n"5 OPROEP Politieberichten Dagverblijf Voor Ouderen; D.V.o.: Door Vrienden Opgericht In verwachting Erwtensoepaktie in Dirksland POLITIEBERICHTEN Oostflakkee Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Kontaktbijeenkomst Goedereede Abortus Provocatus" Middelharnis: Vrijdagmiddag vond feestelijke opening plaats Sempre Crescendo" geeft winterconcert Aan alle niet-werkenden in de gemeente Dirksland Mosselschepen buitenom Lezing over oude boerderij op Goeree Overfiakicee lichameliji( gehandicapten Film In „De Open Deur" Wie is er wijs in Klein Parijs? Middelharnis 56e Jaargang DINSDAG 21 FEBRUARI 1984 No. 5272 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 32 cent per mip. Bij contract speciaal tarief Het is gebleken dat bij vele uitkerings gerechtigden in onze gemeente behoefte bestaat om met elkaar in kontakt te komen. Buurtvereniging „West" wil hier gaarne op inspelen en stelt zijn buurthuis aan de Phili^shooQesweg te Dirksland beschik baar. Er wordt gedacht aan 2 middagen per week, op dinsdag en donderdagmiddag vanaf 13.30 uur. De eerste middag wordt gehouden op dinsdag 27 februari. Mocht er behoefte aan meer bestaan dan zal het aantal middagen per week worden uit gebreid. Mocht u nadere informatie wensen, stelt u zich dan in verbinding met C. v.d. Kroon, Bloemendaal 30, Dirksland. Telefoon 3019. De kruisverenigingen van Oude enNieu- we Tonge organiseren in april weer een moedercursus. We praten met elkaar o.m. over uitzet, zwangerschap, voeding, be valling, kraambed en de beleving van het moederschap. Voor verdere informatie kunt u Zr. Knaape bellen. Tel. 01873 - 2060. of Zr. Schonenberg. Tel. 01875 - 1390. A.s. zaterdag 25 februari zal in de dor pen Dirksland, Melissant en Herkingen een erwtensoepaktie worden gehouden. Vanaf 9 uur 's morgens komen leden van de muziekvereniging „Amicitia" de deu ren langs om de soep te koop aan te bieden. „Amicitia" hoopt op een grote afname zodat van de opbrengst enkele instrumenten kunnen worden gekocht om dat er enkele hard aan vervanging toe zijn. Een lang gestreden strijd om aan mossel- schepen gelegenheid te geven buitenom naar of van de percelen inde Waddenzee te varen zonder te worden beboet schijnt een einde te komen. Het zal voortaan geoorloofd zijn, buitenom te varen, mits twee leden van de bemanning in het bezit zijn van een diploma S.W. 7. Een stoomcursus (zes weken) wordt bin nenkort georganiseerd in Vlissingen. Mini mum aantal deelnemers 12. - Inbraak in keetwagen Vorige week woensdagnacht werd in gebroken in een keetwagen, eigendom van de Heidemij aan de Provinciale weg tus sen Oude en Nieuwe Tonge. Ontvreemd werden enige kleine huishoudelijke goe deren. - Doorrijden na aanrijding Op de Bommelse dijk in Achthuizen werd zaterdagnacht, omstreeks 00.10 uur een personenauto van een inwoner van Acht huizen aangereden door vermoedelijk een Simca personenauto, licht van kleur. De schade is uitsluitend materieel, doch toch houdt de politie in Oude Tonge zich aan bevolen voor evt. getuigen. - Vernieling/diefstal van auto-antennes Zaterdagavond werden van 4 vrachtauto's van transportbedrijf Jan de Bakker uit Den Bommel de antennes afgebroken. Eveneens werd vanaf een in de jacht haven gelegen boot een stekker van een marifoon installatie ontvreemd. De scha de beloopt enige honderden guldens. - Poging tot diefstal Zondagnacht heeft een onbekende ge probeerd om goederen te stelen vanuit het benzinestation van PuUeman aan de Pro- vincialeweg te Oude Tonge. Doordat de dader gestoord werd bleef de schade be perkt tot een vernielde ruit en de ver missing van enkele blikken olie. OUDDORP- donderdagavond 7.30 uur student A. J. Gunst, Kapelle. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse, Rotterdam- Zuid. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kruiningen. OOLTGENSPLAAT- woensdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens, Aagtekerke. