MATROOS iVO Versmarkt Jaarvergadering buurtver. „West" afwezig Romeinse nederzetting üntdei(t in Ouddorp Ï39\ K9 Brand bij gem.secretaris VERKOPING Nieuwe EO-voorzitter op 5 aprii in Middelliarnis Inzameiing rommelmarl(t Ebbe en Vioed Jeugdsoiistenconcours R. P. BOOT De laatste restanten JAPONNEN en ROKKEN Kinderoperette in Melissant Politiebericliten Oostflal(l(ee zoei(tWERK EBBE EN VLOED M. EMAUS HOGCHEM Boutiek Modehuis „Madelinde" /25-/50-M5-/ 100,- i Vertederende geboortekaartjes Citroen G Special J. P. C. Vogelaar FAMILIEBERICHTEN Maandagmiddag 12.10 uur nam de Heere in het Ikazia ziekenhuis te Rotterdam na een geduldig gedragen lijden tot onze diepe droefheid van onze zijde weg mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader, zwager, oom en neef JACOB BOTH echtgenoot van Belia Akershoek op de leeftijd van 78 jaar en 7 maanden. Ouddorp: B. Both-Akershoek K. Sperling-Both P. Sperling Hellevoetsluis: E. Witte-Both F. A. Witte Ouddorp: J. Orgers-Both Joh. Orgers Joh. Both M. A. Both-Meijer T. Both G. E. Both-Emaus klein- en achterkleinkinderen 12 maart 1984 Marijkeweg 3 3253 BN Ouddorp Gelegenheid tot condoleren van 14.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op vrijdag 16 maart om 15.00 uur op de alg. begraaf plaats te Ouddorp. De rouwdienst zal gehouden worden in het Herv. verenigingsgebouw, Preekhillaan 1 Aanvang 14.00 uur. Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid uit ons midden weg onze geliefde zwager en oom JACOB BOTH echtgenoot van Belia Akershoek op de leeftijd van 78 jaar. Ouddorp: R. Akershoek W. A. Heerschap-Akershoek J. Heerschap M. Boelaars-Akershoek J. Akershoek Tholen: J. C. Akershoek Fr. Akershoek-Jansen neven en nichten Ouddorp, 12 maart 1984 Nu 2 stuks voor Moderne, vlotte KATOENEN BROEK met striksluiting m m diverse modekleurenvan 79,- voor Dör 28maarta.s. MODESHOW van voorjaars- en zomermode. Kaarten verkrijgbaar aan de zaak. Weststraat 6, Ouddorp, Tel. 01878-1166 Streekbeschrijving levert De Motte nieuwe vindplaats op Leden van de vereniging van amateurarcheologen De Motte hebben in Ouddorp een geweldige ont dekking gedaan. In het open bouwland tussen Goedereede en Oud dorp is onlangs een romeinse nederzetting ontdekt uit vermoedelijk de 2e eeuw na het begin van de jaartelling. Onder leiding van Fred Götzenberger sr. wordt sedert enkele jaren de kop van Goeree-Overflakkee systematisch verkend. Terreinverhogingen, grondverkleuringen en scher ven die aan de oppervlakte liggen, geven informatie over wat zich ondergronds bevindt Tijdens één van deze verkeimingen werd de neder zetting gevonden! De oppervlakte van het ge ploegde land lag bezaaid met stukjes romeinse pottenbakkerswaar. Met toestemming van eigenaar en gebruiker van het perceel werd nadien een kleine proefsleuf gegraven teneinde meer inzicht in ouderdom en grootte van de bewoningsplaats te krijgen. Talloze bodemvond sten kwamen aan het licht. Een versierde rand van een terra sigillata kom toont een leeuw, een ander stuk een aap en een krijger. Verrassend was de vondst van een bijna kompleet kommetje op een plat voetje. Op de foto is het te zien omgeven door dikke zware randen van grote terra nigra schalen. De nederzetting past qua vondsten geheel in de overige romeinse nederzettingen op Goeree. Ver maard is de deels onderzochte nederzetting in de polder de Oude Oostdijk. Deze werd in 1958-1959 en in het begin van de tachtiger jaren door ir. J. A. Trimpe Burger onderzocht. Deze heeft inmiddels ook kennis genomen van de nieuwe vindplaats. Van een opgraving zal het niet komen daar het gebied niet archeologisch bedreigd is. De Streekbeschrij ving is slechts een inventarisatie! DANKBETUIGING Langs deze weg wil ik allen heel hartelijk bedanken voor het vele bezoek en de kaarten, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis te Dirksland mocht ontvangen. Inzonderheid doktoren en verplegend personeel, ds. op 't Hof en de eerw. heer Meuleman voor de geestelijke bijstand. C. H. Sandifort