EIIAIIDEII-rUEUWS Dhr. Bakker gaf informatie... Overdenking De gym in aktie „Wonen kopen of huren....!?" uit de Heilige Schrift Zoon burg. Smith wordt predikant in Friesland Informatiebijeenkomst MEDISCHE DIENSTEN 3 e Blad VRUDAG 30 MAART 1984 No. 5283 Ingezonden: Hoewel er natuurlijk in de samenleving altijd dingen gebeuren die je niet aanstaan, of waar je misschien zelfs faliekant tegen bent, heb ik tot op heden nog nooit eerder de behoefte gevoeld mijn zienswijze via een ingezonden brief in een krant te spuien. De reden, waarom ik, hopelijk maar voor één keer, nu toch aan een dergelijke ge- dachtenventilatie ben begonnen, is heel kort samen te vatten: een jachthaven in Stad. Ofschoon reeds velen voor mij zich druk met dit gewraakte onderwerp hebben be zig gehouden en tijdens hoorzittingen of commissievergadering duidelijk hebben aangegeven welke bezwaren er tegen rea- Usatie zijn van een relatief grote jacht haven in Stad, achtte ik het tot dinsdag j.l. niet nodig om nu ook eens zo nodig de barricaden te beklimmen. Naar mijn idee waren er al genoeg steekhoudende argu menten aangevoerd om de gemeenteraad tot de enige juiste beslissing te doen be sluiten: geen wijziging van bestemmings plan. Toen ik echter afgelopen dinsdag de kolomruimte zag in het Eilanden Nieuws waarin dhr. Baficer zijn informatie kwijt kon, uiteraard op grond van democratie volledig terecht, kon ik echter de drang niet weerstaan hierop een reactie te geven. Getalscriteria, infrastruktuur, exploita bel of niet...., over deze onderwerpen zijn de laatste tijd al zoveel zinnige dingen gezegd dat ik, hoe belangrijk ook, hier niet op in wil gaan. Dat dhr. Bakker probeert medestanders te vinden voor zijn plan is zijn goed recht; om echter te stellen dat slechts een klein gedeelte van de inwoners zijn plan niet kan waarderen gaat mij te ver. De grote belangstelling tijdens de hoor zittingen en het grote aantal bezwaar schriften geeft toch wel te denken. Het viel mij trouwens op dat tijdens de hoorzitting in januari dhr. Bakker tijdens de pauze door hier en daar een praatje te maken probeerde de publieke opinie gunstig te stemmen. Zijn goed recht, maar waarom was dhr. B aldcer zo snel weg bij het tafeltje waar ik zat en waar hij vertelde hoe enorm gezeUig de mensen in Numansdorp de jachthaven wel vonden. Liep dhr. Bakker misschien weg omdat ik hem terloops vertelde dat ik een oud-Numansdorper ben....? Als dhr. Bakker goed geluisterd heeft op 19 maart j.l. tijdens de toelichting op de bezwaarschriften, had hij wellicht zich ook anders uitgelaten over de zondags rust. Het gaat namelijk niet alleen over de zondagsrust, maar ook over de zondags heiliging. Kerkelijk of niet-kerkelijk, en beide groeperingen zijn uiteraard ook in Stad vertegenwoordigd, hebben hun me ning te kennen gegeven over het gewenste gebruik van de zondag. Kan dan een Gereformeerd kerklid alleen nog maar spreken over zondagsrust en is hij dan het woord zondagsheiliging al vergeten? Dhr. Bakker stelt een mooi vooruitzicht voor de werkgelegenheid. In 1 of 2 jaar ca, 10 arbeidsplaatsen erbij. Is dhr. Bakker bezig met onderhandelingen met Wilton- Feynoord? Een klein filiaaltje maar.... Maar is dhr. Bakker een uitspraak op de commissievergadering vergeten die ging over een mogelijke werkloosheid van een veelvoud van 10 als zijn plan gerealiseerd zou worden? Een woord van lof mag ook: proficiat, mijnheer Bakker, dat u in de gelegenheid was een stuk gors te kopen, hetgeen vol gens onze burgemeester voor onze ge meente nooit mogelijk geweest is. Zou dat er niet op kunnen wijzen dat u moet proberen burgemeester te