EiiAnDEn-niEuws Nieuwe boeken H. G. van Putten opent serie „Concertklanken uit de Dorpskerk"-1984 JIKKEMIEN De strenge winter van 1929 Dam vereniging „Denk en Zet" Begrafenisonderneming „VOORZORG" HET "^KUICVENSTER Plattelandsvrouwen Midden Flakkee 2e Blad VRUDAG 9 MAART 1984 No. 5277 --gi blik op kerk -^P en samenleving tj - Touwtrekken om raketten - Een enquête - De kerken en het IKV De twee coalitiepartners, CDA en WD, zijn bezig elkaar te bestoken. Gelukkig niet mèt kruisraketten, maar wel óver kruisraketten.... De fractievoorzitter van de liberalen, Nijpels, heeft gedreigd dat de WD het zal laten aankomen op een kabinetscrisis wanneer de regering be sluiten zou tot niet-plaatsing van kruis raketten. Prompt antwoordde CDA-frac tievoorzitter De Vries dat zijn partij niet bereid is akkoord te gaan met 48 raketten. Zou de regering tot dat volle aantal be sluiten, dan zal zijn partij uit het kabinet treden.... Het heeft er alle schijn van dat men nu gaat touwtrekken om een veelvoud van 16 raketten, waarbij de WD vasthoudt aan 48 en waarbij het CDA varieert van 16 tot 32. Het is gewoon een beetje belachelijk spelletje van loven en bieden geworden. Met je gezonde verstand zou je denken: je plaatst kruisraketten of je plaatst ze niet. Doe je het wel, dan maakt het weinig uit of heternuló, 32 of 48 zijn. Maar misschien moetje achter de politieke schermen heb ben gekeken om zo'n veehandelaarsmen taliteit te kuimen volgen. Intussen is er weer eens een enquête gehouden over de vraag hoe ons Neder landse volk tegen de kruisraketten aan kijkt. Het NIPO is daardoor te weten gekomen dat 34 procent van de bevolking absoluut tegen het plaatsen van kruis raketten is, dat 38 procent er wat on verschilliger tegenover staat, dat het 18 procent niet zoveel kan schelen en dat het 8 procent helemaal niets doet. Dat Weten we dus. Maar het is de vraag of we met deze wetenschap nu één stap verder zijn ge komen op de weg naar de besluitvorming. Is de uitslag van zo'n enquête ook maar enigszins bepalend? Dan zouden alle Ne derlanders op dit gebied deskundig moe ten zijn, en dat lijkt me een gevaarlijke overschatting. Het is begrijpelijk dat een meerderheid van de bevolking niet staat te trappelen om kruisraketten op ons grondgebied te krij gen. Als zodanig zouden we verwachten dat 100 procent zich absoluut „tegen" zou verklaren. Maar blijkbaar zijn er nog wel zoveel realisten onder ons volk dat een bepaald percentage niet onvoorwaardelijk „nee" zegt Blijkbaar hebben deze men sen gedacht aan het grote aantal SS-20 raketten die aan de oostgrens rechtstreeks op West-Europa staan gericht... Enblijk- baar erkennen deze mensen de noodzaak om daarop niet lijdelijk toe te zien, maar daar iets tegenover te stellen. Want dat is nu eenmaal de donkere achtergrond. Wij hebben maatregelen te nemen tegen een eventuele aanval en die maatregelen kun nen alleen worden genomen in een bond genootschap waaraan wij onze verplich tingen hebben. Tenslotte: het botert niet meer tussen de kerken en het IKV (Interkerkelijk Vredes beraad). Voor zijn doen heeft de Her vormde synode-praeses, ds. C. B. Roos, krasse woorden gericht aan het adres van Mient-Jan Faber. De laatste heeft, voor het geval dat er in Woensdrecht kruis raketten komen, aangespoord tot burger lijke ongehoorzaamheid. Terecht heeft ds. Roos opgemerkt dat zoiets vanuit de ker ken nimmer kan worden aanbevolen. Het is te hopen dat de kerken eindelijk zullen doen wat allang gedaan moest zijn: breken met het IKV dat zich hoe langer hoe meer is gaan presenteren als een politieke pressiegroep. WAARNEMER A. P. Wisse, Jong werkloos. Uitgeverij Kok te Kampen. 