goed Firma Witvliet 01877 - 1166 Schoonmaakmiddelen Levendig concert orgel en trompet in Ned. Herv. Keri( te Diricsland Het revolutionaire Paintmate systeem verft sclioner, sneller en maldcelijlcer zijn niet zo best voor uw lianden Hoge prijs voor uien Zeeuwse bouwstroom van 9 miljoen tegen werkloosheid Eén zwaluw maakt nog geen zomer.... Middel tegen neusverkoudheid speciaal voor kinderen De handigste vinding sinds de kwast Algehele rouwonderneming M, L- KIEVIT Zonen Boekje over gezond gebak SIOUX.DESTAP DIE U ELKE DAG WAARDEERT Ned. Herv. Gemeente Provinciale liandwerictentoonsteliing Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 16 MAART 1984 Toen j.l. zaterdagavond organist Sander van Marion de eerste akkoorden op het mooie orgel van de bomvolle kerk (900 bezoekers!) liet horen verstomde het geroezemoes en begon een concert wat nog nooit op Flakkeese bodem was verzorgd, n.l. orgel met trompetten. Naast genoemde organist waren de van de Veluwe afkomstige gebroeders Brouwer naar Dirksland gekomen om hun medewerking aan deze avond te verlenen. Na samenzang van psalm 3 3 en een viertal bewerkingen van B ach' s „Wie maar i de goede God laat zorgen" werden 2 gezangen ten gehore gebracht waarbij de trompetten (tweestemmig) een geweldig mooie combinatie bleken te vormen met het orgel. Hierna opnieuw 2 orgelsoli waarna het Hed „Nader mijn God bij U" werd vertolkt. Reikhalzend werd een der gebr. Brouwer gevolgd, die plotseling van zijn, goed zichtbare, plaats bij het orgel vertrok om beneden in de kerk een echowerking te imiteren. Het nuchtere Flakkeese volkje vond het maar niets dat ze niet konden zien waar het geluid vandaan kwam, maar mooi klonk het wèï. Hierna verzorgde de organist een improvisatie over het lied „Een Naam is onze hope". Met name bij deze (voor de organist karakteristieke) bewerking was de rammelende mechaniek van het orgel behoorlijk irritant en werd een zelfstandig pedaal node gemist. Het is te wensen dat de ogen (of beter: de oren) van de stichting Monumentenzorg nog eens open gaan zodat de mechaniek gemoderniseerd zal worden en dit orgel een zelfstandig pedaal krijgt, want daar heeft het recht op! Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het stuk getiteld „Yeruchalaim". Het trompetgeschal vermengd met harmonieus orgelgeweld werd achter de kerk (nu wèl voor iedereen zichtbaar!) beantwoord door een der gebr. Brouwer zodat een magnifiek echo-effect werd bereikt. Hierna volgde een orgelfinale over Psalm 150 waarbij vrij rommelig werd gespeeld en waarin de klankkleur van het orgel niet ten volle werd benut. Ook de finale voor orgel en trompetten, het laatste stuk van dit programma was geen muzikaal hoogstandje. Het overgrote deel van het publiek zal echter geen spijt hebben gehad van het bijwonen van dit concert waar beroepsmusici (ook mensen met fouten en gebreken) hun muzikale gaven zo goed mogelijk hebben gebruikt om de talrijke muziek- minnaars een mooie avond te bezorgen. En daar zijn ze vrij goed in geslaagd. SINT ANNALAND Voor begin maart is 1,00 - 1,01 voor de uien wel een buitengewone hoge prijs, aldus de directeur D. Hage van de veiling in Sint Annaland. „Deze prijs van één gulden komt wel meer voor, maar dan eind april-begin mei". Ondanks dat er erg veel uien verkocht zijn, werd er in Sint Anna land meer dan zestig ton uien aangevoerd op de wekelijkse uienveiling. Scherpenisse kan dankzij de daar aan wezige poule van begin december tot eind maart wekelijks op zo'n zestig ton per aanvoer rekenen. Deze uien worden ook via de Sint Annalandse klok geveild en aan de man gebracht. Volgens directeur Hage zijn er momen teel in het gehele land weinig vrije uien meer aanwezig. Hage schrijft deze hoge prijzen toe aan de lagere opbrengsten en de goede export „Door het natte voorjaar in 1983 en de droge zomer was de op brengst in 1983 aanmerkelijk minder, maar