Aderlat ng voor het Winkelcentrum van Sommelsdijk Koop in Ooltgensplaat „Kei(j|zerlijk" orgel in gebruik UITNODIGING 50 jaar I I Visser 10 jaar geleden nam de hervormde gemeente Garage KNÖPS B.V. 15e Verkeersquiz in Nieuwe Tonge i Gewicht varken raden AUTO PESCH Stofzuigers YAMAHA RamoGO b.v. Goeree-Overflakkee Ooltgensplaat: TEGELHANDEL RIEN PEEMAN Onze SHOWROOM A. J. V. Rumpt Van Weel-Bethesda Ziekenhuis Dirl(siand Citroen-Hesselink No. 5277 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief 't Was vorig jaar zomer dat boekhandelaar W. Poortvliet uit Sommelsdijk aan het hoofd van mede Sommelsdijkse midden standers het rapport „aanzet tot plan ontwikkeling voor een winkelconcentratie in Sommelsdijk" aanbood aan burg. van Welsenis van Middelharnis. Het winkelcentrum Sommelsdijk moest in navolging van dat van Middelharnis aantrekkelijker worden gemaakt, zo luidde en luidt alsnog een boodschap en zij die het rapport aanboden drongen aan op het betrachten van de nodige spoed. Maar wat gebeurt, zéker één, maar waarschijnlijk twee bedrijven vertrekken uit Sommelsdijk en prefereren een plekje „op d'n diek" in Middelharnis....! Die twee, boekhandelaar Poortvliet en huisvlijthuis v.d. Kamp zullen door de achterblijvers met enige verbijstering worden nagestaard, want hun vertrek betekent een zware aderlating voor het toch al zwakke Sommelsdijkse hart. Dhr. PoortvUet, die half april zijn boek- en kantoor boekhandel op Zandpad 82 opent meent de verhuizing aan zijn zaak en daarmee aan zichzelf verplicht te zijn, hoe node hij ook van Sommelsdijk afscheid zal nemen. Als hij eerlijk moet zijn gelooft dhr. Poortvliet niet in het (meer) verbeteringsplan dat hij vorig jaar nog met een kennelijke overtuiging aan het Gemeentebestuur aanbood. Het rapport werd opgesteld door het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, maar de geraad pleegde econoom van het Ned. Chr. Ondememersverbond had gauw gezien dat het beschreven concentratieplan in- of op de plek van hotel Spee, met een veronderstelde koopprijs van 1600,per m^ niet meer dan een farce moest worden geacht. „Zo voorzichtig mogelijk investeren" luidde dan ook het advies van de Econoom die de bui kennelijk zag hangen; het zette dhr. Poortvliet aan het denken.... Had al een aantal jaren geleden de Kamer van Koophandel al niet een „koude sanering?" van het winkelapparaat in de dorpen rond Middel hamis voorzien? Dhr. Poortvliet overwoog dat volgend jaar zijn achtjarig huurkontrakt zal aflopen en hij maakte een keus. Het spijt hem voor de overigen, maar het werd Middelhamis: „Een winkelgebeuren in Middelhamis, waar men een grote verscheiden heid in branches heeft en waar men recreciLiti" kan winkelen heeft Sonmielsdijk niet", stelt dhr. Poortvliet vast; „iedere Sommelsdijker die zaterdags een rondje gaat doen gaat naar d'n diek", heeft hij bij herhaling vastgesteld en hij besloot van het winkelbestand op d'n diek deel te gaan uitmaken. Inderdaad, vlak bij de Hema terwijl hij zich best realiseert dat die een deel van zijn assortiment tegen lagere prijzen verkoopt. „Een kwestie van aanpassen en specialiseren" is zijn overtuiging die hem ingeeft voor een prachtige, wel voorziene zaak te zorgen, „want", zegt hij: „een bedrijf als de Hema trekt jaarlijks zeker zo'n twintigduizend mensen en in Sommels dijk zie je op zaterdagmiddag niemand meer!" Dhr. Poortvliet is een echt Sommelsdijkse middenstander geweest, heeft akties mee voorbereid en heeft de belangen van zijn collega's van harte willen dienen. Hij betreurt echter dat er niet echt sprake is van een samen optrekken, wat zich al demonstreert in de reeks verschillende sluitings uren van diverse branches waardoor het publiek ook wegblijft in de veronderstelling „dat de zaken toch wel gesloten zullen zijn". Ook huisvlijthuis v.d. Kamp is ver gevorderd in zijn plannen om naar d'n Diek te gaan. Er zijn ze erkennen het graag best mooie zaken in het hart van Sommelsdijk Van Zielst, Van Wezel Electra, drogisterij de Waag, en voorts nog enkele dagwinkels, maar het ontbreekt aan een veelkoppig winkelend pubhek. y En het concentratieplan; dat ligt voorlopig in de ijskast, (Ingezonden) N.a.v. het artikel in ons blad van j.l. vrydag, waarin de