EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Maas en Scheldebode EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Kamer van Koophandel schrijft Minister over bevaarhaarheid van het Goereese Gat JIKKEMIEN goed Het frisse tapijt 6 en 13 april 1894 Goede reklame voor Mosselconserven MANTELMAGAZIJN HET ■'^KIJkVENSTER Gegarandeerde diepte van 5 mtr. wordt bepleit Oranjevereniging Dirl(sland J. KLOK Drogist Mantels UITVERKOCHT 2e Blad VRUDAG 13 APRIL 1984 No. 5287 -•i. Er zou weinig reden zijn om in deze kolommen aandacht te besteden aan zo'n blad, ware het niet dat het wordt uit- 2e Blad VRUDAG 13 APRIL 1984 No. 5287 -•i. blik op kerk "^Z en samenleving Ij - Zone 3 - Met subsidie - Geen normen meer Voor mijn gevoel ga ik nu een open deur intrappen. Met andere woorden: iets zeg gen wat iedereen al weet. Althans, ieder een kan het weten. En toch telkens blijkt weer dat iets aan onze aandacht kan ontsnappen. Vandaar dat ik er toch maar een paar regels aan wil wijden. Ik wilde het hebben over „Zone 3". Dat heeft niets te maken met een gedeelte van een landkaart, ook niet met een bepaalde strook van een weerrapport. Zone 3 is de naam van een onlangs opgericht tijdschrift van jongeren en vóór jongeren. De naam heeft betrekking op een gedeelte van ons menselijk lichaam. Zone 1 is het bovenste deel, laten we maar zeggen: het hoofd. Bij zone 2 moeten we denken aan het gedeelte daaronder: borst en schouders. Nu is er weinig fantasie meer voor nodig om te bedenken wat Zone 3 is. Juist, alles wat zit tussen het middel en de knie.... Nu, over dat gedeelte van ons menselijk lichaam wordt in het nieuwe blad met grote open hartigheid gesproken. Het is een sexblad waarin de sex als consumptie-artikel wordt gepropageerd. Een sexblad zoals er al zoveel worden gedrukt en gelezen. Maar dé markt is kennelijk niet zo spoedig verzadigd.... Er zou weinig reden zijn om in deze kolommen aandacht te besteden aan zo'n blad, ware het niet dat het wordt uit gegeven met subsidie van de overheid. Niet zomaar een klein beetje, al zou dat op zichzelf al erg genoeg zijn. Nee, er is voor de komende vier jaar een subsidie toe gezegd van ongeveer 1,6 miljoen. Dat wil zeggen: bijna een halve ton per jaar. Om het blad op gang te helpen en voorlopig op gang te houden. Het zijn namelijk werk loze jongeren die het blad redigeren. Het is dus een project in het kader van de werk gelegenheid! Het was te verwachten dat daarover vra gen zouden worden gesteld. Meindert Leerling van de R.P.F. heeft dat ook gedaan. Gevraagd aan de minister van WVC (let wel, Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur!) of dat nu zomaar kón. Een blad met een dergelijke mhoud van over heidswege subsidiëren. Alleszins rede lijke vragen, dacht ik. In een tijd waarin op alle mogelijke manieren moet worden be zuinigd moet er toch zeker geen over heidsgeld beschikbaar worden gesteld voor pornografie.... De minister heeft geantwoord. Hij heeft gezegd dat het de overheid niet interes seert wat in zo'n blad „ten beste" wordt gegeven. De overheid wil alleen het stre ven om werkloze jongeren aan werk te helpen, steunen. Vandaar die subsidie. De inhoud doet niet terzake, alleen het doel is maatstaf Dat Meindert Leerling over dit antwoord teleurgesteld was laat zich raden.... Hij zal niet de enige zijn.... Je gaat je zo lang zamerhand afvragen of