Concert Overdenking Predil(beurten Raad Goedereede begroet kapitale meevaller in bouw/exploitatie van Sporthal Ouddorp in de Lukaskapel te Sommelsdijk E-O.-familiedag uit de Heilige Schrift Intermezzo's tournooienreeks begint weer Kleuters bij de trouwerij van juf Lienl(e Afname KNGV turnproeven in Oude Tonge „Cliristus' verblijf IN en Zijn komst UIT de hemel" Geslaagden „de Samaritaan" Bladz.2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 25 MEI 1984 De Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee organiseert op zaterdag 26 mei a.s. een concert in de Lukaskapel van „de Samaritaan" te Sommelsdijk. Zij heeft hiervoor uitgenodigd: Het Jeugdkoor „Cantate Domino" o.l.v. P. Wessels en Rinus Verhage/Paul Kieviet, orgel/clave- cimbel. Er zal onderstaand, aantrekkelijk pro gramma worden uitgevoerd: 1. Orgel en clavecimbel: Sonate in gB. Pasquini (1637-1710) 2. Koor: Dankt, dankt nu allen GodJohan Crüger Cantate DominoHans Leo Hassler (1564- 1612) Voorwaar, Ik zeg UWillem Vogel Bist du Gottes SohnAndreas Hammerschmidt Wolh dem, des Hilfe der Gott Jakobs istWolfgang Briegel (1626- 1712) Nun jauchzet mit hellem TonJ. H. Schein (1586- 1630) 3. Orgel vierhandig: Fuge in dJ. C. Kellner (1736- 1803) 4. Orgelsolo Paul Kieviet: 4 duetti uit de „orgelmis" Joh. Seb. Bach (1685- 1750) 5. Orgel en clavecimbel: Concierto in GJosef Blanco Misschien weet u het al: D.V. zaterdag 16 juni aanstaande is het weer E.O.- familiedag, dertiende keer is successie. Het thema wordt ditmaal gevormd door de woorden van de Here Jezus: „Ik ben gekomen opdat zij leven hebben in over vloed" (Johannes 10:10). Op deze dag zullen ondermeer de E.O.- voorzitter ds. J. H. Velema, Henk Bin nendijk, Gert en Hermien en hun dochter Sandra hun medewerking verlenen. Ook is er 's middags een groot samen gesteld koor gevormd door leden van diverse koren die onder leiding staan van bekende dirigenten: Loek van der Leeden, John Propitius en Dick Vermeulen. Ook voor onze jonge kinderen is er in één van de Jaarbeurshallen een volledig pro gramma rond het thema: Leven in over vloed. Het E.O.-kommitee Goeree Overflak- kee wil u in de gelegenheid stellen dat u deze dag mee kunt maken en wil bij voldoende deelname een busreis organi seren. Opgeven voor deze busreis kunt u bij familie J. de Keizer, Specht 2, Som melsdijk, tel. 01870-3620; familie N. van Geffen, Rode Kruislaan 16, Ooltgens- plaat, tel. 01873-1591 en bij familieG.H. van der Veer, Hoofdpoortstraat 5, Goe- dereede, tel. 01879-2696. Kosten zijn 17,50 per persoon en kinderen 12,50. MELISSANT Opbrengst bazar en rommelmarkt De bazar en rommelmarkt die j.l. 18 en 19meit.b.v. het a.s. 75-jarigjubileumvan de Chr. School is gehouden, heeft bruto 16.000,- opgebracht. De E.H.B.O.- post bracht 500,- op. Iedereen, op wat voor wijze ook mee gewerkt aan dit enorme sukses, heel har telijk dank. Bazar en rommelmarktcommissie B. Visbeen C. A. L. Leijdens -MIDDELHARNIS- Op jongens A na (zij zijn nog aan het volleyballen om het Nederlandse kampioenschap) zijn alle teamse van Intermezzo uitgevolleybald. De volleybalvereniging uit Middelharnis vult het gat, dat tussen nu en de zomer vakantie zit, handig op door tournooien te organiseren. Aanstaande zaterdag vindt het eerste toumooi plaats. Dit toumooi is voor da mes- en herenteams, die uitkomen in de 3 e en 4e klasse. De aanvang van deze voUey- baldag is 09.45 uur, het is rond 17.30 uur afgelopen. Er zal zoals gewoonlijk gevolleybald worden in de Olympiahal te Middelharnis. De toegang is gratis. De poule-indeling ziet er als volgt uit: Dames 3e klasse: 1. Ervea 2. E WC 3. Mytilus 4. Sparta 5. Intermezzo 3 Dames 4e klasse: 