Schietver. „Raak de Roos" Ouddorp koestert twee landskampioenen Politieberichten Heer Aelbrecht was even in „Grijsoert" De Open Deur op vrijdagavond! Suikerprijs laag Ziekenhuisbus Dependance bedrijfs gezondheidszorg in Dirl(sland Belclimmen toren Ouddorp „De Open Deur" vrijdagavond 15 juni a.s. Dijkgraafsciiap van dhr. H. L van Kampenhout een feit Goedereede Middelharnis Bezorging van de l(rant a.s. zaterdag 'tWasniet„deStormvoger die vastvoer Noordzeevisserij loopt terug Voil(stuinver. „de Hoofjes" Nachtelijke schutter in Oostfiakkee Excursie Vereniging van Varkenshouders Zuid- hoiiandse Eilanden IVIEDISCHE DIENSTEN 56e Jaargang No. 5300 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRUS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief De Bedryfsgezondheidsdienst voor het Europoort-Botlekgebied heeft sinds kort de bedrijfsgezondheidszorg op zich genomen voor de op Goeree-Overflakkee woonachtige werkjiemers in de bouw nijverheid. Daartoe is op het terrein van het van Weel-Bethesda ziekenhuis een dépendance ingericht, waar de bedrijfs arts spreekuur houdt en periodiek bedrijfs geneeskundig onderzoek verricht. Het in gebruik nemen van de dépendance is een goede gelegenheid om belangstel lenden te laten kennis maken met het werk van de bedrijfsgezondheidsdienst. Iedereen die is geïnteresseerd in bedrijfs gezondheidszorg is welkom op donderdag 7 juni 1984 van 16.00 - 18.00 uur in het Van Weel-Bethesda ziekenhuis, Stations- weg,22 te Dirksland. Onder het genot van een drankje en een hapje kan men zich door medewerkers van de B.G.D. laten informeren over wat de bedrijfsgezondheidsdienst voor U kan doen. Deze informatie kan uiteraard te allen tijde worden verkregen bij de B.G.D. voor het Europoort-Botlekgebied, Theemsweg 5, Rotterdam-Botlek; Postbus 1079, 3180 AB Rozenburg. Tel. 01819 - 14877. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Op Hemelvaartsdag 31 mei zal het mu seum in Ouddorp ook 's morgens open gesteld zijn, van 10 tot 13 uur. Er is op die dag en ook op vrijdagmiddag 1 juni gelegenheid vanaf het museum de Ouddorpse toren te beklimmen. Om het uur zijn er groepsrondleidingen naar de toren, te beginnen om 10.30 uur en 's middags vanaf 14.30 uur. Voorlopig kan men ook elke zaterdag terecht om de toren te beklimmen, op de tijden hiervoren vermeld. Ter afsluiting van het seizoen wordt er vrijdagavond 15 juni een „OPEN DEUR BUFFET" georganiseerd. De jongeren die hieraan deel willen neemen worden, i.v.m. de organisatie, verzocht dit uiter- lyk 9 juni op te geven. Dit kan persoonlijk gebeuren op 1 juni, of telefonisch: 01879 - 2464 2643 1498. De kosten voor deze avond bedragen ƒ10,- De zaal is open om 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 M CU DD Hare Majesteit de Koningin heeft bij Koninklijk Besluit nr. 16 d.d. 17 mei dhr. H. L. van Kampenhout te Sommelsdijk per 1 mei tot Dijkgraaf van het Water schap Goeree-Overflakkee benoemd. De Koningin volgde daarmee de voordracht die Haar door de Ver. Vergadering op 30 maart was gedaan. Na te zijn beëdigd door de Commissaris der Koningin hoopt dhr. van Kampenhout op 10 juli de dan te houden Ver. Vergadering te presideren. Tijdens die vergadering zal de voor dracht voor de benoeming van drie nieuwe heemraden moeten worden opgemaakt ter vervulling van de plaats die dhr. van Kampenhout vrijmaakt, vervolgens voor dhr. J. Voogd die in oktober om leeftijds redenen aftredend is en ter vervulling van de plaats van dhr. J. P. Wamaer. Dhr. Wamaer die 9's tweede wnd. als waar nemend Dijkgraaf functioneerde heeft na de verkiezing van dhr. van Kampenhout ontslag gevraagd wat hem per 1 juni door H.M. is verleend. De Ouddorpse schietvereniging „Raak de Roos", 26 jaar jong en tweehonderd enthousiaste leden sterk, is sinds kort in het landelijk unieke bezit van twee landskampioenen.! Leo Mierop is al enkele jaren lands kampioen op het luchtpistool en Oude Tongenaar Wim Boom schoot zich recentelijk op het onderdeel „knielend geweer" naar het landskampioen schap. Beide succesvolle leden zijn begrijpelijkerwijs de trots van de Vereniging. Trots is de Vereniging ook op de accomodatie die door de jaren heen dankzij veel zelfwerkzaamheid tot stand kwam, 7 banen pistool van 25 mtr. en 7 banen geweer van 12 mtr., alles „binnenshuis" en ook dat is uniek in de wijde regio. De leden kornen voornamelijk uit Ouddorp zelf maar evenzeer van het eiland en de omliggende Zeeuwse en zuid-hollandse eilanden. Leo Mierop, landskampioen luchtpistool is ook nationaal recordhouder sinds hij 579 van de maximum 600 te behalen punten scoorde en met het vuurpistool schoot hij, op een Verenigingskampioenschap óók een punt boven het nationaal record. Leo is ook mede team-recordhouder van het Nat. Ned. team, een schutter derhalve die de roos op 25 mtr. afstand feilloos weet te raken. Bij het vorengenoemde Verenigingskampioenschap schoot hij met het vuurpistool (niet eens zijn speciali teit) van de 40 schoten 7 keer een negen en 33 keer een 10....! Wim Boom uit Oude Tonge behaalde enige weken geleden op het „knielend geweer" het nationaal kampioenschap. Ook hij traint heel veelvuldig en conse quent en beide kampioenen ervaren hun sport als een ware topsport bij het beoefenen waarvan een volstrekte concentratie vereist is. - Diefstal uit auto's Op 21 mei werd op het parkeerterrein strand Noord te Ouddorp een personen auto opengebroken (linnen dak inge scheurd en werd daaruit een regenjack en een sjaal gestolen. De benadeelde was een Duitse toerist Aangifte werd gedaan van diefstal uit een personenauto. Toegang werd verschaft door eht wegsnijden van het rubber rond de achterruit en het uitnemen van deze ruit. Ontvreemd werd, een radiocassette recorder merk Philips. Benadeelde is een inwoner van Düsseldorf. - Reeks inbraken In het afgelopen weekend werd ingebro ken in een bedrijf aan de Mr. Snijderweg te Stellendam. Toegang werd verschaft door het inslaan van een ruit Uit het bedrijf werd o.a. ontvreemd 2 maaimachine's, 1 telmachine en leer -I- leerbewerkingsma- terialen. Op 22 mei werd een inbraak ontdekt in een zomerwoning aan de Groenedijk te Ouddorp. Er werd binnengekomen door het inslaan van een ruit Het huisje werd geheel doorzocht, doch voor zover is na te gaan wordt niets vermist Ter plaatse bleek dat ook was ingebroken in een andere zomerwoning aan de Groenedijk en dat aldaar ook niets vermist werd. Tevens vond aldaar een poging tot in braak plaats in een caravan. Uit een loods van een bedrijf te Stellen- dam werden een zender en 2 marofoons ontvreemd. De diefstal heeft waarschijn lijk plaats gevonden in de avond van 18 mei j.l. Een onderzoek wordt ingesteld. Op 26 mei 1984 omstreeks 22.20 uur vond een ongeval plaats op de kruising Provincialeweg - Brielsestraat - Zuider- diepstraatweg. Bij het ongeval werd een inzittende A. J. v.d. W. gewond in het gelaat. Betrokkene zat in de personenauto die geen voorrang kreeg van de andere partij. De materiëele schade was groot. - Plakkers Het komt nogal eens voor dat men posters en dergelijk reclamemateriaal plakt op o.a. gebouwen, verkeersborden en trans- formatioehuizen. Afgezien nog van het feit dat men voor het plakken van derge lijke papieren een vergunning nodig heeft stellen de eigenaars van die gebouwen veelal geen prijs op deze plakmethode. Enige dagen geleden werd geconstateerd dat men een groot aantal posters had geplakt van een stichting uit Oude Tonge. De „plakkers" werden achterhaald. Zij zullen de posters alsnog verwijderen. - Inbraak In de RSG te Middelhamis werd vermoe delijk in de nacht van 26 op 27 mei jl. ingebroken. Een ruit in een deur werd vernield, een tussendeur opengebroken en een brandblusser leeggespoten. Verder werd er aanzienlijke schade toegebracht in de lerarenkamer. Er werd voorshands niets vermist. OUDE TONGE Door familie-omstandigheden is onze bezorger M. van Loon niet in staat het nummer van vrijdag a. s. op die dag te bezorgen. Dit