Experiment diepte-infiitratie Ouddorp NIEUWS uit de Kerken Predil(beurten Raad Dirksland verleent de plaatselijke horeca meer openingstijd Postkantoor gesloten Schipperskinderen en circuskinderen Allemaal naar school Dhr. P. C. Groen plotseling overleden Geen Klein Parijse dagen meer Pedicure Dienstencentrum Middeiliarnis Rode Kruis afd. Ouddorp Oplialen liuisvuil op dinsdag Dlir. J. Los zeer ernstig ziel( Dagtoclit Ned. Clir. Reisver. Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 27 APRIL 1984 Op verschillende plaatsen in Ne derland zyn proeven aan de gang om water in de grond te krygen door middel van diepte-infiitratie. Hieronder wordt verstaan een in stallatie waarmee zoet water onder druk via een als het ware omge keerd werkende bron in de grond wordt gebracht. Deze methode heeft als voordeel boven gewone kunstmatige infiltratie via ka nalen of vijvers, dat er nauwelijks sprake is van aantasting van het landschap. Een andere overweging waarom het on derzoek naar deze methode van infiltratie van belang kan zijn is dat een stuurgroep van ambtenaren van rijk en provincie Zuid-Holland een rapport hebben op gesteld over het Integraal Onderzoek Drinkwatervoorziening Zuid-Holland (lODZH). Een van de konklusies van dit rapport is dat oppervlakte infiltratie in de duinen van het vasteland van Zuid-Hol land aan zijn maximum is gekomen. In dat zelfde rapport wordt veel verwacht van diepte-infiitratie met persputten. De VEWIN stelt echter duidelijk dat deze methode zich nog slechts in een begin stadium bevindt en alleen in Noord-Hol land op semi-technische schaal wordt toe gepast. Zekerheid over de mogelijkheid om deze methode op grote schaal toe te passen, is pas tegen 1990 te verwachten. Ouddorp Waarom WMZ nu in Ouddorp een ex periment gaat opzetten heeft zijdelings te maken met het lODZH-rapport. Hoofd zakelijk is de reden een geheel andere. Op Goeree-Overflakkee is in 1983 nog altijd sprake van een aanzienlijke groei van het waterverbruik. Over de laatste tien jaar bedroeg deze groei gemiddeld ongeveer 5%. Door deze toename is de thans aan wezige produktiekapaciteit te Ouddorp onvoldoende om met inachtname van een bepaalde veiligheidsreserve een toereikende drinkwaterproduktie voor de nabije toekomst te garanderen. Derhalve zijn bij de WMZ plannen ontwikkeld om op korte termijn de infiltratiewerken in het ondiepe pakket van de Oostduinen uit te breiden. Omdat echter gevreesd wordt dat deze werken toch ontoereikend zullen zijn om de toename in verbruik voor de mid dellange termijn op te vangen, is besloten verdere plannen te ontwiWcelen. Daar, mede in overleg met de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, tot uiting is gekomen dat een winnings methode, welke de natuurlijke belangen in het gebied minder schaadt, zeer wenselijk is, is besloten te onderzoeken of een systeem van diepte-infiitratie en -terug winning voor Ouddorp perspektieven biedt. Bedrijfstechnisch spelen bij een dergelijke proef de volgende aspekten: - de waterproduktie van Ouddorp bestaat uit infiltratiewater (polder en Haring- vlietwater), aangevuld met ondiep en diep grondwater, - de aanwezige winningskapaciteit is on voldoende om het verbruik op de maxi mum dag in de toekomst te dekken. OOLTGENSPLAAT Op Koninginnedag (maandag 30 april) is het postkantoor de gehele dag gesloten. Ook zal er geen bestelling worden uit gevoerd. Bromfletser onder auto Op de Dorpsdijk in Ooltgensplaat raakte op Paasmaandag de 16-jarige L. Huijer uit Ooltgensplaat bij het oversteken van de weg met zijn bromfiets onder de auto van een inwoner van Breda. Dokter Janssen verleende eerste hulp aan het slachtoffer dat vervolgens per ambulance werd vervoerd naar het ziekenhuis in Dirksland. In verband met werkzaamheden wordt het