Rondvaartboot ter meerdere bekendheid van Middelharnis Zuiveringsslib is niet altijd giftig Aardpeer eindelijk in expioitatie ZWARTE PION majestueus kampioen Onderzoek baarmoederhalskanker Toyota-Hiace Raad Middelhamis: Dam- en Scbaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp „Spijkers met koppen slaan" „De Gooye" blijft overeind in sterk bezette vijfkamp Raad voor de Greveiingen vergaderde 2e Ronde van Sommelsdijk Importeurs Noorse garnaien in de probiemen mm Specialist in: SLIJTERIJ: DIEPVRIESSPECIALITEITEN: DELICATESSEN: Woensdag 7 maart wegens biddag de gehele dag gesloten Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG 6 MAART 1984 Het lukt er allerminst op dat alle raadsleden aan de kade zullen staan wanneer dhr. Vroom uit Leer dam er zü'n rondvaartboot „Storm- vogel" zal afmeren om voortaan vanuit Middelharnis tochten te maken. Het was ook niet het vol tallige College dat de raad voor stelde een krediet van 30.000,— beschikbaar te stellen voor het ma ken van een aanlegplaats. Zes van de 14 aanwezige raadsleden wezen het voorstel dan ook van de hand mede omdat ze twgfelden aan de levensvatbaarheid van de onder neming. De meerderheid van het College be toogde in het voorstel dat een rondvaart boot helemaal zou passen in het ge meentelijk promotiebeleid dat er op ge- richt is de gemeente een grotere bekend heid te geven. „Het schip dat in prima staat verkeert zal ook qua schaal en vorm uitstekend in de haven van Middelhamis passen", zo betoogde het College in de toelichting. Het College adviseerde de raad tot de aanleg van de steiger op gemeentekosten omdat de verplaatsing van het bedrijf de ondernemer toch al veel geld kost terwijl de aanloopjaren ook geen vette jaren lijken te worden en het pas na enige jaren tot een voldoende rendement zal komen. Meerderen uit de raad vonden het heel merkwaardig dat de aanlegsteiger aan de zogenaamde „bietenkaai" zal komen en niet, zoals menigeen zou preferen, nabij hotel van Marion, in welke omgeving de gemeente een afmeergelegenheid heeft. Die bleek beschikbaar te moeten blijven voor de beroepsvaart. De voorz. voorzag dat de Schippersvereniging „Schutte- SINT ANNALAND Dijkgraaf Waterschap Tholen: De landbouw moet niet altijd al te be zorgd zijn over de kwaliteit van het zuive ringsslib dat gebruikt wordt voor be mesting. Dat is de mening van dijkgraaf!. C. Hage uit Oud Vossemeer van het waterschap Tholea Hij maakte die ken baar op een districtsvergadering, die in Sint Annaland gehouden werd. Vooral het zuiveringsslib afkomstig van huishoude lijk afvalwater kan volgens de heer Hage niet zo veel kwaad. Hij erkent dat het mogelijk is dat er giftige stoffen in het zuiveringsslib van bepaalde industrieën kunnen zitten, maar volgens de dijkgraaf moet niet al het slib over één kam worden geschoren. Als het gaat óm het slib van de in stallaties van het waterschap Tholen, stel de hij, is aan te tonen dat het zonder bezwaar voor de bemesting van het land kan worden gebruikt Dijkgraaf Hage voegde er aan toe dat het ook altijd mogelijk is om naar de analyse van het slib te vragen en hij pleitte er voor de richt lijnen in acht te nemen. „Dan is alle risico uitgesloten en beschikt men over een goede en goedkope meststof', aldus de Thoolse dijkgraaf. De heer Hage vertelde op de districts vergadering ook dat goede ervaringen worden opgedaan met de automatisering van de gemalen. Vooral het aspect van de energiebesparing verloopt gunstig, zo