mz Voorstel aan raad Goedereede tot uitgifte van 6.22 ha industriegrond Politieberichten Vrijdag en zaterdag a.s. grote occasion-show in Middelharnis Bejaardenreisje Politieberichten Geref. pred. dsJ.W. Bruning deed intrede als geestelijk verzorger „Hernesseroord" AUTOSHOW Autobedrijf Van dor Velilfi Aandachtig gehoor tijdens zang- en muziekavond Eilanden-nieuws" b i uw TO YOTA-D E A L E R Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelharnis Ombudswerk Middelharnis „Senior Year" in EIthato Oostflakkee Middelharnis: Ooltgensplaat: S6e Jaargang DINSDAG 27 MAART 1984 No. 5282 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief De door burg. van Velzen in de vorige raadsvergadering beweerde belangstelling van een Scliiedams bedrijf voor ruim 8 ha industrie- grond in Goedereede, kan in de a.s. donderdagavond te houden raads vergadering door de raad worden geëffectueerd. B en W stellen de raad voor een oppervlalcte van 6.22.50 ha van het industrieterrein voor 5 jaar in erfpacht te geven aan Ridderilihoff Brandpreventie b.v. te Schiedam en aan dit bedrijf ooli optie te verlenen op nog eens 2.27.50 ha. Vooruitlopend op, maar onder voor waarde dat de raad zal instemmen met het voorstel is met voornoemde b.v. een voor lopige erfpachtsovereenkomst aangegaan voor de eerstgenoemde 6.22.50 ha, het OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. T. M. vanDijk, Rotterdam- A1 exanderpolder. STAD AAN 'T HARINGVLIET- don derdagavond 7.30 uur ds. A. Hooger land (voor G.B.S.). OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. - Scharenslijpers De laatste weken zijn twee scharenslijpers in de gemeente aktief. Zij komen aan de deur voor het slijpen van messen e.d. en berekenen daar erg hoge bedragen voor. Zo moest een inwoner van Middelharnis voor het slijpen van vier messen de som van 175 gulden betalen. Het is beter dat men niet in zee gaat met deze „zaken lieden". - Inbraak zomerwoning Na 11 maart j.l. werd er ingebroken in een zomerwoning te Nieuwe Tonge. Uit de woning werden een aantal goederen weg genomen, zoals een kleurentelevisie, een platenkoffer met ca. 20 langspeelplaten, twee geluidsboxen, een mixer, pakken koffie en sterke drank. - Inbraak caravanopslagplaats Eerst nu is bekend geworden dat er na 10 maart j.l. werd ingebroken in een stalling voor caravans te Nieuwe Tonge. Tien caravans werden opengebroken. Er is nog niet bekend wat voor goederen er weg zijn daar de diverse eigenaars nog moeten worden benaderd. oostelijk gedeelte van het bedrijfsterrein. De erfpachtscanon is bepaald op 7,98 per m^, derhalve jaarlijks 496.755,De erfpachter heeft het recht van koop tegen een prijs van/76,per m^. De erfpachtsovereenkomst is aldus de toelichting op het voorstel aangegaan onder de opschortende voorwaarde dat van gemeentewege de noodzakelijke ver gunningen zijn verleend voor het te ves tigen centrum voor praktijktrainingen. Er wordt thans gewerkt aan een Hinderwet- aanvrage waartoe het bedrijf het advies- en ingenieursbureau J. G. de Roever heeft ingeschakeld. Informeel heeft al overleg plaats gevonden met de Inspectie van de volksgezondheid in Zuid Holland De raad zal ook worden voorgesteld aan het Schiedamse bedrijf een aangrenzend terrein gedeelte ter grootte van 2.27.50 ha in optie te geven. De optierente is ge baseerd op 6% per jaar over de grondprijs van 76,per m Het bestuur van Lijst Hoogzand is erin geslaagd voor onze gemeente een Om- budsteam te formeren. Bij dit team kan iedereen terecht met vragen en problemen die verband houden met het functioneren