er in dit land nog normen zijn. Je krijgt het gevoel dat alles kan en dat alles mag. „Die het kwade goed noemen en het goede kwaad", zei de profeet. Verder heb ik er eigenlijk niets aan toe te voegen. WAARNEMER Door de „Kamer van Koophan del" en Fabrieken voor Dordrecht en omstreken" is aan de Minister van Verkeer en Waterstaat een schryven gericht waarin de be windsvrouwe wordt bepaald bij de groeiende problematiek van de min dere bevaarbaarheid van het Goe reese Gat die zo heeft de Kamer uit gesprekken met Gemeentebe stuur en Visserij vastgesteld een steeds ernstiger bedreiging vormt voor de Visserij en de daaraan ver wante bedrijven. De Kamer bepaalt de Minister erbij dat de door het Rijk gegarandeerde diepte van 4 mtr. -NAP, niet meer voldoet aan de eisen van deze tijd met aanzienlijk grotere en dieper stekende schepen dan ten tijde van de gedane toezegging, in 1970. Het schrijven van de Kamer van Koophandel ziet vooruit op de bevindingen van de studie die Rijkswaterstaat vorig jaar mei begon en dit jaar mei zal afsluiten. Die studie zal duidelijk moeten maken of de vorig jaar gepleegde verdieping tot 4.50 mtr. een blijvend resultaat geeft óf dat de geul zich desondanks opnieuw heeft ver- ondiept. De onderzoekresultaten zullen mee wegen in de komende gesprekken over het onderhoud van de vaargeul waarom de Kamer daaraan vooraf op de Minister een dringend beroep doet om alsdan de be tekenis van de visserij als één van de motoren van de regionale economie en - werkgelegenheid op de juiste wijze te honoreren. De Minister zou de gegaran deerde diepte op 5 mtr. moeten stellen VERVOLGVERHAAL door Dignate Robbertz G. F. Callenbach B.V. Nijkerk 29 ------------------------------------ Noe moe jie nie knieze, Simen, ant woordde ze flink, d'r bin zeker men- schen die mee minder den winter in moete, alles ei z'n beschikkienge. De vette lucht van het verse eten vulde het huis, uit de bakkete sloeg de wasem van de kop, die stond te koken en over de haard in den uuze hing de grote ijzeren pot met gesneden reuzel. Arend mocht er af en toe in roeren met de lange witte stok, die Max voor hem ontveld had, dan duikelden de kanen en siste het van geweld. Hij snoof de lekkere braadlucht en keek gespannen naar Jikkemien, die met de pollepel een paar magere kanen op een bord schepte. Die mag je strek op de boterham ete, daer zit gin vet meer in. Hij glunderde en tipte er met z'n vinger aan, maar ze waren nog gloeiend heet. Toen alles op het straatje opgeruimd was, de kippen in de trog lagen en de draaien worst op de tafel waren gebracht, waar ze aangezien deze maatvoering reeds nu voor een normale bereikbaarheid van de haven noodzakelijk is. In de brief wordt gewezen op de werk gelegenheid die de visserij direct en in direct biedt. Behalve de 575 arbeids plaatsen ter visserij en bij de afnemende en toeleverende bedrijven zijn er de thuis- pellers, de arbeidsplaatsen in Bank en verzekeringswezen en de detailhandel. De Kamer schat dat ruim één-derde deel van de locale werkgelegenheid door visserij en aanverwante bedrijven wordt geschapen; het regionale aandeel wordt geschat op 7%. „Zeker in een regio waar de werk loosheid boven het landelijk gemiddelde uitkomt is deze bedrijfstak, met tevens goede perspectieven, geen quantité neglie- able'" (niet te verwaarlozen), aldus de Kamer in het schrijven. Knelpunten