zei hij. Door gebruik te maken van de goed-- kope nachtstroom zijn de energiekosten van de gemalen lager en door de automa tisering is er ook nog eens een besparing op de loonkosten. En voor de ingelanden is het van belang dat door het tijdig opstarten van de gemalen het waterpeil beter beheerst wordt. Dijkgraaf Hage wil ook subsidie voor een eventuele zoetwatervoorziening vanuit het Zoommeer. Hij noemde dat alleszins gerechtvaardigd. „Wanneer we zien wel ke bedragen de overheid besteedt aan de belangen van de visserij en natuurbehoud in het Oosterscheldegebied, dan is een subsidieregeling voor zoetwatervoorzie ning ten behoeve van de landbouw op zijn plaats". Hij voegde er aan toe, dat een zoetwatervoorziening primair een land- bouwbelang is en hij vond het dan ook logisch dat in de eerste plaats vanuit de landbouw aktie wordt gevoerd om een gunstige financiële regeling te bepleiten. Hij zegde bijvoorbaat alle steun van de zijde van het waterschap Tholen toe. Uitslagen van 27 februari 1984: Dammen: J. Visbeen - G. Tanis1-1 J. Moerkerk - C. Akershoek2-0 P. van Dam - J. ten Hove2-0 H. Tanis - A. Meijer0-2 C. Mierop - mej. K. Tanis1-1 Schaken: L. Jongkoen - J. GrinwisVi-'^A C. Wassenaar - E. Santifort1-0 C. Orgers - J. W. J. Breve0-1 G. M. L. van Alebeek-J. Tanis1-0 P. Breve - F. den Boer1-0 A. van Huizen - J. van Heest1-0 vaer" heftig zou protesteren wanneer de schippers naar een andere plek verwezen zouden worden. Bovendien is duidelijk geworden dat de rondvaartondememer er niet op gesteld is vlakbij een restaurant af te meren: „hij wil zich niet aan een restau rant binden omdat er in het dorp meerdere zijn", legde weth. Jacobs uit Niemand kwam op het idee te vermoeden dat de ondernemer uiteraard liever de gasten in eigen restauratie ontvangt.... Kennelijk wordt het meest gemikt op groepen, zoals schoolreisjes, bejaarden- reisjes e.d. waarvan gehoopt wordt dat ze voor of na de rondvaart een bezoek aan het dorp en het winkelcentrum zullen brengen. De raadsvoorz. burg. van Welsenis bleek een warm supporter van de rondvaar- gelegenheid omdat die zo voorzag de voorz. velen met Middelhamis in aan raking zal brengen waarbij ze kunnen zien dat Middelhamis een heel leefbare, ple zierige en goede gemeenschap is en niet die negorij die enkele dames van kader leden zich voorstelden toen hun echt genoten verplaatsing van hun bedrijf naar Middelhamis overwogen. „Het heeft 25 arbeidsplaatsen gekost!" betreurde de voorz. Door dhr. Kersbergen werd nog gezin speeld op een aanle^ogelijkheid in het dwarse stuk bij de Wilhelminabmg maar dat bleek ook een onmogelijkheid omdat dat als zwaaikom wordt gebraikt Geen andere mogelijkheid dus dan de aanleg aan de bietenkade, ook al is het vandaar nog anderhalve kilometer naar het winkel centrum. Voorstemmers waren mevr. Mouw en de heren Jacobs, Kersbergen, de Vries, Joppe, Krijgsman, mevr. van Eek en dhr. Tiggehnan. Tegenstemmers waren de heren weth. Koppelaar, v.d. Ketterij, Brooshoofd, Vil- lerius, Hoogzand en Kemner. Ook dit jaar organiseert de NCSV (Ne derlandse Christen Studenten Vereniging) weer een aantal bijspijkerkampen in de paasvakantie. Deze kampen zijn bedoeld voor jongens en meisjes (üe op school met sommige vakken moeite hebben. In zo'n kamp wordt ongeveer zes uur per dag gestudeerd. Dit gebeurt in kleine, groepjes, geleid door studenten aan HBO- instellingen en universiteiten. Juist dat werken in groepjes met iemand die er al wat meer van weet