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland. Op dinsdag 28 februari a.s. hoopt dhr. Gerbrand Hoek voor de donateurs en be gunstigers der stichting Goereese Ge meenschap een lezing te houden met dia's over oude boerderijen op Goeree-Over- flakkee. Deze lezing zal plaats vinden in de z.g. Pausenkamer van hotel „De Gouden Leeuw" te Goedereede. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. In verband met de beperkte ruimte ver zoeken wij degenen, die deze lezing willen bijwonen tot 25 februari plaats(en) te reserveren. Dit kan telefonisch op nr. 01879- 1794. HERKINGEN Ophalen oud papier Morgen, woensdag 22 februari, wordt door de Pr. Johan Frisoschool weer oud papier opgehaald. Begonnen wordt om half 6 bij de school. Graag goed gebundeld aan de weg gereed zetten s.v.p. De afdeling „Goeree-Overflakkee" van de „Vereniging Gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Gemeenten" nodigt hierbij alle lichamelijk gehandicapten en belangstellenden uit voor een kontakt- bijeenkomst, welke gehouden zal worden op D.V. 25 februari a.s. van 14.30 uur tot 16.30 uur in het Verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirks land. Tijdens deze bijeenkomst hoopt zr. Bouwense te vertellen over haar erva ringen op het zendingsterrein. Voor ver voer kunt u kontakt opnemen met dhr. D. C. Knuist, tel. 01870-2982, of met mevr. M. Mertens-Bleijerveld, tèl. 01871 -1958. GOEDEREEDE Zaterdagavond 25 februari a.s. zal er voor de jongeren van 16 jaar en ouder, de film: The girl who ran out of ni^t" worden vertoond. In deze realistische- en op aktuele ge beurtenissen gebaseerde film, speelt Su zan de hoofdrol. Nadat zij van huis is weggelopen, komt ze in aanraking met de „zelfkant van het leven". Weinig ellende wordt haar bespaard! De titel van de film: „Het meisje dat uit het duister vluchtte", geeft aan dat er tóch uitkomst is voor de wanhopig geworden Suzan. De „Open Deur" is te vinden in „de Ark". De zaal is open om 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ2,50 Ingezonden: De dwaze ouders van Dirksland?! of....?! Klein Parijs heeft een nieuwe burge meester aan het bewind, en er is nóg een nieuwigheid: de dwaze ouders van Dirks land". Dat zijn Dirkslanders die zich als ouders verantwoordelijk voelen voor de toekomst van hun kinderen. Zij voelen zich door het eerste raads besluit dat tot stand gekomen is onder toezicht van burgemeester Oversier gede gradeerd tot onmondige burgers. Inspraak? Geen sprake van!! zelfs geen spreekrecht! En die „dwaze ouders" koesterden tien dagen lang van 16 tot 26 januari 1984 de illusie dat hun nieuwe burgemeester objectief en volgens de beginselen van behoorlijk bestuur te werk zou gaan. Dat vertrouwen had de burgemeester in die 10 dagen duidelijk opgewekt. Al mijn vertrouwen in burgemeester Oversier werd bij de behandeling van agendapunt 6 in de Raadsvergadering van 26 januari 1984 met één klap de bodem ingeslagen. Hoe kan de burgemeester de besluitvorming die tot dat Raadsbesluit heeft geleid verenigen met zijn geweten? „De dwaze ouders" kunnen zich volgens hun geweten n iet verenigen met de besluit vorming en het raadsbesluit van 26 ja nuari 1984. Maar het Bevoegd Gezag lapt dat aan zijn laars. Het Bevoegd Gezag hamert op rust. Raadsleden behoren zich in het al gemeen belang koest te houden, burgers gelieven hun mond niet open te doen, de „dwaze ouders" moeten doodstil zijn. Toch denk ik dat ik me nog eens moet laten horen, want ik hoop van ganser harte dat burgemeester Oversier mijn vertrou wen ooit waard zal zijn. J. H. van Prooijen-Waterreus Kapoenstraat 5 Dirksland - Jacht beschadigd Door een inwoner van de gem. Dirksland werd aangifte gedaan van diefstal en ver nieling van goederen uit zijn boot, lig gende in de Parkhaven te Stellendam. Aan een klapdeur en een zeil werd voor enkele duizenden