in vergelijking met het noorden van het land was het hier in het zuidwesten nog redelijk. Van zo'n prijs wordt er dan ook dubbel geprofiteerd, maar het is onzeker of dit zo blijft. Als het er met dubbeltjes bij komt, gaat het er met kwartjes af', aldus directeur D. Hage van de Sint Anna landse veiling aan de Langeweg. De uien- export gaat met name naar Duitsland, Frankrijk en Spanje. SINT ANNALAND Postzegel- en muntenruilbeurs Op dinsdag 20 maart a.s. zal ervan 19.00 uur tot 22.00 uur (zeven tot tien uur) een postzegel- en muntenruilbeurs gehouden worden in Hotel „Havenzicht" in Sint Annaland. De toegang is vrij en er is een gratis verloting! PREDIKBEURTEN ZEELAND Zondag 18 maart 1984 SINT ANNALAND - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur drs. M. D. Geuze - Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees- dienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Sinds enkele jaren is volkorenbrood weer populair en steeds meer ziet men taart en gebak van volkorenmeel in de winkels. Volkorenprodukten hebben een eerlijke, nootachtige smaak en zijn niet zo zoet als veel gewoon gebak van witte bloem. Die tendens naar „eerlijk bruin" heeft zich ook doorgezet in het thuis bakken van brood, een liefhebberij die aanzet tot het bedenken van allerlei varianten op het krenten- en rozijnenbrood. En hoewel warme bakkers steeds meer nieuwe en oude broodsoorten uitvinden: het oventje thuis staat bij veel gezinnen regelmatig in het middelpunt. Voor sommigen is het maken van een broodbeslag, het kneden en bakken welhaast een ritueel dat een hele zaterdagmiddag kan duren. Twee praktijkmensen uit de wereld van de gezonde en volwaardige voeding, Joost Drenthe en Mieke van Loon, kwamen vorig jaar tot de ontdekking dat voor wie naast lekker, ook gezond wil eten van brood en gebak uit eigen oven, er eigenlijk nauwelijks veel geschikte recepten be staan. Hun boekje, „Gezond gebak", net verschenen, geeft nu juist een grote hoe veelheid originele recepten voor brood, koekjes, taarten, hartig gebak en nage rechten. Gezond gebak wordt uitgegeven door Deltas, een afdeling van de Zuidneder- landse uitgeverij Aartselaar. Met langdurig werklozen kan in Zeeland woningverbetering of groot onderhoud gaan plaats vinden aan 45 vooroorlogse en 935 naoorlogse woningwetwoningen. In het kader van het extra werkgelegen heidsprogramma en de terugploegregeling heeft het rijk hiervoor 3.623.000,— beschikbaar gesteld. Hiermee kan een bouwstroom op gang komen van ruim 9 miljoen gulden. In een brief aan de Zeeuwse gemeenten heeft de Hoofd-ingenieur-Directeur van de Volkshuisvesting in deze provincie, ing. R.J. van der Meulen, de verdeling van deze woningen bekend gemaakt 372 wo ningen zijn aan Zeeuws-Vlaanderen toe bedeeld, 302 woningen aan Walcheren, 210 woningen aan de Bevelanden en 81 woningen aan Noord-Zeeland. Voor groot onderhoud aan 15 vooroorlogse woningen is nog geen verdeling over de gemeenten gemaakt. Bij werkzaamheden aan vooroorlogse woningen bedraagt de subsidie van het rijk 2/3 gedeelte van de goedgekeurde kosten; bij naoorlogse woningen is de subsidie 1/3 deel. Voor deze subsidie komen alleen aanvullende plannen in aanmerking, die niet mogen leiden tot concurrentiever valsing. Een van de andere voorwaarden is dat per project minimaal 70% langdurig werklozen worden ingezet Vooral is ge keken naar de mate van werkloosheid in de verschillende regio's. Bij de Directie Volkshuisvesting Zee land werden veel plannen gemeld voor deze extra financiële steun. De nu bekend gemaakte toewijzing blijft van kracht tot 1 juli van dit jaar. Daarna zal zo nodig een herverdeling plaats vinden, zodat uiterlijk óp 1 oktober dit jaar voor al het geld verplichtingen zijn aangegaan. Voor alle projecten geldt als extra voorwaarde dat ze uiterlijk op 31 december 1985 moeten zijn afgerond. Zandpad 13 MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 2644 na 17.00 uur 4228 Rotterdam VERTON'S schoenen HAVENPLEIN 13 ZIERIKZEE Tel. 01110-2488 NIEUWE TONGE Het ligt in de bedoeling in de loop van het jaar een rommelmarkt te houden. Heeft u iets wat u hiervoor beschikbaar wilt stel len dan kunt u dit afgeven op het adres: Korteweegje 9. U kunt ook bellen (01875) 2336,1287,1272 of 1351, waarna het bij u wordt opgehaald. Meer dan 500 handwerken in verschil lende technieken en diverse andere vor men van kreatieve handvaardigheid. De werkstukken zijn gemaakt door leden van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen in Zuid Holland. Plaats: „De Doelen", Rotterdam, in gang Kruisweg 40. Tijd: Maandag 2 april van 14.00 - 21.00 uur en dinsdag 3 april van 9.00 - 16.30 uur. Toegangspry s: voor leden 2,50 en voor niet-leden 3,50. Demonstraties in verschillende tech nieken, o.a. kantklossen, tamboereren met schapewol, knipselkunst, quilten en eieren verven. Er is een stand met handwerkmateriaal en boeken aanwezig. Het Provinciaal bestuur van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen en de provinciale commissies (agrarische, binnen/buitenland, handwerk, kadervor ming, culturele, pers, en Vrouw) zijn met een informatiestand vertegenwoordigd voor het geven van alle gewenste in- Uchtingen over de Bond. Maar j.l. zaterdag 10 maart werd met veel gekwetter door vier zwaluwen reeds de lente aangekondigd bij Volvo Dealer Karels te Nieuwe Tonge. Tijdens deze lente-show werden de prij zen uitgereikt aan de winnaars van de ballonwedstrijd tg.v. de Huttendorp fes tiviteiten vorig jaar, georganiseerd door de buurtvereniging „De Zwaluw" te Som- melsdijk en gesponsord door Karels Auto Service te Nieuwe Tonge. Tot de gelukkige winnaars behoren: Patricia van Brussel, Ie prijs, cadeaubon tw.v. 25,— Jaqueline van Doom, 1 e prijs, cadeaubon tw.v./25,— Leon van Sliedrecht, 2e prijs, cadeaubon tw.v. 20,— Elbert van den Doel, 3e prijs, cadeaubon tw.v./15,— Na het in ontvangstnemen van de prijzen en het nuttigen van enkele versnaperingen vogen de zwaluwen luid kwetterend weer terug naar hun nest in Sommelsdijk, waar zij nu een plan zitten uit te broeden wat er in de komende vakantie zoal voor leuke dingen georganiseerd kunnen worden. Neusverkoudheid kan men het hele jaar door oplopen, maar in de overgangspe rioden van herfst en voorjaar is er wel véél meer kans op. Als kleine kinderen er last van hebben, kunnen ze ademhalingsproblemen krijgen omdat ze hun neus nog niet goed kunnen snuiten. Het is daarom belangrijk om als ouder daarop te letten en te zorgen dat het kindje goed kan ademen. Een groot gedeelte van de middelen' tegen neusverkoudheid is voor volwasse nen. Speciaal voor kinderen is er b.v. Karvol ontwikkeld, een bijzonder milde samenstelling van o.a. menthol, kaneel- en dennenaaldenolie. Karbol is vloeibaar en is verpakt in handige capsules, zodat u geen vieze handen krijgt. Men kan de vloeistof op het kussen of op het pya- maatje sprenkelen als de peuter naar bed gaat Eventuele vlekjes verdwijnen nor maal bij het wassen. Ook voor vol wassenen geeft het middel overigens ver lichting. De inhoud kan dan op een zak doek gesprenkeld worden of men kan er een stoombad van nemen. De inhoud van één capsule moet men dan in een halve liter warm water doen, waarna men de vrijkomende dampen van menthol, ka neel- en dennenaaldenolie inademt Met deze revolutionaire Paintmate behoort hetsteds opnieuw in de verf dopen van kwast of roller voorgoed tot het verleden. Vanuit een bus aan de broekriem wordt via een slang onder druk automatisch verf toegevoerd naar kwast, roller of verfzaal. Adviesprijs f 179, De Paintmate van Black Decker is speciaal voor verf op waterbasis. Overal in het huishouden hebben we machines die ons helpen: mixers, naai machines, stofzuigers, wasmachines, te veel om op te noemen. Maar voor het verven