EIIAIIDEII-tllEUWS „Zuster Schooff", een van de eerste verpleegsters trouwde met een van de eerste patiënten Op z'n flakkees gezeit: Maas en Scheldebode 23 februari en 2 maart 1894 groote uitverkoop DEXTRINE 3 METSELAARS Meid-Huishoudster Ziekenhuis Dirksland 50 jaar: Kees.... hoe zal het voarder gaen De Goedkope Hoeden- en Pettenwinkel MEDISCHE DIENSTEN Meer beweging voor ouderen 3e Blad VRUDAG 2 MAART 1984 No. 5275 TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 M DD Bij het legioen flakkeeërs dat aan het straks 50- jarige Dirkslandse ziekenhuis herinneringen heeft, behoort zéker ook mevr. wed. L. M. Jan- sen-SchoofTuit Dirksland. Zij trad in december 1934 in dienst, behoorde derhalve bij de eerste verpleegsters, was de eerste verpleegster die zelf ook op de operatietafel terecht kwam en wellicht was ze óók nog de eerste verpleegster die met een van de patiënten in het huwelijk trad! Haar herinneringen aan het ziekenhuis zijn haar der halve uitermate dierbaar. Dinsdagmorgen vei-- telde ze ons erover, met zóveel begeestering dat zelfs de pruttelende koffie werd vergeten....! De gedachten gingen terug naar haar geboorteplek Nieu- werkerk op Schouwen Duiveland waar ze haar moeder nogal schrik aanjoeg toen ze haar vaste voornemen vertelde verpleegster te willen worden. Wie gedacht mocht hebben dat het van de 17-jarige geslaagde ulo-scholiere maar een bevlieging was had het lelijk mis want, terwijl ze eens op Tholen logeerde, fietste ze naar Halsteren waar ze de „krankzinnigeninrichting" Vrederust wist. Ze vroeg er de directeur te spreken en voor ze van haar logeer-adres thuis was lagen daar al de papieren dat ze aangenomen was. Ze begon er in januari 1939 voor een „salaris" van 37,50 in de drie maanden. Net 18 was ze en ze herinnert zich nog dat de hoofdzuster wat vertwijfeld aan de directeur vroegwat ze met„dat kind" moest beginnen. Het schrobben van de kelder was haar eerste karwei, maar doordat een van de zusters uitviel kwam ze al gauw op zaal terecht. Zes jaar duurde haar verbondenheid aan „Vrede rust"; ze hield er van de patiënten, maakte er zich met moeite van los en kwam, met diploma B op zak naar Dirksland, dat nog maar kort in 't bezit was van een prachtig nieuw ziekenhuis. En verpleegster Schooff was er welkom. De kennis van haar moeder die in Dirksland particulier verpleegster was had haar stellig warm aan bevolen bij de haar welbekende dokter Boot, Geneesheer directeur van het nieuwe ziekenhuis, terwijl ds. v.d. Wal voorzitter was. Omdat ze al in het bezit was van diploma B begon ze als tweede-jaars. Al na drie maanden werd ze betrokken bij het werk op de operatiekamer maar daar bleek ze een grondige hekel aan te hebben. Het werk op zaal, de omgang met de patiënten ging haar heel wat beter af, „ik ben zo'n teutebel", zegt ze van zichzelf Twee en een half jaar werkte ze in het ziekenhuis, toen trad ze in het huwelijk met het hoofd van de school meester A. A. Jansen, een van haar oudpatiënten én een van de jongemannen die in de zondagse kerkdiensten zijn blik nogal eens van de kansel afwendde om die even op de bevallige verpleegster te laten rusten. Ze was te vinden in een van de beide kerkbanken die voor de verpleegsters