Weer grote schapendiefstal; nu 62 Merken fietsen tegen diefstal Muziekavond Cafe's in Goedereede Op zaterdagavond niet langer open Politieberichten Raad Middelharnis aan de vooravond van historisch besluit PoiJtJebericiiten Kcmiimm „Het Spectrum" Waarom die loeiende sirene^s Goedereede start Tienerclub Raad besluit: Goedereede Voorstel bouw Gemeentekantoor aan Kon. Julinanaweg Middelharnis Korfbalvereniging Good-Luck in de krokusvakantie 50-jarig bestaan muziekvereniging EMM Bijeenkomst in Ouddorp van Ver. BedrijfsvoorJiciiting Goeree-Overflakkee Verkoping op kleutersctiool „Benjamin" voor het bejaardenwark Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp 56e Jaargang DINSDAG 28 FEBRUARI 1984 No. 5274 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mm. Bij contract speciaal tarief De schapendieven die de flakkeese scha penhouders al jarenlang teisteren gaan steeds brutaler te werk. Het is eigenlijk onvoorstelbaar dat ze in de nacht van donderdag op vrijdag onopgemerkt 62 hoogdrachtige schapen hebben kunnen meenemen! De gebrs. Den Boer uit Herkingen heb ben vrijdag deze ontstellende ontdekking gedaan. Van de kudde schapen die graast aan de buitendijk tussen Battenoord en de Hoek van St Jacob bleken er 62 te zijn verdwenen; de gestolen ooien zullen over enkele weken zo'n honderd lammeren werpen zodat de diefstal voor de heren Den Boer een schadepost van 25.000- be tekent De dieven moeten een flinke veewagen hebben gebruikt om de dieren te ver voeren. De vraag is of iemand die avond of nacht zo' n wagen heeft gezien en daarover de politie wellicht een signalement kan geven. De dieven hebben met meege bracht gaas een vanghok gemaakt. Het gaas en de palen lieten ze achter. Wellicht zijn die ook ergens gestolen? Wie enige informatie kan verstrekken gelieve dat te doen aan de Rijkspolitie, tel. 01870 - 2444 of aan de heren Den Boer, tel. 01876 - 226 - 204. DEN BOMMEL De Muziekvereniging EMM oftewel Fanfarekorps viert dit jaar haar vijftigste verjaardag! Al die jaren en nu nog steeds tellen ze veel enthousiaste leden. Voor Den Bom mel en omstreken hebben ze heel wat sfeer met hun goede muziek gemaakt. Daarom willen de bewoners een kado aan dit EMM-korps schenken. Er is dan ook een huis-aan-huis koUekte op touw gezet door de commissie van aanbeveling in de week van 5-11 maart a.s. GOEDEREEDE Op de eerder gedane oproep om vrijwilligers voor de uitvoering van werkzaamheden bij het merken van fietsen tegen diefstal, hebben zich nog niet voldoende personen ge meld. Aangezien bij het niet beschikbaar zijn van voldoende vrijwilligers- hulp, de aktie mogelijk niet kan doorgaan, wordt nogmaals een drin gend beroep gedaan op vrijwilUgers voor deze werkzaamheden, die in totaal ongeveer 4 a 5 dagen in beslag zullen nemen. Aanmelding kan geschieden op het groepsbureau der Rijkspolitie te Ouddorp, tel. 01878 - 1244. In samenwerking met de tuinbouwver- eniging „Zaad, Plant en Bloem" te Oud dorp wordt donderdag 1 maart een praat- bijeenkomst gehouden in het Verenigings gebouw te Ouddorp, aanvang 19.30 uur. De volgende onderwerpen zullen wor den behandeld: K. E. Schik, medewerker van het Consu lentschap Tuinbouw te Goes: Aktiialiteiten bij de groentezaadteelt". D. Hoek, medewerker van de SNUIF. „Kanttekeningen bij de sjalottenteelt". P. Lesuis, medewerker vap het Consulent schap Akkerbouw te Barendrecht: Aktualiteiten bij bemesting en gewas bescherming. Rassenkeuze vroege aardappelen". HYPOTHEEK NODIG? makelaar tamboer bellen voor gratis computerberekening CD 01870-3477 DD STELLENDAM Op 1 maart a.s. hoopt de Chr. MAVO „Het Spectrum" een muziekavond te ver zorgen. Leerlingen uit alle leerjaren bren gen muziekwerkjes en soms ook „echte werken" ten gehore. Veel leerlingen heb ben de afgelopen tijd hard gestudeerd om toch maar zo goed mogelijk voor de dag te komen. Er is veel afwisseling in het programma en een behoorlijke variatie in