1. Dauwendaele 2. SV Kwiek 3. VC Goeree 4. Intermezzo 4 Heren 3e klasse: 1. Ervea 2. EVVC 3. Ibis 4. Intermezzo 4 5. Intermezzo 5 Heren 4e klasse: 1. BigS 2. Ibis 3. Dauwendaele 4. Intermezzo 6 6. Örgelsolo Rinus Verhage: Sonata in FC. Ph. E. Bach (1714- 1788) 7. Koor: Wachet auf, ruft uns die StimmeErnst Pepping Fröhlich wir nun all fangen an Mit Fried und Freud ich fahr dahinJ. H. Schein Ich bin die Aufersthehung und das LebenG. Dresler (1533-1585) Wo willst du hin, weils Abend istJ. Ph. Krieger (1698) 8. Orgel en clavecimbel: Concerto in BesG. B. Luchinetti De aanvang van het concert is 20.00 uur, de toegang is gratis. OOLTGENSPLAAT-OUDDORP Op 't Raadhuis, in de kerk en op 't Fort Dat was j.l. donderdagmiddag een feest voor 30 kleuters van de Prinses Margrietschool voor Chr. Onderwas te Ouddorp, toen ze met een groot aantal auto's naar het andere eind van het eiland werden gereden om daar de trouwerij van „hun" juf te mogen meemalcen. Lienlie Korteweg die al vier jaar op deze school les geeft, stapte in het huwelijk met Mag- chiel Korteweg (geen familie van el kaar, nu wel) en vanzelf was de klas van Lienke daar bij tegenwoordig. Met deze oudste kleuterklas kwamen ook de andere leidsters van deze vijf- klassige school, enkele bestuursleden en een groepje ouders mee om de plechtigheid luister bij te zetten. De ouders stelden daarvoor hun auto's ter beschikking voor deze ook voor de kinderen feestelijke gebeurtenis. De Heere zegene u en behoede U Lienke en Magchiel zijn beide Plate naren en daarom werd ook te Ooltgens- plaat hun huwelijk voltrokken. De kleu ters hadden zich voor de trappen van het bordes van het statige Raadhuis met hun erebogen opgesteld. Toen het bruidspaar met de familie zich voorzichtig hieronder- door het Raadhuis waren binnengeschre- den bevolkte ook het jonge grut de mooie trouwzaal. Het huwelijk werd voltrokken door de heer K. Baas, ambtenaar van de burgerlijke-stand van Oostflakkee. De kerkelijke bevestiging vond plaats in de Ned. Herv. Kerk door de plaatselijke predikant ds. K. van Meijeren, organist was de heer C. van Eek. De tekstkeuze was: Psalm 91 1 enl, „Die in de schuil plaats des Allerhoogsten is gezeten, die zal vernachten in de schaduw des Al- machtigen. Ik zal tot de Heere zeggen: „Mijn Toevlucht en mijn Burg! mijn God op Welke ik vertrouw!" In een persoonlijk woord overhandigde ds. Van Meijeren namens de kerkeraad de huwelijksbijbel. De kinderen (die tijdens de dienst voorbeeldig stil hebben gezeten) zongen het bruidspaar toe: „De Heere zegene en behoede u...." Buiten de kerk zongen ze: „Daar komt de bruid" en strooiden tegelijk met bloemen. Tijdens de receptie op 't Fort boden ze enkele geschenken aan. Zaterdag 26 mei a.s. worden in de sport hal te Oude Tonge de turnproeven in de klassen Al, A2 en A3 afgenomen. Twee weken geleden werd er voor deze proeven ook examen gedaan en wel in de Olympia hal in Middelharnis. De meisjes van Spar ta Hygiëa zijn nu 's morgens ingedeeld en vertrekken om precies half tien vanaf de Olympiahal naar Oude Tonge. Om tien uur begint daar de afname. Voor Al, groep 5, beginnen de Spartanen met de brug-ongelijk als eerste toestel en ook de meisjes voor A2, groep 6, hebben de brug- ongelijk als eerste onderdeel. Groep 7, voor A3 begint het examen met de balk. Daarna worden voor de jury achtereen volgens de langemat, minitramp, bok/ paardsprong, vrije oefening en ringen ge turnd. Rond twaalf uur zal de uitslag wel bekend zijn en we hopen dat net als bij de turnproeven in Middelharnis alle Spar tanen zullen slagen Welken de hemel moet ontvangen tot de tijden der wederoprichting aller dingen". (Handelingen 321a) Onze