kan heel stimulerend zijn. Bij het werken gaat het niet alleen om rijtjes, formules enz. in het hoofd te stampen, maar ook om het „leren leren". Dit kan de rest van het schooljaar goed van pas komen. Maar, er wordt natuurlijk niet alleen in de boeken gekeken. Naast studeren is er nog genoeg tijd voor samen spelletjes doen, koken, eten, lachen, praten enz. De kampen worden gehouden in Am- hem, Buren, Schokland en de Flevo- polder. De bijspijkerkampen zijn van 14 t/m 21 april, behalve dat in de Flevo- polder, dit begint op 15 april en eindigt op 22 april. De kosten zijn 220,plus 75,inschrijfgeld (samen dus 295,-) De folder en verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij de NCSV, Woudenbergse- weg 54, 3707 HX Zeist Tel. 03439 - 1233.' HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening 01870-3477 g De 13-jarige Menno Kiela was de best presterende zwemmer van Z.C. „De Gooye" uit Dirksland, tydens een 5-kamp op zaterdag 3 maart te Gouda. Tydens deze sterk bezette 5- kamp met de ploegen G.Z.C., De Lansing, Rijnmond en Poseidon heeft de ploeg „De Gooye" goed ge presteerd, na de Ie wedstryd staat de ploeg op een 3e plaats. Menno Kiela die met een tijd van 1.05.9 de 100 m. vrijeslag j.o. 14 jaar won, stelt zich met deze tijd kandidaat voor een ereplaats tijdens de kringkampioenschap pen die in juni gehouden zullen worden. De altijd goed presterende Theo-Jan Ta nis leverde ook hier weer goede prestaties door zijn programma onderdeel, 100 m wisselslag j.o. 16 jaar te winnen en een goede tijd van 1.01.- te zwemmen op de 100 m vrijeslag in de estafette ploegj.o. 16 jaar. Overige zwemmers(sters) die ook prijzen mee naar huis namen, waren: Katja Nederlof, 3 e plaats schoolslag m.o. 10 jaait Kees Nagtegaal, Ie plaats mg- crawl heren; est ploeg 4xc 100 m vrije slag m.o. 16 jaar 2e plaats; est ploeg 4x 100 m vrijeslag j.o. 16 jaar 3e plaats; FrankFranzen, 2e plaats mgcrawl j.o. 10 jaar; Bastiaan de Man, Ie plaats vrijeslag heren; Johan Langbroek, 2e plaats vrije slag heren. Verder sneuvelden er veel persoonlijke records. jcooocccccccccocooocoacocoeooo Schaken: in de 3e klasse afd. 3G RSB Op maandag 27 febmari jl. speelde „de Zwarte Pion" 1 thuis tegen rond Kerst nog 2e met 5-17 - SOF sv Oostflakkee) en won met bijzondere cijfers tw.; IVi-Vi Hiermee is de Zwarte Pion 1 ook gelijk tijdig kampioen in genoemde afdeling ge worden. Proficiat! SOF had zeer sportief geen taktische opstelling gekozen hetgeen inhoudt dat een paar sterkere spelers op lager ge plaatste borden worden gezet om zo doende toch de score wat op te kunnen vijzelen, hetgeen wel tot gevolg had dat elke speler een tegenstander van formaat tegenover zich kreeg. Binnen een halfuur stonden echter al twee SOF spelers theo retisch verloren (C. de Waal en Wij- nands) doch aan de kop streden Hol lander, van Maurik en L. Holleman de volle tijd en het vereiste aantal zetten uit no. 2 op de Flakkeese ranglijst dhr. M. Verolme bleek vooral in het positionele en eindspel-vlak superieur, van Maurik heeft het volgens zijn eigen woorden „te mooi" tegen Peeman willen doen. Al met al een sportieve waardige strijd. Persoonl^ke uitslagen: J. C. Hollander - M. Verohne0-1 A. van Maurik - W. I. Peeman O -1 J. Boeter - L. HollemanVi-Vi J. C. Hagens - C. Smit0-1 W. v.d. Hoog - W. Markwat0-1 M. L. v.d. Waal - C. de Waal1 - O K. Wijnands - E. Verbeek0-1 A. Douw - W. van Strien1-0 SOF verloor ook van Pionier Hellevoetsluis 2 Enkele weken eerder