8e jeugdverkeerskwis van V.V.N. Flakkee zingt OUDDORP donderdagavond 19 april BilffC Gunning kantoor Zuiveringsschap I.v.m. Goede Vrijdag 20 april a.s. wordt de koopavond veriegd naar SIOUX, DESTAP DIE U ELKE DAG WAARDEERT Boek zorgde voor paniek in Vlissingen a I I I I I I I I I I I I I I I I I I Gift van Anjerfonds Uitslagen P.V. de Postduif Groene Kruis bestuur Zang op de Olijfberg 2 Bladz. 2 ,EILANDEN-N1EUWS' JINSDAG 17 APRIL 1984 De overhandiging van een waarschijnlijk als kadootje bedoeld pakje voor de bemanning van het Amerikaanse oorlogs'schip U.S.S. Austin heeft woensdagavond voor een panieksituatie gezorgd. Dit oorlogsschip is momenteel in Vlissingen op bezoek en op een gegeven ogenblik stond een man in de gangway van het schip die onder het prevelen van het Engelse woord present, het pakje over gaf aan de officier van de wacht. Onmiddellijk reed hij daarop weer weg in de taxi waarmee hij ook was gekomen naar de buitenhaven. Maar de officier vertrouwde het pakje niet en waarschuwde de liaison officier (de nederlandse man die het contact tot stand brengt en onder houdt bij het bezoek van de Amerikaanse marine). Deze meende er goed aan te doen de marechaussee te waarschuwen. En de marechaussee dacht ogenblikkelijk aan de Explosieven Oprui mingsdienst in Culemborg. De kade werd afgezet en op aanraden van de commandant der marechaussee, kapitein D. A. J. Rox, werd het verdachte pakje op de kade onder de balen met wol bedolven. In de druilerige regen werd enkele uren wacht gelopen door de marechaussee tot eindelijk de mannan van de E.O.D. (Explosieven Opruimings Dienst) uit Culemborg arriveerden. Op uiterst omzichtige en vakkundige wijze werd het pakje van onder de wolbalen gehaald en kon men met de nodige voorzichtigheid beginnen met de verwijdering van het papier van de verpakking. Voor de ogen van de vakmensen verscheen toen het enkele weken geleden verschenen boek „Juliana 75 jaar". Dat klopte wel met de verklaringen van de in die tussentijd opgespoorde taxichauffeur die verklaarde, dat hij zijn passagier had opgepikt op de stoep van een boekhandel. Maar de taxipassagier wordt nog gezocht. k*^*i^«^*^*«i*«V«M»*^*^*<**«>****^*^****^**B*l Wisselbeker voor „De Hoeksteen" te Ooltgensplaat - OOSTFLAKKEE - Zoals de laatstejaren in het hele land gebruikelijk is werd ook in de gemeente Oostflakkee door de leerlingen van de 5 e klas het verkeersexamen afgelegd. Dit examen had donderdag 12 april plaats en 's avonds volgde de verkeerskwis in „'t Centrum" te Ooltgensplaat De zaal was tot de laatste plaat gevuld. Eerst werd iedereen welkom geheten door de heer Jan Korteweg, voorzitter van de afdeling Oostflakkee van Veilig Verkeer Nederland. Hij vertelde dat er van de 138 kandidaten 5 waren gezakt. 16 kinderen slaagden cum laude (met lof), zij behaal den voor deze aantekening 40 punten. Het was 's avonds een ware heksenketel in „'t Centrum", toen de door V.V.N, en de leerkrachten van de diverse scholen georganiseerde 8e Jeugdverkeerskwis werd gehouden. Als kwismaster fungeer de de heer J. Verduin, hoofd van „De Bron" te Oude Tonge. Deze keer was het extra spannend vanwege het feit dat „De Bron" te Oude Tonge na eerder achter eenvolgens twee keer te hebben gewon nen, deze keer definitief de wisselbeker mee naar school zou kunnen nemen. De spanningen waren blijkbaar te groot, want „De Hoeksteen" uit Ooltgensplaat ging met de eer strijken. Deze