worden in een levendig scheepvaartdorp, waar u met uw gezin, een van harte gegund, normaal gezinsleven kan krijgen? Het geplaatste artikel van dhr. Bakker had ik al letterlijk gehoord tijdens de commissievergadering, vandaar dat ik had verwacht van iemand met een zakelijk instinct, dat bij een publicatie als deze toch minstens een paar puntjes bijgesteld hadden moeten worden. Tenslotte, raadsleden, al ben ik maar een importer, die echter wel probeert tijdig zijn belastingen aan de gemeente Middel- hamis te voldoen, maar bovendien een sterke affiniteit bezit ten opzichte van ons vriendelijk dorp, ik hoop dat u mij en gelukkig velen met mij serieus neemt als ik een klemmend beroep op u doe: denk aan onze DORPSBELANGEN! J. BOENDER Molendijk 32d 3243 AM Stad aan 't Haringvliet HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g OOLTGENSPLAAT De gymnastiekvereniging „Door Oefe ning Sterk" gaat een olieboUenaktie hou den op woensdag 4 april a.s. Inwoners helpt u onze aktie te doen slagen. De leden komen bij u aan de deur vanaf's morgens 10 uur. THOLEN Fusie Rabobanken De Rabobank Tholen en de Rabobank Sint Maartens dijk willen gaan samenwerken. De heer J. L. van Gorsel uit Oud Vossemeer wordt dan voorzitter van deze stichting. Het hoofdkantoor komt in Sint Maartensdijk waar de heer J. de Waard directeur is. Over deze fusie moet nog door de leden uit Tholen worden gestemd en op 9 april valt dan de beslissing. De jongste zoon uit het burgemeesters gezin Smith, de heer Gert Smith, theolo gisch kandidaat, thans wonende in Woer den zal binnenkort de vakante predikants- plaats gaan vervullen in het Friese Rin- sumageest-Sybrandahuis. Deze derde klasse predikantsplaats omvat twee dor pen in de Classis Dokkum en in de Ring Akkerwoude. Beide dorpen hebben sa men 303 Hervormde leden. Gert Smith is de jongste zoon van burgemeester H. J. Smith, die van 1963 tot 1966 burge meester van het toen nog zelfstandige dorp Sint Annaland-, en van 1966 -1972 burg. van Goedereede was waarna hij naar Nunspeet vertrok. Zoon Gert stu deerde theologie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht en ontving, toen hij beroepbaar was een beroep naar voornoemde dorpen. Hij wordt opvolger van ds. K. R. Cuperus, die naar Oldemarkt vertrok. (Classis Kampen, ring Vollenhove), waar hij pre dikant is van de Hervormde combinatie gemeente Oldemarkt-Paasoo met 1719 Hervormden. Een bijzonder aktueel onderwerp, dat tijdens de in het Centrum „De Hoek steen" te Middelharnis gehouden voor lichtingsavond zeer uitvoerig werd toe- geUcht door vertegenwoordigers van Ge meente Middelharnis, Woningbouwver enigingen, Rabobank Nederland, Rabo bank Middelharnis, het notariaat, bouw wereld en makelaardij. Wethouder J. Th. M. Jacobs gaf als eerste inleider een volledig inzicht in de meest recente uitbreidingsplannen in Groot Middelharnis; uit dit betoog blijkt duidelijk dat de Gemeente Middelharnis zich ook tegenover de burger met bouw plannen soepel wil opstellen en steeds bereid is alle mogelijke medewerking te geven. Ing. H. Stuurman sprak namens de Wo ningbouwverenigingen Middelharnis en Sommelsdijk en gaf onder meer een inte ressante uiteenzetting over het ontstaan en doelstelling. De heer C. Aalbers van Rabobank Nederland belichtte een aantal belangrijkste hypotheekvormen, terwijl ing. A. Gestel, namens de plaatselijke architecten, sprak over diverse moderne bouwmethodieken, energiebesparing e.d. Het initiatief voor deze voorlichtings bijeenkomst werd genomen door de Rabo bank Middelharnis. Het kan in feite als uniek worden beschouwd dat voor een dergelijke avond zoveel