72 pagina's. Prijs f 9,90 De verschijning van een boekje als dit was 10, 15 jaar geleden onvoorstelbaar. Jong werkloos te zijn is een probleem dat sedert de jaren dertig niet meer voorkwam, al thans niet in de huidige mate. Helaas is dat de laatste jaren anders. De heer A. P. Wisse, journalist bij het Nederlands Dagblad, heeft zich de pro blematiek van de jeugdwerkloosheid aan getrokken en er dit boekje over geschre ven. Het is een praktisch boek geworden, in de eerste plaats bedoeld voor jongere werklozen en toekomstige schoolverla ters. Maar het is niet minder belangrijk voor de ouderen: ouders, leerkrachten en ieder die bereid is de werkloze jongere te begrijpen en te helpen. De schrijver geeft naast een aantal tips die de jongere (misschien) kunnen helpen, ook een overzicht van het sociale-voorzie ningenstelsel voor de mensen zonder werk. Het boekje besluit met een schets van de bijbelse visie op werk en werkloosheid. Ik beveel dit verdienstelijk werkje zonder meer aan. A. C. J. Groeneveld, De computer heeft het gedaan. Wat is nu eigen lijk een computer? Uitgeverij Stark te Texel. 61 pagina's. Prijs f 9,75 Uitgeverij Start - Texel start met dit boekje een tweetal series over de com puter en zijn toepassingen. De volgende uitgaven zullen verschenen: Serie I: ,J)e computer heeft het gedaan 1. Wat is nu eigenlijk een computer? 2. Computertalen. 3. Achtergronden. 4. Uit en te na. Serie II: „De computer doet het". Deze serie zal bestaan uit een onbepaald aantal delen waarin computerprogram ma's worden gepubliceerd. In dit eerste deeltje wil Groeneveld de leek op dit terrein een klein stukje mee nemen in hei land van de automatisering. Het doel is mede de raakvlakken in de maatschappij aan te geven. De mooiste gedichten van Alice Nahon, verzameld door Sipke van der Land. Uitgeverij Kok te Kampen. 47 pagina's. Prijs f 11,50 De Vlaamse dichteres Alice Nahon leefde van 1896 tot 1933. Gedurende haar korte leven werd een drietal bundels gepubli ceerd. Haar jeugdgedichten en nagelaten verzen verschenen in 1936 onder de titel „Maart-April". Ze was destijds de popu lairste dichter na Guido Gezelle. Het was een goed initiatief van Sipke van der Land deze bloemlezing samen te stel len. Het lezen van haar gedichten blijft de moeite waard. Zuiver van klank en ritme als haar poëzie is, herinnert zij onwille keurig aan Gezelle, de Vlaamse priester- dichter. Een mooi boekje geven.... om te krijgen of te Nel Goudzwaard-Dubois, Vonken uit het vuur. Uitgeverij Kok te Kampen. 36 pagina 's. Prijs f 8,50 Na „Carillon" is dit de tweede bundel gedichten van mevrouw Goudzwaard. In dit boekje zijn zowel meditatief-geaarde als meer bijbelse gedichten opgenomen. De dichteres hanteert doorgaans de tradi tionele versvorm; af en toe wijkt ze daar- (Ingezonden) Het artikel in Eilanden Nieuws van vrijdag2 maartj.l. over de extreem strenge vorstperiode in het jaar 1929, die bijna precies twee maanden heeft geduurd, riep bij mij enige herinneringen wakker. Direkt na nieuwjaar ging het heel hard vriezen. Dit had tot gevolg, dat de boot- dienst Middelhamis-Hellevoetsluis stag neerde, waardoor de op Flakkee woon achtige leerlingen van de in Hellevoetsluis gevestigde rijkskweekschool na de kerst vakantie de lessen niet konden bijwonen. Toen de strenge vorst bleef aanhouden, is er een regeling getroffen, die het moge lijk maakte, dat de leerlingen van de examenklas op rijkskosten in een kosthuis in Hellevoetsluis konden verblijven. Zij moesten echter wachten tot een overtocht ondernomen zou worden. Toen het zover was, werd de dienst gevaren met behulp van een ijsbreker, die aan de veerboot voorafging. Met mijn vader, staand op de vuurtoren van Hellevoetsluis, heb ik de aankomst door het krakende ijs kunnen gadeslaan. Tevens heb ik als herirmering aan deze uitzonderlijk zware winter, dat wij leer lingen van de vierde klas van de Brielse hbs vrijgesteld waren van