EIIAI1DEI1-t1IEUW5 Omwonenden eisen voortgang met plannen hotel Spee Omwonenden eisen met plannen hote JIKKEMIEN NIEUWS uit de Kerken Duivensport Feike Asma ziek Huidige situatie is niet langer HET '^KUkVENSTER Zwemprogramma tijdens de Pinkstervakantie in het Instructiebad van Middelharnis Ie en 2e Pinksterdag gesloten VERVOLGVERHAAL TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen Uitslag P.V. „de Reisduif' 2e Blad VRIJDAG 1 JUNI 1984 No. 5301 blik op kerk en samenleving Cj - Nogmaals: Den Haag - Discriminatie Er is alle reden toe terug te komen op het onderwerp van vorige week. Ik vertelde iets over een door de Haagse gemeente raad georganiseerde bijeenkomst waarop discriminatie aan de orde zou worden gesteld. Daarvoor was als spreker ook uitgenodigd Prof. Dr. W. H. Velema, Chr. Geref. hoogleraar te Apeldoorn. Toen de initiatiefnemers van het congres echter te weten waren gekomen wie hij is en hoe hij denkt kregen ze spijt van de uitnodiging en werd hem te verstaan gegeven dat hij beter weg kon blijven. Velema deed dat evenwel niet en ging toch naar Den Haag. Hoe het afgelopen is konden we toen nog niet weten, maar dat weten we nu wel. Op het moment dat Velema de gelegen heid kreeg zijn referaat te houden werd vanuit „Klein-Links" (PSP, PPR en CPN) de suggestie gedaan de vergaderzaal te verlaten. Een minderheid gaf aan die oproep gehoor: ongeveer 40 van de 250 aanwezigen. Deze luisterden in een an dere zaal naar een betoog van Ds. A. Klamer, Herv. predikant en radiopastor, die op niet mis te verstane wijze te kennen gaf dat het nu maar eens uit moest zijn met de verkondiging van standpunten als van Velema. Er was in ons land lang genoeg gesmeten met bijbelteksten om daarmee homofilie te veroordelen en medemensen te discrimineren. Later heeft Prof. Velema vanuit de zaal nogal wat moeten slikken. Onder andere werd hem de vraag voorgelegd ik schroom om het neer te schrijven of God een neger of een homofiel is, en werd er ook op een grove manier gespot met de schepping. Enfin, u hebt het allemaal in de krant kunnen lezen. Commentaar zou eigenlijk overbodig moe ten zijn. Een paar dingen moeten me echter nog van het hart. Al van verschillende kanten is opgemerkt dat het eigenlijk een schandaal is dat de burgemeester van Den Haag in eigen persoon Velema heeft gevraagd thuis te blijven. Een burgemeester van zo'n grote stad, die boven de partijen staan moet, kon blijk baar de nodige onpartijdigheid niet op brengen. Opvallend is ook dat de PvdA vond dat Velema zijn bijdrage aan de dag kon leveren, terwijl de fractie van de V\TD (ja. Vrijheid en Democratie!) achter Klein- Links stond en vond dat Velema niet moest komen.... Wat Velema zelf betreft, ik bewonder zijn moed en velen doen dat met mij. Het is geen kleinigheid om z'n standpunt te ver dedigen op zo'n dag en in zo'n gezelschap. Men moet dan wel over een goed incas seringsvermogen beschikken. En vooral over geloofsmoed! De wijze waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten verdient dan ook alle lof Tenslotte, al zou er nog veel meer te noemen zijn, wat Ds. Klamer heeft ge daan is beneden alle peil. Als predikant spreken op een alternatieve bijeenkomst en dan op déze wijze.... Als ik dan een bijbeltekst mag gebruiken, waartegen hij zoveel bezwaar maakte, dan kan het al leen deze zijn: „de leiders van Mijn volk zijn verleiders". We weten sinds vrijdag in Den Haag als we dat tenminste nog niet wisten waar we aan toe zijn. Als zodanig heeft deze dag zijn goede kant. Iedereen mag vrij zijn of haar mening verkondigen, be halve zij die nog wensen te leven bij het Woord van God. Ook in de groep die Velema vertegen woordigde is men tegen discriminatie en wordt er niet gediscrimineerd. Maar wat de bijbel zonde