I Garage KNÖPS B.V. I Chr. Nat. School „'t Kompas" te Den Bommel viert morgen 75-jarig bestaan Visser J Koninklijk Goud voor Rumptstad medewerker Joh. Groenendijk Erepenningen voor scheidende bestuurders Wbv. „Middelharnis" KcS(^tê&n\m Ks» ^3^^^M Internationaal zeehengelconcours NU 949- HtadnetMse I Onze SHOWROOM AUTO PESCH Oud-lnwoners overleden Reg. zendingsavond k<^< Citroen-Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee YAMAHA E.H.B.O. afd. 3 w Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Laag in energie gebruik en nog in prijs ook Marijnen wasautomaat is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend OM. reünie voor oud-leerkrachten en-leerlingen Dirksland, 01877 - 1357 RENAULT-dealer FORD - TOYOTA Nieuw en Occasions Buitenboordmotoren A utobedrijf Opbrengst koll. Astmafonds Hartstichting afd. Ouddorp A. J. V. Rumpt 56e Jaargang VRUDAG 18 MEI 1984 No. 5297 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per min. Bij contract speciaal tarief De VW-Ouddorp organiseert met mede werking van de Hengelsportvereniging Stellendam voor de 18e keer een inter nationaal zeehengelconcours aan het strand te Ouddorp, op donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) a.s. Hiervoor kan ingeschreven worden in: Café-Restaurant „De Meulblok", Molen weg 15 te Ouddorp, van 9.00 -10.00 uur. Inschrijfgeld 6,p.p. Aanvang wedstrijd11.00 uur Einde wedstrijd14.00 uur Prijsuitreiking in café-restaurant „De Meulblok" om 15.30 uur. Parkeren: Grote parkeerterrein aan de Grevelingen. Aas: alle aas toegestaan, behalve zachte krab. Er mogen geen beaasde lijnen in voorraad zijn. Visparcours: aan het strand van „De Punt". Het visparcours zal worden aan gegeven met aanduidingsbordjes. Veel aantrekkelijke prijzen zijn te win nen, waaronder als hoofdprijzen: bekers voor de winnaars en als hoofdprijs een stereo-radio-cassetterecorder! Zeevissen.... een leuke sport.... moet je ook doen OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 LT 9030 Adviesprijs 1349, Min inruil I Oüj~" 3 jaar volledige GARANTIE %30or idle tekerheidt VINGERLIMG 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2618 LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS Morgen, zaterdag, zal in Den Bommel het 75-jarig jubileum van de Chr. Nat. school voor basis onderwijs „'t Kompas" worden ge vierd met o.a. een reünie voor voor malig personeel en oud-leerlingen en de aanbieding van een geschenlc aan het bestuur vanuit de bevol king. Velen hebben de laatste we ken en zelfs maanden naar deze feestelijke dag toegeleefd zoals hij die na 32 jaar in Amerika voor het eerst weer in z^n geboorteplek zal zijn om oud-schoolgenoten te ont moeten. Velen zal inmiddels de in spanning van het bestuur om tot oprichting van de school te komen zijn ontgaan, maar het welverzorg- de jubileumboekje laat daar, in een dankbaar terugzien, wel het licht op schijnen. Na de oprichting vaii de Ver. zou het zo zegt voorz. P. van Damme in zijn inleiding nog vele malen eb en vloed worden voor dat met de bouw van een christelijke school kon worden begonnen; „het was" zo verhaalt hij „een geloofsworsteling van hen, die zich, met een gebed om leiding met veel geduld en volharding van hun taak hebben gekwe ten". „Het kostte zware financiële offers om aan het benodigde kapitaal voor een school te komen en in de arme tijd van toen moet zelfs een contributie van 2,5 cent per week als een offer