instru menten (orgel, piano, blokfluit, saxofoon en trompet). Ook zang ontbreekt. Voor deze avond bent U van harte wel kom in de Gereformeerde Kerk te Stellen- dam. Aanvang 20.00 uur. NIEUWE TONGE De Chr. kleuterschool „Benjamin" houdt a.s. donderdag en vrijdag 2 en 3 maart een tentoonstelling en verkoping van werkjes over de voeding. De opbrengst komt ten goede aan de school en leiding en kleuters hopen daarom dat er flink wat zal worden verkocht! De gemeenteraad van Goedereede heeft j.I. donderdagavond op voorstel van het College afwijzend beschikt op het verzoek van een twaalftal horeca-exploitanten het zaterdagavond-sluitingsuur van half twaalf naar zondagmorgen 02.00 uur te verleggen. De motieven van de vóórstanders van wie de raad er 5 telde stonden haaks op die van de tegenstanders en beide partijen hebben daar in een pittige discussie uitdrukking aan gegeven. In de beschouwingen van laatstgenoemden werd ook de brief betrokken die 26 omwonenden van café „de Meulblok" te Ouddorp hadden ingediend met het verzoek toch vooral niet tot verlating over te gaan. Een tweede schrijven werd door het College niet in behandeling genomen omdat het niet ondertekend was: „dat is zonde geweest van de postzegel", vond burg. van Velzen. Het verdroot dhr. J. van Gurp (RPF) nogal dat er nu weer een brief met hand tekeningen was ontvangen zoals dat ook m.b.t. de bouw van de sporthal was ge beurd: „de raad heeft kermelijk bij de burgerij weinig vertrouwen meer", was zijn spijtige conclusie. Op hém bleken de bezwaarden te mogen rekenen, „want", zo overwoog dhr. van Gurp: „bij verlating voorzie ik een stuk onrust middels lawaai en dat soort zaken....!" In zijn beoordeling betrok dhr. van Gurp ook het waken voor de zondagsrusten.... de rust van de ouders wier kinderen cafe's plegen te bezoeken. Bij verleggen van het sluitingsuur zou de onrust er alleen maar groter op worden. Een soortgelijke visie gaf ook dhr. van Oosterom (CDA) te kennen: „wanneer we het tijdstip gaan verleggen gaan we de problemen groter maken", voorzag hij. Spr. had vernomen hoe moeilijk het nu al voor sommige ouders is hun kinderen tijdig voor de zondag thuis te hebben waarom hij er zeker niet debet aan wilde zijn die onrust nog groter te maken. „Ik meen dat deze motieven zwaarder moeten wegen dan de zakelijke belangen van de ondernemers", vond dhr. van Oosterom. Op de onrust van de ouders zinspeelde ook dhr. B. Noorthoek (SGP) en ook meende hijte moeten waken tegen ver storing van de nachtrust van de om wonenden, maar daarenboven liet dhr. Noorthoek ook principiële motieven gel den die hem ervan weerhielden een later sluitingsuur te willen. Noodkreet Dhr. J. C. Komtebedde (WD) daaren tegen zag in het verzoek een noodkreet van de ondernemers omdat de econo mische recessie en de recente accijns verhoging nadelig op hun omzet werken. Juist omdat de zaterdagavond voor hun inkomsten een belangrijke avond is willen zij het sluitingsuur aanpassen en dhr. Komtebedde meende dat de gemeente de onememers die steun in de rug dient te geven. Spr. vond het trouwens onlogisch nog vóór de zondag te moeten sluiten omdat de cafe's de hele zondag toch weer geopend zijn. Ook mevr. Hoogënraad(PvdA) vond het verzoek van de ondernemers alleszins redelijk. Een later sluitingsuur zou haars inziens de rust bevorderen omdat de be zoekers dan in kleine groepjes zullen ver treken terwijl nu, om half twaalf alle klanten tegelijk de deur uitgaan. Zij vond het'niet reëel alleen bezorgd heid te tonen voor de jeugd, zij Vond dat ook aan de ouderen moet worden gedacht die óók wel eens uit willen waartoe hen - Inbraak Van 19 op 20 februari werd ingebroken in de meubelfabriek te Stellendam. Ont vreemd werd een vrij grote partij zit kussens, poefs e.d. en materiaal ter ver vaardiging van deze voorwerpen. - Verboden vogels Tegen een inwoner van Ouddorp werd proces-verbaal opgemaakt voor het in zijn