spreekuur van de pedicure, de heer v.d. Meijden, gehouden op maandag middag 14 mei 1984 i.p.v. de Ie maan dag van de maand. Het kursusseizoen 1983/1984 werd weer afgesloten met een aantal examens, te weten: op 22 maart werd examen afgenomen aan de Jeugd Rode Kruis Groep A. waarvoor slaagden: Jaap Aleman Janetta Voogd Elma Emous Corien Voogd Anette Luime Immar Vlietland Karin Lokker Jeroen Vlietland Mariska Moerkerk Katie v/d Wende Kees Tanis Voor de Jeugd Rode Kruis groep B slaagden: Annewien v/d Boogerd Marleen Tanis Gerry v/d Klooster Maja Tanis Matty Menheer Daniel Vlietland Marja Moerkerk Marjan Visser Ingrid Stieber Anja Voogd Theo Tanis Willemijn Voogd Jannie Tanis En op 17 april werd examen afgenomen voor de Rode Kruis Basisopleiding. De geslaagden zijn: A. v/d Berg-Hoek C. Roon-Meijer J. Flikweert C. Pikaart H. G. Grinwis- van 't Geloof L. Grinwis M. van Kampen A. Meijer- Overhand H. Meuleman G. Meuleman J. M. Molesteeg B. Mierop J. L. Troost L. Troost- v/d Klooster M. Tanis P. de Vogel A. Verhage-Kanters A. Visbeen M. E. Westhoeve mw. Verhage- Streefkerk van de afd. Oude Tonge Alle opgeleide kandidaten slaagden voor het examen hetgeen wel een complimentje waard is zowel voor hun als zij die hen hebben opgeleid. De geslaagden werden er nog op ge wezen dat een diploma behalen niet zo moeilijk is, maar een diploma geldig hou den dat is een veel grotere opgave, we hopen dat u allen nog vele jaren uw krachten zult geven voor het Rode Kruis Korps. In de zomer trekken tientallen kermissen en circussen er weer op uit om overal in Europa verstrooiing te bieden. Circussen zijn zeer geliefd maar in sommige kringen begint men zich zorgen te maken over de kinderen die met hun ouders meewerken en -reizen en niet naar school gaan. Een probleem dat ook kinderen van reizende ouders met andere beroepen be treft, zoals schipperskinderen, maar ook kinderen van zigeuners en woonwagen bewoners. Het Europees Parlement heeft nu een resolutie aangenomen waarin de Euro pese Commissie gevraagd wordt zich met dit vraagstuk bezig te houden en na te gaan om hoeveel kinderen het precies gaat. De Euro-parlementariërs verklaren dat onderwijs niet alleen een „onvervreemd baar recht" is maar tevens een verplich ting. Het is volgens hen van het grootste belang dat continuïteit van het onderwijs wordt geboden, dat reizende kinderen in gewone scholen geïntegreerd worden en zo jong mogelijk met onderwijs beginnen. Er is niet slechts één oplossing voor de verschillende categorieën kinderen. Voor kinderen met ouders op de kermis of in het circus zou de beste oplossing een kost school zijn of een pleeggezin. Als dat niet mogelijk is zouden net als in Nederland rijdende scholen kunnen worden inge schakeld en zouden de centrale autori teiten meer audio-visuele middelen kun nen uitlenen. Schipperskinderen gaan gewoonlijk naar speciale scholen voor schipperskinderen. De Euro-parlementariërs vinden dat deze zo veel mogelijk geïntegreerd zouden moeten worden in traditionele scholen, dat extra middelen verstrekt zouden moe ten worden en dat meer nadruk moet worden gelegd op een betere relatie tussen kinderen en ouders met name op de lagere school. De categorie die de grootste problemen biedt, is die van de woonwagenbewoners. Het Parlement stelt dat „maatregelen op het gebied van onderwijs voor kinderen van woonwagenbewoners tot dusverre geen resultaat hebben opgeleverd omdat geen rekening werd gehouden met hun culturele achtergrond". Daar komt nog bij dat zeer veel vol wassen woonwagenbewoners niet kuimen lezen en schrijven. Volgens de leden van het Parlement is de enige oplossing een globale aanpak van het probleem waarbij een geleidelijke overgang wordt geboden van „geen onderwijs naar gewoon onder wijs". Op weg van zijn