EIIIVHDEI1-t1IEUW5 Maas en Scheldebode E.H.B.O. Selectiewedstrijd'84 NIEUWE BOEKEN 9 en 16 maart 1894 Abonneert U op Eilanden-Nieuws 30-jarig jubileum Bijeenkomst „De Christenvrouw" Begrafenisonderneming „VOORZORG" Zomerpostzegels 1984 MEDISCHE DIENSTEN Nieuwe trapaslager-unit een Nederlands primeur 3e Blad VRUDAG 16 MAART 1984 No. 5279 PLAATSELUK NIEUWS OUDDORP Dinsdag woei met den storm op de weg tusschen hier en Goeree een Gelderschen wagen ondersten boven. Het paard door den schrik aan het slaan rakende, sloeg datgene wat nog heel gebleven was stuk. De voerman kwam met den schrik vrij, doch een passagier C. T. van Sommels- dijk, bekwam een gat in het hoofd door dien het wiel hem over dat lichaamsdeel ging. Na eerst de wagen te Goedereede gerepareerd te hebben, werd de res verder vervolgd. De bevolking bedroeg op 31 december 1892, 2626 zielen, en op 31 december 1893, 2645 zielen. STELLENDAM Door schipper Frans de Geus werd in het Nieuwe Gat een kootbeen opgevist van 92 bij 84 cm. wegende 13 kilogrammen. Voor liefhebbers te bezichtigen bij ge noemde schipper de Geus. Naar men verneemt zal de stoomboot Vooruitgang vanaf een Mei tot eind Augus tus tweemaal per dag naar- en van Rotter dam gaan varea GOEDEREEDE Tot tijdelijk gemeente geneesheer is alhier benoemd de weled. heer W. de Bruine van Ouddorp. Terwijl Willem Komtebedde wonende te Ouddorp in den avond van den 1 maart omstreeks 11 ure zich huiswaarts zou begeven had hij het ongeluk bij het schulp- pad in de achterhaven te loopen en te ver drinken. Sterke drank moet hiervan de oorzaak zijn. DIRKSLAND De heer G. L. Wamaer heeft op de ten toonstelling van vee, gehouden te Rotter dam, de prijs van 40 gulden behaald. Wel een bewijs dat op't eiland vee gefokt wordt waar men prijs op steld. Zondagavond door de duisternis misleid had de vrouw van H. B akker toen zij uit de kerk der Ger. Gemeente onder 't kruis kwam het ongeluk om van een tamelijk hoogen dijk in het Spui te vallen, op haar geroep werd zij door behulpzame handen op het drooge gebracht. De geleverde manschappen voor de Na tionale Militie uit deze gemeente zijn ingedeeld alsvolgt: J. Noordijk en K. Tanis grenadier Den Haag; J. Bette, L. Sluis en J. Molenaar infanterie Bergen op Zoom. MELISSANT Donderdag j.l. had de heer T. K. door het schrikken van zijn paard het ongeluk met paard en rijtuig in eene sloot te geraken, de heer K. bleef ongedeerd en het paard, doch het rijtuig bekwam belangrijke scha de. STAD AAN 'T HARINGVLIET Dat waarschijnlijk de zomer niet lang meer op zich laat wachten, kan hieruit blijken, dat M. K. alhier reeds een mei kever heeft gevangen. NIEUWE TONGE Door de manslidmaten der N.H. kerk alhier, zijn tot Notabelen herbenoemd: KI. Kievit enH. v.d. Broek en benoemd A. Mosselman in de plaats van H. v.d. Velde, en door het college van Notabelen zijn tot kerkvoogden benoemd: P. Dorsch en H. v.d. Broek, welke alle hun benoeming aannamen, met uitzondering van H. v.d. Broek die door zijn benoeming als kerk voogd voor notabel heeft bedankt Als een bewijs dat hier veel gestroopt wordt, diene dat verleden week een per soon gesnapt werd wegens het zetten van hazenstrikken in een perceel bouwland, en dit reeds de derde keer of vierde is in dezen winter. HERKINGEN Tot hoofd der openbare school is be noemd de heer J. H. Kohier te Groeden. SOMMELSDIJK B en W zijn voornemens te verhuren voor de tijd van 3 jaren 1894,1895 en 1896 het