deskundigen, als inleiders c.q. pannelleden, enthousiast be reid waren hun medewerking te verlenen. Geconcludeerd werd dat de vraagstel ling „kopen of huren" niet zonder meer kan worden beantwoord. Dit blijft duide lijk een kwestie van maatwerk", zo nauwkeurig mogelijk afgestemd op ieders persoonlijke omstandigheden en instel ling. Waarbij echter een zorgvuldig ad vies, „goede raad" van groot belang blijft. Op deze avond waren 75 belangstellen den aanwezig. Kruisevangelie voor schuldanaren „En Jezus zeide tot hem: Voor waar zeg Ik u, Heden zult gij met Mij in het Paradijs zijn". (Lukas 2343) (I) De zeven kruiswoorden van de Heere Jezus Christus, zijn kostbare parels. Zijn verwoorden wat de Heiland de laatste uren van Zijn leven op aarde nog bezig hield. Zij bevestigen dat Hij de Zijnen tot het einde toe heeft liefgehad. Het tweede l^uiswoord is al zeer bekend. Catechisanten weten te vertellen dat het gaat over de bekering van de moordenaar. Deze bekering heeft alle eeuwen door de aandacht getrokken. Datje na zó'n leven „zomaar" Gods koninkrijk mag binnengaan. Het gevaar is aanwezig dat hij teveel aandacht krijgt. Meer dan de gekruisigde Heiland! Ach ja, wij mensen roepen eer der: „Wat een voorrecht!" Dan, „wat een Zaligmaker!" En toch, om Hem gaat het. Want enkel door Hem en door Zijn woord en werk is er redding voor u en mij. De Heiland bevindt Zich thans op Golgo tha. Daar staan nu drie kruisen loodrecht overeind, met daaraan twee moordenaars en Jezus in het midden. Wat 'n gezelschap! Hoe is Hij daar toch terecht gekomen? DAar is een drievoudig antwoord op te geven. In de eerste plaats omdat God het wilde. Petrus, vervuld door de Heilige Geest zegt later dat Hij door de bepaalde raad en voorkennis Gods is overgeleverd. Omdat Hij Zich in de vrederaad Borg gesteld heeft, wordt Hij nu in de tijd aangesproken om de schuld van Zijn kerk te boeten. De Bijbel leert dit duidelijk. Maar het wordt vandaag van alle kanten ontkend. God wou dit niet, zegt men. Maar het is Hem uit de hand gelopen! Als dit waar zou zijn, is het te vrezen dat Hem nog veel meer dingen uit de hand zullen lopen. Dan Ugt de zaligheid van Gods Kerk allesbehalve vast in Gods vader hand. Wat een troosteloze leer! Het tweede antwoord is: Omdat mensen het wilden. Zijn vijanden eisten Zijndood. „Door de handen der onrechtvaardige mensen is Hij aan het kruis gehecht en gedood". Wie gaat hier vrijuit? Joden en heidenen, m.a.w. u en ik staan schuldig aan deze afschuwelijke daad. Hoe is Hij op deze plaats en in dit gezel schap terecht gekomen? Hij hangt daar in onze plaats en in ons gezelschap. Hij is met de misdadigers gerekend. En we kij ken tever, zo dikwijls we naar onze buur man kijken. Hij ontvangt de straf, die u en ik verdiend hebben. Zijn dood is een zoendood. De Heiland is Zich bewust dat Hij daar hangt als het Lam Gods. Stil en stom onder de handen van zijn scheerders. Geen klacht en geen aanklacht komt er over zijn lippen. Wel heeft Hij een open oor en hart voor zijn naaste. Voor zijn mede-gekruisigden. Wie zijn dat? Lotgenoten? Pas op, we mogen hen niet over één kam scheren. Ze blijken straks alle drie verschillend. De Heere Jezus is uniek. Zoals Hij lijdt, lijdt er geen tweede op aarde. Zijn sterven is plaatsvervangend en schuldverzoenend. Beide anderen zijn moordenaars. Huive ringwekkend, dat wij en onze kinderen daartoe kunnen vervallen. Een medemens in koelenbloede neersteken, het is van daag aan de orde van de dag. Wellicht waren het poUtieke moorde naars. Mensen die de romeinse bezetters haatten en in hun idealisme het geweld niet schuwden. Ze werden gegrepen en tot de