zoon te Nieuwerkerk a/d IJssel naar zijn woonplaats Achthuizen is op 2e Paasdag de 74-jarige Petrus Cor nells Groen plotseling overleden. Hij reed op de Van Brienenoordbrug te Rotterdam even 9 uur 's avonds tegen een vangrail, vermoedelijk tengevolge van een hersen bloeding en overleed ter plaatse. Hij werd vandaar vervoerd naar het Zuiderziekenhuis. De heer Groen werk zaam geweest bij de Heidemij, kwam na zijn pensionering wonen te Ooltgensplaat NED. HERV. KERK Beroepen te: Onstwedde L. Schaap te Schoonhoven; Wouterswoude (toez.) S. de Jong te Katwijk aan Zee. Bedankt voor: Oud-Beijerland M. Gou- driaan te Ouderkerk a/d IJssel; Goede- reede (toez.) P. H. van Trigt te Aalst. Beroepbaarstelling: D. Huurman, Hoor neweg 4 te Putten; C. T. Mataheru, Ko ningin Emmalaan 8 te Bathmen. Ds. Jac. van Dijk op 71-jarige leeftyd overleden te Velp: Plotseling is over leden de em. pred. der Ned. Herv. Kerk, OOSTFLAKKEE Het huisvuil in de gemeente Oostflakkee zal in verband met Koninginnedag niet op maandag 30 april maar op dinsdag 1 mei worden opgehaald. Zondag 29 april 1984 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. S. de Jong, Katwijk - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. A. J. J. van Noord-Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. M. C. Malipaard, Pernis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 14.30 uur ds. M. Aangeenbrug, afscheid; Ie kollekte" verenigingsgebouw. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen en 18.00 uur ds. J. Smit, Hilversum - Ger. Kerk 10.00 uur kand. B. Boon stra en 17.00 uur ds. A. J. J. van Noord. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra mnd. koll. kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. Baas, Sassen- heim. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van den Bom en 18.00 uur ds. M. van der Linden, buitengewone kerk dienst (i.v.m. 12'/2 jarig bestaan van het Gezinsvervangend tehuis „Salem") 2e kollekte diakonie - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. B. den Butter, Stavenisse, be diening Heilige Doop en 18.00 uur ds. R. Veldman, Goudswaard; extra kol lekte kerk - Ger. Gem. 10.00 uur (bediening Heihg Avondmaal) en 13.30 uur ds. M. J. van Gelder. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. L. Kruijmer; extra kollekte restauratiefonds. Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemendaal, Delft. LUKASKAPEL H.D.G. - 10.15 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Goudriaan en 16.30 uur ds. L. Quist; extra koll. gevels kerkge bouw- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. J. van Cruiningen, Nijmegen -Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. H. C. v.d. Ent, Dordrecht-C - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.30 uur ds. J. H. Becker en 17.00 uur kand. J. van Wallinga-Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. A. van Houdt NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur eerw. hr. J. vanDoorn,OudBeijer- land en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Heid. Cat. Zondag 28 vr. en antw. 77 en 78; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. B. Eysinga, Leusden; extra koll. noodl. gem. en pers. - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. D. N. Verheij, Noordeloos en 18.00 uur ds. J. T. Cazander-Ger.Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. Hartkamp, Brielle en 18.00 uur ds. J. C. de Moor, Waddinxveen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazanderen 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, Vinkenveen - Ger. Kerk 9.00 en 18.00 uur drs. J. H. Becker OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Smit, Hilversum en 18.00 uur ds. K. van Meijeren, Heid. Catechismus Zondag 13; extra kol lekte quotum - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. I. W. Verstraten en 15.00 uur ds. A. C. Scherpenisse. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. van der Linden; kollekte verwarming. SINT MAARTENSDIJK-Herv. Gem. 9.30 en 14.30uurds. J.G. vanLoon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. T. W. van Bermekom. en sinds enkele jaren te Achthuizen, Past. van Luenenstraat 44. Afkomstig uit de omgeving van Leiden voelde hij zich in deze dorpsgemeenschap goed thuis en was een behulpzaam mens. Als lid van de houtsnijclub in de Plaat en andere verenigingen te Achthuizen maak te hij zich vele vrienden. Donderdagavond werd in de parochie kerk van O.L.Vr. Hemelvaart te Acht huizen een H. Mis opgedragen. De cre matie vond heden vrijdagmorgen plaats om 10.45 uur te Rotterdam-Zuid. ds. Jac. van Dijk. Op uitdmkkelijk ver zoek vond de begrafenisplechtigheid plaats alleen in het bijzijn van familie en vrienden. Ds. C. A. Tukker te Urk sprak over Ps. 56 het laatste vers. Ds. van Dijk diende eerst als vrijzinnig predikant de gemeenten van Eindhoven, Zaltbommel en 's-Gravenzande. Na een persoonlijke omkeer in zijn leven diende hij daarna gemeenten van Herv. Geref origine te weten: Monster (2 keer). Putten, Ga meren, Garderen, Nijkerk; gedurende een aantal jaren was hij als dekaan verbonden aan de Chr. Mavo te Zutphen. Verder sprak hij regelmatig voor de radio zijn bekende dagopeningen (NCRV) en was hij verbonden aan de diensten van de AUedag-kerk te Amsterdam. Van zijn boeken, die hij verzorgde noemen we: „Uw vreugde tegemoet", „Het nooit ver loren vergezicht" en „'t Is niet te ge loven". Verder maakte ds. Van Dijk deel uit van het S.G.P. hoofdbestuur en sprak hij tijdredes uit binnen deze partij. GEREF. KERKEN IN NEDERLAND Beroepen te: Spijk i.c.m. Godlinze C.B. Elzinga, kand. te Kampen, die dit beroep heeft aangenomen; Weesp drs. D. Pmiks- ma te Lichtenvoorde; Vroomshoop L. van Wijngaarden te Zwartemeer-Klaziena- veen; Aalsmeer D. J. de Lange te Borger; Brielle C. J. van der Heiden te Heemse; Waalre (Herv. Geref. Samen op Weg) drs. H. J. Veltkamp te Dronten; Drachter compagnie (part-time) A. E. de Jong- Wiersema, kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar: Temeuzen drs. J. N. Jurgens te Nieuw Buinen; de benoeming tot geestelijk verzorger van de stichting pastoraal werkers over zee, drs. J. Koop- mans, te Metslawier; (voor werknemers in de baggerbedrijven, aannemers- constmc- tiebedrijven en andere bedrijven). GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Zuidwolde P. de Jong te Sneek en Koudum. Bedankt voor: Amersfoort-Centrum M. H. Sliggers te Spakenburg-Noord; Al- blasserdam i.c.m. Nieuw-Lekkerland, Beverwijk, Monster, Smilde i.c.m. Die ver, Vlissingen en voor Zaamslag T. Groenveld, kand. te Harderwijk. Aangenomen naar: Anna-Paulowna i.c.m. Enkhuizen T. Groenveld, kand. te Harderwijk; Amstelveen i.c.m. Hoofd dorp W. van der Jagt, kand. te Spaken burg, die bedankte voor: Aduard, Fra- neker-Sexbiemm i.c.m. Armm, Hark stede i.c.m. Overschild, Leerdam, Nijver dal, Vleuten-de Meern i.c.m. Breukelen- Maarssen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Urk-Maranatha (derde pre- dikantsplaats) R. Kok te Damwoude; Bussum A. G. Boogaard te Putten(kand). Bedankt voor: Aldergrove (B.C.