guldens schade aan gericht terwijl een aantal hengels met molens en een gaskachel werden ont vreemd. - Diefstal In Ouddorp werd ingebroken in een twee tal vakantiehuisjes. In beide gevallen wer den huishoudelijke goederen en t.v. toe stellen e.d. ontvreemd. - Zigeunertypes verdacht Op vrijdag 17 februari werd er in Stellen- dam weer een groep zigeunertypes ge signaleerd. Evenals 3 weken geleden in Goedereede bestond de groep uit een vijftal vrouwen. Een bij de groep be horende man bleef in de auto achter. Ze trachtten in een tweetal woningen de be woners met een smoesje bezig te houden. Hun bedoelingen laten zich raden. Ge alarmeerd door voorgaande berichten in de krant worden de vrouwen niet uit het oog verloren en werden ze zo vlug moge lijk, al dan niet met behulp van passanten, de straat weer opgewerkt. De politie ver zoekt een ieder op dergelijke voorvallen attent te blijven, aandacht te schenken aan een eventueel autonummer en toch vooral direkt de politie te bellen. - Flinke brand Op zaterdag 18 februari omstreeks 14.15 uur brak brand uit in een opslagschuur van de Gebr. Hoek aan de Óudelandseweg. De brand breidde zich zo snel uit dat twee belendende schuren eveneens in vlammen opgingen. Het in één van die schuren staande vee werd nog gered. Alle drie de schuren alsmede de zich daarin bevin dende landbouwwerktuigen, een combine, 3 landbouwwagens, pootgoed en een voor raad stro, werden door de brand verwoest. Door de technische recherche wordt een onderzoek ingesteld. De eigenaar was niet verzekerd. - Diefstal Vanaf een stuk bouwland aan de Lange weg te Middelhamis werd een vijftal ijze ren binten weggenomen. De lengte daar van bedroeg ca. 5 meter. Gezien het gewicht van de binten moet het vervoer met een vrachtwagen of iets dergelijks hebben plaats gevonden. Te Middelharnis werd op 18 februari j.l. een man aangehouden die in de nacht van 17 op 18 februari j.l. een tweetal meisjes had lastig gevallen. De man ontkende maar werd wel herkend. Wederom werd er aangifte gedaan van diefstal van een buitenboordmotor. De motor werd ontvreemd vanaf een boot liggende in de jachthaven te Herkingen. De schade bedraagt ca. 1000 gulden. - Auto op slot! In de nacht van 19 februari j.l. werd er te Stad aan 't Haringvliet een niet afgesloten personenwagen aangetroffen. In de auto werden meerdere waardevolle bescheiden aangetroffen zoals betaalcheques en be- taalpas. De goederen werden veilig ge steld. Het zal een ieder duidelijk zijn dat dit wel erg onvoorzichtig handelen is. De politie adviseert dan ook het voertuig tijdens parkeren goed af te sluiten en dat ook te controleren. Dat kan veel pro blemen voorkomen. OUDDORP (Z.H.) Tel. (01878) 1612 - 2120 MIDDELHARNIS Op zaterdagavond 25 februari hebben we weer een boeiende avond georgani seerd voor onze jeugd vanaf 15 jaar en ouder. Deze avond is als gastspreker uitgeno digd dhr. de Munk uit Oude Tonge die ons hoopt voor te lichten over het onderwerp „Abortus Provocatus". Eerst hebben we ons als bestuur af gevraagd of het nu wel zo nodig is om onze jonge mensen hiermee te confronteren, maar toch hebben we gemeend om deze zonde niet voor hen te mogen verbloemen. De avond toont o.a.: 1Dia's over de afschuwelijke resultaten van een „Abortus Provocatus". 2. Pauze. 3. Klankbeeld over de Vereniging Be scherming Ongeboren Kind. 4. Gelegenheid tot vragen stellen en lid te worden van deze vereniging. Tot slot: Iedereen is van harte welkom om half 8 in „de Hoeksteen" te Middelharnis. Voor de zogeheten „buitenom- wacht" is het dagverblijf voor oude ren (DVO) aan de Steeneweg te Middelharnis snel verrezen en qua bouwtijd klopt dat ook-, maar de insiders, zij die vrijdagmiddag de opening meebeleefden kwamen niet los van de herinnering aan de moei zame aanloop die moest worden genomen. Gelukkig werd er niet versaagd en zo kon vrijdagmiddag dhr. G. C. Joppe, als