ging SOF voor d? tweede maal in successie tegen Pionier Hellevoetsluis 2 ten onder met 2Vi- AVi. De persoonlijke uitslagen zijn: 1. A. vanMaurik-J. vanHalen1-0 2. J. Zwart - L. Holleman0-1 3. P. Holleman- W. de Wolff ...Vi-Vi 4. F. Houtbraken-J. C. Hagens 1 - O 5. C. de Waal - R. Biedmeijer.O -1 6. W. Baks - W. v.d. Hoog0-1 7. K. Wijnands - J. van Kan0-1 8. K. Aalders - W. van Strien.1 - O Opmerking: Zwarte Pion deed het zonder G. de Jager, SOF mistte P. Holleman. Volgens M. Verolme de beste Zwarte Pion speler J. Boeter is hier ook als zeer sportief te noemen omdat hij akkoord ging met Vi-Vi tegen Holleman hoewel Boeter theoretisch met pion meer winstkansen had, waardoor Boeter SOF van een ge nadeloze 0-8 verschoonde! W. I. Peeman - A. van Maurik: Albins tegengambiet 1. d2-d4 2. C2 - c4 3. d4 X e5 4. Pgl - f3 5. g2 - g3 6. Lfl - g2 De theorie geeft 7. Lel - d2 8. a2 - a3 9. Pbl X d2 10. 0-0 11. POxeS 12. Pd2 - f3 13. Ddl - b3 14. Db3 - d3 15. Dd3 - e4 16. De4 X O 17. b2 - b4 18. g3 - g4! d7- d5 e7- e5!? d5- d4 Pb8 -c6 Lc8 -g4 Lf8 -\A+ hier Dd7 aan. Dd8 -e7 Lb4 xd2-t- 0-0-0!? Pc6 xe5 De7 xe5 De5 - f6(?) Df6 -b6 Pg8 -e7 Lg4 xt3 f7- 5 g7- r5 f5 X g4 19. DO X g4-l- Kc8 - b8 20. a3 - a4 Db6 - f6 21. Dg4-e4 Pe7-c6 22. a4 - a5 h7 - h5 23. Lg2 - hl h5 - h4 Terwijl de beide Dames loerend centraal over het bord bewegen zijn het de pionnen op „beide Koningsvleugels" die de aanval zullen beslissen. Wie het eerst komt zal het eerst malen. Typische „Peeman-zet" Lhl. Niet technisch, doch op intuïtieve wijze ingegeven.... Evenals het Koninklijk Nederiands Wa tersport Verbond (K.N.W.V.) en de afd. Schouwen Duiveland van Schuttevaer is ook de Bestuursraad voor het Greve- lingenmeer fel tegen beperking van de schuttijden van de Grevelingensluis. Deze beperking zou inhouden dat het wegverkeer in het zomerseizoen veel min der oponthoud zou ondervinden, omdat bij de doorvaart van de sluis de bmg omhoog gaat maar het zou uiteraard langere wachttijden betekenen voor de pleziervaart die op of van het Greve- lingenmeer wil. Gedeputeerde J. Hoek van Dijke van Zuid Holland noemde het onbegrijpelijk, dat Rijkswaterstaat over de schuttijden geen enkel overleg voerde met de Be stuursraad van de Greveiingen. Ook de Zeeuwse Gedeputeerde J. P. Boersma sprak in diezelfde geest Plankzeilen alleen op uitgezette banen in de nabijheid van Grevelingendam en Brou- wersdam was de algemene mening. De lokaties zijn al uitgezet maar is nog in bespreking bij de diverse instanties, die met de Greveiingen te maken hebben aldus de heer Van der Perk, hoofd Rijks dienst IJsselmeerpolders (RIJP). Op het eiland Hompelvoet broedden in 1983 4100 paren grote stems, de dwerg- sterkolonie op dit vogeleiland gaat echter achteruit terwijl driehonderd zwanen het slachtoffer werden van de vogelcholera. Twee zee-arenden zijn in de Greveiingen gezien, twee steltkluten hebben gebroed op de slikken van Flakkee. De watersport floreerde bijzonder, op topdagen telde men wel 1900 zeilplanken en meer dan 3500 zeiljachten. Gemeente Dirksland In deze gemeente wordt binnenkort weer begonnen met het onderzoek op baarmoe derhalskanker. Ook ditmaal wordt dit on derzoek weer georganiseerd door de ge meentelijke geneeskundige- en gezond heidsdienst van Rotterdam en zal worden verricht bij vrouwen in de leeftijdsklasse van 35 tot 55 jaar. Zonder persoonlijk gerichte oproepings- kaart behoeft men dan ook niet te ver schijnen daar men dan niet geholpen kan