grasgewas, groeiende aan het Korte- weegje, aan den Havendijk nabij de petro leum bergplaats en op de begraafplaats. OOLTGENSPLAAT Zondag 11 maart werd de van Ovenzande en Driewegen beroepen leeraar ds. J. Ver- weij in den morgen godsdienstoefening tot zijn dienstwerk bij de N.H. gemeente ingeleid door ds. den Dolder van Oude Tonge met een rede over 1 Cor. 2 vers 2. Des namiddags verbond de nieuwe lee raar zich aan zijne gemeente met Psalm 23 vers 1 het midden gedeelte dezer woorden: De Heere is mijn Herder. BURGERLUKE STAND SOMMELSDIJK GEBOBEN: Dirkje d.v. Leendert van Ant werpen en P. Vroegindeweij - Maarten z.v. Job. A. v.d. Broek en J. Verolme - Comelis z.v. Teunis Buurveld en W. Groenendijk- Laurus z.v. KlaasButh en J. Verheij - Johanna d.v. Laurus Looij en M. Boer. STELLENDAM GEBOBEN: Leendert z.v. F. Sluiter en M. van Es - Maatje J. d.v. Noach J. van Donge en A. van Seters - Meindert z.v. Frans v.d. Vlugt en P. Spui. MELISSANT GEBOREN: Pietemella d.v. J. Doom en A. Grootenboer - Jacoba d.v. A. Melissant enA. Overbeeke-Willem z.v. C. Stolken E. Visbeen- Mariad.v. A. Makkenze en K. L. van Winkelhof. STAD AAN 'T HARINGVLIET GEBOREN: Abraham z.v. Arij Koppenaal en N. Abramse. Publikatie van de Vereeniging Streekmuseum Goeree - Overflakkee Kerkstraat Sommelsdijk A. J. K. Afgelopen zaterdag werden de se lectiewedstrijden voor de kring Flakkee gehouden te Ouddorp. On danks de geringe ruchtbaarheid, was er een grote belangstelling voor dit gebeuren. 14 ploegen afkomstig uit 8 afdelingen namen het tegen elkaar op, gewerkt werd er in 2 boxen. De eerste opdracht luidde als volgt: Ongevalstoedracht voor de boxen Familie De Keizer die van woonoord wenste te veranderen had het oog laten vallen op Ouddorp. Op 10 maart arriveert de verhuiswagen voor de deur en kan met het uitladen en opstellen van het huisraad worden begonnen. Mevr. De Keizer die naar de roepnaam Dora luistert, geeft aanwijzingen hoe het meubilair moet wor den geplaatst. De heer De Keizer (Oli vier) kortweg Olie genaamd, die zich regelmatig tot ergernis van Dora met het indelen van de kamer bemoeit en de twee verhuizers af en toe voor de voeten loopt wordt de straat opgestuurd om het dorp eens te verkeimen. De verhuizers nogal gehaast omdat zij naar streekgebruik voor de zondag thuis willen zijn, draven letter lijk met het huisraad naar binnen. Terwijl ze ieder met een kist voor hun buik naar binnen sjouwen, trapt de achterste ver huizer op een balkje dat voor de deur van de woonkamer ligt en verstuikt daarbij zijn enkel. Doordat hij uit zijn balans raakt, stoot hij zijn collega nogal fors in diens rug. Door deze onverwachte duw struikelt deze over een vloerkleedje en valt met zijn buik op de hoek van de kist die hij voor zich uitsjouwt. Dora die dit ziet gebeuren, loopt naar buiten en plukt daar drie Oud- dorpers(sters) van de straat die mee naar binnen gaan en eerste hulp verlenen. Van zelfsprekend is de telefoon nog niet aan gesloten en moet de dokter gewaarschuwd worden met de telefoon van de buren. Dora die reeds eerder kermis gemaakt heeft met de buren wijst de helper(ster) de weg naar de woning van de buren welke gelegen is boven het café. De helper(ster) draait op de aldaar opgestelde telefoon een hem/haar opgegeven nummer en krijgt dan de zaal aan de lijn alwaar een der juryleden als arts fungeert die de melding opneemt. Bij hun terugkomst zien zij Olie in beschonken toestand aan de bar zitten of staan. OUe heeft een schaafwond aan zijn hoofd die hij opgelopen heeft tijdens zijn kennismakingstocht langs de horecabedrijven in Ouddorp. Olie wordt door de helper(ster) meege nomen naar zijn woning, hij/zij behandelt de wond en stelt hem, in afwachting van de arts, onder de zorgen van zijn vrouw. Letsels: 1Inwendige bloeding(gescheurde lever) shock. 