DE VOLVO 360 GLT. HOOGGEWAARDEERDE LAAGVLIEGER. karels autoservice 27e bloemenexpositie „Delta Flora" te Stellendam van 31 juli t/m 4 augustus 1984 1-juli pakket, geen prettige zomeraanbieding Zweedse uitvinding stopt Idedingdiefstallen Twee kopjes onwrikbaar in elkaar..! Bevollcingsontwikkeling Zuid-Holland in 1983 P.V. „De Postduif' Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 25 MEI 1984 In Nederland wordt per jaar voor vele miljoenen guldens aan kleding gestolen. De schade die Nederlandse onderne mingen en het publiek door winkeldief stallen lijden wordt dit jaar geschat op 500 miljoen. „Naar de provincie" Het zijn zeker niet alleen de warenhuizen die te lijden hebben onder een groeiende diefstalterreur. Het afgelopen jaar is een duidelijke verschuiving te konstateren van de winkel in de grote stad naar de kleding zaak in de provincie. Vooral sportzaken blijken de laatste tijd een geliefd doelwit te zijn. Kleding van bekende merken is bij zonder in trek. Omdat de kJedingdief steeds vinding rijker is geworden, moeten ook de bevei ligingssystemen keer op keer worden aan gepast en vervolmaakt. Zo blijkt duidelijk uit de diefstalpercen tages van de afgelopen driejaar, dat zelfs de meest perfekt ogende elektronische beveiliging niet meer naar behoren funk- tioneert. De zwakke plekken in de elek tronische beveihging zijn bekend. Boven dien is het verkooppersoneel steeds min der bereid om als politie-agent op te treden. „Ondraagbaar en onverkoopbaar" Het is nu eindelijk een Zweedse onder neming (Fargklamman Svenska AB. uit Stockholm) na jarenlang onderzoek ge lukt, om een gepatenteerd beveiligings systeem te ontwikkelen, dat ieder gestolen kledingstuk ondraagbaar en onverkoop baar maakt. In Nederland en België wordt dit bevei ligingssysteem op de markt gebracht on der de veelzeggende naam: KLEUR- KLEM. Zoals de naam reeds doet vermoeden, wordt ieder gestolen kledingstuk „ge kleurd". Door de kledingfabrikant of de winkelier wordt de Kleurklem op het te beveiligen kledingstuk aangebracht en na betaling uitsluitend aan de kassa, in de winkel verwijderd. „Wie ermee wegloopt, loopt een blauwtje" Wanneer men echter probeert om met geweld de Kleurklem van een gestolen kledingstuk te verwijderen, breken am pullen die onuitwasbare inkt bevatten. De onuitwasbare inkt besmeurt de kleding die daardoor als „gestolen" wordt gebrand merkt. In beveiligde winkels wordt iedere konsu- ment duidelijk geïnformeerd hoe de Kleur klem precies werkt „Beproefd in Skandinavië" Uit onderzoeken in Skandinavië is dui delijk gebleken, dat het diefstalpercentage m.b.v. de Kleurklem tot bijna nul is terug gedrongen. Dit is een fantastisch resultaat als men bedenkt, dat er in Nederland en Het aantal inwoners van de provincie Zuid-Holland is in 1983 met 8.783 per sonen toegenomen tot 3.138.696. Deze toename is zeventien procent van de be volkingsgroei van Nederland. In de pro vincie Zuid-Holland woont 21,8 procent van de Nederlandse bevolking. Dat valt af te leiden uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Van de provincies nemen Zuid-Holland en Noord-Brabant gezamenlijk de kop positie in waar het gaat om de absolute groei. Het IJsselmeergebied geeft echter een grotere absolute bevolkingstoename te zien. Het geboortenoverschot in Zuid-Hol land was net zoals in 1982 ongeveer 10.000 personen, terwijl het vertrek- overschot naar overige