worden. Het onderzoek gaat op afspraak en duurt slechts enkele minuten. Bij het pijnloze onderzoek, hetuitstrijkje, wordt door speciaal daarvoor opgeleide dames wat slijmvlies van de baarmoeder- mond gestreken. Dit wordt later op het laboratorium onderzocht Men hoopt door dit onderzoek een beter inzicht te krijgen in het verspreidings patroon en daamaast ook de ernstige gevolgen van deze ziekte te kunnen temg- dringen. Immers, tijdig ontdekt is baarmoeder halskanker zeer goed te behandelen. Na dat de preparaten zijn bekeken wordt de huisarts schriftelijk op de hoogte gesteld van de uitslag. De deelneemster zelf krijgt schriftelijk bericht van de G.G. en G.D. van Rotterdam. De organisatoren verzoeken de betrok ken vrouwen dringend aan de uitnodiging gehoor te geven. In de eerste plaats uiter aard terwille van de eigen gezondheid. In de tweede plaats om de wetenschappelijke waarde van het onderzoek zo groot moge lijk te doen zijn. Gelet op de kosten aan dit onderzoek verbonden wordt een vrijwillige bijdrage in deze kosten gevraagd van 5, Het onderzoek wordt gehouden in de periode van 22 maart Xjm 29 maart a.s. en wel in de Groene Kmisgebouwen in de volgende dorpen: Dirksland: 22, 23 en 26 maart 1984. Melissant: 27 en 28 maart 1984. Herkingen: 29. maart 1984. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. a5 - a6 De4-0 b4-b5 Df3- a3 b5' X c6 c4 - c5 f2-0 Tfl-f2 c5 X b6 b6xc7-l- Da3 - d6! Td8 - e8 Df6 - e6! Th8-f8 h4-h3 b7 - b6(?) Tf8-f4 De6 x e2? De2 - c4? Te8 - e3 Kb8 - c8-l-??? en zwart geeft het op (1-0). Al met al een boeiende partij, het naspelen waard. J. C. H. BILTHOVEN Achter de schennen wordt door diverse Nederlandse bedrijven vooral in de voedings- en genotmiddelen industrie, maar ook in de farmaceutische sector, hard gewerkt aan de voorberei dingen voor de exploitatie van een voor Nederland nieuw gewas: de aardpeer (He- lianthus Tuberoses L.). Dat is dan vooral te danken aan de aktiviteiten van de heer A. H. K. van Vloten te Bilthoven, die al zo'n veertig jaar lang door die aardpeer wordt geobsedeerd. Deze knol heeft zóveel mogelijkheden, dat ze naar zijn mening een vierde groot gewas kan worden naast de aardappel, de suikerbiet en mais. De aardpeer was al in de zeventiende eeuw bekend bij de In dianen. In 1964 verscheen er in ons land een proefschrift en daar bleef het in eerste instantie bij. Echter in dit jaar en de komende jaren zal een aantal bedrijven, dat iets in de aardpeer ziet het produkt in ons land preseteren. Uit dit gewas kan onder meer het volgende worden gemaakt inuline (een suiker met meer dan 80% fructose, rest glucose), farmaceutische produkten zoals hoestdranken, ethanol, cosmetica, produkten voor diabetes, spri- ritualiën en een aantal chemische produk ten. Daamaast wordt de knol als groente gepropageerd en als grondstof voor chips- en fritesindustrie. Het loof kan worden gebmikt als veevoeder, primaire energie en ten behoeve van grond verbetering. Nog een paar voordelen: de aardpeer groeit op vele grondsoorten, is wintervast en kan gedurende de gehele winter in de grond bewaard blijven. Het loof heeft een groot groenoppervlak (waardoor onkrui den worden verstikt) en de plant is ziekte- resistent In Limburg is al een bedrijf bezig om de aardappelrooimachine aan te pas sen voor het winnen van de aardpeer. (Bron: GPD. Telefoon: A. H. K. van Vloten 030 - 884220, b.g.g. 030 - 782614). Na het succes van vorig jaar, worden thans voorbereidingen getroffen, om