-Can.) L. W. Bilkes te Ermelo; Nieuwkoop A. van Heteren te Werkendam; Delft D. Quant te Haarlem-Centrum; Nieuwpoort en Westzaan H. E- Sterk, kand. te En schede. Aangenomen naar: Ulrum i.c.m. Lutje- gast H. E. Sterk, kand. te Enschede; Nunspeet H. H. Klomp te Zwaagwest- einde. Tweetal te: Veenendaal (Pniëlkerk) J. P. BOiten te Schiedam en M. Vlietstra te Bunschoten. OUD GER. GEM. IN NED. Bergambacht wil aansluiting bij Oud. Geref. Gem. in Nederland: De leden vergadering van de Ver. van Uitgetre- denen uit de Ned. Herv. Kerk te Berg ambacht heeft zich op 18 april uitge sproken voor aansluiting bij het kerk verband der Oud. Geref Gem. in Neder land. Deze Ver. ontstond tijdens ds. D. Th. Keek, als gevolg van moeilijkheden rond het laten dopen van Herv. Bergam- bachtse kinderen in de Vrijz. Herv. Gem. van Ammerstol. Het merendeel van de ruim vijftig jonge gezinnen is al inge schreven bij de Oud Geref Gem. te Krim pen a/d IJssel. De laatste jaren gingen vrijwel uitsluitend Oud Geref predikan ten voor. Doopdiensten werden geleid door de pred. Blaak, Boone, Mieras en nu door ds. A. P. van der Meer. Tweemaal werd een beroep uitgebracht op een Oud Geref Predikant, evenwel zonder dat dit werd aangenomen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te: Benthuizen A. Hoogerland te Dirksland; Amhem D. Rietdijk te Mid- delburg-Z.; Lelystad J. Mijnders te Vee nendaal; Vlissingen, als zend. pred. voor Nigeria M. Golverdingen te 's-Graven zande; Temeuzen L. Blok te Nunspeet. Bedankt voor: Hoogvliet L. Blok te Nunspeet; Groningen en Oudemirdum A. B. van der Heiden te Enkhuizen; Scher- penzeel drs. M. Burggraaf te Rotterdam; Unionville-Bradfort (Can.) M. Golver dingen te 's-Gravenzande; Norwich (Can.) J. M. Kleppe te Apeldoom; Ter- wolde J. Koster te Klaaswaal. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Afscheid ds. Tj. Boersma te Apeldoorn: Eerste Paasdag preekte ds. Boersma af scheid in zijn gemeente te Apeldoom, wegens vertrek naar Drachteiv-Zuid-Oost. Hij deed dit naar aanleiding van een preek uit de Openbaringen aan Johannes 22 versl2 - 17; Centraal stond de oproep: „Kom!" 1. Hij komt als Koning en Rechter van het Koninkrijk. 2. Hij opent en sluit de deur van het Koninkrijk. 3Zijn bmidskerk roept de mensen tot het Koninkrijk. Verschillende toespraken volgden na het amen van d^ prediking. „Zoveel hoofden, zoveel zinnen", bleek in Dirkslands college van B en W opgeld te doen waar het de vaststelling van het sluitingsuur voor de plaatselijke horecabedrijven betreft. I.v.m. de vaststelling van de nieuwe APV Alg. Politie Verordening) waren de sluitingsuren weer in discussie gekomen, mede naar aanleiding van een schrijven van de Ondernemersver. „Dirksland", gevolgd door een verzoek van de horeca-ondernemers om het sluitingsuur voor alle dagen van de week op 01.00 uur vast te stellen. Thans gaan de cafe's nog door de week om 23.00-, en vrijdagsavonds om 24.00 uur dicht. Eén van de collegeleden, weth. A. C. van Rossum zou die redelijk vroege sluitings uren graag gehandhaafd zien; hij liet met die opstelling boven het economisch be lang van de ondememers het maatschap pelijk belang van vrouwen en moeders gelden! „Naast het risico dat een langere openstelling geeft voor ordeverstoring (van een grotere omvang en op een later tijdstip) vergroot een later sluitingsuur ook de kans op gewenning en verslaving", zo luidde de motivatie van dhr. van Ros sum (SGP). Weth. H. H. Grootenboer(CDA) daar entegen wilde het gedane verzoek goed deels honoreren met uitzondering echter van de zaterdagavond waarop z.i. het sluitingsuur op 23.30 uur moest worden bepaald. Een langere openstelling op za terdagavond zou z.i. de kans op onmst rond het middemachtelijk uur vergroten. Het meest verstrekkend was de opstel ling van de raadsvoorz. burg. C. Oversier. Hij meende dat uit het oogpunt van de enig toelaatbare toetsingsgrond, de openbare orde, geen bezwaren tegen inwilliging van het verzoek zijn aan te voeren waarom hij ermee akkoord zou kunnen gaan het ver zoek van de ondememers voor de proef periode van eenjaar in te willigen. Bij zo'n verscheidenheid van meningen was het College niet tot de samenstelling van een voorstel kunnen komen waarom het geheel aan de raad werd overgelaten terzake