oprichting van een Ondernemersvereniging in Ooltgensplaat werd aangekondigd ontving het bestuur, ter aanmoedi ging het volgende schrijven: Geachte Initiatiefnemers, Met grote belangstelling lazen wij vrijdag j.l. in de streekpers uw artikel betreffende uw weldoordachte plaimen. Uit warme belangstelling voor bet reilen en zeilen in onze woonplaats zijn wij in de pen geklommen om enkele zo u wilt speelse gedachten te lanceren. Dat wij deze vrijheid nemen heeft ook enigszins te maken met het feit dat wij voorheen Middenstandscursussen leidden. Een lofwaardig idee om eens duidelijk te maken wat in Ooltgensplaat allemaal te koop is in z'n toch vrij groot winkel bestand. Ook al zouden sorrmiige be drijven niet mee doen, vermeld ze toch in uw folders ook waar de 1001 artikelen te koop zijn. Kopen dicht bij huis is tijd- en kosten besparend, een persoonlijk kontakt, een prettige bediening met daarbij de soms nodige deskundige adviezen doen prettig aan. Persoonlijk zien wij het zo: een eind reizen, dikwijls een onpersoonlijke of geen bediening en tot slot lang wachten bij de kassa. Soms schijnbaar goedkoop doch wel reiskosten b.v. benzine/bus kosten e.d. Wat de soms verknoeide tijd betreft kan men beter een gezonde wandeling gaan maken! Dat in bepaalde gevallen soms voor 70% elders wordt gekocht geeft te denken. Met enige vrijheid durven te zeggen bij ons is het juist andersom! Winkels geven de plaats een levendig aanzien, blij dat we ze hebben. Ook ge makkelijk als men iets moet ruilen. Men moet uw zaken gaan zien als één groot winkelbedrijf (de winkels etc. liggen immers in het dorp toch nooit ver van elkaar). Wat de een niet heeft heeft wel een ander, wees sportief en verwijs bij nee- verkoop de klant naar uw collega (con current is een veel te zwaar geladen woord). Zo speelt u elkaar de bal toe. Wij hopen dat er een seizoen-markt komt komt de Plaat extra in de belang stelling! Gezellig als er dan ook plaatse lijke zaken te vinden zouden zijn. En dan het goede voorbeeld; zaken- Ueden koopt ook zelf zo veel mogelijk in eigen plaats, dat verstevigt de onderlinge band. Mocht het door u gestelde doel slagen en er zijn enige kasmiddelen extra wat zou het aardig zijn: „Deze maand stellen wij Een voordelige schoonmaakster De merken: Miele Philips Holland Electro Erres O O Q vanaf f b b «I j"" FORD - TOYOTA IMieuw en Occasions Buitenboordmotoren RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Op 24 maart herdenking met zang- en muziekavond Het is 10 jaar geleden dat de hervormde gemeente van Ooltgensplaat een nieuw orgel in gebruik nam, gebouwd door de bekende orgelbouwers Ernst Leef- lang en Jan Keijzer te Apeldoorn. Het oude z.g.n. Dekker-orgel werd verkocht en op dezelfde plaats verscheen een prachtig instrument, waarvan bij de bouw als adviseur optrad, de heer Arie J. Keijzer, thans wonende te Dordrecht. De totale kosten waren toen 165.000,inclusief de nodige ver bouwingen van het orgelbalkon etc. Klassieke stijl Het orgel is gebouwd in klassieke stijl, aangepast aan het interieur van het kerkgebouw. In overeenstemming met de preekstoel en kerkeraadsbanken, uitgesneden in prachtig lofwerk hebben de orgelbouwers dit instrument hiermede in overeenstemming gebracht. Het orgel-lofwerk is met de hand uitgesneden. Het orgel telt 21 stemmen 1 transmissie en is gebouwd volgens het mechanische sleepladensysteem. De stemmen zijn verdeeld over het hoofdwerk, rugwerk en pedaal, met ruim 1500 sprekende pijpen. De dispositie treft men hieronder aan. Herdenkings-samenkomst Het 10 jaar bestaan van dit Leeflang-Keijzer orgel is aan leiding een herdenkings-samenkomst te houden. Deze zang- en muziekavond zal D. V. plaats vinden zaterdag 24 maart a.s. om 8.00 uur. Medewerking verlenen o.a.: De plaatselijke predikant ds. K. van Meijeren. Chr. Gemengd Koor „Jubilate", o.l.v. de heer C. C. v.d. Heuvel. Chr. Flakkees Mannenkoor, o.i.v. de heer Jaap de Geus. Veel samenzang en orgelsolo's. Organist, de heer Kees van Eek. KoUekte tb.v. het orgelfonds. Wijlen de heer T. Stolk, voorzitter van de Flakkeese Or ganisten Vereniging schreef 10 jaar geleden bij het ingebruik- nemen van dit orgel: „....het is een stijlvol gebouwd en geïntoneerd orgel, dat ook tijdens de