Ten aanzien van de visserij en de aan verwante bedrijven zijn aldus de Kamer de volgende knelpunten te signaleren. - de hoge brandstofkosten: een niet on aanzienlijk deel van de vloot heeft te maken met brandstofkosten die op weekbasis 20 - 30.000 gulden bedra gen. Deze hoge kostenpost weegt feite lijk te zwaar door binnen de totale exploitatiekosten. - de mindere bevaarbaarheid van het Goereese Gat heeft de volgende na delige gevolgen: wegblijven en elders markten van verschillende schepen, hetwelk voor de visafslag leidt tot een derving van een besomming van vele miljoenen guldens. het wegblijven van schepen leidt even- nog bekoelden voor ze op zolder aan de latten gehangen werden, kwam Max aan- stappen. tikte Arend op zijn schouder. Luuster is.... eetjie nie te vee van die kanen, ventje, want dan kan je broeke-band 't nie meer ouwe. Jikkemien lachte, ze had dat verkopen van de helft niet zo zwaar opgenomen als Simen en was blij dat ze weer goed eten op kon scheppen. De oren en poten was ze dadelijk gaan koken, met een paar peeën en rapen. Ze stonden tussen het brood te dampen, Simen nam z'n pet af, drukte die tegen zijn gezicht en begon te bidden. Da's kostje, zei Max en doopte een stuk brood in de schotel, waar dikke kralen vet ronddreven. Met zijn vingers trok hij een poot uit elkaar en veegde met zijn tong kin en lippen af Arend zat maar te kijken, hij had ineens geen honger en voelde zich een beetje misselijk. De peeën, waar het vet uit- droop, lustte hij niet en het vlees ging ook tegenstaan. Simen zat een beetje achteraf zijn pap te eten. Hij snoof alleen het eten, maar durfde er niet van nemen. Toen ieder genoeg had, zocht Jikkemien de beste stukken bijeen en deed ze op een Het bestuur van de Oranjevereniging Dirksland heeft het voornemen een feest avond te organiseren op dinsdag 24 april a.s. aanvang 19.00 uur in de Schakel te Dirksland. U wordt ontvangen met een kopje koffie. Daarna worden er films vertoond, en er zal ook nog een verloting plaats vinden. Na afloop wordt er met de touringcars een rondrit door het verlichte dorp ge maakt. Het bestuur wil graag tevoren weten hoeveel mensen er aanwezig zullen zijn. Er is al kontakt opgenomen met de Be jaardencentra's. Maar zij die particulier willen komen zijn ook van harte welkom. Indien men opgehaald wil worden, graag een berichtje aan het bestuur. U kunt bellen naar de heer A. Jelier, Voorstraat 50, Dirksland, tel. 1706. eens tot minder bestedingen bij de plaatselijke bedrijven. het averij oplopen door vele schepen hetwelk tot aanzienlijke bedragen op loopt (schroef- en asschade, motor blokontwrichtingen e.d.). Bij aanvoer van vis moet steeds op tij worden gevaren. Dit kan ertoe leiden, dat het aantal visuren beperkt moet worden en dat de aanvoer niet con tinu kan plaats vinden. Bijvoorbeeld een deel van de schepen komt binnen bij hoog water op de avond voor de verkoopdag, terwijl de rest van de schepen binnenkomt bij het volgende tij tijdens de verkoopdag. De verkoop ondervindt hiervan nadeel. De totale aanvoer kan niet goed worden over zien en ook de aankoop kan niet voldoende op de aangevoerde hoe veelheden worden afgestemd, waar door de handelaren niet of niet vol doende aan de vraag vari de export e.d. kunnen voldoen. - de eenzijdige gerichtheid van de toe leverende bedrijven op de eigen vloot. Alle toeleverende