worden gezien. Bewust ziet dhr. van Damme in zijn voor woord niet maar alleen op de voor „va deren" terug, het zijn ook de moeders geweest die met grote kracht en door zettingsvermogen elkaar gesteund en aan gemoedigd hebben om hun doel te ver wezenlijken, de stichting van een school met de Bijbel. Met ere wordt teruggedacht aan de eerste voorzitter en mede-oprichter van de school, dhr. Joh. Christiaan Borg- dorff, toenmalig wethouder en loco-burge meester en lerend ouderling. Het bezit van de school wordt nog immer een kostbare zaak geacht en de huidige voorzitter roept in navolging van zijn voorgangers op voort te gaan, te bouwen en te bewaren waarvoor de voorouders gebeden, gestreden en geofferd hebben: let De oprichter en eerste voorz. van de school, dhr. Joh. Chr. Borgdorff op Uw zaak. God blijft trouw!" zo richt dhr. van Damme zich tot allen die het christelijk onderwijs een warm hart toe dragen. In een overzicht van de geschiedenis van de school wordt teruggezien op de op richting van een „locaal comité" in Den Bommel dat, in 1899 een 36 tal leden telde; op de ledenvergadering van 1902 werd een bestuur gekozen en bij KB van 26 juli 1902 werd goedkeuring op de statuten verleend. Getracht werd het voor de bouw van een twee-klassige school benodigde geld bij elkaar te krijgen met giften, leningen en kollektes (de Unie koUekte) en eind 1908 was men zover dat aan de bouw kon worden gedacht. De school kwam er, voor de totale bouw som van 5 349,49. Op 1 juni 1909 kon de school officieel geopend worden bij welke gelegenheid voorzitter Borgdorff Ps. 78 voorlas. De geschiedenis van de school voltrekt zich vervolgens al die van vele scholen, zij het dat meerdere scholen niet de gevolgen van oorlog en watersnoodramp hebben hoeven te dragen. In maart 1960 werd goedkeuring op de nieuwe statuten ver- ^^^^l^l^4.4.l^)^l^>^4.4.l^4.l^^.l^l^l^l^^.^.l^■l^■>^>^>t^ voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Kastanjeiaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS MIDDELHARNIS In Middelharnis heeft de koUekte voor het Astmafonds 3867,20 opgebracht, (ƒ35,meer dan vorig jaar). Alle medewerkenden hartelijk dank! OUDDORP De in Ouddorp gehou den koUekte voor het Astmafonds heeft het bedrag van 2.701,55 opgebracht. De kollekte voor de Hartstichting heeft het mooie bedrag van 5.238,60 op gebracht, waarvoor gevers en zeker ook de kollektanten heel harfelijk dank! 01871 - 1553 Vert. C. Bakker 01877 - 1589 kregen en werd de Ver. een nieuwe naam gegeven: Ver. vóór Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Den Bommel. Omdat het leerlingental in 1966 tot 120 was gestegen en het oude gebouw ten gevolge van de ramp onherstelbare schade had gekregen moest worden besloten tot de bouw van een nieuwe school; op 24 mei 1968 kon die in gebruik worden genomen en kreeg de school de nog geldende naam „'t Kompas". Sinds 1972 is dhr. A. Gravendeel hoofd van de school. Ook dhr. Gravendeel heeft aan het her denkingsboekje een bijdrage geleverd waarin hij een blik werpt op de toekomst van de school in welke het van kracht worden van de wet op het basisonderwijs in augustus 1985 een markant punt be looft te worden. De dan met het kleuter onderwijs geïntegreerde school zal een school zijn voor 4-12 jarige kinderen waaruit volgt dat het onderwijs ook in houdelijk zal veranderen. Temidden van de vele wijzigingen die zich zullen aan dienen zal evenwel het fundament