Op z'n flakkees gezeit: Predikbeurten Studenten H.LS. Dordrecht willen ploegrecord vestigen Benoeming bij het Ned. Rode Kruis Poppenexpositie in juweliersetalage Eindexamen 1984 Zemoddemifrtiedmee Geslaagd voor toelating Conservatorium Rijksscholengemeenschap Goeree-Overflakkee te Middelharnis Geslaagden Ie tijdvak Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 1 JUNI 1984 Dat zei Hein Beket, toen 'n weer thuus kwam. Hiê was nae Menheerse geweest omdat t'n wel 's wou gae kieke, wat ze noe van d'n Diek gemaekt hadde. Hein in Anne Marie weune in Amers foort, mar het wazze oallebeië menheerse- naers in kwamme d'r zoe noe in dan nog wel 's kieke. Mar fummielje hadde ze d'r nie méér, mar de „Vazze" bluuft trekke, zeië ze dan in 't Eilangde Nieuws hieuw ze wel op te hoagte. Daer las Hein dan oak in van de ver nieuwing in de openienge van het wienkel- centrum, zoe as tat noe genoemd wier. Het zou 17, 18 in 19 Meië weze, dat het gezelligste winkelcentrum van de eilan den, geopend zou worre. In zoedoende was Hein mit te auto vanuut Amersfoort vertrokke, richting Flakkee. Anne Marie gieng nie mee. „Joe vertaalt het mar oor", zei ze in m'n gaene van de zeumere nog wel 's saeme". In toen 'n dan oak weer vrom kwam, had t'n héél wat te vertalen, dat kan je be- griepe. „Had je nogal een verspoedige reize?" vroeg z'n vrouwe. „O, dat gieng wel, het was wel nie sukken moaien weer, mar ik zat droag. Men heerse zag t'r al feestelijk uut oor. Ik ha éérst te auto mar ongderdek gebrocht die ha'k taer nie noadig in toen bin 'k op t'n Diek aregus een bakje gae doewe. In us naevraeg gedaen waer 'k kon slaepe. Dat was zoe vo mekoare". „Waer sliep je dan?" „Wel bie Marion". „Marion, wie is tat tan", vroeg z'n zwae- ger, die oak nae 't verhael kwam luustere. Hie was oak gebore in menheerse, dus was oak nieuwesgierig. „O, die zit in de zaek van Kapteijn. Weet je wel. Hotel Meijer was tat vroeger. In noe hiet het oak nog zoe, mar het is al dichte van eigenaer verwisseld". Twint tat Ann, de kofje voor z'n inschonk, zat t'n nog nae te genieten. Jae, zei t'n het is t'r moai geworre oor. As je op t'n diek komt, daer bie Raans de Ruijter, zak mar za, dan knipper je al mitje oagen want dat is nie meer zo as het vroeger was. Je weet het toch nog wel. Vanof te Koaie had je dan dat huusje. Een deure in 'n groat raem. Je weet wel ik ha nog zoe'n blikke fotootje, daer stae'k as kind bie die man voor de deure. „O jae, dat weet 'k oak nog, dat was op 'n féést. Jae, het was t'r donkerroad gevaarfd as 'k het wel hao", zei Kees z'n zwaeger. „Dat is noe oallemaele al voor jaeren of- gebroke. Mar noe hawe ze d'r toch een héél oare opgang van gemaekt. Het loapt een beetje schuin. Mar het is wel aerdig geworre". DEN HAAG Met ingang van 1 juni 1984 is benoemd tot Algemeen Directeur van het Nederlandse Rode Kruis de heer dr. T. Herrema. Hij volgt de heer W. H. van Dijk, arts, op, die wegens langdurige ziekte niet meer in staat is zijn funktie te vervullen. De heer Herrema was laatstelijk werk zaam als Directeur van AKZO-chemie vestiging te Amsterdam. Hij bekleedde voordien verschillende andere funkties in het bedrijfsleven. Daarnaast was hij in verschillende be- stuursfiinkties betrokken bij aktiviteiten m.b.t. sociaal zwakkeren en gehandicap ten. „Na jae, je weet wat een moaie wienkels dat t'r al gekomme binné, mar noe had alles toch weer een héél oar anzien oor. Het loapt nog wel een beetje of oor, want tat kan niet oares, dat mot nae de koaie". 