bedrijven zijn voor 80% of meer van de omzet gericht op leveringen aan de eigen vloot. „Het wegblijven van schepen door dé mindere bereikbaarheid zal onherroe pelijk gevolgen hebben voor het omzet- peil en derhalve op de lange duur voor de continuïteit tevens werkgelegen heid) van deze bedrijven", zo wordt besloten. schotel, met twee rauwe krippen en een eindje braadworst. Kee.... gae jie daer is mee naar Leune en dadelijk terugkomme, wantje moe nog wat naer Koba ook brienge. Voor Arend was het tijd om uit te kleden. Hij was suffig van de warmte en het vet en liet zich gewillig naar de zolder brengen. Ik bin zo moe, moeder. Dat komt van 't keu-spek, plaagde Jikkemien,kleine joengers kun zó vee nog niet ete. Max had zijn pijp genomen en zat be haaglijk tegenover Simen bij het vuur. As je lange wil doe mee je verke, zei hij, dan gae je maer is mee achter den Blan- kert, een paer keer in de weeke wat anders in den pot as een krippe, joen, dat smaekt. Jikkemien kwam van de ladder, ze keek bovenop zijn pet, waar een koppespinnet aanzat. Zuk werk moe Simen nie doe, dan eet ik liever nooit gin vleisch meer. Max trok zijn ruige wenkbrauwen hoogop en keek haar recht aan. Zij had nooit eerder gezien, dat hij zulke grote glan zende ogen had, het leken maar spleetjes als hij gewoon keek. Dat is nogal vee gezeid, buurvrouwe. Dan gingen zijn ogen weer half dicht. Misschien kwam dat, omdat hij altijd in de verte keek en in de schemering. Jikkemien had nog nooit zo op hem gelet PLAATSELIJK NIEUWS OUDE TONGE De landbouwers Vreeswijk en Hobbel, naar huis rijdende, geraakten door het schrikken van het paard met kar en paard in de sloot aan de Langeweg. Beiden werden vanonder de ongekantelde kar gehaald. Vreeswijk die geen teekenen van leven gaf, en men dood waande werd naar de Oudelandsche meestoof gebracht. De geneeskundige mocht het gelukken de levensgeesten weer op te wekken. Hobbel die zich naar omstandigheden zeer wel gevoelde en geen geneeskundige hulp ver langde, is hedenmiddag overleden. MIDDELHARNIS Onder de visscherlieden, tot de vloot dezer gemeente behoorende, heerscht groote ontevredenheid; velen weigeren naar zee te gaan, zoodat op heden twee sloepen, ondaan van tuig aan de wal liggen, waarvoor geen voldoende bevol king is aan te werven. SOMMELSDIJK B en W hebben aan F. H. v.d. Berg toestemming gegeven, tot het leggen van een riool, vanaf zijn eif, onder den Weste lijken Achterweg, uitwaterende in het ge meenteriool aldaar. Bij het departement van Oorlog is op gemaakt de navolgende staat, de namen bevattende van personen die gedurende 1893 van de landmacht hier te lande en in West Indië van het korps mariniers en van het Oost Indisch leger, gedeserteerd zijn, en omtrent wier lot niets stelligs bekend is. Op deze staat komen o.m. voor: Jan Dijk graaf, bij het 3 e Reg. Inf geboren te Melissant 20 oct. 1869, gedeserteerd 7 dec. 1893. Kommer de Jong, milicien bij het 3 e Reg. Inf geboren te Ouddorp 14 juni 1869, gedeserteerd 8 dec. 1893. Jacob Stander, milicien bij het 4e Reg. Inf geboren te Den Bommel 1 mei 1867, gedeserteerd 14 dec. 1893. Cornells van Vliet, milicien bij het 3e Reg. Vest. Artillerie, geboren te Nieuwe Tonge 13 oct 1868, gedeserteerd 15 dec. 1893. Zijn neus zat als een bolletje midden in zijn gezicht Hij had ook hangkaken merkte ze nu op, ze hingen over zijn wollen dasdoek, die