waren gereserveerd. Dat veel belovende oogcontact was ook voor de collega verpleegsters niet onopgemerkt gebleven. Het was spijtig voor dhr. Jansen zelf maar wat hadden ze een plezier toen bekend werd dat hij voor een kleine operatie moest worden opgenomen. „Neem jij die menheer maar op", had de eerste verpleegster haar geboden: „....je jongere collega's die giechelen zo", had ze er wat knorrig aan toegevoegd. Het zal een heel grote blos geweest zijn die haar gezicht sierde toen ze „meester" Jansen zijn kamer wees, z'n pols en temperatuur nam en hem z'n bed wees. Laat haar kamer nou precies tegenover die van patiënt Jansen gelegen zijn en met de verzorging die haar werd opgedragen is het best Mevr. Jansen nu en bijna vijftig jaar geleden met een van de patientjes van de kinderzaal. in orde gekomen. Het heeft maar een haar gescheeld of zij had tijdens de operatie aanwezig moeten zijn om ter afleiding met de plaatselijk verdoofde patiënt over koetjes en kalfies te praten terwijl de chirurg zijn werk deed. Toen patiënt Jansen weer was opgekikkerd en ontslagen kon worden werd er voor verpleegster Schooff al snel een fraai bloemstuk bezorgd, vergezeld van de invitatie eens-* gauw bij de fam. Jansen op bezoek te komen. De eerste keer ging het niet door omdat ze zelf voor een blindedarm operatie met de chirurg kennis maakte maar de tweede invitatie werd aanvaard. En zo is 't gekomen.... de jongeman die een oogje op haar had geslagen, in de kerk en vanaf zijn ziekenhuisbed werd haar man en ze hebben lang en gelukkig geleefd, in het rijke bezit van 6 kinderen. Dhr. Jansen overleed in juli 1974 en juist in deze dagen waarin wordt herdacht zullen de herinneringen aan hem levendig zijn. Mevrouw Jansen herinnert zich het ziekenhuis als „ge weldig mooi". Er waren plm. twintig verpleegsters, de geneesheer-directeur, de dames van de linnenkamer, de tuinman en wanneer het ziekenhuis flink bezet was, zo'n veertig patiënten. Momenteel zijn er aan het ziekenhuis zo'n 130 verpleegkundigen en 25 specialisten (sommige in part-time en andere consulterend) verbonden. Toen, zo'n vijftig jaar geleden vormden de verpleegsters een écht gezellige eenheid, ze hadden een zangkoortje, geïnstrueerd door dhr. Bemhard uit Middelhamis en op de boven verdieping volgden ze gymlessen. Maandelijks werden de verpleegsters gewogen en wie te licht bevonden werd werd gevonnist met pap bij het ontbijt totdat het verlangde gewicht weer was bereikt. Mevr. Jansen weet nog van de tijd dat de Dirkslandse kraamvrouwen naar het ziekenhuis kwamen, zoals dat in het legaat was bepaald en ze weet nog dat er patiënten in de lighallen kwamen kuren oms avonds weer naar huis te gaan. Ook herinnert ze zich nog dat in de dertiger jaren het was waarschijnlijk 1936 Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana een bezoek brachten aan het ziekenhuis waarbij de Prinses op enige afstand van de bedden bleef omdat ze flink verkouden was. De officiële herdenking van het 50-jarig bestaan vindt plaats op donderdag 15 maart. Er zal dan een herdenkings dienst worden gehouden in de Herv. Kerk. Gehoopt wordt dat ds. v.d. Wal, de eerste bestuursvoorzitter, daarbij aanwezig zal kunnen zijn. Daarop