Ondanks beperkende Nota tóch instemming met uitbreiding mini-camping DEN HERTOG Delicatessen V.V.V.-informatiepost Herkingen nu prachtig onderdak Renteverlies op bouwgrond „Nieuwe Oostdijk'' drijft grondprijs op „Het lekkerste winkeltje van „d'n diek" Raad Goedereede: B allon wedstrij d garage Knöps b.v. Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes. Proefvaart OD 9 Tandemtocht doet Sint Annaland aan Kerkelijke huwelijksbevestiging Projekt waterpomp voor Turkana Raad Goedereede: Ondernemersvereniging Ooitgensplaat organiseert Bingo-avond Geen gemeente-gardntie Streekcommissie kaart twee fietsroutes aan bij de provincie Donderdag 31 mei gesloten Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" DINSDAG 29 MEI 1984 Het verzoek van mini-camping houder W. Santifort te Ouddorp om zyn camping „de Bermer" aan de Oudelandseweg te mogen ver groten heeft in de donderdagavond gehouden raadsvergadering de wind bijzonder meegekregen, an ders dan de raadsvoorzitter het had gewild. Als enige uit het College had burg. van Velzen de raad ge wezen op de in 1980 vastgestelde nota „verblijfsrecreatieve ontwik keling" waarin Ouddorp „vol" werd verklaard op grond waarvan werd vastgelegd dat geen uitbrei ding van recreatie-accomodatie meer zou worden toegestaan. De beide wethouders hielden zich meer vast aan de nadien verschenen nota „toeristisch kamperen" in het kader waarvan huns inziens de ver groting wél kon worden toegestaan. Aan het eind van een langdurige be spreking was een stemming dan ook ge wenst. Met een stemmenverhouding van 7-5 sprak de raad zich voor de gevraagde vergroting uit. De 5 tegenstemmers wa ren de heren Komtebedde en den Hol- lander( WD), Grinwis (D'66), van Gurp (RPF) en van Oosterom (CDA). Na die uitspraak tekende de raadsvoorzitter aan dat dhr. Santifort daaruit niet de conclusie moet trekken gelijk maar met de ver groting te beginnen. Éérst zullen GS daar hun goedkeuring aan moeten verlenen waarover de voorz. zijn twijfels kenbaar maakte. Tegenover de mening van tegenstanders stond die van de voorstanders die de charme van kleine campings welk inzagen en vonden dat dhr. Santifort er best iets moois van zal kunnen maken. „Ik wil voor deze kleine luijden opkomen zodat ze hun zelfstandigheid kurmen bewaren", maak te dhr. J. L. Padmos (CDA) duidelijk. En passant gaf hij zijn bedenkingen tegen heel grote campings te kennen: „'t is net of je dan weer in een stad terecht komt'" Ook SGP vertegenwoordiger B. Noort- hoek stemde met de uitbreiding in in de HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 jg Streekcommlssle dringt aan op ongedaan maken van wijziging streekplanprogramma voor jachthaven Stad a/h Haringvliet In de aktualisering van het streekplan programma heeft de provincie, vooruit lopend op de besluitvorming rond het be stemmingsplan Jachthaven Stad aan 't Haringvliet, een uitbreiding met 200 lig plaatsen getolereerd, in plaats van de oor spronkelijke 80 ligplaatsen. Inmiddels heeft de gemeenteraad het bestemmings plan afgekeurd. Een doorslaggevend argu ment is de grootschalige opzet met de mogelijkheid voor een veel groter aantal ligplaatsen. Uit de reakties van de bevolking en een groot aantal bezwaarschriften blijkt dat er een voorkeur is voor gereguleerde groei van rekreatievoorzieningen met de na druk op een niet-commercieel beheer. Dit is in overeenstemming met het oorspron kelijke streekplan. Daarom dringt de streekcommissie er bij de provincie op aan om de wijziging van het streekplanprogramma ongedaan te maken en de oorspronkelijke streekplan tekst te handhaven. Temeer daar er reeds nu van verschil lende kanten twijfels bestaan over de exploiteerbaarheid van een commerciële verwachting dat er iets leuks