^Vlk Muziekkamer van Piet Westiioeve zelfs iandelijk uniek PAASBROOD OPZ'N PAASBEST! Clubhuis „Stellehuus" in Steliendam geopend Donderdag 19 april Voor elk gezin een douceurtje van de Emgo PTT-openstelling op Goede Vrijdag In verband met Goede Vrijdag is de koopavond verplaatst naar E.H.B.O.-examen De Open Deur POLITIEBERICHTEN Werkgroep Mensen Zonder Werk Vers, gul gevuld en verleidelijk lekker. Natuurlijk van uw magistrale bakker, die nu al voor u het Paasvuur uit de sloffen loopt! Oud burg. Bos bouwt woning in Ermelo No. 5288 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Goedereede Wener abrikozentaart n nr Kommer Akershoek Jan Troost Bart Wesdijk Jan Visseren Middenstandsver. „Middelhamis" EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN Nieuwe Vice Pres. Commissaris Mi wmtm^Êmmm m S6e Jaargang DINSDAG 17 APRIL 1984 OUDDORP Organist Piet Westhoeve Iieeft j.l. vrijdagavond bijzonder veel waardering ontvan gen voor zijn nieuwe muzieklcamer die deze avond in gebruilc werd genomen. Burg. van Velzen die graag aan de uitnodiging gevolg had gegeven de kamer wat officieel te openen noemde de aanwezigheid daarvan in Ouddorp niet alleen voor het dorp zelf-, maar ook voor het eiland en zelfs voor het hele land uniek en dat was waarlijk geen klein compliment..! Dat het op de voor de fam. Westhoeve zo vertrouwde plek aan de Koolweg zover gekomen was deed dhr. van Velzen bij zonder deugd. Immers was binnen het gemeentebestuur meermalen de vraag ge rezen wat er van het leegstaande bedrijfs pand worden zou: „we hielden ons hart vast wat er gevestigd zou worden", be kende dhr. van Velzen, thans bijzonder opgelucht dat het de muziekkamer ge worden was, mooier en groter dan de vorige. Mede namens het aanvankelijk zo bezorgde gemeentebestuur bood hij dhr. Westhoeve de meest hartelijke geluk wensen aan. Die liet hij ook gelden voor de vele cursisten die van dhr. Westhoeve muziekonderwijs ontvangen en voor hen die de concerten die in de muziekkamer gegeven worden plegen te bezoeken. Be gonnen als amateur neigt dhr. Westhoeve tiians naar het professionele terwijl de muziekbeoefening hem tóch tot hobby is gebleven. Met een zó voortreffelijke com binatie, gepaard aan het bezit van een goed geoutilleerde muziekkamer werd dhr. Westhoeve dan ook alle geluk ge wenst. Zelfverklaarde hij wat sprakeloos te zijn over zoveel gehoorde waardering en ont- j|ii iy« j^i i^t fft fft fft ly* ff* fft tft MIDDELHARNIS De werkgroep Mensen Zonder Werk organiseert op donderdag 19 april een tafeltennis en biljartwedstrijd. Het begint om twee uur in het Diekhuus, Kerkepad 1 te Middelhamis. Het inschrijfgeld is 1en er zijn leuke prijzen te winnen. MIDDELHARNIS Het postkantoor te Middelhamis zal op vrijdag 20 april a.s. (Goede Vrijdag) om 18.00 uur sluiten. De avondopenstelling komt te vervallen. De openstelling op zaterdag 21 april ondergaat geen wijziging. a a o q ca ca a ei Door een inwoner van Schinveld werd aangifte gedaan van diefstal van een bui tenboordmotor met daarbij behorende steunbank, vanaf zijn polyestervisboot. Deze boot bevindt zich op een trailer staande op een binnenhaventje aan de Brouwersdam. De ontvreemde buiten boordmotor was van het merk Suzuki. Een onderzoek wordt ingesteld. - Brandje In een bedrijvencentmm te Stellendam ontstond een brandje. De brand werd ontdekt doordat de sprinklerinstallatie in werking trad. De brandweer te Stellen- dam wist de brand te blussen, waardoor de schade zeer beperkt bleef. De oorzaak van de brand is niet bekend. - Fietsgraveeraktie geslaagd Van 9 tot en met 14 april 1984 werd in de gemeente Goedereede in samenwerking met enkele vrijwilligers en werknemers van de afdeling openbare werken der gemeente Goedereede de fietsgraveer aktie gehouden. De aktie kan als geslaagd gezien worden. In totaal werden 4520 fietsen