volgend wordt van 5 tot 7 uur een receptie gehouden. Het was al hallef elleve, voor dat 'n nae boven gieng. Voor zien doewen al laete. Hie mos oares weer al vroeg op in dan stieng de wekker om vuuf ure. Want tat gaet zoe, as je nae 't land mot. Moeder was tan oak oaltied al op. Ze zei oaltied, „dat bin 'k ommers gewaand, in 's aevuns gaene m'n op tien tied lage, dan ha 'k genogt geslaepe". In zoe was het tot an vlee weke vriedag zoe gebleve. In wat was t'r dan toch al een hoap vurbie, ze was overleeë in begraeve. Hie had het d'n lesten tied nog al 's gehad over die diengene. Want een half jaer gelee, was Bettekee, een goeie vriendinne van z'n moeder, gesturreve. Ze was van kind of an, kammeroad mit z'n moeder geweest. In omdat ze jongemeid gebleve was, bleef te kennisse an. In hoe gaet het tan, het durp was nog nie zoe groat, dan kom je nog al 's bie mekoare. Zelf had dat maans gien fum- mielje méér hier weune in Kees z'n moe der was meestal thuus, dus ze kwam nog alles om 'n bakje. Voor d'r vuvensestigste, gieng ze uut 't waarken, mar toen mos ze d'r wel mee ophouwe. Niet tat ze toen d'r A.O.W. had, nee, dat was t'r nog niet, mar ze was oak schoan op. Hélemaele verwaarkt. Het viel op 't leste al hélemaele, nie niéér mee, voor d'r. Ze was oaltied zuunig geweest in d'r ouwers, hadde toch oak nog wel wat achtergelaete. Ze had nog 'n stikje land gehad, dus d'n „vrieën eet". Kees had op 't leste dat land voor dur gedaen, in zoa had ze het geroaid. Een maans alléén hei nie veul noadig. Ze had nog héél wat gelee in was in 't zieken- huus in Dirksland gesturreve. Ze liet bie Kees in z'n moeder nog 'n lege plekke achter. In zoedoende hadde die twéé het nog alles over Bettekee. Jae, zei Kees tan: Jule wazze zoe saeme opgegroeid in hadde eigelijk dezelfde op voeding gehad, mar over zukke diengene as geloaf in heengaen, dochte jule zoe oares. Dat weet 'k niet, m'n jongen, zei moeder dan. Mar ik dienke dat Bettekee te veul alléén geweest is. Ik hadde niet zuvvel tied om te dienken. Ons hüüsouwen vaargde van mien zoe'n hoap tied, in dat had Bettekee niet Mar je mó wel méér vooruut mit te kinders, mar je bluufttan wel langer, jonk. Bettekee was nogal zwaer op te hand, zeië ze bie Kees thuus. In hoe gaet het tan mit een krootje jonge maansen, zoe as bie heulje, dan wordt t'r nog om gelache oak. Mar dat wou moeder Muréè noait hao. „Daer hawe jule of te bluven oor. Het maans hei méér tied om over aol die diengene te dienken as ik". Oal die gedachten kwamme nog nae bo ven, bie Kees. Want hie was wel nae bed gegaen, mar slaepe.... hoow mar, dat wou niet. In dan leië je te prakkezéren. Hie zag het nog, d'n lesen naevund, dat hie mit z'n moeder in 't ziekenhuus wazze. Ze lag te hijgen as 'n paerd in kon nie feul uutbrienge. Ze zei nog: „Noe komt het t'r op an Muréè in waer zal 'k belangde?" Moeder zei: „Je kom t'r wel oor. Zal 'k t'n domenee nog 's voor je roepe". Ze had geknikt in Kees was t'n domenee gae haele. In heulje wazze weg gegaen. D'n oaren nochend had moeder nog een taxi bie Numan besteld in had nog pasjes bie d'r geweest. Ze had nog ofscheid van d'r genome in gezeid: „'k Hoeve gelokkig het leven nie meer in. In noe weet 'k waer 'k