EIIAriPEII-IIIEUWa Platenaar Koos Snaauw in kano het eiland rond Overdenking Auto van de weg op het slik...! MUS Jaarvergadering uit de Heilige Schrift Plannen uw huis te verkopen? ONROERENDGOED Zwemwedstrijden zwemclub „de Gooye Zicht op jachthaven voor WVS Stellendam MEDISCHE DIENSTEN Doden zullen horen 3e Blad VRUDAG 27 APRIL 1984 No. 5290 De Ooltgensplaatse grondwerker Koos Snaauw (42) heeft vrijdag einde lijk gevolg gegeven aan een plan dat al langere tijd bij hem leefde; per kano heeft hij in één dag Goeree-Overflakkee „gerond!" 't Was overigens niet voor 't eerst dat Koos in een kano plaatsnam. Bij het korps commando troepen was hij kano-verkenner en hij is nadien hobbyist gebleven, zodanig zelfs dat hij dikwijls op 't water bij Ooltgensplaat te vinden is. „Het eiland rond" was een uitdaging waaraan hij vrijdagmorgen om 03.51 begon om het om 19.53 uur succesvol, met bloemen van zijn verwanten getooid, te beëindigen.... Leen van Dam bracht de ondernemende Snaauws morgens in alle vroegte met zijn Noordkaap zee-kano aan de Hellegatdam om hem ook de rest van de dag behulpzaam te blijven bij het aanvoeren van proviand en het versjouwen van de kano langs de sluizen bij Stellendam en over de Brouwersdam en Grevelingendam. Het was voor dhr. Snaauw weliswaar een vermoeiende dag maar letterlijk alle omstandigheden werkten mee zodat hij met een zonnig humeur de tocht tot een goed einde bracht. Al 's morgens om half zes, terwijl hij Middelhamis Havenhoofd passeerde werd hij aangehouden door de Rijkspolitie te water die de verschijning op dat uur van een eenzame kanovaarder kennelijk wat merkwaardig vond en zeker was het dat ook! De politie stelde er prijs op de personalia van dhr. Snaauw te weten vooraleer ze hem met een groet lieten gaan. Even over zevenen arriveerde hij bij de Haringvliet- sluizen om vandaar, na een rustpauze om 8 uur weer te vertrekken. Tegen de tocht over zee had hij opgezien maar 's avonds na aankomst zou hij verklaren vóór stroom over zee „gevlogen" te zijn! Om elf minuten over 10 arriveerde hij bij de Brouwersdam om er rond 12 uur weer te vertrekken. Pas op de Grevelingen kreeg hij het door de daar aanwezige nevel erg koud en hij was wat blij toen hij om twintig over 3 samen met Leen van Dam zijn auto over de Grevelingendam kon dragen. Tot 5 uur nam hij rust waarna hij zich opmaakte voor de laatste ruk naar de Hellegatdam. Om 5 uur van de Grevelingendam vertrokken passeerde hij om 18.25 uur Sluishaven, rustte daar tot 18.50 uur wat uit en kwam om 19.53 uur, ogenschijnlijk zo fris als een hoentje weer bij de Hellegatdam aan, bij het punt vanwaar hij 's morgens, zestien uur en enkele minuten eerder, vertrokken was. Naar schatting had hij minstens 100 kilometer kanoend afgelegd en 't was dan ook niet verbazend dat hij verklaarde „een beetje moe" te zijn. Maar.... zo vond'ie, 't was best de moeite waard geweest! Op zaterdag 21 april j.l. werd de 2e wedstrijd verzwommen van de 5-kamp tussen de ploegen De Lansingh, Poseidon '56, Rijnmond, G.Z.C, en „de Gooye". Deze keer waren de ploegen te gast in zwembad „de Gooye" te Dirksland. Daar er zo'n 150 zwemmers(sters) aanwezig waren in het gezellige doch vrij kleine zwembad speelde het weer deze middag een belangrijke rol. De deuren van het zwembad waren opengezet en de meeste zwemmers(sters) zochten een plaatsje op het terras. Zo werd het een hele geslaagde middag. Voor zwemclub „de Gooye" waren er deze middag 14 pers. records en 1 club- record. Johan Langbroek verbeterde zijn clubrecord op de 200 m wisselslag heren en bracht het op 2.29,6 waarmee hij 2e werd. Ook waren er medailles voor: Hellen Soldaat 100 m schoolslag m.o. 14 jaar, 1.27.9, 2e; P. Daan-Diepenhorst 100 m schoolslag j.o. 14 jaar, 1.33.4, 3e; W. Jan Leeflang 100 m vrijeslag heren, 1.02.5, 3e; Bastiaan de Man 100 m vrijeslag heren, 0.59.9, Ie; Wanda Jongejan 100 m rugslag m.o. 12 jaar, 1.20.7, Ie; Theo Jan Tanis, lOOmvlinderslagj.o. 16 jaar, 1.12.6; 3e. De Gooye bleef na deze 2e wedstrijd op een 3 e plaats. MELISSANT De gezamenlijke verenigingen van de Gen Gemeente hopen hedenavond om 7 uur hun