stijf om zijn nek geknoopt was. Eigenlijk had Max geen nek, het was of zijn hoofd zomaar los op zijn romp stond. Uit zijn buis puilde een smerige blauwe zakdoek, zijn broek had hij op de plek waar de knopen moesten zitten met een touw dichtgebonden en zijn kousen waren onzichtbaar door het kaf dat er aan kleefde. Dat droeg hij in zijn klompen, voor de kou en de nattigheid. Hij trok hij in zijn klompen, voor de kou en de nattigheid. Hij trok zijn mond in een scheve grijns.... van wien dienk jie dat die knienen bin.... jie ei mien al is meer op m'n falie gegeve omdat ik die beestjes vange.... ik zwiege d'r noe maer over, misschien is buurman wiesder as jie. Zijn stem was streng en Jikkemien durfde niet goed meer naar hem kijken, hij kon zo vreemd uit de hoek komen. Ik ebbe eerlik gezeid wel is over jutten zitte dienke, begon Simen, —je kan soms les vinde dat geld waerd is. Max snoof minachtend. As je daer op moe wachte, dan lei je al lank te gapen.... nee, nee, die knienen.... maer ikr zou HERKINGEN Uitslag stemmen: Vacature C. Lokker: M. Lokker 17; C. J. Kardux4; E. Kastelein 3; P. Soetemanen H. Noordijk ieder 2 en J. denBoed 1 stem. Vacature C. Moerkerk: E. Kastelein 15; C. J. Kardux 11; J. denBoer2enD.Dale 1 stem. Gekozen alzoo de Heeren M. Lokker en E. Kastelein. Tot Wethouder gekozen Abr. Munster. ADVERTENTIËN Puike waar recomandeert zich zelf; is de beste Reclame Hofkade 30 Rotterdam Levert met succes, gemaakte verf in alle kleuren a 25 cent per 3 ons glimmend en sneldroogend, alsmede ook lakken, ver nissen, verfkwasten, en verders alles wat tot het vak behoort. In het van ouds bekende goedkoopste 4 Korte Wagenstraat 4 worden vanaf heden alle voorhanden zijnde tot extra lage prijzen Benevens alle manufacturen en gemaakte ondergoederen waarvan wij om u te over tuigen der lage prijzen een kleine prijs courant toevoegen. Fijn Medium Casse3% cent p.El 6/4 fijn wit katoenvan 5, 6, 7 cent 9/4 breed extra fijn constitutie 13 cent 6/4 breed zwaar glaslinnen 11, 121/2 en 14 cent 10/4 breed half linnen voor lakanes van 47^ voor 28 cent 9/4 breed geel katoen voor lakens vanaf 13 cent Zwaar geel katoen voor hemden IVi cent p.El Zwaar geel keper voor broeken 7% cent Extra zwaar Engelsch keper van 22Vi voor 11 cent Gewerkte en effen stoffen in 14 patronen en kleuren Als men een kleed echt schoon wil krijgen dan is stofzuigen niet afdoende. Een schuimspray of shampoo is dan nood zakelijk. Voor een dergelijke behandeling moet het tapijt wel eerst goed gezogen worden. Gebruikt men de schuimspray, dan gaat men als volgt te werk: spuit het schuim op het tapijt en borstel of wrijf het schuim goed in. Laat het Wi tot 2 uur drogen en stofzuig het kleed voor een tweede maal. Het is beter om niet op het tapijt te lopen na het inborstelen of -wrijven, als het schuim nog niet droog is. Het tapijt is dan namelijk iets vochtig, waardoor het mak kelijker vuil opneemt Het schuim is geschikt voor kleurechte materialen. Als men hieraan twijfelt ver- zwiege.... Jikkemien voelde dat hij spotte, en zei gemelijk: Noe moe jie nie beginne om Simen werm te maeken voor zukke gevalletjes. En dan jutte, ze keerde zich om.... kaije toch begriepe, jie mee joe gezond-eid, je Heken wel glad gek. Noe, noe.... sus is, kalmeerde Max, je ziet de diengen bekaaid, buure, brae- men en wilde-ende-eiers zou je niks van zegge en van de