heengae. Nog gendag an de kinders oor in bedankt voor oalles". In omdat dit toen gepasseerd was een hallef jaer gelee, hadde Kees in z'n moe der daer toch nog alles dichte over ge- praet. „Ik hope niet, dat joe zoe'n lang ziekbed heit moeder^ in het tan zoe be- naauwd mot hao". „Nee, m'n jongen. Dat hoop 'k oak niet. Mar ik dienke d'r zellef oak wel over, in je weet het netuurlijk niet, hoe dat het gaen zal of je benaauwd bint, of niet. Mar je mó wel wete, dat as 'n maans zellef t'n hemel mos verdiene, dan zal je d'r noait komme. Mar dat groate offer van Jezus Christus is nie voor niks geweest. In achter goeie vriedag- komt Paese. Daer hou ik mar an vast Wiele zelf valle toch oaltied weer vrom, in dezelfde diengene. In vooral maeke de omstandigheden het nog wel uut, dienk 'k. Want Bettekee liet niks achter. Mar ik mot héél wat achter laete. In daer zit 'k nogal an vast. De oare binne oallemaele al op t'r be stemming wil 'k hope. Mar joe, wat zal het leven voor joe nog in petto hao?" „O, mar moeder, joe bluuf nog wel een stuitje. Je bin nogal toai in kan tegen een douw". „Dat hoop 'k tan mar m'n jongen, m'n modde dat mar an 't opperwezen over laete. In Die weet alléén m'n tied. In dan waans ik mar dat joe oak 'n vrouwe heit die voor je zurrege kan". Mar hie of z'n moeder, ze hadde toch nie gedocht, dat het zoe gaauw bie zou weze. In noe was ze al begraeve. In hoe zal 't noe weze, docht Kees. Toch was 'n blieë dat t'n wist Hoe moeder geloafd had. Hie had tan oak tegen d'm domenee gezeid: hoe moeder geleefd heit in hoe ze d'r geloaf beleefd heit, al liep ze d'r nie mee te koap. As het noadig was kwam ze d'rvooruutinnamze hett'rvoorop. In dat was niet oaltied zoe makkelijk voor d'r. Daer had ze het tan niet zoe op, in dan zei ze: „Dat te maansen dat toch mar niet anneme wille. Het gae nie fansellef, mar d'n Héère zal z'n beloften wel gestangd doe we oor. Ikke vo mien hope dat m'n kinders dat oak vast magge houwe. Mar oak tat mod 'k an God overlaete". Dun domenee wist het leven van z'n moeder in hie had het t'r vanmiddug op 't kaarkhof over gehad. Hie zei nog: „kin deren laat het leven van je moeder tot een voorbeeld van jullie zijn. Haar leven en haar getuigenis en laten wij dan nog zingen: Psalm 43 vers 3 en 4". De kinders in d'n domenee, ze wiste het. van zaterdag 3 maart tot maandag 5 maart 1984 ARTSEN Middelharnis - Sommelsdgk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v.d. Peppel, tel. 01870-2117. Dokter v.d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur heeft dienst dokter H. O. Zoon, tel. 01877- 1262. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P. J. Bulthuis, tel. 01879-1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, tel. 01875- 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter P. J. H. Kramers, tel. 01873 - 1201. APOTHEEK „MENHEERSE" J. Slager apotheker, werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts du Toy van Hees, tel. 01870 - 3621 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. 01874 - 2441 L. Tjebbes, Middelhamis, tel. 01870 - 2966; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. 