Van Middelharnis' Afdeling Oude Tonge van Veilig Verkeer op straat V Winkelcenn'um d'n diek Predikbeurten ,,Cantate Domino^' De Burght door! „Eilanden-nieuws" in de Lukaskapel te Sommelsdijk Gistermiddag r^/||^H IÜcIL vond feestelijke - heropening plaats gCCll hOekje OC pUllt 31 Anti-vandalen-vet in Terneuzen Breng UW vakantie eens op Extra kerkdienst Ger. Gem. Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 18 MEI 1984 wiiikeleeiitniiii Toen gistermiddag om klokke drie ter feestelijke heropening van Middel- harnis' winkelcentrum „d'n diek" de Verenigingsvlaggen omhoog gingen was voor velen een lang verbeid moment aangebroken. De tocht die de genodigden daarna samen met de direct betrokkenen door het herboren gebied maakten was dan ook een overwinningstocht over genomen risico's en doorstane overlast, welke bleken te hebben geresulteerd in een winkelcentrum waarvan burg. van Welsenis enthousiast vaststelde dat het in zijn vernieuwde verschijningsvorm meer dan ooit een toonbeeld van ondernemingsgeest- en van stimulering van handel en ambacht is ge worden en dat Middelharnis er met zijn verjongde winkelcentrum een ware attractie bij heeft gekregen...! „d'n Diek" geeft nu volop gelegenheid tot het zgn. recreatief winkelen", zo pro pageerde dhr. van Welsenis: „winkelen is dan niet meer alleen iets kopen wat je nodig hebt, maar het is dan vooral ook een recreatieve aktiviteit geworden; kijken en bekeken worden, wandelen, iets drinken en even gaan zitten". De triomf van burg. van Welsenis bestond mede uit de consta tering dat Middelharnis met het verkrijgen van de subsidie van Economische Zaken nog nét voor de bui binnen was omdat de subsidieregeling inmiddels weer is op geheven. Het was het waard geweest dat op ieders uithoudingsvermogen en ent housiasme een zware wissel werd ge trokken, maar anderzijds was van het strakke tijdschema dat was gevoerd een geweldige stimulans uitgegaan die de be trokkenen gebood samen de schouders eronder te zetten. Aan de ondernemers is het voorts om de gegeven impuls verder op te pakken. Hij bleek daarin overigens geen enkele zorg te hebben. De bevolking werd toegewenst veel genoegen aan de nieuwe diek te beleven waarbij het s burgemeesters hoop was dat het vernieuwde winkel centrum een wezenlijke bijdrage zal le veren aan de economische aktiviteit en daarmee de werkgelegenheid in de ge meente. Triomf ook voor dhr. S. Veninga als voorzitter van het Nederlands Christelijke Ondernemers Verbond (NCOV), het In stituut dat de Middenstand en Gemeente van advies had gediend. Dhr. Veringa zag ze thans ten volle uitgewerkt waarom hij het toen genomen initiatief ten volle ge slaagd noemde. „Het gaat er in de huidige strijd tussen winkelcentra niet om wie de groei krijgt, maar of je je klanten kunt vasthouden en zo mogelijk je klanten binding kunt vergroten door klanten van andere centra los te weken", zo be schouwde dhr. Veninga, de betrokkenen complimenterend voor de uitvoering en de grote mate van eensgezindheid die daarin was betracht. „Middelharnis mag trots zijn op zijn winkelcentrum", aldus dhr, Veninga die in zijn betoog zijn grote spijt tot uitdrukking had gebracht over het feit dat de subsidieregeling voor het ver beteren van winkelcentra is afgeschaft juist nu de consumptieve bestedingen on der druk staan. Triomf ook voor architect Ad Gestel die zijn ideeën omtrent het nieuwe gezicht van het winkelcentrum verwezenlijkt zag. Hij was er gelukkig mee mee te hebben mogen werken aan de herschepping van het win kelcentrum in de uitvoering waarvan hem de stimulerende leiding van burgemeester van Welsenis heel duidelijk was opge vallen. Het was zo zag dhr. Gestel terug een ontzettend arbeidsintensief karwei geweest dat heel veel manuren had gekost maar juist dat was de bedoeling van de subsidieverlening geweest. „Mogen de kassa's rinkelen en de consument ple zierig winkelen", zo dichtte dhr. Gestel zijn wens aan de ondernemers. Triomf ook voor Ir. M. van Eek, dir. van de fa. Dijkers en Pijl, het bedrijf dat het werk „met volle kracht" en met uitermate veel genoegen had uitgevoerd. Dhr. van Eek, geboren en getogen op d'n diek bekende in zijn prille jaren de nering doenden op d'n diek met kattekwaad te hebben belaagd-, nu had hij van harte meegewerkt aan de verfraaiing van het „historisch erfgoed". Triomf ook voor Leen Vroegindeweij, als secretaris van de Middenstandver. heel dicht bij het werk betrokken. Hij benadrukte dat de gepleegde renovatie, dringend noodzakelijk was geweest omdat de aantrekkingskracht van de winkelcen tra elders ook werd versterkt. Het resul taat van de renovatie beziend meende dhr. Vroegindeweij dat meer dan ooit met recht mag worden gepropageerd dat Middel harnis het gezelligste