EIÜVIIDEfl-niEUWa Straatdijk Dirksiand opgefleurd met kapsalon „Petit Paris" C.P.B. In aanbouw in Middelhamis, opslaqpiaats voorSüOO m^ drijfmesti Honda Jazz festival. Een voorjaarsfeest waar veel muziek in zit. f15.595 Autobedrijf Schlink Middelhamis BV. Modehuis Braber Titel accountant wel degelijk beschermd Mikkie de Robot Bergmans Brillen Pasfoto's „Eilanden-nieuws" voorjaars- en zomermode 1984 Gebruik dienstfiets levert besparing op West Achterweg 3, Middelhamis, 01870-2555 4e Blad VRUDAG 16 MAART 1984 No. 5279 Kees en Gerda Bakelaar-Smit, hij afkomstig van Den Bommel, zij een Dirkslandse, hebben zich enkele jaren lang best wélbevonden in hun werk in een Zierikzeese kapsalon en 't was dan ook allerminst hun idee om die zaak op te helden. Toen dat wél gebeurde leken ze zich tot in lengte van dagen in het leger der werklozen te moeten scharen maar beiden bleken gelukkig te ondernemend om zich dat te laten welgevallen. Ze besloten zelf een salon te beginnen en vrijdagavond kon die worden geopend: dames- en herenkapsalon „Petit Paris" op de Straatdijk in Dirksiand.! Door de jaren heen heeft zich daar een groot deel van het middenstandgebeuren afgespeeld maar de laatste jaren was daar verandering in gekomen. Geen wonder dan ook dat de nieuwe salon met vreugde werd begroet omdat ze nieuw leven in de brouwerij zal brengen. Burgemeester Oversier en zijn echtgenote waren graag aanwezig om het nieuwe bedrijf officieel te openen. Dhr. Oversier deed dat door het naambord te onthullen, op welk bord ook een compositie van kam en schaar is gemaakt. Het ondernemerschap van het nog jonge paar werd door dhr. Oversier zeer gewaardeerd temeer omdat hij begreep in welke tweestrijd ze hebben gestaan:Je kunt óf wat gaan thuiskappen óf initiatieven nemen en durven investeren", zo bezag hij, de ondernemers ermee complimenterend dat ze voor dat laatste hadden gekozen wat hen de gelegenheid geeft met de ontwikkelingen, ook die van de moderne coiffures, mee te groeien en in het vak niet achter te raken. De salon die een damessalon-, een herensalon en een verkoopruimte van aan het vak verwante artikelen bevat, werd voor een groot deel eigenhandig ingericht. Wel werden de stoffering, de vloerbedekking en de meubilering aan anderen over gelaten, maar de fam. Bakelaar heeft het nieuwe bedrijf eigefthandig gezicht gegeven. Vader Bakelaar, kapper in Den Bommel ontwierp met veel kreativiteithet naam vignet van de salon. Burgemeester en mevr. Oversier kregen als dank voor hun aanwezigheid elk een attentie en elk een bon voor een gratis behandeling. „Ik vraag me af', grapte dhr. Oversier, zeker van plan zijn gladde coiffure aan de zorg van dhr. Bakelaar toe te vertrouwen. MIDDELHARNIS: De Chr. Plattelandsvrouwenbond „Flak- kee" hoopt op D.V. donderdag 22 maart a.s. haar jaarvergadering te houden in het Dienstencentrum, Doetinchemsestraat te Middelhamis. Aanvang 7.30 uur. Naast de gebruikelijke punten vermeldt de agenda een lezing door de heer M. Peekstok, commandant van de brandweer te Middelhamis, over: „Brandoorzaken rondom de woning". Op 29 mei a.s. wordt een excursie ge houden naar de Heinekens' Bierbrouwerij te Zoetermeer. Het programma is als volgt: 10.00 uur: Ontvangst met koffie; Bezichtiging wijndistilleerderij; Lunch; Bezoek aan de bierbrouwerij. Buskosten zijn plm. 30, U kunt zich nog opgeven bij mevr. Vroeg- indeweij, tel. 01870 - 2594 of op de jaar vergadering op 22 maart a.s. Ingezonden: Mijne Heren, Enkele weken geleden beantwoordde U een vraag van een van Uw lezers terzake van het gebruik van de titel accountant. Ten onrechte deelde U mede dat de titel accountant niet beschermd was. Dit is niet juist De titel accountant is wel degelijk beschermd en voorbehouden aan register accountants (R.A.) en accountants-admi- nistratieconsulenten (A.A.). Misbruik van de titel accountant is zelfs strafbaar. Dit is geregeld in de artikelen 28 en 29 van de Wet op de Accountants-administratie- consulenten van 13 december 1972. Artikel 29 van deze wet zegt: 1. Hij die zonder tot het voeren van de titel van accountant-administratie consulent gerechtigd te zijn die titel of de benaming van administratieconsu lent voert of zich op zodanige wijze gedraagt, dat daardoor bij het publiek rederlijkerwijs de indruk moet worden gewekt, dat hij tot het voeren van zodanige titel of benaming gerechtigd is, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste duizend gulden. 