Project „WATER" zette leerlingen van Chr. Scholen aan het werk Nieuwe vooriaarskoiiei(tie 1984 Verton Schoenen Predikbeurten Raad Middelharnis unaniem voor nieuw gemeenteiiuis WAGENAAR FouragehandelA. E. STRUIK BIEDT AAN: ZETPOTERS ^^92^^^ ^H Juffrouw Ria de Wit-Wolfert werd uitgeluid Muzikale avond Dirksland: Ooltgensplaat: Nu een grote keus bij: Nieuwe directeur Scholentournooi met 86 wedstrijden Borstvoeding Natuurlijk Iedere week verse varkens voor uw diepvries Royaal woonhuis met garage NIEUW GEVRAAGD Informatie: FouragehandelA. E. STRUIK Graanhandel D. Vail TUyl SOMMELSDUK, Oostdijk 33 01870-4844 Bladz. 2 ,EILANDEN-NIEUWS" VRUDAG 2 MAART 1984 Deze week hebben de kinderen van de Chr. Kleuterschool „Startblok" en de „Pr. Mauritsschool" in Dirksland letterlijk en figuurlijk heel wat te verwerken gehad. Het schoolgebeuren van afgelopen week werd n.l. gekenmerkt door een intensief bezig zijn met aktiviteiten rond het thema „WATER". De kinderen hebben in schoolkrantformaat hun werkstukken mee naar huis gekregen, samengebundeld in een passende omslag. Voor een buitenstaander en zeker voor hen die al wat langer geleden hun lager onderwijs ontvingen is het verbazend met hoeveel belangstelling en energie zo'n project wordt opgezet: Het was in 3 delen opgebouwd: A. Voor de kleuterschool „Startblok". B. Voor de klassen 1-2-3 C. Voor de klassen 4-5-6 van de Pr. Mauritsschool. De ouders werden te voren ingelicht via een schrijven omtrent de bedoelingen van de lessen en zij kregen ook achtergrondinformatie over de eveneens op het onderwerp betrekking hebbende Bijbelse vertellingen en de gezamenlijk aan te leren psalm. Een volledige opsomming van alles wat er deze week heeft plaats gevonden binnen de scholen zou te ver voeren. Daarom slechts een kort overzicht Op de Kleuterschool is verteld van Mozes, die door Farao's dochter in het water werd gevonden en hoe de Heere in Kana water in wijn veranderde. Verder is met de kinderen gesproken over: regen, mist, damp, sneeuw, ijs, regenton, waterput, kraan, sloot, plas, rivier, meer, etc. Wat leeft er in het water, wat doe je met water. Wassen, zeepgebruik en tandenpoetsen werden niet vergeten. Ook de aangeleerde versjes hielde nauw verband met het thema. Tenslotte kregen alle kinderen, na vele vellen papier te hebben verwerkt met plakken, knippen en kleuren, een eigen gemaakt memoryspel mee. De klassen 1, 2 en 3 van de Lagere School hadden naast 3 Bijbelverhalen en diverse liederen, knip-, plak- en kleurwerk, ook aandacht besteed aan het „Wees wijs met water" waar het goede gebruik van water en het verspillen van water aan de orde kwam. De woorden drinkwater, waterzuivering, waterleidingbedrijf, gaven volop stof om te bespreken en te verwerken. En wat te denken van een leuk dominospel rond het thema water? Vele plezierige uurtjes kunnen nadien nog worden doorgebracht. De klassen 4, 5 en 6 hadden 4 Bijbelse verhalen met verwerkingen. De rekenlessen werden die week niet vergeten. Weet u nog wat de inhoud van een halve kubieke meter is in dm^ en de inhoud van een kubieke halve meter dan? Andere onderwerpen waren: water en industrie, waterverontreiniging, water als transportmiddel, deltawerken, waar halen de mensen hun water vandaan- water, vriend en vijand - kringloop van het water, etc. etc. Een eigengemaakt kwartetspel rond dit thema maakte het geheel kompleet. Ook hebben de leerUngen nog enkele films gezien van de watersnood 1953 en de afsluiting van de Grevelingen. Gisterenavond konden ouders met kinderen en belangstellenden de gemaakte werkstukken op de scholen bezichtigen. Voor jong en oud een lust voor het oog. Ongetwijfeld zal deze week hebben bijgedragen tot versterking van de band tussen school en gezin. De knapen op de lagere school bezig met het maken van een sluizencomplex; de kleutertjes lazen een boek over water. Bijna 60 kinderen van de Chr. kleu terschool „André Marie" als „Mo- tiaantjes" verkleed hebben woensdag middag Juf Ria Wolfert, thans me vrouw De Wit-Wolfert een afscheids- fees^e bezorgd nadat zü 5^ jaar als kleuterleidster aan deze school ver bonden is geweest. Cadeau's: groot en klein De gehele school