2. Verstuikte enkel. 3. Schaafwond aan voorhoofd. Box A. max te behalen ploeg leiding 200 50 Sommelsdijk I 165 41 Ooltgensplaat 157 41 Nieuwe Tonge 149 35 M'hamis-S'dijk I 134 27 Achthuizen II 129 29 Ouddorp II 123 27 BoxB. max te behalen ploeg leiding 200 50 Dirksland 142 42 M'hamis-S'dijk II 137 36 Ouddorp I 136 30 Achthuizen I 131 34 Oude Tonge 130 37 Sommelsdijk II 119 35 HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen Na deze eerste ronde werd door de jury voorzitter dhr. Trapman uiteen gezet hoe het moest en welke foutjes er gemaakt werden. De Zomerpostzegels 1984 verschijnen op 3 april a.s. en hebben ditjaar als thema „Weidevogels". Het ontwerp van de ze gels werd verzorgd door Peter Vos uit Amsterdam. Net als ieder jaar is de bijslag op de zomerzegels bestemd voor instellingen die werlaaam zijn op het terrein van de sociale en culturele zorg. Op de zegel van 50 20 cent is een Kievit afgebeeld. De Kemphaan komt voor op de zegel van 60 -I- 25 cent. Op de zegel van 65 25 cent staat een Tureluur en op de postzegel van 70 -l- 30 cent is een Gmtto te zien. De zegels zijn uitgevoerd in de kleuren rood, blauw, geel en zwart. De PTT zal ook een postzegelboekje met Zomerpostzegels uitgeven. De inhoud van dat boekje bestaat uit twee zegels van 50 4- 20 cent en twee zegels van 70 -I- 30 cent. Hiema werden de winnaars van de boxen de afd. Sommelsdijk en Dirksland bekend gemaakt en verzocht zich weer naar de afzondering te begeven, zodat de ongevalssituatie voor de finale kon wor den geënceneerd. Deze opdracht luidde als volgt: Ongevalstoedracht voor de flnale Ondanks dat het zaterdagmiddag is, weet de familie De Boer van geen ophouden. In de landbouwschuur van hun bedrijf zijn ze dan ook drak bezig brandhout voor de open haard klaar te maken. Vader Joost, bijgestaan door zijn schoondochter Arentje zaagt met een kettingzaag de boomstam aan blokken en zijn zoon Wout klieft met een bijl de blokken in stukken. Wout heft bij iedere blok de bijl met de daaraan geklemde blok boven zijn hoofd om hem daama met een daverende slag in tweeën te splijten. Bij een dezer handelingen vliegt tijdens het krachtig opheffen van de bijl de blok hout eraf en treft vader Joost tegen zijn hoofd. Vader Joost die juist de kettingzaag hanteert zakt in elkaar. Aren tje die de stam voor haar schoonvader vast houdt, ziet dit gebeuren. Terwijl zij nog naar hem grijpt, straikelt zij en valt met haar bovenarm op de nog lopende ketting zaag. Wout die dit alles ziet gebeuren, rent naar de buren om eerste hulp. Letsels: 1. afgezaagde arm. 2. Bloeding tussen het schedeldak. Joost komt even later bij kennis, ondanks zijn nog bleke kleur voelt hij zich toch al wat beter, waarna hij in een diepe be wusteloosheid wegzakt. Enige tijd nadat de dokter gewaarschuwd is komen er twee broeders van de ambu lance binnen'met een brancard. Het is de bedoeling dat de helpers(sters) het slacht offer op de brancard leggen. De uitslag was als volgt: max te behalen: ploeg leiding 240 50 Sommelsdijk I 196 47 Dirksland 147 35 Dit houdt in dat