school kwam met een team goed voorbereide leerlingen. Vernieuwd Voor deze kwis die geheel was ver nieuwd werden er 4 rondes gespeeld. Elke kandidaat kreeg 4 vragen (2 dia's en 2 gewone vragen). Na de 4e ronde was het pauze en kon de dorst worden gelest. „De Hoeksteen" stond voor, maar er kon nog van alles gebeuren, want de anderen volg den op de voet. Na de pauze volgden de 4 rondes met de andere kandidaten. Voor drie scholen was het tot het laatst toe spannend wie 4e, 5 e of 6 e zou worden, daar deze scholen: „De Bijenkorf', „St. Jozefschool" en „De Nobelaer" alledrie op 17 punten waren geëindigd. Voor hen kwamen er nog wat extra vragen. ,,De Hoeksteen" kwam als eerste en kreeg de wisselbeker. Adjudant R. Osinga van de Rijkspolitie, groep Oude Tonge, had de eer om de prijsuitreiking te verzorgen. Hij deed dit met een gezellig toespraakje en wees op het grote nut van een verkeersdiploma. Allereerst kwamen de 16 met lof ge slaagde kandidaten aan bod, vervolgens kregen alle andere kinderen hun papieren, waarna de uitreiking van de wisselbeker en de andere bekers plaats had. Voor de volledigheid volgt hieronder de uitslag van de kwis: 1. „De Hoeksteen", Ooltgensplaat 2. „De Bron", Oude Tonge 3. „Pr. Maurits", Den Bommel 4. „De Bijenkorf', Ooltgensplaat 5. „De Nobelaer", Oude Tonge 6. „St. Jozef', Achthuizen Het was een geslaagde avond. Jong en oud heeft kunnen genieten en ook veel van het verkeer en de veiligheid hiervan kun nen opsteken. De politie, de makers van de kwis en alle andere medewerkers en medewerksters werden heel hartelijk be dankt. PREDIKBEURTEN ZEELAND Ned. Herv. Gemeenten op Tholen Vrydag 20 april (Goede Vrgdag) Zondag 22 april (Eerste Paasdag) Maandag 23 april (Tweede Paasdag) THOLEN-Vr. 19.00 uur ds. H. Verheul. Z. 9.30 uur ds. H. Verheul en 18.30 uur ds. L. WüUschleger, Den Haag; M. 9.30 uur ds. H. Verheul. POORTVLIET - Vr. 19.00 uur ds. Tj. de Jong; Z. 10.00 en 18.00 uur ds. Tj. de Jong; M. 9.30 uur ds. Tj. de Jong. SCHERPENISSE - Vr. 19.00 uur ds. P. van Bergen-Bravenboer; Z. 9.30 en 14.00 uur ds. P. van Bergen Braven-' boer; M. 9.30 uur ds. P. van Bergen Bravenboer. SINT MAARTENSDIJK - Vr. 19.30 uur uur ds. J. van Loon; Z. 9.30 en 14.30 uur ds. J. van Loon; M. 9.30 uur ds. J. van Loon. STAVENISSE-Vr. 19.00 uur ds. B. den Butter, Z. 10.00 uur ds. B. den Butter en 18.00 uur ds. D. Scheepmaker; M. 10.00 uur ds. B. den Butter. SINT ANNALAND - Vr. 19.30 uur ds. M. Jansens; Z. 10.00 uur ds. M. Janssens en 18.00 uur ds. Th. v.d. Heijden; M. 10.00 uur ds. L. Quist, Middelharnis. THOLEN Verkeersregels De rijkspolitie deel de 6 bonnen uit aan bestuurders van een auto die deel III niet op de vooruit hadden. In de Gamalenstraat stond een auto op het trottoir en in de Doelweg stond een auto langs de gele streep wat dus fout is en geld kost in een vorm van boete. Van P. uit Zoetermeer werd op de Vossemeersedijk aangehouden voor zijn vreemd rijgedrag. Hij bleek onder invloed van alcohol te verkeren en hem werd een rijverbod op gelegd. PREDIKBEURTEN ZEELAND Vrijdag 20 april 1984 SINT ANNALAND - Ned. Herv. Kerk 19.30 uur ds. M. A. Jansens, emeritus predikant te Tholen - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 19.15 uur leesdienst. OUD VOSSEMEER-Vr. 19.00 uur ds. Th. v.d. Heijden, bediening Heilig Avondmaal; Z. 10.00 uur ds. Th. v.d. Heijden en 18.30 uur ds. D. Knibbe; M. 10.00 uur ds. Th. v.d. Heijden. SINT PHILIPSLAND - Vr. 