DE KEIZER 207,50 Politieberichten Engelse tweedekker maakte noodlanding in Ooltgènsplaat van Gemengd Koor „Excelsior" Dirksland q 51 '^55 Grote oefening in Nieuwe Tonge Dodelijk ongeluk te Ouddorp GEBAKKEN ViS Wimiiliimm Jonge jenever Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Kerkgebouw op het Oost-Voorgors Gewestelijke brandweerwedstrijden Ie Idasse ld. No. 5302 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERIENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Vaste O lage prijs per doos HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling nn 01870-3477 m DO OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 S6e Jaargang DINSDAG 5 JUNI 1984 'o/< Or„ Tot in de verre omgeving is gisteravond de rookwolk zichtbaar geweest die in Nieuwe Tonge de plaats van een grote oefening met alle hulpverl'^nende ploegen uit de gem. Middelhamis markeerde. Brandweerploegen, EHBO, Rode Kruis en Rijkspolitie kwamen er aan te pas om hulp te verlenen aan de ca. 40 werknemers van het bedrijf waar een ernstig ongeluk met acythileengas werd verondersteld. Er werd zelfs een heuse ambulance ingezet en een van de bestelwagens van GEBAR werd „gevorderd" om gewonden af te voeren. De oefening werd gecoördineerd vanuit de commandowagen van de Brandweer Gemeenschap Noordelijke Delta. Op een nog te volgen bijeenkomst zal het verloop van de avond nog eens ter lering worden doorgenomen. J.l. zaterdag 2 juni vond op de kruising van de Rijksweg 57 met de Groeneweg te Ouddorp een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser, waarbij de bestuurder van de bromfiets ter plaatse overleed. De bestuurder van de bromfiets, de 19- jarige F. W. S. uit Strijen verleende ter plaatse geen voorrang aan een personen auto, bestuurd door W. J. K. uit Sint Maartensdijk, waardoor de bromfiets te gen de personenauto aanreed. De be stuurder overleed ter plaatse aan hersen letsel. - Inbraak in auto Op 27 mei werd op de parkeerplaats bij Strand Noord te Ouddorp wederom een personenauto opengebroken door het ver nielen van een portierraampje. Uit de auto, eigendom van dhr. K. P. uit West- Duitsland werd o.m. ontvreemd paspoor ten, rijbewijzen en betaalkaarten. Van de dader ontbreekt elk spoor. - Betrapt Op 2 juni werd J. H. de V. uit Rotterdam betrapt bij de diefstal van een damesfiets uit Ouddorp en was weggenomen bij een café. Tegen de verdachte werd proces verbaal opgemaakt. - Vechtpartij Op 2 juni vond te Ouddorp een vechtpartij plaats tussen 4 personen. Deze vechtpartij werd later voortgezet op de Dorpsweg te Ouddorp, alwaar tevens aan een personen auto van een van deze personen enkele vernielingen werden aangericht. Tegen deze personen werd proces-verbaal op gemaakt terzake openlijke geweldpleging. NIEUWE TONGE D.V. 6 juni zal er gebakken vis verkocht worden t.b.v. de Ned. Herv. Kerk. Van 9.30 uur tot 11.30 uur in „Elim", Zuiddijk 19. Een Engelse tweedekker, van het type „Tiger-moth" heeft zondagmiddag rond vier uur een noodlanding gemaakt op een stuk grasland in de Mariapolder, voorheen eigendom van dhr. Jac. Mosselman, thans in 't bezit van het Bureau Beheer Landbouwgronden. De landing slaagde perfect en de beide inzittenden, de 54-jarige piloot en zijn 42-jarige passagier, beiden uit Sussex, Kent, konden ongedeerd uitstappen. Ook het vliegtuigje liep geen enkele schade op. Het vliegtuigje had zondagmiddag deelgenomen aan een vliegshow in Lelystad. Het toestelletje is van 1941 maar verkeert nog in een uitstekende staat. Vanaf Lelystad zou via het vhegveld Midden Zeeland (bij Amemuiden) weer naar Engeland worden teruggevlogen. Boven dat deel van Zeeland bleken bij nadering de weersomstandigheden dermate verslechterd dat een landing risico's in zich zou dragen, waarom werd besloten naar Zestienhoven, het Rotterdamse vliegveld te vliegen. De vlieger oriënteerde zich voornamelijk op de Rijksweg die hem naar Rotterdam loodste. Ook Zestienhoven had te kampen met slecht