de lessen in lijntekenen, omdat de oost-Indische inkt in de potjes bevroren was. Verschillende van mijn generatiegenoten, die voor hun werk gebruik maakten van de kroontjespen, hebben herinneringen aan bevroren schrijfinkt. J. C. van der Knoop-Gebraad Rijswijk, 5 maart 1984 TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 S3 DD van af. Het niveau van de inhoud is wisselend. Naast produkten die m.i. onder de maat zijn (b.v. „Geloven is" acht ik noch naar vorm noch naar inhoud geslaagd), bevat deze bundel ook gedichten van goed ge stalte èn gehalte. Troost Gij mij, gedichten van Regina Kleisen. Uitgeverij Den Hertog b. v. te Houten/Utrecht. 71 pagina 's. Prijs f 9,50 Voor dit bundeltje vraag ik enige extra aandacht De opgenomen gedichten wer den ruim veertig jaar ongepubliceerd be waard, alleen bekend bij de naaste familie. Ze werden geschreven door een onge schoolde maar toch met enige dichter lijke aanleg begaafde vrouw tijdens een twaalflarige ziekteperiode, voorafgaand aan haar .overlijden in 1940. Hans Roodbeen stelde deze bloemlezing samen en voorzag ze van een inleiding. Bij de keus liet hij zich leiden door de criteria- thema, vorm en kwaUteit Van de in totaal 90 gedichten die Regina Kleisen naliet, worden er hier 42 gepubliceerd. De verzen zijn meermalen van een ont roerende inhoud. De zieke dichteres spreekt niet alleen over haar eenzaam heid en verdriet, maar tevens getuigt zij van de trouwe zorg des Heeren in haar moeitevolle leven. Als zodanig zijn deze gedichten levensecht en ongekunsteld. Eenvoudig maar veelzeggend. Als voorbeeld van Regina's dichtwerk geef ik onderstaand haar „Rondeel": Als de lente is gekomen En de bloeitijd breekt weer aan. Als de bóomen wachtend staan Op de nieuwe levensstroomen. Als ontdaan van winterdroomen Al wat leeft, wil bloeien gaan. Als de lente is gekomen En in bloesems uit wil slaan. Laat ook mij dan zonder schromen Van het winterkleed ontdaan Door Uw stem, die 'k heb vernomen, In Uw kracht te bloeien staan Als de lente is gekomen. J. K. Als eerste in het concertseizoen 1984 zal de veel- zijdige Nieuw Beijerlandse musicus Henk G. van Putten in de serie „Concertklanken uit de Dorps- kerk van Oud Beijerland" optreden. Op zaterdag- avond 10 maart a.s. zal hij op het „Van Oeckelen/ X Pels"-orgel te beluisteren zijn tijdens een orgel- X concert. De 38-jarige Henk G. van Putten is dit jaar al weer zo'n 15 jaar organistvande Grote Kerk (de „Dom") inDeLierinhet Westland. Hij heeft daar het kwalitatief bijzonder fraaie I „Metzler"-orgel tot zijn beschikking, y Gedurende de periode 1972-1976 volgde hij diepgaande orgelstudies bij prof. Anton Heiller aan de Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Hij reisde toen eenmaal per maand per auto heen en weer naar Wenen in Oostenrijk, r Zijn opleiding heeft Henk van Putten genoten aan het Rotter- dams conservatorium onder supervisie van Arie J. Keijzer bij y wie hij in 1971 afstudeerde. Voor die tijd had hij 7 jaarprivé- les bij Piet van den Kerkhoff in Rotterdam. Maar de allereerste lessen ontving hij van zijn vader, op negenjarige leeftijd. Hij studeerde toen op een pedaal harmonium, dat thuis stond. Twee jaar later werd de 11-jarige Henk organist in de kerk te Nieuw Beijerland. Van die tijd af kon hij dan ook op een kerkorgel studeren. Henk van Putten was dus reeds op zeer jonge leeftijd vaste organist Op zijn veertiende jaar gaf hij voor het eerst een concert. Henk van Putten is thans als leraar verbonden aan de muziekschool „Hoeksche Waard", alwaar hij les geeft in orgel en piano. Naast zijn werk als kerk- en concertorganist is hij, en dat is wellicht minder bekend, ook beiaardier. Hij is stadsbeiaardier van Middelburg en Vlissingen, waar hij tijdens de marktdagen te beluisteren is en verder in De