uit voort kan komen.... Daarentegen spraken de heren van Gurp, Den Hollander en Grinwis zich tegen de uitbreiding uit. Huns inziens mag het kamperen bij de boer, waarvan hier sprake is niet buiten zijn proporties groeien en zó er al uitbreiding gegeven wordt zal dat zeker gepaard moeten gaan met het aan brengen van voorzieningen als was en toiletgelegenheden, speelruimte voor de kinderen e.d. Weth. Visser geloofde dat dhr. Santifort daar zeker aan zal willen voldoen en dat er bij uitbreiding ook sprake van een belang rijke kwaliteitsverbetering van de cam- pingzalkomen. Ook weth. vanDam dacht er zo over. Hij becijferde dat er vanuit de nota toeristisch kamperen nog zo'n vijftig tal plaatsen te verdelen zijn en wat hem betreft kunnen die alle vijftig naar dhr. Santifort. Daarna zal de koek helemaal op zijn en zal er van uitbreiding waar dan ook geen sprake meer kunnen zijn. Dhr. van Dam gaf daarmee een antwoord op de vrees van dhr. Grinwis voor het scheppen van precedenten: „....als we hiermee in stemmen krijgen we een kettingreaktie en een reeks minicampings. Ik kan er met m'n verstand niet bij, maar misschien héb ik niet zoveel", stelde dhr. Grinwis wat vertwijfeld vast Die vertwijfeling leek ook de voorzitter parten te spelen en hij drukte de raad dan ook vast op het feit bezig te zijn de genoemde Nota belachelijk te maken. De voorzitter verlangde van de raad dan ook een duidelijke uitspraak, „want" zei hij, „we hebben niet een Nota in de la liggen die we te pas en te onpas kunnen laten gelden". Spr. benadrukte nog eens dat de raad de zaak van het toeristisch kamperen duidelijk heeft gelimiteerd en een uit breiding alleen beperkt heeft tot die cam pings die al over de nodige accomodatie beschikken. Dhr. Santifort heeft die dui delijk niet en de grond waarop hij zijn plan wil verwezenlijken heeft zelfs een agra rische bestemming. Het kwam tenslotte op stemming aan met de eerder vermelde uitslag en 's burge meesters waarschuwing aan dhr. Santifort niet meteen te beginnen en eerst het antwoord van GS af te wachten. Door garage Knöps b.v. te Middelharnis werd in samenwerking met de Rabobank eveneens te Middelharnis gedurende de Paasshow een ballonwedstrijd gehouden. Het was niet zo moeilijk te bepalen wie de eerste prijs had nl. Mirjan v.d. Laar uit Sommelsdijk van wie de ballon in Italië terecht was gekomen. De tweede prijs is gewormen door AlexanderCoolbergen uit Achthuizen, eveneens tot in Italië. De anderen zijn dichterbij gebleven nl. het verst Duitsland. De prijswinnaars hebben inmiddels bericht gehad. jachthaven van deze omvang. In de toe komst is uit rentabiliteitsoverwegingen wellicht een nog grotere omvang vereist Dat wordt algemeen als ongewenst er varen. Hiermee vervalt de noodzaak tot het besluiten van een „compromis" tussen enerzijds het willen stimuleren van de achterblijvende rekreatie-ontwikkeling en anderzijds de aantasting van andere doel einden, zoals behoud van leefbaarheid van kernen en het veiligstellen van natuur waarden. Westdijk 31 MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 6185 Onze BOTERKOEK al geproefd? 's Morgens vanaf 10 uur met een heerlijk kopje koffie! U proeft het zo, dat vakmensen vakwerk maken! 250 gram voor 2,75 's Middags hebben we een lekker kopje thee voor u. Probeer eens wat anders! U zult moeten toegeven, inderdaad ik heb nog nooit thee gedronken. Vraag naar onze theefolder! 