noemt moeten wij ook zonde noemen. Het ziet er naar uit dat dat straks niet meer mag en kan. Wie dan ergens de zonde aanwijst die krijgt dan het predikaat dis criminatie opgedrukt. Heeft Christus ons niet gewaarschuwd: „Gij zult door allen gehaat worden om Mijns Naams wil?" Waarnemer De omwonenden en zij acliten zicli de meest betrokkenen hebben na jarenlang geduld te liebben betracht nü het Gemeentebestuur laten weten de situatie rondom het voormalig hotel Spee volstrekt beu te zijn! De druppel die de emmer van het geduld van de omwonenden deed overlopen was het bekend worden van het beroep dat de Stichting tot behoud van hotel Spee bij de Raad van State heeft ingediend tegen het voornemen van de gemeente het pand te slopen en de Woningbouwvereniging „Sommels- dijk" vergunning te geven tot de bouw aldaar van een dertiental woningen. Dinsdag: 9.30-11.30 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 13.00-15.00 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 19.30-20.45 uur: vrijzwemmen vanaf 16 jaar Woensdag: 9.30-11.30 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 13.00-15.00 uur: vrijzwemmen alle leeftijden Donderdag: 9.30-11.30 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 13.00-15.00 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 19.30-20.45 uur: vrijzwemmen vanaf 16 jaar Vrijdag: 9.30-11.30 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 13.00-15.00 uur: vrijzwemmen alle leeftijden 15.30-16.30 uur: vrijzwemmen vanaf 30 jaar bewegen voor ouderen in het water. Tarief: Tot 16 jaar/1,30; 10 badenkaart/11,40; vanaf 16 jaar 2,70; 10 badenkaart ƒ23,70. door Dignate Robbertz G. F. Callenbach B.V. Nijkerk 41 ----------------------------------------- Maar met Josep ging dat niet, als hij meer eten wilde en ze gaf het niet grif, dan kon ze er zeker van zijn, dat hij later in de kelder zijn portie rijkelijk inhaalde. Ie moe weg, eiste ze na een paar weken, je bin gin baas meer in uus. Krijn probeerde te sussen. Noe weetje toch dat ik êel de maend Maerte zonder knecht ebbe gezete, Josep bluuft, 't is wel een raren, maer ie kan werke as een paerd. Ie eet de ooren van m'n óod, klaagde Janne een andere dag, voor zó'n uzaar kan ik nie inkoope. Ie werkt toch vor twee, wierp Krijn tegen en zo bleef het een stille strijd over Josep, die zich best thuis voelde op het Olmenhof 's Zaterdags avonds zette hij het dorp op stelten door de hele kroeg bij Eine Knuut te trakteren en ongehoord brutale dingen tegen de meiden te roepen, die voorbij kwamen. NED. HERV. KERK Beroepen te: Krimpen a.d. IJssel (bui tengewone wijkgemeente, nieuwe predi- kantsplaats, part-time, toez.) P. Koeman te Rijssen; Ridderkerk (toez.) dr. A. van Brummelen te Huizen; Woudenberg (toez.) P. Koeraan te Rijssen; Hoogeveen F. G. Immink te Besoyen. Bedankt voor: Onstwedde L. Schaap te Schoonhoven; Schoonhoven H. Harkema te Brakel; Dirksland P. H. van Trigt te Aalst; Alblasserdam H. Visser te Katwijk aan Zee; Heusden J. Kortleve te Hellen- doom; Zevenbergen J. M. D. v.d. Berg te Werkendam. Intrede van ds. Van Daalen te Oud Alblas: Consulent ds. J. den Hoed van Sliedrecht bevestigde ds. J. J. van Daalen, als herder en leraar van de gemeente te Oud Alblas met de tekstwoorden uit Lu- kas 24 vers 46a: „En in Zijn Naam gepredikt worden bekering en vergeving der zonden". In de intrededienst bepaalde de nieuwe predikant zijn gehoor bij Ga laten 6:14: „Maar het zij verre van mij, dat ik zou roemen, anders dan in het kruis van onzen Heere Jezus Christus, door Welken de wereld mij gekruisigd is en ik der wereld". Afscheid ds. Oosten van Wouters- woude: Na acht jaar nam ds. L. H. Oosten afscheid van de Herv. Gemeente te Wouterswoude. Uit Hebreeën 13 vers 20 en 21 waren de tekstwoorden