Nederland in 1983 met ongeveer 2.200 personen iets hoger lag. De vestiging in Zuid-Holland vanuit het buitenland bedroeg ongeveer 1.000 personen. In ongeveer 26 procent van de Zuid hollandse gemeenten is in 1983 het in wonertal afgenomen. Tot deze groep be horen vijf van de twaalf gemeenten met meer dan 50.000 inwoners, waaronder Den Haag en Rotterdam. De regio Zoetermeer en omgeving was met 3,6 procent het sterkst groeiende gebied en Oud-Beijerland met zes procent de sterkst groeiende gemeente van de provincie Zuid-Holland. GOEDEREEDE Ophalen oud papier Morgen (zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald in Goedereede, Oostdijk en Havenhoofd. Graag goed gebundeld ge reed zetten s.v.p. THOLEN Geld voor reparatie kerkedag De door de jeugdclubs van de Geref. Ge meente gehouden verkoopaktie heeft 2905,opgebracht. De opbrengst is bestemd voor herstel van het dak kerk gebouw Rehoboth. MIDDELHARNIS Uitslag van de wedvlucht Soisson (Fr.) 269 km. in concours 271 duiven, gelost met Z.W. wind. Duiven los 12.45 uur. Aankomst Ie duif 16.13 uur. H. de Vos: l, 3,5,21, 22,23,25,60, 64; D. Bakker: 2, 40, 44; J. C. Polder: 4, 7, 12, 24, 49, 50, 53, 59; A. Sarelse: 6,10, 29,42,43,45,56,65; Gebr. v.d. Sluys: 8, 9, 31, 38, 51, 63; M. de Blok: 11,17, 34, 54, 55, 61; B. v.d. Doel: 13, 16, 18, 20, 28,39,48; J. Jongejan: 14,26,33,35,58, 62; C. Polder. 15, 30, 32, 36, 46; R. Kievit: 19, 52; B. Mans: 27, 66, 67; G. Slooter: 37; E. Groenendijk: 41, 47; J. Springvloed Dubbelt Sr.: 57; Gebr. van Driel: 68. België tussen 1% en 5% van alle kleding wordt gestolen. Vandaag de dag tast het diefstalpercen tage het rendement van de ondernemingen aan of wordt indien mogelijk in de ver koopprijs doorberekend. De Kleurklem kan daardoor een prijsvriendelijk effekt hebben. Omdat het Kleurklemsysteem niet elek tronisch werkt, wordt het eerlijke winke lende publiek niet opgeschrikt door vals alarm. Het verkooppersoneel van winkels hoeft geen intimidatie meer te vrezen van steeds agressiever optredende winkel dieven. Zelfs kleding die buiten de winkels hangt wordt volledig door de Kleurklem bevei ligd. Iedere Kleurklem op een kleding stuk is een beveiligingssysteem op zich! Gelukkig maar dat het probleem waarmee mevr. v.d. Sluijs-Kraal uit Sommelsdijk sinds enige tijd zit meer merkwaardig-, dan gróót is, maar desniettemin zou ze er best een oplossing voor willen weten.! Sinds ze een nog warm gekookt ei in het bovenste van twee in elkaar gestapelde Engelse theekopjes legde zijn de beide kopjes met geen mogelijkheid meer te scheiden. Het bovenste zit onwribaar vast in het onderste en tot dusver is mevr. v.d. Sluijs nog geen afdoend middel aan de hand gedaan om de kopjes uit elkaar te krijgen. Ze zijn al verwarmd en ze hebben al een nacht in de diepvriezer gestaan maar ook daarna bleef elk pogen vruchteloos. Dhr. v.d. Sluijs heeft de hamer al gereed gehad om het buitenste kopje te kraken maar mevr. v.d. Sluijs heeft hem daar nog even van weerhouden. „Onze lezers lossen dat wel voor U op", hebben we mevr. v.d. Sluijs verzekerd en warmeer U zelf met succes een middeltje hebt toegepast zal dat door mevr. v.d. Sluijs zeker worden nagevolgd. Haar telefoonnummer is 01870 - 5016. Het is niet leuk-, maar wél eerlijk om vast te stellen dat de uitbundigheid van de lente die zich manifesteerde in een kleurige voorjaarsbloemen-weelde al weer ten dele is vergaan, maar