Sommelsdijk de kring Goeree en Overflakkee zal vertegenwoor digen op de distriktswedstrijd welke op 24 maart zal worden gehouden te Sassen- heim. Door dhr. Trapman werd ook deze op gave van commentaar voorzien, het be langrijkste was hier om vast te stellen wie het eerst werd afgevoerd. Hiema werden door de voorz. van de Kring de verloting getrokken, de Jury en de Lotus-leden bedankten de afd. Oud dorp dank gezegd voor de geboden gast vrijheid. DIRKSLAND „De Christenvrouw", afd. Dirksland komt D.V. woensdag 21 maart om kwart voor acht bijeen in „Onder de Wiek". Dhr. Eyer uit Zaandijk verzorgt deze avond met een film „van Hindelopen tot Kinderdijk". Wilt u uit het krantje van maart de stembriefles in envelop mee brengen? Nieuwe leden en gasten zijn hartelijk welkom. van zaterdag 17 maart tot maandag 19 maart 1984 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. J. Wieringa, tel. 01870 - 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur hebben dienst de doktoren K. J. Huisman en T. v.d. Doel, tel.01877- 1412, b.g.g. 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter A. J. M. F. Janssen, tel. 01871 - 1306. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts du Toy van Hees, tel. 01870 - 3621 (van 11.00 tot 11.30 uur). 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441; L. Tjebbes, Middelhamis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WIJKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 - 1440 Den Bommel.01871 - 1312 Dirkslarid01877 -1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876 - 224 Melissant01877 -1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875-1390 Ooltgensplaat01873-1310 Ouddorp01878 -1321 Oude Tonge01874 -1289 Stad a/h Haringvliet.01871 - 2301 Stellendam01879 -1296 HULP MAATSCHAPPELUK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874 - 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; ma, WO, vr. van 12.30 - 13.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; SOMMELSDIJK: St. Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. WEEKENDDIENST in geestelijke of sociale nood: Gelieve in het weekend 01874 - 1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft. Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883-10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND" MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873- 1968 of033-620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Vereniging Borstvoeding Natuurlyk ledere 1 e dinsdagavond van de maand moedergroep bij Lianne Steenhof in Ouddorp, tel. 01878 - 2511 Atlas van oorlog en vrede, Wolthers-Noordhoff Atlasprodukties te Groningen. 128 pagina 's. Prijs f 29,80 De bewapening van de grote mogend heden en hun bondgenoten is een veel besproken onderwerp. Vrijwel ieder meent daarover ook een afgeronde mening te (moeten) hebben. Zelfs wordt sedert enige tijd de wens geuit het al dan niet plaatsen van de kraisraketten in ons land door middel van een volksraadpleging te be palen. Opmerkelijk is dat in de meningsvorming over vraagstukken van oorlog en vrede feiten vaak schuilgaan achter standpuntea Niet de feitelijke stand van zaken maar een (hoewel alleszins begrijpelijke) emo tionele betrokkenheid bij dit onderwerp bepaalt de persoonlijke houding. In de leemte aan kennis kan sedert kort op voortreffelijke wijze worden voorzien. Wolters-Nöordhoff geeft in deze atlas feiten en cijfers over militaire krachts