een standpunt te bepalen. Daartoe zette de raad zich gisteravond.... Het voorstel van weth. Grootenboer zou het winnen, echter niet nadat bij de eerst- gehouden stemming het voorstel van de voorzitter schipbreuk had geleden. De voorstanders van 's voorzitters voorstel stemden toen node met het voorstel van weth. Grootenboer in, ook al was dat even eerder door de PvdA fractie in het be lachelijke getrokken. Gebrek aan bestuurskracht Namens die fractie deelde dhr. L. van Prooijen het College mee dat de verdeeld heid in het College door de PvdA als een gebrek aan bestuurskracht werd uitgelegd. „Ik heb even gelachen maar eigenlijk is het helemaal niet om te lachen", zo stelde dhr. van Prooijen wat schamper vast. Hij vond dat de heren wethouders wat over hun gezochte argumenten zijn uitgegle den, vooral waar het de vrees van dhr. Grootenboer voor verstoring va*i-de open bare orde betreft:Je kunt in Dirksland 's avonds de mieren horen lopen", zo tracht te hij de wethouder gemst te stellen. „Helemaal bont" had z.i. weth. van Rossum het gemaakt door het „maat schappelijk" belang van vrouwen en moe ders bij een vroeg sluitingsuur aan te voeren. „Er zijn ook een heleboel alleen staanden die hun sociale contacten willen onderhouden en de wethouder moet zich een café niet voorstellen als een poel van De Vereniging Klein Parijse dagen heeft zijn besluit kenbaar gemaakt de organisatie van de midzomerse Klein Parijse dagen niet meer voort te zetten. Dirksland zal deze dmk- bezochte dagen derhalve al deze zomer ontberen en het College sprak daarover zijn spijt uit, temeer omdat het College geen begrip kan opbrengen voor het door de Ver. gebezigde argument. Oorzaak van de weigering zou zijn dat de ge meente zich heeft aangesloten bij de VW Midden Flakkee. Volgens het College een oneigenlijke moti vering omdatjuist de leden van een Ver. als de Klein Parijse dagen het nu van een goed fianctionerende Streek VVV in zouden moeten zien. Eerlijkheidshalve moest de voorz. eraan toevoegen in de wandelgan gen van een andere reden, n.l. het ontbreken van enthousiasme bij de vereniging zelf, te hebben gehoord. De enige die een en ander becom mentarieerde was dhr. de Berg (PvdA). Hij betreurde de gang van zaken zeer in 't bijzonder en in het verloop van de vergadering zou hij zelfs voorstellen de Dirkslandse deelname aan de Streek VW weer in te trekken teneinde een eigen, binnengemeentelijke VW op te zetten die z.i. méér voor de ge meente Dirksland zou kunnen doen dan van een streek VVV te ver wachten is. „Die legt de nadruk toch alleen maar op het winkel- centmm van Middelhamis en de jachthaven daar. Straks moeten wij uit Dirksland voor een pakje boter ook naar Middelhamis" scham perde dhr. de Berg. Hij en zijn 3 fractiegenoten verklaarden zich te gen het voorstel de subsidie aan de VVV bijna te verdubbelen. Het Col lege motiveerde dat voorstel met het gegeven dat de VVV gaat wer ken aan de promoting van het eiland wat terwille van een grotere be kendheid noodzakelijk moet wor den geacht. verderf waar alleen maar mensen me teen drankprobleem komen. Zij die daarmee kampen drinken voor 99% thuis", aldus dhr. van Prooijen. Namens de SGP fractie diende dhr. Koningswoud een voorstel in dat ove rigens weinig weerklank vond. Het voor stel behelsde het vaststellen van de ope ningstijden van maandag t/m donderdag en zaterdag van 05.00 tot 23.00 uur en vrijdag tot 24.00 uur. 