voor de 2e maal een wielerronde in Sommelsdijk te organiseren. Dat zal zijn op zaterdag 8 september 1984. Men vertrouwd er op, dat weer voldoende steun zal worden verleend door de Midden stand, het Bankwezen, de Rijkspolitie en de E.H.B.O. Het parcours loopt weer over de Dorpsweg- Molenlaan-Groene Zoom en Rozenlaan. De ronde omvat wederom 4 categorieën, te weten: 1. Rekreanten 2. Nieuwelingen 3. Liefhebbers en Veteranen 4. Junioren. Het comité bestaat uit mevr. A. v.d. Weide van Wezel en de heren K. Borgdorff, D. Hoogzand en C. IJzelenberg. Voor verdere inlichtingen kunt u zich in verbinding stellen met mevr. v.d. Weide-van Wezel, Wilgenlaan 11, Middelhamis, tel. 01870 - 3776. TE KOOP Bouwjaar: Febraari 1979 Tel. 01879 - 1490 De vier importeurs van Noorse garnalen uit Azië hebben van de viswmkels 400 ton Aziatische garnalen teraggenomen, niet alleen gamalen uit de periode 15 de cember - 16 januari, maar ook oudere voorraden uit de handel, een waarden van 600.000 gulden. Uit extra heffingen op de invoer van garnalen vijf cent per kilo zal een speciaal fonds worden gevormd om de enorme strop die de vier importeurs hebben ge leden en nog lijden door het vemietigen van bovenstaande 400 ton op te vangea Heyploeg in Zoutkamp heeft aan de Nationale Investeringsbank een overle- vens krediet van 10 miljoen gulden ge vraagd. Deze gigant onder de gamalenimpor- teurs c.q. handelaars zit met een grote onverkoopbare "voorraad nu in Nederland de omzet met 90% is gedaald. Een grootse zes ton kostende reclame campagne zal over enkele maanden door het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten worden gestart om de imago van de Hollandse garnaal weer op te vijzelen waarbij er de nadrak op gelegd, dat er met de Nederlandse gamaal nooit iets aan de hand is geweest Hollandse gamalen, waarvan de aan voer momenteel stagneert noteren een hoge prijs. Gedistileerd Vlees- en vleeswaren Koude buffetten Koude k.\AfeslF^Jendiik43V schotels lOWl-mSy Hapjes J)irkslan(l>^ Relatie geschenken Westhavendijk43a, 3247 LL Dirksland, Tel. 01877-1968-2409 Westdijk 31MiddelharnisTel. 01870 - 6185 Een begrip voor kwaliteit, service en toch scherp geprijsd. 1 liter DE KEIZER JONGE JENEVER17,95 1 fles 100-Pipers SCOTCH WHISKY19^95 2 liter ROBERO SHERRY medium of pale dry.13 95 1 fles DUMARTY VIEUX17^95 1 fles HENKES CITROENBRANDEWIJN1345 1 fles FOURCHAUMES CHABLIS premier cru 198212,95 Doos a 12 flessen145,00 1 fles FLONHEIMER ADELBERG KABINETT Duitse Qualiteitswein mit pradikat 19826,45 Doos a 6 flessen35,00 1 fles MONTAGNE-St-EMILION 19768,95 Doos a 12 flessen100,00 1 CHIPOLATA TULBAND6 75 1 liter ROOMIJS.''f 4*45 1 8-punts Schwarzwalder KIRSCHTAART 895 1 PIZZA ROYALE"f 495 1 pak STROOPWAFELS.....f 2^95 Alle soorten DIEPVRIESSOEP....f 3,95 Nieuw in ons assortiment, diverse groenten in potten van Noliko SCHORSENERENf j 75 WITTE BONEN in tomatensausf 2 25 SPERZIEBONEN1*75 DOPERWTEN extra fijn2*65 Jonge BOTERBONEN'["f Verder gemengde groenten, w^orteltjes, appelcompote en petertjes. Ook nieuw is ons assortiment Delisana artikelen naar Dr. Moermans recept zoals Havervlokken, Gort, Zilvervliesrijst, Muesli, Kandijkoek, Vruchtenkoek, Rijstwafels, etc. etc. Tevens Brandnetelkaas, Boerenkaas en Selderijkaas ook naar Dr. Moermans recept Vrydagavond koopavond. Zaterdag tot 17.00 uur geopend. Advertentie geldig tot en met zaterdag 17 maart. Graag tot ziens in Dirksland en Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2