jaarvergadering te houden in het kerkgebouw, Beatrixlaan 2. Medewerking wordt verleend door de zangvereniging „Soli Deo Gloria" van de Ger. Gemeente te Dirksland. Belang stellenden zijn hartelijk welkom. GOEDEREEDE Ophalen oud papier Morgen zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald in Goedereede, Havenhoofd en de Oostdijk. Graag goed gebundeld, tijdig gereed zetten s.v.p. Op 10 januari 1984 is middels een kroonbesluit goedkeuring verleend aan dat deel van het bestemmings plan „Havens van Stellendam" waarin een jachthaven te Stellen dam is opgenomen. Het betreft hier een jachthaven aan de oostzijde (binnenzijde) van de Haring- vlietdam. Het bouwplan omvat een haven met aanleg accomodatie voor ca. 300 a 400 schepen. Deze haven zal door haar situering op zeer korte afstand van de Haringvliet- sluizen zeer in trek zijn bij zowel de fervente zee-zeiler alsmede bij de water sporters die de keuze mogelijkheid zee of binnenwater zeer aanspreekt. Tevens zal deze haven behalve voorzien in een sterke lokale behoefte ook een niet te onderschatten passanten funktie gaan vervullen. De realisatie van een en ander zal plaats vinden in verenigingsverband, hetgeen het kosten aspekt in sterke mate zal beïn vloeden. Volgens planning zal op korte termijn met de bouw van deze haven kunnen worden begonnen en zullen in de loop van 1985 de eerste ligplaatsen kunnen worden uitgegeven. Geïnteresseerden kunnen kontakt op nemen, onder mede-vermelding van het type en de afmetingen van hun schip met Mtilerspoi1i«reniging STELLENDAI^ Postbus 1, 3250 AA Stellendam van zaterdag 28 april t/m maandag 30 april 1984 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. Dogterom, tel. 01870 - 2121. Dokter Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter R. P.Boot,tel.01877-1227,b.g.g.l291;en 30 april hebben dienst de doktoren Huis man en v.d. Doel, tel. 01877 -1412, b.gg 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag avond 24.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Zeelenberg', tel. 01878 - 2919 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441; L. Tjebbes, Middelhamis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WUKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871 - 1312 Dirksland01877 - 1500 Goedereede01879 -1267 Herkingen01876 - 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875 - 1390 Ooltgensplaat01873-1310 Ouddorp01878 - 1321 Oude Tonge01874 -1289 Stad a/h Haringvliet..01871 - 2301 Stellendam01879-1296 HULP MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874 - 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 - 10.00 uur; ma, WO, vr. van 12.30 - 13.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 - 10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; SOMMELSDIJK: St. Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. WEEKENDDIENST in geestelijke of sociale nood: Gelieve in het weekend 01874 - 1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883 - 10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 9.30 uur DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke 1 e maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01879-2197 of033-620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. 01879-1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlijk ledere 1 e dinsdagavond van de maand moedergroep bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878 - 2511 TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 HS IZZI DD DIRKSLAND Opbrengst kollekte De opbrengst t.b.v. de Ned. Hartstichdng heeft opgebracht 4.320,30 Alle medewerkenden heel hartelijk dank. Beroepen Ds. A. Hoogerland, pred. van de Ger. Gemeente, ontving een beroep van de Ger. Gemeente te Bent- huizen. Verwondert u daar niet over, want de ure komt, in dewelke allen, die in de graven zijn. Zijn stem zullen horen". (Joh. 528) Pasen krijgt een vervolg! Er komt een dag, waarop alle doden zullen opstaan. Straks, als Christus wederkomt op de wolken om gericht te oefenen, zal ook dat geweldige plaats vinden: de graven gaan open en de doden zullen herleven. Kan dit niet? Lijkt dit