Lier en Rijnsburg. Hij studeerde hiervoor 5 jaar op de beiaardschool te Amersfoort. Ook in Oud Beijerland is Van Putten als beiaardier geen onbekende want voor de automatische beiaard in de toren van de Dorpskerk maakt hij de bandjes. De laatste weken is hij bijzonder aktief om de orgelmuziek in de Hoekse Waard wat meer onder de aandacht te brengen door middel van zogenaamde koopavondconcerten. Al met al is sprake van een all-round musicus en na regelmatige orgel- en beiaardconcerten in binnen- en buiten- I land (Zwitserland, Oostenrijk, Denemarken en Spanje) is hij zaterdagavond 10 maart a.s., najaren, weer te beluisteren in I Oud Beijerland. Hij heeft voor dit concert een boeiend en zeer gevarieerd i programma samengesteld. f Van Putten voelt zich bijzonder aangetrokken tot compo- I nisten uit de Franse en Duitse Romantiek. Ook in Oud- y Beijerland geeft hij hier blijk van. Hij speelt o.a. werken van Het in 1967 door Pels Zoon N. V. (Alkmaar) gerestaureerde en uitgebreide Van Oeckelen"-orgel uit het jaar 1827. Thans: 3 klavieren en 31 stemmen. Mendelssohn-Bartholdy (Sonate nr. 2), Reger en Guilmant Echter, zijn voorliefde gaat uit naar de grote componist J. S. Bach. Ook van hem speelt hij een tweetal werken. Tenslotte maakt ook een bekende Toccata van de Franse componist Eugene Gigout deel uit van het programma. Henk van Putten staat bekend als een groot improvisator. Een improvisatie ziet hij als een middel om zich het intiemst, maar ook het meest direct en spontaan te uiten. Ooit verwierf hij een onderscheiding hiervoor. Om deze reden staan ook een tweetal improvisaties over geestelijke liederen op het pro gramma. Na een improvisatie worden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld het lied te zingen. Voldoende aanleiding voor lieftiebbers van orgelmuziek, zo meent de Organisatiecommissie, om dit concert bij te wonen. De toegangsprijs bedraagt/4,50 en voor de jeugd t/m 12 jaar 2,50 Het programma is bij deze prijs inbegrepen. De deuren van de Dorpskerk gaan 19.30 uur open en de aanvang is 20.00 uur. Uitslagen van de damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk/Middelharnis van wedstrijden gespeeld op 5 maart 1984. Afdeling I: A. Verolme - K. Vis 0-2 A. Verolme - J. v. Hoorn1 - 1 I. Mackloet - C. Spee1 - 1 I. Mackloet - J. Dekker1 - 1 P. Leroy - J. Lodder2 - O J. Lodder - P. Leroy1 - 1 B. Vis - J. Dekker2-0 Afdeling II: H. Verolme - I. Koese1 - 1 C. v.d. Bos - C. Polder2 - O Afdeling III: L. V. Erkel - B. Pol1 - 1 Afdeling IV: L. Kievit - J. v.d. Kooij1 - 1 G. Zaaijer - R. JacobsO - 2 Vriendschappelijk werd gespeeld: Melissant - D.E.Z10 - 14 OOSTFLAKKEE Vals briefje van 25,- Bij pompstation PuUeman te Oude Ton- ge blijkt j.l. vrijdag een klant betaald te hebben met een vals brieve van 25,-. Dit brieve is flets van kleur, voelt enigszins vettig aan en de zogenaamde „blinden- stippen" zijn niet voelbaar. Geadviseerd wordt om zo mogelijk een goed biljet van 25,- ter vergelijking bij de hand te houden. De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Midden Flakkee hoopt op donderdag 15 maart a.s. weer te vergaderen in het Dienstencentrum aan de Doetinchemse- straat te Middelhamis. Aanvang: 19.45 uur. Deze avond wordt verzorgd door de heer N. Metselaar, koster van de Grote Kerk te Gouda. Hij zal een klankbeeld vertonen over de historische glasramen in deze kerk. Zoals altijd zijn gasten en introducé's hartelijk welkom. Wederom een geslaagd scholenminivolleybaltoernooi bij Sparta Hygiëa Op maandag 5 maartj.l. is door de jeugd van de lagere scholen op Goeree-Over- flakkee gevolleybald op het door Sparta Hygiëa georganiseerde mini-toernooi. Men kan terugzien op een geslaagde dag, waarop ongeveer 250 kinderen op spor tieve wijze met elkaar strijd hebben ge leverd. De