tekst is genomen uit de rede van Petrus, die hij hield na de genezing van de kreupele aan de Schone poort. Iedereen stond verbaasd te kijken naar hem en Johannes. En wat doet Petrus dan? Die verbaasdheid of die ovatie dankbaar in ontvangst nemen? O neen! Hij zegt Denk je dat dat door onze kracht of godzaligheid komt, dat deze man genezen is? Nee, Petrus gaat die mensen wijzen op de Beloofde door de vaderen. Hij gaat hen vermanen, ja, zelfs scherp vermanen! De God onzer vaderen, zegt hij, heeft in dit wonder Zijn Kind Jezus verheerlijkt! En die Vorst des le vens, zegt hij, hebt gij gedood, Welke God opgewekt heeft uit de doden; waarvan wij getuigen zijn! (vers 15). Hij gaat ze ook in liefde vermanen, want hij zegt: En nu, broeders! ik weet, dat gij het door on wetendheid gedaan hebt, gelijk als ook uw oversten. Maar God heeft alzo vervuld, hetgeen Hij door de mond van al Zijn profeten tevoren verkondigd had, dat de Christus lijden zou. Betert u dan en be keert u, opdat uw zonden mogen uitgewist worden, wanneer de tijden der verkoeling zullen gekomen zijn van het aangezicht des Heeren. D.w.z.: de tijd, waarin de gelovigen zullen zingen: „Maar Gij deed ons 't gevaar ontkomen, verkwikkend ons ter goeder uur!" (Kantt) O, zegt hij tegen die mensen, ziet toe dat uw zonden uit gewist zijn, als God gezonden zal hebben (d.w.z. voor de tweede keer! Kantt.) Jezus Christus, die u tevoren gepredikt is! (Vers 20) En dan volgt onze tekst: „Welke de hemel moet ontvangen (of: behouden. Kantt.) tot de tijden der wederoprichting aller dingen". Petrus zegt dus eigenlijk tegen zijn hoorders: Wees er bedacht op mensen. „Die vorst des levens die gij gedood hebt, maar die door God op gewekt werd, is Dezelfde die naar de hemel gegaan is en Hij zal daar blijven, totdat.... totdat Hij terugkomt! 't Is, alsof hij zegt: Geloof't nou mensen, Hij is naar de hemel gegaan; wij zijn er getuigen van, we hebben 't zelf gezien! O, als die man daaraan terugdacht, aan dat ogenblik op de Olijfberg toen hij zijn Meester naar de hemel zag gaan om voor hem plaats te bereiden, o, dan is hetgeen wonder hé, dat hij die verbaasde schare van zichzelf af wijst naar Christus! Dan is het geen won der hé, dat hij ze a.h.w. smeekt: „Betert u dan en bekeert u, opdat uw zonden mogen uitgewist worden!" O, wie evenals Petrus, op weg is naar de hemel, die mag zijn ofhaar Meester wel's met verlangen nastaren en.... aan anderen aanprijzen! En zie maar eens, hoe ruim en gunnend Petrus dat doet: „God opgewekt hebbende Zijn Kind Jezus, heeft Dezelve eerst tot u gezonden, dat Hij ulieden zegenen zou, daarin dat Hij een iegelijk van u afkere van uw boosheden!" (vers 26). Zegt Paulus niet precies 't zelfde in Hand. 13 26: „Mannen broeders! kinderen van het geslacht Abrahams, en die onder u God vrezen, tot u is het woord dezer zaligheid gezonden!?" Ach lezer, wie op Hemelvaartsdag wel 's metDatheen heeft gezongen: ,,0 Heere, wanneer komt die dag dat ik toch bij U zal wezen, en zien Uw aanschijn geprezen", die is met Petrus bezorgd over allen, die, inplaats van op weg naar de hemel, op weg zijn naar de hel! (Vers 23). Lezer, bent u op weg naar de hemel? Neen? Och, lees dan eerst nog 's aandachtig vers 19! 'k Wou dat ik u allemaal jaloers kon maken op de weg naar de hemel, achter die gezegende Borg aan. Wat zal dat een inkomen geweest zijn van Christus in de hemel. Daar waren immers de zielen der volmaakt recht vaardigen, nietwaar? Daar waren immers al de Oud-Testamentische gelovigen? Ja, en toch rustten hun lichamen nog in de bodem van Palestina, totdat de bazuin zal klinken en hun graven opengaan! Diepe gedachten lezers: In de hemelse zaligheid, zalig en toch ook weer niet vol! Wie kan 't ten diepste vatten: zielen in de hemel, zonder lichaam! En toch, 't zal vol wor den, want de Voorloper, Jezus kwam binnen, met ziel en lichaam! En gelooft u dan niet met mij lezer, dat de engelen en al de gezaligden met verwondering hebben gezongen: „Wie is Die Vorst, zo groot in kracht? 