van gemeentelijke instanties (zoals de afdeling financiën, sociale dienst, afdeling bouwzaken). In dat geval kunt u zich in verbinding stellen met de volgende personen: Voor Stad aan 't Haringvliet met: Mw. J. A. M. van Heukelen-Zwaan, Van Bronckhorststraat 10, 3243 AR Stad aan 't Haringvliet, tel. 01871 - 2186. Nieuwe Tonge met: dhr. J. M. Kemner, Langeweg 146, 3241 KB Middelhamis, tel.01870- ,?J37. Sommelsdijk met: dhr. J. W. Vijfhuizen, Enkele Ring 10, 3245 AH Sommelsdijk. Middelharnis met: Mw. P. A. M. Ver- hoef-v.d. Heijden, Voorstraat 27, 3245 BG Sommelsdijk, tel. 01870 - 2917. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 MELISSANT Ophalen oud papier Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag goed ge bundeld gereed zetten s.v.p. HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling C3 01870-3477 m DD Door een elf-tal BOVAG garagehouders van het eiland wordt a.s. vrijdag en zaterdag in Middelharnis, op het voorterrein van garage Knöps aan de Langeweg een ver- koopshow van gebruikte wagens gehouden. Het aanbod zal ca. 65 BOVAG gekeurde occasions zijn. Om het evenement, dat al sinds een aantal jaren elk voorjaar wordt gehouden, extra aantrekkelijk te maken zal het worden omgeven met aktiviteiten van de „blij dat ik rij" aktie, kompleet met hun ouders de show bezoeken presentjes uit zullen reiken. Ook elke koper krijgt van t deze dames een verrassing aangeboden. Voor de kiene en prijsbewuste huisvrouw zal er al evenzeer iets te halen zijn. In een van de occasions wordt een flinke mand met levensmiddelen neergezet waarvan het de bedoeling is dat de totaalprijs daarvan geraden wordt. Wie het bedrag precies raadd óf er k het dichtst bij zit krijgt het pakket gratis aangeboden! De show zal a.s. vrijdag geopend zijn van 16.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's middags. DEN BOMMEL Door de geringe deelname aan onze ge plande reis naar St. Jansteen, heeft de commissie intussen een andere reis in haar programma opgenomen, op woens dag 2 mei a.s. Deze reis gaat naar De Ster in Nieuw- kuyk en de dagindeling is als volgt: 10.15 uur. Ontvangst met onbeperkt koffie en een heerlijk stuk gebak; 11.30 uur Excur sie bij een pottenbakker, zeer de moeite waard; 13.30 uur onbeperkte koffietafel; 15.00 uur Boottocht door en langs Den Bosch; 17.30 uur diner; 19.00 uur gaan we naar huis! De totale kosten voor deze reis bedragen 60,per persoon. Indien u aan deze reis wenst deel te nemen, gelieve u zich op te geven bij mevr. G. W. de Wit-Luijen- dijk, tel. 01871 - 1764 vóór 1 april a.s., dus a.s. zaterdag is de laatste dag! De reiskosten ad 60,per persoon dient u te storten vóór 3 april a.s. op rek.nr. 3089.06.608 van de Plaatselijke Com missie Bejaardenwerk te Den Bommel bij de Rabobank te Den Bommel. Plaatselijke Commissie Bej.werk Den Bommel OOLTGENSPLAAT Op zaterdag 31 maart a.s. organiseert de J.V. 16-1- van de Ned. Herv. Kerk te Ooltgensplaat een filmavond in „EIthato". Aanvang 20.00 uur. Entree 4,00 Film „Senior Year". Vanaf 14 jaar zijn de jongens en meisjes hartelijk welkom. - Vernieling en diefstal Vorige week dinsdagavond werd in Den Bommel een wip van de kleuterschool gebroken door baldadige jongelui en bo vendien werd bij een inwoner uit de A. van' Weelstraat een kratje bier weggenomen. Met hulp van de benadeelde gelukte het om 2 jeugdige inwoners uit de gemeente Oostflakkee, 1 uit Den Bommel en 1 uit Ooltgensplaat, aan te houden. Zij werden na een volledige bekentenis heengezon den. Procesverbaal wordt opgemaakt. Terzake soortgelijke feiten