prijswinnaars in diverse groepen waren: Groepen A-B (3e en 4e klassen): Meisjes C.N.S. „Zomerland, Stellendam; Jongens J. C. van Gentschool, Sommels- dijk. Groepen C t/m F (5e en 6e klassen): Meisjes D: J. C. van Gentschool, Sommelsdijk Meisjes F: Groen van Prinstererschool, Middelhamis Jongens C: O.L.S. Middelhamis. Jongens E: Albert Schweitzerschool, Stad aan 't Haringvliet Groep G (meer geoefenden om de wisselbeker): Meisjes: C.N.S. „Zomerland", Stellendam Jongens: Chr. Nat School, Sommelsdijk. Voor alle 1ste prijzen was een beker beschikbaar en alle kinderen kregen een volleybalbutton als herinnering aan deze dag die ons werd mogelijk gemaakt met behulp van: De Voogd Assurantiën als onze sponsor. THOLEN Rode Kruisloop Ten bate van de Rode Kruiscolonne Tholen wordt er za terdag 14 april a.s. te Tholen de zevende Rode Kruisloop gehouden. VERVOLGVERHAAL door Dignate Robbertz G. F. Callenbach B.V. Nijkerk 19 ------------------------------------ De haan kokkerde nu en dan met de bek vol en pikte de grote gele koekoek in de kop als die te ver naar voren kwam. Leune wreef haar heup, er zat ander weer in de lucht, de heup stak en was stijver dan gewoonlijk. Een koewachter dreef zijn beesten over de dijk en jodelde door de grijze avond. Er gens loeide een verdwaalde koe. In het kot van Max krakeelden de hoen ders, de diepe gorgel van de haan klonk boven het gekriep uit Toen Leune weer in de bakkeet temg- kwam zaten Kee en Arend ieder aan een kant van de tafel. Ze waren bedenkelijk stil, maar er was toch niks bijzonders te zien. Wat ebbe je uutgevoerd, Kee? Pront gezete, loog die bedaard en stak ijverig haar hand in de kapotte kous. Arend keek schichtig onder de tafel waar de stofdoek over de as lag en naar de houthak waar Kee de resten van het hondje in verstopt had. Is 't waer, Leune, dat de kleine guus uut de kolen komme? vroeg Kee lief, dat vertelt Bette Knuut Leune keek haar oplettend aan, ze ver trouwde het maar half As je dat weet, waerom vraeg je 't dan nog? Het bleef stil. Kee haalde links en rechts draden sajet door de kous en Arend peu terde aan z'n buis. Leune keek van de een naar de ander. AUa, zei ze dan ineens veel vrien delijker, as julder noe strek thuus komme moeteje nie verschrikke, want dan is je moeder in bed, maer dat komt omdat ze in een spieker getrapt eit Kee begon te lachen. Noe wil je ons weer wat wiesmaeke. Wel verdikkeme, joe netepoes, stoof Leune op, wat zou jie d'r van wete, je moeder eit in een spieker getrapt en daer- mee uut Oe weet jie dat? hield Kee aan. Dat geef niks, ik weet dat, as je een kind uut de kolen wil aele moe je eest over een dulve en 't plankje zit altied vol mee spiekers. Kee dacht na. Oe weet jie dan dat moeder in een spieker getrapt eit misschien trapte Koba d'r wèl in. Leune wist geen goed antwoord en zei gemelijk: Jie moet is zwiege, al dat gevraeg, je bin nog vee te klein om alles te weten. Waer is dat land? vroeg Arend ineens. Hij hield zijn smoezelige handen over zijn borst gevouwen en keek Leune met zijn heldere ogen vragend aan. Is dat veê verre, kom moeder vanaeven nog thuus? Ze kom thuus, ze is al thuus. Leune werd er zenuwachtig van. Dan gaen ik kieke. Arend was in een ommezien van z'n stoel en buiten. Maar Leune hinkelde zo snel ze kon achter hem aan en sleepte hem terug. Hij verzette zich en hield zich vast aan de deurpost. Kee, kom ier en zet die mieterse joen op z'n plekke. Dan zag ze de stofdoek liggen. Wat is dat daer, wat ebbe julder gedae? Ik kon d'r niks an doe, zei Kee stijf, ik stak m'n voeten te verre onder de taefel. 't Is nie, vertelde Arend, die niet durfde leugenen, want moeder zeide dat je dan een zwarte plek op je voorhoofd kreeg. 