verhoudingen, oorlogsvoorbereiding en -gevolgen. Alles is helder en overzichtelijk in kaart gebracht en toegelicht. Een boek voor leraren, studenten, scho lieren en ieder die zich over de feiten van oorlog en vrede wil laten informerea Duidelijk wordt in dit boek in ieder geval: de aarde is een oorlogvoerende planeet; de mens is een schepsel, in staat zijn naaste te haten en te doden. God beware ons en onze kinderen. Marion Stroud, Vriendschap - een geschenk. Uitgeverij J. N. Voorhoeve te Den Haag. 60 pagina's. Prijs f 19,90. Tegengesteld aan het verschijnsel oorlog zijn de gaven van vriendschap en liefde. Ze behoren tot wat Calvijn noemde „eni ge vonkjes van de oorspronkelijke schep- pingsgaven". Aan de vriendschap, een geschenk dat het waard is in ere te worden gehouden, is dit kijk-leesboek gewijd. De tientallen fraaie kleurenfoto's brengen enkele vormen en aspecten van de vriend schap in beeld. Daarnaast tracht de sa menstelster aan de hand van citaten onder woorden te brengen waar het in de vriend schappelijke relaties tussen mensen om gaat Gezien of bekeken. Over minder heden gesproken.... door dr. Chr. Fahner e.a. Uitgeverij Kok te Kampen. 192 pagina 's. Prijs f 29,90. Dit boek is het tweede deel in de reeks „Kader, christelijkperspectief op mens en samenleving". Eindredactie voert dr. Chr. Fahner, eertijds zendingstaalkun- dige op Irian Jaya, thans docent cultuur- en taalwetenschappen. Dit boek gaat in op enige aspecten van de problematiek rond de minderheden in ons land. Sedert de tweede wereldoorlog is de Nederlandse samenleving immers in toe nemende mate multicultureel geworden. Nu de economische opbloei stagneert, lijkt het wel dat het minderhedenvraagstuk meer dan voorheen centraal is komen te staan. Diverse aspecten komen in deze bundel aan de orde. In zijn inleidend hoofdstuk „Identiteit en acculturatie" omschrijft Fahner een aantal begrippen en relaties tussen begrippen. Prof Ellemers ver volgens schetst de dillemma's en pers pectieven aangaande de etnische minder heden in Nederland. In de volgende hoofdstukken komt een aantal bevolkingsgroepen expliciet aan de orde. Ik noem: de benadering van de Marx (ill. uit Ger. Schoolblad) moslimgastarbeiders, hulpverlening aan Marokkanen, het welzijnswerk ten be hoeve van de Molukse bevolkingsgroep, de Surinamers „een witte plek vol zwarte mensen op de Nederlandse kaart", een joodse visie op culturele identiteit. Staats secretaris Van Leyenhorst tenslotte geeft een schets van het minderhedenbeleid. De onderscheidene auteurs vragen af te stappen van al te gemakkelijke vooringe nomenheid tegenover leden van andere culturen. Zij doen dit vanuit een christe lijke visie op mens en samenleving. Tref fend vond ik in dit verband het slot van het artikel van ds. J. J. Legêne dat als volgt luidt „Veel Surinamers leven hier „als in ten ten". Fysiek, zakelijk noodgedwongen in Nederland, emotioneel in het land van herkomst Hun verblijf draagt heel lang het karakter van voorlopigheid, van een onderweg-zijn. Misschien zijn zij daarin voor ons gezete burgers een herinnering daaraan, dat ook wij slechts vreemde- Ungen op aarde zijn, onderweg, levend in twee werelden, die van vandaag en de wereld die komt". Tot slot een bericht betreffende de perio dieke verschijning van het Gereformeerd Schoolblad, het orgaan van de Vereniging van Gereformeerde onderwijzers en le raren in Nederland. Dit blad verschijnt 4 maal per