't Is 't Hoofd van 's hemels legermacht; Hem eren wij met lofge- zangen!?" Hebt u 't door 't geloof ook al leren zingen, omdat u 't met onze Heid. Cat. mag weten „dat u uw vlees reeds tot een zeker pand in de hemel hebt?" Ach, 'k weet het wel dat we nu nog door een spiegel in een duistere rede zien en dat in de heerlijkheid alles pas volmaakt gekend zal worden. Het zal ons hier genoeg moeten zijn, dat Hij gezegd heeft: „In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen; anderszins zo zou Ik het u gezegd hebben; Ik ga heen om u plaats te bereiden!" Dat is de troost, die Hij heeft achter gelaten en waar Gods volk het mee zal moeten doen, totdat het bewaarheid zal worden wat er op volgt: „En zo wanneer Ik zal heengegaan zijn en u plaats zal bereid hebben, zo kom Ik weder en zal u tot Mij nemen, opdat gij ook zijn moogt waar Ik ben", 't Is„ alsof Petrus in onze tekst zegt: Zou u er nu geen zin in krijgen? Onderzoek uzelf eens lezer. Zoudt ge er zin in hebben om Hem te volgen? Want kijk, als u er door genade zin in hebt gekregen, dan weet u toch ook iets van Christus' verblijf inde hemel af Dan weet u ook wat Hij daar doet! Kun je dat dan weten? Zeker!! Kijk, de opsteller van de Catechismus vraagt zo: „Wat nu ons de hemelvaart van Christus?" En dan zegt het antwoord: „Dat Hij in de hemel voor het aangezicht Zijns Vaders onze Voorspreker is!" Een voorspreker, wat is dat? Wel, dat is iemand, die met onze moeilijkheden op de hoogte is. Iemand, die zich ons lot aan trekt. Je zou kunnen zeggen: Een ad vocaat! En nu zoek je hier op aarde, als je een rechtszaak hebt, de beste advocaat op die er is, nietwaar? Maar doen we dat nu in 't geestelijke ook? Ach, zou Jeremia geen gelijk hebben, als hij zegt: „Waarlijk, tevergeefs verwacht men het van de heu velen en de menigte der bergen?" Of, anderzijds: Van een dominee of een voor ganger of een bekeerde man of vrouw? „Waarlijk"zegt Jeremia er achteraan „in de Heere onze God is Israels heil!" Daar om is 't toch maar beter lezers, als we om redding wensen; te vluchten tot des Hee ren macht; dan dat men ooit vertrouw' op mensen, of zelfs van prinsen hulp ver wacht! O, dat we 't toch 's (meer) be denken mochten, dat nu die Voorspreker volkomenlijk kan zaligmaken degenen, die door Hem tot God gaan, alzo Hij nu altijd leeft om voor hen te bidden! O, en nu kan ik u allemaal veel toewensen lezers, maar dat bidden van die Voorspreker in de hemel is geen wensen, maar een willen! Heeft Hij niet gezegd in Zijn Hoge priesterlijkgebed: Vader, Ik wil dat waar Ik ben, ook die bij mij zijn, die Gij Mij gegeven hebt?" Dat kan Hij immers zeggen op grond van Zijn volbrachte Middelaarswerk? Hij heeft immers alles volbracht? Jawel, zegt iemand, maar 't vergaat mij vaak net als dat Sion uit Jes. 49, dat zei: „De Heere heeft mij verlaten en de Heere heeft mij vergeten!" Zou 't waar zijn? Zou Hij net zijn als die schenker in Egypte, die Jozef vergat? Nee hoor, Hij vergeet de hoop Zijner ellendigen zelfs in eeuwigheid niet! Ja, indien iemand gezondigd heeft, wij hebben een Voorspraak bij de Vader, zegt Joharmes, Jezus Christus, de Recht vaardige! M'n beste klager, hoor 't nog eens: „Hij is u ten goede daar!" Hij blijft bidden, alsu't niet eens meer kunt, j a, zelfs als u er al mee bent opgehouden! l3at kun je wel 's