knientjes en d'ange- spoelde spullen wél, dat is toch precies eender? Volgens joe wel, maer op knienen stae straffe. Max lachte goedig. Och mensch toch.... de luid die an de touwtjes trekke kun nog meer verzinne, ik bekieke de diengen zó as ze bin, en as je braemen mag ebbe dan knienen ook, 't groeit allebei in 't wilde weg, van alder-ande besonjes van d'eêren trek ik me nie an. Kee kwam terug en zette een maatje cognac op de tafel. De complementen van Koba en vee bedankt Dat fleschje is vor vader as z'n is piene an z'n maege eit en vor kouwen. Jikkemien trok de kurk er af en rook. Dat is goeien ook.... Dan wensch ik julder de goeie nacht rust... Max zette zijn stoel onder de ladder en tikte kan zijn pet... en drienk 't er maer sebiet eentje, buurman, 't smaekt 7/4 breed van 32 voor 15 cent en van 52^/2 voor 29 cent. 7/4 breede gekleurde Thibet fijn qualiteit van 60 voor 35 cent %/A geheel wol Fransch merinas van 190 voor 65 cent 8/4 wol mermos voor rokken van 75 voor 39 cent Echte gekleurde katoentjes van 12Vi voor 5 cent van 16 voor 9% cent en van 20 voor 11 cent BAsin voor jakjes en ponnetjes, 3 streepjesvan 14 voor IVi cent (zie voor vervolg volgende krant) E. A. van Collem en Zoon BURGERLUKE STAND DEN BOMMEL GEBOREN: Adriana d.v. J. Legierse en S. van Tilburg. GEHUWD: Joh. Hameeteman, 24 jaar en G. v.d. Linde, 20 jaar. OVERLEDEN: Pieter van Rumpt 74 jaar, weduwnaar van P. du Pree. OUDE TONGE GEBOREN: Aria d.v. L. Goemaat en N. Fun - Herbert z.v. Leendert Osseweijer en M. Fris - Johannis z.v. Jan Bruinse en K. Munters. GEHUWD: Leendert Kosten, weduwnaar van J. de Kok, 41 jaar en Joharma Mooi- jaart 22 jaar. SOMMELSDIJK GEBOREN: Hilletje d.v. Daniël v.d. Broek en Z. Grootenboer - Willempje d.v. Ja cob van Antwerpen en A. Noordijk. OUDDORP GEBOREN: Jacob z.v. Job Tanis en N. Grinwis - Johan H. z.v. Arij van Asperen en M. Tanis - Maarten z.v. Comelis Santifort en J. Sandifort - Pieter z.v. Jan Bezuyen en J. v.d. Bok - Hubert z.v. Com. Pikaart en W. Meijer - Wouter z.v. Joh. Moerkerk en A. van Splunder - Jan z.v. Willem Witte en M. Hoek - Jannetje d.v. Aren Bakelaar en E. Rijnbrand- Jannetje d.v. Pieter van Erke- lens en K. Heerschap - Elisabeth d.v. Paulus Breen en S. Jetsinger - Martijntje d. v. Jan v.d. Linde en D. Lodder- Come lis z.v. Teunis van Dam en C. van Huizen - Jannetje d.v. Adrianus Witte en A. T. E. Jansen. OVERLEDEN TE GOEDEREEDE: Dimmen Komtebedde, 53 jaar, ongehuwd-Neeltje Grinwis, 82 jaar, weduwe van JanKomte- bedde. Publikatie van de Vereniging Streekmuseum Goeree - Overflakkee Kerkstraat Sommelsdijk A. J. K. dient het aanbeveling om het schoon maakmiddel eerst op een niet direkt in het oog vallende plaats te proberen. Het voordeel van de schuimspray „car pet cleaner" is dat men het middel veel beter kan doseren, waardoor het met na me ook geschikt is voor het behandelen van kleine (koffïe)vlekjes bijvoorbeeld. Daarnaast wordt het kleed minder vochtig dan bij het gebmik van een vloeibare shampoo. Vooral in het geval dat men een katoenen vloerbedekking heeft, kan dit veel uitmaken. Katoen droogt namelijk veel langzamer dan wol en kunststof De periode dat men niet op het kleed mag lopen is dus duidelijk korter als men de spuitbus gebmikt Het is werkelijk aan te raden het tapijt eens grondig onder handen te nemen. Van een schoon en fris mikend vloerkleed knapt de kamer immers reuze op. mum zó lekker as regenwaeter. Ze bleven samen zitten met Jantje, die op Jikkemien's schoot spartelde. 