heeft tot nu toe niemand een betere manier uitgevonden dan de pot en kwast of roller. Aan het verven voegt Black Decker nu een totaal nieuwe dknensie toe met het revolutionaire Paintmate verfsysteem. Met de nieuwe Paintmate, speciaal voor verf op waterbasis, kan veel sneller en makkelijker worden gewerkt, zonder morsen. Automatische verftoevoer - In huis is verven de meest voorkomende doe- het-zelf-aktiviteit Toch werken we nog altijd met de traditionele kwast en roller. Dat kost veel inspanning en er wordt soms flink bij gemorst. Black Decker brengt daar nu verandering in met het Paintmate verfsysteem. Onder druk van een koolzuurgaspatroon wordt de verf van de speciale bus aan de broekriem auto matisch toegevoerd naar de kwast, roller of verfzool. Door het indrukken van een knop op de controlehandle is de verfstroom regelbaar. Een drukindicator geeft aan of de koolzuurgaspatroon nog voldoende druk geeft. De verfbus hangt aan de broekriem. Bij het schilderen in de hoogte is het dus mogelijk zich met één hand aan de trap vast te houden, zonder het risico dat de pot met verf van de trap valt Aan het apparaat zit bovendien een bengeltje waaraan de verfhandle kan worden opgehangen om heide handen vrij te houden. Eenvoudig te reinigen - De nieuwe Paintmate van Black Decker (adviesprijs 179,is de handigste vinding sinds de kwast Eindelijk wordt verven schoon en simpel werk, dat geen onnodige krachtsinspanning vraagt en waarbij het morsen door het steeds opnieuw in de verf dopen van kwast of roller voorgoed verleden tijd is. De Paintmate is geschikt voor elke verf op waterbasis, zowel mat, zijdeglans als hoogglans. Tot de standaarduitrusting van de Paintmate hoort een hulpstuk dat op de kraan en de controlehandle of op de hulpstukken kan worden geplaatst. Met koud of lauwwarm water kan het geheel daarmee heel eenvoudig worden schoongespoeld. Los leverbaar zijn kwasten (twee maten), verfzolen (drie maten) en extra bussen. Mogelijkheden tot lidmaatschap en unieke uitvaartverzekering. VERVOER IN BINNEN- EN BUITENLAND DAG EN NACHT OVERAL TE ONTBIEDEN Uitvaartleider: A. J. Kievit, 01877 - 3310 De grote schoonmaak staat weer voor de deur. Plinten, gordijnen en kasten krijgen weer een goede beurt. Alhoewel men vandaag de dag misschien wat minder tijd voor een échte schoonmaak neemt, men hoeft gelukkig de roetaanslag van de oude kolenkachels niet meer te verwijderen, zal men wat meer aandacht aan het huis schenken in 't voorjaar. Het hoort er nu eenmaal bij dat wanneer het frisse groen buiten uiüoopt het binnenshuis net zo fris moet zijn. Tijdens de schoonmaak worden veel middelen gebruikt om vet, stof of rookaanslag te verwijderen. Deze middelen zijn over het algemeen erg scherp en niet al te best voor handen en nagels. Vooral wanneer men met o.a. ammonia, terpentine, schoonmaakazijn en chloor omgaat, moet men oppassen dat de handen er niet onder lijden. Het is daarom van essentieel belang dat u een crème gebruikt die zowel handen als nagels verzorgt, bijvoorbeeld als „Com plete Care". Deze crème werkt verzach tend voor uw handen en verbetert daar naast de conditie van de nagels. Zelfs al draagt u huishoudhandschoenen, dan nog hebben de handen regelmatig een crème behandeling nodig. De handschoenen la ten namelijk geen lucht door, waardoor de huid niet kan ademen en de handen voch tig worden. Dit is uiteraard ook niet zo best U doet er dan goed aan om de handen tussendoor regehnatig te wassen, goed te drogen en er dan even wat crème op te doen. verhuizen van west naar oost en omgekeerd van hoog naar laag en omgekeerd van klein naar groot en omgekeerd van dorp naar stad en omgekeerd van binnen naar buiten en omgekeerd met flakkee expresse kunt u alle kanten op flakkee expresse 01870-2188 middelharnis 01883-20016 hellevoetsluis 01110-3163zierikzee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 10