ElllVtlDEn-IIIEUWS Woningbouwver. „Sommelsdijk" gaat woningen slopen voor de bouw van nieuw lontoor JiKKEIVliEN Spranl(elende nieuwe mode in Diricsland PAASMIDDAG Solistenconcours te Den Bommel 8e Jeugd- verkeerskwis van V.V.N. Oostflakkee Raad Middelharnis: P.T.T. Middelharnis wint Gew. Brandweerwedstrijd KiasseiiiteSclioonlioven Dagrecreatieterrein Bruinisse gereed Oude vuil-emmers Mestfabriek komt niet 2e Blad DINSDAG 10 APRIL 1984 No. 5286 Een drietal woningen aan de Som- melsdijkse Dorpsweg, de percelen 19, 21 en 23, daterend uit de Eerste Wereldoorlog en niet meer renda bel te renoveren, zullen worden gesloopt om plaats te maken voor een kantoor met werkplaats voor de Woningbouwvereniging „Sommels dijk" van welke Ver. de woningen eigendom zijn. Eén ervan doet al geruime tijd als kantoor dienst en ook de beide andere worden thans niet meer bewoond. De gemeente raad kreeg donderdagavond het voorstel te behandelen voor de per celen een voorbereidingsbesluit te nemen omdat de bouw van een kantoorruimte strijdig is met de oorspronkelijke bestemming, die van eengezinshuizen met achtererf. De raad getuigde allerminst van een ongedeeld enthousiasme. Dhr. Kersber- gen (WD) was één van hen die het maar merkwaardig vond dat N.B. een Woning bouwvereniging drie huizen zou slopen om er een kantoor voor in de plaats te zetten. Het leek hem veel logischer wan neer er drie woningen voor in de plaats zouden komen temeer omdat hij de bouw van een kantoor overbodig achtte waimeer de Bouwvereniging „Sommelsdijk" be reid zou zijn met de zusterver. van Mid delharnis te fuseren. „Het is toch gewoon een luxe dat we in onze gemeente nog twee woningbouwverenigingen hebben terwijl de woningen door elkaar worden ge bouwd?" zo stelde dhr. Kersbergen rheto- risch vast. Hij meende dat de huurders er allerminst op zitten te wachten samen voor de investering van een kantoor op te moeten draaien. Dhr. A. Tiggelman kon daar, wat hij noemde „een Uein beetje" in mee denken. „We zouden het in onze gemeente met één woningbouwver. gemakkelijk af kunnen en het zou economisch beter werken zijn" Dhr. Tiggelman vond het trouwens onver antwoord om drie betaalbare woningen te slopen terwille van een kantoor. Het stuitte ook op weerstand van de fractie Hoog- zand: „die woningen zijn bepalend voor het straatbeeld en wij zouden ze liever niet zomaar afbreken", liet dhr. Kemner we ten. Het leek hem toe de Woningbouwver. te adviseren de woningen te behouden door ze aan particulieren te verkopen omdat die van dergelijke woningen best nog wat moois weten te maken. Het voorstel van dhr. Kemner, waarover later werd gestemd strandde overigens met 11- 4 stemmen. Het kreeg wel de stem van dhr. de Vries die quasi verbaasd vast stelde dat het nauwelijks te geloven is dat een woningbouwver. woningen af wil bre ken voor de bouw van een kantoor.... Na de duidelijke tegenstanders kwamen de voorstanders aan het woord, zoals dhr. G. C. Joppe die er zijn vertrouwen in uitsprak dat de Wbv er best een accep tabel gebouw neer zal zetten. Dhr. P. Krijgsman (CDA) herinnerde aan een eerder gedane belofte door het College waarvan hij destijds deel uitmaakte waar om hij met het voorstel instemde teneinde ook zijn belofte in te kunnen lossen. Over de gelanceerde fusiegedachte werd nauwelijks verder gesproken. De beide Woningbouwverenigingen zijn autonoom en een fusie kan dan ook niet worden af gedwongen. Hoogstens kan het gevoelen dienomtrent van een deel van de gemeente raad bij het bestuur worden gedeponeerd. Het voorstel van het College gedaan omdat de urgentie van het plan wordt ingezien kreeg 9 van de 15 stemmen. De bedrijfsbrandweer van de P.T.T. uit Middelharnis is winnaar geworden van de Gewestelijke Brandweerwedstrijd die af gelopen zaterdag te Schoonhoven werd gehouden. In totaal namen 15 ploegen uit Noord- en Zuid-Holland aan de wedstrijd deel. Aan het eind van de dag werden de prijzen uitgereikt door de burgemeester van SchoonJioven, de heer A. P. Schouwe naar. Ie. P.T.T. Middelharnis 556 pnt. 2e. Delftseplein II.532 pnt. 3e. Heinenoord520 pnt 4e. Lekkerkerk516 pnt 5e. Schiedam Post512 pnt 6e. Dordrecht506 pnt. 13 e. Marine den Helder416 pnt 14e. Zoetermeer Nutricia396 pnt 15e. V. Leer Amsterdam300 pnt De eerste 3 ploegen zijn op grond van dit resultaat gerechtigd om deel te nemen aan de landelijke wedstrijden, die op 15 sep tember a.s. in Mijdrecht worden ge houden. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De C.V.B, afdeling Middelharnis-Som melsdijk nodigt de bejaarden weer harte lijk uit op dinsdag 17 april 's middags half ckie in „de Hoeksteen". Ds. P. denButter hoopt voor ons de meditatie te houden. Zang door de dames Nelly de Krey en Lena ten Brinke. U kunt zich opgeven voor ons reisje dat we D.V. 24 mei hopen te doen, door Kennemerland, kosten 63, Als u vervoer nodig hebt, dan bellen mevr. C. Bienefek, tel. 3428 pf mevr. E. Vroegindewey, tel. 2566. SCHERPENISSE Vuurwapens Bij een controle heeft de rijkspolitie bij inwoners vuurwapens aangetroffen. J. P. V. had een flobert- geweer met munitie, J. T. enD. G. hadden elk een jachtgeweer met patronen en in Sint Maartensdijk werd bij L. van H. een flobertbuks met munitie aangetroffen. Voor het overtreden van de Vuurwapen- wet kregen zij een procesverbaal voor het illegaal voorhanden hebben van vuur wapens. VERVOLGVERHAAL door Dignate Robbertz G. F. Callenbach B.V. Nijkerk ----- 28 ------------------------------------ Achter de brede paal met de stenen leeuw er op, die een berkentak in zijn klauw hield, was hij een beetje uit dö wind. Zijn mond was droog en hij voelde pijn in zijn borst De leeuwenkop was op gelijke hoogte met zijn hoofd. Een roodborstje tripte bij zijn klomp, keerde het fijne kopje schuin naar boven en keek aandachtig naar hem. In de bruine hagen ritselden merels. Een paar mussen vochten in de paarden- hoop, die midden op de dreef lag en gingen niet verder dan de graskant opzij toen Simen doorstapte. Hij zag dat de bermen verwaarloosd wa ren, de bramen rankten wild tot op de weg en daar tusen hingen de taaie vergeelde strengen van hoppe en winde. De dreef was kaarsrecht tot hij ineens met een scherpe hoek omboog en Simen vlak voor het huis stond. Een grasveld, dat zeker heel de zomer niet gemaaid was, een grindpad en dan een hoge stoep met de zware ijzerbeslagen deur. Voor de ramen stond een gelint (houten hek) met scherpe punten. Simen bekeek de gevel, die oud en grijs was met een steen boven de grote ramen. Aan de andere kant van de deur was zeker den uuze, want er hingen strak ke gordijnen. Achterom, in de vijver, stond een grauw- wit beeld met een bak op het hoofd waar half verdroogde rozenraken uithingen. Een meid stond melkbussen te schuren op een straatje. Haar dikke rode handen bewerkten het gerei met een boender, naast zich had ze een teel water en een bakje fijn zand. Aarzelend bleef Simen staan. Een troep kippen scharrelde rond de mestvaalt en door de open staldeur zag hij de achterlijven van de koeien. Goeie morge.... De jonge boerin stond achter hem, ze lachte vrolijk en zette de emmers melk, die ze droeg, vlak voor zijn voeten. Simen tikte aan z'n pet, de meid hield op met schuren en bekeek hem van onder tot boven. Ik zou den baas graag is spreke, zei hij. Die is in schuure, wees de boerin. Ze zette de handen voor haar mond en riep luid.... Ma....thie....ies.... Een lange man met slungelachtige benen stapte naar buiten en kwam naar hen toe. Onder directie van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders (R.IJ.P.) heeft het Middelburgse aannemingsbedrijf J. D. Janse BV. het westelijk van de jachthaven „Aquadelta", nabij Bruinisse, gelegen speciedepot in ongeveer twee maanden omgetoverd in een aantrekkelijk terrein