kruisdood veroordeeld. Na een vreselijke dood, moeten ze straks voor Gods rechterstoel verschijnen. Wat een reden om alsnog tot inkeer te komen. Vergeet het maar. Een mens gaat van zichzelf door tot het bittere einde. De ene moordenaar lastert de Heere Jezus: „Indien Gij de Christus zijt, verlos Uzelf en ons". Daar gaat de Heiland niet op in. Hij krijgt geen antwoord. Niet omdat hij een moordenaar en boos doener is. Maar omdat hij de taal van het ongeloof spreekt Met de grote massa is hij een voorstander van zelfverlossing. Hij verwerpt Hem als Messias. Hij wil geen Verlosser, Die voor hem moet sterven. U wel? Wat is een mens hard en verhard en verblind. Deze man is ooggetuige van het verzoenend sterven van Christus. Maar hij heft er geen oog, geen belangstelling voor. Hij leefde zonder Christus. Nu sterft hij tegelijk met Christus en naast Christus. En toch zonder Christus en daarom blijft hij voor eeuwig buiten Christus. Een ver loren mens! De andere moordenaar is geen draad beter. Verkeert in precies dezelfde om standigheden. En toch, als hij z'n mond opendoet is er groot verschil. Hij bestraft ijn metgezel! Daarbij veroordeelt hij zich zelf En erkent de onschuld van Jezus. En hij vraagt Hem om genade. Dat is inderdaad een heel ander geluid. Vanwaar dit verschil? U begrijpt hoop ik, dat dit verschil niet uit de mens te ver klaren is. Het is enkel vanuit de Heere Jezus Christus, te verklaren. Hier blijkt al de wondere kracht van Zijn zoendood. Ja, want Hij hangt daar wel roerloos en schijnbaar machteloos. Maar dat is dan ook slechts schijn. Er gaat kracht van Hem uit. Door Zijn kruisdood wekt Hij een dode zondaar tot leven. En dat komt ook duidelijk openbaar in z'n leven. Hij vreest God te ontmoeten. E n tegelijk is hij bewogen met het lot van z'n mede mens. Hoe ligt dat bij ons? Vermaant u uw kinderen? Och zegt iemand, je kan het net zo goed laten, ze luisteren toch niet. Ze gaan gewoon hun eigen gang. Maar hij doet het toch. Hij kan het blijkbaar niet laten. En hij doet het niet uit de hoogte, niet koud en onbewogen. Zijn waarschu wing gaat gepaard met een ootmoedige schuldbelijdenis. „Wij ontvangen straf, waardig hetgeen we gedaan hebben". Wij, zegt hij. Hij sluit er zichzelf bij in. Voor de poorten van de eeuwigheid, be lijdt hij: „We krijgen ons verdiende loon!" Dat is wat' Dat kom je ook niet iedere dag tegen. Hier is een mens die geen enkel excuus meer overhoudt. Daar komen we van onszelf nooit toe. Daar brengt de Heilige Geest een ieder van Gods kin deren. Schuldbelijden en.... om genade vragen. Dat is de eerste vrucht van het zoenoffer van Christus. Een onbedriegelijkkenmerk van Gods genade. Dus niet zoals Kain, die zei: ,,Mijn zonde is te groot, dan dat ze vergeven kan worden. Dat klinkt ernstig. Maar het is goddeloos. Het is een belijdenis die regel recht bij de duivel vandaan komt. Het is afdingen op het verzoeningswerk van Christus. Als of Zijn zoenbloed niet af doende en voldoende zou zijn. Zo gaat de vorst der duisternis nog altijd rond om mensen met een ontwaakt ge weten te verleiden. Uw zonde is te groot Of voor u is het nu te laat G eloof hem toch niet. Hij is de aartsleugenaar. En dit iseen van zijn meest grove leugens. Want dan zou het niet waar zijn, dat het bloed van Christus, reinigt van alle zonde. De Heilige Geest als de levendmakende Geest van Christus, werkt heel anders. Hij wekt in het schuldverslagen zondaars- hart van wie zichzelf moet veroordelen, de hoop op Gods genade en barmhartig heid, Hij opent oog en hart voor de van God geschonken Verlosser en Zalig maker. Hij zegt: „Zie