weer waarom het Brabantse Seppe als alternatief werd genomen. Ook daar was het minder gewenst te landen waarom naar een plek moest worden uitgezien om een geslaagde noodlanding te maken omdat de brandstof minder en minder werd. Het toestelletje moet rond vier uur bij de Plaat zijn geland. De piloot en zijn passagier werden naarde Engelssprekende fam. Wigmore in de Margrietstraat gebracht van waaruit om ca. 9 uur de politie over het gebeurde werd ingelicht. In een dergelijk geval wordt ook de Dienst Luchtvaart in kennis gesteld en aan de Rijksluchtvaartdienst is het vervolgens om te beoordelen of het mogelijk is weer op te stijgen. Gistermiddag rond twaalf uur bleek de Tiger Moth maar de helft van het veld nodig te hebben om „los" te komen en vervolgens richting Midden Zeeland te verdwijnen waar de passagier weer aan boord zou worden genomen. Arjan Visseren vond het prachtig oog in oog met een heus vliegtuigje te staan. 1<.^^<^T „Daar kun je als bestuur alleen maar van dromen....!" het waren woorden van secretaris Wim Polder van „Excelsior" na afloop van het 75-jarig jubileumfeest van zang vereniging „Excelsior", zaterdag 2 juni jl. Moe maar voldaan kan „Excelsior" te rugkijken op een unieke dag van hoog muzikaal niveau. Het begon 's morgens vroeg al met de komst van 27 koren uit alle delen van het land voor het door E xcelsior georganiseerde zangconcours in sport complex De Gooye. De opening van het concours werd met een toespraak en een flinke gongslag ver richt door Wethouder H. H. Grootenboer en werd o.a. bijgewoond door de gemeente secretaris de heer C. Noorthoek en door de heer H. Bos, oud-burgemeester van Dirksland. De heer M. Knöps sprak als voorzitter van de jubilerende vereniging een woord van welkom, waarin hij met de aan wezigen stilstond bij de nagedachtenis van dhr. J. Los die enkele weken geleden overleed. Dhr. Los is lid, bestuurslid en voorz. van „Excelsior" geweest. ,,We hadden hem op deze dag nog zo graag in ons midden gehad", zo verklaarde dhr. Knöps. Lady-speaker was mevrouw G. de Jong-Jongejan en de leiding van het con cours was aan de voorzitter van de jury, de heer Piet Struijk, die samen met de heren Van Amerongen en Van der Panne de koren moest beoordelen. Het was een concours van .hoog niveau, zodat het moeilijk was om de onderlinge verschillen op te merken en te becijferen. Maar de zeer vakkundige jury is er toch in geslaagd alle koren optimaal te beoor delen, zodat elk koor zich in zijn be oordeling kon vinden. In een door de concourssecretaris strak aangehouden tijdschema werden de koren door leden van „Excelsior" naar de con courszaal begeleid. Daar ontbrak het niet aan publieke belangstelling. De gehele middag was de zaal vol; ook diverse oud- leden van „Excelsior" waren aanwezig. Kinderkoor „De Lenteklokjes" uit Me lissant opende het concours en behaalde 319 punten. De dagprijzen voor de drie koren met het hoogste puntenaantal gingen naar ge mengd koor „Tavenu" uitDinteloord met 364 punten en lof van de jury, naar Chr. Gem. Koor „Marcantat" uit Marken met 359 punten en naar het Bemisser Dames koor uit Spijkenisse met 354 punten. De bekroning van deze dag wass avonds het jubileumconcert van „Excelsior" met het befaamde Volendams Operakoor, een zeldzame gebeurtenis. Eén van de leden van „Excelsior", jaren lang toegewijd lid van het bestuur, heeft deze gebeurtenis niet meer mogen mee maken. Evenals tijdens de officiële ope ning van het concours werd de eerder genoemde heer Jan Los door alle aan wezigen staande herdacht. Dirkslands Gemengd Koor „Excelsior" met sopraan Anja Blok, begeleid door pianist Rien Gielbert opende onder lei ding van dirigent Bert Gebben het zeer gevarieerde programma. „Excelsior" was voor deze gelegenheid feestelijk in het nieuw, Volendam schitterde in kleder dracht. De entree vanhet Volendams Operakoor was een lust voor het oog, 125 prachtige dames en heren uit zingend Volendam. Aan het Volendams