DEN HERTOG Delicatessen Vanaf vrijdag 13 april NU super stuntaanbieding Ik ben het U wordt verwelkomt met een kopje koffie en boterkoek Economisch herstel in zicht Groennieuws voor Heer Aelbrecht van Voorne komt op bezoek Westdijk 31, Middelharnis Na enig zoeken hebben we het juiste assortiment bepaald. Een kleine verbouwing is noodzakelijk. Daarom zijn we woensdag 11 april en donderdag 12 april gesloten presenteren wij U een geweldig assortiment: Honing Cadeau artikelen Koffie IJs en pudding Thee Gebak Bonbons Boterkoek Let op onze advertentie van vrijdag 13 april UITNODIGING Beroep uitgebracht met de nieuwe PRAKTICA M.T.L. 5 1 CAMERA M.T.L. 5 375,- 1 ONICACOMBITAS 135- 1 brede DRAAGRIEM 19,50 1 FILM naar keuze8,50 Totaal5 3 0,4ü NU AFHAALPRIJS 249,"" Heren 1 Intermezzo blijft in promotieklasse Emmabloem bloeit ook voor de Derde Wereld Grijsoordse Schetsen: Ver. ,,De Christenvrouw" tuin- en plantenliefhebbers Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 10 APRIL 1984 Op vrijdag 13 april a.s. geeft de Brass band „Concordia" haar jaarlijkse muziek uitvoering met een gevarieerd muzikaal programma en tevens een Grote BINGO ten bate van het „instrumenten en uni formen ondersteuningsfonds" in het ver enigingsgebouw aan de Stationsweg 1 te Ouddorp. Er is een groot aantal van fraaie prijzen beschikbaar waaronder een kolossaal le vensmiddelenpakket ter waarde van 150,-. Kaarten voor deze hoofdprijs en tevens toegangsbewijs a 2,50 zijn verkrijgbaar bij alle leden van de Brassband en aan de zaal. Komt u allen en geef blijk van uw belangstelling voor de muziekvereniging. De zaal is open om 19.00 uur; aanvang 20.00 uur. Hoogachtend, het bestuur DIRKSLAND Ver. „De Christenvrouw" vergadert D.V. 11 april in „Onder de Wiek". Mevr. Timmers uit Melissant is spreekster voor deze avond, en laat ons dia's zien, met als onderwerp „Paasfeest in India". De avond begint om 1945 uur. Alle leden en ook gasten zijn hartelijk welkom. Graag opgeven voor het reisje op 22 mei a.s. De kosten zijn 65,-. THOLEN Herbestrating Kruittoren De re constructie van de Kruittorenstraat en omgeving is door Aann. Bedrijf Gebr. Moerland uit Sint Annaland aangenomen voor de som van 115.000,excl. B.T.W. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling SINT ANNALAND/GOEDEREEDE In de vacature van drs. M. D. Geuze, die naar Noorden (Zuid-Holland) vertrok, is door de Kerkeraad van de Hervormde Gemeente van Sint Annaland een beroep uitgebracht op ds. P. H. van Trigt, Ne derlands Hervormd Predikant in Aalst (Gelderiand). Ds. P. H. van Trigt, die op 1 oktober 1951 geboren werd dient sinds 26 december 1979 de Hervormde Ge meente van Aalst in de Classis Tiel, Ring Bommel. Hij ontving inmiddels ook een beroep in de komende vacature te Goede- reede. ^"\i Technische gegevens #1 M.T.L. 5 t met 1.8/50 mm optiek Camera van 375,Nu afhaalprijs 109, en op op Tevens stuntaanbieding PRAKTICA ZOOMLENS 4,5/80/200 met macro van/499,- OOÜ NU afhaalprijs f fcfc3,~ Stuntaanbieding no. 3 De economische opleving die in 1983 begon, kan zich in 1984 voortzetten. Het verslag van de Europese Commissie over de economische situatie in de Europese Gemeenschap rechtvaardigt een zekere mate van optimisme. Er blijft echtereen donkere wolk: de werkgelegenheid. Met cijfers in de hand toont de Com missie aan dat de voor 1983 aangekon digde opleving ook werkelijk plaats vond. Het bruto binnenlands produkt steeg met gemiddeld 0,8% in de Gemeenschap, de inflatie nam af tot gemiddeld 6,2%, de betalingsbalans vertoonde een groter even wicht en het bedrijfsleven begint weer vertrouwen te krijgen in de toekomst. De economische groei zal in 1984 voor namelijk gestoeld zijn op een toename van de investeringen. Na stagnatie en dalingen in 1981,1982en 1983 wordtervoor 1984 een groei van 