gekozen. „De God nu des vredes. Die de grote Herder der schapen door het bloed des eeuwigen testaments uit de doden heeft wedergebracht, namelijk onze Heere Je- Ie briengtons in opspraeke, wist Janne dan weer te zeggen, 't is un deurdraaier, al z' n geld gaet in de schuuve van Knuut. stiert dien ond weg en neem van je n'eige volk. Toen er niets hielp en Josep op het hof bleef, begon ze haar woede te luchten over Simen Joosse, die als vaste arbeider op Zeeduin was aangenomen. Twee volle weken is z'n van de winter bie ons geweest en verder mog je maer zie dat je 't rooide. Ie wist dat Jannis onder dienst moch, ie ad bie ons kunnen bluuve. Je gaet zegge dat t'un ier komt en anders kan un uut dat uus, dan moet die boer van Zeeduun maer een onderdek vor z'n op- zoeke. Krijn gaf daar geen antwoord op. Hij nam Samel van school, die kon op het land leren werken en als ze zag hoe handig de jongen al was en dat ze over een paar jaar helemaal geen knecht meer nodig zouden hebben, zou ze wel bekomen. Het was naar Janne's zin, de jongen had al veel te lang geleerd. Hij kon z'n naam schrijven, de krant lezen en uitrekenen als je de markt gezien had, hoeveel het graan opbracht en wat je kon krijgen voor een vette vaars of een gemest stierkalf. Samel had plezier in het landwerk, en naast Josep door het dorp rijden met zelf de liende in z'n hand, terwijl de knecht zijn In verband met ziekte van de organist „Feike Asma" zal het aangekondigde orgelconcert d.d. 2 juni a.s. te Maassluis niet door Feike Asma, maar door „Jaap Kronenburg" worden verzorgd. zus Christus, Die volmake u in alle goede werk, opdat gij Zijn wil moogt doen; werkende in u, hetgeen door Hem wei behaaglijk is, door Jezus Christus; Den welken zij de heerlijkheid in alle eeuwig heid. Na de dienst volgden toespraken en zong men de scheidende predikant Ps. 121 vers 4 staande toe. Intrede ds. M. Aangeenbrug te Thusis: Na een welkom van dr. Bonifazi, presi dent Kirchenvorstand, en een inleiding tot zijn ambtswerk door collega en vriend ds. Hesse, preekte ds. M. Aangeenbrug(voor- heen Goedereede) intrede naar aanleiding van 1 Korinthe 1 23 en 24: „Jezus Christus de Gekruisigde is het hart der prediking ook in Zwitserland. De dienst werd beëindigd met het zingen van Ps. 68 10 in het Duits. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen te: 's Gravendeel W. A. Boer te Genderen; Waarder drs. H. P. de Goede te Zwartebroek; Bovensmilde C. J. v.d. Meulen te Nijkerk (Gld.); Vinke veen A. J. O. van der Wal, kand. te Kerk- driel, die dit beroep heeft aangenomen; Nieuw-Amsterdam J. J. Sonneveld te Maasland, die dit beroep heeft aange nomen; Rhenen G. Bilker te Dokkum (geest. verz. zieken- en verpleeghuis) „De Sionsberg"; GorredijkG. M. W. Steen te Utrecht-Oost; Emlichheim (O.) J. C. van Egmond te Ommen. Bedankt voor: Lunteren R. Hassefras te Maasdijk. Beroepbaarstelling: T. Wijma-Spruit, Wissingehof 8, Leek. Aangenomen naar: Emmen (geest. verz. Scheperziekenhuis) J. Vos te Steenwijk; Leiden drs. H. C. Schouten te streekgem. Midden-Betuwe, wonende te Ochten; Gorredijk G. M. W. Steen te Utrecht- Oost; Geesteren-Gelzenaar-Borculo H. Keegstra, kand. te Kraggenburg. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Assen-Zuid H. van den Berg te Hoek; Stadskanaal F. H. Folkerts te Gorinchem en Langerak; Groningen- Zuid H. van den Berg te Hoek; Emme- loord F. H. Folkerts te Gorinchem en Langerak; Ommen M. J. C. Blok te En- schede-Noord; Hooghalen i.c.m. Bellen S. M. Alserda, kand. te Kampen; Uit- huizermeeden F. H. Folkerts te Gorin chem en Langerak; Leusden (2e pred. plaats) M. J. C. Blok te Enschede-N. Bedankt voor: Rotterdam-Noord C. Klein te Zevenbergen. Beroepbaarstelling: Drs. A. Kruizinga, Burg. Seinenstraat 50 te Aduard. Dr. M.J.Antzen 40 jaar predikant: Op 4 juni hoopt ds. Amtzen 40 jaar predikant te zijn. Geboren in 1912 te Amsterdam, studeerde hij aan de V.U. te Amsterdam, waar hij in 1956 promoveerde. In 1944 werd hij predikant van de Geref Kerk te Oegstgeest-Morsch-Rijndijk, vervolgens van 1948 tot 1952 te Anna Jacobapolder van 1952-1971 te 's Gravendeel. Van 1971-1975 was hij pred. van de Ger. Kerk Vrijgemaakt (buiten verband) te Breu- kelen. In dat jaar ging hij over naar de Ger. Kerken (Vrijgemaakt art. 31en diende hij tot aan zijn emeritaat in 1979 de gem. te Hattem. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Driebergen P. van Zonne veld te Doomspijk. Bedankt voor: Zeist kand. drs. G. R. Procée te Apeldoorn; Klundert A. G. Boogaard, kand. te Putten; 's Gravendeel P. J. van Dam te Woerden; Veenendaal (Pniëlkerk) J. P. Boiten te Schiedam. Aangenomen naar: Opperdoes drs. G. K Procée, kand. te Apeldoorn; Bussum A. G. Boogaard, kand. te Putten. Tweetal te: Rotterdam-Oost/C apelle a. d. IJssel W. van Benthem te Genemuiden en H. D. Rietveld te Maarssen; te Drie bergen G. Bouw te Scheveningen en P. van Zonneveld te Doomspijk. Afscheid ds. Boersma van Hoogeveen: Zondagavond 13 mei predikte ds. K. Boersma afscheid van zijn gemeente te Hoogeveen, waar hij ruim 11 jaar predi kant was geweest met de woorden uit Filippenzen 4 vers 9. eigen landsliedjes zong, deed hij graag. Onder het werk wist Josep altijd iets te vertellen waar Samel dagen later nog plezier over had. En nu hij geen school jongen meer was, mocht hij ook raee een borrel gaan drinken als er geleverd werd. Krijn Wisse maakte in de nazomer grote prijzen voor zijn bruine bonen en het vlas. Samel zat in een lange broek en een glas in zijn hand aan de toonbank bij Eine Knuut en gebruikte grote woorden tegen het andere kroegvolk. Later moest hij mee naar het pee-land. Met stramme benen en een stijve arm van telkens dezelfde beweging te maken, scharrelde hij rond. De nattige peeën slipten uit zijn handen en tussen zijn vingers .versteende de slik onder de snij dende wind, die dagenlang uit dezelfde hoek bleef waaien. Josep had daar geen last van, die floot en zong en wipte de peeën eruit of het een pleziertje was. Hij werkte van het ene eind naar het andere zonder op te kijken, pas als hij bij de grippe was, kwam hij over eind, zwaaide met zijn spa naar Samel, zette een nieuw lied in en begon aan de volgende strook. Toen het op den duur ook nog begon te regenen had Samel er genoeg van. Hij wachtte tot Josep met zijn rug naar hem toe stond, draafde dan zo snel mogelijk over het papperige land, liet zich Het beroep zal een ernstige vertraging van de sloopplannen kunnen betekenen en er oorzaak van kunnen worden dat de gemeente een enkele tonnen grote sub sidie mist en bovendien het verkregen extra contingent van 13 woningen aan zich voorbij ziet gaan. Die waarschijnlijkheid is voor de tot dusver lijdzaam gebleven omwonenden het sein tot aktie geworden. Zij hebben bij het gemeentebestuur de eis gedeponeerd dat de plannen waarvan de vervulling gloorde uitgevoerd worden. Wanneer dat niet gebeurt deponeren de heren van Zielst en Bienefeld een schadeclaim bij de ge meente omdat ze vinden dat de aanwezig heid van het bouwvallige hotel Spee de representatie van hun zaken ernstig schaadt. Het pand staat vol schutting woorden en is volgens de heren een broei- plaats van ongedierte en een bron van stank voor de direkte omgeving. OUD GER. GEM. IN NED. Bedankt voor: Woudenberg C. Smits te Hardinxveld-Giessendam. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: Utrecht J. C. Schaeffer te Emmeloord. Beroepbaar: Kand. J. Kiers, Archirae- desstraat 67 te Apeldoorn. GEREF. GEM. IN NED. Aangenomen naar: Alblasserdam F. Mallan te Rhenen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Hoofddorp J. Karens te Opheusden; Rotterdam-Zuidwijk-Pen- drecht-Lombardijen J. M. Kleppe te Apel doorn; Dordrecht A. Moerkerken te Nieuw-Beijerland; Vlaardingën P. Blok te Capelle a.d. IJssel; Aalst Chr. v.d. Poel te Yerseke; Utrecht L. Blok te Nunspeet. Bedankt voor: Benthuizen A. Hooger- land te Dirksland; Terwolde L. Blok te Nunspeet. in een half droge dulve zakken en klau terde aan de andere kant tegen de wal. Er was een beetje vuilgeel water door de nestelgaten van z'n schoenen gelopen en een stekel had tot bloedens in zijn hand geprikt. Langzaam drentelde hij over het vroon. Bij het wagenspoor stak hij over en ging achter een heuveltje zitten. De regen hield al gauw op, de lucht klaarde en na een flink kwartiertje scheen de zon weer. Samel was lui in het zand gaan liggen en rekte zijn pijnlijke rug en schouders. Het was heel stil in de duinen, de helm bewoog heen en weer en soms suide het wat in de brem. Grijze wolkjes bewogen langs het wazige blauw, een paar meeu wen zwermden voorbij, hij volgde hun wijde vleugels tot ze achter de top van de Blankert scheerden. Een vracht zand zakte van boven af over hem heen. Slaperig keek hij op, dat was natuurlijk Josep die hem kwam zoeken. Het gebutter moest weer beginnen, maar dan zag hij dat het Josep niet was. Kee Joosse en Bette Knuut gleden van de helling, vlak bij hem. Kiek daer is, wees Bette, ad jie dat gezien, die joen van 't Olmen-of. Ze stonden met hun mutsen vol zand en rode gezichten naar hem te kijken. Ei jie niks anders te doen? vroeg Kee, Bovengenoemde heren nodigden de le den van de Commissie Ruimtelijke Orde ning uit zich van de gegrondheid van hun klachten te komen vergewissen. Ze deden dat vrijdagavond, in gezelschap van o.a. de directeur Gemeentewerken en ver tegenwoordigers van de Stichting tot be houd van het v.m. hotel. De opmerkingen die werden geplaatst vvaren vele maar de commissieleden hebben zich over hun be vindingen niet in het openbaar uitgelaten. De gemeenteraad heeft zich in een eerdere vergadering voor de sloop uitgesproken en daar ook een krediet voor beschikbaar gesteld. Ze lieten wel de voorwaarde geiden dat de Overheid in de kosten van verwerving van de te slopen panden een subsidie zal verlenen. Naar verluidt zal het betreffende Ministerie daarover geadviseerd door GS deze week een beslissing nemen. beëdigd taxateur ^g 01870-3477 M MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Uitslag P.V. „de Reisduif' d.d. 26 mei 1984. Een wedvlucht vanuit Corbeil. In concours 235 duiven. Afstand 377 km. Aankomst eerste duif 17.05.05 uur, laat ste prijsduif 19.14.47 uur. C. Vroegindeweij: 1, 21, 34, 35, 41, 42, 46,49; K. Groenendijk: 2,13,14,30,54; H. A. W. van Rees: 3, 48; C. Looij: 4, 8, 11; Gebr. Kieviet: 5, 15, 25, 26, 27, 29, 40, 43; P. Verkerke: 6, 9; A. de Gans: 7, 22, 24, 33, 37, 38, 44, 58; A. Meiaard: 10, 20; M. A. vanNimwegen: 12,16, 32; J. v.d. Slik: 17; P. v.d. Sluijs: 18; J. Groenendijk: 19, 23, 36, 45, 59; J. Vis van Heemst: 28, 39,50,52,53,55,57; C. Blom: 31, 47; A. v.d. Linde: 51; P. v.d. Boogert: 56. ik docht dat jie van schoole was om op 't land te werken. Bette begon te lachen. Dat zeide z'n vader tenminste tegen de meester, maer as z'n net zó vlug is as op schoole verdient 't un gin paer klompen. Samel werd kwaad. Hij had zich nog nooit met errebeiersjoengers bemoeid en nu zouden die meiden wat te zeggen hebben. Julder bin zeker van de bennewagens weggeloope, spotte hij. Bette gichelde. Jie van 't land, m'n ventje, kiek is, je slikschoenen ei je nog an, jie kan gin boer weze, daer bin je vee te lammenadig voor. Je brult al as je rik zeere doet. Wat... plaagde Kee.... een rik? Ie ei nog gin rik, dat is maer een aek waer z'n gat an angt. Met z'n handen in zijn zak stond hij wijd beens voor hen. Zijn bleek gezicht was vertrokken van machteloze ergernis. As joe vader nie zó'n gemene vent was, oefde ik niks te doen, maer noe.... hij zocht naar woorden.... 