het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegdraagt Hij over reedt deze mens om, om genade te vragen. Voor een mens toch daartoe komt. En zie dit gebed, dit pleiten op Gods genade in Christus is niet tevergeefs. Blijft niet onverhoord. Veel mensen klagen over onverhoorde gebeden. Over een gesloten hemel. En een zwijgend God. Hoe staat het met uw zelfveroordeling en uw roepen om genade? Hier ontbreekt het maar al te vaak aan. Maar wie Hem aanroept, van uit deze nood vindt Zijn gunst oneindig groot Daarover een volgende keer. M. L. Q. THOLEN Rommelmarkt De Gereformeerde Jeugdraad en de Hervormde Jeugdraad organiseren weer een Rommelmarkt die dan wordt gehouden op zaterdag 28 april. Daartoe zijn de zaterdagen 31 maart en 14 april gekozen als ophaaldagen van oude spullen die de eigenaren kwijt willen en nog te goed zijn om met de vuilnis- dienst mee te geven. Dank zij een hypermodern verkeersbegeleidend systeem (VBS) dat zo'n 230 miljoen gulden heeft gekost wordt Rotterdam behalve 's werelds grootste tevens 's werelds best beveiligde haven. In 1985 wordt het unieke systeem, waarvan het ontwerp alleen al een groep technici, economen en nautische specialisten vijfjaar heeft beziggehouden, in gebruik genomen. De resultaten zijn spectaculair. Zelfs een losgeslagen boei wordt op de radarschermen in de „verkeerscentrale" zichtbaar! Letteriijk niets ontgaat aan de veertig kilometer lange keten van 26 onbemande radarposten die zich uitstrekt van de „oliegeul" in de Noordzee van Hoek van Holland tot een plaats drie kilometer bovenstrooms van de Van Brienenoordbrug, inclusief de havenbekkens op de Maas vlakte, in Europoort en Botlek en een deel van de Oude Maas. Druk op de knop De ononderbroken stroom van signalen die de met automatische doel-volgsystemen uitgeruste radarinstallaties doorgeven aan computers, produceren in het Haven- coördinatiecentrum met één druk op een knop alle gegevens van schepen die de Nieuwe Waterweg binnenkomen: hun positie, snelheid, hoofdafmetingen en andere relevante bijzonderheden. Op deze manier beschikken de radarwaamemers, die verantwoordelijk zijn voor de verkeersbegeleiding, voortdurend over een gedetailleerd en betrouwbaar overzicht van de zeeschepen die naar en van zee varen en van de tientallen binnenvaartschepen van sleepbootjes tot grote duwconvooien die zich daar tussen bevinden. Bovendien verschaffen de computers hen op elk gewenst ogenblik een volledig beeld van de „verkeerssituatie-over-een-kwartier". Vooral hierdoor kan het radarpersoneel snel reageren in dié gevallen waarin, ondanks de aanwijzingen, schepen eikaars vaarweg dreigen te kruisen. Luchtvaart als voorbeeld Het nieuwe systeem vereenvoudigt ook een reeks handelingen die te water (beloodsing, sleepboothulp) en aan de wal (het waarschuwen van cargadoors, douane, enz.) aan de komst van zeeschepen voorafgaat Ook de controle van schepen die gevaarlijke stoffen aan boord hebben, wordt gemakkelijker en meer doeltreffend, doordat de radar ze niet uit het oog verliest terwijl tevoren bekend is welke lading ze aan boord hebben. De luchtvaart kent al vele jaren de begeleiding van vliegtuigen door verkeersleiders op de grond. Volgens een daarmee te vergelijken systeem krijgt de scheepvaart op de Nieuwe Waterweg binnenkort dus ook te maken met radarwaamemers aan de wal. Zij volgen de schepen van het ogenblik af dat zij de haven naderen tot het afmeren aan een kade en omgekeerd en voorzien de loods op de brug van informatie over de te volgen koers en het andere scheepvaartverkeer in de buurt. Volstrekt nieuw is dit overigens niet. Rotterdam werkt al sinds 1956 met zeven