volière aanwezig hebben van een drietal zanglijsters en een keep, hetgeen ver boden is op grond van de Vogelwet. De vogels werden inbeslaggenomen. - Zender in beslag In Stellendam werd in samenwerking met de PTT radiocontroledienst een zender uit de lucht gehaald. De aangetroffen apparatuur werd inbeslaggenomen. ook op een laat uur de gelegenheid zou moeten worden geboden. Ze vroeg zich af of er momenteel wel eens klachten over rumoer bij de politie binnen komen. Hans Grinwis van D'66 zou het liefst helemaal geen sluitingsuur meer vast stellen want, zei hij: „elke regeling is een beperking van de persoonlijke vrijheid". Hij voorzag ook dat de aftocht van de café bezoekers heel rustig zou verlopen wan neer geen vroeg sluitingsuur zou zijn be paald; het zou ook beter aansluiten bij de sluitingsuren in de regio waarvan dhr. Grinwis trouwens dacht dat die t.z.t. door de Provincie inplaats van door de in dividuele gemeenten geregeld zal gaan worden. Orde en veiligheid „Orde en veiligheid spelen bij onze be weegredenen de grootste rol", kon de raadsvoorzitter, burg. van Velzen des gevraagd verklaren. Op de vraag van mevr. Hoogenraad of er wel eens klachten worden ontvangen moest de voorz. beves tigend antwoorden al is dat niet elke week hetgeval. De voorz. vreest echter een later sluitingsuur omdat dat z.i. 's nachts meer overlast zal geven dan in het late avond uur. Ook zou het onmogelijk zijn om 2 uur 's nachts nog politietoezicht te garan deren. Spr. voelde zich maar weinig aan gesproken door het motief van mevr. Hoogenraad dat men ook wel eens uit wil; die gelegenheid bestaat vrijdagsavonds, in Goedereede de uitgaansavond bij uitstek gebleken. „Politietoezicht is er ook nu hoege naamd niet", wierp dhr. Komtebedde te gen. „Trouwens...., het vakantieseizoen als het vorige is uitermate rustig geweest", legde hij de voorz. voor, hem verzekerend dat er veel jongeren naar Renesse zullen blijven gaan als het sluitingsuur niet wordt verlaat. De verantwoordelijkheid daarvoor wees dhr. van Velzen af omdat in het verleden gebleken is dat ongelukken ook ver vóór sluitingsuur zijn voorgekomen. Het speet dhr. Grinwis dat het latere uur er niet in zit waarom hij de voorzitter vroeg te voorkomen dat de politie een soort razzia gaat houden. Dat lijkt allerminst het voornemen, maar desniettemin reageerde dhr. van Gurp (RPF) wat geërgerd op de opmerking van D'66: „En al zóu er goed gecontroleerd wor den, wat dan nog. Recht en orde móeten er zijn!" was zijn opstelling. De fracties van SGP, CDA, RPF en Visserijbelangen verklaarden zich met 9-5 voor het voorstel van het'CoUege. Middelharnis' gemeenteraad krygt de probleemstelling waarover in de a.s. donderdagavond te houden raadsvergadering een beslissing wordt gevraagd in één fraaie volzin voorgezet: ....het probleem van de te krappe huisvesting van het be stuurlijk en ambtelijk apparaat vraagt dringend om een deflnitieve oplossing, waaraan met voortva rendheid doch op verantwoorde wy- ze moet worden gewerkt. B en W laten de raad allerminst in 't on gewisse over de oplossing die wordt voorgestaan: de bouw van een nieuw Gemeentekantoor aan de Kon. Julianaweg te Middelharnis op de plaats waar nu nog het ZWN stationsgebouw staat. Gebouw en omliggende grond werden al in de vorige vergadering voor een bedrag van 450.000,— aangekocht. De raad wordt donderdagavond ge vraagd tot de voorgestelde nieuw bouw te besluiten, aan architecten bureau Leesberg b.v. te Helmond opdracht te verstrekken een voor lopig ontwerp te maken en tb.v. daarvan een krediet beschikbaar te stellen. Ingezonden: Van vrijdag op zaterdagnacht om half drie werden we opgeschrikt door loeiende sirene's van de brandweer. Waarom die loeiende sirene's? Wij geloven dat 's nachts om half drie geen druk verkeer meer op ons dorp is. Maar wij zaten intussen wel óp, met drie kleine kinderen, opgeschrikt uit hun slaap. In Middelharnis moesten