't Is nie, Leune, Kee en ik ebbe gevochte, d'r is een ondje ook gebroke. Leune bekeek het tafeltje, nam de kleine vaasjes en het parelmoeren scheepje in haar hand. Zukke lillike doenieten.... je boel ver- disteleweere.... snibben datje bin.... alle- manspraas en nergens af kunne bluuve.... gin ziere fesoen.... as je moeder nog is een kind moe kriege zie ze mer dat ze 't rooit, mer in mien uus komme julder nie meer. Ze snufte boos en praatte het schuim in haar mondhoeken. Vanachter de deur nam ze blik en verger en veegde dat de stofwolken door de bakkeet zweefden en Arend begon te hoesten. Kee kneep hem fel in z'n arm. Akelige joen, om alles te verraaien. Zijn lippen begonnen te beven, dan trok hij zich los en begon te schreeuwen. Zijn mond rekte wijd open, Leune dook van onder de tafel. Wat noe weer, bel bel, een mensch raek glad op de loop mee julder. Ze zat plat op de vloer met veger en blik in haar schoot. Verdikke joen.... je brult as een maeger verke.... Dan zwegen ze alle drie, omdat Simen bedaard binnen stapte. Koba had beloofd dat, als 't zoverre was, ze achter 't verkenskot zou weeuwe. (wunen) Simen had zijn werk in het poldertje. Telkens had hij de zekel laten msten en opgekeken of er al wat te zien was. De donkerrode pannen van het kot glommen in de heten zon, de vlier hing er halverwegen over en de brandnetels aan de achterkant groeiden tot over de heining. Die moesten nodig gekort worden. Maar op die dingen had hij niet gelet het was toch nog een heel eind van het rogge veld tot zijn huis en als Koba niet midden op het padje zou komen staan, kon hij het niet zien. Met de strooien hoed diep over zijn hoofd, in z'n hemd, dat vastkleefde aan zijn verhit lijf, had hij maar staan snijden en kijken. Achter hem lag de rogge, reehtgelijnd op brede randen. Na vieren zou Jannis ko men om ze op te binden, ze was zo droog als sprot Toen Simen zijn rug weer eens gerecht had, was Koba op het padje verschenen. Ze zwaaide met beide armen boven haar hoofd, de witte muts was een felle stip, die heen en weer bewoog. Simen had de zekel neergegooid en was hoek over kant naar huis gelopen. De fijne graspluimpjes en droge kluitjes aarde waren op de vloer gevallen toen hij hijgend binnenkwam. Koba stond met haar bovenlijf in de bed stee en gaf niks geen asem op zijn vragen. Koba dan toch.... hij beefde op z'n benen. Eindelijk keerde ze haar bminrood gezicht naar hem toe. Uust Simen.ze slaapt, 't is een ferme joen. Hoe laat het was en hoelang hij nog in de krukstoel had gezeten en gelet op de bedsteegordijnen of die niet bewogen wist hij niet meer. Koba was met emmers water gaan zeulen en had een potje thee op- geschonken en op de duur was ze bij hem gekomen en had gefluisterd: Moe jie noe nie is naer je zeune kieke? Een beetje beschaamd, dat hij aan het kind nog niet gedacht had, was hij naar het wiegje gegaan en had het kleed opgeslagen. Zo hadden Kee en Arend er ook uitgezien, niks geen verschil, vond hij. Gefeliciteerd oor Simen, Koba's stem was een beetje bibberig, dat 't goed mag groeien en dat julder d'r veê plezier van meuge beleve. Dank je, Koba....datje d'r lank getuuge van mag weze. En toen moest hij om de kinders, het was over zevenen en bedtijd. Bij zijn binnen komst werkte Leune zich steunend en zuchtend overeind. Goeien dag! Wat doet 't er op, Arend? vroeg hij, ik oorde je buuten schreeuwe. Goeien dag! Wat doet 't er op. Arend? vroeg hij, ik oorde je buuten schreeuwe. Wat 't er opdoet... Leune stelde zich met de handen op haar heupen voor de kinders.... 't Is wat moois.... eèl m'n boeltje over-oop. (wordt vervolgd) O 'I Telkens Taxi (dag en nacht bereikbaar). P. Vroegindeweij, Emmalaan 18, Middelhamis Tel. 01870-2996 ^■^■¥^***>^4■*******************'^*¥'^4■**'f*******¥*4■***4■*¥>^**4■¥*'f***********>^'^***'^**'^*l^■4^*'^**

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 5