's Zondags zouden de horeca gelegenheden dan gesloten zijn, zo moest uit dat voorstel geconcludeerd worden. Geen van de overige fracties stemde daar overigens mee in omdat de Zondagswet de opening op zondag toe staat. Dhr. Koningswoud verklaarde dat best te weten, „maar" zo verklaarde hij, „wij erkennen een hogere wet dan deze, waarbij hij erop wees dat ook een SGP raadslid de ambtseed heeft afgelegd het geen hem echter niet de vrijheid ontneemt het op onderdelen niet eens te zijn met de Grond wet en de Rijkswetten: „wanneer we dan desniettemin de eed afleggen om trouw te zijn aan de wetten des lands dan doen we dat om die wetten te veranderen" zo legde hij uit. Bekentenis.... Dhr. van Nieuwenhuijzen (WD) be kende vroeger, in zijn jonge jaren, na een avondje uit best wel'es bijna van de dijk te zijn gegaan. Hij kon zich de ongemstheid van sommige ouders dan ook best in denken wanneer hun kroost erop uit gaat maar dhr. van Nieuwenhuijzen vond het dan altijd nog beter dat ze dan in de buurt kunnen blijven dan dat ze na een vroeg sluitingsuur in eigen gemeente nog naar elders zouden vertrekken. Hij was dan ook voorstander van een afschaffing van het sluitingsuur, een mening waaraan dhr. J. L. Poortvliet zich conformeerde. CDA vertegenwoordiger van Dis daar entegen verklaarde zijn instemming met het voorstel van CDA wethouder Groo tenboer. Hij vond dat Dirksland zich in 't geheel niet hoeft te storen aan de openings tijden die elders gelden, een redenering waarmee weth. van Rossum het helemaal eens kon zijn: „wij kunnen er geen ver antwoordelijkheid voor nemen wanneer de jeugd naar een andere gemeente trekt, in Rotterdam zijn de cafe's misschien de hele nacht wel open?" Hield dhr. van Rossum zich aan zijn aanvankelijk in genomen standpunt, dat deed ook weth. Grootenboer. Waar hij werd aangevallen op de voorgestane vroegere zaterdag avondsluitingom half twaalfterwille van een tijdige nachtelijke mst, voerde hij aan dat dat ene uur de economische toestand van de onddmemers toch ook niet op kan vijzelen.... In tweede instantie diende dhr. Konings woud (SGP) een nader voorstel in nadat was gebleken dat het eerst ingediende voorstel geen medewerking kreeg. Hij meende dat CDA en SGP elkaar zouden moeten vinden en dat leek hem mogelijk in het voorstel de sluiting op vrijdag om middernacht-, en op alle overige dagen (nu inclusief de zondag) op half twaalf vast te stellen. Het voorstel kwam overi gens niet in stemming nadat de meerder heid zich achter het voorstel van dhr. Grootenboer had gesteld. DIRKSLAND Elders in dit nummer wordt bericht over de toekeiming van een Koninklijke Onder scheiding aan de 71-jarige heer J. Los, waarvan het de bedoeling was dat die vanmorgen vrijdag aan hem zou worden uitgereikt. Gisteravond, na de raadsvergadering bereikte de burgemees ter het bericht dat dhr. Los kort tevoren zeer emstig ziek geworden was zodat de uitreiking geen doorgang kon vinden. Na de succesvolle tochten naar de bol lenstreek en Brabant organiseert de NCRV afd. Rotterdam op zaterdag 19 mei 1984 een tocht naar Amersfoort en omgeving. In Amersfoort bezoeken we de Sint Joriskerk en meerdere bezienswaardig heden, vervolgens rijden we naar Spaken burg voor een boottocht over het Eem- meer naar Nijkerk. Vandaar maken we een bustocht door de Gelderse Vallei streek. In Putten wacht ons vervolgens een koud-buffet. Kortom een afwisselende tocht. De kos ten bedragen: 65,— p.p. waarin in begrepen: bustocht, koffie -I- traktatie, boottoscht, lunch aan boord, rondrit, koud buffet, verzekering, diensten reisleiding. Voor deze tocht kunt u zich opgeven bij J. J. Rodenburg, Gmtto 12, Sommelsdijk, tel. 01870-5264 ofbij Reisbureau Buysse, Middelhamis, tel. 01870 - 2853. Uw opgave voor deelname moet uiterlyk 5 mei a.s. binnen zijn. Opstapplaatsen tus sen Ouddorp (7.00 uur vertrek) en Rotter dam. Onze volgende dagtochten zijn op: 11 juni 1984 (2e Pinksterdag) naar Gent en Bmgge. 7 juli 1984 Zuiderzeemuseum (binnen en buiten) te Enkhuizen. Desgewenst kunt u een programma boekje afhalen bij bovenstaande adressen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2