EIUtflDEfl-lilEmtfS Klein Parijse haven Bruidskleding MODEHUIS I ANNEHEI 198- 798- Computercursus in Heiievoetsiuis Prijswinnaars bij „de Kriekel" U Koopavondconcert te Puttershoek Onderling solisten concours Sempre Diplomazwemmen Schitterende Bei 01870 - 2431 Reformatorisch Maatschappelijke Unie Oud-inwoner overleden Zilveren speld voor mw. Vervloet-Polak Kollekte Epilepsiebestrijding Speedo zwemwedstrijden IVIatig resultaat voor Flal(l(8ese brandweerploegen op provinciale T.A.S. wedstrijden 3e Blad VRIJDAG 20 APRIL 1984 No. 5289 HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling [=3 01870-3477 m DD Dirksland, eind maart. Aan de rechterkant van de haven, zo on geveer bij Den Hertog's Delica tessen, staan en zitten een hele rij hengelaars te turen naar een dobber of hengelpunt. Gezien hun uit- monstering zijn ze bezig met een wedstrijdje. Eén onzer huisgenoten heeft ook wel eens in competitieverband de waterbe woners aan de haak geslagen. Maar liever peurt hij solo. In zijn eentje aan de water kant van ditzelfde haventje maar dan wel een eindje verder op. Daar kun je nog alleen zijn met je spelpartners onder de natte spiegel en fluitende vogels om je heen. Familie mol Op een zaterdagmiddag gaan we er nog even heen. Pal achter 't Sas, daar waar onze rijbaan van de westelijke Havendijk de Kraaijenisse dijk kruist, zetten we de auto neer. Lopen langs een stukje dijk naar de havenkant. Daar stuiten we op een ijzeren hek waar we nu niet overheen behoeven te klauteren. Er loopt nog geen vee op dit stuk af- gerasterd havengebied te grazen. We kuieren in een vertraagd tempo langs de linkeroever in de richting van het Haring vliet. Maar zover komen we lang niet. Eerst struikelen we over opgeworpen verse aarde van de firma Mol. Het zijn niet alleen de bekende hopen maar ook meters- lange gangen die vlak onder het grastapijt zijn gegraven. Net opgebolde grashuizen. Dat komt; de mollen hebben de lente in de bol. Dan gaan ze op vrijersvoeten en zetten de graafmachine een tandje lichter. Dat gaat veel sneller dan dat gedelf in diepere aardlagen naar voedsel en zijn ze vlugger bij het voorwerp hunner voort- plantingsdrang. Er is wel eens uitgerekend dat een mol in zo'n driftige voorjaarsbui wel tien keer zoveel grond kan verzetten dan een grondwerker met zijn schopje. Maar Talpa europaea beschikt er dan ook over twee: beide voorpoten uitgerust met graafnagels. We naderen een ons bekend plekje. Der tig, veertig meter achter de paaltjes op de voorgrond kunt u onze visstek situeren. We mogen wel eens mee. Veel plezier heeft onze medestrijder daar niet van. We vinden het maar een saai wachten op een schepsel dat je nog nooit hebt gezien. Daarom zitten we dan maar wat weg te dromen en hebben niet in de gaten als er toch eens een keer een flinke paling aan de vanglijn sjort. Geloof maar niet dat we dan opspringen van vreugde. Integendeel. We vinden het altijd een vreselijk ge- wurm om zo'n kronkelend glibberig beest uit een verwarde kluwen slik te bevrijden. Nestwarmte Meestal lopen we dan maar wat op en neer langs de houtwal of-singel, links op de plaat. Vroeger waren dat leveranciers van gerief- en brandhout. Nu worden ze wel eens aangeplant om een minder esthe tisch gebied aan het menselijk oog te onttrekken. Bijvoorbeeld een vuilstort plaats. Vogels vinden zoiets prachtig. In het geboomte kunnen ze mooie woningen bouwen en een deel van hun kostje ligt vlak bij de deur: wegwerpselen van homo consumens. Er zitten hier heel wat nesten in de nu nog kale takken. Eentje ervan moet op de foto. Houtduiven, blauwgrijze bosduiven, schikken hun kunstig nest in een boom vork. Het lijkt een eenvoudig gestapeld platvorm maar doe het maar eens na. Het moet wel van een degelijke constructie zijn als je bedenkt dat ook dit bouwsel de slagregens en de stormen heeft getrot seerd. Als het is voltooid gaat