2. Hij die zonder tot het voeren van de benaming van accountant gerechtigd is zijn die benaming zonder nadere toe voeging dan wel in een andere dan de in het eerste lid bedoelde samenstelling voert of zich op zodanige wijze ge draagt, dat daardoor bij het publiek rederlijkerwijs de indruk moet worden gewekt, dat hij tot het voeren van die benaming gerechtigd is, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste duizend gulden. 3. De bij het eerste en het tweede lid strafbaar gestelde feiten zijn over tredingen. 4. Indien tijdens het plegen van één der in het eerste en het tweede lid omschre ven overtredingen nog geen jaar is verlopen sedert een vroegere veroorde ling van de schuldige wegens één dier overtredingen onherroepelijk is ge worden, wordt hij gestraft met hechte nis van ten hoogste twee weken. Momenteel zijn ongeveer 2100 register accountants alsmede ongeveer 2200 ac- countantsadministratieconsulenten in de daartoe wettelijk geregelde registers in geschreven. Deze registers zijn openbaar en daar kan geïnformeerd worden of de bewuste persoon terecht van de titel ac countant gebruik maakt. (Telefoon 070 - 521424). Gezien de zeer zware opleidingseisen die gesteld worden aan accountants is een bescherming van hun beroep beslist op zijn plaats. Uiteraard legt de wetgever ook ver plichtingen op, zo is het de accountant onder meer niet toegestaan: Reklame te maken voor zichzelf Een nevenberoep uit te oefenen; zo mag hij niet werkzaam zijn als ver zekeringsagent, makelaar of taxateur. Bovendien is hij verplicht tot geheim houding van hem ter kennis gebrachte zaken en dient hij zijn werkzaamheden eerlijk, nauwgezet en naar beste vermogen te verrichten. Overtredingen van onder meer bovenstaande regels, kan voor de accountant ernstige gevolgen hebben. Indien een klacht tegen hem bij de tucht raad is ingediend kan deze raad een aantal maatregelen nemen en de accountant schorsen of zelfs tot doorhaling van zijn inschrijving overgaan. Hoogachtend, Accountantskantoor DE VOGEL B.V. C. van de Wetering A.A. Aan de van Brienenweg te Middel- harnis, enkele honderden meters voorby de vuil-overslagplaats, wordt momenteel het grondwerk verricht voor de bouw van een be tonnen silo waarin een voorraad drijfmest van 8500 m^ opgeslagen zal worden om vandaaruit naar af nemers van organische mest op Flakkee en in de regio te worden vervoerd. Het wordt een bedrijvig heid van de in oprichting zijnde „Organische-Mestdistributie Goe- ree Overflakkee b.v." waarin het Middelharnisse loonbedryf T. Vroegindeweij Zn. participeert. Wat doe je als bedrijf om de aandacht van de consument te trekken? Je geeft folders uit, bedenkt stunts en laat reklame- teksten rondvliegen boven strand of voet balstadion. Sinds kort kan je zelfs een robot huren voor zo'n duizend gulden per dag. De robot kan beplakt worden met teksten of naam van het produkt, dat aan de man gebracht moet worden. Hij kan o.a. dan sen, muziek maken, met water spuiten en praten met mensen. Mikkie, zo wordt hij genoemd, wordt op afstand bestuurd door een „operator". Deze man stuurt de robot naar de mensen, die hij wil ontmoeten en praat dan via een microfoon in de robot met hen. Als je tegenover het ingenieuze appa raatje staat en hij zegt tegen je datje zo'n mooie blauwe jas aan hebt, dan vraag je je echt af hoe dat nou mogelijk is. Je hebt namelijk niet in de gaten dat zo'n 2 m verder de man staat die in feite tegen je spreekt en je uiteraard heel goed kan zien. Met Mikkie kan men in ieder geval op een hele leuke en bijzondere manier op beurzen, braderieën of op andere druk bezochte plaatsen, de aandacht van het publiek trekken. Uw Honda dealer viert nu het Honda Maar bovenal zit er lentemuziek in. Jazz festival. Ter ere van Honda's jongsteMuziek die doorklinkt in uw inruilprijs de Jazz. Kom snel kijken en u zult merken Hoe muzikaal de Honda Jazz is zullen dat de Honda Jazz niet voor niets 's werelds wij u graag vertellen. Wedden dat u ook swingendste automobiel is. eenJazz-fan wordt Natuurlijk zit de Honda Jazz boorde vol ruimte, boordevol pit en boordevol jm%Bmèm^w^^^^ff^mmmw^ plezier. Uiteraard is 'ie ongelooflijk - ss--- zuinig en waanzinnig veelzijdig. v.a. Hofdijksweg 12 OUDDORP Tel. 01878 - 1249 Nu ook voor