2% verwacht. In de laatste zes maanden van 1984 kunnen België, de Bondsrepubliek Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk een groeipercentage noteren van 3,5 a 7%. Ook zou de parti culiere consumptie licht omhoog kunnen gaan. Tenslotte zou de groei van de wereld handel een gunstige invloed hebben op de handelsbalans van de Gemeenschap. SINT ANNALAND Uienveiling van donderdag 5 april 1984 Uien, maat veertig opwaarts, Klasse twee N.L. 1,06. Uienprijs per kilogram. Aanvoer: vier en twintig ton. STAVENISSE Kerknieuws Ds. W. Kamp uit Graftiorst heeft bedankt voor het beroep naar de Oud Geref. Gem. in Nederland te Stavenisse. THOLEN Meer dan goud Het echtpaar A. Prince-C. Jansen hoopt dinsdag 10 april zijn 60-jarige echtvereniging te vieren met een receptie in de Wingerd. -MIDDELHARNIS - Wat niemand een paar maanden geleden voor mogelijk hield, is toch gebeurd. In zes wedstrijden werden 13 punten binnengehaald en heren 1 van Intermezzo heeft zich gehandhaaft in de promotieklasse. Afgelopen zaterdag was de „alles of niets" wedstrijd (het was de laatste com- petitiedag) thuis tegen Rivo. Net als Inter mezzo, tot voor zaterdag, degradatiekan didaat. Het publiek dat massaal was op gekomen, kreeg een prima wedstrijd voor geschoteld. Intermezzo zorgde dankzij een enorme inzet voor een spannende -, maar vooral een goede voUeybalpot. In de laatste set werd zelfs een 10-2 achter stand omgebogen tot een 15-12 overwin ning. Rivo kon het, ook nit met intimida tie, niet bolwerken tegen Intermezzo en verloor met 3-1Door dit resultaat degra deren zij naar de Ie klasse. Het seizoen, bij Intermezzo's eerste he renteam gekenmerkt door een start met een gewijzigd team en het uitvallen van Jaap Driesse door een blessure, eindigde toch nog goed. De trainingen van de laatste drie maanden hebben hiertoe zeker een positieve bijdrage geleverd. Er werden ook nog kampioenen gehul digd bij Intermezzo. Dames 1Jongens A en Jongens D werden kampioen. Tegen over drie kampioenen stonden drie de gradanten: Heren 2, Heren 3 en Heren 4. Uitslagen: Heren 2 - v. Winden/B. 22-2 Heren 3 - Kangoeroes0-3 Heren 4 - Mevo 20-3 Heren 5 - Kangoeroes 20-3 Heren 6 - Kangoeroes 31-3 Dames 1 - Kangoeroes3-0 Dames 2 - v. Winden/B. 22-2 Dames 3 - VC Goeree 32-2 Dames 4 - Kangoeroes 52-2 Meisjes Al - Kangoeroes.3-0 Meisjes A2 - Vovero.1-3 Jongens B - Kangoeroes B0-3 Jongens C - Spivo B2-2 Meisjes Cl - Kangoeroes3-1 Meisjes C2 - Kangoeroes 20-3 Jongens Dl - DDL2-1 Jongens D2 - DDL 21-2 Op het front van de werkgelegenheid is echter minder goed nieuws te melden. Het aantal werklozen vertoonde in de laatste zeven maanden van 1983 weinig verande ring. Verwacht wordt echter dat de werk loosheid in 1984 weer zal stijgen. Het gemeenschapsgemiddelde zou rond de 11% komen te liggen (in 1983 was dit 10,6%). In de Bondsrepubliek Duitsland en het Verenigd Koninkrijk verwacht men echter een verbetering in deze situatie. Andere factoren die gevaar kunnen op leveren voor economisch herstel zijn het gebrek aan stabiliteit in de wereld en met name de schulden van de ontwikkelings landen en de ontwikkeling van de dollar koers. Positief noemt de Commissie het feit dat er meer samenhang is gekomen in het economisch beleid van de Lid-Staten. In 1984 zal het verschil in inflatiepercen tages tussen de landen die deel uitmaken van het Europees Monetair Stelsel (EMS) nog kleiner worden. De beste notering (3,1%) staat op naam van Nederland, de laagste (10,6%) op naam van Italië. Op merkelijk is dat de Commissie de uiteen lopende economische resultaten van de Lid-Staten als een positief punt be schouwd. Landen zoals het Verenigde Koninkrijk en de Bondsrepubliek Duits land die als eerste het herstelproces in luidden, trekken de andere Lid-Staten in hun vaart namelijk mee. Ouderen weten het