Pinksterdag zul len de containers huisvuil op dinsdag 12 juni worden geledigd door de ophaaldienst in Oostflakkee Op D.V. zaterdag 16 juni a.s. houdt de Evangelische Omroep in drie hallen van de Jaarbeurs in Utrecht zijn dertiende Familiedag. Er worden 20.000 a 25.000 bezoekers verwacht, van wie vijf- a zes duizend kinderen. De dag krijgt een extra feestelijk karakter wegens de onlangs ver kregen B-status die in oktober in werking treedt De Familiedag begint om tien uur en duurt tot 's middags vier uur. De toe gang is vrij en iedereen is welkom. Thema Het thema van de Familiedag wordt gevormd door de woorden van de Heere Jezus: „Ik ben gekomen opdat zij leven hebben en overv/oeö?" (Johannes 1010). Daarover spreekt 's morgens EO-mede- werker Henk Binnendijk en 's middags EO-voorzitter ds. J. H. Velema. Op het kinderfeest in de Bemhard- en Marijkehal krijgen de kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar een afwisselend pro gramma aangeboden, waarin hetzelfde thema is verwerkt. Alle bezoekers van de Familiedag leren een nieuw lied, „Leven en overvloed", dat speciaal voor deze dag is gemaakt door Harry Govers. Muziek Er is veel muziek en samenzang op deze Familiedag. Gert en Hermien Timmer man brengen, samen met hun dochter Sandra, zowel 's morgens als 's middags een aantal liederen ten gehore, 's Morgens laten enkele jeugdkoren in een gezamen lijk optreden van zich horen; 's middags is er een speciaal samengesteld koor dat nog veel meer leden telt Koor- en samenzang worden op de piano begeleid door Loek van der Leeden en op het orgel door Jan van Weelden. Tot de overige programma-onderdelen behoort een aankondiging van de radio- en tv-programma's, die de EO in het komend seizoen hoopt te gaan brengen over het gezin. Verder is er een korte terug- en vooruitblik op de aktie „Pompen voor eten", die onlangs het onverwacht hoge bedrag van 3,5 miljoen heeft opge bracht. Er zijn nu hulpverleners en -mate rialen onderweg naar Noord-Oost Bra zilië, dat zoals bekend geteisterd werd door vijfjaar droogte. De presentatie van het hele Familiedag-gebeuren is in handen van Feike ter Velde. Enkele punten Tot slot nog enkele punten: Het Jaarbeursterrein in Utrecht ligt vlak bij het station. Treinreizigers kunnen een NS-reduktiebon, die op de EO-Familie dag 20% korting op de kosten van een treinreis geeft, aanvragen bij EO's af deling In- en Externe Betrekkingen, post bus 565, 1200 AN Hilversum. In de Irenehal zijn speciale ruimten ge reserveerd voor invaliden en gehoor gestoorden. Er is géén crèche. Men wordt vriendelijk verzocht kinderen van 4 tot en met 12 jaar naar de Bemhardhal te brengen en deze daar zowel aan het eind van het och tend- als het middagprogramma weer af te halen. OOLTGENSPLAAT )p zaterdag 16 juni a.s. wofdt het feit rdacht dat bovengenoemd muziek- rps, ook bekend als „de Drumband" op uni 1972 werd opgericht }aar de winterperiode niet de geschikt- tijd is om buiten te musiceren heeft m de zomermaand juni gekozen om ter van het jubileum, op te treden. Het ficiële gedeelte zal in november plaats iden. 6 juni wordt een bijzonder hoogtepunt meer daar het in de bedoeling ligt, dat n het muziekkorps zich in de splinter- iuwe uniformen presenteert op het F.B.