stond in het teken van dit feestje; tekeningen (van elk kind één) met Moriaantjes er op hingen aan de wand, draden vol met slabben, wiegjes van papier met kleine poppetjes, enz. De kleuters gekleed met zwarte mutsen en gewapend met paraplu's wachtten in de gang de heer en mevrouwDe Wit-Wolfert met.de kleine Lianne op. Twee stoelen in de speelzaal waren versierd en boden plaats aan het jonge echtpaar. Juf Boot leidde hen in en de geleerde versjes wer den vlot gezongen, o.a. „Nu is juffrouw De Wit op school", en vele andere zelf gedichte liedjes. Toen de kleine Lianne (geboren 4 de cember 1983) eerst door alle kinderen bewonderd, naar familie was gebracht mochten alle kleuters de Juf persoonlijk een handje geven. De Juf die daarbij vele kleme geschenken mocht incasseren, sprak tegen alle leerlingetjes die ze kende een vermanend of bemoedigend woord. Daar na moest Juf Wolfert nog enkele ge schenken in de zaal opzoeken, waarbij het enthousiasme van de kleuters oplaaide toen het grote geschenk een kinderstoel met bijbehoren uit een grote Moriaan tevoorschijn kwam. Ook was daarbij een slaapzak en van de oudercommissie een zilveren rammelaar, die door Juf Boot werd overhandigd. „Heel hartelijk be dankt voor dit alles" zei juffrouw Wolfert en haar man. Van hun kant hadden ze een heleboel taartjes met veel flessen limo nade meegebracht als tegenprestatie en vanzelf ook als dank en waardering voor het grandioze afscheid, dat in elkaar was gezet door de beide leidsters en de dames van de Oudercommissie, die ook deze middag aanwezig waren om een handje uit te steken tijdens het hele gebeuren. Receptie Na kwart over drie kwamen de kinderen en personeel van de Chr. B asisschool „De Hoeksteen" afscheid nemen en ook vele ouders en leden van het bestuur namen van de geboden gelegenheid gebruik het echtpaar De Wit-Wolfert uit te luiden en dat ging ook gepaard met bloemen en gescheiJcen. DIERENBESCHERMING Vermist sinds vorige week vrijdag, rood/ bruin katertje, 11 maanden, heeft wit befje, witte neus en een wit pootje. Inl. mevr. Albrechts, Stationsweg 19, Dirksland, tel. 01877 - 2658. HAVENPLEIN 13 ZIERIKZEE Zondag 4 maart 1984 Eerste Lijdenszondag OUDDORP - Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur eerw. hr. G. Meuleman- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur drs. T. M. Gilhuis en 17.00 uur dhr. A. v.d. Schee - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. B. Hoezen, Capelle GOÊDEREÈDE - Herv. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. M. Aangeenbrug, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Smit, Hilversum; extra koUekte vrije zitplaatsen - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v.d. Schee en 17.00 uur drs. T. M. Gilhuis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. be vestiging ambtsdrager; extra koUekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00, 14.30 en 18.00 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke- Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Hage en 17.00 uur ds. A. S. Rienstra, Harderwijk. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Klok en 14.30 uur ds. D. Dekker (afscheid); 2e kollekte voorjaarszen- dingskoUekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Hoogerland. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur eerw. hr. A. H. Veldhuizen; extra kollekte onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur en 18.00 uur ds. L. Kruijmer, bevestiging ambtsdrager; kol lekte diakonie - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. J. W. Wery, Rotterdam. LUKASKAPEL H.D.G. - 10.15 uur dhr. K. Groenendijk. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. de Jong en 18.00 uur ds. L. Quist, Heid. Catechismus Zondag 15; extra kollekte kerk - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Carstens, doop- dienst-Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter-Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. C. M. Buijs, beroepen predikant te Gameren en 18.00 uur ds. J. Veld- huijzen. Ridderkerk; Ie kollekte kerk voogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Plomp, Barendrecht en 18.00 uur ds. P. de Jager; extra kollekte kerk- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Dekker en 18.00 uur ds. G. C. Klok; extra maandelijkse kollekte - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. R. Rienstra en 18.00 uur ds. J. Hage. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos; vooijaarszendings- koUekte- Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moolenaar, UI venhout, bedie ning Heilig Avondmaal. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. van Meijeren, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. H. Jongebreur; extra kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. J. H. Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur eerw. hr. H. van Herk. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen- Oud Ger. Gem. 3x lezen. YERSEKE -Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. G. H. van Kooten, Delft. Postkantoor Middelharnis Per 1 juh a.s. is de heer H. C. Schippers (60), Postdirecteur te Sliedrecht benoemd tot directeur van het Postkantoor Middel harnis, waaronder alle flakkeese post kantoren ressorteren. De huidige direc teur, dhr. B. H. J. Lankhorst treedt per 1 juli op 62-jarige leeftijd vervroegd uit. Dhr. Schippers, geboren Rotterdammer, zal medio mei al naar Middelharnis komen. Stichting Vrienden van het Bejaardenwerk Middelharnis op vrijdagavond 9 maart a.s. houdt deze stichting een muzikale avond in de Sport hal te Middelharnis. Deze avond begint om 20.00 uur. Deze avond is bedoeld voor oud en jong, en alles wat zich daarbij of tussenin voelt. De organiserende Stichting zet zich in voor het inzamelen van geld voor diverse materialen voor het bejaardenwerk waar voor inmiddels geen subsidies meer zijn. Op deze avond wordt de muziek ver zorgd doon „de golden bisband". Op deze avond treden voor U op: - Greg Meadow en Corrie Konings. In de gisteravond gehouden raads vergadering heeft Middelharnis' gemeenteraad, waaraan alleen weth. L. C. Kievit ontbrak, in een wel haast ongebruikelijke eenstemmig heid besloten tot de bouw van een nieuw gemeentekantoor/gemeente huis aan de Koningin Julianaweg. De raad schatte de kapitale investe ring van ruim 5 miljoen allerminst gering maar accepteerde die in de wetenschap dat aanpassing van de gebouwen bij het bestaande ge meentehuis bestuurscentrum sinds 1639 aanzienlijk meer zou kosten. De raad besefte een historische beslis sing te nemen en het was wellicht daarom dat de diverse woordvoerders hun be schouwingen breed uitmaten, veelal kom pleet mét de spijtbetuiging dat maar moei lijk van de oude stek, het gemeentehuis, afscheid zal kunnen worden genomen. Wie daar minder moeite mee had was dhr. P. Krijgsman toen hij met een gevleugelde opmerking reageerde op zo'n uitlating van RPF vertegenwoordiger dhr. G. C. Joppe: „Och.... merkte dhr. Krijgsman laconiek op; „Abraham is in z'n leven zoveel verhuisd....!" Het zijn woorden die wat ons betreft legendarisch mogen worden. Algemeen was 's raads gevoelen dat het nieuwe gemeentekantoor, door dhr. Hoog- zand met nadruk als gemeente„huis" aan gemerkt sober van opzet zal zijn. De raad heeft geen behoefte aan luxe-, wel aan een gebouw waarin het goed werken en.... goed vergaderen zal zijn én, zo wil dhr. Hoogzand graag: „met de tekenen van vrede en gerechtigheid duidelijk gesymbo liseerd". „Geen hemelbestormende ar chitectuur maar een eenvoudig, vriende lijk en smaakvol gebouw" zo vertaalde de raadsvoorzitter het verlangen van de raad. De raad verklaarde zich ook akkoord met de architectenkeuze, t.w. architect Leesberg uit Helmond. Elk van de raads leden had een brief ontvangen waarin uit de flakkeese bouwwereld, gesteund door o.a. het FNV die keuze fel wordt bekriti seerd omdat men de opdracht graag aan een flakkeese architect had gegund. Het schrijven, waarvan aannemersbedrijf Boeter zich heeft gedistancieerd in de wetenschap dat B en W zich zullen be ijveren de bouw door een flakkeese aan nemer te laten verrichten, werd door meer deren uit de raad allerminst in dank af genomen. O.a. de heren Kersbergen en Joppe hadden er geen enkele waardering voor. Het besluit werd zoals gezegd een stemmig genomen en de