gelukkig wacht ons nog de zomer met een schat van verrassingen die de natuur ook in dat seizoen te bieden heeft.,..! Temidden van het flakkeese land dat in zomerse schoonheid de mooiste gebieden in ons land succesvol naar de kroon steekt ontpopt de expositieruimte van de jaarlijks terugkerende bloemenexpositie „Delta Flora" zich als een ware schatkamer waarin de kwekers van gladiolen en meerdere andere bloemensoorten in een onderlinge vriendschappelijke competitie hun bloemen- schatten bijeen brengen om ze onderling te vergelijken en gelukkig ook den volke te tonen, en hoe....! Te velde zijn de bloemen al fraai maar de meesterhand van een kundig arrangeur rangschikt ze in zulke geraffineerde composities dat aan elk van de boeketten een ode ontspringt aan de pure schoonheid van de bloem, in welk pallet de gladiool met zijn grote kleurenverscheidenheid veelvuldig aanwezig is. Van 31 juli t/m 4 augustus zullen de mooiste voorbeelden daarvan weer te pronk staan in het gebouw van de Gem. Visafslag, pal aan de vissershaven en het vriendelijke recreatiewater van het Haringvliet. Vriendelijk is ook de hele atmosfeer waarin de bloemenexpositie zich voltrekt, een vriendelijkheid die zich gelukkig niet beperkt tot het expositieterrein maar ook kenmerkend is voor de kop van het eiland waar het goed toeven is aan strand en duin of in het dorpse leven dat aan schoons zoveel te bieden heeft. Imposant zijn ook de Haringvlietsluizen waaraan een bezoek kan worden gebracht en wie zou ze niet eens van heel dichtbij willen zien, de trotse kotters van Goerees' Noordzeevloot? Omdat de vissers zich in deze tijd een vakantie permitteren liggen hun kapitale schepen voor één week aan de kant, in ruste. De gigantische bloemenshow die een oppervlakte van 2000 m^ zal beslaan wordt als vanouds aangevuld met een vakbeurs waarop handelaren van machinerieën exposeren en een beurs waarop het flakkeese bedrijfsleven zich presenteert aan het publiek dat zo is in alle voorgaande jaren gebleken uit alle windrichtingen en zelfs tot ver buiten de landsgrenzen afkomstig is. Opnieuw zal de show worden gecompletteerd met een consumenten- en huishoudbeurs ter grootte van maar liefst 3500 m^. Voor de overwegende flakkeese deelnemers daaraan een jaarlijks hoogtepunt van ontmoetingen waarin contacten worden gelegd die weliswaar zakelijk-, maar dikwijls ook genoegelijk zijn, een genoegelijkheid die in het welverzorgde restaurant of aan boord van de rondvaartboot „de Stormvogel" een aangenaam vervolg kan vinden. Gladiolenkwekers, middenstanders, het flakkeese publiek, en zeker ook het bestuur van „Delta Flora", zij kijken allemaal al uit naar het jaarlijkse zomerse hoogtepunt, de dan 27e „Delta Flora". Ze roepen de bezoekers nu al een welkom toe en een plezierig verblijf op het goede eiland Goeree Overflakkee dat niet in één dag ten volle te bewonderen is. Maar wie de „Delta Flora" heeft bezocht die zal de beste herinneringen aan dit Zuidhollandse eiland bewaren en er graag terug willen komen. Welnu, telkenjare biedt de „Delta Flora" alle aanleiding aan dat verlangen gevolg te geven.... U allen, U bent straks van harte welkom, individueel of in groepsverband. Meer inlichtingen?: Dhr. J. L. de Lignie, organisator, Frans Halslaan 27,' Middelharnis, telefoon 01870-3002. UITKERINGEN DALEN MET 3 PROCENT VOOR arbeidsongeschikten en werklozen belooft 1 juli geen vrolijke