er geen vlag in top maar trilt er wel een vijftonige frase door de atmosfeer. Koe-koe-roe, koe-koe in vele variaties. Pa duif staat overigens wel op zijn stre pen. Hij heeft er niets mee op als er een andere doffer in zijn boom komt zitten. Die krijgt dan regelrecht een officiële waarschuwing. Hij gaat dan vlak naast de indringer zitten en die weet dan wel dat de boot aan is. Het beste is dan maar om een takje opzij te gaan. Doch dat vindt de eigenaar nog lang niet goed en dus gaat hij maar weer op buurmans „lip" zitten. Om nu de lieve vrede te bewaren schuift-ie dan maar weer een takje op. Dat spelletje kan lang duren want er zitten heel veel op stapjes rondom zo'n nest. Als we terugkeren zijn de sportvissers verdwenen. Waarschijnlijk net als ons op weg naar het eigen nest dat voor som migen wellicht is te v-inden in de strakke eentonigheid van een rijtjeshuis. Maar de nestwarmte van geborgenheid, dus niet die van de C.V., moeten we zelf creëren. Bij de dieren is die instinctmatig aan wezig. Ook bij onze gastheren en -vrou wen van dat stukje weideterrein langs de haven van Klein Parijs. J. V. P. MIDDELHARNIS In de week van 2 tot 7 april werd door het Nationaal Epilepsie Fonds in samen werking met het fonds „De macht van het kleine" een kollekte voor de epilepsie bestrijding gehouden. De opbrengst was het prachtige bedrag van 2.477,80 Zowel gever, geefsters, als koUektanten heel hartelijk dank. Een cursus, die gebruikers of toekomstige gebruikers van Hobby- computers vertrouwd te maken met de Basix computertaal en alle state- ments, die op alle computers aanwezig zijn waarmee programma's te maken zijn. x Tijdens de cursus worden met eenvoudige programma's maken geoefend. Gelegenheid tot het experimenteren met deze programma's op een computer is mogelijk. Er zal worden gewerkt met computers TRS 80, ZX 81, ZX spectrum, Philips 2000 enz. Aan het eind van de cursus is men instaat om een ingewikkeld programma i te maken en andere programma's te begrijpen. i De cursus wordt gehouden in het Kruithuis naast Fort Haarlem en de kosten zijn 49,95 waarbij de koffie gratis is. De cursus begint 24 april elke dinsdagavond t/m 29 mei. Na deze 6 lessen van 's avonds 7.30 tot 9.30 is men in staat om zelf verder te gaan op welke computer dan ook. Het deelnemersaantal is beperkt i.v.m. de kleine behuizing, dus wie het eerst komt die het eerst maalt. Aanmelden bij tel. 01883 - 18005 of Postbus 333 te Heiievoetsiuis. i OUDDORP Zaterdag 14 april j.l. stonden de Krie- keltjes om 9.00 uur al in de sporthal in Middelharnis. De jaarlijkse Flakkee Cup werd weer georganiseerd, en daar moest natuurlijk ook de Kriekel bij zijn. Het was maar goed dat ze er waren, want er werden flink wat prijzen door hen mee genomen. De Flakkee Cup is een turn- wedstrijd, waaraan uitsluitend groepen van Flakkee deelnemen. Dhr. Garst had de eer de wedstrijd te openen. Om half 10 begonnen de Krie- keltjes aan de brug ongelijk. Bij velen een geliefd onderdeel. Maar.... na de brug, was de balk aan de beurt. Dit onderdeel was helemaal niet zo geliefd. Maar on danks dat, werden hier op goede resul taten bereikt. Het leek wel of dat ze vergaten dat dit de balk was, waaraan ze zo'n hekel hadden. Na de balk was de vrije oefening aan de beurt. De Kriekeltjes waren de enige in hun leeftijdsklasse, die een oefening op muziek hadden. Ze werden dan ook be loond met een daverend applaus van de mensen die op de tribune zaten. Dit was een grote steun voor de meisjes, zoiets hadden ze nog nooit meegemaakt. Als laatste kwam het paard-springen aan de beurt Dit onderdeel vonden ze niet „eng", dus dit verliep prima. Nu was het ge beuren ten einde en moeist er gewacht worden op de prijsuitreiking. Het was maar goed, dat er gewacht was, want de volgende resultaten waren niet mis, na zo'n eerste Cup-wedstrijd. Hieronder zien we de volgende resultaten: Ie Ali v.d. Berg30 pnt 2e Madelein Hoek29.1 pnt 8e Herma Akershoek 27.9 pnt Maar.... de Kriekel was nog niet klaar, 's Middags kwamen er nog een 7-tal meisjes, maa rin een andere leeftijdsklasse. Hier werd er ook flink op los geturnd. Ellis v.d. Stoep eindigde hier als Ie met 32.7 pnt Dit was een zeer goed resultaat want h hiermee won zij ook de Cup-beker in haar leeftijdsklasse. De andere meisjes turnden zich naar de volgende resultaten: Ie Ellis v.d. Stoep32.7 pnt 4e Caroline Vlieüand31.5 pnt 5 e Maraya Hameeteman 30.4 pnt 7e José Mettrop29.8 pnt 15e Renata Driessen28.1 pnt Ab Vroegindeweij concerteert in de Nederlandse Hervormde Kerk te Puttershoek op vrijdag 27 april a.s. Ab is in 1960 te Middelharnis geboren. Zijn eerste orgellessen ontving hij op 9- jarige leeftijd. Na het verlaten van de Havo te Middelharnis vervolgde hij zijn orgelstudie aan het conservatorium te Rotterdam, waar hij enige jaren les ont ving van de bekende Doelenorganist Arie J. Keizer. Momenteel is hij leerling van het Brabants conservatorium onder lei ding van Bram Beekman. Op 15-jarige leeftijd ontving hij zijn benoeming als organist bij de Stichting Hervormde Diakonale Gezondheidszorg te Sonunelsdijk. Twee jaar later kwam hij in het bezit van de kerkorgeldiploma's V.O.G.G.enhetN.O.V. In 1978 werd hij benoemd tot organist in de Nederlandse Hervormde Kerk in zijn geboorteplaats. Bekendheid verwierf hij door zijn speelse improvisaties als ook door de unieke wijze, waarop hij op het majestueuze driekla- viers kerkorgel de kerkdiensten begeleidt Het orgel in de Nederlands Hervormde Kerk in Puttershoek is in 1858 geplaatst door de bekende orgelbouwers Batz- Witte. Het orgel was een geschenk van mevrouw Maria Jacoba Repelaar, douai- rière van Jhr. Mr. van der Wal van Puttershoek. Zij bouwden zeer fraaie or gels, o.a. het orgel in de Domkerk te Utrecht, in de Ronde Lutherse kerk te Amsterdam en in de Nieuwe Kerk te Delft. Het concertprogramma voor deze avond is als volgt samengesteld: 1. Voluntary in FW. Hine (1687-1730) 2. Arietta J. Pachelbel (1653-1706) 3. Fuga.D. Buxtehude (1637-1707) 4; a. Uit „Flötenuhrstücke"J. Hayden 1. Menuett (1732-1809) 2. Vivace „Der Kaffeklatsch" b. Uit „NotenbuchL. Mozart fur Wolfgang" (1719-1787) 1. Bourrée 2. Passepied 5. 3e Sonata in C. gr.tB. Pool (1709-1795) 6. Andantio C. Franck (1822-1890) 7. Jesus, meine Zuversicht.M. Reger (1873-1916) 8. Toccata psalm 24C. Kee Het concert begint om 8 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is gratis. Gezien het karakter der koop avondconcerten kunt u het concert geheel of gedeeltelijk bijwonen. Mede door de financiële steun van bak kerij De Koning van Puttershoek zijn deze concerten door het orgelcomité van de Hoekse Waard mogelijk gemaakt MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Sinds april 1981 is bij de kon. fanfare Sempre Crescendo het „Onderling So listen Concours" eenjaarlijks terugkerend evenement Het concours werd indertijd opgezet met als doel vooral de jeugd van Sempre vertrouwd te maken met het optreden als soUst(e). Speciaal voor deze jeugd (tot 18 jaar) is door de nestor van Sempre, Gerrit van Lente, een wisselbeker beschikbaar ge steld, die achtereenvolgens in bezit was van Martin Schellevis (81), Ron Braber (82), en Kees Kievit (83). De Sempre Ontspannings Kommissie (SOK) stelt een blijvende beker beschik baar. Het concours wordt dit jaar gehouden op zaterdag 2 8 april a.s. in het repetitie lokaal „De Notenkraker", Jul. van Stolberglaan te Middelharnis. Jury-lid is Peter de Rooy, dirigent van „Euphonia" - Goes en „Vlijt en Vol harding" - Souburg. De piano-begeleiding is in handen van mevr. Stokman-de Graaf Aanvang 13.30 uur, toegang vrij. MIDDELHARNIS Op zaterdag 14 april 1984 zwommen er 30 kinderen uit het zwembad van Middel harnis voor hun B diploma en 25 kinderen voor hun A diploma. Allen