01870-2897. WUKVERPLEGING Wanneer u de wijkzuster nodig heeft, kunt u het wijkgebouw in uw woonplaats bellen: Achthuizen01873 -1440 Den Bommel01871 -1312 Dirksland01877 - 1500 Goedereede01879 - 1267 Herkingen01876 - 224 Melissant01877 -1234 Middelharnis/Sommelsdijk 01870-2300 Nieuwe Tonge01875 -1390 Ooltgensplaat01873 - 1310 Ouddorp01878 -1321 Oude Tonge01874 -1289 Stad a/h Haringvliet01871 - 2301 Stellendam01879 - 1296 HULP MAATSCHAPPELIJK WERK „Goeree - Overflakkee" SPREEKUREN OUDE TONGE: Julianastraat 9, 01874- 1515. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; ma, wo, vr. van 12.30 - 13.00 uur. MELISSANT: Plein 1, 01877 - 1592. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur. OUDDORP: Molentienden 6, 01878 - 1810. ma, di, wo, do, vr. van 9.00 -10.00 uur; SOMMELSDIJK: St Joris Doel- straat 32, 01870 - 5305. ma, di, wo, do, vr. 9.00 - 10.00 uur. WEEKENDDIENST in geestelijke of sociale nood: Gelieve in het weekend 01874 - 1515 te bellen, u hoort dan via de bandrecorder welke maatschappelijk werker weekenddienst heeft Stichting KRAAMCENTRUM Goeree - Overflakkee Telefoon 01883 - 10 000 Stichting Gezinsverzorging „DIRKSLAND MELISSANT: Plein 1, 01877 - 2478. Spreekuur: Maandag t/m vrijdag 8.00 - 9.30 uur. DIENSTENCENTRUM „MIDDELHARNIS" Doetinchemsestraat 27, Middelharnis moeders psalm, moeders getuigenis. Oal die diengene speulende door Kees z'n hoad. Om één ure was 'n nog wakker. Mar de klokke van hallef twéé hoarende 'n nie méér. Hie sliep, mar in z'n droam, ho rende hie nog de zwaere stappen van de draegers voor z'n. Toch, in zoe is het as je jong bint, toen Mina an de deure kwam om acht ure, sliep Kees nog. Ze had 'n slotel dus kwam ze d'r wel in. Ze luusterdes an d' n trap in zag an oalles: Hie slaept nog. Dus ze gieng aweer mar nae d'r eige. Om negen uur was Jannie van Stad t'r weeral. Ze was op te fiets gekomme. Toen ze een bakje gedaen had nam ze de sloten van Mina mee in zei: Kwa, noe gae 'k mar 's kieke of tat 'n noe wakker worre wil. Dan zal 'k een bakje voor z'n zette in kieke of tat 'n nog wat vó m'n te doewen heit Jae, zei Mina: „Ik weet eigenlijk niet hoe dat het mot, want m'n hawe gistere toch wel gezieë dat Kees belangenae niet is, wat wiele dochte. Een jongen die oalles an moeder over liet Dat wiele daer noe noait gien aarg in gehad ha. „Och tat gae zoe", zei Jannie, „mar Leen van mien hei wel méér as ééns gezeid: Kees bluuft gien snotneuze. As jule het over z'n ha, dan zou je mar zage: Het is 'n papkind een maar- gedoadje, mar dat is 'n niet. Hie zit toch in d'n bond, hie is toch oak voorzitter van de jongeliengsveréènigieng in ik gloave dat t'n nog ietewat van de gim is. Dus die zal het wel roaie". „Jae, dat gae 'k oak dienke, mar dat komt omdat 'n nog zoe lange thuus gebleve is in omdat wiele 'n eigelijk oaltied as t'n kleinsten gezieë hao. Affijn, ik gae mar, kieke of tat 'n d'r uut is". (wordt vervolgd) T. H. v.d. Vad PLAATSELUK NIEUWS HERKINGEN In deze week kwamen geen nieuwe ge vallen van pokken voor. Vanaf't ontstaan der ziekte zijn er nu 26 gevallen, waarvan 9 overleden. Met één die gisterochtend ter aarde werd besteld, heeft men met het dragen van het lijk afgeweken van de tot nu toe gevolgde gewoonte om ongehuwden door jonggezellen grafwaarts te doen dra gen. In plaats van 