voorzien van een postcode en huis nummer. Gezien het landelijke gemid delde is dit een succes. In het vervolg kunnen fietsen worden „gegraveerd" bij de plaatselijke rijwielhandelaren. Bij ver andering van eigenaar of adres kan de nieuwe postcode eveneens worden ge graveerd bij de rijwielhandelaren. Bij de postcode komt dan een sterretje te staan. Ook op het politiebureau te Ouddorp kan men in het vervolg fietsen laten graveren. vangen gelukwensen. „Het is inderdaad fantastisch dat dit op het eiland gereali seerd kon worden" gaf dhr. Westhoeve graag toe. Het mocht dan vrijdag de 13e zijn; voor hém betekende het een bij zonder gelukkige dag.! Burg. van Velzen wenst dhr. Westhoeve geluk, tegen het decor van het pijporgel en het spinet. T.g.v. de ingebmikname werd een con cert gegeven voor orgel en dwarsfluit, resp. bespeeld door dhr. Westhoeve zelf en Fransje de Visser, dwarsfluit. Proef daarom deze week onze beroeps trots in onze malse, bijzonder lekkere PAASBOLLEN rijkgevuid met zuidvruchten en „saffraan" o OC Voor bij de koffie. slechts 0,90 Ouddorp Tel. 01878-1352 Stellendam Tel. 01879-1479 Tel. 01870-2082 Tel. 01873-1249 Precies half drie j.l. zaterdag middag opende wethouder L. Vis ser het toegangshek van het nieuwe clubhuis van zwemclub „de Stelle" uit Stellendam, waarna een van de bouwers, dhr. H. Heerschap, de sleutel van het gebouw aan de voor zitter van „de Stelle", dhr. W. Han sen overhandigde. Vervolgens onthulden Lisette Koese en Erwin van Helden, twee jeugdige leden van de zwemclub, de aan de voorgevel bevestigde lichtbak met de naam „Stelle huus". Daarna opende dhr. Visser de toe gangsdeur en konden dè talrijke aan wezigen kennis maken met een gezellig ingericht en degelijk clubhuis, wat uitzicht biedt op het openluchtzwembad. Het zwemclubbestuur en de bouwers werden van vele kanten gekomplimen- teerd met het bereikte resultaat. Geluk wensen, bloemen en geschenken waren er van o.a. div. verenigingen uit de gem. Goedereede, vele zwemverenigingen van buiten het eiland. De K.N.Z.B. had het niet bij een gelukwens gelaten, maar „de Stelle" een 24-delig glasservies aange boden met K.N.Z.B. gravures. Als eerste woordvoerder deze middag sprak wethouder dhr. L. Visser, als ere- voorzitter van de Z.C. „de Stelle". Dhr. Visser haalde heriimeringen op uit de tijd dat de Stellendamse zwemmers in de haven moesten zwemmen, de problemen van een toenmalige zwemgelegenheid in deGrevelingenbijdeZuiddijk. Daamade komst van het openluchtbad te Stellen dam en het officieel worden van Z.C. „de Stelle". Met alle goede resultaten te.m. het „Stellehuus" meende hij „de Stelle" te zien als een soort motor van het zwem bad. De voorzitter, dhr. W. Hansen, sprak dankwoorden uit aan o.a. de gemeente voor de medewerking die zij hebben mo gen ondervinden. Tevens belichtte hij de bouwers, die uit een berg hout, een prima clubhuis konden bouwen, waarna hij hen in de bloemetjes zette. Tevens legde hij er de nadruk op, dat dit clubhuis géén horecabedrijf wordt, maar een clubhuis waar de leden met genoegen kunnen ver toeven. Dhr. C. A. van Seters voerde het woord namens de bouwers. Hij memoreerde o.a. dat tijdens de bouw niet alles vanzelf is gegaan en dat menigeen wel eens van een De onthulling van de naam „Stellehuus" trapje is gevallen of op z'n duim heeft geslagen en dat uit zuinigheidsmaatregel zelfs kromme spijkers weer recht werden geslagen. De bedrijfsleider van het zwembad, dhr. M. A. Snoey, vroeg zich af hoe het komt, dat een vereniging zonder subsidie, tóch instaat is, zonder schulden, een clubhuis te bouwen. Hij meende het antwoord gevonden te hebben. Volgens spreker zijn er bij „de Stelle" voldoende mensen met een ouderwetse clubliefde en hiermede voor de vereniging tot veel instaat zijn. Tot slot bood hij een wandklok aan met de woorden: dat het voor een zwembad altijd „de hoogste tijd" is. „Dhr. van Wezel, dir. van de Rabobank te Stellendam vond het clubgebouw, in gunstige zin, buiten alle verwachtingen. Hij was namens de Rabo bank niet met lege handen gekomen en overhandigde de voorzitter een envelop met inhoud. Dhr. L. Tom, die de organi satie van deze middag, als ceremonie meester uitstekend leidde, sloot het offi ciële gedeelte af waarna nog enkele uur tjes levende muziek van „Action'' op een gezellige manier ten gehore werd ge bracht. DIRKSLAND Maandag 9 april deden 18 cursisten E.H.B.O.