-terrein alhier. estuur en leden vinden het prettig dat (1 en ander mede wordt opgeluisterd ,or een aantal andere muziekkorpsen, om ongeveer zes uur nam. elk een wijk a Ooltgensplaat „voor hun rekening" ;inen. )oor het organiseren van deze muzikale i^nd wil men mede uitdrukken onze pte erkentelijkheid voor het medeleven in de overheid en de bevolking ge- crende de afgelopen periode. Ter ge- l'enheid van dit jubileum is eenjubileum/ fjgrammaboekje gedrukt waarin een en jder uitvoeriger is beschreven. Voor u en rit u allen hopen wij op een geslaagde 16 ji, en daarom gaarne tot ziens op het (F.B. terrein om ongeveer half zeven, is dan na de rondgang door het dorp, dor de muziekkorpsen, die zich daar dan oii; weer doen horen. OOSTFLAKKEE Jinsdag 5 juni j.l. des nam. 1 uur had op di Raadzaal van het Gemeentehuis te Ooltgensplaat de aanbesteding plaats vjor het bouwrijpmaken van de Ie fase Vil het „Bedrijfsterrein Tonisseweg" in Oide Tonge. De opdrachtgever is de Gemeente Oost flakkee, onder direktie van D.H. V. Raad- givend Ingenieursbureau B.V. te Amers foort. Van de ruim 50 aangevraagde be stekken kwamen 19 inschrijfbiljetten bin nen met de volgende uitslag: Vermeer B.V., Hoofddorp966.000,- Borst Etten-Leur1.092.000,- Jaartsveld, Steenbergen1.108.000,- Jager en Klein B.V., Oud-Beijerland1.136.000,- Bezuijen B.V., Ouddorp1.157.000,- Dijkers en Pijl B.V., Osseweijer B.V., \Oude Tonge1.174.000,- A.V.K. B.V., Oude Tonge1.176.000,- Monshouwer B.V., Heerjansdam1.197.800,- Leenhouts B.V., Sluis.1.216.000,- Mans B.V., Dirksland.1.252.000,- Van der Velde, Bruinisse1.286.000,- Mooijaart, Oude Tonge1.296.000,- Stevin, Goes1.316.000,- OomenB.V.,Rucphen.../ 1.345.000,- Aarts en Uytdewilligen, Steenbergen1.380.000,- Barendrecht B.V., Rhoon1.390.000,- Scheepers B.V., Oud-Gastel1.425.000,- Jonker B.V., Oude Tonge1.440.000,- Opmerkelijk is het verschil tussen de hoogste en laagste inschrijver, een bedrag van bijna een half miljoen. Om precies te zijn/474.000,— De begroting werd niet bekend gemaakt De gunning werd aangehouden. In de middagpauze en na afloop fungeert de Marijkehal als ontmoetingshal. Aller lei EO-afdelingen zullen daar zichzelf presenteren; ook is er een uitgebreide boeken- en platentafel. DIRKSLAND Zaterdag 16 juni a.s. viertde g.v. „Olym- pia" te Dirksland haar 40-jarig jubileum. Vanaf half twee 's middags presenteren de verschillende afdelingen zich in de sporthal te Dirksland. Op het programma staan demonstraties gymnastiek, jazz- ballet volleybal, basketbal en badminton. Een springgroep van de Rotterdamse Turnbond verleent haar medewerking met lange mat tafelspringen en hoog rek. Om 17.00 uur is er een receptie als afsluiting van de middag. De aanwezigheid van ieder die de sport ,een warm hart toedraagt in het bijzonder van oud-leden, zal zeer op prijs worden gesteld. Ongelukken in en rond het huis kosten elk jaar aan ongeveer 30.000 mensen het leven en betekenen verwondingen voor nog eens 5 miljoen mensen in de tien Lid staten van de Europese Gemeenschap. Deze cijfers afkomstig uh een verslag over een EG-proefprojekt dat in januari 1982 werd gestart om gegevens te ver zamelen over ongelukken thuis werden bekendgemaakt op een bijeenkomst over de veiUgheid van de consument dat in mei in Brussel werd gehouden. De Europese Commissie is nu van plan de ministers voor consumentenzaken van de Gemeenschap te vragen hun goed keuring te verlenen aan een permanent systeem voor de registratie van onge lukken thuis, de oorzaak en eventuele gevaarlijke produkten die met deze on gelukken verband houden. In een aantal Lid-Staten wordt reeds met dergelijke systemen gewerkt. In de Ver enigde Staten heeft men zelfs de computer al ingeschakeld in het Nationale elektro nische