zal zaterdagmorgen vroeg ge beuren. Wij vragen onze abonnees hier mede rekening te willen houden. MIDDELHARNIS Schipper de Vroom die sinds kort met zijn luxe salonboot „de Stormvogel" van uit Middelhamis rondvaarten onderhoudt stelt er prijs op het flakkeese publiek te laten weten dat het niét zijn „Stormvogel' is geweest die enkele weken geleden in de Biesbosch, met Middelhamis se bejaarden aan boord, vastvoer en enkele uren aan de grond bleef zitten. Gebleken is dat en kelen hem en zijn schip in dat voorval betrekken terwijl de boot afkomstig was van een elders gevestigde rederij. Het bekend worden van het gebeurde in de Biesbosch heeft met name bejaarden wat kopschuw gemaakt van een vaartocht en dhr. de Vroom schuwt een dergelijke nega tieve reclame. Ter gemststelling verzekert hij het vaarwater in onze omgeving heel goed te kermen en nooit enig risico te nemen. Hij hoopt dan ook dat het falen van een andere rederij niet ten koste zal gaan van zijn, pas in Middelharnis be gonnen, bedrijf Heer Aelbrecht van Voome die op 25 juni eigenaar werd van Grijsoert is gisteren even in Oude Tonge geweest om daar met instemming waar te nemen dat het dorp zich met groot enthousiasme opmaakt voor de viering van het 700- jarig bestaan. Heer Aelbrecht (oud-burgemeester v.d. Harst) was vergezeld van zijn gemalin (mevr. Meijer) en secretaresse (mevr. Wols) beiden uit Oude Tonge. Ze gingen op enkele karakteris tieke plekjes van het dorp, gelegen in het jubilerende Grijsoord, op de kiek zodat hun beeltenissen de program maboekjes e.d. kunnen sie ren. Het feest begint op vrijdag 22 juni en zal zeer waar schijnlijk officieel geopend worden door de nieuwbe noemde Commissaris van de Koningin dhr. Patijn. Het feest zal zich uitstrekken tot zaterdag 7 juli in welke tussentijd tal van spelen en evenementen zullen worden -J ^^'A'jr-v/sv:;»;.:s:.- georganiseerd. Op die laatste feestdag zullen de speciaal voor het jubileumfeest gekweekte baarden en snorren worden beoordeeld en wordt er een volksmaaltijd gehouden. Ook wordt een fotowedstrijd belegd en zal er voor de filatelisten een eerste-dag enveloppe worden uitgegeven. Tegen de tijd dat het feest daar is hopen we het programma weer te geven. In de Noordzeevisserij lopen de vang sten thans regelmatig terug, een ver schijnsel dat zich in deze tijd van het jaar meer voor doet. Indien de visserij lonend zou blijven, dan zou de prijs evenredig moeten stijgen en juist dat blijft achterwege, zodat de be loning van de deelvissers temg loopt en ook de reders niet van een sluitende exploitatie kunnen spreken. Uitgezien wordt daarom naar warmer weer. In de zomer beginnen de vangsten weer beter te worden en natuurlijk is een sluitende ex ploitatie voor de met geld van de banken gekochte kotters noodzakelijk, om te kun nen blijven varen. GOEDEREEDE Vrijdagavond, 1 juni a.s. zijn de jongeren vanaf 16 jaar van harte wejkom in „De Open Deur" te Goedereede. Óp deze laatste Open Deur-avond dit seizoen, wordt de film: If I PERISH vertoond. De prachtige, indringende film voert ons naar Korea, ten tijde van de 2e wereld oorlog. IF I PERISH, hetgeen betekent: ALS IK VERDRUKT WORD, is het triom fantelijke levensverhaal van een kleine Koreaanse Christenvrouw die van geen kompromis wil weten. Geïnspireerd door woorden uit het Bijbelboek Daniël, trot seert zij haar vervolgers door te blijven staan wanneer het bevel wordt gegeven te knielen voor de levende god: de keizer van Japan. De gevolgen zijn verschrikkelijk voor haar. Echter wanneer haar terecht stelling nadert komt ook de vrede in zicht Na de pauze willen we met elkaar over deze geschiedenis napraten. „De Open Deur" is te vinden in „De Ark" te Goedereede. De zaal is open om 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. Toegang 2,50. De suikemoteringen op de wereldmarkt zijn in de maand mei aangeland op een laagterecord (van de laatste 2 jaar). Deze prijs is nu nog 39,per 100 kg. in bulk of