slaagden. Diploma A Johan de Jong; Ariëtte van Broekhoven; Angelique Damme; Elza de Jong; Wilhel- mina Peeman; Dennis de Joode; Marco Hanse; Justin ten Haaf; Marja v.d. Welle; Monique Vroegindeweij; Gijske van Alphen; Erik van Boven; Iris van Breda; Fenny van Kassei; Danielle Noteboom; Dagmar v.d. Mey; Frans Blok; Wout Tieleman; Adrianus Meiaard; Jolanda van Groningen; Ronny Broere; Edwin Hollaar, 11-9-1977; Lijnard Peeman; Leontien du Pree; Marleen van Es. Diploma B Renny Moerkerke; Jan-Willem van Bode graven; Elke Foliant; Pieter Arensman; Corstiaan Kamp; Diana Klepper Bianca v.d. Berg; Linda v.d. Valk; Leendert-Jan Roetman; Marco Hage; Johan van Nim- wegen; Elza Polak; Dennis Hermans; Leendert Peeman; Peter Both; Diane Kanters; Bram Verwers; Diana Haver- mans; Annemiek Slagter; Rianne Bom; Paul Carstens; Bermie Gebraad; Eddy Broere; Maria v.d. Doel; Rosalie de Vos; Maarten de Groot; Judith Kreeft; Ingrid Slagter; Chantal Overweel; Jolanda Verolme. In wit en talloze kleurtjes. voor inlichtingen of maak voor 's avonds een afspraak. Prijzen: t/m Zandpad 90, Middelharnis Telefoon 01870 - 2431 Reeds enkele jaren is binnen de gerefor meerde gezindte in ons land de vraag aan de orde of er behoefte is aan een eigen maatschappelijke organisatie. De reden daarvan is dat velen zich niet konden en kunnen vinden in de opstelling van de bestaande organisaties. Enerzijds is de socialistische opstelling van het FNV helemaal niet aanvaardbaar voor bijbel- getrouwe christenen, terwijl anderzijds het lidmaatschap van het CNV voor hen ook steeds meer tot problemen leidt. In het Reformatorisch Dagblad ver scheen enkele jaren geleden een serie interviews met toonaangevende figuren uit diverse reformatorische kerken over deze problematiek. Overwegend kon daar uit de conclusie worden getrokken, dat de noodzaak van een nieuwe organisatie werd ingezien. Een enquête die daame onder de lezers van het RD werd ge houden, leidde tot een grote respons en veel positieve reakties. De oprichting van een eigen belangen organisatie werd actueel tijdens de akties en stakingen tijdens de „hete herfst" van het afgelopenjaar. Ambtenaren en politie mensen, die vanuit hun principes niet wensten mee te doen aan deze maat schappij-ontwrichtende opstelling, kwa men in een geïsoleerde positie terecht. Kontakten tussen mensen uit allerlei be roepsgroepen hebben tenslotte geleid tot de oprichting van de Reformatorisch Maatschappelijke Unie (RMU). Als grondslag werd vastgesteld de Heilige Schrift in de zin van de Drie Formulieren van Enigheid. De RMU stek zich ten doel: - Bezinning van haar leden ten aanzien van een bijbels-reformatorische visie op ieders maatschappelijke functie. - De samenwerking te bevorderen tussen werkgevers, werknemers, middenstan ders en beoefenaars van een vrij beroep, die wensen te leven en te werken over eenkomstig de beginselen van Gods woord. - Hulp te bieden aan leden of groepen van leden, die als gevolg van een bijbels- principiële stellingname of anderszins bij de uitoefening van hun beroep in noodsituaties komen te verkeren. Daar toe zal ook juridische bijstand behoren. Omdat de RMU zich tegen polarisatie verzet, zal het definitieve hoofdbestuur, dat op 27 april 1984 in motel Buimik, tijdens de eerste ledenvergadering zal worden gekozen, bestaan uit drie werk gevers en zes werknemers. Ook op maatschappelijk terrein dient het bijbels getuigen door te dringen. Dat kan alleen als velen, die met de grondslag en doel instemmen, zich als lid aanmelden bij de Reformatorisch Maatschappelijke Unie, Postbus 333,7300 AH Apeldoorn. Uiteraard kost de opzet van een nieuwe organisatie veel geld. De contributie heb ben we met opzet laag gehouden 100, voor het gehele jaar 1984. Daarnaast zijn ook giften voor dit goede doel en nood zakelijke werk van harte welkom op ons banknummer 44.78.18.600 bij de