't is de schuld van joe vader. Kee zei niks, ze wist helemaal niet wat hij bedoelde en ook niet waarom haar vader niet meer op het Olmenhof werkte. D'r vader, viel Bette uit, die ei g'olpe om julder óf rieke te maeken en noe is z'n van je gierige moeder weggestierd, wat wou je.... julder bin te vrekkig datje ete, je De commissieleden met o. a. de heren Bienefelt en van Zielst oog in oog met de centimeters dikke laag uitwerpselen van duiven. SOMMELSDIJK Ophalen oud papier Zaterdag haalt het Mannenkoor weer oud papier op in geheel Sommelsdijk. Vanaf 9 uur 's morgens. MIDDELHARNIS Zaterdag 26 mei werden 267 duiven bijeengebracht door de leden van P.V. „de Postduif' in de Franse stad Mermecy gelost, de lossing geschiedde precies op het middaguur met een Z.W. wind, door de te lage temperatuur en de vele buien op de vlieglijn had deze wedvlucht een zeer traag verloop met vele achterblijvers, ge lukkig was het weer de volgende dag wat beter zodat de meeste duiven toch weer op hun basis terug keerden. Voor de liefhebbers van de z.g. fond- vluchten, die deze vlucht als een vande laatste oefenvluchten voor het grotere werk zagen is deze zaterdag erg hard aangekomen, veel van hun favorieten die in dit afgelopen weekend deze koude en zware buien moesten trotseren verloren veel van de zorgvuldig opgebouwde kon- ditie en forme. Het is te hopen dat het spoedig wat zonniger en warmer wordt zodat de dui vensport voor de duif en de liefhebber een aangenamer verloop krijgt nu de mooiere concoursen voor de deur staan. Dat de duiven van dhr. H. de Vos voor de vierde maal achter elkaar met de eerste prijs van de Ver. gingen strijken is toch wel een bewijs dat deze duivenliefliebbers over geweldige stamduiven beschikt, dat de duiven van dhr. de Vos een uitstekende begeleiding en verzorging genieten laten de uitslagen van de afgelopen weken wel zien. Aankomst Ie duif 17.31 uur. H. de Vos: 1,7,12,21,24,40,49,52,62; J. C. Polder: 2,46,47; B. Mans: 3, 8,16, 32, 50, 54; A. Sarelse: 4, 11, 13, 15, 20, 29, 30, 37, 67; D. Bakker: 5, 22, 27, 45, 51, 60; C. Polder: 6,18, 61; J. Jongejan: 9,10, 31, 39; M. de Blok: 14,17, 36; W. de Vos: 14,17,36; W. de Vos: 19,35,41, 66; H. Kievit: 23, 25, 42, 65; J. W. Steketee: 26, 53,58; Gebr. vanDriel: 28, 38, 43; Gebr. v.d. Sluys: 33, 56; E. Groenendijk: 34, 63; Springvloed Dub- beld Sr.: 44, 64; B. v.d. Doel: 48, 55; G. Slooter: 59. Vrijdag 1 juni inmanden voor Noyon. moeder biet een koffieboontje deur den elt. Samel was uit het veld geslagen, hard lopend ging hij het vroon weer terug op en kroop onder de haag door. Wat zou hij die schreeuwerige meiden nog antwoord ge ven. Bette joelde hem na, maar daar trok hij zich niets meer van aan. Josep lachte toen hij weer begon te kap pen. Moch je uut den broek, mannetje? Nijdig schudde Samel van nee en sloeg zo hard in de peeën dat de helft aan de kop bleef zitten. Een bitje kalm, anders ei je vader tevee tarra. Vind jie ook dat mien moeder gierig is? vroeg hij na een ommekeer. Josep bleef verbaasd staan en bekeek hem wantrouwig. Moe je dat soms wete om 't over te klappen? Nee.... Samel kreeg een kleur.... maer de meissen in 't durp zegge dat. Josep trok een scheef gezicht. Pas jie maer op, je praat te vroeg mee 't rokke- volk.... maar....je moeder....ja, ja, als je't weete wil, die is nogal van penning zestien. (wordt veiyolgd) l^4.l^l^lf.l^.l^J^.l^>^l^l^i^J^l^l^lfI^J^J^l^4.l^^^^l^l^4.l^l^l^J^l^>^l^^lf.;^l^l^l^.l^l^lfl^l^l^l^]^J^l^l^J^l^l^Jfl^l^)^^4.l^l^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5