's Middugs was te openienge, d'r wier niet zoe'n hoap drukte van gemaekt, mar d'r was toch een hoap volk op te béén, dat kan je begriepe. In d'n Diek is noe éénmal gezellig, wasjoe? „Dat is zoe", beamende de twéé oare. Mar as je op te Zangpad komt, dan weetje niet wat je ziet, dat is wel zoe moai geworre. Teen den diek an, oallemaele van die bezaltstenen, het zou een goeie waeterkéring kanne weze. Mer dan most het eigelijk mar an de oare kante lage. Mar het is noe oak het anzien waerd oor". „Het lei niet vlak tegen d'n Diek an, nee een beetje trapsgewieze. Om mit een moai woord te zaan, een soort bordesje. As t'r noe wat te doewen is, omlège an de Zanpad, dan hoef t'n éénen niet boven d'n oaren te rekken. Nee, dat is goed uuge- kiend oor". De openienge was op het schoolplein, nog net as vroeger. As t'r wat bezongders te doewen is, dan nae 't Schoolplein. „De Burgemeester heit het geopend, dat begriep je wel. Het was wel een groat gebeuren, mar zoe as het t'n tied bepaeld: Het most niét mit een hoap drukte, mar zoemar, geweun gezellig. In dat was het oor". Oalle groate Héren wazze op appèl, dat gaet zoe as te geméènteraed in fanself oak de middenstandveréniging. Want die bin- ne wat in de weer geweest, zei de burge meester nog. Jae want in begin wazze ze d'r oallemaele nie foor. Het is ommers een tied van bezunigen in dan zukke hoage kosten, dus d'r was héél wat noadig om iederéén om te turnen. Mar het is toch oallemaele goed verloape. Saeme hadde ze die groate klus geklaerd. „Mar ze hawe toch nog de courasje om het te durreve doewen. Ik wazze toch nog grops oten ik mit te rondgang zag wat t'r oallemaele vo mekoare gekomme was. D'r is noe toch een Diek van 800 meter lang, waer van oalles te koap is. Dat is toch nogal wat, want Menheerse is toch mar een klein plekje. Toenk overals gekeke had in nog wat zat te gebruken op het platvurm dat bie Schip pers voor de deure is, bin 'k nog mit een ouwen bekende meegegaen nae de am- bachschole. Daer weetje oak niet watje ziet oor. Wat is toch oalles veranderd. Daer wiere oak oalderlei toespraeken ge- houwe in daer was het 's aevuns nog féést". (wordt vervolgd) T. H. v.d. Vad Afgelopen week zijn twee jonge or ganisten van ons eiland toegelaten tot de orgelvakstudie aan het Rotter dams Conservatorium. Het zijn Abram Bezuijen uit Oud- dorp en Martien de Vogel uit Me lissant, beiden leerlingen van Piet Westhoeve. Abram werd direkt tot het eerste jaar toegelaten, terwijl Martien in de vooropleiding werd ge plaatst. Zij gaan allebei studeren bij Arie J. Keijzer. Middelharnis: Wie van antieke poppen houdt (en aan welke vrouw is dat vreemd?) kan uit dat poppenwereldje heel mooie staaltjes zien in de etalages van juwelier Kern te Middelharnis. De poppen en popjes zijn replica's van de echt antieke exemplaren; ze zijn gemaakt door Marijke Vriens uit Oudenbosch in haar poppenatelier „achter de basiliek". De poppenkoppen zijn van echt porselein, de pruikjes van echt haar, de schoentjes handgemaakt van echt leer en de kleertjes van echt antieke zijde. Echt een lust om ze te zien! HAVO Corrie Aalbregtse, Bruinisse; Anton de Blok, Dirksland; Diana Blok, Sommels- dijk; Herman van der Boom, Dirksland; Marianne Doornheim, Melissant; Gerda Dorst, Middelharnis; Willem Elsinga, Ouddorp; Akkie Ferwerda, Middelhar nis; Karja Grinwis, Ouddorp; Jurgen de Haan, Middelharnis; Jolande van Heemst, Sommelsdijk; Marieke Hempenius, Mid delharnis; Nicole Janse, Oude Tonge; Karin Kamerling, Nieuwe Tonge; Mirjam v.d. Klundert, Achthuizen; André