zullen nog eni ge jongeren aan de tand gevoeld worden. - Aangetroffen dode reebok Door de Rijkspolitie te water werd op de slikken bij Rijksweg 18 ter hoogte van Ooltgensplaat een dode reebok aange troffen. Het dier zal middels een destruc tiebedrijf vernietigd worden. - Openhaard-brandje Een inwoner uit Kwintsheul meldde j.l. woensdag omstreeks het middaguur een brandje in zijn vakantiewoning in Oolt gensplaat. Bij het proberen van de open haard bleek alles niet volgens het boekje te gaan waardoor brand ontstond aan het tapijt, dak en enige snoeren. De man bluste het vuur zelf waardoor de brand weer niet gealarmeerd behoefte te worden. - Openlijke geweldpleging Zondagavond waren 3 inwoners uit Strijen en Numansdorp tijdens een cafébezoek in Oude Tonge, dermate lastig dat zij door de café-eigenaar tot de orde geroepen moes ten worden. Daar deze drie knapen, in leeftijd variërend van 20-22 jaar, kenne lijk uit waren op wat ongeregeldheden werden zij buiten het café gezet. Dit was voor hen aanleiding om vanaf de buiten zijde maar een fiets door één van de ruiten te gooien. Met hulp van enige Oude Tongenaren konden de jonge mannen worden aangehouden. Na verhoor en het opmaken van een proces-verbaal, werden zij heengezonden. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen 1 THOLEN Toezicht op het verkeer De groep Tholen van de rijkspolitie heeft de laatste dagen weer veel bonnen moeten uitdelen voor verkeerd parkeren, rijden zonder goede verlichting, rijden zonder kenteken bewijs op de voorruit, onverzekerd rijden met een auto en het afhandelen van auto botsingen inzake „voorrang of geen voor rang". Ook kreeg de politie te maken met het ingooien van een steen door een ruit bij mevr. M. P. in de Doelweg. Mevr. P. had voor haar raam een aanplakbiljet hangen tegen plaatsing van kruisraketten. Ook werden er bonnen uitgedeeld voor het laten loslopen van honden in de bebouwde kom. Zij die zondagmiddag aanwezig zijn geweest in de Geref. Kerk van Middelharnis, waar ds. J. W. Bru ning zijn intrede deed als predikant met een bijzondere opdracht, t.w. de geestelijke verzorging van de be woners van „Hernesseroord" zijn daar geconfronteerd met hen, de armen, temidden van wie ds. Bru ning dagelijks verkeert en op wie hij zijn Woordverkondiging betrok. Ze roffelden in hun drumband de wijs van enkele bekende liederen, ze gaven tekenen van herkenning en 't was ontroerend van een van de pupillen, Frieda v.d. Steen, in alle eenvoud de geloofsbelijdenis te ho ren zoals die op „Hernesseroord" wordt gebruik: „Wij krijgen straks een nieuw lichaam en mogen dan altijd bij Jezus Christus zijn", zo luidt daarvan de laatste regel. Ds. Bruning betrok hen bij „de armen", op wie Christus heeft gedoeld toen Hij Zijn zaligsprekingen deed zoals Lukas 6 20 t/m 26 die verhaalt: „Zalig gij armen, want Uwer is het Koninkrijk Gods". „De zaligsprekingen hadden het einde van de lijdenstijd van de mens moeten inluiden", zo overwoog ds. Bruning, maar de lijdenstijd is een voortdurende lijdens weg geworden. Ook de oorzaak daarvan, de zondiging in het Paradijs was bij de schriftlezing uit Genesis 3 6 t/m 9 de gemeente voorgesteld: „al na twee blad zijden uit de meer dan duizend bladzijden tellende Bijbel is aan het paradijselijk bestaan van de mens een eind gekomen en worden de mensen vreemden voor God en vreemden voor elkaar", zo bezag ds. Maar óók kon hij erop wijzen dat door Gods trouw de relatie met de mens weer tot stand was gekomen, dat Jezus was gekomen en dat Hij zelfs de zaligspre kingen had