1 liter van ons heerlijk ROOMIJSvoor 4,50 Advertentie geldig tot en met zaterdag 2 juni. Vrijdag 8 juni om 20.00 uur is er een bingo-avond in Ooitgensplaat, georgani seerd door de plaatselijke ondernemers vereniging, met als attraktie de gratis bingoronde met een hoofdprijs van 500,- De bingokaarten voor deze gratis ronde kan men verdienen door op een in Ooit gensplaat huis aan huis verspreide Stem pelkaart totaal 8 verschillende stempels van de totaal 29 deelnemender onder nemers te verzamelen. Volle stempelkaarten kunnen worden in geleverd tegen een bingokaart voor de gratis ronde (Hoofdprijs 500,bij boekhandel Bep Vroegindeweij, Weespad 2. Bingofanaten uit omliggende plaatsen kunnen, zolang de voorraad strekt, bij de deelnemende ondernemers stempelkaar ten afhalen. Deze eerste aktie, waarmee de nieuwe ondernemersvereniging zich presenteert aan de bevolking van Ooitgensplaat, is de komende weken zeker een „gestempeld" onderwerp in deze Dorpskern op Goeree- Overflakkee. Met een bloedend hart zei de Gemeente raad van Bruinisse donderdagavond 24 mei nee tegen het geven van een ge meentegarantie aan de gebrs. van der S. uit Bruinisse van 1 miljoen gulden voorde aankoop van de kotter GO 54 en TX 38, eigendom van Maas vis b.v. Maaskant wil deze kotter aan de jonge ondernemers verkopen en de Rabobank wil deze een miljoen voteren voor de broers, mits de gemeente garant staat. Maar dat ging de Raad annex B en W juist even te ver. Men prees de ondernemingslust, maar het E.T.I. (Econ. Techn. Instituut Zeeland) achtte het risico voor de gemeente te groot en de Raad vond geen vrijheid de garantie dan toch maar te verlenen. STELLENDAM Vorige week had op het Haringvliet de technische proefvaart plaats van de nieu we motorkotter OD 9, van de Gebrs. Sperling, dezelfde firma die ook de GO 32 in de vaart heeft. Deze nieuwe kotter zal op zaterdag 2 juni op het Haringvliet officieel worden overgedragen. Het schip werd bij Maaskant Stellendam vis en vaarklaar gemaakt. De oude OD 9 „Drie Gebroeders" dateert uit 1971. Voor reparatie en onderhoud lagen korte tijd bij Maaskant in Stellendam voor de kant of in het dok de boomkotter LE 63 van de bv. Zeevisserij „Soli Deo Gloria", de GO 36 van Visserijbedrijf „De Vrouw Jannetje" met schroefschade en de GO 32 van W. en J. Lokker, met schade aan de giek. SINT ANNALAND De Stichting „Ons Zeeland" organiseert op zaterdag 2 juni a.s. de jaarlijkse tan demtocht voor blinden en slechtzienden. Ongeveer een zestig deelnemers uit heel Nederland zullen mee doen aan deze tocht. Dit jaar is het eiland Tholen uit gekozen. Het vertrekpunt is het dorpshuis „De Vossenkuil" in Oud Vossemeer, waar vandaan via Tholen naar Sint Maar tensdijk wordt gereden. Vervolgens gaat de rit via Stavenisse en Sint Annaland weer naar de Vossenkuil in Oud Vosse meer. Een E.H.B.O.-ploeg van het Rode Kruis zal de tocht begeleiden. Men hoopt op goed en mooi weer, dat deze tandem- tocht zeer zeker ten goede zal komen! Naar aanleiding van signalen uit de streek over fietsroutes ten behoeve van schoolgaande kinderen, heeft een werk groep uit de streekcommissie de fiets padensituatie op het eiland onder de loupe genomen. Zij heeft daarbij geconstateerd dat met name het ontbreken van 2 fietsroutes een knelpunt vormt Het betreft het ontbreken van de fiets routes: a. van Herkingen via Dirksland naar Middelharnis. De enige verbinding wordt hier ge vormd door de smalle Zuiddijk/Gel- dersedijk. Dit is een behoorlijk drukke weg (TW 115) voor gemotoriseerd verkeer; b. van Ooitgensplaat via Langeweg/ Schaapsweg(TW 118) naarDenBom- mel en via Molendijk, Tilsedijk en Oudelandsedijk (TW 117) naar Mid delharnis. Bij deze route gaat het met name om het stuk Molendijk (Den Bommel - afslag Tilsedijk) waar dringend ver beteringen gewenst lijken. De streekcommissie wijst erop, dat deze twee knelpunten ook in het kader van de inspraak bij het ruilverkavelingsplan Flak- kee reeds zijn gesignaleerd. De streek commissie achtte het echter zinvol dit signaal door te geven in verband met de