onmogelijk? O zeker, we kunnen allerlei vragen stellen en bezwaren aandragen. Voor ons mensen is dit ook een onmogelijkheid. Hoe kan dat nu? Velen van hen die in het graf gelegd zijn, zijn al lang tot stof vergaan: er is niets meer van hen over. Anderen zijn tot as verbrand. Weer anderen zijn verdronken in de diepten der zee. Nog weer anderen zijn verslonden door wilde beesten. Waar is dan hun stof? Waar zijn hun resten? Die zijn er eenvoudig niet meer. Daarom, hoe kunnen ze dan opstaan? Nog meer vragen kunnen we stellen ten aanzien van de opstanding. En we zouden waarlijk niet de eerste zijn, die achter dit gegeven van de Schrift ons „ormiogelijk" plaatsten. Maar zullen we Gods mogelijk heden af laten hangen van wat in onze opinie mogelijk is? Is God niet de grote Schepper van alle dingen? Heeft Hij niet de dingen die niet zijn, geroepen alsof ze bestonden? „Wat? Wordt het bij u on gelofelijk geoordeeld, dat God de doden opwekt?" zo vraagt Paulus aan Agrippa (Hand. 26 8). Inderdaad, kan God dit wonder niet doen? In ieder geval, de Heere Jezus spreekt met grote stelligheid over de ure, die komt, waarin allen die in de graven zijn. Zijn stem zullen horen. Hij doet dit nadat Hij heeft gesproken over het gericht dat ge- houdenn zal gaan worden. Christus Zelf zal in dat gericht Rechter zijn. Zijn Vader heeft Hem die bevoegdheid gegeven. Maar hoe zal Hij Rechter over allen kunnen zijn? Verwondert u daar niet over. Immers, allen zullen opstaan. Ook zij, die in de graven zijn, zullen voor Hem staan. Zij zullen namelijk niet in de dood blijven. Al hebben ze nog zo lang in het graf vertoefd en al is zelfs hun gebeente tot stof verteerd, zij zullen niettemin herleven. De „ure" waarin dit zal gebeuren, zal inderdaad de belangrijkste ure zijn van de gehele wereldgeschiedenis. Daar loopt alles op uit. Hierbij vergeleken verbleekt het belang van vele andere „uren". Ter wijl er toch geweldig belangrijke „uren" zijn geweest; uren, waarin over het lot van hele volken werd beslist en waarin het bestaan van duizenden en miljoenen in de waagschaal lag. Maar de „ure" waar de Heere van spreekt is van nog veel groter gewicht. Daar vallen eeuwigheidsbeslis- singen. Het is een uur, waar allen mee te maken krijgen. „Allen" die in de graven zijn. Niemand uitgezonderd. Niemand wordt vergeten of overgeslagen. Hoe onzicht baar zijn graf ook geworden is of hoe oud de begraafplaats ook zijn mag allen zullen er bij betrokken zijn. U zult ook niet vergeten worden! U zult niet weg kunnen kruipen. Ik weet niet of u dat zou willen proberen. Dat hangt er van af, hoe uw verhouding tegenover de ko mende Rechter zal zijn. De Schrift leert ons, dat er inderdaad wel mensen zullen zijn, die alles zullen proberen om zich te verschuilen zonder resultaat overigens! Dus als u het al zou proberen om u schuil te houden, het zal u niet baten. Allen allen! adie in de graven zijn (en in de zee en waar ook maar) zullen Zijn stem horen! Zijn stem horen! Dat is dus de stem van de Zoon des mensen; de stem van Christus. Hoe zal dat dan zijn? We weten niet alle details. De Schrift openbaart ons niet alle geheimen van die dag. Wel weten we, dat de Heere Zelf zal nederdalen van de hemel met een geroep, met de stem van de archangel en met de bazuin Gods (1 Thess. 4:16). Dan zal Hij Zijn stem doen horen. En die stem des Heeren zal met grote macht en kracht zijn. Het geluid van die stem zal over de ganse aarde gehoord worden. Ja, het geluid ervan dringt door tot in de diepten van de aarde en van de zee. Het geluid van die stem dringt door tot in de dove oren der doden; het bereikt het stof van de gestorvenen; het weer klinkt op een wonderlijke manier in het binnenste van datgene wat voor mensen ogen onzichtbaar geworden is. Ja, het is alles zeer wonderlijk, ongelofe lijk. Maar er is niets onzekers aan. Want de mond des Heeren heeft het gesproken. Zoals de Heere het hier voorzegt, zo zal het geschieden. De ure komt; komt zeker! Zij die in de graven zijn, zullen horen; met alle nadruk op „zullen!" Niemand kan zich verbergen. Niemand kan zich dan doof houden. Niemand kan zijn vingers