walradarstations die, hoewel niet ontworpen voor verkeersbegeleiding, in de dagelijkse praktijk wel als zodanig functioneren. Het nieuwe systeem is uiteraard veel modemer en bevat alle mogelijkheden voor een efficiënte begeleiding. Daarnaast garandeert het dag en nacht en onder alle weersomstandigheden optimale veiligheid, mede omdat het bij dreigend gevaar automatisch alarm geeft! Besluit in 1976 genomen De vervanging van de verouderde walradar tussen Hoek van Holland en Rotterdam is het resultaat van een samenwerkingsovereenkomst tussen rijksoverheid en gemeente. Zij besloten daartoe in 1976, omdat ingrijpende veranderingen op maritiem gebied (meer en grotere schepen, nieuwe havencomplexen, duwvaart) dringend om nieuwe navigatie-hulpmiddelen vroegen. Sindsdien is er vrijwel onafgebroken aan gewerkt om aan de eisen van de toekomstige gebruikers te voldoen. IJmuiden als eerste moderne verkeersbegeleiding Ook de haven van IJmuiden heeft eind vorig jaar een verkeersbegeleidend systeem in gebruik genomen. In 1951 was IJmuiden zijn grote broer Rotterdam vóór. Toen was het de eerste haven in West-Europa die met behulp van radar zeeschepen tijdens mist „naar binnen en naar buiten praatte". van zaterdag 31 maart tot. maandag 2 april 1984 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v.d. Peppel, tel. 01870-2117. Dokter v.d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur hebben dienst de doktoren K. J. Huisman en T. v.d. Doel, tel. 01877-1412, b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879- 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter R J. Lassing, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. P. Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts van Overbeeke, tel. 01877 - 1457 (van 11.00 tot 11.30 uur) DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelharnis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870 - 2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel01871-1312 Dirksland01877-1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876- 224 Melissant01877 - 1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875- 1390 Ooltgensplaat01873 - 1310 Ouddorp01878 - 1321 Oude Tonge01874 - 1289 Stad a/h Haringvliet.01871 - 2301 Stellendam01879 -1296 HULP MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874- 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; ma, WO, vr. van 12.30 - 13.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 - 10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; SOMMELSDIJK: St Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. WEEKENDDIENST in geestelijke of sociale nood: Gelieve in het weekend 01874 - 1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentmm. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01879-2197 of033-620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlijk ledere 1 e dinsdagavond van de maand moedergroep bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878 - 2511 PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 1 april 1984 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. B. den Butter van Stavenisse - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. inNed. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst THOLEN Concert in Meulvliet De Vlissingse Accordeonvereniging „Accordeola" geeft in samenwerking met het Smalstads Man nenkoor uit Sint Maartensdijk zaterdag 31 maart in gebouw Meulvliet te Tholen een concert. De Vlissingse vereniging staat onder leiding van dirigent Harry Schroe- vers. Rotterdam ''^^'^'''9''^'^^^'^"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 9