gesproken. Ds. waarschuwde evenwel tegen een verkeerde uitleg daar van: „met de vinger naar Boven wijzen en beweren dat het later voor de armen, de hongerenden en de wenenden wel goed komt is een dodelijke afleidingsmanoeu vre", zo legde hij de gemeente voor, wijzend op de verantwoordelijkheid die de zaligsprekingen opleggen voor het nu en voor het heden. Ds. duidde erop dat de zaligsprekingen niet doelen op een reservering voor na de dood, maar dat die ter vervulling in het heden een verantwoordelijkheid leggen op allen die bij de gemeente van Christus willen horen. „Een gemeenschap die wil delen met en opkomen voor de armen, dat zijn zij die in alles afhankelijk van de ander zijn, zó stelde Jezus Zich een christelijke gemeente voor en zó had het moeten worden", zo beschouwde ds. Bruning, met pijn vaststellend dat de armen, de zwak ken, treurenden en de verdrukten nog niet gefeliciteerd kunnen worden met de aan wezigheid van gemeenten die het ten volle voor hen opnemen al zijn er zo stelde ds. dankbaar vastgelukkig^ook mensen die er ernst mee maken: „Óns Woens- drecht waar de raketten moeten komen is dikwijls nog belangrijker dan hun honger", zo vergeleek hij. Daarom droomt ds. Bruning met an deren zijn droom dat de gemeenten, ge drukt op haar verantwoordelijkheid in beweging zullen komen: ,,er zijn zoveel armen, hongerenden en wenenden. Er wachten er nog zoveel tot zijn eindelijk, definitief gelukgewenst kunnen worden met de vervulling van wat hen in de zalig sprekingen is beloofd", aldus ds. Bruning. Datums 30 en 31 maart en 2 april Een show waarbij de totale lijn van Toyota aanwezig is, meto.a. NIEUWE CARINA II TERCEL XG COROLLA LIFTBACK SXL STARLET STAR* Dorpsweg 28-34, SOMMELSDIJK, tel, 01870 -4466 Ds. Bruning(31) werd geboren in Amsterdam. Hij studeerde aldaar aan de V. U., welke studie hij combineerde met het leraarschap godsdienst bij het Middelbaar Onderwijs te Zaandam. Hij gaf ook catechese in een gezins vervangend tehuis waarbij hij in aanraking kwam met hetzwakzinnigenwerk, voor hem de sleutel naar Hernesseroord". Ds. Bruning werkt al sinds anderhalfjaar op de Inrichting. Zondagmorgen werd hij als predikant be vestigd door zijn broer ds. H. J. Bruning uit Rotterdam. Toespraken Een „welkom" werd ds. Bruning alhoewel al sinds anderhalfjaar op Her nesseroord werkzaam samen met zijn gezin toegeroepen door de Geref predi kant ds. v.d. Waal. „Ook op Goeree Overflakkee is het paradijs niet te vinden, maar in alle relativiteit kan het hier goed leven zijn", zo verklaarde ds. v.d. Waal. Hij bracht zijn blijdschap tot uitdrukking dat de Geref Kerk een tweede predikant zij het met een bijzondere opdracht aan zich verbonden weet, door welke verbintenis Hernesseroord, „dat bijzon der deel van de Middelharnisse samen leving", tot onderdeel van de kerk wordt Het deed ds, v.d. Waal van harte goed te mogen ervaren dat „Hernesseroord" in ds. Bruning een pastor gekregen heeft die er met hart en ziel zijn werk zal doeti. Burg. J. van Bommel van Duiveland sprak als voorzitter van het Instellings bestuur van „Hernesseroord" een woord van welkom. „Wij bidden u de kracht toe het Bijbelse dienen in de praktijk te bren gen en daarin te volharden", aldus dhr. van Bommel. Tenslotte werd gesproken door ds. Hage van Stad aan 't Haringvliet namens de Classis Brielle van de Geref Kerk, waar na ds. Bruning met een kort dankwoord de dienst beëindigde, ervan getuigend het deze dag officieel begonnen dienaarschap als een vervulling te ervaren. De aanwezigen op de zang- en muziekavond j.l. zaterdag in de