Politieberichten Sander van Marion en Reinata Heemskerk in de Ger. Kerk van Stellendam Volkswagenbusje raakte in brand over bouwvallige huisjes Aanhouding i.v.m. diefstallen Gewicht varken Oude Tonge: WcCf klacht Notaris J. Schot C.P.B. „GOEREE Middelharnis Eilanden-nieuws" Na succes Dirksland afgelopen zaterdag: EHBO selectiewedstrijd in Ouddorp Dames 1 Intermezzo uitgeschakeld voor beker Middelharnis: Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Abonneert U op Eilanden- Nieuw s DINSDAG 13 MAART 1984 No. 5278 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief - Gestolen auto In de haven van Middelhamis, nabij de Wilhelminabrug, kwam door de lage wa terstand, een personenauto bovendrijven. Nadat de auto met veel moeite uit het water was getakeld bleek het voertuig te zijn gestolen in Rotterdam. Voor dat men de auto „te water" liet heeft men wel de radio uit het voertuig ver wijderd. De auto heeft geruime tijd in het water gelegen en is niet meer te herstellen. - Auto-inbraken In het afgelopen weekend werden een drietal personenwagens, staande op het Spuiplein te Middelhamis, opengebroken. Uit de voertuigen werden verschillende goederen ontvreemd. De schade aan de voertuigen was echter aanzienlijk groter omdat men met geweld de voertuigen openbrak en o.a. de radio verwijderde. - Schoorsteenbrand In de middaguren van 11 maart jl. brak er een schoorsteenbrand uit in een woning aan de O.Scheidsweg te Stad aan 't Ha ringvliet. De brandweer van die woonkern bluste de brand. De brand is vermoedelijk ontstaan door het monteren van een ver keerde afvoerpijp bij de openhaard. telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen NIEUWE TONGE Brandweerver. „Jan v.d. Heijden" J.l. zaterdag hebben velen deelgenomen aan het raden van het gewicht van het varken waarmee door het dorp werd ge gaan. Het te raden gewicht was 126 kg. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 Door de rijkspolitie zijn een aantal aan houdingen verricht waaronder die van twee inwoners van Dirksland en een van Herkingen i.v.m. de diefstal van een aantal compressoren, een hogedmkrei- niger en wellicht ook die van een aantal buitenboordmotoren vanaf de jachthaven te Herkingen. De compressoren werden op een bouwwerk in Hellevoetsluis ont vreemd, de hogedrukreiniger vande fa. de Ligny te Herkingen. Van de verdachten die zijn voorgeleid voor de Off. van Jus titie bevindt er zich nog één in voorarrest. Het gestolene was al doorverkocht maar kon alsnog worden achterhaald. TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 EÏ3 DD SINT ANNALAND Twee bekeuringen In de Langeweg te Sint Annaland werden buiten de be bouwde kom drie automobilisten bekeurd, toen de politie bij een snelheidscontrole vaststelde dat er ver boven de maximum snelheid gereden werd. E. uit Poortvliet kreeg een bekeuring, toen hij op het kmis- punt Nieuwstraat-Tuinstraat-Raiffeisen- straat een stopbord van de politie ne geerde. Verder bleek hij nog een onjuiste verlichting te voeren. Het is, afgelopen, zaterdagavond in Dirksland een geweldig succes geworden: een Kerk, vol met muziekliefhebbers en enthousiaste solisten maakten er iets fijns van! Voor hen die alsnog (of wellicht voor een tweede keer) willen genieten van een mooie avond met zang en orgelgenot, is ook aanstaande zaterdag, 17 maart (aanvang 20.00 uur) volop gelegenheid het hart op te halen. Dan zullen namelijk in de Gereformeerde Kerk van Stellendam Sander van Marion en Reinata Heemskerk samen met ds. Ad van Noord, die de presentatie verzorgt, hun best doen om een mooi programma te brengen. Mist het orgel in Stellendam de grootsheid van dat in Dirksland: op déze avond zijn we in staat weer heel andere aspecten van van Marions orgelkunst te beluisteren als hij het fraaie van Vulpen-orgel tot klinken brengt. De organisatoren hebben ook van deze avond de verwachting dat velen zullen komen. Reinata Heemskerk is voor velen een goede bekende. Zij beheerst een uitgebreid repertoire van klassiek tot modem, religieuse en andere soorten muziek. Op deze avond zal zij ons o.m. laten genieten van enkele delen uit Handels „Messiah", indmkwekkende teksten, zeker in de lijdenstijd. Maar ook het nederlands-talig geestelijk lied staat op het programma. Sander van Marion geniet een heel eigen plaats onder de nederlandse organisten en gaat, ook in het buitenland een steeds grotere bekendheid genieten. Karakteris