Krui- der, Sommelsdijk; Richard van Leenen, Sommelsdijk; Tom Lugtenburg, Som melsdijk; Ronald Meijlink, Sommelsdijk; Dineke Nagtegaal, Middelharnis; Ma- riëlla van Niekerk, Oude Tonge; Suzanne van Ouwerkerk, Middelharnis; Dick de Pee, Middelharnis; Ellen Pollemans, Oude Tonge; Titia Reyntjes, Oude Tonge; Rinus Smit, Middelharnis; Jos v.d. Veer, Achthuizen; Marianne Visbeen, Nieuwe Tónge; Mark Visbeen, Nieuwe Tonge; Nelleke Visser, Nieuwe Tonge; Mariëlla van Vugt, Oude Tonge; Amoud v.d. Wijn gaard, Middelharnis; Anneke IJpelaar, Achthuizen; Rini IJzelenberg, Sommels dijk; Eugene Zeldenrijk, Nieuwe Tonge. Atheneum A Karin Blankers, Sommelsdijk; JanBriek, Oude Tonge; Aty van Dam, Stellendam; Leendert Kats, Nieuwe Tonge; Danielle Vermeulen, Dirksland; Gertjan Zonne veld, Stellendam; Wouter van der Zwaan, Ooltgensplaat. Atheneum B Wilke Baas, Ouddorp; Remco Holster, Middelharnis; Maria van Oost, Middel harnis; Pieter van Prooyen, Sommelsdijk; Gerard Roelofs, Middelharnis; Anja Troost, Stellendam; Anneke Vlieger, Oude Tonge; Wim Vlietland, Coede- reede; Anjo Wagner, Stad aan 't Haring vliet. MAVO Marian Aartsen, Dirksland; Marcel Bal, Middelharnis; Bob Barkel, Middelharnis; Mildred van B randwijk. Nieuwe Tonge; Marian Bruggeman, Nieuwe Tonge; Dia na Coolbergen, Middelharnis; Ester Heij- blom. Nieuwe Tonge; Corien Hissche- möller, Middelharnis; John Istha, Stad aan 't Haringvliet; Peter Jeroense, Nieu we Tonge; Corine Jones, Sommelsdijk; Jaap Keuvelaar, Middelharnis; Cassan dra Kramer, Middelharnis; Anne Krui- der, Sommelsdijk; Erik Maliepaard, Stad aan 't Haringvliet; Sunil Nakchedi, Som melsdijk; Michel Niks, Nieuwe Tonge; Mirjam van Noort, Dirksland; Edwin van Os, Middelharnis; Ronald van Otzel, Oude Tonge; William Pijl, Ouddorp; Ma- ryse. Scheren, Middelharnis; René van Schouwen, Nieuwe Tonge; Marjolein Spee, Middelharnis; John van Staaijeren, Melissant; Elsa van der Velde, Sommels dijk; Nicole Verschure, Sommelsdijk; Leone Vroege, Middelharnis; Marleen Wijnhoff, Middelharnis, Connie Zorge, Dirksland. Zondag 3 juni 1984 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. J. Kronemeijer, Utrecht - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. Malipaard, Pemis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. K. van Meijeren en 18.30 uur ds. A. F. Kaars, Haaften; bediening Heilige Doop. Zaterdag 2 juni: Zangavond - Ds. A. de Reuver. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00. uur ds. J. Codée, Heid. Cat. zondag 4; extra kollekte vrije zitplaat sen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. VoU- müller, Zuidland en 18.30 uur ds. J. Kronemeijer, Utrecht. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. C. Schreur, Ede en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte vrije zit plaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Hage (bediening Heilig Avondmaal) en 17.00 uur kand. E. J. Veltman. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden, Openbare Be lijdenis des Geloofs en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; 2e kollekte: exploitatie Onder de Wiek - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoo- gerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur kand. C. H. Schreur, Ede; extra kollekte onderhoudsfonds- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Kruijmer en 18.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk; kollekte: diakonie - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal, Delft. LUKASKAPELHDG-10.15 uur ds. J. van den Bom. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. G. C. de Jong, NGB artikel 27; extra kollekte kerk- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. W. v.d. Kooy, Rockanje -Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. G. J. Bruijn en 14.30 uur ds. F. v.d. Pol. Een lange ploegvoor van Zandvoort naar Katwijk Zeven studenten van de Hogere Land bouw School in Dordrecht hebben een bijzondere manier bedacht om afscheid te nemen van hun studentenbestaan. In een poging tot het vestigen van een nieuw record willen ze de langste ploegvoor sinds mensenheugenis trekken. Dat ge beurt over het strand van Zandvoort naar Katwijk over een totale afstand van 23 kilometer. Er wordt gebruik gemaakt van een wentelploeg met 1 schaar, getrokken door drie Belgische Trekpaarden. De Re- cordpoging zal worden gedaan op vrijdag 22 juni. Gezien de snelheid waarmee wordt geploegd, zal het maken van de langste ploegvoor aller tijden ongeveer 8 uur in beslag nemen. De start is 's ochtends om 10 uur. Er wordt nog onderhandeld met het Guiness Book of Records om de ploegprestatie ook daarin vermeld te krijgen. De zeven amateurploegers, die dit jaar hopen af te studeren in Agrarische Be drijfskunde, zijn van plan om van hun recordpoging een hele happening te ma ken. De dag voor de recordpoging wordt voorgeploegd en wel van IJmuiden naar Zandovort. In IJmuiden gaan de zeven om 11.00 uur van start en naar nu al duidelijk is, zal dat op een heel aparte manier gebeuren. In Zandvoort over nachten de paarden in een manége en de ploegers in een speciaal voor dit doel ingericht dubbeldeks-autobus. Gedurende de tweede ploegdag wordt de eigenlijke recordpoging gedaan. Mede dankzij financiële steun van een groot aantal grote en kleine bedrijven zal men van deze drie dagen een feestelijke happe ning kunnen maken. Voor de ploeg rijdt een door paarden getrokken boerenwa- gen, waarop een Dixielandorkestje vro lijke muziek laat klinken. Overigens is geen oud record bekend, dus aan hun ploegvoor-aan-één-stuk heb ben de landbouwstudenten een unicum. Op 23 juni wordt de strandploegmarathon voltooid met een etappe van Katwijk naar Scheveningen. Aan de Scheveningse boulevard wordt de finishlijn gepasseerd. Dit feestelijk feit wordt mede ondersteund door de plaatse lijke VVV. Er zullen kraampjes zijn met informatie over agrarische onderwerpen. Bovendien is in een Schevenings paviljoen een groot slotfeest gepland. Belgische Trekpaarden De Belgische Trekpaarden, die de drie dagen durende krachttoer zullen volbren gen, zijn van de heer P. Brooymans uit Tholen. De paarden hebben al meegedaan aan diverse andere festiviteiten en bijeen komsten. Ploegdeskundige Brooymans zal er echter voor waken dat ze op geen enkele wijze overbelast zullen raken. Bo vendien is er een veearts aanwezig om de paarden in het oog te houden. Belgische Trekpaarden zijn overigens wel wat gewend op het gebied van ploe gen. Zo bleken ze destijds uitermate ge schikt voor het ploegen van de „Rijn landse morgen". Dit is 4/5 hectare akker land, die een boer met paarden vroeger in een ochtend placht om te ploegen, en dat ging zonder problemen achter elkaar door. De wentelploeg wordt voor de duur van de recordpoging welwillend in bruikleen af gestaan door de bekende ploegenfabrikant Rumptstad uit Stad aan 't Haringvliet. De zeven H.L.S.'ers zijn HenkBeltman, Watze Elsinga, Henry Kapoen, Jan van Nieuwenhuyzen (Ooltgensplaat), Jan Karel Op de Coul, Jeroen de Schaaf en Jan de