voorzitter van de Stichting Dagverblijf voor Oude ren de beginletters DVO op het dagverblijf toepassen als te zijn Door Vrienden Opgericht...! „Als we niet nog nét op tijd waren ge weest was het er voorlopig zelcer niet gekomen", was een ware con statering van dhr. Joppe. De vreugd die de „bezoekers" zij die van het dagverblijf gebruik gaan maken bij de opening demonstreerden maakte alle gedane inspanning meer dan goed....! Kitty Kievit, bewoonster van het Ge zinsvervangend tehuis „Refugium" zou samen met haar vader, weth. L. C. Kievit de opening hebben verricht, ware het niet dat dhr. Kievit enige dagen tevoren een operatie moest ondergaan, maar door „tante Pie", de immer vriendelijke en sympathieke mevr. de Blok-Lokker (dat mag best eens gezegd) werd hij uitstekend vervangen! Tante Pie was het die voor het dagverblijf de naam „d'n Duyt" bedacht omdat het stuk land waarop het gebouw werd gebouwd ooit eens voor een duyt en een zak knikkers van eigenaar moet zijn verwisseld. Samen ontdeden ze het em bleem in de tuin van het laken waaronder het schuil was gegaan waarna de be woners letterlijk hun blijdschap uitzongen over het huis waarin ze overdag samen gezellig en zo mogelijk ook leerzaam en heilzaam bezig kunnen zijn. Het is een fraai bouwwerk geworden, omgeven door een straks even fraaie tuin, gelegen vlak bij het dorps- en winkelcentrum bij welke de leiding de bezoekers helemaal wil be trekken om hen wezenlijk met de gemeen schap te laten integreren. „Moge God de Heere Zijn onmisbare zegen schenken op dit werk voor onze medemens", zo luidde de hartewens die dhr. Joppe aan de ope ning verbond. In zijn openingswoord, gesproken in het Herv. Ver. gebouw „de Hoeksteen" had dhr. Joppe de genodigden vergast op een terugblik waarvan het begin al dateerde uit 1955; tóen al werd er voor het eerst over een dagverblijf gesproken. Groot ani mator daarin was het bestuur van de BLO school en zover was men al gegaan dat het gebouw waarin nadien het Arbeidsbureau werd gevestigd werd aangekocht. Wijlen ds. Goedhart, dhr. J. J. C. la Fleur, dhr. J. Groene veld en dhr. M. C. den Boer (met zijn 87 jaren thans getuige van de opening) moesten evenwel de teleurstelling ervaren dat de plannen niet verwezenlijkt konden worden waarom het gebouw gelukkig met 3000,winst weer moest wor den verkocht. Nadien was het jaren stil rondom de plaimen totdat die in het begin van de zeventiger jaren weer opleefden maar ook de toen gedane poging nu door de Stichting Gezinsvervangende te huizen zou mislukken. „Drie a vier jaar geleden" zo releveerde dhr. Joppe werd er opnieuw over gesproken om de verheugde constatering daaraan te verbinden dat dat net op tijd was geweest. In de 2e helft van 1982 was goedkeuring ontvangen en op 22 november kon door de opgerichte Stichting Dagverblijf voor Ouderen de aanbesteding plaats vinden. In februari 1983 volgde in barre weersomstandig heden de eerste paal waarna aannemer Boeter in hoog tempo aan 't bouwen sloeg om zelfs 58 dagen op het bouwschema in te lopen. Nu het gebouw er staat en op werkdagen bevolkt wordt door twee groepen van elk 16 bezoekers, terwijl een groep van 4 binnenkort zijn intrede zal doen, nu was het de wens van dhr. Joppe en zijn mede bestuurders dat de leiding de tact, de wijs heid, de verdraagzaamheid en het geduld zal ontvangen om het mooie maar moei lijke en verantwoordelijke werk te doen; moge Gods onmisbare zegen op het werk rusten", zo besloot dhr. Joppe. Hardnekkig drammen Burg. van Welsenis liet zijn waardering voor het bestuur en het „hardnekkig dram men" van deze heren niet onbesproken. Nu de laatste keten in een reeks van voorzieningen in deze verzorgende sector in gebruik kon worden genomen is dat ook voor de Gemeente een zaak van blijd schap, in de wetenschap dat de bezoekers aan een zinvolle dagbesteding kan worden geholpen. Ter decoratie bood