10, werden hiervoor gebruikt 4 gehuwde mannen, deels uit besmette gezinnen, deels in dienst der gemeente met ontsmetten, dus geregeld in aanraking komen met besmette voor werpen. Dit geval verwekte onder de be volking een vrij hevige mate van wrevel. Op de j.l. zaterdag gehouden vergadering van „de Eendracht" is besloten 4000 musschen te laten vangen, en is voor belooning hiervoor uitgetrokken de kapi tale som van 10,zegge tien gulden. Naar de betrekking van hoofd aan de openbare school dongen 57 sollicitanten. MIDDELHARNIS Voor de betrekking voor hoofdonderwij zeres in de bewaarschool, op een jaarlijks traktement van 500 gulden, met vrije woning, hebben zich 54 sollicitanten aan gemeld. SOMMELSDIJK De 14-jarige jongen tegen wie 14 dagen gevangenisstraf geëischt werd voor het stelen van een paar wanten is j.l. dinsdag vrijgesproken. In het tijdvak van 26 februari tot 24 maart zal aan de Mestkade een bazaltmuur gezet worden. Waarom het water wordt uit gelaten. Alleen des zaterdags en des maan dags wordt water ingelaten ten behoeve van de beurtschippers. BURGERLUKE STAND DEN BOMMEL GEBOREN: Arie z.v. F. Berkhoff en N. de Wit- Hendrik z.v. C. Breeman en L. J. Ripmeester. OUDE TONGE GEBOREN: Neeltje d.v. Paulus Rood- sant en A. van Noord - Maria d.v. Bern. van Tilburg en D. P. van Dongen. STAD AAN 'T HARINGVLIET GEBOREN: Jannetje d.v. Evert H. de Ruiter en M. Diepenhorst - Jacomijna Adriana d.v. Jacques Braber en J. C. de Wagter. ONOERTROUWD: Willem de Wit, 42 jaar en L. A. v. d. Ree, 24 jaar. OVERLEDEN: Gozewinus Diepenhorst, 53 jaar, echtgenoot van J. Muller. MIDDELHARNIS GEBOREN: Lucia d.v. Quirinus Buys en W. C. Adriaensen - Hendrik z.v. Arend Groen en K. de Groot- Simon Pieter z.v. Pieter Krijger en K. van Groningen - Louis z.v. Jacob van SUedrecht en M. Volwerk. ONDERTROUWD: Kommer J. HoUeman, 20 jaar en B. Beyers, 19 jaar. Pedicure dhr. J. T. v. d. Meijden elke Ie maandag van de maand van 14.00 -17.00 uur in het dienstencentrum. Ontspanningsvereniging voor alleenstaanden „ONDER ONS" telefoon 01870 - 4399 en 01870 - 5404 ONGEWENST ZWANGER Bel voor hulp aan moeder en kind 01873 - 1968 of 033 - 620244 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel.01879- 1815 Het zwembad dat nu deel uitmaakt van het sportcomplex „de Gooye" bestaat dit jaar 10 jaar. Op zich is dat niet zo bijzonder maar Stichting Zwembad Dirksland is toch van plan het een beetje te vieren. Er wordt geen officieel gedeelte georganiseerd maar alle aktiviteiten zijn er op gericht het zwembadbezoek extra te stimuleren. Programma: Dinsdag 6 maart: 12.30 uur speurtocht voor de jeugd met na afloop gratis zwemmen voor de deel nemers. 5 t/m 10 maart: Voor het vrijzwemmen geldt het nostal gisch tarief van 10 jaar geleden 1,50 Zaterdag 10 maart: 14.30 uur 4-kamp z.c. „de Gooye". Maandag 12 en 19 maart: Tijdens het vrijzwemmen van 18.45 - 20.00 uur mogelijkheid tot snorkelen (met gratis les). ADVERTENTIEN Terstond gevraagd: Loon naar bekwaamheid. Adres met itan- co brieven aan: C. Korteweg Kz., metselaar Sommelsdijk Maakt ^ijne begunstigers bekend dat hij een zal houden. Om eenige soorten te noe men, als volgt Afslaanpetten, die over de ooren heen gaan, 35 cent; bonte