basisfabriek. Het zal van de weersomstandigheden afhangen of deze prijs nog een verandering ten goede zal ondergaan, naarmate de oogst 1984 zich gunstig of minder gunstig ontwikkeld. Men verwacht een oogstopbrengst van 12.2 miljoen ton, tegen 11.1 miljoen ton voor het afgelopen jaar. MIDDELHARNIS De Volkstuinvereniging ,,de Hoofjes", Opgericht 14 febmari 1984, telt op het moment 132 leden en 14 adspirantleden. De Ver. beheert het Tuincomplex Rotten burg met 41 tuinen, en het tuincomplex Oostplaat met 91 tuinen. Aan het eind van het jaar komen er nog tuinen bij aan de Oostplaat Het inschrijf geld bedraagt 5,— Contributie 7,50 per jaar als lid en 2,50 voor een ad- spirant lid. De tuinhuur bedraagt 0,20 per m^. Zij die in aarmierking willen komen voor een tuin kunnen zich opgeven als ad- spirant lid bij: J. C. van Ouwerkerk Rottenburgseweg 150 alhier MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag goed ge bundeld gereed zetten s.v.p. DEN BOMMEL - BRUINISSE Geslaagd Dhr. Jaap Huizer slaag de een dezer dagen te Leiden voor het examen Scheepvaartmeester B. THOLEN Het welbekende ziekenhuisbusje van de firma Van de Klundert uit Oud Vossemeer doet vanaf 3 juni geen dienst meer naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. Op 15 oktober 1973 ging voor het eerst het ziekenhuisbusje rijden vanaf de verschil lende woonkernen met bezoekers naar het A.B.G. en Lievensberg te Bergen op Zoom. Met ingang van 3 juni 1984 start de B.B.A. met een nieuwe dienstregeling waarin opgenomen de uitbreiding van de lijndiensten tot het ziekenhuis Lievens berg. De lijndienst voor ziekenbezoek is nu vanaf Stavenisse om 12.45 uur, St Maar tensdijk 12.54 uur, Scherpenisse 12.58 uur, Poortvliet 13.02 uur, Tholen 13.10 uur. Bergen op Zoom NS 13.28 uur, aankomst Lievensberg 13.35 uur. Des avonds zijn de tijden resp. 17,45 uur, 17,54 uur, 17.58 uur, 18.02 uur, 18.10 uur, 18.28 uur, aankomst Lievensberg 18.35 uur. Voor de lijndienst vanaf Sint Annaland, Oud Vossemeer, Tholen en station B.O.Z. zijn de tijden 12.28 uur, 12.40 uur, 12.50 uur, 13.08 uur, aankomst Lievensberg 13.15uurenl7.38uur, 17.50 uur, 18.00 uur, 18.18 uur. Aankomst Lievensberg 18.25 uur. Des zondags is er geen dienst naar Lievensberg en A.B.G. Nadat van de ambtswoning van burg. de Vos te Ooltgensplaat en kele weken geleden 's nacüts al een ruit stuk werd geschoten gebeurde dat in de nacht van zaterdag op zondag bij de wethoudersfam. A. Kroon te Oude Tonge. De dader loste daar met een pnt 22 vuurbuks een tweetal schoten op de ruit van de woonkamer; één kogeltje ver dween door de achterruit en het ander beschadigde het bankstel. De schoten bleven overigens tot zon dagmorgen onopgemerkt Uiteraard is de politie bijzonder geïnteresseerd naar hetmotief en de identiteit van de dader. Wie over een aanknopingspunt meent te beschikken of de waar schijnlijke dader in de omgeving van beide bovenbedoelde woningen heeft gezien gelieve de politie daar over te informeren: tel. 1244. Op dinsdag 19 juni a.s. wordt de jaar lijkse zomerexcursie georganiseerd naar België. Vóór de middag wordt een bezoek gebracht aan het Bouwbedrijf „Lambert- Geerkens" te Meeuwen bij Hasselt, waar de produktie-ateliers van landbouwschu- ren e.d. worden bezichtigd. Na de middag gaan we naar „Robbejaarland" met meer dan 30 attrakties te Lichtaart. Belangstellenden kurmen zich voor deze reis opgeven bij S. J. Hoefman, tel. 01878 - 1261. donderdag 31 mei 1984 (Hemelvaartsdag) Middelharnis - Sommelsdijk: Dokter Wieringa, tel. 01870 - 2090. Goedereede - Stellendam: Dokter Bulthuis, tel. 01879 - 1367. Oude Tonge en Nieuwe Tonge: Dokter Lassing, tel. 01874 - 1?59. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Dokter P. J. H. Kramers, tel. 01873 - 1201. Tandarts: Dogterom, tel. 01875 - 2325. a B ^o a a c3 De beide kampioenen tegen het decor van vele trofeeën; links dhr. Mierop, rechts dhr. Boom. ^ar^u m-» ■■-■ mm ■-■ h^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1