Vries. Geslaagden aan de Chr. Mavo „Het Spectrum" te St'dam Uit Stellendam: Arja Bakelaar; Mona Brinkman; Marja Grootenboer; Wilma Grootenboer; Mar- jorie Hennink; Rianne Human; Connie v.d. Jagt; Asha Jhagjhoorsingh; Corina Kievit; Kees Koese; Arianne Kostense; Marja Pijl; Cobie Roon; Jolanda Troost; Liesbeth Waldman; Mirjam Zonneveld. Uit Ouddorp: René Bal; Abram Bezuijen; Niek Be zuijen; Willeke Bezuijen; Ellen v.d. Bok; Nico Booij; Diana Bruggeman; Fred van Dam; Jan Paul van Eijnsbergen; Ma rianne Frietema; Ria Flikweert; Kathij van Heest; Karin Klink; Ans Kloppers; Adrie Meijer; Jeanet Mierop; Johan Moer kerk; Peter Molendijk; Monique Smelik; Ingrid Stieber; Jannie Tanis; Daan Vliet land; Conny Westhoeve. Straks geboortekaartjes nodig Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellenboek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij Bij tijdige bestelling snel gereed. Langewegl3 SOMMELSDIJK NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. H. Zweistra, Hendrik Ido Ambacht en 18.00 uur ds. J. van den Bom; Heid. Cat. zondag 31; Ie kol lekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00uur ds. P. de Jager en 18.00 uur kand. A. van Herk; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok en 18.00 uur ds. D. Scheepmaker, Dintel- oord; extra maandelijkse kollekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uurlezen- Ger. Kerk 10.00 uur kand. E. J. Velt man, Rotterdam en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. J. Willemsen, Klundert - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. J. H. Becker, bediening Heilig Avondmaal en dank zegging. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Veldhuizen, Rotter- dam-Hillegersbergen 18.00 uur ds. K. van Meijeren; extra kollekte kerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerkk 9.30 uur ds. J. v.d. Haagen en 18.00 uur ds. M. C. Kersten. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Dekker, Hendrik Ido Am bacht. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. Pieters, Genemuiden en 14.30uurds.J.G. van Loon-Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. P. v.d. Kraan, Woudenberg. Uit Goedereede: Lia van Dam; Lizette Dobbelstein; Inge borg Prins; Petra van'Splunter; Kees Tanis. Uit Melissant: Heleen de Graaff; Anton Keizer; EUy Melissant; Agnita du Pree; John v.d. Spaan; Peter Struik; André Visbeen. Een aantal leerlingen uit klas 2 heeft type-examen gedaan, welke allen ge slaagd zijn, te weten: Deborah van Alphen; Wilma Bakelaar; Yoeri Broer; Wim van Rossum; Betty v.d. Berg; Jolanda Eickhoff; Lenny Hogchem; Hennieta Keizer; Marja Nagtegaal; Petra Bezuijen; Steven van Gelder; Petra Klep per; Mariaime Koster; Jolanda van Oos tenbrugge; Kees Padmos; Annelies Spuij; Giel Stroo; Leon Struijk; Corrie Tanis; Leendert van Wezel; Jeanette Mierop; Caroline Blokland. Maandag 4 juni a.s. vergadert de Streekcommissie Goeree-Overfiakkee in Hotel Van IVIariün te IVliddelharnis; aanvang 20.00 uur Op de agenda staat - Signalen Uit de streek Bij dit agendapunt kan men terecht met het melden van gebeurtenissen of pro blemen in de streek, waarvan men vindt dat er meer aandacht aan besteed zou moeten worden door de provmcie. De streekcommissie kan hierbij te hulp schie ten door aktie te ondernemen naar de provincie en/of de bevolking toe. De on derwerpen die men aan de orde stelt moeten te maken hebben met de ruimte lijke ordening. - Slufterdamprojekt Vermoedelijk wordt de projektnota Sluf- terdamprojekt deze zomer