19.00 uur ds. A. Cysouw; Z. 9.30 uur ds. A. Cysouw en 14.30 uur ds. M. v.d. Linden, Dirksland; M. 9.30 uur ds. A. Cysouw. De Kring van Chr. Zangvereni gingen op Goeree-Overflakkee is voornemens om der traditiege trouw haar jaarlijkse kontaktavond te beleggen op D.V. donderdag 26 april en als plaats van samenkomst heeft zij voor ditmaal gekozen de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis. Hoewel deze avond in eerste instantie bedoeld is om het kontakt tussen de koren onderling te verstevigen, zijn behalve de koren ook allen welkom die de koorzang en met name de Chr. koorzang een warm hart toedragen. De belangstelling bij zangavonden ge tuigen ervan, dat vele mensen van koor zang houden, om zo samen de lof van God te verkondigen, maar die er om allerlei redenen nog steeds niet toe gekomen zijn, om zich als lid van een koor aan te melden. Wellicht kan deze avond een aanleiding vormen, om nu tot die stap over te gaan. In ieder geval bent u-allen hartelijk welkom. Een toegangsprijs behoeft u niet te betalen en als u aan het eind van de avond een gift in de kollekte wilt doen, zullen we u daar zeer dankbaar voor zijn. U hoeft niet bang te zijn, dat er geen plaats zal zijn, want de kerk van Middelharnis biedt ruimte genoeg. Verder willen we er nog de aandacht op vestigen, dat op die avond de kerktele foons van alle kerken in Middelharnis zijn aangesloten zodat ook langs die weg naar de zang in de kerk geluisterd kan worden. Bovendien heeft de leiding van de huis- omroep Radio Rogos, waarbij zijn aan gesloten: „De Samaritaan", „Het Oude- land" en „de Goede Ree", toegezegd een opname van deze avond te zullen maken, zodat ook de bewoners van deze inrich tingen op een later tijdstip het programma kunnen beluisteren. Volledigheidshalve vermelden we nog even, dat de kontaktavond begint om 20.15 uur. Voor belangstellenden wordt er tevens de aandacht op gevestigd, dat de Kringsecretaris u zo nodig gaarne naam en adres van de secretaris van het dichtst bijzijnde koor aan u wil opgeven. Zijn naam luidt: A. Dekker, Nieuweweg 45, 3251 AS Stellendam, tel. 01879 -1323. voor Ver. Nat. en Landschapsbescherming op 10 april jl. heeft de vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee bericht ontvangen van het Anjerfonds dat het hun een bij drage heeft toegekend van 1.885,Dit bedrag zal o.a. worden besteed voor de aanschaf van een motormaaier en hooi vorken. Op dit moment heeft de vereniging 5 km dijktalud en 5 ha schraal grasland in beheer. Door deze gift zal het beheer van deze dijken en bermen nog beter worden. Geïnteresseerden kunnen het werk van de vereniging steunen door minimaal 10,over te maken op giro 2940138 met vermelding van „nieuw lid". Vier maal per jaar ontvangt u dan tevens het blad „Sterna". Dolores VERTON'S schoenen Havenplein 13, Zierikzee Tel. OlUO-2488 OUD VOSSEMEER Verkeerde stortplaats In de sloot en de berm van de Kromme Dreef werd huisvuil aangetroffen. Na onderzoek door de rijkspolitie bleken P. en Van G. de schuldigen te zijn. Er werd proces verbaal opgemaakt. MIDDELHARNIS Zwemmen voor de allerkleinsten Baby, peuter en kleuterzwemmen kan in het Instructiebad van Middelharnis op vrijdagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur. Het water is dan extra verwarmd. De vaders en/of moeders gaan natuurlijk ook mee zwemmen of blijven op de bank zitten als hun kind al watervrij is. Het komt meer dan eens voor dat aanstaande moeders tot twee weken voor de bevalling kunnen blijven zwemmen; ook hier is dit uurtje uitstekend geschikt voor. Ook voor hun geldt „bewegen is gezond" en zeker heer lijk ontspannen in het water. Een onderzoekje toonde aan dat de kin deren die regelmatig dit uurtje bezochten,, veel eerder hun zwemdiploma behaalden dan kinderen die nooit gezwommen heb ben. Dus nog een reden om het eens te proberen. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: 4,- voor een volwassene één kind. Een kind alleen slechts 1,30. Tot ziens. Het aanwezige personeel zal u graag ontvangen. Zaterdag 14 april is het nieuwe duiven- sportseizoen weer begonnen. De eerste wedvlucht werd vervlogen onder prach tige weersomstandigheden. De 370 in gezette duiven van P.V. de Postduif uit Middelharnis zijn zaterdagmorgen om 9.00 uur met een zuidenwind in Duffel (B) gelost. De eerste duif, een duif van de heer D. Bakker wist de ruim 77 km met een snelheid van 1561,17 mtr/min te over bruggen. De heer Bakker die op deze eerste wedvlucht een geweldige uitslag heeft gemaakt kan op een goede start van het seizoen 1984 terug zien. Ook de heer B. v.d. Doel die met 12 ingezette duiven maar liefst 6 prijzen wist te winnen en de heer J. Jongejan die met 5 ingezette duiven maar liefst 3 prijzen wist te behalen, kunnen terug zien op een geslaagde wedvlucht. Aankomst eerste duif: 9.49 uur; laatste prijsduif 10.18 uur. D. Bakker 1, 2, 4, 6, 22, 28, 32, 49, 50, 51, nadoen; H. de Vos 3, 12, 20, 24, 35, 40, 46, 53; M. de Blok 5, 25, 43, 55,68, 71, 75, 78 ,81, 91, 92; J. W. Steketee 7, 44, 57; B. Mans 8, 26; E. Luymes 9; C. Polder 10, 16, 31, 37, 65, 69, 79; B. v.d. Doel 11,30,39,45,62,74; W. de Vos 13, 19, 41, 42; M. C. Kievit 14, 48, 59, 76, 93; H. Springvloed Dubbeld sr. 15, 34; Gebr. v. Driel 17, 23, 36, 60; J. Spring vloed Dubbeld sr. 18, 58, 61, 70; A. Sarelse 21,27,38,52,54,56,72,77,80, 82, 85, 88, 89; J. Jongejan 29, 63, 90; E. Groenendijk 33, 83; J. C. Polder 47, 66, 84; Gebr. v.d. Sluis 64,73,86,87; H. W. M. Kievit 67. Zangkoren (ook van Flakkee) naar De Doelen De afdeling Rotterdam van de Konin klijke Chr. Zangersbond organiseert een Zangkorenmanifestatie (M'84) op 8, 14 en 15 mei a.s. in „De Doelen" te Rot terdam. Op 15 mei zullen ook enkele koren van Flakkee hieraan hun medewerking geven, o.a. „Soli Deo Gloria" te Stellendam; „Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haring vliet; „Jubilate" te Ooltgensplaat en „Middelharnis" te Middelharnis, allen onder leiding van de heer C. C. v.d. Heuvel. Ook zullen er koren optreden uit Pijn- acker. Maassluis, Vlaardingen, Rhoon, Schiedam (mannenkoor), Spijkenisse, Rozenburg, Ridderkerk, Puttershoek en Oud Beijerland. Verder werken mee: Reinata Heemskerk, alt; enkele trompet tisten en organisten. Ook voor niet-leden van deze koren etc. bestaat de gelegenheid om deze avonden te bezoeken (aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur). De reis kan per eigen vervoer maar ook met een bus plaats vinden. De kosten zijn 9,- p.p. en met de bus/ 17,- p.p. Voor Ooltgensplaat en omstreken kan men zich aanmelden bij mevrouw Coby Okker-Mol, Julianastraat 26, telefoon 01873 - 1692, waar ook kaarten ver krijgbaar zijn. Dit geldt voor vervoer op dinsdag 15 mei. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling CU 01870-3477 m DD SINT ANNALAND Paaszangdienst Zoals gebruikelijk.zal ook dit jaar weer een Paaszangdienst gehouden worden in het Bejaardencentrum „De Schutse" aan de F. M. Boogaardweg in Sint Annaland. Het Christelijk gemengd zangkoor „V. Z.O.S." zal onder leiding van de dirigent H. W. van der Kaa uit Oud-Vossemeer een aantal Paasliederen zingen. De bij eenkomst in de gemeenschapszaal begint des avonds om 19.00 uur (zeven uur). SINT MAARTENSDUK Het is nog steeds oppassen Op een perceel land trof een landbouwer 3 bri- santgranaten aan van de tweede wereld oorlog. De politie en de opruimingsdienst Explosieven werden gewaarschuwd. \Joor meisjes die 't wel weten a 69,75 In denim. ^^63,75 5uperwyd gebleektJacH. ^^56,- ^^27,25 I.v.m. Goede Vrijdag donderdag 19 april KOOPAVOND NIEUWE TONGE In de bestuurssamenstelling van het plaatselijk Groene Kruis hebben zich een aantal mutaties voorgedaan. De samenstelling is nu als volgt: Voorzitten Dhr. H. Brooshooft, Hertog J. van Beierenlaan 30; Secretaresse: Mw. A. Otte-Peeman, Gen. Snijdersstraat 29; Penningmeester dhr. J. Kransse, Konin- ginnelaan 8; Overige bestuursleden: Mw. M. Lüchtenborg-Klok, Gen. Snij dersstraat 12; dhr. A. K. v.d. Doel, West- dijk 15 a; dhr. T. Kooistra, Hertog J. v. Beierenlaan 22. Het bestuur heeft gemeend de contri butie voor het jaar 1984 niet te moeten verhogen, doch deze te handhaven op 40,In de komende weken zal de incasso gebeuren. Hedenavond, dinsdag 17 april te 20.30 uur zendt de EO op de t. vvia Nederland 2 het tweede deel uit van het vorig jaar op de Olijfberg te Jeruzalem opgenomen zang en muziekstuk „Surely, Jesus is coming" („Waarlijk, Jezus komt spoedig"). Naar aanleiding van het bijbelgedeelte in Mattheus 24 heeft de bekende componist, de heer Arie Pronk het hierboven ge noemde stuk gecomponeerd. De mede werkenden zijn: Helena Rogers, sopraan; Reinata Heemskerk, alt; Peter Bailley, tenor; Fernand Koenig, bas; Loek van der Leeden, piano; Jan van Weelden, orgel; een orkest en de koren „Deo Cantemus" en „The Credo Singers", het geheel onder leiding van Arie Pronk. Het eerste gedeelte, dat twee weken geleden werd uitgezonden, is door dui zenden geboeid en met grote ernst ge volgd. Vanavond volgt nu het tweede deel en het derde en laatste deel wordt op dinsdag 1 mei a.s. uitgezonden. Op 5 april 1984 heeft de aanbesteding plaats gevonden van de bouw van het kantoor van het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden aan de Johan de Wittstraat te Dordrecht. Het dagelijks bestuur van het zuiveringsschap heeft op 12 april 1984 besloten, de bouw van het nieuwe kantoor te gunnen aan Bouwmaatschappij Van Wijnen-Roos B.V. te Rotterdam. De aanneemsom past in het door de verenigde vergadering van het zuiveringsschap op 15 december 1983 be schikbaar gestelde krediet voor de bouw van het nieuwe kantoor. In de komende weken zullen de voorbereidingen voor de nieuwbouw worden getroffen: het bouwterrein aan de Johan de Wittstraat, hoek Cornells de Wittstraat zal bouwrijp worden gemaakt. Het is de bedoeling, dat de eerste paal voor het nieuwe kantoor van het zuiveringsschap begin mei geslagen wordt. Eenjaar later, mei 1985, moet het nieuwe kantoor aan het zuiveringsschap worden opgeleverd. A 5uperwijdejean5. 5tonewa5hed of gebleekt. Tailleband met elastiek. In denim-streep. stonewashedof Links. 5weat5hirt met opdruk. l^echts. Mouwloos sweatshirt. T-shirt. 17,25 hog veel meer van Barbara Farber bij: ïMIDDELHARNIS"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 6