nog heel goed: Emma bloem-kollekte is voor de tuberculosebe strijding. Jongeren weten nauwelijks waar de naam vandaan komt. Ze weten niet dat Koningin Emma, de moeder van Ko ningin Wilhelmina, beschermvrouwe was van de tbc-bestrijding. Dat is dan ook al lang geleden: op 20 maart jl. werd in Den Haag herdacht, dat Koningin Emma 50 jaar geleden stierf. Niet zo heel lang geleden was tuber culose een gevreesde ziekte, waaraan in ons land jaarlijks enkele duizenden men sen stierven. Na de oorlog kwamen er goede medi cijnen beschikbaar en toen was de ziekte snel overwonnen. Toch vinden er nog elk jaar op verschillende plaatsen in ons land zogenaamde „tbc-explosies" plaats. Tu berculose is namelijk een besmettelijke ziekte, die in korte tijd heel wat mensen kan besmetten. Waakzaamheid blijft dus geboden. Derde Wereld Van oudsher was de opbrengst van de Emmabloem-kollekte bestemd voor de tuberculosebestrijding in ons eigen land. Omdat de plaatselijke bestrijding veelal werd uitgevoerd door de kruisverenigin gen, organiseerden zij de plaatselijke kol lekte. In veel plaatsen is dat nóg zo. In veel andere plaatsen ontvangen de mensen een (accept)girokaart in de bus. Daarmee kunnen zij dan hun gift overmaken, maar het kan natuurlijk ook via de eigen post- of bankrekening. Sinds enkele jaren wordt een groot deel van de opbrengst van de Emmabloem- kollekte besteed aan tbc-bestrijdingspro- jecten in de Derde Wereld. Zo zijn er projecten in Tanzanië, Indonesië en op de Antillen die steun van de Emmabloem krijgen. In Derde Wereld-landen is tbc namelijk nog steeds een volksgesel. Jaarlijks ster ven miljoenen mensen aan deze ziekte. Het gruwelijke daarbij is, dat zij volstrekt onnodig sterven. Want er zijn uitstekende medicijnen, waarmee een patiënt spoedig kan genezen. Alleen: het geld voor die medicijnen ont breekt. De Emmabloem-kollekte kan de tuber culose niet wereldwijd bestrijden. Daar is de opbrengst niet groot genoeg voor. Maar zij wil in elk geval hulp bieden op een aantal plaatsen. Dat kan alleen als meehelpt Wanneer u de kollektebus wordt voor gehouden, of u ontvangt een girokaart in de post, wees dan royaal. De tijden zijn moeilijk, maar er zijn op de wereld vele miljoenen mensen die het heel wat moeilijker hebben dan wij. Uw gift helpt voorkomen, dat mensen onnodig sterven. Cftifti^£ftif»^JftiftCft^Cftif»if» (Joh. 18 1-9) Hij nam de beker uit Gods hand, Hij buigt voor Vaders wil Nu legt de angst zich neer, nu wordt Zijn denken stil. Hij streed daar in Gethsémané de allerzwaarste strijd, Hij weet, nu is Zijn uur nabij, en Hij is gans bereid. Zie Hem in een verheven rust kalm naar Zijn jong'ren gaan. Hij wekt ze uit hun slaap, staat op en laat ons gaan. Stil gaan ze door de donkerheid. Hij houdt Zijn hoofd gericht daar, aan de ingang van de hof schijnt door de bomen licht. Een grillig schijnsel in de donk're hof V dat ze van ver aanschouwen Daar blinken zwaarden in het licht van rokende flambouwen soldaten stormen aan in blinde overmoed Hij maakt zich van Zijn jong'ren los en gaat hen tegemoet. Hij beeft niet voor het woest geweld, treedt rustig naderbij Ik ben het die gij zoekt, laat nu de jong'ren vrij. Ik ben het zegt Hij keer op keer. Hij geeft zich in hun macht. De jong'ren vluchten weg in 't donker van de nacht. Ik ben het klinkt het in de wereldnacht, het klinkt de eeuwen door. Ik kocht de Mijnen vrij, Ik ga ze reddend voor. Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven. O Heiland dank, heb eeuwig dank voor 't heil dat Gij wilt geven. LANERTA De Kon. Maatschappij Tuinbouw- en Plantkunde (KMTP) organiseert, evenals vorigjaar, op veler verzoek op 14 april a.s. van 10 tot 12 uur voormiddags een Groen ruilbeurs aan de PhilipshooQesweg 63 in Dirksland. Leden, zowel als niet-leden, zijn van harte welkom, om hun kamerplanten, tuinplanten, stekken, zaden etc te komen ruilen; het is niet de bedoeling dat er gekocht of verkocht wordt. Wel wordt er informatie gegeven over de genoemde KMTP-afdeling en haar aktiviteiten en kan men er gezellig een kopje koffie drin ken. Ruime parkeergelegenheid is er aan wezig en bij slecht weer wordt het ruil- gebeuren in een overdekte ruimte gehou den. Komt u dus eens een kijkje nemen op deze morgen, want „natuurlijk doen, maakt het fleurig en groen" kan voor iedereen een plezierige morgen worden. Voor uw agenda: zaterdag 14 april a.s.; 10.00-12.00 uur, PhiHpshooQesweg63 te Dirksland. Het is een dierbaar plekje grond, waar eens mijn wieg op stond. Dat merken we aan de vele vragen en reakties uit het gehele land van Groningen tot Maastricht. Want we gaan feest vieren. De Hoge Heerlijkheid Grijsoorde bestaat 700 jaar. Zij grenst in het Noord Westen aan Sommelsdijk en Middelharnis, ten oosten aan Sint Adolfsland en in het zuiden aan de Grevelingen en Volkerak. Van 22 juni tot 7 juli een reeks van festiviteiten. Heer Aelbrecht van Voorne en zijn gemalin zullen ons bezoeken. Die eerste vrijdagavond is vooral bestemd voorde vele oud-inwoners die hier zijn geboren, hun jeugdjaren hier door brachten en nu, verspreid over heel Nederland, met verlangen uitzien naar deze dag. Ze komen thuis. Hun gedachten gaan uit naar vroeger; het lieve ouderhuis. Hoe ze als gezin, metvader en moeder sober en eenvoudig levend, eensgezind de vele moeilijkheden en zorgen te boven kwamen. Ondanks stormvloeden en rampen bestaan nog de Oude en Nieuwe Tonge. Dat willen we dankbaar gedenken en op gepaste wijze 16 dagen vieren. Het is en was hier altijd een rustig en vreedzaam wonen. Zelfs onder Napoleon toen een Franse generaal op Terlon woonde werd geen wanklank gehoord. En de dominee die we toen hadden J. J. Ie Roy was een zeer verstandig mens. Als alle dominees dezelfde gave hadden bezeten waren er nu geen twaalf verschillende Prot. Kerken. De oproep samen op weg van de dag van vandaag was dan niet nodig geweest. Op zijn graf onder ons tot op deze dag; herdenken we hem met eerbied. Niet denkend aan eigen eer en naam; volbracht hij het woord van zijn Zender: Het zal zijn: één kudde en één Herder. We zullen trachten de ge schiedenis van de vervlogen eeuwen te doen herleven vanaf 1284. Daarom alle oude en Nieuwe Tongse; want die horen er ook bij; in- en oud-inwoners van de Grijsoorde een hartelijk welkom op ons gezellig en eensgezind feest van 22 juni tot 7 juli; tot ziens Het lekkerste winkeltje van d'n diek I P^ak;^:^ Cameratype Eenogige spiegelreflexcamera. Negatiefformaat 34 X 36 mm. Standaardobjectief Pentacon 1.8/50 MC, 6-delig. Instelbaar tot 33 cm., voorzien van multicoating. Objectiefvatting M 42 X 1Pralttica draad. Belichtingsregeling Bereili belichtingsmeter Spiegel Lichtmeting d.m.v. CDS-cel, door 12 t/m 33 DIN, 12-1600 ASA Quick return spiegel. het objecüef. Integrale meting met Sluiter Filminleg lichte voorkeur voor het centrum Metalen spleetsluiter, vertikaal Pentacon „quick loading" I?," '"',-'""8'^' aflopend, 1 t/m 1/1000 sek.+B. systeem. 4U/o rest). Flitssynchronisatie Beeldteller v^rt"pX 625 of uiv 1 nt 1/125 sekonde voor elektronen- Automatisch tot 36 opnamen, flitsers; 1/30 voor flitslampjes. springt op nul bij openen achter- Filtermaat ir wand D49 inschroef. Zelfontspanner wana. Looptijd 8 a 10 sekonden. Filmtransport Afmetingen 2oeker D.m.v. sneltransporthendel 142 X 96 X 88,5 mm. Vaste prismazoeker, matglas met waardoor tevens de sluiter wordt Gewicht microprismaring én instelwig, gespannen. 770 gram. aanduiding voor over- en onder belichting. Indicatie of flim is getransporteerd. Weststraat 35 - Molenweg 4 - Tel. 01878-1612-2120 - OUDDORP (Z.H.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2