hervormde kerk te Ooltgensplaat hebben met genot mogen luisteren naar de koorzang van de plaatse lijke zangvereniging „Jubilate" en het Chr. Flakkees Mannenkoor en niet minder naar de orgelbespeiing van Kees van Eek. De bezetting van „Jubilate" was door ziekte van de heren niet aan de beste kant. Men kreeg dan ook versterking van en kele leden van het mannenkoor. De opkomst, vooral uit de eigen ge meente, had o.i. veel groter kunnen zijn. De thuisblijvers hebben dan ook een mooie avond gemist. Vol programma Het twee uur durende programma werd geopend met samenzang van Ps. 1081 en 2. „Jubilate" o.l.v. CorC. vandenHeuvel nam twee nummers voor haar rekening, n.l. het Ambrosiaans lofgezang en Schep ping en herschepping van John W. Peter son, waarvan het laatste nummer beslist beter tot zijn recht kwam. Het had de volle aandacht van de aanwezigen. Het mannenkoor o.l.v. Jaap de Geus zong een vijftal werken, o.a.: In Christus, Psalm 42 van Klaas Jan Mulder, Ge lukkig is het land van J. Zwaan, Heilig, heilig, heilig van Hennie Slettenhaar en Psalm 105 van Meindert W. Kramer. De no's 2, 4 en 5 met orgelbegeleiding. Mo gelijk heeft Psalm 42 het publiek het meest geboeid al willen we volstrekt de kwaliteit van de andere werken niet ver op de achtergrond stellen. Gezamenlijke koorzang De gezamenlijke koren traden op met het Ere zij aan God den Vader van Klaas J. Mulder en Ode van Herman de Wolf, beiden met orgelbegeleiding; het eerste door de heer Van den Heuvel en het tweede door de heer De Geus gedirigeerd. Het aantal zangers en zangeressen le verde vanzelf een machtig volume op. Kees van Eek nam deze avond voor zijn rekening enkele orgelsolo's, o.a. Ps. 24 van Anthoni van Noordt, het Vater unser im Himmelreich van Dietrich Buxtehude, Psalm 64 van Arie J. Keijzer en een Improvisatie over Psalm 150 met samen zang. Vooral tijdens het inleidend orgel spel van Ps. 150 kwam de kwaliteit van het orgel alsook die van de organist het best naar voren, althans zo kwam het bij ons over. De lofzang.... Deze avond, met ook veel samenzang/an o.a. Ps. 141, 118, 64 en 150, werd door ds. K. van Meijeren met gebed geopend en gesloten. Een meditatie door ds. Van Meijeren gehouden ging over Matth. 26 30a: En als zij de lofzang gezongen hadden.... „Is het u nooit opgevallen dat ook de Heere Jezus, naast Zijn wonderlijke daden, ge zongen heeft. Hij zingt aan de tafel van het Verbond. Daar heft Hij Zijn lofzang aan", aldus ds. Van Meijeren. Tijdens de Paschaviering zong men de Psalmen 113 t/m 118. De Heere is bij Mij, Ik zal niet vrezen, en zo ging Christus de leidensweg in, staande voorPilatus en Herodes. Hij is de voorzanger. Zingt u mee? Of is uw stem verstikt door zorgen, eenzaamheid, don ker- en verlatenheid. Hoor dan, de Zalig maker zingt ons voor: Ps. 115 en 116 en daarmede wil Hij ons bemoedigen", aldus spreker. „Er is niemand die zoveel moest lijden op deze wereld en toch.... Hij gaat ons voor, want het vertrouwen op Zijn Vader zingt in Zijn hart. Zingen wij ook zo: koren, gemeente, orgel? Wij die God van Zijn eer hebben beroofd door onze grote zonde en schuld. Hij komt ons vanavond voorzingen om u mee te laten zingen. Zijn wij bij deze Opperzangmeester op les? Hij zingt ons voor met een eindeloos geduld. Een ieder van ons mag Hem nazingen ook al klinkt het vals: De Heer is mij tot hulp en sterkte...." aldus ds. Van Meijeren. De koUekte gehouden voor het orgel fonds bracht 485,op. sa o ca ca <3^^ ca a a »f <t^^t.^%t.^c^(.^^<.^t^V.^V^V^K^ti^H4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1