voorbereidingen van de herziening van het provinciaal fietspadenplan en/of de uit voering van de ruilverkaveling Flakkee. „Een onderdak dat bij minder goed weer afdoende beschutting biedt", zo had de fam. Lohr te Herldngen haar nieuwe expo sitie- en VW informatieruimte in de theetuin genoemd en vrijdagmiddag, bij de officiële opening, bleeli de aanwezigheid ervan ze iker geen overbodige luxe. De genodigden zochten graag de beschutting op binnen welke weth. Grootenboer van Dirksland zijn openingswoorden sprak. De accomodatie biedt ruimte aan een verkoopexpositie van foto's en keramiek van Studio Lohr maar fungeert tevens als VVV informatiepost. Ze is gelegen aan de Molendijk achter perceel nr. 65. De woning van de fam. Lohr is onderdeel van een van de oudste boerderijen uit de omgeving en ook die charme werkt eraan mee dat de Streek WV er voortreffelijl< wordt gepresenteerd. Het was weth. Grootenboer, zelf bestuurslid van de Streek VVV, een behoefte dijr. en mevr. Lohr hartelijk te danken voor de wijze waarop zij, door de jaren heen, geheel belangeloos aan het VVV werk gestalte hebben gegeven. In weinig plaatsen in de omgeving is de laatste jaren het toerisme zo snel gegroeid als in Herkingen, ten gevolge van de ligging aan de Greveiingen. Het deed de vraag naar toeristische informatie stijgen en het was eigen initiatief van dhr. Lohr daarin te voorzien. Hij begon daar al mee in de zomer van 1981het jaar waarin de jachthaven werd geopend en de eerste bungalows werden verkocht. Het jaar verslag 1983 maakt al melding van 475 verleende informaties. De erkenning door de gemeenteraad volgde eind 1983 en het deed dhr. Grootenboer bijzonder deugd aan de officiële opening van het „officiële" steunpunt zijn medewerking te kunnen geven, wetend met hoeveel ambitie en sympathie de farn. Lohr de toerist ten dienst staat. Temeer deed het dhr. Grootenboer deugd omdat de toeristische bedrijvigheid die Herkingen doormaakt bijdraagt aan de soc. economische omstandig heden in de gemeente en hij wekte de plaatselijke ondernemers dan ook op op die ontwikkeling in te spelen. De ontwikkeling heeft Herkingen ai een jachthaven gebracht met 285 vaste ligplaatsen, de „Buitenplaats" met 237 bungalows en de camping „Johanna Hoeve" terwijl er plannen zijn tot de bouw van 42 bungalows. Het terrein naast de oude haven zal dit jaar geëgaliseerd.worden en in 1987 voor de dagrecreatie worden ingericht. Dhr. Grootenboer deed er voorts mededeling van dat het College zich beraadt op de mogelijkheid^het Spui een multi functionele bestemming te geven, 's Zomers als parkeerterrein voor 150 auto's en 's winters ais beschut gelegen ijsbaan. Aan het eind van de Spui zou er een strandje kunnen worden gecreëerd. Dhr. Grootenboer voorzag dan ook dat Herkingen in het recreatieve gebeuren een volwaardige partnergaat worden. Spr. wenste „Studio" Lohr een goede toekomst toe waarin Dirksland en Herkingen zal worden „ge- promoted" en als geschenk bood dhr. Grootenboer het inmiddels aangebrachte bordje aan die naar toeristische interessante punten verwijzen. Na de officiële opening werd nog het woord gevoerd doordhr. de Feijter, gemeentesecretaris van Middel harnis en voorzitter van de VVV. OOLTGENSPLAAT Op D. V. vrijdag 1 juni a.s. zal de kerke lijke huwelijksbevestiging plaats hebben van ds. J. H. Becker, gereformeerd predi kant te Ooitgensplaat met mej. S. M. M. van Loon te Oude Tonge. Deze dienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Ooitgensplaat en zal worden geleid door een vriend van de bruidegom, ds. H. A. Speelman, gereformeerd predikant te Krabbendijke. Aanvang van de dienst om 15.00 uur. G.Z.B. OUDDORP Op D.V. zaterdag 2 juni hopen wij weer oud papier en lorren op te halen voor