Hisschemöller De andere vennoot is het Mestdistributie- bedrijf Kurstjens b.v. te Grubbenvorst, dat een grote kennis heeft van de toe passing van organische'mest. Een ware „wetenschapper" op dat specifieke gebied is dhr. van Nieuwenhuijzen uit Steen bergen die als vertegenwoordiger en ad viseur van de b.v. op zal treden. Het transport van de mest vanuit de opslag plaats in Middelhamis zal worden ver zorgd door loonbedrijf Vroegindeweij. De vraag naar organische mest die wél het hele jaar door wordt geproduceerd concentreert zich in de periode juni/ november, wat het noodzakelijk maakt een flinke buffervoorraad aan te leggen om in die piek aan de vraag te kunnen voldoen. Overigens zal de Middelharnisse silo lang niet toereikend zijn waarom er na de eerste-, een tweede zal moeten volgen. De afnemers in W.Brabant, Zeeland en Flakkee zijn goed voor een jaarlijkse af name van zo'n 50.000 m'. De gemeente Middelhamis heeft ter voorkoming van stankbezwaren extra hoge eisen aan de Hinderwetverguiming gesteld en van de zijde van de b.v. is daar alle begrip voor getoond. De silo wordt van beton zodat ook voor grondwaterverontreiniging niet hoeft te worden gevreesd. De bodem van de süo bevindt zich 1.50 meter beneden het maaiveld, het bouwwerk zal 5 mtr. hoog worden en worden overspannen met een afsluiting van zeildoek. Regelmatig Wie kosten wil besparen, moet de fiets inschakelen. Die gedachte wint steeds meer terrein bij bedrijven en overheids diensten die serieus aan kostenbewaking doen. Voor verplaatsing over korte af standen is de fiets onbetwistbaar sneller en aanzienlijk goedkoper dan welk ander vervoermiddel ook. Het gemeentebestuur van Neurenberg stimuleert dan ook het gebruik van dienst- fietsen en is bereid voor een eigen fiets een dienstfietsvergoeding tot 100 DM per jaar te betalen, afhankelijk van het aantal afgelegde kilometers. Misschien ook iets voor Nederland. zal de voorraad drijfmest moeten worden gemixt om te voorkomen dat vaste delen uit de mest zouden bezinken. De drijfmest zal voornamelijk uit de regio Tilburg worden aangevoerd. Omdat daar, door de aanwezigheid van veel be drijven aanzienlijk meer mest wordt ge produceerd dan er kan worden gebmikt werd in Tilburg een achttal jaren geleden, met behulp van de Overheid een zgn. „Mestbank", de mestbank „Brabant" op gericht Het afzetgebied van deze mest bank is onze regio voor welke de nieuw te bouwen silo een verzamelpunt gaat wor den. Voor de distributie in de omgeving zal de fa. Vroegindeweij een grote tank in gebmüc gaan nemen die door een tractor getrokken wordt. Het gerij zal van extra brede banden worden voorzien om diepe sporen op het land te voorkomen. Wan neer de afstanden groter worden zal van een tankauto gebmik worden gemaakt Voor inlichtingen en voorlichting is men welkom op de West Achterweg 1 te Middelhamis. Telefonische inlichtingen kan men verkrijgen via een van de vol gende nummers: Dhr. A. van Nieuwenhuyzen, Steenber gen, tel. 01670 - 65284 (privé na 19.00 uur); Mestdistributie Kurstjens b.v. te Grabben- vorst, tel. 077 - 61444; of Loonbedrijf T. Vroegindeweij Zn. b.v., tel. 01870 - 2037 te Middelhamis. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen SINT ANNALAND Uien veiling van dinsdag 13 maart 1984 Uien, maat veertig opwaarts. Klasse twee N.L. 0,90 - 1,00 Uien, drielingen, maat vijf en dertig/veertig op waarts, Klasse twee N.L. 40,80 - 42,80 Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer honderd en zeven ton. presenteert haar nieuwe I op dinsdag 3 april a.s. om 8 uur 's avonds in het verenigingsgebouw „De Schakel" te Dirksiand. I Het belooft weer een vlotte en gezellige show te worden onder I leiding van mode-adviseur Jan de Vries. Toegangskaarten a 10,inklu- I sief konsumptie vanaf heden in y onze zaak verkrijgbaar. Dirksiand, tel. 01877-1366 Burg. en Mevr. Oversier nemen de bonnen in ontvangst. Links de jonge ondernemers; geheel links kapper Bakelaar uit Den Bommel. Inkl. BTW en ML behandeling. Exkl atlevcringskosten f 370.-. Meerprijs metallic lak f 300.-, 3,|aar lakgarantie. ójaar garantie op korro.sie van binnenuit. mi Drog. Reform. Foto Quelle MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 2441 j^<^>^^^'^^••&V^V.^^t.^tt^\l^^,J^l.^^^^^<^V^^^>^^<.^^«^^^^V^^^^V^V.^^^V^^^^>^.^,\^%:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 13