afgerond. Het ligt dan in de bedoeling dat deze nota daarna ter visie wordt gelegd en iedereen bezwaarschriften kan indienen. De streek commissie overweegt om over dit onder werp een thema-avond te organiseren. - Grevelingen zout of zoet? Een beslissing over de Grevelingen zout of zoet lijkt er aan te komen. Begin juni zal het rapport over deze zaak ter visie gelegd worden. De streekcommissie zal bekijken of dit onderwerp zich leent voor een thema-avond. - Jaarprogramma 1984-1985 In het jaarprogramma 1984-1985 wordt aangegeven welke aktiviteiten voor het volgend seizoen te verwachten zijn. De twee belangrijkste plannen die bij de provincie op stapel staan zijn: de evalua tie van het streekplan Zuid-Holland Zuid (voorjaar 1985) en de herziening van het provinciaal fietspadenplan (eind 1984). Voor beide plannen zal een inspraakpro cedure worden georganiseerd. Ingezonden: Goed geslaagde bejaardenreis van de Ned. Herv. gemeente Dirksland Hoewel met bewolkt maar toch gunstig weer, werd op woensdag 23 mei gestart met een bus van de firma van Oeveren uit Zierikzee met 47 personen. Vanuit Dirksland ging het richting Oud dorp over de Brouwersdam naar Zeeland; Scharendijke over de Zeelandbrug - de Piet - Amemuiden waarna we aan de jachthaven in het restaurant Oranjeplaat koffie met gebak hadden wat zich goed liet smaken. Vervolgens ging het richting Vlissingen dwars door de grote mooie Wilhelmina polder met zijn vruchtbare akkers; een rit over de Boulevard, wat een prachtig ge zicht was met op de achtergrond verschil lende schepen op het water. Daarna door Middelburg naar Veere waar we een pau ze hadden van een uur voor stadsbezoek. De tocht werd 16.45 uur voortgezet naar Oosterland en stopte bij de Blauwe Keet voor een aperitief en diner. Na deze goed verzorgde maaltijd die heerlijk had gesmaakt begonnen we aan de laatste rit Bruinisse en de dam naar Dirks land waar wij 19.45 bij de Wiek arri veerden. Al met al een hele mooie reis van mooi Zeeland en wij hebben er allemaal heerlijk van genoten. Een woord van dank is dan ook zeker wel op zijn plaats. Allereerst dank aan de Heere onze God, Die het door Zijn trouw en goedheid weer mogelijk heeft gemaakt dat wij dit allen weer mochten meemaken. Dank aan het bejaardencomité voor het organiseren van deze reis, maar ook voor alles wat zij in dit seizoen voor ons hebben gedaan, want dat wordt door ons zeer op prijs gesteld. Ook een woord van dank aan ds. v.d. Linde voor de leiding en het verzorgen van de meditatie op de midda gen, want wij voelen ons ook met u verbonden. Ook onze gastvrouwen en mevr. Matsinger hartelijk dank voor uw hulp bij het verzorgen van thee en koffie op de bejaardenmiddagen, want wij weten dat het met liefde wordt gedaan. Dank aan mej. Kievit voor de begeleiding op het orgel met de samenzang op de bejaarden middagen. En tenslotte nog een dank woord voor chauff'eur Rien. Een chauffeur die weet met bejaarden op reis te zijn is rustig, neemt geen risico's en heeft een grote rijervaring en neemt precies de reis die is aangevraagd. Hij is niet alleen chauffeur maar ook nog gids want wij hebben ook genoten van zijn vertelkunst. Hartelijk dank Rien voor alles wat u in deze weer voor ons gedaan hebt, want wij hebben allemaal van dit alles genoten, en kunnen terugzien op een mooie bejaar denreis. nogmaals allen heel hartelijk dank. A. Bruggeman Margrietlaan 4 Dirksland P.S. De redaktie hartelijk dank voor plaatsing in uw blad.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2