samenzang toonde als begeleidingsinstrument voor zijn taak berekend te zijn". Het zal de moeite waard zijn op 24 maart met de twee koren dit orgel zelf te zien en te beluisteren, waartoe een ieder hartelijk wordt uitgenodigd Dispositie orgel Hoofdwerk: Prestant 8' Octaaf 4' Mixtuur 5-6 sterk Roerfluit 8' Fluit 4' Woudfluit 2' Qumt 2 2/3' Trompet 8' Pedaal: Subbas 16' Prestant 8' (transm. H.W.) Gedekt 8' Octaaf 4' Mixtuur 4 sterk Bazuin 16' Rugwerk: Holpijp 8' Prestant 4' Roerfluit 4' Octaaf 2' Quint 2 2/3' Terts 1 3/5' Scherp 3 sterk Dulciaan 8' Tremulant Koppelingen: Manuaalkoppel Hoofdwerk op Pedaal Rugwerk op Pedaal De grootste in assortiment De kleinste in prijs Haveneind 15, Sommelsdijk, 01870 - 6192 W, V4 of 1% van de winst of opbrengst beschikbaar voor een plaatselijke vereni ging of instelling". Speelse gedachten! Laat uw organisatie eens een langdurig zieke, eenzame of invalide iets bezorgen, zo maar een aardig kado of bloemen, fruit, vlees, 'n verkwildcende drank of derge lijke. Laat de schooljeugd kennis maken met uw bedrijf/winkel, de praktijk heeft het al geleerd, het wordt gewaardeerd. Het aardige initiatief destijds de man of vrouw van het jaar te laten kiezen, ga er mee door en vergeet het kind niet. Er zijn diverse wedstrijden te organi seren waarbij zich men nauw betrokken kan voelen. B.v. een slagzin-wedstrijd desnoods eens per jaar, hier de eerste: „Als u inkopen gaat, doe het dan (als het effe kan) in de Plaat!" Voor het overige, er zullen voor u, onder nemers wel kosten aan verbonden zijn, een en ander te realiseren anders gezegd, „Een spiering uitwerpen om een kabel jauw te vangen", maar gun dan wel elkaar, dat de ene soms een iets grotere kan vangen, doch de volgende keer kunt u misschien zelf de gelukkige zijn! Vertrouwend, dat u dit schrijven met de beste bedoeUngen zult opvatten. (Naam van de inzender bij de redaktie bekend) is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 MIDDELHARNIS OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 OUDDORP Inname vakantiebonnen Voor de komende feestdagen kunnen vakantiezegels ingeleverd worden op maandag 12 maart van 19.00 tot 20.00 uur bij J. L. Meijer, Hoge Pad 63, Ouddorp. 01871 - 1553 Vert. C. Bakker 01877 - 1589 De afdeling Nieuwe Tonge van Veilig Verkeer Nederland houdt volgende week vrijdagavond, 16 maart, opnieuw de jaar lijkse Verkeersquiz, de vijftiende al, waar aan traditioneel de Verenigingen deel nemen. Elk van de 10 deelnemende Ver enigingen vaardigt 3 kandidaten af In de eerste ronde zijn het dia-vragen die moe ten worden opgelost, in de tweede ronde is het een verkeerspuzzel. Quizmaster is dhr. Hagoort De uitslag zal aan het einde van de quiz bekend worden gemaakt door weth. Jacobs. De toegang tot deze avond is gratis. vaii 1934 D.V. 15 maart 1984 Het is ons niet ontgaan dat de bevoll<ing van Goeree-Overfiakkee, in de afgelopen 50 jaren nauw betrokken is geweest bij het wel en wee van ons ziekenhuis. Wij nodigen U derhalve van harte uit, aanwezig te zijn bij de viering van dit jubileum. De officiële herdenking vindt plaats in de N.H. kerk te Dirksland. Wij verzoeken U voor bijwoning van o.a. de herdenkingsdienst om 14.45 uur aanwezig te zijn. Bij een tekort aan zitplaatsen, is het mogelijk de herdenking via de kerktelefoon te volgen in „de Schakel". Gelegenheid tot feliciteren wordt gegeven tijdens de receptie, tussen 17.00 en 19.00 uur, in het sportcomplex „de Gooye". Namens bestuur en directie; de jubileumcommissie. Brandweer Nieuwe Tonge: In verband met het 3 5-j arig bestaan van de Brandweervereniging „Jan van der Heide", is de vereniging van plan om zaterdag 10 maart met een varken door het dorp te gaan. Het is de bedoeling dat men pro beert het gewicht van het varken te raden. De prijs bestaat uit het on geslachte varken of de waarde hier van. Het geheel wordt begeleid door een geluidswagen. De optocht start om 9 uur bij de brandweerkazerne. Men komt bij u aan de deur en u kunt dan naar het gewicht raden a ƒ1,per keer. De uitslag wordt zaterdag nog bekend gemaakt. Dirksland, 01877 - 1357 TALBOT A utobedrijf Kastanjelaan 41-43 Tel. 01870 - 3094 MIDDELHARNIS ca ca ca C3 Q^b e a ei

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1