't Was eendmkke dag vor je, zei Simen, bin je nie vee moe? Ze glimlachte. Neewoor.dat schikt. maer noe gaen we ook dadelik naer bed. Het flesje cognac stond nog op dezelfde plaats. Zou ik een slokje neme, Jikke mien? Ei je dan last van je maege? Onder zoekend bekeek ze hem, je zie bleik- achtig.... Ik dienke, die vetlucht dat eb ik toch al naer binnen getrokke. Hij ging eerst de deur sluiten en haalde het klokgewicht op, dan nam hij een slok. Het schoot als vuur door hem heen. Nie te vee, 't is straf goed, waarschuwde Jikkemien, je bin 't glad nie gewoont Simen veegde z'n lippen af en stapte in de bedstee. Jikkemien sliep dadelijk in, ze snorkte zwaar en mompelde nu en dan. De wegwijzer vlak voor hun huis ram melde in de wind, die opstak en geheim zinnig floot.De maan was gerezen en scheen in het uilegat Simen zag de wijzer plaat van de klok belicht en de kommen van het kammenet. Zijn voeten wilden weer niet warm worden. - Te zwak bloed en te weinig, had de dokter gezegd. (wordt vervolgd) Er moge dan enige irritatie zijn gerezen, tussen de mosselkwekers in Bminisse en het Gemeentebestuur over de verhoging van de tarieven van de ligplaatsen voor de mosselkotters, aan de andere kant start hetGemeentebestuur(de Culturele Stich ting Bminisse) om de mossel op uitste kende manier te promoten zoals dat tegen woordig heet In het op het Grondgebied van Bminisse gelegen recreatiegebied Aquadelta, ko men jaarlijks duizenden recreanten, die een vakantie aan het water willen door brengen. Dat zijn in hoofdzaak mensen, die in gebieden wonen, die niet door water worden gemarkeerd, als bewoners van de Veluwe, de Achterhoek, Noord Brabant enz., naastDuitsers en Belgen. Om nu het bezoek aan het dorp Bminisse en speciaal ook de musea te stimuleren, zullen de gezinnen die dit jaar op Aquadelta re creëren een bon ontvangen, waarop in een der musea gratis een potje gezuurde mos selen wordt verstrekt Samenwerking is gezocht met het Mos selkantoor te Bergen op Zoom en direc teur L. Lucas was zo enthousiast over dit idee dat besloten werd de mosselen gratis ter beschikking te stellen. (De mossel kwekers storten jaarlijks een zeker per centage van hun besomming in het Re- klamefonds van het Produktschap voor Vis en Visprodukten). Natuurlijk zal bij het potje mosselen, een reklamefolder of etiket mededelen van wie en met welk doel deze reklamestunt komt jK^^ Noe kom ik VOSSe soppen (oren en poten, met wortels en uien enz. gekookt) etC, ZCi hij vroHjk en de heldere jongens van flakkee expresse met groot gemak dragen ze die zware wasautomaat naar buiten en tillen hem in de verhuiswagen ze zetten hem in het nieuwe huis weer op zijn plaats sluiten hem even handig weer aan weten ook nog waar de vuile was was wijzen u nog even op het aangebroken pak met zeepmiddel zelf moet u de knop indrukken flakkee expresse 01870-2188 middelharnis 01883-20016 hellevoetsluis 01110-3163 zierikzee 4^^^«^^^«^4^^«^«.^##^«^4^4*#J^l^^j^4^««L^.^;i^j|^^^^^««j^^^^^^^4^^4^j^4^4^4^4^^j^j^4:^.t^^^;^^J^^Y^;|^4^4^^^.^«)fL^««^^.<^^44M^J^4^4 "V^ T^ >ff *v^ (fr if^" ^^l^4■'^<^4■^■^■*'^^■^■^^^■^■^■*■^■>^*'f^■^■^■^■^■'^^■^■^■'^'^>^'^^■'^>^'^'^*>^^■'^^>^•^>^•^'^'^'^>^>^>^>^•^4■

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5