in de oren stoppen en zo de stem des Heeren proberen te ontlopen. Zoiets kan nu nog wel, maar straks niet meer. Hier kunnen we onze oren stoppen, als de Heere spreekt door Zijn Woord. Hier kunnen we allerlei andere stemmen de Stem laten overstemmen. Hier kuimen we het een leven lang volhouden om op zo grote zaligheid als waarvan Hij spreekt, geen acht te geven. Maar als de „ure" aanbreekt, zullen we horen. Geweldige dingen zullen er dan gebeuren. En we zullen er allemaal getuige van zijn. Niemand uitgezonderd! Hoe reist u die „ure" tegemoet? Zonder verschrikken? Dat kan! Maar alleen als we de Stem van deze Heere in ons leven hebben leren kennen. Als we geleerd hebben te luis teren. Met ons hart' Anders gezegd, als we schapen van deze Herder werden, want van Zijn schapen zegt Hij: Mijn schapen horen Mijn stem en zij volgen Mij. Hebt u Zijn stem gehoord? Is Zijn Woord u tot zegen geworden? Hebt u Zijn Woord lief gekregen? Werd het uw gebed: Spreek, Heere, want uw knecht hoort? Dan is er zelfs reden om uit te zien naar de „ure" waarin Zijn stem de doden zal roepen. Dat kan niet anders dan nieuwe zaligheid meebrengen voor de schapen van Zijn kudde. Ja, er ligt een rijke belofte in de aan kondiging van deze „ure" en wat daar plaats vindt. Het lichaam, in de groeve der vertering neergelaten, zal herleven. Dat is voor Gods kinderen een grote bemoedi ging. Ook hun lichaam wordt verlost. „Ik geloofde wederopstanding des vlesès". En, wat is de Heere heerlijk! Wat is Hij het waard eer en verheerlijking te ontvangen. Hij heeft voor verlossing gezorgd. Hij zal voor verlossing zorgen, totdat het heil volmaakt is. Hij kan dat doen. Ja, zo machtig is Hij dat Hij Zijn stem zelfs in de diepten van het graf kan doen door dringen. Hij heeft de sleutels van de dood. Stgraks rukt Hij de deur van de gevangenis weg. De dood ligt verslagen. De duivel, die het geweld des doods had, ligt ver slagen. Christus overwint. Hoe groot, hoe schitterend is Zijn eer. Wat glans, wat majesteit, heeft God die Vorst bereid! P. den Butter OOLTGENSPLAAT Alhoe wel hij op dit moment wellicht nog in het ziekenhuis verblijft mag de 19-jarige Piet Kagchelland uit Oolt gensplaat tóch nog van geluk spre ken dat hij samen met zijn Haagse vriend een zwaar auto-ongeluk overleefde. Dat gebeurde zondag avond tegen half negen op de pa ralelweg van de Hellegatdam. De auto raakte van de weg en kwam N.B. zo'n dertig meter verder ge kanteld op het slik terecht; het was laag water. De oorzaak van het gebeurde blijft voor alsnog een raadsel, maar duidelijk is wel dat de snelheid van de Honda Accord bijzonder hoog is geweest en dat de Hage naar die de wagen bestuurde geen rij-; vaardigheid bezat. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs; de auto was trouwensa eigendom van Kagchelland. Komend uit de richting brug maakte de wagen vanaf de paralelweg eerst een zwen king naar rechts. Een. van de perkoen- palen die daarbij dóór de lucht vlogen trof een tegemoetkomende auto uit Ridder kerk in de voorruit. De Honda schoot, waarschijnlijk na een onbeheerste cor rectiemanoeuvre, naar links om daar van het talud af te duiken en buitelend nog zo'n dertig meter over het slik te schuiven. Totaal vernield kwam de wagen op z'n zij in een geul tot stilstand. De beide inzit tenden, die eruit moeten zijn geslingerd zagen kans de kant te bereiken waarna hen spoedig hulp kon worden geboden. De bestuurder mankeerde vrijwel niets, de toestand van Kagchelland liet zich ern stiger aanzien. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen. Bel 01877 - 1309 GRATIS: Onze fraaie, vernieuwde foto-woninggids Taxatie van uw woning bij verkoop Advies bij uw voornemen tot aan- of verkoop van een woning Postbus 27 3247 ZG DIRKSLAND Telefoon 01877 - 1309 Snaauw na aankomst; ,,een beetje moe" maar voldaan en door de zon gebruind. 19 Dit bleek na berging van de wagen te zijn overgeschoten. Zó ver lag de auto van de weg: op de voorgrond het dijktalud. Nieuwstraat 32, HERKINGEN Vr.pr. i 85,000— k.k. Voorstraat 40, DIRKSLAND Vr.pr. i 62.000,— k.k.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 9