van de school onveranderd blijven. „Het zou aldus dhr. Gravendeel een jammerlijk verraad tegenover de voorouders zijn de school te ontzuilen. De toekomst van het gehele onderwijs en van onze basisschool zal begeleid moeten worden met de zekere wetenschap dat de eens verkregen onder- wijsgelijkheid en onderwijsvrijheid nooit en te nimmer meer behoeft te worden prijsgegeven. Kinderen helpen opvoeden en mede helpen tot Christus te brengen zal, in alle bescheidenheid een taak zijn die hopelijk ook in de verre toekomst door onze school mag worden verzorgd. Een toekomst, die grote perspektieven biedt", zo besluit dhr. Gravendeel. De uitreiking van de Gouden Ere medaille aan Rumptstad medewer ker dhr. Joh. Groenendijk dins dagmiddag op het bedrijf te Stad heeft een heel aangenaam accent gekregen. Met zijn terloopse mede deling „niet zo'n speldjesdrager te zijn" gaf dhr. Groenendijk er blijk van niet zo te hechten aan derge lijke blijken van waardering, maar nu die middels het Eremetaal door H.M. de Koningin kenbaar werd gemaakt maakte dhr. Groenendijk heel graag een uitzondering.! Niet echter om eigen verdiensten te on derstrepen maar uit eerbetoon aan zijn Schepper voor de genoten ge zondheid, zijn ouders voor 't heb ben mogen leren en aan 't bedrijf voor de geboden gelegenheid er te hebben mogen werken.... Uit de terugblik door dir. A. J. van Rumpt bleek de in Oude Tonge geboren heer Groenendijk als 17-jarig LTS'er bij de gebr. P. en A. J. van Rumpt te zijn begonnen;'het was mei 1944, een tijd aldus dhr. van Rumpt „waarin letterlijk alles tegen zat". Het toen opgedane vak manschap, de zuinigheid en de vinding rijkheid was dhr. Groenendijk nadien bij gebleven en het bedrijf heeft daar een goed gebruik van kunnen maken. „Jij hoort bij Rumptstad en Rumptstad hoort bij jou", kon dhr. van Rumpt heel nadrukkelijk vaststellen bij het markeren van het 40- jarig dienstverband. In die jaren ont wikkelde dhr. Groenendijk zich van „re- perateur", naar produktieman, via een avondcursus tot constructeur, tot inkoper en hoofd van de afdeling Service en ga rantie. „U bent soepel met het bedrijf meegegroeid en hebt uw ftinkties steeds voortreffelijk verricht ook al was het soms niet in eigen persoonlijk belang" zo com- Ook in Ouddorp werd in het cursus seizoen 1983-1984 een nieuwe opleiding EHBO gegeven, en wel door mevr. J. Faasse. Zij had 14 cursisten onder haar hoede, welke allen het examen met goed gevolg aflegden. Het examen werd af genomen door dr. Wieringa jr., in samen werking met kaderinstructeur Dijkgraaf De geslaagde cursisten zijn: Uit Ouddorp: de dames H. Breen, A. Flohil-Doejaren, M. Moerkerke, J. Tanis, C. Westhoeve-Akershoek en de heren D. Hoek, G. v.d. Houten en H. Wesdijk. Uit Goedereede: Dhr. A. van HerL Uit Stellendam: de dames E. Bruinsma- Swart, M. Bruinsma, W. v.d. Boogert-v.d. Slik en M. van Bruinisse; en de heer J. Hogchem. Het is de bedoeling dat er weer ge zamenlijk met de Rode Kruis kolonne buiten oefeningen gehouden worden van uit het Rode Kruis gebouw aan de Molen weg, elke dinsdagavond, aanvang 20.00 uur. plimenteerde dhr. van Rumpt zijn jubile rende en hogelijk gewaardeerde mede werker aan wie hij tóch de speld voor 40- jarige trouwe dienst en een enveloppe met inhoud overhandigde. Het was niet voor het eerst dat burge meester van Welsenis een 40-jarige Rumptstad jubilaris toesprak en ook dhr. Groenendijk werd door hem getypeerd als „eigen kweek" van het bedrijf, represen tant van die generatie die verknocht is OOLTGENSPLAAT op zondag 13 mei 1984 overleed in het „Dijkzigt"-ziekenhuis te Rotterdam plot seling, de heer Cornells van Putten Joh. Czn., echtgenoot van mevrouw W. L. Gebraad. De overledene die de leeftijd van 65 jaar bereikte woonde Jhr. Sav. Lohmanstraat 1812982 RD Ridderkerk. In het Zuiderziekenhuis te Rotterdam, waar zij even van te voren met een hart infarct was heengebracht, overleed plot seling op maandag 14 mei 1984, mevrouw Maria Maatje Breeman B.Kd., weduwe van de heer T. J. Tuk, eerder gehuwd geweest met de heer L. Schalkoort Me vrouw Tuk, die de leeftijd van 83 jaar bereikte woonde Oostdijk 19, 3261 KB Oud-Beijerland, waar zij een hoedenzaak dreef Donderdag 17 mei werd in het kerkelijk centrum „Maranatha" een rouw dienst gehouden, waarna de begrafenis plaats vond op de Alg. Begraafplaats te Oud-Beijerland. geraakt aan het bedrijf en het als vanzelf sprekend langdurig trouw gebleven is. Het was 's burgemeesters' grote waardering aldus te hebben meegewerkt aan de groei van een van de belangrijkste industrieën in de gemeente Middelhamis. De Konin klijke waardering waarvan dhr. van Welse nis mededeling deed paste hij ook toe op de funktie van diaken en het ambt van ouderling dat dhr. Groenendijk in de Stadse Herv. Kerk bekleedt en volgaarne tooide dhr. van Welsenis de jubilaris met het Koninklijk Goud. Nadat nog enkele van de collega's had den gesproken besloot dhr. Groenendijk met het bovenvermelde dankwoord, zijn blijdschap uitsprekend over de gezonde situatie van het bedrijf dat op volop werk kan bogen. „Het is fijn daaraan mee te hebben mogen werken", aldus de jubilaris. STAD AAN 'T HARINGVLIET Opbrengst Astma Fonds De kollekte t.b.v. het Astma Fonds heeft opgebracht 1.482,20 Allen, die hebben meegewerkt om tot dit resultaat te komen, heel hartelijk dank. MIDDELHARNIS Hedenavond half 8 in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente, Chr. de Vrieslaan 40. Sprekers: Ds. A. Hoogeriand, drs. G. Nieuwenhuis en dhr. H. M. Visser. Medewerking: Gem. Zangvereniging „Canticum" o.l.v. J. de Geus. Niet omdat het aan hun functie verbonden werk hen teveel zou zijn geworden, maar omdat ze statutair om leeftijdsredenen niet meer her kozen kunnien worden hebben drie bestuursleden van de Woningbouw vereniging „Middelharnis" hun functie neergelegd en afscheid ge nomen. Ze deden dat woensdag middag tQdens een receptie die te hunner ere in café-rest. „Bellevue" werd gehouden. Het betrof de heren J. J. C. la Fleur die vanaf 19 januari 1954 PresidentCommis- saris van de Wbv. is geweest. Dhr. J. Appel werd op 8 juli 1957 bestuurslid en trad op 31 augustus 1964 tot het dagelijks bestuur toe. Aan beide heren werd gister avond de Ereperming van de Nationale Woningraad toegekend. De derde die afscheid nam was dhr. T. Arensman uit Stad aan 't Haringvliet die door de gemeenteraad op 19 november 1968 tot Commissaris werd benoemd; hem werd de Corporatiepenning van de Nat. Woningraad toegekend. De Erepenning werd donderdagavond ook toegekend aan dhr. A. v.d. Sluijs i.v.m. zijn 27-jarig bestuurslidmaatschap. De Woningbouwvereniging bezit thans 1699 woningen; in 1954 toen dhr. laFleur Pres. Commissaris werd waren dat er nog slechts 158. De drie veteranen die afscheid namen, v.l.n.r. dhr. Arensman, dhr. Appel en dhr. la Fleur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1