heb ben, nietwaar? Zacharias en Elizabeth waren er maar mee opgehouden, 't Kon niet meer! Maar de Heere dacht nog wel aan hen hoor! O, dat allen die 't om Hem te doen is, tochs wat meer geloofden „dat ze hun vlees als een zeker pand in de hemel hebben!" Gods volk weet nog niet half, hoe rijk ze wel zijn. Weetje, wat Paulus er van zegt? Wel: „En heeft ons mede op gewekt en heeft ons mede in de hemel gezet in Christus Jezus!" Gods volk is dus eigenlijk al in de hemel! Nietwaar, Paulus zegt dat onze wandel in de hemelen is? Kunt u dat volgen lezer? Wandelen dat is geen moeilijke bezigheid, is 't wel? Wan delen is iets wat je voor je plezier doet, nietwaar? Kijk, en dat is dat nu wat de Catechismus ook nog zegt: „dat Christus ons vanuit de hemel Zijn Geest tot een tegenpand zendt, door Wiens kracht wij zoeken wat daar boven is, waar Christus is, zittende ter rechterhand Gods, en niet wat op de aarde is". Ja, ja, ja zegt iemand, maar 't moet maar beleefd worden! Vanzelf!! Een geloof dat niet beleefd wordt, is geen geloof. Hebt u er dan met al uw gepraat toch mogelijk nog niets van geleerd, lezer? Is 't voor u toch nog allemaal een moeilijke bezigheid? Maar dan ken je dat wandelen in de hemelen ook niet! Dan is^ burgerschap, je domicilie (want zo kun je dat woord „wandelen" ook vertalen) nog hier be neden. En hier beneden is het niet! O, wordt er dan toch eens jaloers op mensen, dat nu een ware Christen nooit meer kan omkomen, nooit meer kan verdrinken, omdat hun Hoofd boven is! En als het hoofd boven water is dan kan het lichaam niet meer verdrinken, niet waar? En daarom is er nu niets en niemand die kan verhinderen dat Gods volk niet in de hemel komt' O, ^Is dit alles toch 's open gaat mensen en we mogen onze harten opwaarts in de hemel verheffen Avondm. form.), dan gaan we Luther een beetje begrijpen, die zong: „Al grijnsde ook de open hel ons aan, met al haar duivelen- tallen; toch heffen wij ons strijdlied aan en doen wij 't krijgslied schallen!" Want „Gods Woord houdt stand in eeuwigheid en zal geen duimbreed wijken!" O ja, we zingen het vaak op Hervormings dag allemaal heel hard, maar ondertussen geloven we er niks van: „Wij gaan ten hemel in en erven koninkrijken!" Erg hè, lezers, vindt u ook niet? Goed rechtzinnig zijn, of niet!! Praten over: 't Moet maar beleefd worden, of: 't hoeft allemaal zo diep niet!! Maar ondertussen: God niet geloven en geen Voorspraak in de hemel! Ik ben er echt wel eens bang voor lezers, dat Luthers benauwde vraag: „Hoe zal ik rechtvaardig verschijnen voor God", antiek is geworden! Of heb ik dat mis? Ik hoop het van harte hoor! 'k Hoop, dat men in uw aller huis „der vromen tent hoort weergalmen van hulp en heil hun aangebracht en dat er blij, met dankbare psalmen gezongen wordt Gods rechterhand doet grote kracht'" Vergeet u dan mijn opmerkingen maar. Maar als ik 't nu niet mis heb, denk er dan alstublieft ernstig over na lezer, want er staan eeuwigheidsbelangen op 't spel! En dat bedoelt Petrus toch te zeggen tegen die samengestroomde, verbaasde schare uit Hand. 3. Hij zegt in 't hele verband eigenlijk niets anders, dan wat we van de Heere Jezus lezen in Markus 1„Bekeert u en gelooft het Evangelie!" Lezer, ik hoop van harte, dat uw Hemel vaartsdag mag staan in het teken van de beide volgende psalmverzen: „Ja! elk der vorsten zal zich buigen, En vallen voor Hem neer; Al 't heidendom Zijn lof getuigen, Dienstvaardig tot Zijn eer. 