systeem voor toezicht op letsel (NEISS). Uit een recent Brits onderzoek blijkt dat de meeste ongelukken thuis in de zomer gebeuren op zondagavond tussen vier en acht uur. De bedrüfsuitkomsten in akker bouw en veehouderij zijn in 1982/83 maar weinig veranderd ten opzichte van het voorafgaande jaar. Beide ja ren staken overigens duidelyk gunstig af in vergelijking met het zojuist af gesloten boekjaar 1983/84, waarin extreme weersomstandigheden en éen ongunstige verhouding tussen prijzen en kosten voor aanzienlek slechtere resultaten hebben gezorgd. Dat meldt het Landbouw-Economisch Instituut bij de publikatie van de definitieve bedrüfsuitkomsten (BUL) en de fi nanciële positie (FIP) van de land bouwbedrijven in het boelgaar 1982/83. Het LEI hoopt over enkele weken, bij de publikatie van het Land bouw-Economisch Bericht 1984, over de resultaten in 1983/84 een duidelijk beeld te geven. Het boekjaar 1982/83 werd afgesloten met een gemiddeld netto-tekort van bijna 27.000,— per bedrijf Dat tekort komt overeen met acht procent van de totale kosten (waaronder ook de door het boe rengezin ingebrachte arbeid en kapitaal zijn begrepen). Van die totale kosten kon dus 92% worden gedekt door de op brengsten. Evenals de bedrijfsuitkomsten bleef ook het inkomen in 1982/83 op het peil van het voorafgaande jaar. Opvallend is het herstel van de investeringen, die met 17.000,— toenamen tot/46.500,— per bedrijf Over alle bedrijven gerekend werd daardoor in 1982/83 weer meer dan drie miljard gulden in de landbouw geïnves teerd. De besparingen bedroegen 22.000, per bedrijf en vielen daarmee zeven pro cent lager uit dan in het voorafgaande jaar. In totaal kwamen de besparingen uit op ruim anderhalf miljard gulden. Landbouw-Economisch Instituut over het maken van mistfoto's /'jNWie buiten fotografeert kan dat het beste doen als de zon schijnt. Dat is een opvatting die algemeen verbreid is, maar hij is niet juist. Voor buitenopnamen is de zon namelijk beslist niet onmisbaar. Een wolkenlucht zal, omdat het zonlicht door de wolken goed gespreid wordt, vaak een gelijkmatiger belichte foto opleveren. En wie op een vroege mistige morgen met de camera de natuur in trekt, zal ontdekken dat mist niet eens zo'n slechte bondgenoot is. Integendeel: al is zo'n we reld vol nevels minder leuk voor nieuwsgierige mensen, voor fotogra fen die van sfeervolle foto's houden valt er veel te genieten. Dat blijkt ook uit de drie mistfoto's die hierboven zijn afgebeeld. Op de eerste foto is duidelijk te zien dat een lichte mist een dieptescheppend effect heeft. Dat komt doordat de mist steeds meer grijs toevoegt aan de voorwerpen die zich verder van de camera bevin den. Dat is ook het geval bij de tweede foto waar die spoorman op de voorgrond als aandachtspunt een be langrijke rol vervult en niet gemist kan worden. De derde foto is gemaakt in een wei vol nevelslierten. In die kleine wereld zijn er de koeien die zorgen voor een sfeervolle plaat. Zo helpen mist en nevel de foto graafaan goede foto's. Scheppen ze diepte. Of werken ze minder fraaie achtergronden weg zodat alle aan dacht op het onderwerp valt. Daarom is het goed om als de Bilt mist voorspelt 's avonds de camera klaar te leggen en er vroeg op uit te trekken op zoek naar bijzondere fotomotieven. Op donderdag 14 juni en vrijdag 15 juni bij: Molendijk 34 OOLTGENSPLAAT Telefoon 01879-1418 '4i De grootste schreeuwerd...! ,99 Middelhamis1.172.000,-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 10