voor de d^grecreatie. Een geasfalteerde weg geeft toegang tot het terrein met een parkeerplaats voor 100 personenauto's. Verder zijn er een strand en een zwemplas met een grootste diepte van één meter. Twee doorstroomope- ningen met krooshek voorzien deze zwem plas van vers Grevelingenwater. Tegenover de ingang van de binnendijks gelegen camping „Onze Hoeve" heeft de R.IJ.P. een ruime trap over de bestaande zeedijk laten aanbrengen. Surfers kunnen aan de westelijke oever het water op gaan. Op deze plaats kan het bekende probleem van aaiïgespoeld en rottend zeegras spel breker zijn. De beperkte financiële midde len verhinderen voorlopig een afdoende oplossing voor dit probleem. Het door het aarmemingsbedrijf Kroon Zn. B.V. uit Den Bommel te bouwen toiletgebouw met apart invalidentoilet wordt omstreeks half mei a.s. opgeleverd. De goeien ochen.... wel, dat is Simen Joosse, is 't nie? Ja.... zo eêt ik, zei Simen, verwonderd dat de boer hem kende. Juust... en wat ei je vor boodschap? Ik ebbe g'oóre dat ier nog werk was, begon Simen naar woorden zoekend. Ik bin zonder. Juust, zei de boer weer en stak zijn handen diep in de schuine zakken van zijn duffel. Ei je dat op 't durp g'oore? Ja.... van Max Wattèl. Laurien, is de koffie bruun? De boerin ging hun al voor naar binnen en schoof dadelijk een stoel voor Simen bij de tafel Rooke?.... De boer presenteerde si garen uit zijn leren koker en zat genoeglijk dampend Simen op te nemen. Ja.... ja.... lachte hij, die Max dat is een gaeven.... maer de vent eit ook gin anden om een rieve vast te ouwen of een ouweele. Ie scharrelt ier nogal is in 't oekje, je moe rekene voor den veldwachter is 't nogal een ende om te komme kieken en de jachtopziender van den beron ei genogt aan de bosschen. Ze dronken de hete koffie en Simen ver baasde zich over de luid pratende boer, die grappen maakte tegen zijn vrouw en met hem over het hele bedrijf sprak of ze elkaar jaren kenden. Jie bin toch vasten errebeier geweest „Zorg dat je er bij komt" zal menigeen gedacht hebben bij de originele openingsparade van de lenteshow van Modehuis Braber in Dirksland op 3 april j.l. De marine-look, getoond door een groep van zeven mooie dames en één heer, was het stralende begin van een gevarieerde show, waarin een keur van kreaties in alle maten en prijzen aan de aanwezigen voorbijtrok. De dooi bloemsierkunstenaar Dick Grootenboer smaak vol opgefleurde Schakel gonsde van belangstel ling voor deze goedgeorganiseerde en geani meerde modepresentatie. Mode-deskundige de heer De Vries gaf de nodige toelichting bij de in vlot tempo aantredende manne quins, onder wie een aantal goede bekenden. Zo weten we nu van horen en zien hoe goed de aktuele kakikleur gecombineerd kan worden met harde tinten als rood en kobaltblauw. Andere belangrijke kleuren zijn grijs in allerlei combinaties, wit en de zo geheten aardkleuren. De marine-look, geïntroduceerd op de tonen van „In the Navy", liet duidelijk zien dat blauw/wit met een vleugje rood vrijwel elke vrouw goed staat Opvallend in de koUektie van Modehuis Braber was het groot aantal combinaties van blouses en bijbehorende rokken of broekrokken tegen aantrekkelijke prijzen en op vele manieren te variëren met andere kleding stukken. Op die manier hoeft modieus niet duur te zijn. Kermierkend voor het modebeeld is de verwerking van nestels, veters en blinkende drukknopen. Aangeknipte mouwtjes, vleermuismouwen en rokken met ruimte zorgen voor een comfortabele mode met een on gedwongen effekt. Al wat nieuw en modieus is was er, in allerlei merken en maten. Merken als Robert Dumont, Claire Mode en Barucci zijn een garantie voor kwaliteit en verfijnde afwerking. Voor de grotere maten spreken merken als Presence, Inez en Derofa voor zich zelf; mooie af- kledende japonnetjes en pakjes in subtiele kleur- stellingen. Suku-san zorgt voor jeugdige, sportieve