ze ook uitrukken maar niemand had daar hinder van men sen van de brandweer, is dat nou zo nodig? Wij geloven wel dat u een moeilijke taak hebt bij brand. Maar hoe meer sirene's hoe meer mensen er op afkomen dus die u ook nog belemmeren uw werk te doen. afz.: Geen boze-, maar wel wat verbaasde ouders OOLTGENSPLAAT De oliebollen die woensdag 29 februari zullen worden gebakken voor het bejaar- denwerk te Ooltgensplaat zijn 's morgens vanaf 9 uur verkrijgbaar in de loods van de heer KI. Birkhoff aande Weesmolenstraat no. 2. Vanzelf komt men ook langs de huizen om de gebakken waar aan te bieden. - Botsing Op 24 februari j.I. vond een aanrijding plaats op de wegkruising Langeweg-Bin- nenweg te Middelhamis. De bestuurder van een motorfiets reed over de Langeweg in de richting Nieuwe Tonge. Bij de krui sing stond op de Langeweg een personen auto stil om linksaf te gaan. De motor rijder remde op zijn voorwiel omdat een voor hem rijdende auto ook afremde. De motorrijder slipte en botste hierna tegen de auto die linksaf moest. Er ontstond aanzienlijke schade. Van de motorrijder, die vermoedelijk niet verzekerd was, werd een bloedproef afgenomen. - Tegen boom Op 25 februari j.I. omstreeks 03.00 uur vloog de bestuurder van een personenauto uit de bocht, gelegen in de Oudelandsedijk te Sommelsdijk. Hij botste daarbij tegen een in de berm staande boom. De be stuurder zat bekneld. Door een porto- power van de brandweer werd hij bevrijd. De auto werd geheel vernield. De be stuurder werd gewond opgenomen in het ziekenhuis. - Inbraak In de kantine van de ponyclub te Dirks- land werd ingebroken. Men kwam het pand binnen door een ruit te vernielen. Er werden voorshands een paar dozen mars vermist Begrijpelijk dat een voorstel van een zó grote én historische betekenis van een uitgebreide toelichting vergezeld gaat al is de materie voor de raad en zéker voor de Commissie Alg. Bestuurszaken aller minst nieuw, maar 't is voor de burger misschien wat onoverzichtelijk geworden omdat tot voor kort ook werd gesproken over een algehele nieuwbouw aan de Raad huisstraat en aan de Ring, de omgeving waar al sinds 1639 het bestuurlijk cen trum van Middelhamis is gevestigd. Uit traditioneel en historisch oogpunt zou ook het College deze plaats verkiezen maar de financiële last zou enkele miljoenen groter zijn dan wanneer voor een nieuwe locatie, de Koningin Julianaweg wordt gekozen, zo heeft een nadere bestudering duidelijk gemaakt. Op die nieuwe lokatie wordt dan ook de aandacht gericht omdat die zowel in func tioneel als in financieel opzicht aantrek kelijker is dan dat in Raadhuisstraat en Ring een nieuw gebouw zou moeten wor den gerealiseerd-, met handhaving overi gens van het historische gemeentehuis. B en W geven toe dat de architecten erin geslaagd zijn ook voor de lokatie een verantwoorde opzet te presenteren maar het financieel aspect maakt het aanzienlijk minder aannemelijk; het zou per jaar ƒ315.000,meer kosten dan een nieuw gemeentekantoor aan de Kon. Juliana weg. Bovendien kurmen de mimtes bij het gemeentehuis wellicht worden verhuurd en gebouwen als van de Technische dienst en het v.m. Postkantoor kunnen alsdan Zaterdag 3 maart van 10 tot 11 uur kunnen jongens en meisjes van 6-8 jaar in de Sporthal te Middelhamis mee doen aan spelletjes ter voorbereiding van het Wel penkorfbal. Woensdag 7 maart start de korfbalvereniging Good-Luck met het wel penkorfbal. Van 2 tot 3 uur kunnen de kinderen terecht op het terrein aan de Heuvelweg te Middelhamis, 200 meter voorbij Hemesseroord. Enkele enthousiaste moeders zullen de kinderen bezig houden met balspelen, spelletjes enz. en ze zo spelenderwijs de grondbeginselen van korfbal bijbrengen. Voor inlichtingen kunt u terecht bij C. Markwat, Bloemendaal 22 te Dirksland. Tel. 01877 - 2052. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 worden verkocht. B en W verdedigen de mogelijkheid tot nieuwbouw dan ook als zijnde de goedkoopste en meest effectieve oplossing. Verbouw in de Raadhuisstraat zou architectonisch en stedebouwkundig volstrekt in die historische omgeving moe ten passen terwijl aan de Kon. Julianaweg de mogelijkheid bestaat tot de bouw van een „eenvoudig, doelmatig gemeente kantoor", waarin zo verzekert het College het ambtelijk apparaat opti maal zal kunnen functioneren. Het wordt noodzakelijk en mogelijk geacht het kan toor te bouwen voor 5.250.000,in welk bedrag ook is opgenomen het aan koopbedrag van het stationsgebouw en de sloop daarvan. Wanneer het over het kiezen van een architect gaat zijn B en W evenmin over een nacht ijs gegaan. Zelfs is een bezoek gebracht aan enkele gebouwen die door enkele architecten zijn ontworpen uit wel ke oriëntatie de keus is gevallen op dhr. A. F. A. Leesberg te Helmond, de bouwer van o.a. het nieuwe politiekantoor te Spij- kenisse en de nieuwe gemeentekantoren van Stramproy en van Sliedrecht. B en W weten dat dhr. Leesberg er steeds in is geslaagd de drie algemene doelstellingen harmonie met de omgeving, doelmatig heid en minimalisering van exploitatie kosten met elkaar te combineren. Het College stelt de raad dan ook voor aan dhr. Leesberg opdracht te verstrekken tot het maken van een voorlopig schets ontwerp zonder zich tot het geven van een vervolgopdracht te verplichten. SOMMELSDIJK Ophalen oud papier Door leden van het Mannenkoor „Ons Koor" zal a.s. zaterdag weer oud papier worden ppgehaald in geheel Sommelsdijk. Men wórdt verzocht het papier vanaf 9 uur op de stoep gereed te zetten. HERKINGEN Beroepen Door de kerkeraad van de Ger. Gemeente is een beroep uit gebracht op kand. M. Burggraaf van Rot terdam. OUDDORP Voor beroep bedankt Ds. W. J. op 't Hof, Herv. pred. heeft voor het beroep van de Herv. Gem. te Nieuw Lekkerland bedankt. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Krainingen. In het stadje Goedereede is de Tiener club „het haventje" opgericht. De club komt a.s. zaterdagavond voor het eerst bijeen, om kwart over 7 in de bovenzaal van het Herv. verenigingsgebouw „de Ark". Het is de bedoeling de avonden te vullen met een gesprek over een Bijbelgedeelte, aangevuld met een informatief gedeelte waarin het a.s. zaterdagavond gaat over het werk van de Reddingsmaatschappij. De club is bedoeld voor alle jongens en meisjes die niet meer op de lagere school zitten, in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar. De filmgroep en vakantie-aktiviteit houdt in het Diekhuus, Kerkepad 1 te Middelhamis op woensdagmiddag 7 maart om half twee een kookmiddag voor meis jes en jongens van 9 t.e.m. 12 jaar. Daar er maar beperkt aantal plaatsen is, zijn er vanaf maandagmiddag 5 maart om 2 uur kaarten te koop aan de bar in 't Diekhuus. Kosten 2,50 Neem je wel één plastic tas mee, voor je bakkunst in te doen. Strippenruilbeurs Deze is op dinsdagmiddag 6 maart van 14.00 -15.00 uur in het buurthuis „Pippel- loentje", Meidoornstraat 10a te Middel harnis. Uitslagen van 6 febmari 1984: Schaken: E. Sandifort - J. Grinwis0-1 C. Wassenaar - P. J. Gleram0-1 M. Breen- L. Jongkoen1-0 Uitslagen van 13 febmari 1984: Dammen: H. Tanis - J. Moerkerk0-2 C. Mierop- A. Meijer0-2 KI. Tanis - C. Akershoek0-2 C. Tanis - J. Visbeen0-2 K. Westhoeve - J. ten Hove0-2 G. Tanis - P. van Dam2-0 Schaken: J. Soeteman - J. GrinwisVi-Vi C. Wassenaar - M. Breen0-1 P. Glemm - K. v.d. Wende0-1 C. Orgers - F. den Boer0-1 P. Breve - J. TanisVi-Vi A. V. Huizen-N. A. L. v. Doom1-0 J. Dijkstra - J. Meijer1-0 G. L. M. van Alebeek - J. W. J. Breveafgebroken J. Dijkstra - J. van Heest0-1 Uitslagen van 20 febmari 1984: Dammen: J. ten Hove - C. Tanis2-0 KI. Tanis - H. Tanis2-0 C. Akershoek - mej. K. Tanis2-0 A. Meijer - J. Moerkerk2-0 J. Visbeen - C. Mierop1-1 TAXATIE NODIG? makelaar tamboer bellen beëdigd taxateur 01870-3477 K IZU DD Koken

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1