Operakoor verleende medewerking het Marker Koperkwartet o.l.v. Frans Pasdeloup, eveneens in kle derdracht. ,,Wat kunnen die zingen" zal menigeen van de bijna 1200 luisteraars in de zaal gedacht hebben. Met aan de vleugel Hans Broekman, de pianist die het koor al meer dan 25 jaar begeleidt, en onder de inspi rerende leiding van dirigent Klaas Venne- ker liet Volendam een staaltje van zijn zangkunst horen waar iedereen stil van werd. Men kon af en toe de spreekwoordelijke speld horen vallen. „Discograafuit Ba- rendrecht zorgde voor een korrekte weer gave van het geluid. Sopraan Antonieta de Brégan en tenor Steef Snijders brachten schitterende so lo's, evenals bas Jaap Tol en bariton Piet de Boer van het Volendams Operakoor. Na de pauze zong de Close-harmony Groep van E xcelsior a capella twee arran gementen van Anita Kerr, een hele pres- OUDDORP - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. MELIS SANT - woensdagmiddag 3.15 uur ds. A. Hoogerland (huwelijksbe vestiging). NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk van Rotter- dam-Alexanderpolder. OUDE TONGE- donderdagavond7.30 uur ds. H. Paul te Vlissingen. OOLTGÈNSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Middel burg-Centrum. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Klaaswaal. MIDDELHARNIS In de raadsvergadering van a.s. donder dagavond zal het voorstel ter tafel komen aan de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt te verkopen voor een bedrag van 40.000,het perceel Oost Voorgors 52 met de zich daarop bevin dende opstallen, het voormalig nood- slachtgebouw. B en W verklaren zich bereid een zo danige planologische besluitvorming te bevorderen dat de opstallen als kerk gebouw gebruikt zullen kunnen worden. Het huidige bestuur van het jubilerende „Excelsior". tatie, waarop lang en intensief was ge oefend onder leiding van dirigent Bert Gebben. Na het Paaskoor uit de opera Cavalleria Rusticana van Mascagni, gezongen door „Excelsior", was het podium weer voor het Volendams Operakoor. Een grote verscheidenheid aan koor werken en solo's werd ten gehore gebracht met medewerking van en afgewisseld door het Marker Koperkwartet. Het slot van dit zangfestijn was het gezamenlijk optreden van het Volendams Operakoor en Gemengd Koor „Excel sior" met solisten in „E la Pasqua del Signor" uit de opera II Figiluol Prodigo van Poncielli, begeleid door pianist Hans Broekman en gedirigeerd door Bert Geb ben. Een grandioos slot van een prachtige avond. Het was een trotse en dankbare voor zitter Rien Knöps die dit jubileumfeest kon afsluiten met waarderende woorden en bloemen voor alle deelnemers aan het rijk geschakeerde programma, dat werd gepresenteerd door Cathy Westdorp. Zoals enkele weken geleden vermeld, werden zaterdag j.l. de selectie wedstrij den d.w.z. de voorronde voor de Neder landse kampioenschappen te Maassluis gehouden. De wedstrijden werden gespeeld op het terrein van Krupp Widia Nederland b.v. waar brand in een kantoorruimte was ont staan met een doorslag naar de fabrieks hal en het dak. De ploegen werden hier geconfronteerd met een zeer lastig paniek slachtoffer dat met een beschikbare autoladder van het dak moest worden gehaald, ook bevond zich in het gebouw nog een om hulp roepend slachtofer, al met al een object een selectiewedstrijd waardig. Na afloop van de wedstrijden kon er door de jury worden geconstateerd dat er deze dag goed tot zeer goed was gewerkt, wat ook mag worden verwacht op selectie wedstrijden. Hierna werd door burgemeester Joh. van Es de uitslag bekend gemaakt welke als volgt luidde: Ie Enkhuizen (N-H)810 punten 2e Sommelsdijk (Z-H) 767 punten 3e Rank Xerox, Venraij (Lb.)761 punten 6e Dirksland (Z-H)739 punten 13e Hellevoetsluis657 punten De winnaars van de eerste drie prijzen zullen deelnemen aan de landskampioen schappen die op 15 september in Mij drecht zullen worden gehouden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1