dag te worden. Weliswaar heeft de regering de gedachte verlaten om al per 1 juli de uitkeringsniveaus van de WAO, WW en WWV terug te brengen tot 70 procent van het laatstverdiende dagloon, maar een korting van drie procent van het dagloon is ook niet mis, nadat op 1 januari jongst leden de uitkeringen ook al met eenzelfde percentage waren gekort. Op 1 januari hadden de uitkeringstrekkers nog de (schrale) troost dat ook de ambtenaren en trendvolgers drie procent moesten inleveren, maar dat is per 1 juli niet het geval. De korting per 1 juli wordt alleen toe gepast op de genoemde sociale uitkeringen, die daardoor dus sneller dalen dan de looninkomens. Het meest trieste is echter dat voor een groot deel van deze mensen een nieuwe baan nog ver weg is, zo ze er nog ooit één zullen krijgen. SOCIALE ZEKERHEID IS EEN ILLUSIE HET 1-juli pakket zal in veel Neder landse gezinnen inderdaad niet als een fraaie zomeraanbieding worden ont vangen. Het doel van de bezuini gingsoperatie is duidelijk: Verlaging van de uitkeringen om economisch weer een sprong voorwaarts te kun nen maken. Een vermindering van de collectieve uitgaven is daartoe een van de meest geëigende middelen. Maar leg dat Iemand, die bulten zijn schuld werkloos of arbeidsongeschikt Is geworden, nou maar eens uit. Deze mensen zitten al midden in de maat schappelijke ellende, hebben door gaans weinig uitzicht op iets beters en hebben nu het gevoel dat zij meer dan anderen de dupe worden van de hard nekkige economische crisis. Een geluk bij een ongeluk is overigens dat de uit keringen op minimumniveau op 1 juli wel zullen worden ontzien. Het moge duidelijk zijn dat sociale uit keringen net als alle geldtransacties wel degelijk onderhevig zijn aan con juncturele schommelingen. Sociale zekerheid bestaat niet, al hebben we jaren gedacht dat dit wel het geval was. Sociale uitkeringen worden In Nederland gefinancierd via het zoge naamde omslagstelsel. Des te hoger het aantal actieven, des te lager de sociale premies en omgekeerd. Het is duidelijk dat met ruim anderhalf mil joen werklozen en arbeidsongeschik ten de uitkeringen alleen op peil zou den kunnen blijven, als de sociale pre mies flink omhoog zouden gaan. Maar dat zou ernstige consequenties heb ben voor het bedrijfsleven, dat dan binnen de kortste keren In een nog penibeler situatie zou komen. Nog meer bedrijven zouden dan door de hoge sociale lasten over de kop gaan, de werkloosheid zou nog grotere af metingen krijgen en dan zou ons sociale uitkeringsstelsel pas echt in gevaar komen. Hoe zuur het ook Is voor de betrokken mensen, het 1-juli pakket staat niet voor niets op stapel. NAAR 70% ZAL het overigens bij de 3 procent kortingen per 1 juli blijven? Vermoede lijk niet. Eigenlijk was het de bedoeling dat al deze zomer de WAO-, WW- en WWV-uitkeringen teruggebracht zou den worden naar zeventig procent van het laatst verdiende inkomen. Die ge dachte is door het kabinet verlaten om een te snelle daling van de uitkeringen te voorkomen. Maar voor 1985 staat een algemene herziening van het stel sel van sociale zekerheid op het pro gramma en kern van die herziening zal vermoedelijk zijn de verlaging van de uitkeringsniveaus tot 70 procent, waarbij dan hopelijk de minimale uit keringen geheel of gedeeltelijk wor den ontzien. Dat is natuurlijk een pijn lijke operatie voor de uitkeringsge rechtigden. Binnen een tijdsbestek