tiek zijn zijn boeiende registerkeuzen en zijn speelse improvisatie-kunst. Hij componeert graag, leidt verschillende koren, zoals het Katwijks Mannenkoor, waarmee hij onlangs een tournee van twee weken maakte door Canada en Noord- Amerika. De bezoekers krijgen vanzelfsprekend gelegenheid om zelf mee te doen in de samenzang, waarvoor een mime plaats is ingemimd. Kaarten a 5,op te halen of (telefonisch) te reserveren bij mevr. B. van der Vlugt, Voorstraat 71 te Stellendam (tel. 01879 - 1731). In Ouddorp kunt U terecht bij bakkerij Akershoek, Hoenderdijk 13 (tel. 01878 - 1278). Ook aan de kerk zijn kaarten verkrijgbaar. Kerk open 19.30 uur. Op 10 maart 1984 is in Ouddorp de Selectiewedstrijd van de afd. Flakkee ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Stationsweg. Om 13.30 uur werd gestart met 12 ploegen incl. 3 ploegen van de Katholieke Bond voor EHBO. De slachtoffers werden gespeeld door leden van de Lotus Studiegroep Flakkee en de Jury was het Team Trapman. Prijzen voor deze wedstrijd werden ge schonken door de RABO-bank-Ouddorp. Uitslag box A: 1. EPU Sommelsdijk I165 punten Leider41 punten Ie 2. Ooltgensplaat157 punten Leider35 punten 2e 3. Niéuwe Tonge149 punten Leider35 punten 2e 4. M'hamis-S'dijk134 punten 5. Achthuizen II129 punten Leider29 punten 6. Ouddorp II123 punten Leider27 punten Uitslag box B: 1. Dirksland142 punten Leider42 punten 1 e 2. M'hamis-S'dijk II137 punten Leider.36 punten 3. Ouddorp I136 punten Leider30 punten 4. Achthuizen I131 punten Leider34 punten 5. Oude Tonge130 punten Leider37 punten 2e 6. EPU Sommelsdijk119 punten Leider35 punten In de Kampronde werd gespeeld door de winnaars van beide boxen. De uitslag hiervan is: 1. EPU Sommelsdijk196 punten Leider47 punten 2. Dirksland147 punten Leider35 punten MELISSANT Het gewicht van het varken, waarmee zaterdag een rondgang door het dorp is gehouden, bedroeg 120 kilo en 860 gram. De bmto-opbrengst van deze aktie t.b.v. het te houden 75-jarig jubileum van de Chr. School is/1159,— Wie nog spullen heeft voor de rommel markt kan dat doorgeven bij onderstaande adressen: B. Visbeen, BernardstraatZl, tel. 2238; C. A. L. Leijdens, Pieterstraat 21, tel. 2397. Het wordt graag bij u opgehaald. Winnaar: Ko Visbeen, NoUenweg 16. Gewicht 120 kg -|- 860 gram. DIRKSLAND Na de distriktsbeker gewonnen te heb ben, mocht dames 1 van Intermezzo gaan deelnemen aan de strijd om de nationale beker. Deze deelname heeft niet lang mogen duren. In de sporthal van Dirks land werden ze uitgeschakeld door Be Fair uit Waddinxveen. Be Fair, uitkomend in de 2e divisie, had hier echter wel vijf sets voor nodig. Inter mezzo was zeker niet slechter, maar Be F air had net iets meer geluk en maakte iets minder fouten. Na de eerste set leek een makkie voor Intermezzo te worden, want Be Fair kon slechts één punt scoren in de eerste set: 15-1 voor de thuisploeg dus. Intermezzo kwam bedrogen uit, met een uitstekende teamgeest en service begon nen ze de 2e set Maar de pass, normaal het sterkste wapen van Intermezzo, liep erg slechts en zodoende kon Be Fair op een regelmatige 3-15 setoverwinning af lopen. Weer met de neus op de feiten gedmkt, begon Intermezzo goed spelend aan de 3 e set. Wat in de eerste set lukte, lukte nu weer. Be Fair werd helemaal weggespeeld: 15-6. De lijn van de eerste en derde set kon een tijdje in de 4e set worden doorgetrokken. Maar enkele per soonlijke fouten, die snel achter elkaar werden gemaakt, bezorgde Be Fair een 8- 15 setoverwirming. De 5e set verliep erg spannend en gelijkopgaand. Be Fair had iets meer geluk: 12-15. Wat tevens een einde maakte aan de (nationale) beker- droom van de dames van coach Herman Oosterman. Heren 1 van Intermezzo moest afge lopen weekend twee wedstrijden spelen. Vrijdag werden ze voor de distriktsbeker bij OKK met 3-1 uitgeschakeld. Inter mezzo was overigens niet compleet. Piet Bal en Toni van Breda speelden niet mee. Leon Kievit van heren 2 viel in. Zaterdag haalden de Intermezzoërs, on danks verlies, nog één puntje bij het Maas- sluise MVC. Ze verloren met 3-2. Overige uitslagen: Dames 1 - Kangoeroes3-2 (distriktsbeker) Broleco 3 - Heren 23-0 Twee rookstoten uit de defrosters op het dashboard vertelden donderdagmiddag aan manegehouder Henk Kievit uit Stad dat er in het motorcompartiment van het VW busje waarin hij in Middelhamis over de Rottenburgseweg reed iets niet pluis was. De motor bleek in brand te staan