-examen. De cursus werd ge geven door dhr. T. v.d. Doel en dr. H. O. Zoon. De geslaagden zijn: Dhr. J. Y. A. Leune; dhr. H. C. Witvliet; mej. E. Terpstra; mej. A. van 't Hof; mej. B. vanHeukelen; mevr. A. van'tHof; dhr. W. v.d. Welle; mej. H. de Boer; mevr. M. H. M. Bovéé-Buijs; dhr. T. J. vanMourik; dhr. J. Klein; dhr. A. Hameete; dhr. G. v.d. Nieuwendijk; dhr. B. C. v.d. Spaan; dhr. J. Kriek; mej. M. L. Bestman; mej. J. A. Kloppers. Eén kandidaat werd afgewezen. Het examen werd afgenomen door dr. Jansen en mevr. K. Hoek-Hameeteman. WWWWWWWWWWWWW GOEDEREEDE Zaterdagavond 21 april a.s. zijn de jon geren van 16 jaar en ouder weer van harte welkom in „de Open Deur" te Goede reede. We zullen met elkaar nadenken over Popmuziek. Hoe komt het bijvoorbeeld dat popmuziek zo populair is, ook bij ons? Wat zijn de achtergronden en gevolgen van deze muziek? Kan popmuziek evan geliserend worden gebruikt? Wat is chris telijke muziek? Dit zijn enkele vragen waarop nader zal worden ingegaan. „De Open Deur" is te vinden in „de Ark" te Goedereede. De zaal is open om 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur, de toe gang is vrij. DIRKSLAND Oud-burgemeester en mevr. Bos hebben besloten in Ermelo een nieuwe woning te bouwen en zich daar metterwoon te ves tigen. Wellicht zal het eind dit jaar worden dat de verhuizing plaats vindt Hun Dirks- landse bungalow hebben ze inmiddels verkocht. De aandacht van de fam. Bos is op Ermelo gevallen omdat zij sinds vele jaren hun vakantie verblijf hebben tussen Gar- deren en Putten en van de bosrijke om- Samen met Shiela Hansen (dochtertje van de voorz.) verrichtte dhr. Visser de opening (Goede Vrijdagdiensten) MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk, Rotterdam-A. STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur ds. W. Hage, Kruiningen. geving gecharmeerd zijn. Bovendien is het voor dhr. Bos beter centraal in het land te wonen i. v.m. fxinkties die hij bekleedt in de Geref. Bond en de Soc. Academie. Ook zullen ze dichter bij hun kinderen dan thans, in Dirksland het geval is. l Het voor de leek wellicht wat merkwaardig feit dat de Energiemaat schappij Emgo vorig jaar aan de verbruikers méér aardgas verkocht dan haar (de Emgo) door de leverancier tengevolge van een zogeheten positief meetverschil in rekening werd gebracht, heeft de Raad van Commissarissen van de n.v. doen besluiten een bedrag van 450.000, uit de winst naar de afnemers terug te laten vloeien. De hoogte van deze „reductie op de prijs van aardgas over 1983" werd bepaald op één cent op elke kubieke meter die tegen het kleinverbruikerstarief is afgenomen. Voor het gemiddelde gezin dat jaarlijks zo'n drieduizend m aardgas afneemt, betekent dat inclusief BTW een reductie van ca. 35, De manier waarop de verrekening plaats vindt zal door de Emgo nog worden bezien. Grootverbruikers en tuinders komen ook voor de reductie in aanmerking, niet echter voor dat deel van hun afname waarvoor al een gereduceerd tarief werd berekend. I.v.m. het aftreden van oud burgemeester H. Bos als vice-President Commissaris heeft de Raad van Conmiissarissen uit zijn midden dhr. F. Kersbergen als zodanig benoemd. Pres. Commissaris is oud-burg. W. M. van der Harst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1