Ouddorp, maart 1984 „de Vliedberg" Met droefheid geven wij u kennis dat nog on verwacht uit onze familiekring is weggenomen onze geliefde schoonzuster, tante en oud-tante CORNELIA VAN ROOYEN weduwe van W. M. van Schelven op de leeftijd van 77 jaar. fam. van Schelven Oude Tonge, 9 maart 1984 Maandagmiddag overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Opa BOTH op de leeftijd van 78 jaar en 7 maanden. Bea en Human Jaap en Martha Kees en Nies Gert en Jeannette Bea en Jan Gonda en Jaap Corina Jaap Jolisa Jaap Suzan Maria Lydia Marjolein Jacobien en achterkleinkinderen Ouddorp, 12 maart 1984 Hiermede geven wij u kennis van het overlijden van een van onze oudste leden JACOB BOTH op de leeftijd van 78 jaar. Namens het bestuur van C.N.V. I.V.B. J. Klepper, secretaris. Ouddorp, maart 1984 U vindt ze bij Gebr. DE WAAL. Maak uw keuze uit het nieuwe modellenboek. lij; We zien u graag op ons adres: I Langeweg 13 SOMMELSDIJK eoeoeoeoeecco GEVRAAGD voor O.D. 19 Met ervaring op de Noordzeevisserij Telefoon 01878 - 1686 Weststraat 39 OUDDORP ^ps Levenvorsf Golden Delicious 2kik> AJQ HALFVOLU UIER Vlta Vissticks \pak 10 siuks Mini Brood/es 190 zak 10 stuks lw# Jong Belegen OOK \Kaaskilo 77J \Magere Yoghurt liter De leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool te Melissant voeren dit jaar voor de 23 e keer een operette op. Ze brengen dit jaar „In het witte paard", op de planken. Het is een bewerking van de bekende Weense operette „lm weissen Rössl". Vele bekende melodieën zijn in deze kinderoperette verwerkt. Het verhaal speelt zich afin de weinstube „In het witte paard". Verschillende gasten raken op onverklaarbare wijze kostbaarheden kwijt. De dorpsveldwachter komt er aan te pas om de zaak op te lossen. Die is echter niet zo snugger en bereikt dan ook niet veel. Tenslotte is het een ander, waarvan men het niet verwacht, die de dader weet te ontmaskeren. Er doen ruim 50 kinderen aan deze operette mee. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 23 en zaterdag 24 maart in het verenigingsgebouw „Melis- hof te Melissant. Aanvang beide avonden om 19.30 uur. Bovendien vinden er nog opvoeringen plaats voor de bejaardentehuizen op Goeree-Overflakkee en voor de tehuizen Salem, Sjaloom en Refugium. MIDDELHARNIS De reeks coniferen die de afscheiding vormen van de tuin van gem.secretaris de Feijter, aan de Doetinchem- sestraat zijn gisternamiddag, even na zessen in brand geraakt. De harsrijke bomen stonden in lichterlaai zodat het vuur meters hoog was. Het gelukte het vuur met emmers water te blussen. De brandweer die was gealarmeerd hoefde niet meer in te grijpen. - Gestolen auto gevonden Aan de noordzijde van de dam naar het Hellegatsplein werd hedenochtend een gestolen BMW personenauto aangetroffen. Van de vrijwel nieuwe auto bleken alle wielen, inclusief het reservewiel te zijn verdwenen. De eigenaar, een leasingbedrijf uit Rijswijk, bekwam hier door een schade van ca. 2500, - Opnieuw vals brieQe van 25, Bij de Eurodiscount in Oude Tonge bleek een klant betaald te hebben met een vals briefle van 25,Ook dit bankbiljet voelde enigszins „vettig" aan terwijl de zogenaamde blindenstippen niet voelbaar zijn. OUDE TONGE Op de openbare verkoping is gisteravond het woon- en winkelpand Molendijk 15 van de fam. Kosten ingezet door W. Mooijaart voor het bedrag van 74.000,- Tevens werd de recreatiebungalow gelegen aan de Zuiddijk ingezet voor 26.000,— door M. van Atzel. De afslag is bepaald op maandag 19 maart in café „de Veerman". DIRKSLAND Op vrijdag 23 maart a.s. houdt de Buurtvereniging West Molenzicht zijn jaarvergadering in de Victoria- hal; aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Naast de gebruikelijke agenda, met jaaroverzicht financiële verantwoording, bestuursverkiezing zal deze avond staan in het teken van gezellig samen zijn met o.a. uitslag van de jaarlijkse tuinwedstrijd. Een aantal buurtbewoners zullen de klucht opvoeren „Lach om alles en vergeet" en er wordt besloten