van enkele ja ren moeten zij tien procent Inleveren (WAO, WW) of vijf procent (WWV). De vermindering van de uitkering heeft overigens ook gevolgen voor andere groepen van de bevolking. Het Is bijvoorbeeld een uitgemaakte zaak, dat het midden- en kleinbedrijf be dreigd wordt met geringere omzetten, als de koopkracht van honderdduizen den burgers sterk achteruit gaat. Dat kan in die sector zelfs tot verlies van arbeidsplaatsen leiden, en zwakke be drijven zouden hierdoor zelfs het loodje kunnen leggen. Dat Is de andere kant van de bezulnigingsme- daille en die moet goed onderkend worden. WERKEN MET BEHOUD UITKERING BIJ het werkloosheidsprobleem gaat het overigens niet alleen om de hoogte van de uitkeringen. Minstens zo belangrijk is, dat een groot aantal mensen tegen hun zin thuis zit of als niet-actieve wordt afgeschreven. Zou het niet beter voor onze samenleving zijn wanneer naar mogelijkheden werd gezocht om voor deze mensen andere zinnige activiteitenvormen te verzin nen, zolang gewoon werk niet voor handen is? Er wordt op dit gebied ge lukkig al meer en meer gedaan. Er be gint zich een beleid af te tekenen, dat bijvoorbeeld werken met behoud van uitkering mogelijk maakt. Maar.... dit werken met behoud van uitkering Is helemaal gericht op de collectieve sector. In het Sociaal Maandblad Arbeid pleit mr. B. Pompen in een uiterst belangwekkende bijdrage er voor dat activiteiten met behoud van uitkering ook mogelijk moeten wor den in de marktsector, dus zeg maar bij gewone bedrijven. Mr. Pompen wijst er nog eens op dat de collectieve sector niet al leen in financiële, maar ook in reële termen oververtegenwoor digd is. Vergroting van deze sec tor, door activiteiten met behoud van uitkering alleen en uitsluitend déér te realiseren, bevestigt en versterkt deze onjuiste verhou ding. Mr. Pompen wil dus ook in de marktsector activiteiten met behoud van uitkering introduce ren, zij het dan activiteiten die niet concurrentievalsend moeten wer ken. Dat zou moeten worden on derzocht. In ieder geval is deze suggestie het overdenken waard. Juist het in moeilijkheden geraak te bedrijfsleven behoeft verster king en ook op langere termijn bezien is het van belang dat de ar- beidsvaardigheid voor de markt sector in stand blijft, c.q. wordt vergroot. (Nadruk verboden) Mr. A. BRONSBERGEN Topmodel uit de Volvo 340/360- serie. Uitgerust met een viercilinder 2-riter motor met een vermogen van ]15pk. Een kraclitige motor, die, danl< zij het computergestuurde LE-Jetronic inspuitsysteem, een enorme trel<i<racht heeft en toch aanmerkelijk zuiniger rijdt. Zonder inspanning maakt de 360 GLT indrukwekkende snelheden tot over de 180 km/u. Indrukwekkend, omdat ook de wegligging door een verlaagde vering, dubbelwerkende telescopische schok dempers en een De Dion achteras zéér stabiel is. Zelfs bij hoge snelheden laat de 360 GLT zich gedwee door de bocht leiden. Al die kracht is ingebed in een fraaie, volwassen en eigentijdse auto. Vanzelfsprekend met 'n toerenteller, aan de hand waarvan u desgewenst de vijf versnellingen kunt bedienen. De Volvo- dealer vertelt u graag meer over deze auto. VOLVO 360 GLT VANAF F 29.990,- INCL. BTW. AFLEVERINGSKOSTEN F 375,-. VRAAG INFORMATIE OVER DE AANTREKKELIJKE VOLVO-LEASETARIEVEN. "VÖUVÖ HET COMFORT VAN ZEKERHEID. Langeweg30 NIEUWE TONGE Telefoon: 01875 - 2222

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 10