bovengenoemd projekt. Ook kleding die u niet meer draagt is nog steeds welkom bij ons. Alles wat u deze maand hebt opgespaard voor de zending, wilt u dat voor half negen aan de weg zetten? Doch doet er even een kaartje aan met de vermelding „kleding" of „lorren"? Dit bespaart ons veel tijd met uitzoeken van deze kleding. Wie er weer mee wil helpen om dit alles op te halen; die is van harte welkom, wij vertrekken om half negen van de Duin kerkerweg 6. Als u met vakantie bent, kunt u altijd de goederen brengen op het bovengenoemde adres; de deur is altijd open. Opbrengst vorige keer: Oud papier980,00 Lorren en kleding150,00 Giften110,00 Totaal1240,00 Oude stand2317,16 Totaal nu3557,16 Hartelijk dank voor dit mooie bedrag dat wij weer met zijn allen bij elkaar hebben gespaard. Ook de ophalers worden dank gezegd voor hun trouwe diensten iedere maand. De zendingscommissie College en raad van Goedereede zien zich gedwongen om voortaan een deeltje van het grote rente- verlies op het bestemmingsplan „Nieuwe Oostdijk" te Goedereede in elke uit te geven vierkante meter grond in dat bestemmingsplan te verdisconteren, ook al is duidelijk dat dat tot forse grondprijzen leidt. Bovendien werd ten koste van Ouddorp het bouwvolume voor de „Nieuwe Oostdyk" van 8 naar 16 woningen verhoogd en dan nóg ligt er voor 20 jaar grond gereed...! De grondprijs voor premie A woningen komt op 133,per m^; voor premie B op 153,en voor de vrije sector op 181,40 per m^ „Forse grondprijzen maar gelet op de situatie van dit plan gebied is een ander alternatief eigenlijk niet aanwezig" zo bekent het College. Meer afknabbelen van het bouwvolume van de andere kernen zou het volbouwen weliswaar versnellen maar zou voor die kernen dezelfde problemen geven als in het plangebied „Nieuwe Oostdijk", zo beredeneert het College. Instructiebad Middelharnis Vrijdag 1 juni extra vrijzwemmen: 9.30-11.30 uur: alle leeftijden. 13.00-15.00 uur: alle leeftijden. 15.30-16.30 uur: vanaf 30 jaar. -|- bewegen voor ouderen. „Erg hoge prijzen..!" het was een uitroep die uit vrijwel alle frakties klonk: „een noodverband ten koste van Ouddorp" zo schatte dhr. van Gurp in. „Een bijdrage uit het fonds dorpsuitbreiding" zo sugge reerde dhr. Redert terwijl dhr. den Hol lander wat meer perspectief zag wanneer de gemeente de beperkingen aan het zich van elders vestigen zou opheffen. In zijn beantwoording wilde de voorz. burg. van Velzen die thans berekende grondprijzen zeker niet gering schatten, anderzijds stelde hij vast dat de grond in legio gemeenten duurder is. „Er is een soort gewenning aan hogere grondprijzen nodig" aldus de voorzitter: „wij zeggen zeker niet dat de grond goedkoop is maar we zien geen middel om ze goedkoper te maken!" Een mogelijkheid daartoe kan misschien toch geschapen worden door het batig saldo van een plan als Ouddorp III naar de Nieuwe Oostdijk over te hevelen. Geen perspectief zag de voorz. in de suggestie één uniforme grondprijs voor de hele gemeente vast te stellen. Besloten werd een gedeelte van de Nieu we Oostdijk bouwrijp te maken, vol doende voor drie jaar. Het plannetje is dermate klein dat er aan een openbare aanbesteding weinig te verdienen valt. Het College leek wat te gaan voelen voor de suggestie van dhr. den Hollander een deel van de beschikbare grond in het plangebied weer als landbouwgrond te gaan verkopen. Weliswaar zal de ge meente dan het geleden renteverlies moe ten accepteren maar de rentelast die als een molensteen om Goerees' hals hangt zal zich dan niet meer verzwaren. „Het zou te overwegen zijn, we zullen misschien wel moeten.!" zo beantwoord de de voorzitter de genade suggestie. ^^»^^»^^^irf»^»^»^»^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2