met de gezellige gourmet. Opgave tot 17 maart bij L. van Welie, Bloemendaal 52. Het bestuur rekent zoals gewoonlijk op een massale opkomst. De Evangelische Omroep houdt donderdag 5 april a.s. in Middelhamis een bijeenkomst waarop men kan kennismaken met de nieuwe EO-voorzitter, ds. J. H. Velema. Iedereen is welkom. De plaats voor deze ontmoeting is het Hervormd verenigingsgebouw „De Hoeksteen", en duurt 's middags van half drie tot vier uur. Ds. Velema (66) is op dit moment nog predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk in Nunspeet Hij zal deze kerk blijven dienen totdat voor hem een opvolger is gevonden. Daarna zal hij meer tijd be schikbaar hebben voor het werk van de groeiende EO. Verder is aanwezig de directeur van de Evangelische Omroep, drs. L. P. Dorenbos. Tijdens de bijeenkomst is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. TE KOOP Bouwjaar 1978 met LPG instal. Te bevragen: Pr. Irenestraat 10 MIDDELHARNIS Meisjes, 16 jaar in bezit van Mavo- en Scheidegger typediploma eventueel huishoudelijk werk Tel. 01879 - 2295 Woongemeenschap voor ouderen Het personeel van het verzorgingstehuis Ebbe en Vloed te Oude Tonge wil zaterdag 15 september 1984 een rommelmarkt organiseren ten behoeve van de bewoners om hun een geheel verzorgde, gezellige avond aan te bieden. Het personeel is op het ogenblik al druk bezig met de voorbereidingen. De opzet in hoofdzaak is het ver kopen van oude spullen, hieromheen wil men echter nog andere dingen verkopen die door het personeel zelf gemaakt zijn. Wij willen echter een verzoek richten tot de mensen die nog oude spullen hebben, welke veelal te voorschijn komen bij de grote schoonmaak, om deze spullen bij Ebbe en Vloed in te leveren, zonodig halen wij ze ook bij u op. Wilt u dan even bellen naarEbbe en Vloed, tel. 01874 -1844, tussen 8.30 uur en 17.00 uur mevr. Krejci kan u dan alle inlichtingen verschaffen. Zoals u reeds eerder hebt kunnen lezen wordt het Jeugdsoiistenconcours gehouden op zaterdag 12 mei in het verenigingsgebouw „Melishof' te Melissant Aan meldingen moeten binnen zijn voor 21 april. De meeste muziekleerkrachten en enkele scholen hebben hier reeds bericht van gehad. Ook individuele deelnemers zijn natuurlijk van harte welkom. We hopen, dat er dit jaar ook wat jeugdleden van de diverse muziekverenigingen zullen deelnemen. Allen, die niet aan een aanmeldingsformulier kunnen komen, kunnen dit telefonisch bestellen bij C. J. Smit, Julianaweg 6, Mehssant, tel. 01877 - 1270. te Dirksland van 26 t/m 30 maart Waarneming voor spoedgevallen door de huisartsen v.d. Doel, Huisman en Zoon, alwaar aanvragen voor visites en medicamenten vóór 9 uur v.m. Medicijnen voor deze periode TIJDIG bij laten vullen. Tuinzaden Landbouwzaden Groenbemesters B.G. Weidemengsels Bestrijdingsmiddelen Bokweg 9 OUDDORP Tel. 01878 - 1279 - 1956 TE KOOP Luchtpomp 4 cii. Grasso (inruil kleinere mogelijk) Vierwiel autokar Tweewiel kar. Balenslee Drainage haspel met slang. Oprijbruggen 2.5 m. Schoffelbalken 7+8 elementen. Beul (sleper) 3 m. 6 gaats as. Banden: Kleber M&S 700 X 13 700 X 20 velg 750 X 20 velg West-Havendijk 59 3247 LL Dirksland Tel. 01877 - 1033 Krotenplanten Ijsbergsla Andijvie Bloemkool Spitskool Rode kool Pootaardappelen Div. soorten Zwarte, rode en witte bessenstruiken Frambozen Doornloze braam enz. enz. Bloemisterij-Tuincentrum Vroonweg 23 DIRKSLAND Tel. 01877 - 1354 b.g.g. 1390 Telefoon 01878 - 1476 8 acooocoooecieciooeeooooosooosoosoooQefi 250 gram, stukje Zwan Paiingworst lüOll 750 gram IW Gegrilde lAA Achferham 100 gram l#P v.dBi/fPaarde- gggfcy/ees 700 gram Gemarineerd Sofévfees 250 gram Schnitzels 100 gram Hamlappen 500 gram 5.95 kilo Maandag J9 en dmidag 20 maart Verse Worst 500 gram 2ldlo Gele GrapefniHs 5 stuks Navel Sinaasappelen 4AO Hollandse Kasandijvie 500 qram Maandag 19 en dinsdag 20 maart Gekookte Bietjes 500 gram Blinkers Bak Braad IIA pakje 200 gram Qw area 800 grarrF^-^AVw

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 4