koopcentrum van de eilanden is. Zijn dank aan allen die aan het resultaat hebben meegewerkt was dan ook bijzonder groot: „zeer hartelijk dank voor uw besluitvaardigheid, de inzet, het vak manschap en alle medewerking!" ver klaarde dhr. Vroegindeweij, zich met alle andere middenstanders opmakend waar te maken wat omtrent het winkelcentrum wordt gepropageerd. Ten besluite van de bijeenkomst, ge houden in de aula Van de LTS werd onder begeleiding van de groep „Old frustra- tion" het speciaal geschreven lied ,,Naer d'n diek" gezongen. Het luidt aldus: 't Is vriedagaevond en dus gaen m 'n naer d'n diek We ha ongs geld weer binne dus we benne stinkend riek Maer ók deurdeweeks is de middenstand paraat Alleen op de maendag staeje daer op straat. Refrein: Naer Meneerse, allemael, naer d'n diek Naer Meneerse, allemael, naer d'n diek Naer Meneerse, allemael, naer d'n diek, naer d'n diek, oh yeah. Je kopt er echt van alles, van lapje tot juweel Niks is er te gek, niks is er te veul En elke ieumer hei je daer de braderie Dan gae 'k meanse kieke met de kinders en Merie. Refrein: Helemael vernieuwd, de healluft overdekt 't Is zelfs al tot in Moskou utgelekt ók Ronnie Reagan is d'r helemael van kapot Wie wil d'n diek noe kópe, da 's toch al te zot. Refrein: De Vlaggencentrale te Dokkum bij welke de Middenstandvereniging „Middelhar nis" een bestelling van een aantal grote-, een honderd kleinere vlaggen, beide met het vignet van het Winkelcentrum „d'n diek", had geplaatst heeft een kwalijke spelfout gemaakt, waarom de honderd kleinere vlaggen nieuw gemaakt zullen moeten worden. Gisteren, bij de feestelijke opening van het vernieuwde winkelcentrum moesten noodzakelijkerwijs de verkeerde nog wor den gebruikt al is de fout misschien lang niet iedereen opgevallen. Het maakte ove rigens de blijdschap over het gereed ko men van het cen(t)rum er niet minder om.... De afdeling Oude Tonge van Veilig Verkeer Nederland, die onderkomen had in het barakkenkamp is dinsdagavond „op straat gezet". Het bestuur van de afdeling gaf letterlijk gevolg aan de suggestie van een van de ambtenaren van Gemeentewerken die hen adviseerde de boel maar buiten te zetten omdat de barak persé moest worden ontruimd. Wetend dat de volgende morgen de slopers aan het werk zouden gaan om de door brand aangetaste barak met de grond gelijk te maken sjouwden ze de inventaris dinsdagavond op het voor de barak gelegen grasveld. De verkeerstafel bleef in de barak achter omdat die toch al door de brand schade had opgelopen. De spullen die op de grasmat terecht kwamen waren flink beroet maar nog goed bruikbaar. De bestuurders die niet over een opslagplaats beschikken hebben er maar een bord bijgezet met een wrang opschrift jegens de zorg van de gemeente.... Zondag 20 mei 1984 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Amesz, Aalsmeer en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord - Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. Mod- derkolk, Capelle a.d. IJssel. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.30 uur eerw. hr. G. Meuleman. Vrijdag 18 mei: 18.30 uur ds. J. H. Velema, huwelijksbevestiging Hans v.d. Kolk DM en Pia Tanis. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal; extra kollekte kerk- Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. J. van Noord, bediening Heilig Avond maal en 17.00 uur ds. A. J. Krol, Gorinchem, dankzegging Heilig Avondmaal. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. van Herk en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte vrije zit plaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Hage en 17.00 uurMw. Groeneveld- Bijl, Rotterdam. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr. en 18.00 uur ds. F. J. Schuitemaker, Nieuwpoort; 2e kol lekte: onderhoud kerkgebouw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN -Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte chr. belangen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. lO.OO en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, extra kollekte restauratiefonds - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. de Blank, Dor drecht LUKASKAPEL HDG - 10.15 uur ds. W. H. van Kooten, extra kollekte schulddelging. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. Quist en 18.00 uur ds. G. C. de Jong, NGB artikel 26; extra kol lekte onderhoud kerkgebouw - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur (bediening Heilig Avondmaal) en 18.00 uur (bediening Heilige Doop) ds. A. Hoogerland - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. P. Schravendeel, Ferwerd - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.30 uur ds. A. Veef- kind en 16.30 uur lezen. OUDDORP - dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster, Klaaswaal. Om het klimmen in Regenpijpen en het op het dak lopen van scholen tegen te gaan, heeft men in Terneuzen een sub stantie uitgevonden, waarmee regenpij pen en dakranden worden ingesmeerd. Het is een substantie van consistenvet en afgewekte olie, die moeilijk van de kleren is te verwijderen. De vemieling aan scho len kostjaarlijks duizenden guldens. Ge meentebestuur, politie en onderwijs heb ben samen een proef genomen met dit nieuwe middel en reken maar dat het werkt. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Pom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; Ie kol lekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerke- raadsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 eh 18.00 uur ds. P. de Jager; extra kol lekte strandevangelisatie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok, v.m. bediening Heilige Doop; extra kollekte Stichting Jeugdwerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uurlezen- Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Blokland en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur kand. A. van Herk; extra kollekte Quotum - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. J. H. Becker. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. Vermaat, Veenendaal en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, voorbereiding Heilig Avondmaal; ex tra kollekte pastoriefbnds - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uurdhr.K. Baas en 18.00 uur dhr. I. W. Verstraten. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. van Meijeren. SINT MAARTENSDIJK- Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J. G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3 x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. L. Quist, Middelharnis. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen Het jeugdkoor „Cantate Domino" uit Middelharnis o.l.v. Peter Wessels ver zorgt D.V. zaterdag 26 mei a.s. een con cert in de Lukaskapel van „de Samari taan" te Sommelsdijk. De organisten Rinus Verhage en Paul Kieviet wisselen de koorgedeelten af met orgelsoli, orgel en clavecimbel en orgel 4 handen. Het programma is zeer afwisse lend samengesteld met muziek van com ponisten uit de 16e t/m de 20e eeuw. Het concert begint met een Sonate van Pasquini voor orgel en clavecimbel, waar na een koorgedeelte volgt. „Cantate Do mino" zingt dan o.a. werken van Hans Leo Hassler, een Bijbelmotet van Willem Vogel, Cantate Domino van Briegel en een koraal van Johann Hermann Schein. Na een fuga voor orgel 4 handen van Kellner volgen de 4 duetti uit de Orgelmis van J. S. Bach, gespeeld door Paul Kie viet. Ook wordt o. a. de Sonate in F van C. Ph. E. Bach gespeeld, prachtige concer tante muziek. t Verder zingt het koor nog muziek van Pepping (Wachet auf, ruft uns die Stim- me) en zij besluiten met Wo willst du hin weils Abend ist" van J. Krieger. Het jeugdkoor „CantateDomino" treedt regelmatig op, zowel op ons eiland als daarbuiten. Ook verzorgde men reeds radio-, tv.- en plaatopnames. Rinus Verhage studeerde aan het Rotter dams Conservatorium de hoofdvakken orgel en kerkmuziek bij Arie J. Keijzer, Jan Eelkema en Barend Schuurman. Hij is organist van de Ned. Herv. Kerk te Stellendam en is dirigent van de Chr. Oratoriumvereniging „Middelharnis" Paul Kieviet studeert momenteel aan het Rotterdams Conservatorium de hoofd vakken orgel, theorie en kerkmuziek resp. bij Arie J. Keijzer, Jan Kleinbussink en Barend Schuurman. Onlangs is hij be noemd als organist van de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. Het concert, dat georganiseerd wordt door de Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee, begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Bloemen voor mevr. van Welsenis, aangeboden door Dini de Waal uit Sommelsdijk. Meisjes van de school voor L.H.N. O. „de Molenwiek" droegen de vlaggen en boden vervolgens bloemen aan. Ze droegen gebreide truien in de kleuren en met het embleem van „d'n diek". Om te onderstrepen dat Middelharniswinkel centrum klanten van het hele eiland telt werd aan de openingshandeling, het hijsen van een tiental grote vlaggen met het Verenigings vignet, door dames uit alle dorpen van het eiland deelgenomen. De voor d'n diek gekozen kleuren groen en blauw symboliseren de kleu ren van het groene gras, d'n diek en het blauw van water en lucht. Op de achtergrond is te zien dat er voor het openingsceremonieel grote belangstelling bestond. Hogeweg 55, Postbus 42, 4328 ZG Burgh Haamstede Bel voor het informatiepakket met o.a. jaarprogramma. Het jeugdkoor „Cantate Domino" in een samenstelling van enkele jaren geledeh.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2