AMRO- ban in Apeldoorn. Het gironummer van de bank is 837570. DEN BOMMEL Na een ernstige ziekte is zaterdag 14 april j.l. op de leeftijd van 57 jaar over leden dr. Pieter Huijer, echtgenoot van mevrouw M. P. Huijer-Buth, wonende De Poter 6, 5502 HW Veldhoven. Na -zijn studie promoveerde de heer Huijer aan de Vrije Universiteit te Am sterdam tot doctor in de Wis- en Natuur kunde. Hij was vele jaren werkzaam bij Philips te Eindhoven. Heden dinsdagmiddag had na een dienst van Woord en Gebed in de Immanuëlkerk te Veldhoven in besloten kring de be grafenis plaats op de Algemene Begraaf plaats „De Hoge Boght" te Veldhoven. Dr. Huijer, geboren te Den Bommel, is een zoon van het echtpaar Jacob Huijer (overleden) en Sophia Huijer-van Loon, wonende te Canada. DEN BOMMEL Op zaterdag 14 april j.l. heeft mevr. S. Vervloet-Polak in het jaarbeursgebouw te Utrecht, de zilveren N.K.O. speld in ontvangst mogen nemen. Deze speld werd uitgereikt tijdens de 18e algemene vergadering van de N.K.O. (Ne derlandse Katholieke Oudervereniging) door voorzitter van Veen, voor het vele werk wat zij gedurende 9 jaar gedaan heeft als aktief lid van de oudercomité's van de R.K. lagereschool„St. Jozef' enkleuter- school „de Zonnige Hoek" uit Acht- huizen. Op deze vergadering waren naast de N.K.O. leden uit het hele land ook aan wezig: Mgr. drs. J. B. Nienhaus en Staats secretaris drs. G. van Leyenhorst. Een oudercomité kan een speld als uit gereikt aanvragen voor iemand die bij zonder verdienstelijk is geweest; de be slissing de zilveren speld aan mevr. Ver vloet-Polak toe te kennen is dan ook zeker een juiste geweest! Zaterdag 14 april j.l. werden de laatste Speedo jaargangswedstrijden voor het sei zoen 1983/1984 verzwommen, in het Combibad te Dordrecht. Voor zwemclub „de Gooye" uit Dirksland kwamen de volgende zwemmers aan de start: Marcel Santifort en Stefan Langbroek 50 m vlinderslag j. geb. 76/75; Katja Nederlof, 100 m schoolslag m. geb. 1974. Menno Kiela, 100 m. borstcrawl j. geb. 1971. Het meest opvallend waren deze keer de prestaties van de jongetjes Marcel en Stefan die voor het eerst in hun zwem- carrière deelnamen aan het toch zware onderdeel, zeker voor jongens van 8 jaar, de vlinderslag. Mocht de bedrijfsbrandweer van de P.T.T. vorige week met zeer goede resultaten in de derde klasse het wedstrijdseizoen openen, j.l. za terdag waren daarentegen de pres taties van een aantal flakkeese blus- ploegen heel wat minder. Het betrof hier de wedstrijden T.A.S. hd/ld, welke deze dag werden gespeeld in de Gemeente Boskoop. Er werd gespeeld op twee banen waarop vrijwel dezelfde handelingen verricht moesten worden, al leen op baan 1 kon het slachtoffer zonder inzet van stralen gered worden, hetgeen op baan 2 wel noodzakelijk was. Na de wedstrijden volgde een uiteen zetting van de jury hoe zij graag gezien had hoe de wedstrijden gespeeld hadden moe ten worden, ook werd er nog op gewezen dat het niet zonder risico is dat een brand weerman met baard ook persluchtmasker- drager is en hierdoor ook van de wed strijden geweerd zou kunnen worden. Hierna ging de Burgemeester van Bos koop over tot de bekendmaking van de uitslag welke als volgt luidde: Baan 1: 1. Schoonrewoerd658 punten 5. Ouddorp604 punten 10. Dirksland570 punten 12. Nieuwe Tonge558 punten 13. Sommelsdijk557 punten 16. v.d. Berg/jurgers464 punten Baan 2: 1Leerdam618 punten 4. MeUssant578 punten 16. Goudswaard482 punten Deze wedstrijden werden uiteraard ge lopen volgens het nieuwe systeem waarbij alleen de pompbediener geen adembe- scherming draagt. Uit bovenstaande uitslag blijkt dat alleen de ploeg van Melissant zal deelnemen aan de gewestelijke wedstrijden welke op 23 juni in Hoorn of Elspeet zullen worden gehouden. y.^^»^^v.^v,^^t^^i.^r.t^it^'K^>t^^t^^(^^t^^i^^t^v.^^t^^<^v^^<^^v^v^X^^*.^^<-^^*-^'><^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 9