raadsvoorz. maakte zijn instemming daarmee duide lijk kenbaar. Wanneer er geen onvoor ziene tegenslagen komen zal waarschijn lijk nog dit jaar met de bouw kunnen worden begonnen....! De keus of het een gemeentekantoor of een gemeentehuis zal gaan heten werd aan burg. van Welsenis overgelaten: „In een gemeentekantoor werkt een burgemeester, in een gemeente huis een burgervader", werd hem voor gelegd. Volleybal: A.s. maandag 5 maart houdt Sparta weer het jaarlijkse mini-volleybal-toumooi voor leerlingen van de basisscholen. Er wordt in 7 poules gespeeld. De poules zijn ingedeeld naar de leeftijd van de kinderen. De bezetting van het toumooi is dit jaar te noemen. Er zal „op tijd" worden ge speeld d.w.z. dat elke wedstrijd 2 x 12 min. zal duren. In totaal zuUen er 86 wedstrijden worden gespeeld op 5 velden. Het toumooi is in de sporthal te Middel harnis van 09.00 uur tot 16.15 uur. Bekerwedstrijden Dinsdag 6 maart om 19.30 uur heeft Sparta-heren de eer om in de eerste beker ronde thuis aan te treden tegen de in de top van de promotieklasse spelend team van WIK. Dames Sparta speelt zaterdag 10 maart de bekerwedstrijd tegen en in Noordeloos. Op dinsdag 6 maart is er weer moeder- groepavond bij Lianne Steenhof. Op deze avond zullen de problemen aan de orde komen die zich kunnen voordoen bij borst voeding. Alle vrouwen die willen komen, graag weer even bellen tel. 2511 ip Oud- dorp. VOLGENDE WEEK: 50 kg. 5,50 p.kg. met o.a. veel karbonade, hamlap en speklapjes. Alles netjes klaargemaakt door Uw Edelslager. DIT WEEKEND: Voordelige biefstuk 250 gram 6,25 Contrafilet 9,75 per 500 gram. Uw Edelvakman Weststraat 2a OUDDORP Telefoon 01878 - 1245 Kunstmest in bulk; franco huis geleverd tegen scherpe prijs Hoogwaardige melkveebrok Speciale dikbilmestbrok Schapenbrok Paardebrok Melkpoeder voor een snelle start Kalverkorrel met 50% granen gemengd Hondenbrok, speciale prijs Konijnenbrok Ook voor varkens, kippen en duiven Silo-bag bulk voor kleinere hoeveelheden los gestorte produkten. OC#\ Prijs vanaf ZOwj"" Vanaf 1 ton tot 15 ton demontabel en dus overal te gebruik of op te bergen. Telers voor snijmais; vraag naar de relatief zeer gunstige resultaten van vorig jaar. Verruim en ontlast uw bouwplan. Telers voor voederbieten die machinaal te rooien zijn Voederbieten nu leverbaar Koepeen voor voer en witlofwortelen. Oudelandsedijk 15, OUDE TONGE Telefoon 01875-2233 Zaterdag afhaaldag hobbyvoeders De Silo-bag is een simpel opslag systeem voor 11,5 en 2 m^ vee voeder, kunstmest en ander droog korrellig materiaal. Voordelen: De Silo-bag is eenvoudig te plaatsen. De Silo-bag heeft 4 lussen, welke in kattestaarten of aan balken, danwei buizen, kan worden opgehangen. De Silo-bag Is voor meermalig gebruik en is daarom voorzien van een stortslurf. De Silo-bag heeft een doseer-schuif in de stortslurf. De Silo-bag heeft aan de bovenzijde een Weefsel met grote luchtdoorlaat. De bovenzijde Is voorzien van een vulslurfwelke eenvoudig kan worden aangesloten op een statisch pijpsysteem. De Siio-bag wordt gemaakt van een nylon of polyester weefsel, dat ademt en heeft vaste maten voor 1.000, 1.500 en 2.000 Itr. DANKBETUIGING Voor uw medeleven en deelneming betoond na het overlijden van onze geliefde vader, schoonvader, broer, zwager en oom LEUNIS VAN KOPPEN betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. Tevens danken wij de direktie en het gehele perso neel van „de Vliedberg", de eerwaarde heer Meule man veel dank voor de pastorale begeleiding. M. van Koppen C. G. A. van Koppen-Vermey Utrecht, maart 1984 Livingstonelaan 190 0 Alle soorten vroege en late van de noordelijke kleigronden. Alles N.A.K.-gekeurd. BRUINISSE Tel. 01113-1465 Aan autovrije dijk gelegen verbouwd woonhuis m. tuin en garage (3x8.5). Ind.: gang m. plav. vloer, ruime woonkamer, kelder, woonkeuken m. plav. vloer, afz. kap, kookplaat oven en balk.plaf., douche -1- toilet, hobby/stud.kamer. Op verd.: 3 slaapk. alle met gaskachel en balk.plaf. Vaste trap n. grote zolder. Dpi.: i/o. Vraagprüs 119.000,— k.k. *X .lOÏBttKRUIJJ^ Q Q TJsSGl ONROEREND GOED^^^^ POSTBUS \2i 3240 AC MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 2