jaar. De abonnementsprijs be draagt 12,per jaar. Overmaking op rek.nr. 3271.50.602 bij de Rabobank te Heino, t.n.v. de heer J. L. Stmik, Daven- schot 37, aldaar. Ik ontving onlangs de volgende lezens waardige Öiemanummers: „Vanwaar toch al dat lijden?" door ds. A. J. Moggré, „Gandhi" door A. Janse en „Marx en het marxisme" eveneens door A. Janse. Aan de nagelaten werken van wijlen A. Janse (1890 - 1960) is het blad veelal gewijd. „Janse van Biggekerke" waar hij sedert 1918 hoofdonderwijzer was heeft in zijn leven veel geschreven en gepubliceerd. En wel op velerlei terrein. Hij was een ware autodidact Na zijn opleiding voor de hoofdakte heeft hij zich verder ontwikkeld op pedagogisch-didac-, tisch, maar niet minder op methodisch, filosofisch en theologisch gebied. Wie zijn geschriften leest komt onder de indruk van zijn grote belezenheid, maar eveneens van het profetisch elan dat hem bezielde. Zelfs kan Janse worden beschouwd als de (mede-) grondlegger van de Wijsbegeerte der Wetsidee. Hoewel niet op onkritische wijze, zijn de geschriften van Janse nog steeds het lezen waard. Door middel van het Gerefor meerd Schoolblad krijgt u ze voor een prikje in huis. De heer Struikeen goede bekende van de Eilanden-nieuwslezers zal ze u graag toesturen. J. K. Machinefabriek Precimax N.V. in Zwaanshoek heeft voor een opmerkelijke primeur gezorgd met de ontwikkeling van een nieuwe trapaslager-unit voor de fiets. Een gelagerde trapas die afwijkt van de tot nu toe gebruikte constructies. Het gaat hierbij om een dubbel gelagerd naald- kogellagersysteem, dat aan beide zijden van de trapas de ruimte van het bracket- huis voor meer dan de helft benut De radiale en axiale krachten die bij de trap- beweging vrijkomen, worden volledig op gevangen waardoor de optredende span ning op het frame tot een minimum wordt beperkt. Hierdoor krijgt de trapas een grote rolvermogen, loopt lichter, heeft een langere levensduur, is stof-, vocht- en onderhoudsvrij en maakt het frame sta bieler. Het systeem is tot ontwikkeling gebracht in samenwerking met werktuig kundige Nico Gijselaar, die in zijn vrije tijd als technische man de wielerformatie Univers-Campagnolo terzijde staat De Precimax-trapaslager kan op vrijwel ieder type fiets worden gemonteerd, maar de voorlopig nogal forse prijs van bijna twee honderd gulden, zal toepassing wel be perken tot professionele racefietsen. V.d. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Goedereede-Ouddorp Deze feestelijke, maar intieme, avond wordt gehouden in het Verenigingsge bouw „Oostdam" op 22 maart te Goede reede. Het programma bestaat uit een officieel gedeelte en tot besluit een optreden van het Cabaret „Capritholen". Aan alle dorpsgenoten van O'plaat waar jullie je ook bevinden Willen jullie mij helpen bij het te boek stellen van de geschiedenis van „de Plaef Ik heb dat verleden jaar ook al eens gevraagd en ik ben blij te kunnen zeggen, dat ik nog al één en ander bijeenverzameld heb. Tot nu toe heb ik van verschillende kanten gegevens ontvangen en heb ik een overzicht in een stuk of zeven stambomen. Graag zie ik jullie berichten tegemoet Jo Kosten, Bergmannstraat 66 5615 KG Eindhoven ir^^dÉ^^?<tM>f^^b^f*»iM'r^^i<*»H«'';:«4|^gl^r^^^ voor deskundige bemiddeling Cn 01870-3477 m ----- O ----- Tevens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 18, Middelharnis Tel. 01870-2996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 9