en toch sjieke combinaties en voor japormen van prachtige fijne tricot voor alle leeftijden, van een gestreept minijurkje tot aan een echte damesjurk. In de pauze werd bij een drankje commentaar geleverd: veel aantrekkelijks tegen „geweune priezen". Na de pauze waren de zeven schoonheden van Mode huis Braber present in de safari-look in de favoriete kakitinten met modellen van Peggy Lane, Claire Mode en Suku-san. Een hoofdstuk apart vormde de groep Suèdezet, een assortiment japonnen en ensembles van herkenbare kwaliteit en aparte materiaalverwerking. Ideaal in het dragen en altijd als nieuw. Modieuze, draagbare kleding, 70 modellen in totaal met bijpassende accessoires op één avond ten tonele gevoerd, maar onmogelijk op één avond te overzien.... Naar Modehuis B raber dus, om al dat betaalbare moois nog eens rustig te bekijken en zelf te zien hoe goed het staat Voor kapsels en make-up zorgden de dames van Schoonheids- en Kapsalon De Jager te Middelharnis. De bijpassende schoenen in vele kleuren kwamen van de Firma Bolle in Middelharnis. De naam van Dirkslands bekende pianist Rien Gielbert De modellen kregen bloemen en een welverdiend applaus tot slot Voor hen en voor de helpsters achter de schermen is het hard werken op zo'n avond, maar allen hebben veel eer van hun werk. Niet te vergeten mevrouw Braber, die altijd in de weer is om bij de tijd te zijn met Modehuis Braber. GEMEENTE GOEDEREÉDE Er blijken inwoners in onze gemeente te zijn, die nog in het bezit zijn van een gegalvaniseerde vuilnisemmer, zoals die in een ver verleden door de gemeente werden verstrekt. Indien U met zo'n vuilnisemmer op gescheept zit dan kunt U daarvan mede deling doen aan Gemeentewerken (tele foon 01879-1500) waarna deze op korte termijn zal worden opgehaald. HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g Op zaterdag 14 april a.s. wordt er in het verenigingsgebouw deBommelstee" een solistenconcours gehouden. Dit concours wordt gehouden onder de leden van mu ziekvereniging „Vooruit" uit Oude Tonge en Muziekvereniging „E.M.M." uit Den Bommel. De aanvang is 18.00 uur. THOLEN De Coöp. Ned. Lampionkwekersvereni- ging CNV uit Ottersum in N. Limburg komt niet naar Tholen om in de Slabbe- koompolder een fabriek te plaatsen voor het maken van meststoffen voor de cham pignonkwekerij. Het CNV is al vanaf 1979 bezig om op Tholen een bedrijf op te zetten. Er werd 15 HA grond aangekocht en voor vele duizenden guldens besteed aan grondonderzoek. Omdat de procedures te lang duren om vergunning te krijgen en de grote tegen stand van omwonenden heeft CNV er van af gezien om naar Tholen te komen. De CNV is een bedrijf waar 800 kwekers bij zijn aangesloten en heeft nu haar produktie in Ottersum opgevoerd, dat er meer geproduceerd kan worden. De gemeente Tholen was er wel voor te vinden het bedrijfin Tholen te krijgen, wat dan aan enkele honderden werknemers een baan zou opleveren. SINT ANNALAND Binnen twee weken nieuwe brand weerauto Binnen twee weken zal de vrijwillige brandweer uit Sint Annaland de beschikking krijgen over een nieuwe brandweerauto, daar de oude aan ver vanging toe was. Dit bleek op de terug weg van Oud Vossemeer naar Sint Anna land, toen de oude brandweerauto het door een motordefect het liet afweten. De 8e Jeugdverkeerskwis van V.V.N., afdeling Oostflakkee zal gehouden wor den op donderdag 12 april a.s. in vereni gingsgebouw „'t Centrum", Van Weel straat 10 te Ooltgensplaat Aanvang: 19.00 uur Zaal open: 18.30 uur. Op deze avond zullen een aantal zojuist geslaagde leerlingen van de Jeugdver- keersproef, van 6 scholen uit Oostflakkee, deelnemen aan een Verkeerskwis die is samengesteld door enkele leerkrachten van deze scholen. Als kwismaster zal fungeren de heer J. Verduin, hoofd „de Bron" uit Oude Tonge. Het team van de winnende school mag na afloop de wisselbeker in ontvangst nemen. De