't Behoeftig volk, in hunne noden, In hun ellende en pijn. Gans hulpeloos tot Hem gevloden. Zal Hij ten Redder zijn!" „Dan zal, na zoveel gunstbewijzen, 't Gezegend heidendom, 't Geluk van deze Koning prijzen, Die Davids troon beklom. Geloofd zij God, dat eeuwig Wezen, Bekleed met mogendheen! De Heere, in Israël geprezen, Doet wonderen. Hij alleen!" Kijk lezers, op dit alles probeert Petrus nu zijn hoorders jaloers te maken. Die man kende daar zelf wat van hé? Op de Olijf berg had hij het ervaren, nietwaar? We lezen aan het slot van het Lukas- evangelie immers: „En zij aanbaden Hem (die zojuist heengegaan was), en keerden weder naar Jeruzalem met grote blijd schap! „Lezer, is dit alles nu voor u vreemde taal of hartetaal? Overweeg het eens biddend en dan hopen we na de Hemelvaartsdag Christus' komst uit de hemel te overdenken, D.V. Ouddorp G. Meuleman Zondag 27 mei 1984 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. van Vliet, Veenendaal- Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord en 17.00 uur ds. Bijl van Strijen - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.30 uur ds. H. J. Stoutjesdijk, Oud Beijerland; Ie koUekte verenigings gebouw. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilige Doop en nam. Heid. Cat zon dag 3 - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Bijl van Strijen en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra maand, kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. J. Tanis, Tholen-Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.L. van Gogen 17.00 uur ds. A. v.d. Waal. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Smit Hilversum en 18.00 uur ds. M. van der Linden; 2e kollekte: dia- konie-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. C. M. Buijs, Krimpen aan den IJssel en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. H. J. Lam, Nieuwe Pekela; extra kollekte Woord en Daad voor het ziekenhuis in San Lucas - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling, Vlaardingen. LUKASKAPEL H.D.G.- 10.15 uur ds. J. T. Cazander. MIDDELHARNIS- Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. de Jong en 18.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk aan den IJssel; extra kollekte kerk. Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. R. E. R. van Buiren, Oost Souburg - Chr. Ger, Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. v.d. Waal en 17.00 uur ds. L. J. van Gog, Puttershoek - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. A. Geelhoed. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 Op woensdag 23 mei 1984 behaalden in het verpleeghuis „De Samaritaan" de volgende kandidaten het diploma voor ziekenverzorgenden: Aartje Boele, Wilma Gebraad, Elly Ge- neugelijk, Hester Grinwis, Jaimeke de Hoop, D avida van Houdt, Ly sbeth Meke- lenkamp, Atie Nell, Jikke Smith en Willy Visser. Er werden geen kandidaten afgewezen. HERKINGEN Opbrengst Astmaf onds De gehouden kollekte voor het Astma fonds heeft op twee gulden na, duizend gulden opgebracht; 998,- derhalve. Allen die koliekteerden en gaven hartelijk dank. uur eerw. hr. H. Kraak, Numansdorp en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerk voogdij - Ger. Gem. 10.00 en 14.30 uur student J. Beens, Genemuiden. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. de Jager, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. A. van Eijk, Gouda - Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 19.00 uur student Beens van Genemuiden. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. den Butter, Stavenisse en 18.00 uur ds. J. Smit, Hilversum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. G. J. Smink van Schoon hoven. DEN BOMMEL-HeiV. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. J. van Dalen en 16.00 uur ds. J. Korf. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte chr. belangen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker, v.m. bev. ambtsdr. nam. be diening Heilige Doop. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden; kollekte verwarming. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. J. op 't Hof en 14.30 uur ds. Tj. de Jong-Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. D. van Vliet, Giessendam. De nieuwe Sporthal die in Ouddorp gebouwd zal gaan worden door B en W overigens een „multi-functioneel gebouw" genoemd zal niet Jaarlijks een exploitatieverlies van 225.000,(zoals aanvankelijk aangenomen) maar van „slechts" 65.000,laten zien..! Met die kapitale meevaller, gebleken uit een gevraagde kostenopgave bij een vijftal bouwers, heeft Goerees' gemeenteraad zich in de gisteravond gehouden vergadering uitermate in zijn schik getoond. Alleen de SGP fractie vond het te mooi om helemaal waar te kunnen zijn.... Overigens heeft de SGP fractie zich bij het eerdergenomen meerderheidsbesluit om de sporthal te bouwen neergelegd al mag de voortaan toegezegde medewer king nauwelijks loyaal worden genoemd. De heren maakten duidelijk zich niet te binden aan een evt nodige belastingver hoging, waartegenover weth. L. Visser stelde dat die vfeel eerder nodig zal zijn voor de kapitale investering in een nieuw sportveldencomplex in Ouddorp waar mee de SGP fractie wél heeft ingestemd. Géén belastingverhoging nu; wél bij ve len de vreugd dat het nadelig exploitatie saldo van de te bouwen sporthal maar liefst 160.000,lager zal komen te liggen dan aanvankelijk verondersteld. Dat ligt voornamelijk aan de veel lagere bouwkosten met als gevolg aanzienlijk lagere kapitaalslasten, voorts voordeli gere energiekosten en voordeliger onder houdskosten. Uit een vijftal ingediende plannen werd dat van de POD, Project Ontwikkeling Drachten door B en W aanbevolen en gisteravond door de raad gevolgd. Aan deze bv. zal derhalve de bouw onderhands worden aanbesteed. Opluchting Meerderen uit de raad gaven blijk van hun opluchting over zo'n kapitale mee valler. O.a. was het dhr. van Oosterom (CDA) die daar heel spontaan uitdruk king aan gaf en over die meevaller heen al weer perspectief zag voor de realisering van andere verlangens. Spr. sprak er zijn vreugd over uit dat er ook plaatselijke/ eilandelijke aannemers bij de bouw be trokken zullen worden en hij suggereerde in het gem. informatieblad een naam wedstrijd uit te schrijven, „want" zo sug gereerde hij: „het gebouw moet wel een klinkende naam dragen". „Géén strophal en géén Stuurboord", zo maakte weth. Visser duidelijk, dat laatste n.a.v. de naam van het blad dat deider een minder welgevallig artikel over 's raads voornemen had geschreven. „Met pijn in ons hart zullen we in stemmen", liet dhr. A. de Jong (SGP) weten waarbij hij melding maakte van zijn bange vrees dat toch nog zal blijken dat de wal het schip zal keren, van welke vrees ook dhr. B. Noorthoek had doen blijken: „wij hebben toch de indruk dat het nu ooier wordt voorgesteld dan later zal blijken", liet hij weten en het voordeel werd ook begateliseerd door weth. van Dam. Hij stipuleerde dat het meevallende exploitatiesaldo mede tot stand kon ko men doordat er enkele miljoenen uit de reserve aan het projekt worden besteed. „Warmeer we er nog meer inpompen wordt het saldo wellicht nihil", zo veegde dhr. van Dam wat vreugd van de tafel. De rest van de raad bleek bijzonder enthousiast, zij het ook dat dhr. Komte- bedde (VVD) graag ook een plan van een andere maatschappij nader had willen bezien en dat Hans Grinwis het gebouw liever precies „spiegelverkeerd" zou wil len zien verrijzen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2