mutsen vanaf 90 cent; sterke schoolpetten, 12 cent; sterke manspetten, 30, 35 en 40 cent Komt allen kijken naar de etalage bij: VAN DAM Zandstraal 45Rotterdam Deze poeder met koud of warm water opgelost geeft een dadelijk gereed zijnde kleefstof Prijs in pakjes van 1 Hectogr. a 5 cent Alleen verkoop, W. BOEKHOVEN Sommelsdyk Gevraagd tegen 1 maart of eerder een Goed bekend met de melkerij en alle huis houdelijke arbeid. P. godsdienst, niet be neden de 30 jaar, van goede getuigschrif ten voorzien. P. v.d. WEKKE te Stellendam GEMENGD NIEUWS Uit Los Angeles (Califomië) wordt ge meld dat een trein door roovers is over vallen. Nadat zij den trein tot staan had den gebracht, overmeesterden de roovers, die gemaskerd en met revolvers gewapend waren, de beambten en bemachtigden den inhoud van den postwagen, die een groote waarde vertegenwoordigde. Bij het ge vecht werd de stoker gedood. Een vrouw te Langerak viel dezer dagen plotseling dood neder, terwijl zij bezig was brood te snijden. Naar men zegt was twist met de buren en daarmee gepaard gaande hevige toom de oorzaak van dit ongeval. De politie te Bergamo (Lombardije) heeft een verrassende ontdekking gedaan. Zij kwam een bende valsche munters op het spoor in de gevangenis. De gevangen bewaarders verschaften den gevangenen het noodige materieel en deze werkten zeer gerust, bewaakt door de dienaren van het gerecht. DEN' HAAG Door de politie is een 23-jarig jongmensch aangehouden. Er werd voor plm. 3000,valsch bank- papier in zijn bezit gevonden. De aan gehoudene was als heer gekleed. Pubiikatie van de Vereniging Streekmuseum Goeree-Overflakkee Kerkstraat Sommelsdijk A. J. K. STELLENDAM Iedere woensdagmiddag van kwart over een tot 2 uur doen we gezellig en leer zame oefeningen onder deskundige lei ding van mevr. J. van Dongen (fysio therapeute). Wie heeft er belangstelling voor? Die is van harte welkom in het „Haagse Huus" op woensdag 7 maart, dan houden we open huis. Na afloop gezellig koffie drinken. Het bestuur SINT ANNALAND Uienveiling van dinsdag 28 februari 1984 Uien, maat veertig opwaarts. Klasse twee N.L. 92,20 - 93,90 Uien, drielingen, maat veertig opwaarts, Klasse twee N.L. 51,70 - 55,10 Uienprijs per honderd kilogram. Aanvoer: hon derd acht en twintig ton. Woensdag 21 maart: Tijdens het vader/moeder en kind zwem men 15.00 - 16.00 uur gratis les/infor matie door mevr. A. van Raam, bedrijfs leidster Sportfondsenbad Vinkeveen en docente baby, peuter en kleuterzwemmen. Van 15.00 -15.30 uur kinderen t/m 2 jaar. Van 15.30-16.00 uur kinderen van 3 en 4 jaar. Vrijdag 30 maart: Voor de oudere jeugd zwemmen met disco muziek van 21.00 - 22.30 u\ir. Vrijdag 6 april: De Gooye jubileum instuifavond. Een gezellig avond uit de hele avond kunt u zwemmen; in de sporthal kunt u gezellig Ijezig zijn met o.a. sjoelen, tafeltennis, bad minton, kegelen, jeu de boules. in de bar speelt het trio „Mengelmoes" overal zijn zitjes. Leeftijd vanaf 16 jaar. De avond begint om 19.00 uur. Toegangsprijs 1,50 per persoon. Kaar ten kunt u kopen tot 1 april bij de kassa van „De Gooye". 'tjj^^^'V^^K^'t^.^'t*^V^^\^^K^^t^^l^^K^yi^'U^^^%^^X^%i.,^t^V^^'V^^f^\f^^ 10jaar

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 9