dhr. van Welsenis aan dhr. van Wensen, leider van het DVO een fraaie glas-in-lood raamhanger van Middelhamis aan. Een voetbalspel was het volgende ca deau, aangeboden door architectenbu reau Kok en van der Gaag, waarop dhr. Joost Boeter een tafeltennisspel aanbood. Dhr. Boeter ging in zijn gelukwens in op de toespeling van o.a. dhr. Joppe over de aanneemsom die uitermate laag is ge weest, zo zelfs dat moest worden ver ondersteld dat het aarmemingsbedrijf nau welijks op de bouw zou verdienen, al hoewel het karwei aanzienlijk korter heeft geduurd dan was berekend. „We hebben het verlies zo klein mogelijk gehouden", grapte dhr. Boeter, verzekerend dat aan dit project graag en plezierig was gewerkt. Een klok en een projectiescherm werden aangeboden door dhr. Zuidwijk namens de afd. Goeree Overflakkee van de Ouder vereniging „Philadelphia", vergezeld van de hartelijke wens dat van het nieuwe onderkomen veel en langdurig gebruik zal worden gemaakt. Het was ook de wens van dhr. Zuidwijk dat het dagverblijf in lengte van jaren Gods zegen zal mogen ervaren. Namens ,%e ouders van de bezoekers sprak dhr. Kalisvaart uit Zoetermeer en ook hij waardeerde het gereedkomen van het dagverblijf als het zetten van een prachtige stap. „De kracht van Uw stich ting is dat zij zichzelve niet zoekt'" zo stelde dhr. Kalisvaart dankbaar vast; „het leven krijgt pas echt waarde als men de ander zoekt". Namens de ouders bood dhr. Kalisvaart de leiding een cheque aan. Samen met tante Pie heeft Kitty de onthulling verricht. Mevr. Oosters bood een briefopener aan, gevolgd door een prachtige droogbloemen wanddecoratie door de fam. L. C. Kievit. Peter van Wensen, leider van het dag verblijfkon zijn geluk nauwelijks op. Voor heen was hij onderwijzer aan de Eleos- school om vorig jaar juli tot leider van het dagverblijf te worden benoemd: „van aan passingsproblemen heb ik niks gemerkt!" liet hij weten, blij aan het werk te kunnen gaan in het verblijf dat hij steen voor steen heeft zien groeien. Dhr. van Wensen prees de voortreffelijke samenwerking die zich tussen bestuurders en bouwers heeft laten gelden. Ook ouders en familieleden van de bezoekers hebben zich niet on betuigd gelaten uit welke fijne ervaring dhr. van Wensen die hoop en stellige overtuiging putte dat het in het nieuwe dagverblijf voor de bezoekers goed toeven-, en voor de leiding goed werken zal zijn....! HUIS VERKOPEN? makelaar tamboer bellen voor deskundige bemiddeling C3 01870-3477 DD MIDDELHARNIS Het traditionele winterconcert van de Koninklijke Fanfare „Sempre Crescen do" zal dit jaar gegeven worden op zater dag 25 februari a.s. in,„de Meerpaal" op het Hemesseroordterrein te Middelhamis. Aanvang 19.30 uur. In het eerste gedeelte zullen worden uit gevoerd: de Hongaarsche mars van de componist Berlioz, het menuet from „Be renice" van G. F. Handel. Daarna een cornettrio, „Trumpets Wild", met als solisten Arie Noordijk, Ron Braber en Will van Vliet. Van de componist M. Bilton wordt uitgevoerd de ouverture „Napoleon". Dit gedeelte wordt besloten met een mars van Rimmer. Het orkest staat onder leiding van Jaap Jongejan. Na de eerste pauze zal optreden het jeugdorkest van „Sempre Crescendo", eveneens o. 1. v. Jaap Jongejan, en de drum band o.l.v. Cor Buskop. De drumband gaat dit jaar op de solistische tour en treed voor het voetlicht met enkele slagwerk secties. Het laatste gedeelte is weer voor het orkest. Dan zullen worden uitgevoerd de Mexican March van Rosas, de bekende Slavische dans no. 8 van Dvorak en een stuk voor tuba „Londonnery Air". Daar na volgen enkele populaire werken El Paso Montanisa, Band Fever een nummer in een Disco Beat tempo en tot slot een mars van Powell, Thundercloud. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de toegang is gratis. CD B ej a q ca C3 99 99

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1984 | | pagina 1