waarom de brandweer van Middelhamis werd gealarmeerd. Met hogedruk en schuim werd de brand snel bedwongen alhoewel de vlammen steeds weer kans zagen op te flikkeren. De LPG tank op het dak werd gekoeld om te voorkomen dat die uiteen zou knallen. Kontaktavond voor ambtsdragers in de provincie Zuid-Holland Op D.V. 21 maart wordt er een kontakt avond voor ambtsdragers georganiseerd door het Prov. Centmm van de H.G.J.B. in Zuid-Holland. De avond wordt ge houden in het Hervormd Centmm, Korte Dijk 12 in Schoonhoven. Aanvang: 19.30 uur. Het thema „Huwelijk en Jongerenpas toraat", wordt ingeleid door ds. C. G. Geluk, predikant-direkteur van de H.G.J.B. Predikanten, ambtsdragers, jeugdouder- lingen- en diakenen worden uitgenodigd deze avond bezig te zijn met vragen als: Hoe kunnen we vanuit de Bijbel de hand reiken wanneer het gaat over huwelijk en relaties? Zien we verband tussen huwe- lijksonderricht aan jongeren en de op bouw van gemeente en samenleving? Voor opgave en informatie: Prov. Cen- tmmH.G.J.B. Zuid-Holland, tel. 01823- 3990. OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop, Rotterdam-C. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur student A. J. Gunst, Kapelle. DIERENBESCHERMING Hond opgevangen Vorige week werd in de omgeving van hetKorteweegje te Dirksland een bmine jachthond (reu) opgevangen. Deze verblijft thans bij de fam. v.d. Berg, Westdijk 15. Wil de eige- naar(es) s.v.p. kontakt opnemen met tel. 01877- 1232? THOLEN Mr. J. Schot, kandidaat-notaris op het notariskantoor W. Loof te Tholen, is bij Kon. Besluit benoemd tot notaris in Tho len. De 48-jarige heer Schot was reeds 5 jaar werkzaam bij notaris Loof. De heer Schot werd in Amsterdam geboren, maar een halfjaar later vertrok het gezin naar Middelburg. Zijn beide ouders komen van Tholen. Notaris Schot volgde na het Chr. Lyceum te Goes een opleiding van notaris Stoetzer in Steenbergen en deed in 1959 staatsexamen en werd kandidaat-notaris bij notaris Batten in Middelburg. In de avonduren studeerde hij verder en slaagde erin om in Leiden de nieuwe universitaire graad te halen. In 1964 werd hij bedrijfsdirecteur bij Bouwmaterialenhandel Louwerse en de Priester in Middelburg, Temeuzen, Goes en Breda. In maart 1979 kwam hij als kandidaat-notaris bij notaris Loof te Tho len en woont nu met zijn gezin boven het kantoor aan de Hoogstraat. Met kandidaat-notaris mr. J. P. Loof (zoon van notaris Loof) en 5 medewerkers zet mr. Schot het notariaat zelfstandig voort. Notaris Schot is hoofdingelande van het Waterschap Tholen voor de ge bouwde eigendommen en adviseur van de Stichting Huis en Heem. De gemeenteraad van Oostflakkee heeft zich in de donderdagavond gehouden vergadering weer bezig gehouden met een klacht van een van de omwonenden van de leegstaande pandjes aan ce Kerkstraat Ze vallen er weliswaar de passant nauwelijks op maar des te meer zijn ze t en doom in het oog van de omwonenden die de gemeente al meermalen hebben aangeschreven omdat de huisjes gevaar opleveren, zeker voor de jeugd. Een van de raadsleden ging zelfs zo ver door de situatie ten hemel schreiend te noemen. De woninkjes staan er onttakeld bij; van enkele zijn alle dakpannen verwijderd en in sommige is de slopershamer al driftig gehanteerd. De bezitter van het eerste woninkje, overigens niet meer als woning maar als schuur in gebraik, voelt er echter niet voor het pandje aan de gemeente te verkopen. De overige zijn al wel gemeentelijk bezit. De raadsvoorz. wees de raad erop dat de gemeente, door aankoop van de pandjes al veel heeft gedaan, terwijl er toch nauwelijks sprake is van een algemeen belang. „Wanneer er dan zo'n tegenwerking is vraag je je af waar je mee bezig bent", was een teleurgestelde reactie van de voorz. die niettemin hoopt dat het laatste pandje eveneens in eigendom kan worden verkregen, teneinde alle pandjes af te breken. Met de dan vrijkomende grond kan nauwelijks iets anders worden gedaan dan die aan de omwonenden uit te geven ter vergroting van hun achtererf. Het perceel ligt geheel ingesloten en het steegje werd daarom vroeger in de volksmond wel eens „d'n blinden darm" genoemd. 99 De Chr. Plattelandsvrouwen Bond komt a.s. donder dagavond bijeen, om 7.45 uur in de huishoudschool „Westvoorn" te Ouddorp. Het zal deze avond gaan over variatie in voeding met de maaltijdschijf >5 a es a a i^a a a c3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1