prijzen zullen worden uitgereikt door adjudant R. Osinga van de rijkspolitie Oostflakkee. De leerkrachten, de kinderen en het bestuur hopen dat u aan deze uitnodiging gehoor zult geven!!! Voor u als ouder is deze kwis ook bijzonder leerzaam!!! bie Krien Wisse? vroeg hij eindelijk. Vuuf en twintig jaer, antwoordde Si men, en noe kan 't nie meer. Juust...jaja.... die Wisse is't er één van den ouwen stempel en Jannetje, z'n vrou we, meen ik.... Hij maakte een gebaar van geld verschuiven, ik kenne ze, ons komme van 't zelde durp. Ja.... Joosse en noe kan jie bie mien kanten uutbrande en 't blom-of opkelve. Je kan sebiet beginne as je wil. Je bluuft dan mee de middag ier eten, 't is te verre om ner uus, dat spreekt besloot de boer. Simen zocht in de schuur het gereed schap en ging de dreef weer op om de hagen te snoeien. De bramen prikten gevoelig in zijn handen, maar daar lette hij niet op. Het was vreemd, hier op het afgelegen hof. De boel zag er verwaar loosd uit vond hij. Overal lagen hopen verdord gras en afgebroken takken. Tevreden overzag hij zijn werk, toen de meid voor het eten kwam roepen. Hier en daar nog wat kleine takjes wegknippen, die sprongen te ver naar voren en dan kon het bekeken worden. Een troep vries- ganzen vloog gakkend over en nam de richting naar zee. Hij bleef ze nakijken tot ze als een smalle streep boven den Blan- kert nog zichtbaar waren. Het leek wel of hij hier op het Olmenhof was. Je zag de Blankert van de andere kant maar het was even bekend en goed. Aan tafel zat hij naast de boerin. Ze schepte een stuk vlees in zijn bord en drong er telkens op aan dat hij meer zou eten. Simen dacht aan zijn roggebloem- pap, maar hij zeide niets en hapte de aard appels naar biimen. Bin jie toch altied goed gezond? vroeg ze ineens en keek hem onderzoekend aan. Dat schikt vrouwe.... Na het eten stond hij onwennig bij de knecht. Toen de pendule in de kamer één uur sloeg, haastte hij zich naar de haag en ging uit het zicht van de ramen op een hoge graspol zitten. Het wrong en knaagde in zijn lijf Op zijn knieën zittend begon hij de dorens te kappen. Een paar weken voor Kerstmis werd het varken geslacht. Simen was zonder werk en hielp erbij. Het beest had het best gedaan, telkens als ze een stuk op de bascule legden, sloeg de zwaar door. Nou, zei de slager nadat hij de laatste ham opzij had gelegd, en oe dienkje d'r over, ik ebbe je goed geld gebooie. Verkoope....? Simen keek naar Jikkemien, die nauw merkbaar knikte. Ze had uitgerekend dat met de helft van het varken te verkopen, ze geld genoeg zou hebben om de nodigste dingen te betalen tot het voorjaar kwam. Maar Simen had bezwaren gehad. Het was nog nooit gebeurd zolang ze getrouwd waren, dat het varken niet helemaal in de stander (vieeskmp) ging. Kommende zeumer is 't er gin kirpje (karbonade) mccr in dc pot cn ielk reepje spek moe je koope. Dan kun we weer zie, meende Jikke mien, dat is nog lank. De slager ging verder met zijn werk en Simen kwam er nog maar niet toe om antwoord te geven. Je kan de reuzel al ouwe en wostzóveê as je ebbe wil, Joosse. -^ We doen 't maer, besliste Jikkemien eindelijk, misschien kun we van 't voorjaer wel een achter-amme koope as dat noódig is. Dat kan altied, je zei 't maer. Simen hielp zuchtend de stukken spek, een voor- en een achterham op de kruiwagen leggen. De guldens, die de slager hem dadelijk uitbetaalde, bracht hij in den uuze en telde ze uit op de tafel. Noe is de stander amper alf vol, Jikke mien, we gaen achteruut (wordt vervolgd) ^.)^.^.^.lf.l^l^l^'^^■>^>^^■'^|^>^'^^^'^^^'^'^>^'^'^■'^^■'^'^ C>*.^^t^V.^^<.^(^^t^)«^^t,^V.^K^X^<.^^t.^<^^V^V^V.^^^^M^)<^^t.^^t4 ♦♦♦^♦^^♦♦♦♦♦♦♦♦♦^♦♦♦♦♦♦♦^♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦^♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦^♦♦♦***»J»»4f4^JH^»^**»^^^^»^^^^^^^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5